Wybory samorządowe - Łukasz Nowak prezydentem Tarnobrzega

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19396
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: admin » 28-03-2024 10:36

Konferencja kandydatki Potańskiej.

https://www.youtube.com/live/rlkerTcM8eA

Mamy tak inwestować pieniądze żeby przynosiły wpływy dla miasta, zatem na każdym osiedlu wybudujemy wielopoziomowy parking. Ile musiałby kosztować wjazd, żeby inwestycja na siebie zarabiała?

I najważniejsze - UE zmusi nas, zanim te parkingi powstaną, do porzucenia dużej części (większości?) samochodów.

olekko
Posty: 1780
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: olekko » 28-03-2024 13:39

Ocena ostatniego programu! Przed Państwem: 60 albo i 61 niezbyt konkretnych konkretów Norberta Mastalerza:

Wykorzystanie europejskiej szansy niby okrągłe słówka, ale jako pryncypium może być, wiadomo o co chodzi
Nowi inwestorzy na nowych obszarach TSSE (Zakrzow - Sobów) ok
Zacieśnienie współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu ok, chociaż okrągłosłówkowo
Powołanie Rady Przedsiębiorców jako ciała doradczego prezydenta nie widzę potrzeby
System zachęt dla inwestorów (ulgi i wsparcie) też nie widzę potrzeby, ulgi i wsparcie to się kłóci z wpływami do budżetu miasta?
Prace interwencyjne, staże i roboty publiczne we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy a to się chyba dzieje cały czas?
Promocja miasta - marketing terytorialny (współpraca z podmiotami dotowanymi) nie wiem o co chodzi z podmiotami dotowanymi, ale co jak co, NM na promocji miasta się zna
Cyfrowy Urzqd - Digitalizacja usług miejskich brakuje konkretów, okrągłe słówka; EDIT: zobaczyłem filmik na instagramie że chodzi o wideospotkania z urzędnikiem. to ok, nawet bardzo ok!
Pomoc w przywróceniu Szpitalowi Wojewódzkiemu podstawowych funkcji medycznych pomóc można i trzeba
Programy zdrowotne, rehabilitacyjne i profilaktyczne dla mieszkańców - bon zdrowotny nie widzę szczególnej potrzeby na gruncie samorządu
Powrót do programu likwidacji barier architektonicznych dla osób z niepełnosprawnością po prostu trzeba myśleć (projektant) i nadzorować (UM), programy niepotrzebne
Utworzenie Tarnobrzeskiego Centrum Krwiodawstwa jak się uda to ok, nie jest to pierwszy kandydat z takim programem
Stworzenie warunków do uruchomienia Zakładu Aktywności Zawodowej ok
Pomoc w zakończeniu budowy Hospicjum im. Ks. Prałata Michała Józefczyka skończmy już to
Tańsza woda i ścieki dla każdego mieszkańca brzmi populistycznie
Darmowa linia „B" dla mieszkańców - Podniesienie jakości świadczonych usług komunikacji miejskiej podnieść jakość i ilość trzeba, do komunikacji trzeba sporo dołożyć i zreformować (co do linii B może zrobić dwie dookólne linie? z mojej ulicy mogę sobie dojechać do szpitala, ale z powrotem to nie, to jest cyrk). jak będzie dobra komunikacja to nie trzeba będzie robić parkingów
Utworzenie Miejskiego Centrum Seniora na bazie infrastruktury po byłym Gimnazjum nr 3 nie. ja uważam że ten teren trzeba mądrze sprzedać
Zwolnienie mieszkańców z opłat za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie bezsensowna mrzonka, mieszkańcy mogą dojechać rowerem albo autobusem
Zmiana zasad płatnego parkowanie w centrum miasta (bezpłatne 30 - 45 minut) jestem na nie
Zmiana zasad zarządzania obiektami mieszkaniowymi TTBS - Miejsce w radzie nadzorczej TTBS dla osoby wskazanej przez samorząd mieszkańców może i dobrze, nie wiem
Uszczelnienie systemu gospodarki odpadami - dopłaty do rosnącej cenny populizm
Powrót do konsultacji społecznych - społeczeństwo obywatelskie a to w myśl ostatniej kadencji PDB - trzeba
Dodatkowe patrole Policji - służby ponadnormatywne
Przywrócenie rangi Budżetu Obywatelskiego - Utrzymanie budżetów osiedlowych trzeba budżet promować

