Nieruchomości Tarnobrzeg

Warunki życia w naszym mieście, nieruchomości, ceny, zarobki itp.
Dawid_tbg

Re: Nieruchomości Tarnobrzeg

Post autor: Dawid_tbg » 10-02-2019 23:56

Obecnie dość wnikliwie obserwuje lokalny rynek nieruchomości i powiem Ci Admienie na swoim skromnym przykładzie, migracja postępuje w dwie strony. Oczywistym jest fakt że więcej osób wyjeżdża, niż tutaj wraca ale np. ja po ponad 8 latach pracy zagranica wracam do Tbg (już słyszę te głosy że nie ma perspektyw i miasto emerytów ) szukam mieszkania, małego domku ew jakiejś szeregówki. A czy ceny mogą porażać, wątpię mieszkania można znaleźć już za ok 2,6 tyś za metr, szeregówki starsze rocznikowo domy od 3 tyś, fakt że do mniejszego lub większego remontu, ale czy nie lepiej zrobić/wykończyć coś od podstaw i dopasować do własnych wymagań. Obejrzałem już kilka ciekawych lokalizacji i powiem Ci że sprzedający idą na pewne ustępstwa, więc na każdą cenę trzeba brać poprawkę. Nie mogę się już doczekać powrotu :)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 11-02-2019 19:56

O! Fajnie że będzie nas więcej.
Oczywiście nie chodzi mi o to, że jest drogo w porównaniu z innymi miejscowościami, ale że ceny mimo wszystko rosną.
5 lat temu ceny startowe zaczynały się od 2,2tys/m2, najdroższe mieszkania to było około 3,2tys. zł/m2. Teraz wiele ofert mieści się w zakresie 3-4 tys. zł/m2, w tym również dość duże i niezbyt atrakcyjne. Te parę lat temu spodziewałem się raczej, że ceny się zatrzymają, albo nawet zaczną spadać, z wymienionych wyżej względów.

Tymczasem okazuje się, że zasobność portfeli trochę rośnie, o kredyt też łatwiej niż parę lat temu i wcale nie jest łatwo kupić coś w dobrej cenie. Do tego dochodzą mieszkania inwestycyjne, kupowane typowo na wynajem.

marabut

Post autor: marabut » 12-02-2019 10:10

Jeżeli chodzi o ceny, to ja mam wrażenie że ludzie patrzą po sobie. o sąsiad dał za tyle to ja tez dam za tyle. a tak naprawdę nie znamy cen ostatecznych, tylko te z ogłoszeń. Ale jak to moja znajoma, które sprzedawała mieszkanie powiedziała: wszystko drożeje, jak masło tyle już kosztuje to ja swojego mieszkania drożej nie sprzedam? ;-)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 12-02-2019 19:53

W sumie przez ten czas wzrosły ceny urządzenia czy remontu lokalu i ceny budowy domu. Jeśli zatem kupujemy mieszkanie urządzone lub wyremontowane, to jego wyższa cena rzeczywiście ma podstawy. Podobnie jak porównujemy cenę dużego mieszkania z ceną małego domu. Koszt budowy wyraźnie wzrósł w ostatnich latach.

ODPOWIEDZ