Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Rządy PiS

Post autor: mariano » 30-06-2017 14:24

"PiS, zwłaszcza tarnobrzeski jest super. Wczoraj odwołali po sesji Bozene Kapusciak z klubu, nie wiem, czy z PiS też. Mi opadły ręce. Zych walczy w sądzie partyjnym, źe go odwołali, teraz p. Bożena. Dokąd Kalinka kroczy ja nie wiem...Ale to już jest po prostu wstyd."
Ostatnio zmieniony 30-06-2017 14:24 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Rządy PiS

Post autor: mariano » 30-06-2017 14:58

"Przepraszam że to napiszę, ale tak dobrego człowieka, który działa w sposób niesamowity jako społecznik, po parafiach, z dziećmi, zbiera pieniądze na różne akcje, udziela się jak może i każdy to widzi, to przeszło moje rozumowanie. Głosowałem za dobrą zmianą, ale teraz widzę, że tu chodzi tylko o stołki. Sam siebie muszę przeprosić i spojrzeć w lustro."
Ostatnio zmieniony 30-06-2017 14:58 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

bobby
Posty: 111
Rejestracja: 28-10-2011 23:44

Rządy PiS

Post autor: bobby » 30-06-2017 20:47

"
mariano pisze:PiS, zwłaszcza tarnobrzeski jest super. Wczoraj odwołali po sesji Bozene Kapusciak z klubu, nie wiem, czy z PiS też. Mi opadły ręce. Zych walczy w sądzie partyjnym, źe go odwołali, teraz p. Bożena. Dokąd Kalinka kroczy ja nie wiem...Ale to już jest po prostu wstyd.
Bo to jest takie nasze małe, swojskie, przaśne, gminno-powiatowe House of Cards. I nic poza tym."
Ostatnio zmieniony 30-06-2017 20:47 przez bobby, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 01-07-2017 12:25

"https://www.facebook.com/TajemnicaWiary ... 914975225/ Tak dla rozluźnienia...
KONSTYTUCJA Rzeczypospolitej Wolskiej
z dnia 10 kwietnia 2018 r.

Preambuła

W trosce o byt i przyszłość naszego Boga, Honoru i Ojczyzny, odzyskawszy w 2015 roku możliwość autorytarnego stanowienia o ich losie, my, Naród Prawdziwych Wolaków ? obywatele lepszego sortu, wierzący w niepokalanie poczętych Lecha i Jarosława Kaczyńskich oraz w Ich Matkę Jadwigę z Jasiewiczów, będących źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, mający większe niż gorszy sort prawa i mniejsze powinności wobec dobra wspólnego ? Wolski, wdzięczni Żołnierzom Wyklętym za walkę, a Kościołowi Katolickiemu za indoktrynację Wolaków, nawiązując do najlepszych tradycji naszych przodków, którzy na mchu jadali, ale nauczyli Francuzów jeść widelcami, złączeni więzami wspólnoty z miłującymi PiS rodakami rozsianymi po świecie, świadomi potrzeby konfliktów ze wszystkimi krajami dla dobra Narodowego Wolactwa, pomni gorzkich doświadczeń z czasów przejściowej konstytucji pragnąc na zawsze zagwarantować Suwerenowi ? Wolakom lepszego sortu prawo do obchodzenia Miesięcznic Smoleńskich, w poczuciu odpowiedzialności przed Prezesem PiS i Bogiem, ustanawiamy w rocznicę zbrodni smoleńskiej Konstytucję Rzeczypospolitej Wolskiej jako prawa podstawowe dla kaczystowskiej monarchii absolutnej oparte na łamaniu wolności i nieposzanowaniu sprawiedliwości, jedynowładztwie Prezesa PiS i braku dialogu społecznego. Wszystkich, którzy dla dobra Wolski tę Konstytucję będą stosowali, wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej wyższości Wolaków lepszego sortu i w obowiązku pognębienia gorszego sortu, a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszoną podstawę Wolski i wiecznej szczęśliwości Suwerena.

Rozdział I
Rzeczpospolita Wolska

Art. 1.

Rzeczpospolita Wolska jest dobrem wspólnym obateli lepszego sortu.

