Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 07-01-2016 20:11

"
krass pisze:U nas nie masz żadnej prawicy. I nigdy nie będzie. Każdy mówi tylko "dajcie".
Prawica jest, nawet w obecnym Sejmie, chociaż nie rzuca się jakoś szczególnie w oczy.
Jacek Wilk, Bartosz Józwiak, Magdalena Błeńska, Jakub Kulesza, Tomasz Rzymkowski, Tomasz Jaskóła, Stanisław Tyszka.
Wywodzą się z KNP, UPR, KoLibra i Stowarzyszenia Republikanie. Aktualnych Korwinowców tym razem o włos zabrakło, ale czyż nie "z niego oni wszyscy"?

Wilk mówił w Sejmie o piramidzie ZUSu która jest bankrutem i się rozleci, chce też wprowadzać ustawę o dostępie do broni palnej w kształcie zaproponowanym przez ROMB. Józwiak protestował przeciw ustawie ułatwiających służbom inwigilację obywateli. Błęska opowiadała się za ograniczaniem wydatków z przyszłorocznego budżetu, Kulesza proponował zmniejszenie akcyzy na alkohol (której podwyższenie zmniejszyło wpływy do budżetu), mówił też rozsądnie o zmianach koniecznych w systemie emerytalnym i o programie 500 zł na dziecko, zwracając uwagę, że jeśli zgodnie z założeniami okaże się skuteczny, to jego koszty lawinowo wzrosną. Jaskóła walczył o wsparcie dla edukacji niepublicznej, domowej, krytykował wszechwładzę kuratorów (po zmianach), proponował też likwidację powiatów i zwracał uwagę na konieczność ograniczania deficytu budżetowego. Tyle udało mi się znaleźć na szybko."
Ostatnio zmieniony 07-01-2016 20:11 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Rządy PiS

Post autor: A1313 » 07-01-2016 20:30

Ostatnio zmieniony 07-01-2016 20:30 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 07-01-2016 21:34

"
krass pisze:KNP i te inne cudaki to taka prawica jak SLD lewica. Nie kupuję.
To może jakieś przykłady z zagranicy albo historii. Kogo można uznać, a kto nie spełnia kryteriów."
Ostatnio zmieniony 07-01-2016 21:34 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

TROTSKY
Posty: 106
Rejestracja: 02-08-2006 17:27

Rządy PiS

Post autor: TROTSKY » 07-01-2016 21:52

"U nas jest tyle samo prawicy, co lewicy. PiS był na "1" i to był bonus jak swego czasu dla PSL, a także perfekcyjnie zagrał w 500 dla każdego dziecka i ludzie to kupili! Niestety partie nie mają obowiązku realizowania programów wyborczych, więc mamy trybunały, TV i takie tam, a nie "pińćset" na dziecko:)"
Ostatnio zmieniony 07-01-2016 21:52 przez TROTSKY, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1523
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 07-01-2016 21:58

"Jednak Kurski będzie prezesem TVP http://300polityka.pl/live/2016/01/07/j ... ezesa-tvp/ Na pewno zagwarantuje pluralizm.http://300polityka.pl/live/2016/01/07/k ... luralizmu/



Edytowany przez alek o 07-01-2016 - 21:00. "
Ostatnio zmieniony 07-01-2016 21:58 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 07-01-2016 23:51

"Szok. Tyle razy postawił na złego konia, a nadal jest w grze. Kto może mu jeszcze ufać?
Chyba że typowo zadaniowo - zrobić porządki i na koniec samemu wylecieć. Będzie na Kurskiego, a kolejny szef będzie dobrze wyglądać na jego tle, jaki by nie był :-)"
Ostatnio zmieniony 07-01-2016 23:51 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Rządy PiS

Post autor: grassownik » 08-01-2016 09:27

"
Ciekawe, ale masz luki w pamięci bo RUCH PALIKOTA z jego liderem wojował z klerem i skonczył na śmietniku historii. Jakos nie słychac po tym Ruchu lamentu nawet najbardziej wojujacych z kościołem katolickim ateistów
mogę pisać tylko za siebie.
mi nie po drodze z palikotowymi poglądami na gospodarkę.

dlatego wcale nie miałem zamiaru ani głosować na niego w wyborach parlamentarnych natomiast oddałem na niego głos w 1 turze prezydenckiego plebiscytu.

Ruch Palikota jako JEDYNY w ostatnim ćwierćwieczu domagał się RÓWNOŚCI wobec prawa i respektowania Konstytucji a także likwidacji olbrzymich PRZYWILEJÓW z jakich kościół w Polsce korzysta.za to ma mój szacunek olbrzymi.
w Polsce jednak kler jest tak mocny,że i prawo można w imię ich boga łamać w najlepsze.nawet jeśli to Konstytucja właśnie.

i żeby nie było.wiem gdzie mieszkam.Polska nie wstała z kolan od tysiąca lat.nie oczekuję zresztą tego,oczekiwałbym tylko by kościół nie miał przemożnego wpływu na każdą płaszczyznę życia w Polsce.
niestety są to marzenia ściętej głowy.
dlatego nie obawiam się islamu.mam katolickich talibów na miejscu i to oni bardziej ograniczają moje swobody i wolności.

generalnie mnie się odechciało po przeczytaniu dwóch stron.konstatacja jakoby w Polsce media były lewackie wręcz oszołomiła mnie.
wiem dlaczego miesiącami zapominam o tym forum.
życzę dobrej zabawy w dyskusjach o marszach 3 króli i innych kościelnych imprezach.pozdrawiam.powodzenia !



