Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
franek
Posty: 41
Rejestracja: 31-03-2015 22:15

Rządy PiS

Post autor: franek » 06-01-2016 12:11

"Nigdy nie byłem wyborcą PIS (głosowałem zawsze na PO), ale jak ostatnio rano usłyszałem w radiu o pełnej godzinie hymn Polski, to myślałem, że jakieś święto przeoczyłem. Jak się dowiedziałem, że chodzi o protest dyrektora Jedynki wobec nowej ustawy medialnej, to nie wiedziałem czy mam śmiać się czy płakać. PIS rządzi dwa miesiące a wrzawa w polskich i europejskich mediach to jakieś nieporozumienie. PIS zawsze śmieszył mnie swoimi teoriami spiskowymi, ale teraz sam zastanawiam się, czego tak boją się europejskie rządy, UE. Na pewno nie troszczą się o zagrożoną demokrację. Ta cała debata o Polsce jaka ma być w Brukseli to znowu jakaś czarna komedia. Jakby Polska była jakąś Białorusią, czy afrykańskim krajem rządzonym przez dyktatora. Dajmy czas temu rządowi."
Ostatnio zmieniony 06-01-2016 12:11 przez franek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 06-01-2016 12:59

"
grassownik pisze:przeoczyłeś naprawdę fakt,że prawica akurat z uporem i latami swoje media stworzyła ?
przecież pisowscy sekciarze i ci historycznie prawicowi jeszcze bardziej karmią się totalnie jednostronnymi mediami jak tv trwam,rado ma_ryja,gazeta polska,wszelakie tygodniki wyklętych karnowskich,lisickich i tym podobnych intelektualistów ?
czy też kasta dziennikarzy wyklętych,którzy od lat tworzyli ten sam klimat i grali grę kaczyńskiego ?
Czy to są "media znaczące" o których wspomniałem? Jaką oglądalność ma TVRepublika w porównaniu z TVN24 i TVPinfo i jaki jest zasięg tygodników? Bida.
Trwam i Maryja to inna bajka. Istnieją dłużej, to raczej ich szef tworzy rzeczywistość polityczną, niż ona tworzy jego. Chociaż w tym zakresie jego wpływy też bardzo podupadły. Skala nieporównywalna z TVN, TVP, Wyborczą, Gazeta.pl, Onetem, WP, Interią itd.

Czy istnieje chociaż jeden profesjonalny portal prawicowy? Tego pragnę i tego chcę.
Parę lat temu zanosiło się na rozwój Frondy, ale powstało żenujące pośmiewisko - Frondelek, tak bezczelnych i prymitywnych manipulacji nie ma nigdzie indziej.
grassownik pisze:cejrowski,max kolanko,ziemkiewicze,pospieszalscy i cała reszta.
szkoda,że ci kryształowi ludzie i genialni nieskażeni,niereżimowi politycy bo trudno ich nazwać dziennikarzami też ubabrani są w salon,który krytykują
Pierwszych trzech lubię słuchać, Pospieszalskiego nie słyszałem z 10 lat, całej reszty nie kojarzę :-)
Cejrowski idzie do której telewizji chce i zawsze zapłaci jak nie ta, to inna, bo w branży podróżniczej gość jest niedoścignionym zawodowcem. Chyba że ktoś woli ckliwe aranżowane scenki z Martyną :-).
Max jest jedyny któremu się udało w ten sposób po polsku zadziałać na Youtube. Szacun! Życzę powodzenia Lisowi, jeśli odważy się spróbować. Czemu nie? Tam go pisreżim nie dopadnie. To są właśnie "media" przyszłości. Wystarczy jeden człowiek, który nie musi dostawać pieniędzy z góry, bo jaki jest koszt nakręcenia jednej audycji Maxa Kolonko?
Ziemkiewicza wywalono z TVP, później podkupiono go do Onetu żądając zerwania starego kontraktu z Interią, a po pierwszym felietonie dla Onetu go z niego wywalono, zostawiając na lodzie. Zawodowa zagrywka, naiwny, że dał się wkręcić.