Nowe rozwiązania komunikacyjne - Powiązanie koncepcja przebiegu S-74 z kolejnym odcinkiem obwodnicy z prawdziwego zdarzenia ale to już obwodnica chyba jest powiązana? ważne jest ogarnięcie dojazdu do Sandomierza, bo tam się zrobi wąsko i niefajnie
Miejski program budowy dróg wewnętrznych pewnie trzeba, najlepiej nie za nasze pieniądze
Sprawna przebudowa kolejnych dróg gminnych, powiatowych i wojewódzkich okrągłe słówka, w ogóle to rzekłbym że większość remontów już wykonano, a remont Konopnickiej to cyrk
Modernizacja chodników i rozbudowa ścieżek rowerowych okrągłe słówka
Współpraca samorządu przy modernizacji dworca PKP - stworzenie centrum komunikacyjnego tak, powinno być bardziej to wyartykuowane
Budowa dróg dojazdowych nad Jeziorem Tarnobrzeskim (ul. Wakacyjna, Turystyczna) trzeba
Likwidacja ruchu jednokierunkowego nad jeziorem (odkorkowanie osiedla Miechocin) - tworzenie sezonowych miejsc postojowych nie wiem co trzeba, ale sezonowe miejsca postojowe są tworzone
Dalsza rozbudowa miejskiego monitoringu trzeba albo i nie trzeba
Wybudowanie 1000 nowych miejsc parkingowych CYRK NA KÓŁKACH, inwestujmy w komunikację miejską i INFRASTRUKTURĘ ROWEROWĄ a nie w samochodziki
Budowa nowych mieszkań komunalnych ambitnie
Współpraca ze spółdzielniami mieszkaniowymi i wspólnotami (remonty, gospodarka odpadowa, energia) okrągłosłówkowo
Budowa Placu Jordanowskiego na terenach zielonych nad Wisłą słyszałem o parkach jordanowskich a tu mamy plac

NIE dla lokalizacji spalarni nad Jeziorem Tarnobrzeskim nie przy torach w strefie przemysłowej? to gdzie?
Racjonalna rozbudowa oświetlenie ulicznego - Pozyskanie środków na transformację energetyczną - Budowa farmy fotowoltaicznej racjonalna rozbudowa oświetlenia np. z Sielca do Wielowsi
Zakup nowych niskoemisyjnych autobusów dla komunikacji miejskiej uszczegółowiłbym: ZEROEMISYJNYCH
Rewitalizacja pL Bartosza Głowackiego poprzez stworzenie zielonych obszarów ale bez zdzierania dobrej kostki
Zwiększenie obszarów zielonych miasta - Nowe nasadzenia okrągłe słówka
Wsparcie dla ogrodów Polskiego Związku Działkowców akurat jestem na nie
Czyste i odśnieżone ulice oraz chodniki jestem na tak

Dostosowanie systemu kształcenia w szkołach średnich i zawodowych do bieżących potrzeb rynku pracy okrągłe słówka, który to już raz widze taki punkt programu
Rozwój systemu stypendialnego dla uzdolnionej młodzieży nie wiem jak jest teraz, ale za NM było z tym średnio
Zwiększenie liczby miejsc dla dzieci w żłobkach Miejskich trzeba w taki choćby sposób zachęcać do dzietności, ale najpierw trzeba przeanalizować problem
Remonty infrastruktury oświatowej okrągłe słówka
Bezpłatna nauka pływania dla przedszkolaków nie ma teraz? nie wiem, ale czemu rodzice nie mogą płacić za naukę pływania? czemu musi być bezpłatna?

Rozbudowa sali widowiskowej Tarnobrzeskiego Domu Kultury chyba jest w planie
Powrót do organizacji Lata z radiem, Festiwalu S-16 Siarki Ognia i Bębnów czy Festiwalu Nowy Brzeg Nowa Fala będzie obiecany bezpłatny koncert Panasewicza? chciałbym
Utworzenie Rady Organizacji Pozarządowych - w większa samodzielność NGO a nie ma teraz takiej?