Edytowany przez grassownik o 08-01-2016 - 08:48. "
Ostatnio zmieniony 08-01-2016 09:27 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

fil-utek
Posty: 112
Rejestracja: 10-04-2015 14:19

Rządy PiS

Post autor: fil-utek » 08-01-2016 12:13

"Pomieszanie z poplątaniem odnośnie pojęć :prawica, lewica, bierze się stąd, że właściwie na całym świecie zapanowało totalne wymieszanie się idei.Przenikają się one i mieszają i to zarówno w kwestiach dotyczących gospodarki a także trochę, choć tu znacznie mniej ,w sferze światopoglądowej.W związku z tym, że mniej w sferze światopoglądowej powstaje jakiś punkt odniesienia i dlatego czy tego chcemy czy nie, o tym czy ktoś określany jest prawicą czy lewicą decydują obecnie przede wszystkim względy światopoglądowe .Śmieszą mnie zatem obecne tu głosy oburzające się na nazywanie PISu partią prawicową .Przecież w czystej postaci jej przedstawiciele są narodowymi konserwatystami czyli prawicowym nurtem promującym narodowe wartości,promującym podtrzymywanie kulturowej i etnicznej odrębności(Europa ojczyzn). Przecież od zawsze kojarzą nam się z eurosceptycyzmem, strachem przed roztopieniem się w federacyjności Europy oraz sprzeciwem wobec imigracji z czego wynika silne wsparcie dla polskiego kościoła i religii jako spoiwa polskiej tożsamości.

Jest to podział bardzo umowny ale w jakiś sposób jednak charakteryzuje partie funkcjonujące na scenie nie tylko polskiej.

I tak, biorąc owo porządkujące , światopoglądowe kryterium pod uwagę, również będzie prawicą skrajny liberalizm w gospodarce(odrzucający państwową formę własności) i właśnie konserwatyzm w kwestiach społeczno-obyczajowych i politycznych prezentowany przez UPR i partia KORWIN z Korwinem notabene wyzywającym PIS od socjalistów dlatego że w sferze gospodarki dążą do zwiększenia interwencjonizmu państwa, i redystrybucji dochodów na rzecz "pominiętych" :-).

W związku z przyjętym wyżej kryterium lewicą zatem będzie SLD i Palikot bo jednak światopoglądowo byli niechętni kościołowi i sprzyjali ruchom feministycznym,ekologicznym ,promowali mniej lub bardziej mniejszości, pomimo tego że w sprawach gospodarczych przyjęli kurs wolnorynkowy z podkreślaniem aktywnej roli państwa w regulowanej jednak gospodarce.Kompromis między uznaniem systemu kapitalistycznego jako mechanizmu bogacenia się a sprawiedliwą redystrybucją dochodu narodowego to przecież nic innego jak socjaldemokracja czyli lewica.
Ktoś czepliwy powie że SLD nadało największe benefity kościołowi w ostatnim 25 leciu jednak dla mnie ewidentnie wynikało to z pragmatycznej chęci uzyskania poparcia ambon dla wejścia do UE.

Jak umieścić w tym Kukiza 15 grupującego w swoich szeregach narodowców i UPRowców?To prawica.

PSL? Chyba najbliżej im do chadecji...- prawica(tu mam największy dylemat :-)

I właśnie takie światopoglądowe kryterium porządkuje dyskusję. Również na tym forum i ,tak uważam, również w odniesieniu do oceny mediów i ich przekazu.



Edytowany przez fil-utek o 08-01-2016 - 11:47. "
Ostatnio zmieniony 08-01-2016 12:13 przez fil-utek, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Rządy PiS

Post autor: grassownik » 08-01-2016 19:57

"aż Ci odpiszę.
tak wybiorę się.

gdy będę należał do rozległej rodziny królewskiej swobody będę miał tak rozległe,że za Polską nie zatęsknię ;-)

odbij,chętnie nabiję posta w takiej jałowej bajerze ale miło,że wciąż na to prowo się łapiesz.starczy ?"
Ostatnio zmieniony 08-01-2016 19:57 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Rządy PiS

Post autor: A1313 » 08-01-2016 20:16

"A kapusta rzecze smutnie:
"Moi drodzy, po co kłótnie,

Po co wasze swary głupie,
Wnet i tak zginiemy w zupie!"

"A to feler" -
Westchnął seler."
Ostatnio zmieniony 08-01-2016 20:16 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 08-01-2016 20:47

"fil-utek - a gdzie dopasować Nowoczesną?

Krass - Washington był masonem. Nie wszystkim to pasuje do prawicy, wolności, indywidualności itd.