Myślę że wszyscy byliby dobrą równowagą dla komentatorów lewicowych, spotykając się z nimi w programach telewizyjnych. Kiedyś zresztą tak było, ale teraz się niestety nie spodziewam. PiS przegnie w drugą stronę i sam na tym straci."
Ostatnio zmieniony 06-01-2016 12:59 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 619
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Rządy PiS

Post autor: Jasiek » 06-01-2016 13:14

"W ramach w wyjaśnienia pisząc o PZPR II miałem na myśli ogół działań PiS-u a nie tylko media. Natomiast Adminie myślę, że się mylisz nie doceniając pana radiowca z Torunia. Wpływy może podupadła za PO ale teraz jak widać wróciły siły ... Nie raz zdarzyło mu się coś chlapnąć na tego czy tamtego z PiS-u i nie było żadnego odzewu. PiS chyba zdaje sobie sprawę, że to ich mocna część elektoratu sterowana z Torunia.
Co do Cejrowskiego i Kolonko zgodzę się z Tobą myślę, że akurat oni nie są politycznie zależni i wygłaszają swoje racje (mam nadzieję, że się nie mylę).
A wracając jeszcze do PiS-u to ja cały czas czekam na rozliczanie politykierów, którzy robili to i owo niezgodnie z prawem. Ale liczę na to, że całą akcję zaczną od osądzania "swoich" np. Hoffmana żeby pokazać, że nie chodzi o odwet a o sprawiedliwość. No ja wiem marzenia ściętej głowy ... swoich to mogą co najwyżej ułaskawić. Ale pomarzyć każdemu wolno."
Ostatnio zmieniony 06-01-2016 13:14 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Rządy PiS

Post autor: grassownik » 06-01-2016 13:34

"Adminie zerknijmy jednak na to jak liczbowo rozkładają się głosy wyborów i wówczas zrozumiesz,że te żelazne 20%,które pis zbiera to są właśnie odbiorcy tych niszowych mediów o których wspomniałem.
one mocno kreują poglądy i postrzeganie rzeczywistości swoim odbiorcom i trzeba trafu zwykle nie dają możliwości konfrontacji ich z przedstawicielami innego nurtu.

wybiórcza,tvn nie kreują niczego,żadnej idei ani myśli,sprzedają rzeczywistość plastikową (tvn) albo taką która po prostu ich odbiorców w odróżnieniu od odbiorców trwam,republika,radio toruńskie etc na ulice nie wyciągną.

pisząc o lewicowych dziennikarzach kogo masz na myśli ? pytam z ciekawości bo mam wrażenie,że ta manipulacja jakoby tabuny lisów i stokrotek przedstawiały lewicowy czy wręcz lewacki punkt widzenia jest niesamowita.ci ludzie nie mają z lewicą nic wspólnego.tak jak platforma i psl a nawet sld.

maxa widziałem kilka razy.dla mnie strata czasu.facet jest manipulatorem,kłamcą i do tego kreuje się na kogoś kim nigdy nie był i nie będzie.zabawnie wygląda jak właził w tyłek kwaśniewskiej.
no ale to już kwestia preferencji.każdy ma prawo wybierać podług siebie kogo czyta,komu ufa etc.

co do internetu racja.dlatego ja się pisu nie boję,widzę jak wystartowali,widzę co opowiadają,jacy ludzie ich reprezentują i widać doskonale,że osmarować ich w sieci będzie drobnostką.
no chyba,że lotne szwadrony śmierci ziobry i kaczyńskiego będą wyprowadzały nieprzychylnych internautów do łazienki jak Blidę ;-)
ale do tego jeszcze długa droga a i mam wrażenie,że się nie odważą ;-)"
Ostatnio zmieniony 06-01-2016 13:34 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Rządy PiS

