Wybory parlamentarne 2015

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Wybory parlamentarne 2015

Post autor: janusza » 22-10-2015 13:22

"
Jednym słowem: Prawo Boże nakazuje oddać głos na Plutę
Widzisz Okruszek? Fil-utek głosuje na Plutę a mądrze gada. Warto wysłuchać;-)"
Ostatnio zmieniony 22-10-2015 13:22 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

okruszek
Posty: 145
Rejestracja: 13-10-2015 13:23

Wybory parlamentarne 2015

Post autor: okruszek » 22-10-2015 14:32

"No proszę, jak na mnie naskoczyli :)
Czterech na jednego? Nawet nie wiem komu odpisywać :)
Nie wiem, czy to prawda tak w oczy kole, czy to jakaś nienawiść do katolików?
A niby katolików jest większość w Polsce, a tu jestem osamotniony.
Niby jest demokracja, wolność słowa, a ja zaczynam się tu czuć dyskryminowany.
Homoseksualistę trzeba szanować, obcokrajowców trzeba szanować, niewierzących trzeba szanować, inne wyznania trzeba szanować, ale na katolików można nadawać...
Proszę Was, jeżeli chcecie się wypowiadać na takie tematy, poczytajcie trochę więcej, bo niektóre fakty są trochę inne.
Zadam pytanie retoryczne:
Czy katolik chcący żyć swoją wiarą w demokratycznym kraju nie ma prawa głosu?

Nawet jeżeli nie wierzycie w Boga, to postać Jezusa jest historycznie potwierdzona.
Nie obrażajcie, tylko posłuchajcie co Pan Jezus powiedział:

"Powiadam wam: Jeśli ci umilkną, kamienie wołać będą." (Łk 19,28-40)

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego!"
Ostatnio zmieniony 22-10-2015 14:32 przez okruszek, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1520
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Wybory parlamentarne 2015

Post autor: alek » 22-10-2015 15:26

"
okruszek pisze: Nie wiem, czy to prawda tak w oczy kole, czy to jakaś nienawiść do katolików?
Może to wina zakłamania naszego kościoła katolickiego i części katolików?
okruszek pisze: Homoseksualistę trzeba szanować, obcokrajowców trzeba szanować, niewierzących trzeba szanować, inne wyznania trzeba szanować, ale na katolików można nadawać...
Jestem katolikiem i w zupełności mi nie przeszkadzają homoseksualiści, obcokrajowcy, inne wyznania itd. Niech oni żyją swoim życiem a ja swoim. Nie będę nikomu zaglądał do łóżka i nie chcę aby do mojego ktoś zaglądał. Jeśli biskupi chcą aby państwo stanowiło prawo pod jego dyktando to nie jest to nic innego jak dyskryminowanie innych wyznań czy niewierzących i tacy mają prawo do krytyki. Świat idzie do przodu a Kościół zatrzymał się w miejscu . Jak według kościoła interpretować np. ciąże pozamaciczną? często jest to prawidłowo( do pewnego czasu) rozwijający się płód , tyle że może być umiejscowiony np w jajowodzie. Czy taki prof. Chazan będzie czekał na obumarcie płodu co może skutkować zakażeniem, poważnymi powikłaniami a nawet śmiercią kobiety czy usunie rozwijający się jeszcze płód i dokona niejako aborcji? Skoro człowiek od poczęcia to dlaczego usunięty płód zostaje przekazany do badania histopatologicznego i później jest utylizowany a nie pochowany jak człowiek?
okruszek pisze: Czy katolik chcący żyć swoją wiarą w demokratycznym kraju nie ma prawa głosu?
Każdy ma prawo żyć swoją wiarą i ma prawo głosu , ale nie powinien tego głosu narzucać innym.
Jezus powiedział dużo , ale niektórych jego słów i przykazań nie słuchają nawet hierarchowie kościelni .



