Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Warunki życia w naszym mieście, nieruchomości, ceny, zarobki itp.
marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: marysia67 » 19-03-2019 10:58

Młodzi już patrzą inaczej, chcą dobrze zarabiać. Ja nie narzekam i nie będę strajkować. Niemniej nigdy nie namawiałam młodzieży z rodziny ( bratanic, siostrzeńców) na wybranie tego zawodu. Pozdrawiam

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: marysia67 » 19-03-2019 10:59

Policz sobie, wyjazd w poniedziałek rano, powrót w piątek wieczorem. Nie wiem, jakim cudem Ci wyszło 40 godzin.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: ptasiorrr » 19-03-2019 12:00

marysia67 pisze:
19-03-2019 10:58
Ja nie narzekam i nie będę strajkować.
A co ksiądz Ci zakazał? Jeśli nauczyciele wywalczą podwyżki to Ty powinnaś się ich zrzec i nie narzekać dalej.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: marysia67 » 19-03-2019 14:59

Nie rozmawiałam z nim na ten temat.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: nikanor » 19-03-2019 18:52

Nauczyciele musza strajkować. Jesli wywalcza to co chcą to chwala im za to, a lamistrajkom zostawic pensje na obecnym poziomie. Tak powinno być. Jedynym terminem by coś zyskac sa egzaminy, jesli będzie inny to nikt nie będzie ich słuchał. Strak przed wyborami musi najbqrdziej boleć. Dzieci... Trudno wladza musi sie ugiąć, uklonila się pielegniarkom, lekarzom, policjantom, wojskowym, sami sobie po 80 tys. nagród mało? A tym co kształcą ten ogłupiały naród to nie ma? Jesli sienie zreflektują bedziędzie koszmar narodowy. A Zalewska ma zostać i posprzątać to łajno co obacna władza i ona sama narobiła w oświacie, a nie uciekać ddo Brukseli. Mam nadzieję że zostanie za ten bałagan srogo osądzona.

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: marysia67 » 19-03-2019 22:37

Dużo emocji w tym tekście.

Fresca
Posty: 155
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: Fresca » 20-03-2019 06:29

nikanor niech strajkują. Mam nadzieję, że w tym strajku pieniądze na podwyżki zagwarantują sobie w całości z wszelkimi dodatkami z budżetu centralnego, bo wiele miast musi dokładać do oświaty łopatami , kosztem innych mieszkańców, a dokładniej inwestycji.
Ten " ogłupiały naród" to kto uczył, że taki "oglupialy", to desant jakiś, ludzie z kosmosu?
Piszesz o pielęgniarkach, śmiać się, czy płakać. Te kobiety i mężczyźni odwalają kawał roboty, często za tych wykształconych ( hmm przez kogo?) lekarzy.
A zwykły szary człowiek musi zapi..... na to wszystko lub płodzić potomstwo dla dobra kraju, to może w ten sposób się utrzyma w takich mieścinach jak nasza.
Może wyjechać ten szary człowiek? Nauczyciel też może. Tylko, że nauczyciel to klasa wyższa, inteligencja, uczyli się studiowali, a reszta to " oglupialy naród" . Inteligencja drodzy Państwo w czasie i po wojnie została wyrżnięta w pień do drugiego pokolenia.
Dlaczego marysia67 ma się zrzec ewentualnej podwyżki, bo inni pierś nadstawiali? Spokojnie oni dostaną inne intratne propozycje.
A wykształcony robol dalej będzie patrzył i się zastanawiał kiedy to wszystko pierd...., kto komu pierwszy do gardła skoczy.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: dino » 20-03-2019 06:32

Jesli wywalcza to co chcą to chwala im za to, a lamistrajkom zostawic pensje na obecnym poziomie. Tak powinno być.