Art. 2.

Rzeczpospolita Wolska jest państwem absolutyzmu nieoświeconego.

Art. 3.

Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Wolskiej należy do Prezesa PiS, który sprawuje ją przez swoich zaufanych lub bezpośrednio.

Art. 4.

Rzeczpospolita Wolska strzeże swojego terytorium przed uchodźcami, Wolakom zapewnia ograniczone wolności i prawa, dba o dziedzictwo narodowe, z wyjątkiem lasów i ich dzikich mieszkańców, zapewnia ochronę środowiska PiS, kierując się zasadą zrównoważonego rozwoju, która nakazuje przekopać Mierzeję Wiślaną i ewentualnie Półwysep Helski.

Art. 5.

Przepisy Konstytucji stosuje się wg widzimisię Prezesa PiS lub bezpośrednio.

Art. 6.

Ustrój Rzeczypospolitej Wolskiej opiera się na skupieniu władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej w rękach PiS.
Władzę ustawodawczą sprawuje PiSejm, władzę wykonawczą Prezydent i Rada Ministrów, władzę sądowniczą PiSądy i trybunały, władzę terytorialną PiSamorządy, a władzę ostateczną Prezes PiS.

Art. 7.

Rzeczpospolita Wolska ma jedną partię polityczną ? PiS.

Art. 8.

Rzeczpospolita Wolska nie zapewnia wolności mediów.

Art. 9.

Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina i macierzyństwo znajdują się pod opieką Matki Boskiej Częstochowskiej Królowej Polski.

Art. 10.

Rzeczpospolita Wolska jest państwem wyznaniowym. Katolicyzm jest religią państwową. Głową Kościoła jest ojdyr Rydzyk.

Art. 11.

Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Wolskiej służą PiS i mogą być stosowane przeciwko obatelom gorszego sortu.

Rozdział II
Wolności, prawa i obowiązki suwerena i obatela

Zasady ogólne

Art. 12.

Nie wszyscy są równi wobec prawa.
Każdy może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny i bez przyczyny.

Art. 13.

Kobiety w Rzeczypospolitej Wolskiej mają mniej praw.

Art. 14.

Kto znajduje się pod władzą Rzeczypospolitej Wolskiej, korzysta z praw zapewnionych w Konstytucji wg widzimisię władzy.

Art. 15.

Rzeczpospolita Wolska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia od poczęcia do ekshumacji.

Art. 16.

Odpowiedzialności karnej podlega każdy, kto podpadnie rządzącym.

Art. 17.

Zbrodnie przeciwko PiS nie podlegają przedawnieniu.

Art. 18.

Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnym widzimisię.

Art. 19.

Każdy może być zmuszony przez areszt wydobywczy do ujawniania wszelkich informacji, a władze mogą je dowolnie wykorzystać.

Art. 20.

Obatela gorszego sortu można wydalić z kraju i zakazać mu powrotu do kraju.

Art. 21.

Nikomu nie zapewnia się wolności sumienia ani religii.
Każdy może być zmuszony do uczestniczenia w katolickich praktykach religijnych.

Art. 22.

Cenzura prewencyjna jest warunkiem zachowania właściwego poziomu moralnego Narodu Wolskiego.

Wolności i prawa polityczne

Art. 23.

Zapewnia się wolność organizowania miesięcznic smoleńskich.

Art. 24.

Obatel Wolski lepszego sortu ma prawo wybierania władz, jeżeli nie był poczęty in vitro i posiada świadectwo moralności od proboszcza.

Art. 25.

Każdy ma prawo składać petycje, wnioski i skargi, ale po co, skoro i tak nie będą rozpatrzone.

Prawa ekonomiczne, socjalne i kulturalne

Art. 26.

Każdy ma prawo do własności, póki nie zostanie mu odebrana przez władzę.

Art. 27.

Wolacy gorszego sortu są reedukowani w obozach pracy.

Art. 28.

Niektórzy mają prawo do zabezpieczenia społecznego i ochrony zdrowia na koszt państwa. Warunki i zakres udzielania świadczeń określa władza.

Art. 29.

Nauka religii do 18 roku życia jest obowiązkowa i płatna.
Zapewnia się nierówny dostęp do wykształcenia.