Edytowany przez alek o 22-10-2015 - 13:28. "
Ostatnio zmieniony 22-10-2015 15:26 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Wybory parlamentarne 2015

Post autor: grassownik » 22-10-2015 15:32

"jedna nawrócona,choćby za pięć dwunasta milsza panu niż całe wiernych owieczek ;-)"
Ostatnio zmieniony 22-10-2015 15:32 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

headshrinker
Posty: 1070
Rejestracja: 13-09-2011 12:11

Wybory parlamentarne 2015

Post autor: headshrinker » 22-10-2015 15:59

"Odnowiciel
Nie jesteś sam.Oni sa młodzi,i wydaje im sie,ze zyc beda wiecznie a pewnie i jeden dzien dłużej,zawsze będa zdrowi.Wystarczy ,ze stana sie kalekami, starośc ich dopadnie nieunikniona
Uwielbiam te bajeczki o tym, że każdy się nawróci "na starość". Kontrprzykład miałem w domu. Moja babcia, choć do kościoła chodziła - była niewierząca (sama mówiła, że do kościoła chodzi z przyzwyczajenia), nie nawróciła się do samej śmierci (dodatkowo, chciała mieć pogrzeb świecki, żeby "żaden pijany katabas jej nie zawodził nad trumną" [stąd jej się to wzięło, że na pogrzebie jej matki, ksiądz był naje***ny jak trzonek od szpadla i ledwie na nogach stał]). Być może niewiara w boga wzięła się jej stąd, że była sybiraczką (jeśli nie wiesz kto to "sybirak" - zapytaj rodziców, albo starszych krewnych). No ale może było też tak, że moja babcia nie była wystarczająco wiekowa i chora żeby się nawrócić."
Ostatnio zmieniony 22-10-2015 15:59 przez headshrinker, łącznie zmieniany 1 raz.

okruszek
Posty: 145
Rejestracja: 13-10-2015 13:23

Wybory parlamentarne 2015

Post autor: okruszek » 22-10-2015 16:02

"W końcu grassowniku zgadzamy się :)
Jak się nawrócisz Bóg będzie się cieszył z Ciebie sto razy bardziej niż ze mnie i może nawet niektórych księży.
Życzę Ci tego!


Dzięki odnowicielu za poparcie mnie. Super, że jesteś.


Do alka:
Może to wina zakłamania naszego kościoła katolickiego i części katolików?
Pewnie po części masz rację, ale człowiek nie idzie do kościoła dla księdza, tylko dla Boga.
Każdy ksiądz jest tylko człowiekiem i upada jak każdy z nas.
Co Pan Jezus powiedział odnośnie faryzeuszy?
?Czyńcie i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie? (Mt 23, 3)
To samo pewnie by powiedział dziś do kapłanów.
Jak te słowa są dziś na czasie!

Homoseksualistów czy ludzi innego wyznania, czy jeszcze innych ja również szanuję, ale czy można pozwolić, żeby oni dyktowali nam co my mamy czynić?
Nie mogę zgodzić się, aby inni nam narzucali swoje prawa, ale to jest inny temat.
Poczytajcie co dzieje się w niektórych krajach. Zresztą w Polsce również.
Poza tym lekarze mają "dać" rodzicom dziecko o takim kolorze oczu, o takim wzroście, o takim zdrowiu, itd., itd.
A co jeśli się nie uda? O tym głośno się nie mówi.
Czy lekarz ma leczyć, czy wykonywać zachcianki ludzi?
Ale nie będę o tym pisał, bo znowu zawrze.

Co do Chazana ...
Alek słyszałeś o Joannie Beretta Molla?
Wiesz dlaczego została świętą?
To jest trudne, ale możliwe.



Edytowany przez okruszek o 22-10-2015 - 14:06. "
Ostatnio zmieniony 22-10-2015 16:02 przez okruszek, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1269
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

Wybory parlamentarne 2015

Post autor: jazet » 22-10-2015 17:18

"Jednak cisza wyborcza powinna u nas pozostać.

Chyba nie cała Europa ma takie prawo wyborcze?

