Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
marchru
Posty: 188
Rejestracja: 28-12-2005 22:30

Rządy PiS

Post autor: marchru » 21-03-2017 16:32

"
w końcu ludzie przetarli oczy i pis spada w dół....to początek końca na całe szczęście
I co w zamian? Powrót PO i N? Wtedy mielibyśmy dodatkowo problem uchodźców.
Moim zdaniem rząd nie jest idealny ale powrót do poprzednich rządów to jeszcze gorsza opcja.
Byliśmy dymani 8 lat i ludzie jeszcze to dobrze pamiętają - 8 zasranych lat.
Chciałbym jeszcze w tej kadencji usłyszeć o paragrafach dla pionka Komorowskiego, Grasia, Bondaryka, Arabskiego i Tuska.
Prawo musi ich w końcu sprawiedliwie osądzić.
Wracając do Ukraińców. Nie jestem specjalistą od gospodarki ale dało się słyszeć nie raz, że brakuje rąk do pracy.
We Wrocławiu Ukraińców jest już ponad 10% a Dutkiewicz organizuje im kursy języka oraz zaprasza kolejnych.
Oczywiście, że należy tą kwestię uregulować. Czekam na propozycje."
Ostatnio zmieniony 21-03-2017 16:32 przez marchru, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 21-03-2017 19:40

"
alek pisze:Nowe niezbyt dobre wieści dla Dudy i Szydło

Obrazek
Problem jeszcze w tym, że w wyborach nie głosujemy przeciw komuś, ale na kogoś konkretnego. Prezydent Duda może mieć w takich sondażach 60% złych ocen, a jednocześnie może wygrać w pierwszej lub zdecydowanie w drugiej turze ewentualnych wyborów i nie ma w tym żadnego paradoksu.

Pamiętam jak JM-R ponad 20 lat temu ogłosił "Inicjatywę 3/4", twierdząc że 3/4 Polaków nie chce Kwaśniewskiego na prezydenta. Pewnie nawet tak było! Mimo to Kwaśniewski wygrał wybory.

Co do Ukraińców - jeśli komuś nie pasuje ich zatrudnianie, to nie zawsze, ale często może wybierać jako konsument. Podobno we wrocławskich galeriach handlowych spora część sprzedawców to Ukraińcy. Jak komuś nie pasuje, to niech nie kupuje w takich sklepach. Rynek rozstrzygnie na ile to ważnai popularna motywacja.

Co do przytaczanego przykładu z Mielca - niemiecka firma grozi że zatrudni Ukraińców, a firma jest w Polsce. Czy lepiej dla Polski gdyby firma była w Niemczech? A może lepiej żeby była na Ukrainie? Patrząc w szerszej perspektywie, a nie tylko z poziomu strajkującego pracownika, to chyba im więcej mamy w Polsce niemieckich firm zatrudniających Ukraińców, tym lepiej dla Polski. Czy nie?"
Ostatnio zmieniony 21-03-2017 19:40 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1269
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

Rządy PiS

Post autor: jazet » 21-03-2017 21:37

"W ciągu ok. półtora roku w tym wątku zapisanych zostało już 152 strony.
Natomiast w ciągu 10 lat w wątku "Rządy PO" - 51.

Proponuję Autorom w/w wątków odświeżenie pamięci i przeczytanie swoich wypowiedzi sprzed zaledwie kilku lat."
Ostatnio zmieniony 21-03-2017 21:37 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 22-03-2017 13:17

"
marchru pisze:
w końcu ludzie przetarli oczy i pis spada w dół....to początek końca na całe szczęście
I co w zamian? Powrót PO i N? Wtedy mielibyśmy dodatkowo problem uchodźców.
Moim zdaniem rząd nie jest idealny ale powrót do poprzednich rządów to jeszcze gorsza opcja.
Byliśmy dymani 8 lat i ludzie jeszcze to dobrze pamiętają - 8 zasranych lat.
Chciałbym jeszcze w tej kadencji usłyszeć o paragrafach dla pionka Komorowskiego, Grasia, Bondaryka, Arabskiego i Tuska.
Prawo musi ich w końcu sprawiedliwie osądzić.
Wracając do Ukraińców. Nie jestem specjalistą od gospodarki ale dało się słyszeć nie raz, że brakuje rąk do pracy.
We Wrocławiu Ukraińców jest już ponad 10% a Dutkiewicz organizuje im kursy języka oraz zaprasza kolejnych.
Oczywiście, że należy tą kwestię uregulować. Czekam na propozycje.
Bardzo sensowna wypowiedź marchru:
"Moim zdaniem rząd nie jest idealny ale powrót do poprzednich rządów to jeszcze gorsza opcja.
Byliśmy dymani 8 lat i ludzie jeszcze to dobrze pamiętają - 8 zasranych lat. "


Co do Ukraińców - wolę ich jak islamistów!
Ostatnio w Galerii Rzeszów obsługiwała mnie młoda Ukrainka - studentka.
A przede mną obsługiwała klientkę, też jakąś Ukrainkę albo Rosjankę.

