Miasto Archipelag

Warunki życia w naszym mieście, nieruchomości, ceny, zarobki itp.
andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Miasto Archipelag

Post autor: andriu81 » 30-01-2016 02:58

"Jeszcze raz powtórzę to co napisałem w pierwszym wpisie w tym temacie,że wygląd ,remonty to tylko fasada nie mająca nic wspólnego z poziomem życia ,dobrobytem,zadowoleniem z życia mieszkańców.I znowy przytoczę przykłady miast biedniejszych ekonomicznie,np tych ze Świętokszyskiego ,gdzie poziom zadowolenia jest o wiele wyższy niż u nas.A to dlatego ,że każdy mieszkaniec ma świadomość że miasto coś dla niego robi i nie jest sam pośród innych.U nas tego nie ma.Co z tego że będą jakieś imprezy w 2016 roku,skoro niewielu ma powód do uczestnictwa w nich,ale to nie ten wątek.
Osobiście mam daleko gdzieś ulice i stan dróg,nawet gdyby były najlepsze,to nasi wspaniali mieszkańcy mają to gdzieś i będą wiecznie niezadowoleni z poczynań władzy-i mają rację.Bo inwestowanie w fasadę jest głupotą.Samorząd powinien wyjść do ludzi,zwykłych szarych,a nie tylko sport,zabawa,imprezy itd.Kogo to obchodzi.20 lat temu były gorsze drogi ,chodniki i żyło się o wiele lepiej,było po co wyjść na ulicę.
Odnośnie wpisu powyżej-miło pomarzyć aby mieć w sąsiedztwie takie miasta,z długa tradycją,kulturą i mocno zakorzenione w regionie.Ekonomicznie uboższe ,ale bogatę wewnętrznie. Tarnobrzeg jest wyobcowany,samotna wyspa na mapie,pustynia.

Odnośnie wpisu admina,to na Przywiślu niewiele się zmieniło i chwała za to władzy,że trzymają łapy precz od tego pięknego miejsca,które jest pełne zieleni,malowniczych krajobrazów,starych ścieżek.Oczywiście i tam upakowali nieco wstrętnej czerwonej kostki,ale na szczęście nie wszędzie. Dzików tez jest piękny,na swój sposób,od początku był dobrze zorganizowany przestrzennie.
Ale reszta miasta ,to jest jakaś porażka,nawet nie ma co oglądać,lepiej omijać centrum jak sie przejeżdża



Edytowany przez andriu81 o 30-01-2016 - 02:06."
Ostatnio zmieniony 30-01-2016 02:58 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Miasto Archipelag

Post autor: admin » 30-01-2016 10:07

"Rzeczywiście piszemy o trzech różnych rzeczach.

Admin o kimś: schudł 10 kg, rzucił palenie i lepiej się ubiera.
Krass powie: jest kulawy i ma pypcie na nosie.
Andrew81 powie: posypało mu się małżeństwo, ma konflikty z sąsiadami i nie może znieść obecnej pracy.

Odpisywałem na wniosek inn - co się zmieniło poprawiając nasze codzienne życie, na przykładzie osiedla na którym przez ostatnie lata mieszkałem.
Ktoś kto do nas przyjeżdża i patrzy z zewnątrz, nie wie że ktoś schudł, ale widzi i czuje pozostałe.

Mieszkając na miejscu możemy pewne rzeczy odbierać pozytywniej czy obojętniej (to do Krassa, nie do Andrew), bo może nie tyle jesteśmy do nich przyzwyczajeni, co znamy ich skomplikowaną historię. Nie mamy prostego rozwiązania na Kaprys, Sokoła czy dworzec PKP. Ale znalazło się rozwiązanie na dworzec PKS, stopniowo znikają slumsy na Szerokiej, pojawiło się tam kilka nowych kamienic, mimo ogromnych utrudnień ze strony Sami Wiecie Kogo.

Andrew - widzę w tych problemach ograniczoną rolę i winę gminy i urzędników, a bardziej samych mieszkańców. Nie mam jednak zastrzeżeń do ogółu mieszkańców, za to różnie można oceniać poszczególne środowiska. Nie mogę powiedzieć że 20 lat temu żyło mi się tu o wiele lepiej, chociaż byłem młody i szczęśliwy."
Ostatnio zmieniony 30-01-2016 10:07 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

garfield
Posty: 75
Rejestracja: 13-08-2012 02:59

Miasto Archipelag

Post autor: garfield » 30-01-2016 13:24

"Tak i ten gosc, pochodzi nie z samego Tarnobrzega ale powiatu i ma niebagatelne osiagniecia, ocierajace sie nawet o rekord Guinessa z czego my tarnobrzezanie powinnismy byc dumni;)

Jest sie w koncu czym chwalic!!!
http://web.archive.org/web/201308110655 ... 2,14402847,
Mial_13_74_promila_alkoholu_we_krwi__I_przezyl__Rekord.html



Edytowany przez garfield o 30-01-2016 - 12:27. "
Ostatnio zmieniony 30-01-2016 13:24 przez garfield, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Miasto Archipelag

