Tarnobrzeg sie cieszy bo remontuja internat szkoly Budowlanej,tylko dla kogo?

Warunki życia w naszym mieście, nieruchomości, ceny, zarobki itp.
jurii
Posty: 1
Rejestracja: 29-09-2017 23:47

Tarnobrzeg sie cieszy bo remontuja internat szkoly Budowlanej,tylko dla kogo?

Post autor: jurii » 29-09-2017 23:54

"Czy możne ktoś wie co tam robią setki dzieci Ukraińskich?"
Ostatnio zmieniony 29-09-2017 23:54 przez jurii, łącznie zmieniany 1 raz.

bobby
Posty: 111
Rejestracja: 28-10-2011 23:44

Tarnobrzeg sie cieszy bo remontuja internat szkoly Budowlanej,tylko dla kogo?

Post autor: bobby » 30-09-2017 00:12

"Setki? W oczach ci się chyba mieni! Co ty zapodajesz? :-D"
Ostatnio zmieniony 30-09-2017 00:12 przez bobby, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Tarnobrzeg sie cieszy bo remontuja internat szkoly Budowlanej,tylko dla kogo?

Post autor: admin » 30-09-2017 00:42

"Rok temu było chyba 80 osób. Teraz pewnie zapełniają się kolejne roczniki.
Co robią? Poniekąd ratują tarnobrzeską oświatę, dzięki czemu nie trzeba zamykać szkół i zwalniać nauczycieli. Taki miejski plan."
Ostatnio zmieniony 30-09-2017 00:42 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Tarnobrzeg sie cieszy bo remontuja internat szkoly Budowlanej,tylko dla kogo?

Post autor: dino » 30-09-2017 10:01

"1. Rok temu było chyba 80 osób. Teraz pewnie zapełniają się kolejne roczniki.
Rok temu było 50. W tym roku jest tyle samo. Za rok zapowiada się znowu tyle samo. Według moich informacji ściąganie Ukraińców będzie trwało co najmniej przez te trzy lata.

2. Co robią? Poniekąd ratują tarnobrzeską oświatę, dzięki czemu nie trzeba zamykać szkół i zwalniać nauczycieli.
I tyle pieniędzy i zachodu wkłada sie w ratowanie nauczycielskich etatów? Doliczyć te koszty do kosztów utrzymania tych etatów! Śmiejemy się, że w Europie Zachodniej sprowadzają Muzułmanów. W niektórych szkołach Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji, Szwecji... większość młodzieży, to Muzułmanie. Oni tez ratują nauczycielskie etaty?

3. Taki miejski plan.
Miejski? Raczej partyjny - zarówno PO jak i PiS popierają napływ Ukraińców do Polski. W 2003 roku obie partie podczas referendum zachwalały "mozliwość pracy Polaków w Europie Zachodniej". I rzeczywiście wygoniły MILIONY POLAKÓW. Znam przypadki, gdy całym majątkiem była walizka i z tym majątkiem na Victoria Station Polacy zaczynali życie na Wyspie. NIKT IM NIECZEGO NIE PRZYGOTOWAŁ. Żadna lokalna Council nie wydawała na nich pieniędzy, żeby coś dla Polaków dostosować.
Zaprawdę, zaprawdę, zaprawdę wolałbym mieć za sąsiadów Polaków, niż Ukraińców.
Odziedziczyliśmy po PRL wielka wartość - jednolite narodowo społeczeństwo. Z powrotem, jak za sanacji, partie tworzą multikulturalny tygiel.



Edytowany przez dino o 30-09-2017 - 08:10. "
Ostatnio zmieniony 30-09-2017 10:01 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Tarnobrzeg sie cieszy bo remontuja internat szkoly Budowlanej,tylko dla kogo?

Post autor: admin » 30-09-2017 14:50

"
dino pisze:Odziedziczyliśmy po PRL wielka wartość - jednolite narodowo społeczeństwo
To rzeczywiście jest rzecz unikalna. Mało gdzie jest taka jednolitość narodowa co ma z pewnością liczne zalety.