Art. 30.

Matka-Wolka w stanie błogosławionym ma prawo do pomocy państwa. Prawo to automatycznie wygasa z chwilą porodu.

Art. 31.

Rzeczpospolita Wolska zapewnia ochronę praw dzieci poczętych. Prawa te wygasają z chwilą urodzenia.

Art. 32.

Władze realizują program Mieszkanie+ poprzez wysiedlanie Wolaków gorszego sortu i zasiedlanie ich mieszkań obatelami lepszego sortu.

Art. 33.

Władze chronią obateli przed nadmiernym rozpasaniem konsumpcyjnym.

Obowiązki

Art. 34.

Obowiązkiem obatela wolskiego jest wierność Rzeczypospolitej oraz miłość do PiS i jej prezesa, oby żył wiecznie.

Art. 35.

Każdy jest obowiązany do płacenia na Kościół i PiS. Gorszy sort płaci więcej.

Rozdział III
Źródła prawa

Art. 36.

Źródłami powszechnie obowiązującego prawa naturalnego Rzeczypospolitej Wolskiej są Prezes PiS, ojdyr Rydzyk i Bóg.

Rozdział IV
PiSejm

Art. 37.

Władzę ustawodawczą w Rzeczypospolitej Wolskiej sprawuje PiSejm

Art. 38.

PiSejm składa się z pisłów.

Art. 39.

Wybory do PiSejmu odbywają się w terminie i na zasadach określonych przez Prezesa PiS.

Art. 40.

Pisłowie są przedstawicielami PiS. Wiążą ich instrukcje prezesa PiS.
Pisłowie składają przed Prezesem PiS następujące ślubowanie:

?Uroczyście ślubuję składać projekty ustaw zgodne z prawem Bożym i głosować, jak zarządzi PiS. Tak mi dopomóż Bóg i Prezes PiS?.

Rozdział V
Prezydent Rzeczypospolitej Wolskiej

Art. 41.

Prezydent Rzeczypospolitej Wolskiej jest z łaski Prezesa PiS, który go namaszcza i decyduje o długości kadencji.
Prezydent Rzeczypospolitej pilnuje żyrandoli i czuwa, bo w każdej chwili może dostać coś do podpisania.

Art. 42.

Prezydent Rzeczypospolitej obejmuje urząd po złożeniu na klęczkach następującej przysięgi:

?Uroczyście przysięgam, że nigdy nie sprzeciwię się Prezesowi PiS ani żadnemu poleceniu, które jego jest. Tak mi dopomóż Bóg?.

Art. 43.

Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski, powołuje sędziów i nadaje tytuły profesorskie wg swojego widzimisię, ale nie wbrew woli prezesa PiS.

Rozdział VI
Rada Ministrów i administracja rządowa

Art. 44.

Rada Ministrów dzieli i rządzi.

Art. 45.

W administracji rządowej wiedzą, co mają robić.

Art. 46.

Członkowie Rady Ministrów ponoszą odpowiedzialność przed prezesem PiS i ewentualnie innym Bogiem.

Rozdział VII
Samorząd terytorialny

Art. 47.

Działalność samorządu terytorialnego podlega nadzorowi PiS.

Rozdział VIII
PiSądy i Trybunały

Art. 48.

PiSądy i Trybunały są władzą zależną od PiS.

Art. 49.

Sędziowie są powoływani na jakiś czas spośród protegowanych prezesa PiS i są usuwalni.

Art. 50.

Prezesa Trybunału wybiera się spośród sędziów, których współmałżonek był tajnym współpracownikiem służb PRL.

Rozdział IX
Organy kontroli i ochrony prawa

Art. 51.

Ostateczna kontrola wszystkiego jest sprawowana przez prezesa PiS.

Rozdział X
Finanse publiczne

Art. 52.

Finanse publiczne mają wystarczać.

Art. 53.

Centralnym bankiem państwa jest SKOK.

Rozdział XI
Stany nadzwyczajne

Art. 54.

Na terenie Rzeczpospolitej Wolskiej obowiązuje stan smoleński.

Rozdział XII
Zmiana Konstytucji

Art. 55.

