Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Rządy PiS

Post autor: janusza » 17-07-2017 22:27

"
Podobno przed sądami w całej Polsce zapalane są świece. Jak tam przed tarnobrzeskim sądem? Jest chociaż pięć świeczek, czy czterdzieści tysięcy Tarnobrzeżan bawi się w rytmach hip-hopu nad Jeziorem, siedzi przy grillu i myśli o wakacjach, albo o jutrzejszej robocie?
Po co się więc nimi przejmować bardziej niż muszę? Rządzą reprezentanci, a ja jestem mniejszością.
Rzadko się ostatnio udzielam na Twoim forum Adminie, bo poziom dyskusji spadł dramatycznie. Ale Twoje drwiny z ustaw o ustroju sądów są, delikatnie mówiąc, nie na miejscu. Skąd wiesz czy nowy prezes sądu przywieziony do Tarnobrzega w teczce jakiegoś przydupasa ministra nie zechce odrobinę przewietrzyć załogi i zrobić miejsca dla "swoich"? Naprawdę takie Ci to obojętne? ;)"
Ostatnio zmieniony 17-07-2017 22:27 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Rządy PiS

Post autor: dino » 18-07-2017 00:11

"@janusza

nie broniłbym przegranej sprawy obrońców ustroju "żeby dalej było tak jak było",
faktem jest, że hermetyczność tego środowiska szkodzi jego wizerunkowi jednak z drugiej strony przez całe lata nie podejmowano działań do zmiany tej sytuacji,
chciałoby sie przywołac sławetne "środowisko prawnicze samo się zlustruje" prof. Strzembosza,
i zlustrowali się - podobnie jak w MSZ - lustracja polegała na podziale stref wpływów i stanowisk,
czerwona gwardia z frazesami na ustach broni swych osiągnietych jeszcze w latach 80tych przywilejów,

i dobrze, że w Tarnobrzegu nikt nie chce za nich umierać
nie ma za kogo."
Ostatnio zmieniony 18-07-2017 00:11 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 18-07-2017 01:29

"
janusza pisze:Rzadko się ostatnio udzielam na Twoim forum Adminie, bo poziom dyskusji spadł dramatycznie.
Zamknięte koło. Można odwrócić to zdanie. Powiedziałbym że poziom dyskusji wszędzie spadł dramatycznie i ubolewam nad tym, bardziej nad wszędzie niż tutaj. Na facebooku poziom wzrósł?
Kiedyś dyskutowałem politycznie w różnych miejscach Internetu, ale obecnie nie widzę sensu. Tu piszę z poczucia obowiązku, albo bardziej z przyzwyczajenia.
janusza pisze:Twoje drwiny z ustaw o ustroju sądów są, delikatnie mówiąc, nie na miejscu. Skąd wiesz czy nowy prezes sądu przywieziony do Tarnobrzega w teczce jakiegoś przydupasa ministra nie zechce odrobinę przewietrzyć załogi i zrobić miejsca dla "swoich"?
O to pewnie w tej ustawie chodzi. Może być jeszcze gorzej - przecież nie tak dawno Kaczyński (ten drugi, jako minister sprawiedliwości) chciał całkiem zlikwidować Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu. Wtedy to od nas nie zależało, tak jak i teraz nie zależy. Z tamtego czasu nie kojarzę większych protestów, to tym bardziej teraz ich się na miejscu nie spodziewam. Poza tym trzeba by stanąć ramię w ramię z Michnikiem, Kijowskim czy Lisem. Nie wszyscy są na to gotowi.

Tymczasem PiS wycofał zmyłkę z dodatkową opłatą paliwową, tak jak parę wcześniejszych zmyłek. Naprawdę bym się nie zdziwił gdyby obecny kształt ustawy o SN był kolejną zmyłką, żeby przykryć wcześniejsze ustawy.

Edit:
I już się okazuje że najgłośniej podnoszony argument, że sędziów SN będzie bezpośrednio obsadzał MS Ziobro według własnego uznania, został zbity.
http://fakty.interia.pl/polska/news-pap ... Id,2418337
Co realnie niewiele zmienia, jeśli PiS przejmie KRS, ale utrudnia walkę opozycji. Również w liście dziekanów paru wydziałów prawa ten punkt był zaznaczony szczególnie."
Ostatnio zmieniony 18-07-2017 01:29 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Rządy PiS

Post autor: wou » 19-07-2017 00:35

"Warszawiacy (m.in.) właśnie zdają egzamin z patriotyzmu, Krakowskie Przedmieście:

Obrazek

Wolałbym jednak widzieć tam wojsko wypełniające swój konstytucyjny obowiązek..."
Ostatnio zmieniony 19-07-2017 00:35 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 19-07-2017 00:55

"Dobre zdjęcie.
Wojsko i konstytucyjny obowiązek - no nie wiem. W Konstytucji o Siłach Zbrojnych jest tylko tyle że podlegają Prezydentowi za pośrednictwem Ministra Obrony Narodowej, a chyba nie o takie wypełnianie konstytucyjnego obowiązku Ci chodzi.
Co innego przysięga - według niej mają stać na straży konstytucji i to każdy rzeczywiście może interpretować po swojemu.