Ale nad obowiązkiem głosowania (mają to niektóre kraje) - można się zastanowić."
Ostatnio zmieniony 22-10-2015 17:18 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Wybory parlamentarne 2015

Post autor: rav » 22-10-2015 20:43

"Podziemna TV:
PROTESTY uliczne w obronie demokracji
https://www.youtube.com/watch?v=0pfQYxG7YiY"
Ostatnio zmieniony 22-10-2015 20:43 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Wybory parlamentarne 2015

Post autor: rav » 22-10-2015 21:15

"I jeszcze jeden link z kanał.tv
Polska oczami wieloletniej emigrantki:
https://www.youtube.com/watch?v=4ZB-Ydw ... e=youtu.be"
Ostatnio zmieniony 22-10-2015 21:15 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1520
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Wybory parlamentarne 2015

Post autor: alek » 22-10-2015 23:20

"
okruszek pisze: Poza tym lekarze mają "dać" rodzicom dziecko o takim kolorze oczu, o takim wzroście, o takim zdrowiu, itd., itd.
A co jeśli się nie uda? O tym głośno się nie mówi.
Czy lekarz ma leczyć, czy wykonywać zachcianki ludzi?
Ale nie będę o tym pisał, bo znowu zawrze.
Lepiej nie pisz , bo chyba wiesz na ten temat tyle co nasi biskupi.
okruszek pisze: Co do Chazana ...
Alek słyszałeś o Joannie Beretta Molla?
Wiesz dlaczego została świętą?
To jest trudne, ale możliwe.
Wiem kto to Joanna Beretta , tylko jest mała różnica. Ona wybrała życie dziecka , bo ono mogło się urodzić zdrowe. W przypadku opisanym przeze mnie dziecko się nie urodzi , bo płód obumrze.
Tak na marginesie, to niby jeden Kościół Katolicki , ale podejście księży (również tych polskich) do wiernych w Niemczech jest całkiem inne niż u nas. U nas pewnie też tak będzie za lat naście jak kościoły zaczną świecić pustkami."
Ostatnio zmieniony 22-10-2015 23:20 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

okruszek
Posty: 145
Rejestracja: 13-10-2015 13:23

Wybory parlamentarne 2015

Post autor: okruszek » 23-10-2015 00:17

"
alek pisze:Lepiej nie pisz , bo chyba wiesz na ten temat tyle co nasi biskupi.
Wiem co piszę, bo słyszałem to od lekarza, a nie od biskupa.
alek pisze:Wiem kto to Joanna Beretta , tylko jest mała różnica. Ona wybrała życie dziecka , bo ono mogło się urodzić zdrowe. W przypadku opisanym przeze mnie dziecko się nie urodzi , bo płód obumrze.
W każdym przypadku działa zasada moralności.
Nie znam wszystkich możliwych przypadków od strony lekarskiej, należy się skonsultować.
alek pisze:Skoro człowiek od poczęcia to dlaczego usunięty płód zostaje przekazany do badania histopatologicznego i później jest utylizowany a nie pochowany jak człowiek?
Są groby dzieci nienarodzonych i dzieci utraconych, jest ich coraz więcej. Wpisz sobie w google.
Świadomość ludzi jest coraz większa.
alek pisze:Tak na marginesie, to niby jeden Kościół Katolicki , ale podejście księży (również tych polskich) do wiernych w Niemczech jest całkiem inne niż u nas. U nas pewnie też tak będzie za lat naście jak kościoły zaczną świecić pustkami.
Nie wiem jakie jest podejście w Niemczech. Zaufajmy Bogu, On sobie z tym poradzi.
Jeżeli jesteś katolikiem, to módl się za wiernych i księży zarówno w Polsce i w Niemczech i za to co Ci się nie podoba.
Może trzeba to zmienić, może zrozumieć. Zaufaj Bogu. Z nim nie zginiesz."
Ostatnio zmieniony 23-10-2015 00:17 przez okruszek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory parlamentarne 2015

Post autor: admin » 23-10-2015 00:33

"
podejście księży (również tych polskich) do wiernych w Niemczech jest całkiem inne niż u nas. U nas pewnie też tak będzie za lat naście jak kościoły zaczną świecić pustkami.
Wszystko idzie w parze i ciężko zgadnąć co bardziej jest przyczyną, a co skutkiem. W Niemczech kościoły nie przestają pustoszeć, mimo zmiany podejścia księży. A może jednak po części z tego powodu?