Zmiana konstytucji zostanie wprowadzona, jak będzie trzeba.

Rozdział XIII
Przepisy przejściowe i końcowe

Art. 56.

Traci moc wszystko, co było przedtem.

Art. 57.

Konstytucja Rzeczypospolitej Wolskiej wchodzi w życie z chwilą jej opublikowania w ?Faktach i Mitach? oraz profilu prof. Joanny Senyszyn na platformie Facebook.


Edytowany przez ptasiorrr o 01-07-2017 - 10:35. "
Ostatnio zmieniony 01-07-2017 12:25 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 03-07-2017 19:31

"A co myślicie o rzuconym w Przysusze pisowskim pomyśle odbudowy zamków?
Zawsze lubiłem ruiny, ale z drugiej strony nie widzę powodu żeby trzymać je, często od czasów szkodników ze Szwecji, w niezmienionej postaci, tak jakby to ruiny miały szczególną wartość. Na Ujazd też przyjdzie czas?"
Ostatnio zmieniony 03-07-2017 19:31 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 05-07-2017 09:00

"Czas dawania się skończył teraz czas na dojenie :

1. Opłata paliwowa ? podwyżka o 25 gr na litrze
2. Abonament węglowy ? rachunek za prąd wyższy nawet o kilkadziesiąt złotych
3. Opłaty za parkowanie ? nawet 9 zł za godzinę w centrum miasta
4. Droższy przegląd samochodu ? dla spóźnialskich nawet 252 zł
5. Opłata środowiskowa za wodę ? podwyżka rachunku o ok. 2,5 zł
6. Akcyza na e-papierosy ? podwyżka nawet o 100 proc
7. Opłaty za gaz ? rachunki wzrosną o 5-7 proc.
8. Cena piwa ? 1 zł więcej za półlitrową butelkę
9. Zasada ?Apteka dla aptekarza? ? ministerstwo ostrzega przed ?znaczącym? wzrostem cen leków
10. Ubezpieczenie OC/AC ? nowy podatek podniesie ceny polis o kilkanaście procent
11. Abonament RTV ? rachunek za płatną TV wyższy o 22,70 zł
12. Opłata recyklingowa ? nawet 1 zł za jednorazową torbę na zakupy
13. Segregacja śmieci ? podwyżki odroczone w czasie

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/p ... ycy/e2ljv8"
Ostatnio zmieniony 05-07-2017 09:00 przez caro3139, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 05-07-2017 22:00

"Bez niespodzianek.
1. Wspominałem wyżej. Nie wierzę w podatki celowe. Były już takie opłaty, pamiętam w dzieciństwie chodziłem płacić "podatek drogowy", a później "wliczono go w cenę paliwa", oczywiście niby na drogi. A później i tak trafiło do wspólnego wora i trzeba kolejny podatek rzekomo na drogi.
2. Nie wierzę w podwyżki o kilkadziesiąt złotych na rachunku za prąd, ale coś pewnie będzie.
3. Nas nie dotyczy.
4. To dla wielu poważny problem i to wcale nie dla zapominalskich, którym akurat przyda się taka motywacja. Przeglądam czasem ogłoszenia pojazdów na sprzedaż i jeśli ktoś nie używa pojazdu to często nie robi przeglądu, bo po co? Przy takiej podwyżce nie będzie to miało sensu. Zatem jest to kolejny (po przymusowym OC) podatek karny od pojazdu którym się nie jeździ i omija w ten sposób podatek w paliwie.
5. Szykujemy się od dawna. Straszyli dużo większymi podwyżkami, jakby było 2,50 to jeszcze nie najgorzej.
6. Kogoś to zaskakuje? Większości nie dotyczy.
7. Zobaczymy. Ostatnio ceny spadały.
8. Skandal! Szczególnie jak przeczytałem idiotyczne tłumaczenie ministra. Żeby chronić najuboższych kupujących alkohol ceny piwa powinny wzrosnąć. Przecież to nie będzie chronić najuboższych, tylko dodatkowo ich oskubie!
9. Skandal.
10. Skandal. I tak składki bardzo wzrosły. Brawa dla Liroya, który próbował załatwić wspólne OC na kilka pojazdów, albo czasowe wypisanie pojazdów nieużywanych.
11. To już chyba przepadło, czytałem że PiS się wycofuje. Poza tym taka opłata obowiązuje cały czas ;-), czyli nic się nie zmienia. Podobno ma być docelowe 6 zł do rachunku.
12. PiSowska lewicowość w czystej postaci.
13. Zobaczymy. I tak śmieci są stosunkowo taniej."
Ostatnio zmieniony 05-07-2017 22:00 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Rządy PiS

