Większe zużycie wody po wymianie wodomierza.

Warunki życia w naszym mieście, nieruchomości, ceny, zarobki itp.
MT
Posty: 983
Rejestracja: 11-02-2013 23:47

Większe zużycie wody po wymianie wodomierza.

Post autor: MT » 20-03-2016 14:05

"
Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem i jak z tym walczyć???
Miałem podobny problem z licznikiem na kaloryferze. Nie był to problem duży bo szacowałem złe wskazania na jakieś 20zł rocznie. Cudownie zniknął po ostatniej wymianie na radiowe . W spółdzielni byłem podobnie zbywany jak Ty.

Poprosiłbym o odczyty z wodomierza głównego i sprawdził zależności o których piszesz. Bo jeśli jak piszesz u sąsiadów się nic nie zmieniło i jak główny jak nie wykaże wzrostu zbliżonego do Twoich 60% to będzie to już jakieś pole do zażądania wymiany. Ja bym to zrobił nawet na własny koszt. To koszt jakichś max 60zł z kosztem wymiany i wyjdzie niewspółmiernie taniej niż nieuzasadnione Twoim zdaniem wskazania obecnego wodomierza.

Albo jak chcesz to stosuj rady pozostałych użytkowników i odmierzaj litry lub metr sześcienny. Co sytuacji na pewno nie zmieni. ;)"
Ostatnio zmieniony 20-03-2016 14:05 przez MT, łącznie zmieniany 1 raz.

piteer
Posty: 25
Rejestracja: 18-09-2006 22:40

Większe zużycie wody po wymianie wodomierza.

Post autor: piteer » 20-03-2016 14:58

"Dzięki MT, postąpię jak napisałeś. Wiem że wodomierze są dokładniejsze i jakby to była różnica metra, dwóch nawet głowy bym sobie nie zawracał, a różnica wynosi 16m na cw. Posprawdzałem wszystko, czy gdzieś nie cieknie itp. - wszystko ok. Jakby ktoś jeszcze miał podobny problem, jakiś pomysł, chętnie przeczytam."
Ostatnio zmieniony 20-03-2016 14:58 przez piteer, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1269
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

Większe zużycie wody po wymianie wodomierza.

Post autor: jazet » 23-04-2016 19:17

"
piteer napisał pisze: Wiem że wodomierze są dokładniejsze i jakby to była różnica metra, dwóch nawet głowy bym sobie nie zawracał, a różnica wynosi 16m na cw.
Napisz info jak to się skończyło."

ODPOWIEDZ