Kolejny raz się z Tobą zgodzę. W pewnych sytuacjach konfliktowych powinniśmy móc liczyć na armię. Problemem jest jednak przede wszystkim brak lidera. Zarówno w wojsku, jak i po za nim, za którym wojsko (w zdecydowanej większości, bo nie chcemy wojny domowej) by poszło."
Ostatnio zmieniony 19-07-2017 00:55 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 19-07-2017 01:10

"A po co armię na cyrk posłów opozycji? sami się wykończą tym pokrzykiwaniem.
Posłowie opozycji od rana robią cyrk w Sejmie wrzeszcząc w obronie... - no właśnie kogo? Sądów, czy sędziów. Do ich histerycznych wystąpień odniósł się minister sprawiedliwości. - Może to jest wina, że my ścigamy skorumpowanych i podejrzanych o pranie brudnych pieniędzy sędziów, ale ja takiej winy się nie wstydzę - powiedział Zbigniew Ziobro podczas pierwszego czytania projektu o Sądzie Najwyższym.
http://niezalezna.pl/102478-opozycja-wr ... byl-nokaut"
Ostatnio zmieniony 19-07-2017 01:10 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Rządy PiS

Post autor: wou » 19-07-2017 12:25

"W KOŃCU pokazał swoją prawdziwą twarz. Psychol i cham!

https://silesion.pl/durczok-maski-opadl ... 19-07-2017
http://sonar.wyborcza.pl/sonar/7,156422 ... ytaty.html

Adminie, największym problemem nie jest brak wspaniałego lidera gorszego sortu, tylko to, że liderem tych uzurpatorów jest groźny wariat. To trzeba zaadresować. Ależ to ciężkie upośledzenie widzieć to i dalej mieć klapki na oczach (mówię o wyznawcach kaczyzmu). Może jednak chociaż ci chłodno kalkulujący cynicy po stronie kaczystów się teraz wykruszą - wiadomo że tacy zrobią dla kasy biznes z każdym: prostakiem, chamem, przestępcą itd byle mógł coś załatwić. Ale kto stawia na jebniętego konia?

Oglądałem wczoraj te obrady i relacje z protestów, tyle się stało że po prostu nie ma jak skomentować nawet połowy z najważniejszych rzeczy. Po prostu szok i niedowierzanie jak to wszystko eskalowało.

---
Obrazek z przed paru minut, z otwarcia obrad, oklaski na otuchę dla swojego księciunia, prezes specjalnej troski:
Obrazek"
Ostatnio zmieniony 19-07-2017 12:25 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Światowit
Posty: 356
Rejestracja: 26-03-2015 21:51

Rządy PiS

Post autor: Światowit » 19-07-2017 23:56

"
Ale kto stawia na jebniętego konia?
Wou twój język to jakieś wyziewy z dawno nie czyszczonego szamba. Ale dla pana administratora Goniarza nic tu nie śmierdzi. Właśnie nabyłem przekonania, że tarnobrzeg.info to towarzystwo wzajemnej adoracji.
Na koniec pozwólcie, ze wsadzę kij do tego mrowiska, cytując klasyka: "Nie nazywajmy szamba perfumerią" ;)

Może jednak chociaż ci chłodno kalkulujący cynicy po stronie kaczystów się teraz wykruszą - wiadomo że tacy zrobią dla kasy biznes z każdym: prostakiem, chamem, przestępcą itd byle mógł coś załatwić
Czyli wg ciebie dogadają się z Platfusami (skoro wszystkie z ich odmian wymieniłeś)"
Ostatnio zmieniony 19-07-2017 23:56 przez Światowit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 20-07-2017 00:49

"Mimo wszystko widzę różnicę. Koń to swobodne porównanie nawet bardziej sytuacji niż postaci. Czym innym jest, po stosunkowo spokojnej wypowiedzi, nawiązywanie do rodziców i upośledzenia umysłowego użytkownika forum. A jak musi być po nazwisku, to poproszę poprawnie.