Z drugiej strony, jeśli spojrzeć na historię Rzeczypospolitej (nie tylko na dwudziestolecie międzywojenne) to od wieków była krajem wielu narodów, a kiedy na zachodzie czy wschodzie pewnie nacje prześladowano, u nas panowała stosunkowo duża tolerancja i wolność. Do nas uciekano i u nas znajdowano nową ojczyznę. Różnorodność generalnie jest dobra. U nas w podstawówce pojawiają się dzieci z Rosji czy Białorusi i integrują się wzorowo. Nie mam do nich, ani do rodziców żadnej niechęci czy obaw.

Teraz może się to wydawać śmieszne, ale kto wie skąd będziemy mieli uchodźców w perspektywie kilkudziesięciu lat? Pojawiają się pierwsi "uchodźcy" z Norwegii, może przyjdzie czas i na Niemców czy innych Holendrów?

Mamy Ukraińców w szkołach, ale przecież muszą też coś jeść i coś kupować. Nie sądzę żeby był problem jak ich stąd wygonić, ale jak ich, po skończeniu szkół, w Tarnobrzegu zatrzymać. Bo niby z jakich motywacji mieliby tu zostać?"
Ostatnio zmieniony 30-09-2017 14:50 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

olsen
Posty: 356
Rejestracja: 04-01-2015 11:38

Tarnobrzeg sie cieszy bo remontuja internat szkoly Budowlanej,tylko dla kogo?

Post autor: olsen » 30-09-2017 16:43

"
Admin pisze:Rok temu było chyba 80 osób. Teraz pewnie zapełniają się kolejne roczniki.
Co robią? Poniekąd ratują tarnobrzeską oświatę, dzięki czemu nie trzeba zamykać szkół i zwalniać nauczycieli. Taki miejski plan.
Mnie to osobiście nie przeszkadza nawet jestem za aby ludzie mieli pracę,mamy niż demograficzny wystarczy poczytać na GUS-ie,co do 80-sięciu raczej 65 osób no ale mogę się mylić,nie wiem komu i po co przeszkadza aby negować decyzję o zakwaterowaniu tam innych narodowości młodych ludzi którzy chcą się uczyć u nas w Polsce toż to tylko chluba że mamy doświadczone kadry i dobre warunki do zamieszkania w tym mieście szacun dla tych którzy to wdrożyli !!!!"
Ostatnio zmieniony 30-09-2017 16:43 przez olsen, łącznie zmieniany 1 raz.

bbts
Posty: 1404
Rejestracja: 01-02-2009 13:13

Tarnobrzeg sie cieszy bo remontuja internat szkoly Budowlanej,tylko dla kogo?

Post autor: bbts » 01-10-2017 09:39

"Tadeusz Ferenc - mer Rzeszowa mówi - Mam jedno wielkie marzenie inwestycyjne: żeby budować. Ale nie jedną rzecz, nie dwie, ale dziesiątki, setki. Te mniejsze, średnie i największe. Od chodniczka, przystanku autobusowego, przez zakup sprzętu, po mosty."
Ostatnio zmieniony 01-10-2017 09:39 przez bbts, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Tarnobrzeg sie cieszy bo remontuja internat szkoly Budowlanej,tylko dla kogo?

Post autor: andriu81 » 01-10-2017 12:34

"No proszę ,autor zabłysnął swym ksenofobicznym usposobieniem.Zapomniał o jednym ,że cały Tarnobrzeg to miasto byłych imigrantów ekonomicznych(tych polskich) ,Ukraińców z pierwszego lub dalszego pokolenia tutaj jest wielu.
Dla przypomnienia w budynku internatu mieści się także dom dziecka,niewielki. Z tego co gdzieś czytałem wszystkich uczniów z Ukrainy jest ponad 50 ,niewiele ,ale łatwo ich usłyszeć na mieście.
Szkoda że tylko 50,a nie tyle co w Rzeszowie,bo atmosfera w mieście jest mówiąc potocznie zatęchła"
Ostatnio zmieniony 01-10-2017 12:34 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Tarnobrzeg sie cieszy bo remontuja internat szkoly Budowlanej,tylko dla kogo?