Jeżeli my wyjeżdżamy na zachód w poszukiwaniu lepszej pracy i lepszych zarobków, to dlaczego my mamy zabraniać ludziom ze wschodu przyjeżdżać do nas po lepszą pracę i zarobki?
Przypomniało mi się powiedzenie: "Kali ukraść, to dobrze, ale Kalemu ukraść, to źle" :-)
My możemy jechać, ale do nas przyjechać nie mogą?

Ukraińcy - Tak!
Islamiści - Nie!
Pomoc dla Syrii i innych krajów dotkniętych wojną - Tak!
Zapraszanie Islamistów do Europy i Polski - Nie!"
Ostatnio zmieniony 22-03-2017 13:17 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Rządy PiS

Post autor: dino » 22-03-2017 20:35

"1. Jeżeli my wyjeżdżamy na zachód w poszukiwaniu lepszej pracy i lepszych zarobków, to dlaczego my mamy zabraniać ludziom ze wschodu przyjeżdżać do nas po lepszą pracę i zarobki?
Czyli przyjmujesz do wiadomości fakt, że Twoje dzieci wyjadą na Zachód natomiast dookoła Ciebie będzie coraz więcej obcych nam kulturowo ludzi?

2. My możemy jechać, ale do nas przyjechać nie mogą?
Tak, możemy, gdyż jesteśmy w Unii Europejskiej. Żeby w niej być od 1992 do 2004 dostosowywaliśmy naszą gospodarkę co kosztowało nas 3 miliony miejsc pracy. Ukraina nie jest w Unii Europejskiej.

3. Ukraińcy - Tak!
Islamiści - Nie!
Żebyś Ty wiedział ile setek tysięcy Polaków wymordowali Twoi Ukraińcy. Ocenia się, że wśród Ukraińców w Polsce co najmniej 5 procent a wśród młodych co najmniej 10 procent to fanatyczni zwolennicy Bandery. To tak, jakbyś zapraszał do Polski Niemców, którzy deklarują się jako fanatyczni zwolennicy Hitlera.
Zmień więc swoje zawołanie na:
Ukraińcy - NIE!
Islamiści - NIE!"
Ostatnio zmieniony 22-03-2017 20:35 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 22-03-2017 22:01

"
rav pisze: Jeżeli my wyjeżdżamy na zachód w poszukiwaniu lepszej pracy i lepszych zarobków, to dlaczego my mamy zabraniać ludziom ze wschodu przyjeżdżać do nas po lepszą pracę i zarobki?
Przypomniało mi się powiedzenie: "Kali ukraść, to dobrze, ale Kalemu ukraść, to źle" :-)
My możemy jechać, ale do nas przyjechać nie mogą?
Państwa UE potrzebowały tanich pracowników, ale z obawy o własny rynek pracy większość z nich poza Anglia i Szwecją zdecydowała się na wprowadzenie tzw. okresów przejściowych. Wymagały one od przyjeżdżających "za pracą" zezwolenia na zatrudnienie, regulowały ich liczbę oraz określały, które branże lub zawody będą czasowo niedostępne dla obcokrajowców. Niemcy są bardzo dobrym przykładem jak powinniśmy chronić rynek pracy.

Obrazek"
Ostatnio zmieniony 22-03-2017 22:01 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 22-03-2017 22:09

"
odnowiciel pisze: Zanim zaczniecie świetować klęskiej dobrej zmiany proponuje poczekac na sondaże innych firm sondazowych bo akurat IBRIS sławe wątpliwa zdobyła tym, ze wskazywała na bezproblemowe zwycięstwo Komorowskiego nad Duda. Trafnosc jej przewidywań zweryfikowały wyniki wyborów.
Takich wątpliwości nie ma nawet prezes, który zwołał wszystkich na dywanik przez co minister Błaszczak nawet odwołał spotkanie z komisarzem EU ds. uchodźców. Jednak wielka jest siła prezesa. :-)