Kontynuacja rozbudowy Centrum Sportów Olimpijskich i Paraolimpijskich na Zwierzyńcu ok
Dokończenie prac przy zapleczu Stadionu Miejskiego im. Edwarda Mikusińskiego nadal nie jest dokończone? mam nadzieję że nikt nie wpadnie na pomysł oświetlenia, to jest kpina
Darmowe zajęcia dla dzieci i młodzieży w Akademii Piłkarskiej Siarki aha
Przygotowanie dokumentacji i wniosku na budowę drugiej niecki basenowej najpierw proszę wydłużyć godziny otwarcia
Budowa pełnowymiarowej bieżni lekkoatletycznej to w ramach centrum sportów na Zwierzyńcu
Budowa krytego sztucznego lodowiska ale takiego namiotu? to nie ma sensu większego, a wybudowanie krytego jak w Dębicy to chyba za drogo, nie powiem, chciałbym lodowisko, ale rozsądne
Budowa przystani kajakowej z całym zapleczem nad Jeziorem Tarnobrzeskim to by się młodym kajakarzom przydało
Odbudowa dyscyplin halowych (koszykówka, siatkówka) jestem na tak
Wsparcie działalności osiedlowych klubów piłkarskich jestem na nie

Spodziewałem się programu nowatorskiego, nowoczesnego i typowego gamechangera. Jest tu wszystko i nic, raczej samochodoza i demagogia niż nowoczesny samorząd. Zastanawiam się nad poparciem tego kandydata, wierząc w autentyczną miłość i oddanie samorządowi, ale ten program w tym mi nie pomaga.

Grażyna Potańska zapowiedziała aktualizację programu!

olekko
Posty: 1780
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: olekko » 29-03-2024 14:03



Bożek czyta z kartki, manipuluje zadłużeniem - ale końcówka bardzo dobra. Spadek LO w rankingu to dosyć dziwny zarzut, przecież nauczyciele są niemal ci sami co za Bożka (a o niektórych tuzach pedagogicznych zatrudnionych przez Bożka mógłbym sporo powiedzieć). Mastalerz bardzo dobrze, Nowak i Stróż też dobrze. Grażynka gorzej. Małgosia Zych niemal w każdej wypowiedzi o wodach siarczkowych, ależ to jest męczące.

Majstersztykiem debaty było pytanie Mastalerza o Bożka, zadane MZ. To jakie tam wleciało flow u MZ jest niesamowite.

Serio
Posty: 692
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 29-03-2024 16:43

KWW Małgorzaty Zych
https://fb.watch/r6CI2ahxJf/
Dzisiaj w bloku reklamowym od godz. 17 odbyła się emisja naszej reklamy w TVP 3 Rzeszów. Kolejne emisje:
29 marca od godz.17,
2 kwietnia od godz. 17,
4 kwietnia od godz. 17,
Radio Rzeszów
29 marca od 14:05
30 marca 21:08
2 kwietnia od 21:08
3 kwietnia od 8:33
4 kwietnia od 14:05
5 kwietnia od 14:05
Co ciekawe, jesteśmy jedynym komitetem wyborczym z Tarnobrzega, który zgłosił emisję swojej reklamy w bezpłatnym paśmie reklamowym, przeznaczonym dla audycji wyborczych w TVP Rzeszów i PR Rzeszów.

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: pejoelka » 29-03-2024 19:37

W LO nauczycieli jest albo za mało albo organizacja pracy kuleje. Syn, który tam chodzi od 3 lat ma notorycznie okienka bo nie ma zastępstw. W podstawówce to nie miało miejsca i zastępstwa były niemal zawsze.

Co do samej debaty to uczucia mam bardzo mieszane. Według mnie najlepiej "medialnie" wypadł Łukasz Nowak a najgorzej Grażyna Potańska. Natomiast Merytorycznie najlepiej Dariusz Bożek a najgorzej Norbert Mastalerz.

Małgorzta Zych - kręciła się nonstop przy wodach siarczkowych. Jestem zwolennikiem tej idei, ale zbyt intensywne nawijanie tego makaronu na uszy wyborcom może obrzydnąć.

Grażyna Potańska - widać, że nie przeszła skutecznie podastawowego szkolenia medialnego. Nie "kupiłem" jej.

Norbert Mastalerz - stabilna forma, ale zbyt gadatliwy w pierwszych 2-3 odsłonach.

Łukasz Nowak - wyjadacz z doświadczeniem tak samorządowym jak i medialnym. Mojego głosu nie ma bo mimo całej sympatii wiadomo kto za nim stoi.

Tomasz Stróż - nie chcę iść za daleko z publicznymi osądami, więc dyplomatycznie pominę.

Dariusz Bożek - jako pretendentowi do reelekcji chyba z racji wieku zabrakło mi nieco większej pewności siebie. Taka siła spokoju jak u Mazowieckiego. Dobrze, konkretnie ale bez ikry.

