Tarnobrzeg na podium pod względem bezpieczeństwa w Polsce

Warunki życia w naszym mieście, nieruchomości, ceny, zarobki itp.
MN
Posty: 460
Rejestracja: 17-12-2007 00:05

Tarnobrzeg na podium pod względem bezpieczeństwa w Polsce

Post autor: MN » 04-01-2017 19:19

"Obrazek

Trzy podkarpackie miasta - Rzeszów, Tarnobrzeg i Krosno znalazły się na podium rankingu najbezpieczniejszych polskich miast opracowanego przez serwis ogłoszeniowy Otodom. W badaniu poziomu bezpieczeństwa swoją opinię wyraziło ponad 140 tysięcy Polaków. Według nich najbezpieczniej żyje się właśnie na Podkarpaciu.

Serwis ogłoszeniowy Otodom przygotował ranking stu polskich miast o najwyższym poczuciu bezpieczeństwa. Prowadząc to badanie zebrano opinie mieszkańców wsi, miasteczek i wielkich aglomeracji, a nawet poszczególnych dzielnic. W badaniu swoją opinię wyraziło 140 tysięcy Polaków. Odpowiadali na pytanie: "Czy mieszkam w bezpiecznej okolicy i nie boję się wracać do domu po zmroku?"

Najbezpieczniej czują się mieszkańcy Rzeszowa, osiągając wynik 5,77 w siedmiostopniowej skali. Dalsze miejsca zajęły Tarnobrzeg z wynikiem 5,69 oraz Krosno z rezultatem 5,59. W pierwszej dziesiątce zestawienia, na wysokim szóstym miejscu znalazł się Mielec z wynikiem 5,50.

O wynikach badania "Siężyje" można przeczytać na stronie Siezyje.otodom.pl

Wyniki tych badań ankietowych nie dziwią. Policyjne statystyki także już od wielu lat wskazują, że Podkarpacie jest najbezpieczniejszym regionem w kraju. Każdego roku odnotowujemy stopniowy spadek liczby wszystkich przestępstw, zwłaszcza tych, które są najbardziej dokuczliwe - włamań, kradzieży, pobić, czy uszkodzeń mienia.

Ponadto, od 3 miesięcy na Podkarpaciu funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To nowoczesne narzędzie, które umożliwia mieszkańcom przekazywanie Policji informacji o miejscach i zdarzeniach, które są dla nich uciążliwe lub sprawiają, że czują się zagrożeni. Każdy, może na mapie - w konkretnym miejscu - nanieść zgłoszenie wybierając odpowiednią ikonę dotyczącą określonego zagrożenia. Takie zgłoszenie wywołuje konkretną reakcję Policji. Mamy dwa dni na to, aby zarejestrować nowy sygnał i pięć dni na to, aby go zweryfikować.

Mapa cieszy się sporym zainteresowaniem. Od września, mieszkańcy naszego województwa nanieśli ponad 6700 zgłoszeń. Najwięcej związanych było z ruchem drogowym i dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości i nieprawidłowego parkowania.

Opinię o bezpiecznym Podkarpaciu potwierdziły nam też badania ankietowe, jakie przeprowadzono na zlecenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. dr. Krzysztofa Pobuty. Z analizy ponad 7 tysięcy ankiet, jakie wypełniono podczas konsultacji społecznych, wynika, że 80% mieszkańców czuje się bezpiecznie w swojej okolicy.

Źródło:
1. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/r ... todom.html
2. http://siezyje.otodom.pl/siezyje-bezpie ... ing-miast/"
Ostatnio zmieniony 04-01-2017 19:19 przez MN, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16140
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Tarnobrzeg na podium pod względem bezpieczeństwa w Polsce

Post autor: admin » 04-01-2017 20:04

"Było: http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... 76&start=0

Ale! To nie jest ranking bezpieczeństwa, tylko poczucia bezpieczeństwa. To całkiem co innego :-)"
Ostatnio zmieniony 04-01-2017 20:04 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

MN
Posty: 460
Rejestracja: 17-12-2007 00:05

Tarnobrzeg na podium pod względem bezpieczeństwa w Polsce

Post autor: MN » 06-01-2017 02:40

"Adminie, nie zauwazylem tamtego tematu. W takim razie ten usun a jedynie post odnowiciela mozesz tam przesunac ;)"

ODPOWIEDZ