Post autor: grassownik » 06-01-2016 13:35

"
Hoffmana żeby pokazać, że nie chodzi o odwet a o sprawiedliwość. No ja wiem marzenia ściętej głowy
postępowanie niedawno zostało umorzone ;-)

oni nawet tuska z kolegami wbrew zapowiedziom nie rozliczą :-P"
Ostatnio zmieniony 06-01-2016 13:35 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 06-01-2016 15:43

"
grassownik pisze:Adminie zerknijmy jednak na to jak liczbowo rozkładają się głosy wyborów i wówczas zrozumiesz,że te żelazne 20%,które pis zbiera to są właśnie odbiorcy tych niszowych mediów o których wspomniałem.
Nie widzę tego. PiS wygrał też wśród młodzieży. Ta młodzież nie czyta wSieci, ani Do Rzeczy i nie ogląda Republiki, Trwamu i nie słucha RM.
grassownik pisze:pisząc o lewicowych dziennikarzach kogo masz na myśli ? pytam z ciekawości bo mam wrażenie,że ta manipulacja jakoby tabuny lisów i stokrotek przedstawiały lewicowy czy wręcz lewacki punkt widzenia jest niesamowita.
Niedawno były naczelny Wprostu Stanisław Janecki opowiadał o ankiecie którą kiedyś zrobił wśród kilkuset dziennikarzy. Wyszło mu, że ponad 80% dziennikarzy ma poglądy lewicowo-liberalne. Myślę że tak to mniej więcej wygląda, nie tylko w Polsce zresztą. Lewicowa jest Gazeta, Newsweek, Polityka, Onet czy TVN. Nie są prawicowe i nie są obojętne, to co zostaje?

Wracając do par do dyskusji prawy do lewego - kilka razy spotykałem zestawienie Gretkowska-Ziemkiewicz, również w telewizji publicznej. Wyglądało że znają się od dawna, dyskusja była bardzo sympatyczna i kulturalna. Z tego co pamiętam pojawił się jeden program, szykowałem się na następne, ale zeszły z anteny.[/quote]

Rządy PiSu

Zgodnie ze zobowiązaniami poprzedniego rządu, przyjmujemy uchodźców w ramach relokacji z Grecji i Włoch, na początek podobno głównie chrześcijanie z Libanu.
http://www.rmf24.pl/raporty/raport-fala ... Id,1948595

Nic się nie dzieje w tematach światopoglądowych, narodowych, czy też ogólniej zastępczych, przez co już burzą się niektóre środowiska. Być może to jeszcze nie czas na odwrócenie uwagi od innych spraw.

Cicho o aborcji, in vitro, Smoleńsku, dopalaczach, kibicach, pedofilach, związkach partnerskich, prywatyzacji i reprywatyzacji, finansowaniu kościołów, eutanazji, karze śmierci, nie wspominając o Trynkiewiczu i mamie Madzi. Jak to tak?"
Ostatnio zmieniony 06-01-2016 15:43 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Rządy PiS

Post autor: dink00 » 07-01-2016 01:17

"
Admin pisze:
grassownik pisze:Max jest jedyny któremu się udało w ten sposób po polsku zadziałać na Youtube. Szacun! Życzę powodzenia Lisowi, jeśli odważy się spróbować. Czemu nie? Tam go pisreżim nie dopadnie.
Haha, Debiut Lisa w prawdziwie niezależnym internecie - już nie mogę się doczekać.


Co do nowego rządu to jest tylko 1 rozdmuchiwana kwestia czyli trybunał. PO wszystko sprowokowało co jet oczywistą oczywistością, ale 3 sędziów PiS mógłby sobie darować i po prostu zrobić całkowicie nowe rozdanie w kwestii trybunału. Podkreślę - nie w kwestii obsady, a trybunału jako całości. Na tym się pewnie skończy, ale można było uniknąć tej medialnej burzy (aż ciężko to co się dzieje w mediach tak kulturalnie nazywać).