Jako ocenę ostatniej rundy muszę napisać, że nieeleganckie było przez pozostałych kontrkandydatów pytanie siebie nawzajem o opinie o prezydenturze Dariusza Bożka. To był wprost cios poniżej pasa i jechanie po jednym z uczestników debaty. Duży minus z mojej strony dla każdego, kto nie potrafił się zdobyć na zadanie innego pytania swojemu kontrkandydatowi, którego wylosowali.

Nie wskażę kto moim zdaniem wygrał debatę. Ani kto przegrał. Niech każdy w swoich myślach sam sobie wyrobi opinię.
Także wyborcy, sztabowcy i kandydaci na radnych Norberta Kolano dlaczego ich kandydat na prezydenta zrejterował.

fish
Posty: 85
Rejestracja: 27-02-2012 20:50

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: fish » 29-03-2024 19:55

Obejrzałem debatę wyborczą. Kto może najwięcej na niej stracić to Dariusz Bożek. Wszyscy kandydaci bardziej lub mniej krytykowali jego prezydenturę a było co krytykować.

Co do samych wystąpień kandydatów ciężko ocenić 60 sekundowe wystąpienia Dariusza Bożka ponieważ w większości zostały przeczytane z kartki. Taka była ta prezydentura. Prezydent był twarzą a rządził ktoś inny. Przeczytał to co mu ktoś napisał.

Mastalerz, Stróż i Nowak wypadli dobrze na tym podobnym poziomie, może z delikatną przewagą Mastalerza. Zychowa wypadła nieźle. Potańska to kolejna osoba która oprócz Bożka straci na tej debacie mówiła ciężko wyuczone na pamięć kwestie.

Co do wyglądu bo to też jest istotne. Oceniając kobiety to Zych później Potańska. Co do mężczyzn Stróż, Mastalerz, Bożek i Nowak. Bożek wygląda już na bardzo zmęczonego tą kampanią.

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: pejoelka » 29-03-2024 20:12

Pretendent do reelekcji ma zawsze najwięcej do stracenia i decydując się na udział w debacie przed pierwszą turą musi mieć zawsze tego świadomość. Tak jest przy prezydenckich ogólnopolskich jak i przy prezydenckich/burmistrza lokalnych. Do zyskania mają jedynie szacunek dotychczasowej części ich wyborców.

Każdy z pretendujących do reelekcji liczy się z kłopotliwymi pytaniami na temat dotychczasowych rządów. Oglądam niemal każdą denatę lokalną jak i ogólnopolską ale z takim wzajemnym szczuciem kandydatów wobec siebie w kierunku prezydenta spotkałem się chyba pierwszy raz. Z tym by nie wykorzystać szansy na dogryzienie wylosowanej osobie ale by solidarnie szczuć na jednego. Muszą się rzeczywiście bać. Huzia na Józia (sic!).

olekko
Posty: 1780
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: olekko » 29-03-2024 20:16

Pewnie jacyś turbofani Bożka się ze mną nie zgodzą, natomiast ja uważam, że krytyki obecnej władzy było za mało, grzechy tej prezydentury są w mieście mało znane. Cóż, taki urok takich debat, starający się o reelekcję ma najtrudniej.

Pytanie do oponenta co uważa o prezydencie kończącej się kadencji (uważam że nie kończącej się prezydenturze, Bożek wygra te wybory) jest z punktu widzenia politycznego marketingu w obliczu mojego pierwszego zdania bardzo trafne.

Awatar użytkownika
Dość ArogancjiWładzy
Posty: 55
Rejestracja: 23-05-2023 23:33

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Dość ArogancjiWładzy » 29-03-2024 20:25

Bardzo ustawiona. Debata to dyskusja, konfrontacja a nie kolejne przemówienia. Ciekawsza była tylko runda nr 5.
Marcin Piasek. Politycy WON! Jedyny kandydat na świecie, który złożył przysięgę na wierność i posłuszeństwo wyłącznie Narodowi Polskiemu. Żaden POPiS, partia, kościół, korporacja czy inna reżimowa mafia. Tylko bezpośrednia władza Tarnobrzeżan.

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: pejoelka » 29-03-2024 20:29

olekko pisze:
29-03-2024 20:16
co uważa o prezydencie kończącej się kadencji (uważam że nie kończącej się prezydenturze, Bożek wygra te wybory) jest z punktu widzenia politycznego marketingu w obliczu mojego pierwszego zdania bardzo trafne.
To ocenią wyborcy.