Post autor: stachu » 30-01-2016 17:24

"
krass pisze:Na temat Tarnobrzega nie ma polemiki czy jest super czy nie. Możemy mieć tylko nadzieję, że kiedyś będzie przyzwoity. :)
To już może podchodzić pod pojęcie gustu. A o gustach ciężko jest dyskutować.
Jednemu się podoba to, a innemu tamto.
Dla jednego jest super bo jest kino i jest zadowolony, bo mu wystarcza.
A dla innego nie ma teatru i jest kicha.
Dla tego jest boisko, stadion i może potrenować, więc się cieszy.
A drugi uważa, że to boisko i ci trenerzy są do bani.
Wszystko zależy od osoby jakie ma wymagania czy gusty.

Pamiętam jeszcze taki wykład na studiach jakiegoś doktora czy profesora.
W niektórych dziedzinach życia nie można operować pojęciami: bardzo zimno, zimno, zimno umiarkowanie, średnio, ciepło, bardzo ciepło czy gorąco, itd., bo dla każdego z nas to samo słowo będzie określało zupełnie inną temperaturę.

Dlatego dla krassa Tarnobrzeg jeszcze nie jest przyzwoity, ale czeka, aż będzie przyzwoity.
A np. dla mnie już jest przyzwoity, ale czekam aż będzie jeszcze bardziej przyzwoity... :-)

Ale najważniejsze, że obaj chcemy go polepszać 8-)"
Ostatnio zmieniony 30-01-2016 17:24 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Miasto Archipelag

Post autor: stachu » 30-01-2016 18:07

"Jestem tylko zwykłym szarym człowiekiem, więc mogę nie rozumieć Twoich wywodów. Wybacz!
Mam szacunek do wszystkich ludzi, choć nie zawsze się z nimi zgadzam.
Akurat teraz z Tobą zacząłem szukać tego co nas łączy, że chcemy jeszcze lepszego Tarnobrzega.

Przepraszam, że znowu się do Ciebie zwracam, ale zastanawiam się, jakich to dużej ilości podstawowych funkcji miasta nie wypełnia nasze miasto?"
Ostatnio zmieniony 30-01-2016 18:07 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Miasto Archipelag

Post autor: stachu » 30-01-2016 19:21

"nie wiem na jakiej podstawie tak sądzisz, ale nie zgadzam się z tym co piszesz
mam szacunek dla innych, nie palę głupa, sam jestem maluczkim
ok, nie odpowiadaj mi


Cieszę się, że tym co w Tarnobrzegu udało się zrobić dobrego i to niezależnie kto rządził.
Natomiast na pewno jest jeszcze dużo dobrego do zrobienia."
Ostatnio zmieniony 30-01-2016 19:21 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

olekko
Posty: 1774
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Miasto Archipelag

Post autor: olekko » 30-01-2016 19:25

"Springer w Trójce dzisiaj o Tarnobrzegu przez chwilkę:
http://www.polskieradio.pl/9/209/Artyku ... ek-Siedlce

Czy Tarnobrzeg jest aż tak źle skomunikowany z resztą Polski? Śmiem się nie zgodzić, ale temat warty dyskusji."
Ostatnio zmieniony 30-01-2016 19:25 przez olekko, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Miasto Archipelag

Post autor: stachu » 30-01-2016 19:33

"Też się nie zgadzam, że Tarnobrzeg jest źle skomunikowany.
To, że dworzec PKP jest zaniedbany nie znaczy wcale, że nie można się do Tarnobrzegu dostać.
Jest przecież dużo przejazdów autobusami czy busami różnych firm.

Wg mnie ten "mit Springera" o komunikacji częściowo jak nie całkowicie obalony! :-)


Możemy do gościa jakoś napisać, że nie zgadzamy się z jego opiniami?"
Ostatnio zmieniony 30-01-2016 19:33 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

olekko
Posty: 1774
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Miasto Archipelag

Post autor: olekko » 30-01-2016 20:11

"Na pewno da się napisać poprzez fanpage Miasta Archipelagu na Facebooku."
Ostatnio zmieniony 30-01-2016 20:11 przez olekko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Miasto Archipelag

Post autor: admin » 30-01-2016 20:58

"
krass pisze:Plac czerwony nie powinien był nigdy powstać. Rewitalizacja plantow byłaby naturalnym rozwiązaniem.
Kamienice wokół rynku powinny być odszczurzone. Kaprys powinien być zburzony pierwszego dnia po upadku komuny.

Zieleń na Serbinowie. Nie powinna być totalnie olana.

No i rezerwat. To jest wystarczający powód, żeby móc stwierdzić, że Tarnobrzeg to dramat. Wstyd.