Więcej raczej zastrzeżeń nie mam. Po za tym, że wolno działają w kwestii mediów, powinno być już zaorane, ale chyba się troszkę przestraszyli zamieszania i tych "oddolnie" organizowanych marszów. No nic, mam nadzieję, że i tak będzie zaorane, tylko nieco później, no i że będą to nowe media.Nowe jeśli chodzi o jakość. Bo jeśli ich lewicowość zmieni się na prawicowość to zmiana poziomu jakości będzie niewielka, jeśli nie żadna. Mają być obiektywne, a jeśli już przyjmują jakąś stronę w sporze to zawsze mają być "propolskie". Nie proPowskie, proPiSowskie czy proeuropejskie.

Było jakieś działanie wywołujące u mnie zgrzyt, ale wypadło mi to już z pamięci, więc na pewno nic poważnego. Kilka wypowiedzi oczywiście nietrafnych, kilka głupich czy przesadzonych, ale biorąc pod uwagę w jakim stanie gotowości są wszystkie media głównego nurtu, by wszystko wyłapywać i rozdmuchiwać, to nie jest źle, a wręcz przeciwnie.


Reszty działań jakoś nie widzę powodu krytykować. Nie jest źle, a jeśli porównamy z poprzednim rządem (czy raczej poprzednimi rządami) to myślę, że jest nieźle.

Ostatnio słusznie umieli się wycofać ze swojego projektu. Mowa o ustawie o łowiectwie. Można to zestawić z tym jaki to PiS nie jest oderwany od rzeczywistości i uparty w działaniach. Jak widać jak coś postanowią to nie znaczy, że nie będą umieli zmienić zdania.

Czekam na ustawę repatriacyjną i tę wprowadzającą pracę więźniów.

To takie rozliczenie drobne, bo wszyscy już rozliczają to też się dorzucę. Chociaż nie powinno być o tym mowy na razie. 100 dni? Przy takiej wspaniałej opozycji drobny "okres spokoju" odszedł w zapomnienie."
Ostatnio zmieniony 07-01-2016 01:17 przez dink00, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Rządy PiS

Post autor: grassownik » 07-01-2016 09:27

"
Nie widzę tego. PiS wygrał też wśród młodzieży. Ta młodzież nie czyta wSieci, ani Do Rzeczy i nie ogląda Republiki, Trwamu i nie słucha RM.
ale rozpowszechnia w sieci ich punkt widzenia względnie manipulacje ? oraz te narodowców (MW,ONR i inne kibolskie formacje).


Niedawno były naczelny Wprostu Stanisław Janecki opowiadał o ankiecie którą kiedyś zrobił wśród kilkuset dziennikarzy. Wyszło mu, że ponad 80% dziennikarzy ma poglądy lewicowo-liberalne. Myślę że tak to mniej więcej wygląda, nie tylko w Polsce zresztą. Lewicowa jest Gazeta, Newsweek, Polityka, Onet czy TVN. Nie są prawicowe i nie są obojętne, to co zostaje?
albo żyjemy w innym kraju albo inaczej rozumiemy lewicowość.
a najpewniej i jedno i drugie ;-)

Gazeta, Newsweek, Polityka, Onet czy TVN lewicowe :lol: nie wierzę !

i dlatego później ministrowie Rzeczpospolitej lewactwem nazywają wegetarianizm i rowerowe pasje.

myślałem,że jest tu jednak z kim podyskutować.szkoda.