I z tym zdaniem zgadzam się w zupełności ;-) ;-) ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: nikanor » 20-03-2019 06:38

Spokojnie, przyjedzie premierzyna, ze swoim fotoshopem i bedzie mówił robotnikom jak powiedzial rolnikom "ze on cepem i świnie i krowy i sianokosy" tak powie, ze murowal i pracowal jak byk, a wlasnie ten "ciemny lud" to kupi bo obieca podwyzki i dalej z klapkami na oczach ten lud uwierzy i zagłosuje

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: marysia67 » 20-03-2019 06:40

Masz rację, mam siostrę pielęgniarkę. Kilka lat temu mi powiedziała, że chciałaby zarabiać dwa tysiące. Pracuje na ciężkim oddziale w szpitalu. Nawet nie próbuję porównywać jej pracy do mojej. W każdej szkole jest głosowanie, będę głosować przeciw strajkowi, nie potrafię inaczej, tak mi podpowiada moje sumienie. Moi rodzice mają razem 2.5 tysiąca emerytury. Nie mogłabym im spojrzeć w oczy. Większość Polaków za mało zarabia. Pozdrawiam

Fresca
Posty: 155
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: Fresca » 20-03-2019 07:37

Nikanor jeszcze raz zapytam kto ten " ciemny lud" według Pana(i) wykształcił? Idąc tym tokiem myślenia to taki lud jacy nauczyciele.
Kolejne pytanie, jak ten " premierzyna" obieca, że da to bedzie ok?, a jak nie da to be, zły? Zaluzmy hipotetyczną sytuację jak nauczyciele zagłosują na PiS dostaną 2 tyś. podwyżki. Jak Pan(i) Nikanor myśli zagłosują, czy jako wykształceni honorowi ludzie powiedzą, że się nie sprzedadzą?
Zaluzmy inną sytuację, że do egzaminów tych pieniędzy nie dostaną. Szantaż upadnie, a konsekwencją może być niechęć rodziców. Każdy z nas płaci na oświatę, czy ma dzieci, czy nie ( to nie zdrowotne w ZUS ).
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, czy jako rodzic będę mogła w takiej sytuacji wytoczyć powództwo cywilne za doznaną krzywdę i w sumie szkodę też ( koszty korepetycji, dojazdu na egzamin i jeszcze bym coś znalazła).
Ten " ciemny lud" nie jest jakąś nieokreśloną masą, to ludzie, którzy żyją, widzą co się dzieje, każdy tylko DAJ, a sam co daje? Wykształcenie na poziomie " ciemnego ludu" bo tak lepiej, wygodniej?

Mam w głębokim poważaniu PiS, PO i innych bardziej lub mniej kolorowych, ale troszkę szacunku poproszę dla ludzi, którzy pomimo dobrego wykształcenia pracują od 8-16h na budowach, produkcji, w dyskontach za często mniejsze pieniądze bez możliwości rocznego urlopu płatnego dla podratowania zdrowia. Też mają różnych szefów, współpracowników i też słyszą przykre rzeczy. Proszę to porównać do czasu i jakości pracy nauczycieli.
A na końcu proszę popatrzeć na 50 letnią kucharkę, sprzedawczynię, która ciężko pracuje, aby mieć na wykształcenie ( w tym korki ) dziecka mając jednocześnie świadomość, że to nie jest żadną gwarancją jego przyzwoitego życia. Proszę porównać ten urobiony " ciemny lud" do zapracowanych nauczycieli. Proszę postawić obok siebie takie dwie kobiety.
Mam nadzieję, że ten " ciemny lud" nie zostanie zaraz sprowadzony do patologii.
Dedykuję wszystkim wykształconym lepiej, utwór Kazika " Jeszcze Polska". Niby tacy mądrzy, a nic się nie zmienia.

Mam szacunek do każdej osoby uczciwie pracującej, w tym nauczycieli, każdy powinien MÓC zapracować na GODNE życie. Nikt nie jest lepszy lub gorszy, więc możecie drodzy NAUCZYCIELE nie wystawiać promes do następnej klasy dzieciom, możecie je klasyfikować według własnych kryteriów. Tylko mówiąc A należy pamiętać o Z.
Związkowców nie zwolnią, bo ich chroni prawo.