A wracając do tematu - dla mnie jak na razie wygrywa Kukiz.
PiS działa już całkiem na bezczela, być może za bardzo obawiając się opozycji chce przejąć sądy jak najszybciej, nie zwracając zupełnie uwagi na standardy, które jednak dla niektórych mają znaczenie. PO+Nowoczesna zajmują się z kolei niezwykle twórczym opóźnianiem, blokowaniem, straszeniem, wołaniem o zewnętrzną pomoc (ilu zagranicznych polityków odpowiedziało na apel Petru?) czy otaczaniem prezesa z komórkami. Kompletne zero jakiejkolwiek własnej propozycji. Nie oczekuję działań na zasadzie "nie bo PiS". Oczekuję lepszej oferty. Kolejne autorytety opozycji (np. RPO) na sejmowej mównicy mówią o potrzebie solidnej reformy sądownictwa. Ale czy znamy w tym temacie jakąś propozycję? Czy znamy inną ofertę oprócz oferty PiS, czy tylko żeby było tak jak było, czyli jest idealnie i żadne zmiany nie są potrzebne?

Tymczasem Kukiz na początku sporu umawia się na spotkanie z prezydentem Dudą i zostaje przyjęty. Propozycja Kukiza to wymóg kwalifikowanej większości przy wyborze sędziów do KRS.

Mija kolejny dzień i prezydent zgłasza propozycję Kukiza jako swoją i stawia ją jako warunek podpisania ustawy o SN. Działania Kukiza okazują się skuteczne i choćby w minimalnym stopniu ograniczają zapędy PiSu i każdej kolejnej władzy (o czym wielu zapomina). Na pewno bardziej niż taktyka przeciągania, blokowania, czy innego palenia świeczek.

Zdaję sobie sprawę że Kukiz korzysta na tym rozwiązaniu, przy czym nie wydaje mi się, żeby cała akcja była potajemnie zaplanowana przez prezesa we współpracy z Kukizem i Prezydentem."
Ostatnio zmieniony 20-07-2017 00:49 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1520
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 20-07-2017 11:08

"Oglądałem nocne obrady komisji i masz Adminie pełną racje że PIS idzie na beszczela. Wcale się nie dziwię oburzeniu opozycji , bo zblokowanie poprawek przy głosowaniu po linii partyjnej zakrawa na kpinę. Po co kilkadziesiąt godzin pracy nad blokowaniem merytorycznym poprawek ? Do tego zarządzane przez Piotrowicza głosowania podczas śpiewania Hymnu Narodowego. Jawna kpina i brak szacunku. Po co oni się tak spieszą? Co kot Kaczyńskiego będzie miał urodziny i trzeba prezesowi dać prezent w postaci uchwalonej ustawy , którą każdy będzie mógł podważyć, bo została uchwalona niezgodnie z regulaminem ? Można było uchwalenie ustawy przełożyć na termin po wakacjach , byłaby opinia OBWE, opina biura legislacyjnego sejmu o konstytucyjności zapisów projektu a tak mamy Białoruś , wstyd na cały świat i sposób wybierania członków KRS zawarty w ustawie o Sądzie Najwyższym. :evil:



Edytowany przez alek o 20-07-2017 - 09:08. "
Ostatnio zmieniony 20-07-2017 11:08 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Rządy PiS

Post autor: wou » 21-07-2017 16:32

"
Admin pisze: A wracając do tematu - dla mnie jak na razie wygrywa Kukiz.
Jak na razie, to przegrywa Polska.
Admin pisze: PiS działa już całkiem na bezczela, być może za bardzo obawiając się opozycji chce przejąć sądy jak najszybciej, nie zwracając zupełnie uwagi na standardy
Piękny eufemizm do łamania konstytucji (czyli prawa!) i procedur. Naprawdę starasz się bardzo to wszystko bagatelizować, przymykać oczy. Ze strachu to czy taki masz po prostu "ugodowy" charakter, delikatnie mówiąc?
Admin pisze: ilu zagranicznych polityków odpowiedziało na apel Petru?
Ty albo ślepy jesteś albo TVPiS tylko oglądasz. Cały świat reaguje na to co się u nas dzieje. I zupełnie przegapiłeś, że to już nie jest polityczny protest organizowany przez opozycję. Że już nie mamy do czynienia z opozycją, tylko Opozycją, obywatelskim ruchem oporu.

http://aszdziennik.pl/120591,hello-tu-partia-wkurw
Admin pisze: Nie oczekuję działań na zasadzie "nie bo PiS". Oczekuję lepszej oferty.
A jakbyś umierał z głodu to pewnie pogardziłbyś bułą w oczekiwaniu na zaproszenie do restauracji. Niektórym się po prostu nie dogodzi. No to sobie czekaj na Korwina Wybawcę.
Admin pisze: Działania Kukiza okazują się skuteczne i choćby w minimalnym stopniu ograniczają zapędy PiSu i każdej kolejnej władzy (o czym wielu zapomina). Na pewno bardziej niż taktyka przeciągania, blokowania, czy innego palenia świeczek.
Ty to niezły jeleń jesteś, Adminie, jeśli faktycznie wierzysz w to co napisałeś. Abstrachując już od wyrzucenia poprawek Kukiza do śmieci. A ten heroiczny gest prezydenta już świetnie podsumowano:

Obrazek
alek pisze: Po co oni się tak spieszą?
Dla tych, którzy jeszcze się nie domyślili lub nie doczytali:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,13,16434 ... zego_.html

Jest jeszcze sprawa "Wolfganga" - męża Julii "Tej Pani" Przyłębskiej, tj. jak się jego niezlustrowanie i agenturalność ma do jej posady; dosłownie w tym tygodniu wypłynęła jeszcze sprawa fundowania kampanii Zalewskiej - już wiadomo czemu po prostu musi przeprowadzić deformę edukacji, bo jak nie to wyrok za malwersacje. O potrzebie lojalnych sądów w kontekście wszystkich działań PiSu to chyba nie trzeba mówić.

Tu taka ciekawostka "kadrowa" związana z zamachem na Sąd Najwyższy: wraz z wejściem ustawy w życie z dnia na dzień straci pracę ok 320 pracowników cywilnych SN - BEZ możliwości żadnych odwołań. Prawo i sprawiedliwość, co nie? Z troską pochylają się nad losem maluczkich, aż wióry lecą.


Trzy tematy chciałem jeszcze poruszyć:

1. PiS zagrał va banque z Komisją Europejską, w ogóle z całę UE, myśląc że ma asa w rękawie w postaci Orbana. Oczywiście dla tępaków wygląda to na pierwszy rzut oka jako genialne posunięcie stratega wszechczasów - Jarosława Kaczyńskiego. To ja wam polecam popatrzyć na to ze strony Orbana: w ten sposób skonstruował zerowym kosztem dźwignię do załatwienia swoich spraw - może szantażować wszystkich członków. Kaczyński dał mu punkt podparcia którym może poruszyć całą Unię. Za jedno podniesienie ręki za wszczęciem procedury przeciwko Polsce może ugrać więcej niż może dostać od Polski, która jest tu na straconej pozycji.

Krótko mówiąc Kaczyński wystawił cały kraj na łaskę jednego węgierskiego cwaniaka. Idę o zakład, że Orban zdradzi PiS. Znowu.

2. Nie zauważyłem (a zauważyłem chyba wszystkie wydarzenia ostatnich dni), żeby ktoś użył tego otrzeźwiającego argumentu: podobnie jak w przypadku kłamstwa smoleńskiego PiS nie zachowuje się konsekwentnie w kontekście tego co mówi. Jeśli to jest pucz, bojówki, barbarzyńcy, wściekli ubecy szturmujący legalną władzę itd itd to powinno być już wojsko na ulicach.

I to byłby po prostu świetny finał tego teatru absurdu, gdyby ten wielki bohater stanu wojennego ustami swojej beznamiętnej spikerki go ogłosił.

3. Ostatnia rzecz. Do wszystkich którzy tu śmiali się z Petru i Madery, z Tobą Adminie na czele, jesteście [autocenzura] hipokrytami milcząc teraz na temat tego co zrobił Duda. O ileż większe powinno być wasze oburzenie czy szydzenie, gdy nie szef jakiejś partyjki tylko PREZYDENT WSZYSTKICH POLAKÓW zostawia ich w najbardziej dramatycznym momencie, w chwili najważniejszego protestu który ogląda ze zdumieniem cały świat, i tchórzliwie uciekając od swoich obowiązków i odpowiedzialności wyjeżdża sobie na waksy nad morze. Jak gdyby nigdy nic. To tylko siłowa zmiana ustroju 38 milionowego kraju.

Tyle jest warta wasza obiektywność.

Obrazek

Ale jestem spokojny o to, że konsekwencje ich wszystkich dogonią. Od wyrzutów sumienia, przez złamane kariery, po procesy i wyroki więzienia. I wstyd po wsze czasy.

Zbyt wielką siłę mają przeciwko sobie - prawo, sprawiedliwość i wkurw narodu."
Ostatnio zmieniony 21-07-2017 16:32 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 21-07-2017 20:29

"Zgodzę się że przegrywa Polska i kompletnie nie podoba mi się nie podoba reforma sądownictwa, nie zamierzam jednak (pisałem dużo wcześniej w tym wątku z jakich względów) bronić obecnego sądownictwa.
O łamaniu Konstytucji wspomina się głównie w kontekście wyboru sędziów do KRS przez Sejm, a nie przez samych sędziów. Nie mogę się z tym zgodzić po przeczytaniu odpowiedniego artykułu Konstytucji, jak również artykułów sąsiednich, gdzie wyraźnie zapisano nie tylko spośród kogo, ale i kto ma wybierać. Tu nie zapisano kto. Winna Konstytucja.
O jaki strach Ci chodzi? Nie boję się Ziobry.