Edytowany przez grassownik o 07-01-2016 - 08:27. "
Ostatnio zmieniony 07-01-2016 09:27 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 07-01-2016 11:24

"Patrzę przez polskie warunki. Oczywiście nie ma w TVN tańca z gwiazdami w homoparach itp bo w naszych warunkach by spadła oglądalność. W tych kwestiach jesteśmy wciąż 20 lat za zachodem, a czy to dobrze czy źle to pewnie różnie oceniamy. Powiem tak - media są antyprawicowe i na tyle lewicowe na ile pozwala sytuacja. Widać też gwałtowne wolty. Parę lat temu Putin i stosunki z Rosją były ważne i dobre a teraz na odwrót. Putin się nie zmienił Rosja też nie."
Ostatnio zmieniony 07-01-2016 11:24 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Rządy PiS

Post autor: grassownik » 07-01-2016 11:31

"ale definiować lewicowość przez to,że akceptują a raczej nie interesują się tym z kim kto sypia ?
mało to prawicy na zachodzie sypia w homoparach ?

ale rozumiem o co chodzi.

natomiast całkowicie się nie zgadzam.wybiórcza,tvn to żadna lewica.
jako sympatyk i czytelnik Polityki mogę się zgodzić,że jest pismem centrolewicowym tyle,że serwisu krajowego nie czytam od dawna.bo tam przeważa odchylenie centroprawicowe.czyli takie jaką partią jest i psl i platforma.zapewne nie są to partie lewicowe.newsweeka nie dotykam i nawet serwisu ich nie oglądam,brzydzę się lisem już drugą dekadę."
Ostatnio zmieniony 07-01-2016 11:31 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

fil-utek
Posty: 112
Rejestracja: 10-04-2015 14:19

Rządy PiS

Post autor: fil-utek » 07-01-2016 12:12

""Adminie zerknijmy jednak na to jak liczbowo rozkładają się głosy wyborów i wówczas zrozumiesz,że te żelazne 20%,które pis zbiera to są właśnie odbiorcy tych niszowych mediów o których wspomniałem.
one mocno kreują poglądy i postrzeganie rzeczywistości swoim odbiorcom i trzeba trafu zwykle nie dają możliwości konfrontacji ich z przedstawicielami innego nurtu."

Zgadzam się z Grassownikiem .
Odbiorcy "niszowych mediów"rzeczywiście zwiększali swój zasięg na przestrzeni ostatnich lat i polaryzacja społeczeństwa narastała .Propisowscy odbiorcy wiadomości praktycznie byli całkowicie zamknięci i impregnowani na argumenty mediów "mętnego nurtu"traktując je jako zdradzieckie. Oni grupują się i grupowali się wokół argumentów opartych na półprawdach mitów tego obozu tj mitu okrągłego stołu jako stołu zdrady narodowej,mitu smoleńskiego,lub też w skrajnej postaci mitu Polski jako " kondominium niemiecko rosyjskiego pod żydowskim nadzorem".
A ten ogląd rzeczywistości zwiększał swój zasięg w istotny sposób o tyle więcej , o ile pozostali odbiorcy narracji mediów "mętnego nurtu"zniechęcali się do zastanej rzeczywistości degenerującej się władzy PO.Na bazie tej niechęci na podatny grunt padły argumenty "naprawy państwa" głoszone przez kreujący się na uczciwy ,PIS ( ze schowanym Macierewiczem,Kaczyńskim,pozbywający się Hoffmana) .Dotychczasowi przeciwnicy PIS chętnie zapominali o IV RP bo wściekłość na PO sięgała zenitu.Zaczęli z ciekawości słuchać RM i czytać np "Do rzeczy"(podaję ten tytuł jako symboliczny ale dotyczy to też W sieci i Maxa itp itd) Argumenty odwołujące się do interesu narodowego swoiście rozumianego przez środowisko PIS i nie chcącej widzieć jego natury łaknącej zmiany reszty społeczeństwa, zniechęconego nieporadnością PO a mającego nadzieję na ucywilizowaną wersję PISu powodowało wzrost słuchalności RM i czytalności innej narracji.A kropla drąży skałę.:-) . I przecież to ten elektorat różnej niePISowskiej orientacji dał PISowi zwycięstwo.Inteligentni publicyści (Ziemkiewicz,Lisicki itp)potrafiący zrelatywizować PISowski ogląd świata w mediach głównego nurtu oswoili "nieswoich "Polaków,a na pewno przyczynili się do tego w istotny sposób.Internet był trampoliną do serc młodzieży zasiewając wątpliwość co do czystości okrągłego stołu i przyczyniając się do oglądu Polski jako czerwonej szmaty z której "mafijni"beneficjenci okrągłego stołu chcą jak najwięcej udrzeć dla siebie.
Wg mnie istotną rolę w manipulacji świadomością miał też IPN poprzez uwypuklanie nieobiektywnej narracji historycznej nie uwzględniający geopolitycznych kontekstów w jakich Polsce przyszło istnieć od wojny.Dość istotny jest też wpływ prawicowej a stałej,uczciwej i niezmiennej, dającej pozór mądrej narracji Korwina z jej XIX w gloryfikacją rynku pozostającej jednak w idealistycznym oderwaniu od "wyregulowanej" gospodarki reszty świata.Obawa przed utratą głosu w naturalny sposób te 3 procent głosów Korwina przekierowała na PIS.
Nie rozmawialiśmy tutaj jeszcze o tym jaką rolę grają emocje w naszej medialnej rzeczywistości,jak jest brak informacji oddzielonej od komentarza,jaka jest uległość dziennikarzy do wynajęcia(np .kuriozalny casus Magierowskiego :_)) i jak narasta hejt gdy przekaz rozmija się z rzeczywistością(np.zielona wyspa w konfrontacji z coraz szerszą falą śmieciówek)