Czy zadający pytanie miał ikrę by zadać pytanie rzeczywiście adresowane w kontrkandydata, którego wylosował czy też nie,

Moim zdaniem poszli na łatwiznę i tylko dali czas kontrkandydatom do promocji własnej osoby zamiast rzeczywiście walczyć o drugą turę. Kładę to na karb nieprzygotowania do debaty.

Serio
Posty: 692
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 29-03-2024 21:13

KWW Małgorzaty Zych

Serio
Posty: 692
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 29-03-2024 21:32

pejoelka pisze:
29-03-2024 19:37
Jako ocenę ostatniej rundy muszę napisać, że nieeleganckie było przez pozostałych kontrkandydatów pytanie siebie nawzajem o opinie o prezydenturze Dariusza Bożka. To był wprost cios poniżej pasa i jechanie po jednym z uczestników debaty. Duży minus z mojej strony dla każdego, kto nie potrafił się zdobyć na zadanie innego pytania swojemu kontrkandydatowi, którego wylosowali.
Ustawką było losowanie osoby, której można zadać pytanie. Można się domyślać dlaczego tak zrobiono. Powinna być dowolność tak, jak to było ostatnio w Debacie Warszawskiej.
Dodam, czytanie z kartki - minus: Potańska, Bożek, Nowak. Na plus: Zych, Stróż, Mastalerz.
Ostatnio zmieniony 29-03-2024 21:45 przez Serio, łącznie zmieniany 1 raz.

realista
Posty: 7
Rejestracja: 16-06-2023 11:32

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: realista » 29-03-2024 21:43

Trudno nie zgodzić się z faktem, iż poziom debaty jest denny. Chwytem poniżej pasa było pozwolenie przez prowadzących na okładanie przez kontrkandydatów ubiegającego się o reelekcję Prezydenta Bożka. Kontrkandydaci, a szczególnie P. Mastalerz jest w tym profesjonalista. Może dla przypomnienia parę szczegółów z prezydentury N. Mastalerza? Modernizacja drogi 871 z budową wiaduktu tak zarówno w zakresie dokumentacyjnym jak i pozyskanych środków przygotowana przez P. Dziubińskiego. W czym był problem dla P. Mastalerza, a w budowie wiaduktu określanym wówczas jako kukulczym jaju. Budowa parku na Zakrzowie również przygotowana przez poprzednika. Pytam co zdziałał Pan Mastalerz w zakresie zmiany oblicza infrastrukturalnego na terenie SSE na Machowie - a zmodernizowano kawałek ul. Zakładowej i raczej poza tym nic więcej. Co zdziałał Pan Mastalerza w kwestii doprowadzenia do opracowania mpzp osiedla centrum - również nic. Często jeżdżę ul. Warszawska, która była modernizowana po powodzi za czasów Prezydenta Mastalerza i cóż widzę, a wykruszając się plackowate dziury, że o helikopterze i słynnych ofsetach nie wspomnę. Może nim zacznie krytykować Prezydenta Bożka sam posypie sobie głowę popiołem.

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: pejoelka » 29-03-2024 21:46

Serio pisze:
29-03-2024 21:32
Ustawką było losowanie osoby, której można zadać pytanie. Można się domyślać dlaczego tak zrobiono. Powinna być dowolność tak, jak to było ostatnio w Debacie Warszawskiej.
Nie. Zgodnie z ideą tej debaty było wszystko OK. OK tylko nie okazali się kandydaci, gdzie nie "gryzł się" przysłowiowy kandydat X z B i kandydat Y z Z itd. tylko większość gryzła kandydata B. Wiem, takie prawo demokracji by walić w bęben obecnej władzy jak nie ma się pomysłu jak bić w bęben innemu wylosowanemu kandydatowi. By walczyć o drugą turę we własnym i własnych wyborców interesie. To przy takiej ilości kandydatów nie dało nic na plus szansom kandydatów a tylko delikatnie liznęło DB. A można było zadać pytania takie jak tu cytuję obrazowo: "jaka decyzja DB Pana/Panią najbardziej wkurzyła i jaką decycję by Pan/Pani podją/podjęłał?" Była by wtedy szansa zarówno na wbicie szpili obecnemu prezydentowi jak i wykazanie się w tym samym temacie własnym pomysłem.