Bywam regularnie w trzech tarnobrzeskich kościołach, czasem w czwartym i na razie pustek nie ma.
W Warszawie chodziłem do Dominikanów na Służew i, mimo że to ogromna hala, to ciężko było o miejsce siedzące, a przez całe Triduum nawet o stojące. Nie jest źle.

OK, "Wybory parlamentarne 2015".
Kierując się wyłącznie katolickimi kryteriami, naprawdę trudno na kogoś głosować w ordynacji proporcjonalnej, zachowując czyste sumienie. Co innego JOW.
PiS miało okazję, a nie zmieniło obowiązującego kompromisu aborcyjnego. PO miało okazję i też nie całkiem poszło w stronę legalizacji związków śmieciowych (chyba dobre porównanie - umowa o pracę kontra umowa śmieciowa i związek małżeński kontra związek śmieciowy?) itp.
Nie ma w Polsce partii katolickiej, czy też "kościelnej".

Jest świeża prognoza Palade, zwykle był blisko:
http://palade.pl/puls-wyborczy/"
Ostatnio zmieniony 23-10-2015 00:33 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Wybory parlamentarne 2015

Post autor: inn » 23-10-2015 22:33

"wy tu o sprawach ostatecznych a rzeczywistość coraz ciekawsza na własnym podwórku
pan kandydat z KNP prosi oficjalnie na FB żeby na niego nie głosować
głosy oddaje pani od Kukiza"
Ostatnio zmieniony 23-10-2015 22:33 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory parlamentarne 2015

Post autor: admin » 23-10-2015 22:41

"To akurat zrozumiałe. Pani od Kukiza przecież jest z KNP, a KNP zarejestrowało listy w małej części okręgów, startując chyba wyłącznie dlatego, że zobowiązuje ich do tego statut."
Ostatnio zmieniony 23-10-2015 22:41 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Wybory parlamentarne 2015

Post autor: inn » 23-10-2015 22:51

"zrozumiałe? mnie takie gierki brzydzą
uzasadnię
do pana tracę zaufanie, bo jeśli raz robi geszefcik, to może właśnie tak pojmuje swój udział w polityce
do pani zaufanie też mi spada, skoro politycznie (podkreślam!) zadaje się raz z KNP, raz z Kukizem, a może z dwoma naraz? jeśli zostanie wybrana, to czyją linię partyjną będzie reprezentować?



Edytowany przez inn o 23-10-2015 - 20:57. "
Ostatnio zmieniony 23-10-2015 22:51 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory parlamentarne 2015

Post autor: admin » 23-10-2015 23:06

"
inn pisze:do pani zaufanie też mi spada, skoro politycznie (podkreślam!) zadaje się raz z KNP, raz z Kukizem, a może z dwoma naraz? jeśli zostanie wybrana, to czyją linię partyjną będzie reprezentować?
Z dwoma na raz. KNP na nic nie mógł się w tych wyborach zdecydować, wysyłał sprzeczne komunikaty i podejmowało różne wzajemnie szkodliwe działania. W naszym okręgu aż trójka kandydatów Kukiza jest z KNP.

Nie będzie problemu z reprezentacją linii partyjnej, bo się nie dostanie. Ale jeśli ktoś z KNP dostanie się do Sejmu z list Kukiza to będzie reprezentować linię... KORWiNa :-) Z niego oni wszyscy.

Tymczasem w postępowaniu w trybie wyborczym sędzia tłumaczy co to jest hejtowanie:
https://www.youtube.com/watch?v=k1yQkPnUsuM
Rewelka! :-)"
Ostatnio zmieniony 23-10-2015 23:06 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