Polecam niezłą rozmowę nt mediów i ich niestykającej się narracji .Uczestnicy: Ziemkiewicz i Żakowski.

https://www.youtube.com/watch?v=X8EbiEk2J1Q"
Ostatnio zmieniony 07-01-2016 12:12 przez fil-utek, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Rządy PiS

Post autor: grassownik » 07-01-2016 12:40

"
Ani pół ćwierci prawicy nie ma w Polsce
tylko jakimś cudem pis,narodowcy,onr definiują się jako prawica.sami.
platforma definiowała się i definiuje jako partia centroprawicowa.
edit : kukiz non stopem wyzywa lewactwo,korwin też prawica.
nowoczesna to lewica ? nie sądzę :-)

lewicowy w sferze wartości był palikot.w sferze gospodarczej niekoniecznie.sld na odwrót ale też nie przesadzajmy z socjalizmem w wykonaniu millera.pamiętamy co robił jako premier.



Edytowany przez grassownik o 07-01-2016 - 11:45. "
Ostatnio zmieniony 07-01-2016 12:40 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Rządy PiS

Post autor: grassownik » 07-01-2016 12:58

"
Każdy mówi tylko "dajcie".
bo z pustego i Salomon nie naleje :-)

każdy od prawa do lewa mówi dajcie.raz mniej,raz więcej ale wszyscy.co do jednego.chyba,że ktoś zna inne przykłady to poproszę.

fil-utek aż zerknę w chwili wolnej na tą konfrontację :-)"
Ostatnio zmieniony 07-01-2016 12:58 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Rządy PiS

Post autor: grassownik » 07-01-2016 13:35

"
U nas prawica to Ci, którzy mówią "w imię Boga, mię się należy"
i w tym rzecz właśnie.
przez ostatnie ćwierćwiecze rządzili niemal wszyscy poza planktonowym korwinem i mniej więcej gospodarczo wyglądało to tak samo.tak ?

zresztą w kwestii kościoła też wszyscy na kolanach,od millera po narodowców krzyczących to swoje hasełko na trzy wyrazy ;-)



Edytowany przez grassownik o 07-01-2016 - 12:36. "
Ostatnio zmieniony 07-01-2016 13:35 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Rządy PiS