Post autor: iv » 03-10-2017 03:02

"
dino pisze:Odziedziczyliśmy po PRL wielka wartość - jednolite narodowo społeczeństwo.
Po PRLu? No nie bardzo. Za PRLu był tylko `68 - co stanowi niewielki ruch w porównaniu z Endlosung, Jałtą, akcją Wisła i wysiedleniami na zachodzie. Chyba, że coś się ostatnio w tej historii znowu zmieniło, kto by tam nadążał.

Nie sądzę też, że jednolitość narodowościową i religijną można nazwać wartością, ale niewątpliwie jest jednym z niewielu prezentów, jaki dostaliśmy w biegu historii. Różnorodność jest fajna i twórcza, ale gdyby do tego, co teraz mamy dodać jeszcze napięcia narodowościowe, to by się chyba krew lała.
andriu81 pisze:Zapomniał o jednym ,że cały Tarnobrzeg to miasto byłych imigrantów ekonomicznych(tych polskich) ,Ukraińców z pierwszego lub dalszego pokolenia tutaj jest wielu.
No oczywiście. Do Tarnobrzega przybywali ludzie z różnych stron Polski w poszukiwaniu lepszych warunków, niż mieli u siebie. Trzeba mieć specyficzne cechy, w tym trochę odwagi i determinacji, żeby opuścić rodzinne strony i pojechać w nieznane,dlatego, że za parę lat jest szansa na własne mieszkanie. Te "geny osadnicze" odziedziczyły kolejne pokolenia Tarnobrzeżan, które mają odwagę szukać lepszych warunków i swoich mieszkań daleko stąd. Niestety."
Ostatnio zmieniony 03-10-2017 03:02 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

lutek
Posty: 161
Rejestracja: 24-03-2016 14:08

Tarnobrzeg sie cieszy bo remontuja internat szkoly Budowlanej,tylko dla kogo?

Post autor: lutek » 03-10-2017 13:46

"tak mi się teraz skojarzyło że z tym remontem jest dokładnie jak z tym malowaniem parkingów dla niepełnosprawnych na niebiesko. jest obowiązek to maluje się parkingi ale jakoś nikomu nie przyszlo do głowy że ci którym to jest najbardziej potrzebne nie będą mogli z tych parkingów skorzystać. tak więc przypadłość robienia bezsensownie różnych rzeczy jest normą. tylko szalety miejskie robi się nieszablonowo żeby ludzie więcej nie narzekali ciesząc się wysokim poziomem rozwoju tarnobrzeskiej cywilizacji."
Ostatnio zmieniony 03-10-2017 13:46 przez lutek, łącznie zmieniany 1 raz.

okej
Posty: 56
Rejestracja: 10-02-2017 18:04

Tarnobrzeg sie cieszy bo remontuja internat szkoly Budowlanej,tylko dla kogo?

Post autor: okej » 03-10-2017 21:34

"no i fajnie"
Ostatnio zmieniony 03-10-2017 21:34 przez okej, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Tarnobrzeg sie cieszy bo remontuja internat szkoly Budowlanej,tylko dla kogo?

Post autor: dino » 03-10-2017 22:32

"@iv
"Różnorodność jest fajna i twórcza."
:-) Młodzież z Azji i Afryki bije młodych rodowitych Niemców przed budynkami szkolnymi, lecz nikt nie może z tym nic zrobić ze względu na "political corectness". Ale co tam - niech żyje RÓŻNORODNOŚĆ!

@ANDRIU
"Ukraińców z pierwszego lub dalszego pokolenia tutaj jest wielu."
Pietrow? Sidor?



Edytowany przez dino o 03-10-2017 - 20:33. "
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

ODPOWIEDZ