Kino, dworzec, kamienice na Szkolnej. To są świadectwa upadku. O jakim Wy Tarnobrzegu mówicie, jak najstarsze budynki zostały z premedytacją zniszczone. Stoją, a ich nie ma.
krass pisze:Tarnobrzeg nie wypełnia póki co.dużej ilości podstawowych funkcji miasta.
Powyżej było głównie o estetyce, a dalej już o funkcjach miasta.
Z estetyki lista zamknięta, perspektywy kiepskie, ale może w ciągu kolejnych 15 lat uda się coś w tym zakresie zmienić.
A co z funkcjami, czego brakuje i jak się ma jedno do drugiego?

Czekam na inn, co on o tym myśli."
Ostatnio zmieniony 30-01-2016 20:58 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2288
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Miasto Archipelag

Post autor: A1313 » 30-01-2016 21:09

"
Z estetyki lista zamknięta, perspektywy kiepskie, ale może w ciągu kolejnych 15 lat uda się coś w tym zakresie zmienić.
No nie wiem , zawsze znajdzie sie geniusz który dorobi miejsc parkingowych kosztem zieleni-ostatnia przeróbka Serbinowskich parkingów.Ja tam się boje idiotów z pilarkami.
Swoja droga wszyscy narzekają na zarobki i bezrobocie ,a samochody stoją po trawnikach."
Ostatnio zmieniony 30-01-2016 21:09 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Miasto Archipelag

Post autor: inn » 31-01-2016 00:05

"podsumowując - poprawiło nam się w ciągu ostatnich 6 lat tak:
1. infrastruktura sportowa
2. monitoring
3. markety - głównie spożywcze i budowlane
4. stacje benzynowe i myjnie
5. usługi - niektóre dziedziny np zakłady fryzjerskie i kosmetyczne
6. baterie słoneczne przy szkołach itp ------ tu trzeba by rzetelnie dowiedzieć się czy tylko stoją czy dają jakiekolwiek oszczędności w oświacie??????
7. wiadukt
8. plażing nad jeziorem
9. połączenia szynobusem
upieram się aby nie poszerzać granicy czasowej wstecz bo znów do Tarnowskich dopadniemy ;) a serio chodzi mi o to , w jakim stopniu nadążamy w nowych czasach
kawałki jezdni czy chodników subiektywnie skreślam z listy, bo to przecież jakieś minimum w mieście z historią
rondka skreślam subiektywnie z listy polepszeń odkąd wyślizgało mnie takie na Jachowicza
ścieżki rowerowe to wydaje mi się za Dziubińskiego powstały i to dawniej nie pod koniec, potem prawie nie przybyło
komunikacja z innymi miastami jednak generalnie się pogorszyła - kto musiał szukać po FB lub blabla bo się wydobyć z Tbga nie mógł pociągiem ani autobusem -ten wie
cdn?"
Ostatnio zmieniony 31-01-2016 00:05 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Miasto Archipelag

Post autor: grassownik » 01-02-2016 09:09

"krass wiele zgody natomiast dlaczego siebie i Nas tak katujesz ? wypadamy właśnie przyjemnie w porównaniu do tych potworków obok a nie utrzymuje tu chyba nikt,że są nasze kochane Krużewniki (tak je nazywam nierzadko) najlepszym miejscem do życia pod słońcem.bo nie są :-)
o Zamościu słusznie wspominasz,no ale gdzie Tarnowskim do kanclerza Zamojskiego ? ;-)



Edytowany przez grassownik o 01-02-2016 - 08:14. "
Ostatnio zmieniony 01-02-2016 09:09 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Miasto Archipelag

Post autor: grassownik » 01-02-2016 12:05

"dlatego nie porównuję naszego grajdołka do Barcelony,Lyonu czy choćby Zamościa a do tych właśnie przedziwnych,szpetnych miasteczek w okolicy ;-)

no i ustawiłeś mnie pod względem wrażliwości na pisaninę rekolekcyjną pewnego usera.postaram się zachować względem jego i jemu podobnych Twoją wrażliwość i po prosty tego nie czytać :-D
amen"
Ostatnio zmieniony 01-02-2016 12:05 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

dzieńziemi
Posty: 310
Rejestracja: 17-04-2014 19:18

Miasto Archipelag

Post autor: dzieńziemi » 01-02-2016 15:13

"Też (tak jak pisałam wcześniej) uważam, że dużo starych i pięknych budynków w naszym mieście wymaga odnowienia.

Żałuję, że Kino "Wisła" już nie funkcjonuje w swoim obiekcie.
Dworzec PKP nie jest żywy tylko zabity deskami lekko wieczorami straszy.
Zabytkowy Dworek Tarnowskich jeszcze się nie przewrócił ponieważ przejęli go Nauczyciele i tam się szkolą.
Zabytkowy Dworek w Nagnajowie strasznie wygląda i nikt nie chce go kupić.
Zabytkowy Urząd Miasta też z zewnątrz wymaga konserwacji.

Wiele, wiele jeszcze starych obiektów mamy, ale widać, że pieniędzy w naszym mieście brakuje, aby je odnowić i pokazać światu jakie piękne są polskie miasteczka...."
Ostatnio zmieniony 01-02-2016 15:13 przez dzieńziemi, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