Może jednak nie wszystko śledzisz. Petru wezwał 15 światowych polityków imiennie do stawiennictwa na posiedzeniu Sejmu RP w dniu 21 lipca. Chyba łatwo ocenić ilu zareagowało na jego apel, a nie uogólniać "cały świat reaguje". Z tego co wiem nikt z tej listy nie odpowiedział na wezwanie Petru i nie przyjechał.

Zgadzam się, że rodzi się ruch anty POPiS, przecież sam o tym piszę! Zakładam że rząd po PiSie to nie będzie PO+Nowoczesna. Z jednej strony mam względem niego pewne nadzieje, z drugiej strony się go obawiam. Będzie wolność, ale jaka?
Nie liczę na Korwina, chociaż rzeczywiście zabrakło raptem 20 tys. głosów na partię KORWiN żeby PiS nie miał większości w Sejmie! Tak mało brakowało a wszystko byłoby inaczej. Przegraliśmy na tym wszyscy.

Jakbym umierał z głodu to chętnie przyjąłbym bułę, ale sprawdziłbym jednak czy nie jest zatruta.
Można poprzestać na trwałym zadowoleniu z buły, którą mieliśmy ostatnie lata, można cieszyć się z przymusowego przejścia na ciemny chleb, bo tak chciała obecna większość sejmowa, ale można też porównywać to z restauracją, którą przecież moglibyśmy mieć.

Czy według Ciebie palenie świeczek albo zabieranie mikrofonu jest skuteczniejsze niż kukizowe spotkanie z Prezydentem? Jaka jest skuteczność posła Szczerby, czy p. Gasiuk-Pichowicz? Opozycja w tym przypadku miała zerową skuteczność. Zyskała kilka godzin. Oczywiście mówią, że ustawy są nieważne, ale czy nadal mówią że tegoroczny budżet jest nieważny, czy po pół roku już zdążył u nich nabrać mocy prawnej?

Dodatki.
1. Co do rozgrywek europejskich, PiS ma niestety świadomość, że im bardziej będzie na nas gadał Frans Timermans, czy ten Guy z Holandii, tym bardziej będą mu rosnąć notowania w kraju. Dobrze wyczuli nastroje. Widziałeś sondaż w którym porównywano czy lepiej ugiąć się pod przymusem relokacji narzuconych kwot uchodźców, czy wystąpić z UE? Szok! Politycy europejscy też mają taką świadomość i też liczą co ma sens, a co nie.
2. PiS korzysta na demonstracjach opozycji, bo to mu daje argument że mamy nadal wolność i demokrację. Wszyscy widzimy że można do woli krytykować PiS w mediach, że można demonstrować na ulicach, a Policja nie pałuje, nie puszcza gazu, nawet z sikawki nie sika. Gdzie nam do europejskiej "praworządności" z Hamburga czy Calais, czy nawet scen z dawnych Marszów Niepodległości, na których według szefa CBA, Minister Spraw Wewnętrznych kazał podpalić budkę pod ruską ambasadą?
3. Różnica jest oczywista. To Petru sam twierdził że mamy zamach stanu i w tym samym czasie poleciał z konkubiną na wakacje. Duda nigdzie nie twierdził że dzieje się coś niezwykłego, zatem spokojnie pojechał na wakacje. W przeciwieństwie do Ciebie nie czuję się zostawiony przez Prezydenta w najbardziej dramatycznym momencie. Teraz "tchórzliwie uciekł od swoich obowiązków", a za parę dni tchórzliwie podpisze, a od czasu do czasu tchórzliwie coś zawetuje, tak dla stworzenia pozorów.

Konsekwencji w postaci więzień dla polityków nie mogę się doczekać, co też poruszałem w tym wątku. Niestety na to nie liczę.
Karierę wcale nie łatwo złamać, co widać po wędrówkach między partiami, które wydawałoby się powinny kompromitować. Ale nie.
Ale najmniej liczę na wyrzuty sumienia i wstyd. Ani wstydu, ani sumienia.

A co tam Gazeta pisze o PiSowskiej gospodarce?
Produkcja przemysłowa w czerwcu urosła o 4,5 procent.
Średnie wynagrodzenie w firmach zatrudniających co najmniej 10 osób było w czerwcu aż o 6 procent wyższe niż rok wcześniej. To najszybszy wzrost płac od ponad pięciu lat

Tak zwany fundusz płac (czyli średnie wynagrodzenie przemnożone przez liczbę zatrudnionych) rośnie o ponad 10 procent i to pierwsza taka sytuacja od 2008 roku

Pierwszy raz w historii liczba osób zatrudnionych w przedsiębiorstwach przekroczyła 6 milionów. Pracę (jeśli się nie wybrzydza) można dostać dziś tak łatwo jak nigdy dotąd. Rekordowo duży odsetek Polaków uważa, że ze znalezieniem pracy nie ma żadnego problemu.