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: marysia67 » 20-03-2019 07:59

Niedawno skończyłam 50 lat. Spotykam koleżanki z podstawówki, niestety wyglądają dużo poważniej ode mnie. Żyją w ciągłym stresie z powodu problemów finansowych. Pracują na nocki a mniej zarabiają ode mnie. Dlatego nie będę strajkować, bo niczego mi w życiu nie brakuje. Nie muszę dostać podwyżki. Mogą krzywo na mnie patrzeć koleżanki i koledzy z pracy. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
gjt
Posty: 386
Rejestracja: 03-06-2004 11:08

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: gjt » 20-03-2019 08:45

marysia67 pisze:
20-03-2019 07:59
Niedawno skończyłam 50 lat. Spotykam koleżanki z podstawówki, niestety wyglądają dużo poważniej ode mnie. Żyją w ciągłym stresie z powodu problemów finansowych. Pracują na nocki a mniej zarabiają ode mnie. Dlatego nie będę strajkować, bo niczego mi w życiu nie brakuje. Nie muszę dostać podwyżki. Mogą krzywo na mnie patrzeć koleżanki i koledzy z pracy. Pozdrawiam
Aż się zalogowałem, choć wybitnie rzadko to robię. Adminie, co z tym przyciskiem "Lubię to"? :-)
Pozdrowienia marysia67.

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: marysia67 » 20-03-2019 09:04

Dziękuję za pozdrowienia, uszyłam już dziś 3 małe ręczniki i 3 ścierki. Chciałam zostać krawcową:-)

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: ptasiorrr » 20-03-2019 09:06

marysia67 pisze:
20-03-2019 07:59
Dlatego nie będę strajkować, bo niczego mi w życiu nie brakuje. Nie muszę dostać podwyżki. Mogą krzywo na mnie patrzeć koleżanki i koledzy z pracy. Pozdrawiam
Bo będą. Tylko Ty nie popatrzysz na to w inny sposób. Jeśli matka, która samotnie wychowuje dwójkę dzieci i nota bene jest nauczycielem, to dlaczego ma nie strajkować jak jej brakuje kasy? Tobie niczego w życiu nie brakuje, bo mieszkasz na wsi, nie płacisz czynszu, masz rodziców, którzy ukochanej curuni dadzą jak jej brakuje. Nie każdy ma tak jak Ty. I takiego czegoś właśnie nie lubię. I taka moja sugestia: innym dadzą - Tobie powinni zabrać.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: marysia67 » 20-03-2019 09:32

Wybacz, ale nigdy nie wykorzystywałam i nie wykorzystuję rodziców, to bezpodstawne oskarżenia!

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: ptasiorrr » 20-03-2019 09:40

marysia67 pisze:
20-03-2019 09:32
Wybacz, ale nigdy nie wykorzystywałam i nie wykorzystuję rodziców, to bezpodstawne oskarżenia!
Nikt nie powiedział o wykorzystywaniu. To już po prostu rodziców dobre serca - pomóc dziecku jak nie ma. Powtarzam: strajkującym dać, łamistrajkom zabrać.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

jamWilhelm
Posty: 1141
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: jamWilhelm » 20-03-2019 10:13

ptasiorrr pisze:
20-03-2019 09:06
Bo będą. Tylko Ty nie popatrzysz na to w inny sposób. Jeśli matka, która samotnie wychowuje dwójkę dzieci i nota bene jest nauczycielem, to dlaczego ma nie strajkować jak jej brakuje kasy?
Przypomnę tylko, że mamy wolny rynek, pracę można zmienić tym bardziej, jeśli większość jest tak inteligentna jak się uważa. Czepiłeś się Marysi, cóż Ci winna, że ułożyła sobie życie tak a nie inaczej, że nie narzeka a wręcz jest raczej zadowolona z życia, że zaplanowała tyle dzieci na ile ją stać, ma mieć wyrzuty sumienia z tego powodu?! działki na wsiach są tanie, niech sobie pańcia kupi, postawi mały domek i każdy może sobie marcheweczki sadzić, czynszu nie płacić.

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: marysia67 » 20-03-2019 10:28

Dzięki, Janie:-)

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: orange » 20-03-2019 10:28

Chciałem tylko przypomnieć, że w kwietniu po raz pierwszy od 2012 roku nauczyciele dostali podwyżki w wysokości około 6%.
Od stycznia tego roku będą mieć wzrost pensji o kolejne 5%.
W styczniu kolejnego roku ma nauczyciele mają mieć podwyżkę płac o kolejne 5%.

Po co więc wymyślają strajk a na dodatek denerwują uczniów przed ważnymi egzaminami do szkół średnich, maturami….

ODPOWIEDZ