Post autor: Dzanek » 06-07-2017 12:35

"Na początek link do źródła wpisu caro3139: Artykuł
1. Opłata paliwowa
Cena paliwa. 50% to podatki. SKANDAL

Obrazek
2. Abonament węglowy
Zapowiadają 3-4zł droższy rachunek za prąd za 3-4 lata więc to raczej na chwile obecną nie zaboli Nas.
caro3139 pisze:3. Opłaty za parkowanie ? nawet 9 zł za godzinę w centrum miasta
Admin pisze:3. Nas nie dotyczy.
I to wg mnie błąd, że Nas to nie dotyczy. W ścisłym centrum powinna być opłata za parkowanie bo znalezienie miejsca do zaparkowania w okolicach centrum często graniczy z cudem.
4. Droższy przegląd samochodu
Niezrozumiałe w ogóle to dla mnie. Absurdalny pomysł. No chyba, że celuje się w złomowanie samochodów starszych.
5. Opłata środowiskowa za wodę
Nie mam nic przeciwko
6. Akcyza na e-papierosy ? podwyżka nawet o 100 proc
Popieram w 100%.
7. Opłaty za gaz
5% przy rachunku w bloku na 50zł da podwyżki 2,5zł więc pewnie nie będzie to jakoś mega obciązające. Co innego jak ktoś grzeje w domu gazem i ma powiedzmy rachunku 3000zł to zapłaci 150zł więcej.
8. Cena piwa
Skandal bez dwóch zdań :)
9. Zasada ?Apteka dla aptekarza?
Pomimo, że aptekarze, farmaceuci to dla mnie podobnie jak banki i inne instytucje finansowe to "złodzieje" to taka forma "regulacji" to SKANDAL
10. Ubezpieczenie OC/AC
Trzeba zdawać sobie sprawę, że ubezpieczenia OC w Polsce były na poziomie śmiesznym. Samochód 15 letni z silnikiem 1,6 OC kosztowało 300zł. Zarysował ktoś zderzak i ubezpieczenie wypłaca 350-500zł. Jak to się ma do składki ? Wiadomo też bym chciał płacić mniej ale to raczej niemożliwe racjonalnie patrząc. Pewnie sporo z Was ma znajomych w UK i tam to dopiero jest skandal z wysokością ubezpieczeń OC.
11. Abonament RTV
Temat obserwuje i jestem w stanie zaakceptować opłatę 5-6zł a nie 25-26zł.
12. Opłata recyklingowa
Popieram w 100%. Do tego bym jeszcze dołożył kaucje za butelki plastikowe np z wody mineralnej.
13. Segregacja śmieci
Popieram segregację i podnoszenie opłat na niesegregowane a zniżki dla segregujących."
Ostatnio zmieniony 06-07-2017 12:35 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2290
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Rządy PiS

Post autor: A1313 » 06-07-2017 14:32

"
Cytat
10. Ubezpieczenie OC/AC


Trzeba zdawać sobie sprawę, że ubezpieczenia OC w Polsce były na poziomie śmiesznym. Samochód 15 letni z silnikiem 1,6 OC kosztowało 300zł. Zarysował ktoś zderzak i ubezpieczenie wypłaca 350-500zł. Jak to się ma do składki ? Wiadomo też bym chciał płacić mniej ale to raczej niemożliwe racjonalnie patrząc. Pewnie sporo z Was ma znajomych w UK i tam to dopiero jest skandal z wysokością ubezpieczeń OC.
Jak to powiedział jeden znany człowiek ,jest prawda ........