Swoją drogą przeglądałem kiedyś elitę IIRP, a tam (informacje za Wikipedią):
Premier Artur Śliwiński - wolnomularz
Premier Kazimierz Bartel - wolnomularz
Premier Walery Sławek - wolnomularz
Premier Aleksander Prystor - wolnomularz
Premier Leon Kozłowski - wolnomularz
Premier Marian Zyndram-Kościałkowski - wolnomularz
Premier Felicjan Sławoj Składkowski - wolnomularz
Prezydent Gabriel Narutowicz - wolnomularz
Marszałek Edward Śmigły-Rydz - wolnomularz
Generał Bolesław Wieniawa-Długoszowski - wolnomularz

Bardzo mnie zaskoczyła ta lista."
Ostatnio zmieniony 08-01-2016 20:47 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

ami2
Posty: 158
Rejestracja: 21-09-2014 19:41

Rządy PiS

Post autor: ami2 » 08-01-2016 21:59

"o co w tym wszystkim naprawdę chodzi?"
Ostatnio zmieniony 08-01-2016 21:59 przez ami2, łącznie zmieniany 1 raz.

janszu
Posty: 69
Rejestracja: 11-10-2010 10:16

Rządy PiS

Post autor: janszu » 08-01-2016 22:14

"ostatnio okazuje się że PRAWDA to rzecz bardzo względna :))
Potrzebna jest w tej sprawie specjalna UCHWALA sejmu ;))"
Ostatnio zmieniony 08-01-2016 22:14 przez janszu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 10-01-2016 00:05

"Co tam słychać w polityce?

Min. Ziobro napisał list otwarty do Oettingera, który życzyłby sobie objąć Polskę unijnym nadzorem:
http://www.wprost.pl/ar/529053/Gdzie-Pa ... ettingera/

Tymczasem Żakowski na pikiecie KODu w Warszawie wyznał jaka według niego (i jego środowiska?) była misja mediów publicznych. Otóż ich zadaniem była walka z jednym z ugrupowań politycznych w taki sposób, żeby nigdy nie doszło do władzy.
Żakowski pisze:Wielokrotnie krytykowałem media publiczne. Gdyby stanęły na wysokości zadania, PiS nigdy nie doszłoby do władzy.
"
Ostatnio zmieniony 10-01-2016 00:05 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

fil-utek
Posty: 112
Rejestracja: 10-04-2015 14:19

Rządy PiS

Post autor: fil-utek » 10-01-2016 19:41

"
fil-utek - a gdzie dopasować Nowoczesną?
OT ZAGWOZDKA!!! :-)

Biorąc pod uwagę kryteria światopoglądowe Nowoczesną ulokowałbym na lewicy .
Z programu Nowoczesnej wynika że lekcje religii mogłyby być w szkołach, ale lepiej, by płacił za nie Kościół. Jest przeciw maturze z religii,przeciw wliczaniu do średniej ocen z religii i za likwidacją Funduszu Kościelnego. W zamian byłaby możliwość dobrowolnego odpisu z podatku na Kościół. Popiera finansowanie in vitro z budżetu, wprowadzenie związków partnerskich. Jest przeciw całkowitemu zakazowi aborcji.

Biorąc pod uwagę przedstawiany program gospodarczy byłaby to partia z centrum z bardzo lekkim skrętem liberalnym.

System polityki społecznej ma być oparty na inicjatywach obywatelskich. Rola państwa ma być sprowadzona do strażnika jakości świadczeń, a nie usługodawcy świadczeń społecznych. Prowadzenie polityki społecznej mogłyby przejąć podmioty obywatelskie i prywatne na zasadzie kontraktowania zadań lub bonów społecznych.Firmy zatrudniające młodych pracowników dostaną subwencje:-) Program mieszkań dla młodych na wynajem oprócz państwa (a więc jednak :-)) miałby realizować także sektor prywatny.Jest za dalszym pogłębianiem integracji w ramach UE i wzmacnianiem Unii
Jednak wg nich bony edukacyjne miałyby być finansowane przez państwo i przewidziane są budżetowe podwyżki dla pielęgniarek. Przewidują też preferencyjne kredyty dla studentów.Czyli państwo jako regulator finansujący i przewidujący.Postulują też opiekę dentystyczną i pediatryczną w szkołach oraz regularne badania seniorów. Lista bezpłatnych szczepień dłuższa(finanowane przez państwo). Aktywizacja zawodowej osób 60+ i niepełnosprawnych (buli państwo).NFZ czekałby podział na konkurencyjne fundusze, rozwijane miałyby być dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne.Jest zgoda na zasiłki :-) choć zasiłki mają być tylko dla najuboższych.Jest za TTiP.Oczywiści podatki mają być obniżane i zlikwidowany KRUS.

Powiedzcie czyż nie brzmi to fałszywie?
Zwłaszcza gdy zza pleców wygląda Balcerowicz?



Edytowany przez fil-utek o 10-01-2016 - 19:10. "
Ostatnio zmieniony 10-01-2016 19:41 przez fil-utek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