Serio
Posty: 692
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 29-03-2024 22:02

pejoelka pisze:
29-03-2024 21:46
Serio pisze:
29-03-2024 21:32
Ustawką było losowanie osoby, której można zadać pytanie. Można się domyślać dlaczego tak zrobiono. Powinna być dowolność tak, jak to było ostatnio w Debacie Warszawskiej.
Nie. Zgodnie z ideą tej debaty było wszystko OK. OK tylko nie okazali się kandydaci, gdzie nie "gryzł się" przysłowiowy kandydat X z B i kandydat Y z Z itd. tylko większość gryzła kandydata B. Wiem, takie prawo demokracji by walić w bęben obecnej władzy jak nie ma się pomysłu jak bić w bęben innemu wylosowanemu kandydatowi. By walczyć o drugą turę we własnym i własnych wyborców interesie. To przy takiej ilości kandydatów nie dało nic na plus szansom kandydatów a tylko delikatnie liznęło DB. A można było zadać pytania takie jak tu cytuję obrazowo: "jaka decyzja DB Pana/Panią najbardziej wkurzyła i jaką decycję by Pan/Pani podją/podjęłał?" Była by wtedy szansa zarówno na wbicie szpili obecnemu prezydentowi jak i wykazanie się w tym samym temacie własnym pomysłem.
To była ustawka prowadzących, bo we wszystkich debatach jakie można oglądać w TVP istnieje dowolność w wybraniu osoby, której chce się zadać pytanie. Tak zrobiono specjalnie, aby oszczędzić prezydenta. Pozostali kandydaci inteligentnie z tego wybrnęli.

olekko
Posty: 1780
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: olekko » 29-03-2024 22:37

Uwaga, że wybrnięcie było inteligentne - zgadzam się z Serio. Ci kandydaci walczą o drugą turę z Bożkiem i muszą mu głosy odebrać.
Powtórzę. Dziwię się że nie powstała jakaś skumulowana lista co było nie tak przez ostatnie 5,5 roku. DiM team coś próbuje na fejsbuku, ale to bardziej uderza w personalia niż w zarzuty stricte merytoryczne.

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: pejoelka » 29-03-2024 22:38

Ch.. .owo wybrnęli... dając samym sobie świadectwo. Ale to był ich świadomy wybór na nie zwiększenie SWOICH szans wobec kontrkandydatów. To By miał sens przy 3 kandydatach, może jeszcze 4 ale nie przy 5-7.

pejoelka
Posty: 199
Rejestracja: 20-09-2023 20:58

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: pejoelka » 29-03-2024 22:52

olekko pisze:
29-03-2024 22:37
Uwaga, że wybrnięcie było inteligentne - zgadzam się z Serio. Ci kandydaci walczą o drugą turę z Bożkiem i muszą mu głosy odebrać.
Powtórzę. Dziwię się że nie powstała jakaś skumulowana lista co było nie tak przez ostatnie 5,5 roku. DiM team coś próbuje na fejsbuku, ale to bardziej uderza w personalia niż w zarzuty stricte merytoryczne.
Muszą. Bezapelacyjnie. Muszą też sami walczyć o swoją pozycję do 2 tury, Powinni drzeć teraz szaty między sobą walcząc o pozycję a nie tylko koncentrować się na "bij mistrza". A to właśnie widzimy, że zależy wszystkim póki co nie na walce o drugą turę tylko na nawalaniu w DB. Osłabią go w ten sposób o ile? 3-4 punkty %? A w jaki sposób pomoże to im w wejściu do 2 tury? Sam sobie odpowiedz.

Serio
Posty: 692
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: Serio » 29-03-2024 23:19

Skąd ta pewność, że Bożek będzie w drugiej turze? Wyglądał na zdenerowanego. Czyżby czuł, że coś się nieuchronnie zbliża? To , że wszyscy go atakowali świadczy tylko o jednym, że nikt nie chce, by dalej został u władzy. To przekonanie może przełożyć się bezpośrednio na jego wynik wyborczy. Z tego szerokiego poparcia pozostał mu tylko PSL i Lewica, tj.10 -15 % w skali kraju.

olekko
Posty: 1780
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Wybory samorządowe 2024

Post autor: olekko » 30-03-2024 00:18

Bożkowi pozostała Lewica? A skąd info? Byłem przekonany że Lewica poprze Potańską.

ODPOWIEDZ