Edytowany przez alek o 22-03-2017 - 21:10. "
Ostatnio zmieniony 22-03-2017 22:09 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 22-03-2017 22:33

"
odnowiciel pisze:Nie jest prawda,ze PL nie chroni swojego rynku pracy przed cudzoziemcami. Dyskutowac mozna czy w wystarczającym zakresie niemniej przepisy stosowne sa i można się z nimi zapoznac na stronach internetowych PIP chocby ta

https://www.pip.gov.pl/pl/porady-prawne ... w-w-polsce
To są tylko formalności ale nic nie reguluje zawodów w jakich mogą pracować np. Ukraińcy. W Niemczech były takie obostrzenia. U nas wystarczy że pracodawca złoży w PUP-ie oświadczenie i po otrzymaniu potwierdzenia ( nie wiem czy już obowiązuje termin 7 dniowy) pracodawca może je odebrać i od tego momentu legalnie zatrudnić pracownika z Ukrainy. Nie jest przy tym wymagany tzw. test rynku pracy."
Ostatnio zmieniony 22-03-2017 22:33 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 22-03-2017 22:45

"
dino pisze:1. Jeżeli my wyjeżdżamy na zachód w poszukiwaniu lepszej pracy i lepszych zarobków, to dlaczego my mamy zabraniać ludziom ze wschodu przyjeżdżać do nas po lepszą pracę i zarobki?
Czyli przyjmujesz do wiadomości fakt, że Twoje dzieci wyjadą na Zachód natomiast dookoła Ciebie będzie coraz więcej obcych nam kulturowo ludzi?
Nie podoba mi się to do końca, ale niestety tak się dzieje.
2. My możemy jechać, ale do nas przyjechać nie mogą?
Tak, możemy, gdyż jesteśmy w Unii Europejskiej. Żeby w niej być od 1992 do 2004 dostosowywaliśmy naszą gospodarkę co kosztowało nas 3 miliony miejsc pracy. Ukraina nie jest w Unii Europejskiej.
I przez to są gorszymi ludźmi?
Przecież wielu z nich ma polskie korzenie.
Zapomniałeś jak przebiegały kiedyś granice?
Starają się o wejście do unii.
3. Ukraińcy - Tak!
Islamiści - Nie!
Żebyś Ty wiedział ile setek tysięcy Polaków wymordowali Twoi Ukraińcy. Ocenia się, że wśród Ukraińców w Polsce co najmniej 5 procent a wśród młodych co najmniej 10 procent to fanatyczni zwolennicy Bandery. To tak, jakbyś zapraszał do Polski Niemców, którzy deklarują się jako fanatyczni zwolennicy Hitlera.
Zmień więc swoje zawołanie na:
Ukraińcy - NIE!
Islamiści - NIE!
Nie muszę zapraszać Niemców do Polski, bo to Polacy jeżdżą do nich :-)
A Ukraińców nie zapraszam, ale jak już przyjeżdżają, to nie mam zamiaru ich wypędzać. A to jest duża różnica."
Ostatnio zmieniony 22-03-2017 22:45 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Rządy PiS

Post autor: nikanor » 23-03-2017 17:47

"rav, marchru: byliśmy dymani, nie dymani jednak nie było źle, teraz wydymali nas w półtora roku tak jak nigdy od 89 roku, to mistrzostwo świata w dymaniu i oszukiwaniu ludzi"
Ostatnio zmieniony 23-03-2017 17:47 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

marchru
Posty: 188
Rejestracja: 28-12-2005 22:30

Rządy PiS

Post autor: marchru » 23-03-2017 19:14

"@nikanor - chciałbym usłyszeć od Ciebie dwie rzeczy:
1. Podaj proszę co Cię najbardziej uraziło przez te ostatnie 1,5 roku.
2. Najważniejsza rzecz, jaką osiągnęła koalicja PO-PSL."
Ostatnio zmieniony 23-03-2017 19:14 przez marchru, łącznie zmieniany 1 raz.

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Rządy PiS

Post autor: dink00 » 24-03-2017 12:18

"Skro poruszany był temat Ukrainy i Ukraińców:
"Polska po raz 2. pożycza niewypłacalnej Ukrainie 100 mln euro (430 mln zł) na remonty 175 km ukraińskich dróg w zachodnich obwodach. Wiele dróg na Ukrainie uniemożliwia jazdę powyżej 15 km/h a kierowcy wybierają utwardzone pobocza"
Nawet szkoda komentować...