Dlaczego firmy pozwalały na to by młodzi kierowcy bez żadnego stażu i wieku który plasował ich w grupie największego ryzyka mogli korzystać z systemu dopisywania do innego kierowcy. Bo do pisywanie do matki , ojca ,dziadka , i wuja ze strony babki było standardem.
Kilka lat temu wypełniłem kalkulator ubezpieczenia.Dla młodego kierowcy z rocznym prawkiem mieszkającym w średnim mieście ,parkującego na ulicy , stu konny samochód średniej wagi. I wyszła taka kwota ze większość jak nie wszyscy szukali możliwości dopisania się do ubezpieczenia.

Dlaczego ubezpieczalnie czegoś takiego nie wprowadza? Bo im się nie opłaca , pojada po całości ucierpią wszyscy , a nie sadze ze to wyprowadzi ludzi na ulice.
Przykład uk i innych krajów ue.

Jezeli sie nie mylę jesteśmy wyjątkiem w dopisywaniu do innego kierowcy. Miałeś dwie drogi pierwsza- masz mocny samochód jesteś w grupie ryzyka placisz bo ciebie stać lub płacisz i plączesz.

Druga- kupujesz mniejszy samochód o malej mocy i pojemności i ciułasz zniżki.

Niektóre ubezpieczalnie instalują w samochodach młodych kierowców system gps- taka czarna skrzynka , w przypadku wypadku sprawdza sie parametry w tym najważniejsza prędkość samochodu. Akurat mija znajoma która kopiła pierwszy samochód małego matiza jest na etapie ustalania terminu instalacji ( na koszt ubezpieczyciela)


Wracajac do min. uk A nie jest tak ze ci którzy wyemigrowali , wybierają z polskich ubezpieczalni zaświadczenia o zniżkach , i jeżeli jesteś do pisany nie honorują lat , zaczynasz z czysta karta, a zaczynać z 200 konnym silnikiem od zera jest kosztowne.

Ja akurat ma prawko ponad 20 lat (na samochód i motocykl) i ponad 10 bezszkodowej jazdy , przymierzam sie do zakupu jednośladu ,ubezpieczyciel mnie uświadomił ze mimo tylu lat , na motocykl ulgi zaczynam ciułać od zera. Moje zasoby finansowe zostały ograniczone do 500 cm3.


Czy takie ograniczenia nie poprawily by bezpieczenstwa na drogach ?"
Ostatnio zmieniony 06-07-2017 14:32 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Rządy PiS

Post autor: marcin85tbg » 06-07-2017 16:00

"
Trzeba zdawać sobie sprawę, że ubezpieczenia OC w Polsce były na poziomie śmiesznym. Samochód 15 letni z silnikiem 1,6 OC kosztowało 300zł. Zarysował ktoś zderzak i ubezpieczenie wypłaca 350-500zł. Jak to się ma do składki ? Wiadomo też bym chciał płacić mniej ale to raczej niemożliwe racjonalnie patrząc. Pewnie sporo z Was ma znajomych w UK i tam to dopiero jest skandal z wysokością ubezpieczeń OC.
Trzeba też pamiętać o tym, jaki procent ogółu ubezpieczonych zgłasza szkodę, dajmy na to w jednym roku. 30%? 20%? Ma ktoś takie dane? Przykładowe rozwiązania, które proponuje mój przedmowca maja sens. Ubezpieczenie mojego samochodu po 15 latach bezszkodowej jazdy i pełnych zniżkach to ponad 900 zł samo OC. Podwyżka niemal 100% do tego co było wcześniej. Jeszcze mało?



Edytowany przez marcin85tbg o 06-07-2017 - 14:03. "
Ostatnio zmieniony 06-07-2017 16:00 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1523
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 06-07-2017 17:04

"Ubezpieczenie OC powinno być na kierowcę a nie samochód. Składka powinna być ściśle powiązana z bezszkodowym przebiegiem ubezpieczenia a nie z wiekiem samochodu czy też pojemnością silnika. Dlaczego posiadając dwa samochody muszę płacić podwójnie , skoro poruszam się w danym momencie tylko jednym? Ale kto to zmieni jak nasz największy zakład PZU narzuca jeszcze wyższe stawki ? Do tego dochodzi jeszcze podatek bankowy narzucony na firmy ubezpieczeniowe.
Nasz największy rodzimy bank PKO BP od 1 lipca obniżył oprocentowanie lokat do 0,4% i ma chyba najniższe oprocentowanie lokat na rynku. Czy była jakaś obniżka stóp procentowych? nie było , to tylko "dojna zmiana" wyciąga ze społeczeństwa więcej by można było się pochwalić jak to dobrze państwowe firmy prosperują pod rządami PIS-u."
Ostatnio zmieniony 06-07-2017 17:04 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

jamWilhelm
Posty: 1143
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Rządy PiS