nastroje konsumentów wciąż są świetne

Produkcja budowlana wzrosła w czerwcu o ponad 11 procent. Firmy specjalizujące się w inżynierii lądowej (np. drogi, mosty itp.) i wodnej (np. nabrzeża) zwiększyły produkcję nawet o 33 procent.
W czerwcu rozpoczęła się budowa kolejnych blisko 20 tysięcy mieszkań ? takiej skali na tym rynku w ostatnich latach nie oglądaliśmy

W czerwcu dzięki zaksięgowaniu blisko 10 mld PLN zysku z NBP budżet miał nadwyżkę w wysokości 6,1 mld PLN (czyli bez NBP miałby deficyt). Licząc od początku roku nadwyżka wynosi 5,86 mld PLN i jest to sensacja sama w sobie. Polska nigdy po 1990 roku w połowie roku nie miała nadwyżki budżetowej.
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,221 ... BizLinkImg

To naprawdę jest tekst z Gazety Wyborczej."
Ostatnio zmieniony 21-07-2017 20:29 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Rządy PiS

Post autor: wou » 24-07-2017 01:50

"
Admin pisze:O jaki strach Ci chodzi? Nie boję się Ziobry.
To niedobrze, to mściwa, zdeterminowana, żądna władzy postać. I już ma krew na rękach (Blidy). Myślisz, że nie zapuka po Twoje bazy danych jak się jakiś lokalny pisowiec uprze?
Może jednak nie wszystko śledzisz. Petru wezwał 15 światowych polityków imiennie do stawiennictwa na posiedzeniu Sejmu RP w dniu 21 lipca. Chyba łatwo ocenić ilu zareagowało na jego apel, a nie uogólniać "cały świat reaguje". Z tego co wiem nikt z tej listy nie odpowiedział na wezwanie Petru i nie przyjechał.
Ale to żadne wydarzenie tylko Petru p****e :P Nie zmienia to faktu, że cały świat reaguje. Nie chce mi się tu listy sklejać, tyle tych sygnałów się zebrało przez ostatnie kilka dni, ale do USA po Pakistan (!) wszyscy apelują do kaczystów o rozsądek. "Nawet" w Polsce kolejne grupy się zmobilizowały, ostatni news na jaki trafiłem to apel od startupowców - ludzi, którzy żyją w Polsce tak dobrze bez wchodzenia z władzą w układy, że nie da się ich posądzić o bycie "esbeckimi wdowami" itd. Zaniepokojenie i troska z każdej strony.

Nawet coś ze strony Kościoła się zaczyna nieśmiało przebijać. Ale jeden Pieronek Kościoła nie czyni; haniebne milczenie. Ciągle się wtrącają w politykę i do wszystkiego, a teraz gdy trzeba mówić najgłośniej - cisza. Jakiś ogólnikowy apel. A to również ich wina, pompowali ten PiS od lat. O pięlegnowaniu ciemnoty, która do takich sytuacji doprowadza to już się rozpisywałem w innym wątku.
Czy według Ciebie palenie świeczek albo zabieranie mikrofonu jest skuteczniejsze niż kukizowe spotkanie z Prezydentem? Jaka jest skuteczność posła Szczerby, czy p. Gasiuk-Pichowicz? Opozycja w tym przypadku miała zerową skuteczność. Zyskała kilka godzin. Oczywiście mówią, że ustawy są nieważne, ale czy nadal mówią że tegoroczny budżet jest nieważny, czy po pół roku już zdążył u nich nabrać mocy prawnej?
Skuteczniejsze w czym? Myślisz, że antysystemowy Kukiz ucałował Dudę w tv bo czuł, że coś dla Polaków załatwił? Już pomijam to, że nic nie załatwił.