Post autor: grassownik » 07-01-2016 13:37

"
Republiki nie było, nie ma i nie będzie.
tu pełna zgoda.tu jej nie będzie.tu zawsze będzie dyktat kleru.a za dwa pokolenia islamski dyktat ;-)"
Ostatnio zmieniony 07-01-2016 13:37 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

fil-utek
Posty: 112
Rejestracja: 10-04-2015 14:19

Rządy PiS

Post autor: fil-utek » 07-01-2016 18:52

"
tu zawsze będzie dyktat kleru
Nie jest tak źle:-) wystarczy popatrzeć na kościelne tace i malejącą obecność Polaków w kościołach.Laicyzacja również w Polsce jest faktem choć syndrom oblężonej kościelnej twierdzy(teraz pora na wrogi islam) w Polsce to odwleka.Wcześniej wrogiem była komuna a siłą spajającą kościół.Dlatego trochę łaskawsym wzrokiem popatrzyłbym na Millera, bo przecież 1 maja 2004 roku Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej. Wejście Polski do tych struktur poprzedzone było jednak wieloma negocjacjami i walką(ustępstwami dla kościoła)o to wejście na niejednoznacznie popierającym to polskim podwórku.A ambony miały na to wejście przecież istotny wpływ .Tym większa to chwała Millera, niezależnie od porzuconej lewicowości w sferze gospodarczej.Zresztą to przedstawiciele tej optyki mają mu za złe.Zamiast "dać" tym których Balcerowicz utopił przed końcem kadencji zgodnie z lewicową retoryką on wolał trzymać dyscyplinę budżetową i pozostawił po sobie do wydania nadwyżkę PISowi :-)"
Ostatnio zmieniony 07-01-2016 18:52 przez fil-utek, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Rządy PiS

Post autor: grassownik » 07-01-2016 19:25

"i właśnie dlatego nie mam go za lewicowca.
był sprawnym,pragmatycznym premierem,całkiem niezłym jak popatrzeć na obecnego czy poprzednich kilku,prawda?
natomiast zagłosować na jego formacje bym nie potrafił.

a przed klerem klęczy każda partia.żadna z nim nie zadzierała.nawet platforma.ot po prostu wspierała liberalne,zdawałoby się skrzydło kościoła.
liberalne skrzydło kościoła jest dla mnie ultrakonserwatywne.
tłumacząc to obrazowo-proszę zwrócić uwagę jak niedawny poseł naszej ziemi głosował w sprawach światopoglądowych należąc podobno do "lewackiej" platformy.

sam kościół swoją co najmniej agitacyjną działalność prowadzi na szeroko zakrojoną skalę i owszem mimo,że laicyzacja postępuje to jednak nadal ma olbrzymie wpływy i możliwości,zwłaszcza w małych miejscowościach czy takich miasteczkach jak nasze.
były prezydent też niby lewak,choć moim zdaniem tylko zwykły oportunista (jak 99% polityków dziś) a kolędy z biskupem śpiewał na zawołanie,o podarunkach nie wspominam :-P

zresztą mamy najbardziej restrykcyjne prawo aborcyjne w europie,symbol religii większościowej jest powszechny w szkołach,urzędach etc.,religia jest przedmiotem z którego ocena liczy się do średniej ocen (!),formalnie można zrezygnować z religii ale sam to już przerobiłem w liceum jak w praktyce wygląda lekcja etyki o reszcie z masy przywilejów nie piszę.szkoda czasu.

i czy tylko mi przeszkadza,że konstytucja gwarantuje obojętność względem kwestii religijnych ? nie sądzę !
natomiast praktycznie jesteśmy jak najbardziej pod butem kleru.służy mu każda partia,która była w rządzie w Polsce w ostatnim ćwierćwieczu."
Ostatnio zmieniony 07-01-2016 19:25 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