Post autor: jamWilhelm » 06-07-2017 17:32

"
Ubezpieczenie OC powinno być na kierowcę a nie samochód.
też głupio, bo jak jednym autem jeździ mąż z żoną a dziecko ma mnie przywieźć z wesela to trzy OC do jednego rodzinnego auta? :/"
Ostatnio zmieniony 06-07-2017 17:32 przez jamWilhelm, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2290
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Rządy PiS

Post autor: A1313 » 06-07-2017 17:57

"Alek .przyjmijmy ze jesteś właścicielem firmy ubezpieczeniowej. I przychodzi do ciebie 18 latek który właśnie odebrał prawo jazdy i kupuję 15 letnie bmw 3 litry i 200 koni .na jakiej podstawie ustalimy stawkę. Biletów miesięcznych komunikacji miejskiej. Znaczy umie się poruszać w ruchu drogowym. ?"
Ostatnio zmieniony 06-07-2017 17:57 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1523
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 07-07-2017 01:10

"
jamWilhelm pisze: też głupio, bo jak jednym autem jeździ mąż z żoną a dziecko ma mnie przywieźć z wesela to trzy OC do jednego rodzinnego auta? :/
Nie jest powiedziane , że trzy polisy kierowcy były by droższe niż jedna samochodu. Wszystko zależy od szkodowości, ale każdy jeździł by na swoje konto. Nie było by kombinacji, przepisywania , dopisywania itp. Jeśli masz samochód prywatny, drugi na firmę i np. motocykl to i tak płacisz 3 razy OC.
A1313 pisze:Alek .przyjmijmy ze jesteś właścicielem firmy ubezpieczeniowej. I przychodzi do ciebie 18 latek który właśnie odebrał prawo jazdy i kupuję 15 letnie bmw 3 litry i 200 koni .na jakiej podstawie ustalimy stawkę. Biletów miesięcznych komunikacji miejskiej. Znaczy umie się poruszać
w ruchu drogowym. ?
Czasem ten 18 latek po egzaminie jeździ lepiej niż nie jeden doświadczony kierowca. Nikogo nie przekreślam na starcie, nawet 18 latka. Powinien płacić stawkę podstawową , ale jeśli spowoduje kolizję w ciągu pierwszych 5 lat posiadania prawa jazdy to jego składka powinna wzrosnąć np. pięciokrotnie a jeśli sytuacja się powtórzy to jeszcze więcej. Tak samo z doświadczonymi kierowcami. Jeśli spowoduje kolizję pierwszy raz to składkę podnieść np o 50% , ale jeśli powtórzy w ciągu 5 lat to stawkę potroić czy jeszcze więcej."
Ostatnio zmieniony 07-07-2017 01:10 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

jamWilhelm
Posty: 1143
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Rządy PiS

Post autor: jamWilhelm » 07-07-2017 11:57

"jakoś tego nie widzę. Każdy "teoretyczny" kierowca, bez samochodu, który raz na rok może się przejedzie miałby płacić :/ turyści biorąc auto z wypożyczalni mieli by sobie jeszcze OC kupić tylko jak sprawdzić znowu ich szkody?!
Czasem ten 18 latek po egzaminie jeździ lepiej niż nie jeden doświadczony kierowca
"
Ostatnio zmieniony 07-07-2017 11:57 przez jamWilhelm, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1523
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 07-07-2017 14:13