Ciągle to reductio ad absurdum uprawiasz. Jeśli ogólnopolski, przekrojowy wiekowo/zawodowo protest sprowadzasz do palenia świeczek to ja nie mam na to argumentu. Nie widzisz głębi tego wydarzenia. A propos Gasiuk-Pihowicz - no chyba żartujesz? Przecież to jest torpeda!! Wraz z Budką są wg mnie największym odkryciem sceny politycznej ostatnich dwóch lat, od Palikota nikogo mi się tak dobrze nie słuchało (no może jeszcze Nowacka). Jeśli nie doceniasz i nie widzisz skuteczności takiej determinacji, nieustępliwości i merytoryczności u posłów, to ja nie wiem kogo chcesz w sejmie widzieć. Oprócz dziada-anegdociarza Korwina, strzelającego tymi politycznymi ślepakami w postaci coraz to nowych partyjek.
1. Co do rozgrywek europejskich, PiS ma niestety świadomość, że im bardziej będzie na nas gadał Frans Timermans, czy ten Guy z Holandii, tym bardziej będą mu rosnąć notowania w kraju. Dobrze wyczuli nastroje. Widziałeś sondaż w którym porównywano czy lepiej ugiąć się pod przymusem relokacji narzuconych kwot uchodźców, czy wystąpić z UE? Szok! Politycy europejscy też mają taką świadomość i też liczą co ma sens, a co nie.
Tak, nie są głupi. Właśnie się dowiedziałem jak łatwo mogą ograć obu cwaniaczków - Polskę i Węgry. Wystarczy, że uruchomią procedurę jednocześnie dla obu krajów i wtedy oba będą wykluczone z głosowania - koniec szachowania vetem. Niezłe, nie? Wielki strateg Kaczyński, tfu.
2. PiS korzysta na demonstracjach opozycji, bo to mu daje argument że mamy nadal wolność i demokrację. Wszyscy widzimy że można do woli krytykować PiS w mediach, że można demonstrować na ulicach, a Policja nie pałuje, nie puszcza gazu, nawet z sikawki nie sika. Gdzie nam do europejskiej "praworządności" z Hamburga czy Calais, czy nawet scen z dawnych Marszów Niepodległości, na których według szefa CBA, Minister Spraw Wewnętrznych kazał podpalić budkę pod ruską ambasadą?
Nie zapeszaj, pisowscy prowokatorzy już próbują wywołać rozróby. PiS ubija swój betonowy elektorat już taką siermiężną propagandą, że musi się zacząć wykruszać i już są tego oznaki. O proteście całego wolnego świata to też nie ma szans, że nie usłyszą.
3. Różnica jest oczywista. To Petru sam twierdził że mamy zamach stanu i w tym samym czasie poleciał z konkubiną na wakacje. Duda nigdzie nie twierdził że dzieje się coś niezwykłego, zatem spokojnie pojechał na wakacje. W przeciwieństwie do Ciebie nie czuję się zostawiony przez Prezydenta w najbardziej dramatycznym momencie. Teraz "tchórzliwie uciekł od swoich obowiązków", a za parę dni tchórzliwie podpisze, a od czasu do czasu tchórzliwie coś zawetuje, tak dla stworzenia pozorów.
Duda jest po stronie rządu, ma to samo stanowisko. Jest pucz, bojówkarze, barbarzyńcy, esbeckie wdowy, komuchy, sługusy Sorosa itd itd. Masz rację w tym, że z jego, pisowskiego punktu widzenia, PiS tylko robi reformę sądownictwa. Tylko że na ulicę wyszedł krwiożerczy gorszy sort. Powinien stanowczo reagować. Apeluje do niego masa autorytetów, to też wymaga zaadresowania. Nie ma w jego zachowaniu logiki innej niż tchórzostwo. A miał być taki niezłomny, skory do dialogu. Co za pomyłka wyborcza, jak się muszą wkurzać ci którzy widzieli w nim jakąś nadzieję, nowość, męża stanu. I dobrze im tak.
Konsekwencji w postaci więzień dla polityków nie mogę się doczekać, co też poruszałem w tym wątku. Niestety na to nie liczę.
Karierę wcale nie łatwo złamać, co widać po wędrówkach między partiami, które wydawałoby się powinny kompromitować. Ale nie.
Ale najmniej liczę na wyrzuty sumienia i wstyd. Ani wstydu, ani sumienia.
Wiesz co pisałem to mając w pamięci ten żałosny gest Gowina po przyjęciu ustawy. Jak to ktoś powiedział: jakie czasy taki Rejtan. Parę godzin później wyleciał z redakcji Znaku i biegł po wódkę do monopolowego - a to musi go boleć jako inteligenta było nie było. W inteligenckim środowisku Krakowa czeka go tylko ostracyzm. Z kolei prawnika czy tam zastępcę Ziobry wywalają z Iustitia. I takie przypadki będą się mnożyć. Bo to obciach być współpracownikiem takich... no zdrajców, po prostu zdrajców. A Berczyńskiego z podkomisji Macierewicza co spotkało?

Więc według mnie będzie dla każdego coś niemiłego, od ostracyzmu właśnie aż po wyroki. Jak oni wszyscy zaczną sypać na siebie nawzajem gdy poczują, że okręt tonie... No będzie ciekawie.

Z oceną stanu gospodarki to ja bym poczekał na rozwój wydarzeń. Ale tak naprawdę te przyzwoite wyniki - póki są - mogą być ostatnią deską ratunku dla PiSu gdyby musieli - a będą musieli! - wycofywać się z antydemokratycznych pomysłów.