Edytowany przez dink00 o 24-03-2017 - 11:30. "
Ostatnio zmieniony 24-03-2017 12:18 przez dink00, łącznie zmieniany 1 raz.

Światowit
Posty: 356
Rejestracja: 26-03-2015 21:51

Rządy PiS

Post autor: Światowit » 24-03-2017 15:40

"Nie bardzo rozumiem głupich utyskiwań nad sprowadzaniem Ukrów do Polski jakoby przez PiS, bowiem już za rządów Platfusiarni byli oni sprowadzani i dostawali zachęty do tego. Natomiast realnie patrząc na sprawę należy przypuszczać, że gdyby PO rządziło do dziś mielibyśmy tyle samo, albo i więcej Ukraińców, ze 100tys. islamskich migrantów osiedlanychw Polsce na siłę, a grabież majątku państwa trwałaby w najlepsze.


nikanor pisze:rav, marchru: byliśmy dymani, nie dymani jednak nie było źle, teraz wydymali nas w półtora roku tak jak nigdy od 89 roku, to mistrzostwo świata w dymaniu i oszukiwaniu ludzi
Ja natomiast jeśli muszę być "dymany" to wolę aby robił to ktoś mi znany i nie zapraszał do tego "uchodzcę", który do dymania ma laskę dynamitu, a na koniec obaj mnie okradną."
Ostatnio zmieniony 24-03-2017 15:40 przez Światowit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 24-03-2017 21:33

"
dink00 pisze:Polska po raz 2. pożycza niewypłacalnej Ukrainie 100 mln euro (430 mln zł) na remonty 175 km ukraińskich dróg w zachodnich obwodach
Część wróci do Polski, dzięki ministrowi Nowakowi (być może w postaci zegarków).
A może kiedyś jednak w innym znaczeniu "część wróci do Polski"?
Swoją drogą ciekawe, że żadna licząca się w Polsce siła polityczna nie wspomina o możliwej zmianie granic, nawet w wieloletniej perspektywie. Przecież wszyscy wiedzą, że granice państw nie są stałe, wystarczy spojrzeć jak przez wieki układała się nasza wschodnia granica."
Ostatnio zmieniony 24-03-2017 21:33 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Rządy PiS

Post autor: dino » 25-03-2017 14:20

"Jak nie po drodze mi w wielu kwestiach z odnowicielem tak teraz muszę go poprzeć. Jak my ruszymy nasze granice wschodnie to Niemcy ruszą nasze zachodnie i nasza rozmontowana przez Antoniego dywizja pancerna będzie się spokojnie przyglądać wjazdowi Bundeswehry do Polski. Wystarczy, że mamy problem z Radą Wolnego Miasta Gdańska na Wychodźstwie. Po co nam jeszcze kolejne problemy?"
Ostatnio zmieniony 25-03-2017 14:20 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Światowit
Posty: 356
Rejestracja: 26-03-2015 21:51

Rządy PiS

Post autor: Światowit » 25-03-2017 14:20

"Odnowicelu przestań panikować. I zapamiętaj sobie, że najlepszą obroną przed paniką jest wiedza i prawo. A tu wszystkie siły stoją po polskiej stronie. Z Niemcami mamy traktak o nienaruszalności granic, a tym samym jakiekolwiek pretensje niemieckie są nie możliwe. Natomiast postanowienia jałtańskie miały 50 letnią trwałość, a i ta trwałość była bardzo słaba i już w latach 70 przywódcy ZSRR przebąkiwali o zmianach terytofialnych na rzecz PRL. Czyli reasumując na zachodzie sytuacja jest jasna , a na wschodzie nadal wszystko jest możliwe, tym bardziej, że zapewne rosyjskie pooparcie dla zmian granicznych zwłaszcza wobec pseudopaństwa ukraińskiego jest i będzie. A pamiętajmy że polskie siły zbrojne były czwartą armią wśród aliantów. I tego wielkiego sojusznika jakim była Polska bardzo przypodziale Europy skrzywdzono, i chyba nadszedł czas aby to naprawić. Nie bujmy się walczyć o swoje interesy. Tchórzostwo do niczego dobrego nie prowadzi."
Ostatnio zmieniony 25-03-2017 14:20 przez Światowit, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Rządy PiS

Post autor: dino » 25-03-2017 15:30

"Z tą czwartą siłą to chyba nie tak: ZSRR, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Jugosławia, Francja, Polska"
Ostatnio zmieniony 25-03-2017 15:30 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

ODPOWIEDZ