"
jamWilhelm pisze:jakoś tego nie widzę. Każdy "teoretyczny" kierowca, bez samochodu, który raz na rok może się przejedzie miałby płacić :/ turyści biorąc auto z wypożyczalni mieli by sobie jeszcze OC kupić tylko jak sprawdzić znowu ich szkody?!
Można również napisać , że za każdy zarejestrowany samochód czy jeździ czy stoi trzeba płacić , bo może raz na rok się nim przewiozę. Można by wprowadzić ubezpieczenia czasowe dla kierowców np. 7 dniowe czy miesięczne. Weryfikować i tak teraz weryfikują bo jest już baza danych Ośrodka Informacji UFG . Ktoś kto nie jest zarejestrowany w OI UFG np. turyści mogli by kupować ubezpieczenia czasowe z podstawową składką. Dzisiaj właściciel wypożyczalni też nie weryfikuje wypożyczającego pod kątem szkodowości.



Edytowany przez alek o 07-07-2017 - 12:14. "
Ostatnio zmieniony 07-07-2017 14:13 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Rządy PiS

Post autor: iv » 08-07-2017 02:40

"
Dzanek pisze:
6. Akcyza na e-papierosy ? podwyżka nawet o 100 proc
Popieram w 100%.
Oj dajcie już spokój palaczom. Ceny fajek i tak już są jakieś kosmiczne. Może lepiej wspomóc budżet i opodatkować marihuanę, także niemedyczną?

Dzanek pisze:
9. Zasada ?Apteka dla aptekarza?
Pomimo, że aptekarze, farmaceuci to dla mnie podobnie jak banki i inne instytucje finansowe to "złodzieje" to taka forma "regulacji" to SKANDAL
To jest jakiś skandalicznie antyrynkowy efekt działania lobby farmaceutycznego. Ja rozumiem, że głosują nie czytając - ale żeby aż tak?

Dzanek pisze:
11. Abonament RTV
Temat obserwuje i jestem w stanie zaakceptować opłatę 5-6zł a nie 25-26zł.
O, i to byłaby jakaś rozsądniejsza propozycja.
Choć koncepcja, żeby za moje pieniądze politycy partii aktualnie rządzących lansowali mniej lub znacząco bardziej chamsko swoje ideologie nie do końca mi odpowiada. W ogóle najlepiej, żeby partie, kościoły czy telewizje nie wyciągały kasy z naszych podatków. Niech się utrzymują z zainteresowanych ich działalnością."
Ostatnio zmieniony 08-07-2017 02:40 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 09-07-2017 16:04

"Następny chory wymysł baranów: LINK Ja już nic nie rozumiem!!! Zamknąć kogoś za picie piwa??? PiS Polskę wypierdoli z EU!!! DLACZEGO W NIEMCZECH JEST NORMALNIE??? PIJĘ SOBIE PIWKO NA ŁAWCE W PARKU, PRZECHODZI OBOK MNIE POLICJA I JESZCZE MÓWI MI "DZIEŃ DOBRY". NIC MI NIE ZROBIĄ JEŚLI NIE ZAGRAŻAM BEZPIECZEŃSTWU!!! Nie wiem, ale chyba poproszę o azyl w NORMALNYCH krajach EU.

https://www.facebook.com/10001081915572 ... 057133362/ :-)



Edytowany przez ptasiorrr o 09-07-2017 - 14:09. "
Ostatnio zmieniony 09-07-2017 16:04 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Światowit
Posty: 356
Rejestracja: 26-03-2015 21:51

Rządy PiS

Post autor: Światowit » 09-07-2017 17:18

"Ptasior może islam będzie dla ciebie odpowiedniejszy. Wystarczy, że wysadzisz się w powietrze, a 20 dziewic Allah ci przyszykuje."
Ostatnio zmieniony 09-07-2017 17:18 przez Światowit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 09-07-2017 18:45

"
ptasiorrr pisze:Ja już nic nie rozumiem!!! Zamknąć kogoś za picie piwa???
Nie tyle nic nie rozumiesz, co po raz kolejny dałeś się podpuścić komuś bez pojęcia.
Ograniczenie wolności to prace społeczne, a zamknięcie kogoś to pozbawienie wolności.
Czyli zamiast płacić karę jak dotychczas, będziesz mógł odrobić karę np. pracując w schronisku dla zwierząt.
Lepiej?"
Ostatnio zmieniony 09-07-2017 18:45 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