Tego za to nie wolno przeoczyć: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... adami.read

No i nie zapominajmy, że przemielono prawie milion podpisów za referedum ws. deformy edukacji. W spokojniejszych czasach, sama ta deforma jak i ten fakt to byłby temat na pierwsze strony gazet. A że wali się ustrój i opinia na świecie to kogo to obchodzi, że PiS znowu oszukał swoich wyborców i pluje im w twarz nawet celnij niż PO, a nieźli w tym byli."
Ostatnio zmieniony 24-07-2017 01:50 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 24-07-2017 02:22

"
wou pisze:Myślisz, że nie zapuka po Twoje bazy danych jak się jakiś lokalny pisowiec uprze?
Sam się dziwię że przez tyle lat nikt po linii politycznej nie próbował.
wou pisze:Jeśli nie doceniasz i nie widzisz skuteczności takiej determinacji, nieustępliwości i merytoryczności u posłów, to ja nie wiem kogo chcesz w sejmie widzieć.
Z obecnych wybrałbym kilka osób z klubu Kukiza, kiedyś paru wybrałem i cytowałem tu na forum. Z Twoimi dwojgiem mi nie po drodze, zatem jeśli są skuteczni to tym gorzej ;-)
wou pisze:Powinien stanowczo reagować. Apeluje do niego masa autorytetów, to też wymaga zaadresowania. Nie ma w jego zachowaniu logiki innej niż tchórzostwo.
Dlatego jeszcze dziś tchórzliwie spotka się z prezes Gersdorf i szefem KRS?
Coraz więcej wskazuje na to, że przejdą bez oporu dwie z trzech ustaw, a ta o SN np. pójdzie do TK, gdzie drobiazgi mogą naprostować, żeby kolejna instancja nabrała nieco wiarygodności. Chyba nikt nie liczy na 3xVeto?
wou pisze:Tego za to nie wolno przeoczyć: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka ... adami.read
Czytałem dzisiaj. Nie wyobrażam sobie żeby na miesiąc przed wdrożeniem zmian w systemie edukacji zdecydowano o przeprowadzaniu referendum w tej sprawie. Generalnie jako rodzic dzieci w wieku których to bezpośrednio dotyczy zmiany popieram. Idea dobra, oby ogarnęli to organizacyjnie.
A z gospodarką po raz kolejny PiS ma fuksa w koniunkturze, co nie znaczy że nie ma jakichś tam własnych sukcesów."
Ostatnio zmieniony 24-07-2017 02:22 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Rządy PiS

Post autor: wou » 24-07-2017 02:48

"
Admin pisze: Dlatego jeszcze dziś tchórzliwie spotka się z prezes Gersdorf i szefem KRS?
Pf, teraz to se może. Listek figowy, nic go to nie kosztuje i nic nie znaczy. Do ludzi by wyszedł, do opozycji. Ale za mocno go za sznurki trzymają, Tuska się też przestraszył, a raczej gniewu Kaczyńskiego. Już samo to "straszenie" vetem zeżarło mu wszystkie zapasy odwagi, widziałeś jaki był wydygany? O czym ja tu piszę zresztą, jaki koń jest każdy widzi.

O deformie to nawet z Tobą nie zaczynam, fajnie że Ci podchodzi, dla wielu to dramat."
Ostatnio zmieniony 24-07-2017 02:48 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Rządy PiS

Post autor: wou » 24-07-2017 14:55

"http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017 ... jwyzszego/

Nie poznaję człowieka :O Jest już teoria, że to umówiona akcja mająca na celu osłabienie Ziobry, cieżko posądzać go o samodzielność, ale nawet jeśli tak, to świetne aktorstwo."
Ostatnio zmieniony 24-07-2017 14:55 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Rządy PiS

Post autor: Dzanek » 24-07-2017 15:31

"Wygląda jak czas riposty za dawne wypowiedzi Zbigniewa Ziobry w kierunku posła Andrzeja Dudy.

Pan poseł Duda zawdzięcza swoje istnienie w polityce mnie i posłowi Mularczykowi i zachowuje się bardzo nieładnie swoimi wypowiedziami o zdrajcach? Bo jeżeli ktoś kogoś zdradził, to [on] się zachował jak taki Judasz, poszedł za srebrniki do prezesa Kaczyńskiego, choć dzięki nam znalazł się w polityce


Nie chciałbym schodzić do jego poziomu, ale jak będzie trzeba, przypomnę mu pewne fakty, które były dla niego niemiłe.


Źródło: http://wpolityce.pl/polityka/198329-zio ... da-riposta"
Ostatnio zmieniony 24-07-2017 15:31 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1269
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

Rządy PiS

Post autor: jazet » 24-07-2017 18:28

"P.S.
Ale to nie PiS wygrało wybory, tylko "zjednoczona prawica".
Sprawdźcie, kto startował z PiS, a kogo podłączyli.
Nawiasem mówiąc do PiS-u przyssało się wielu "ciekawych" ludzi - i mają oni efekty swojej "pracy"."
Ostatnio zmieniony 24-07-2017 18:28 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Rządy PiS

Post autor: wou » 26-07-2017 12:43

"http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prokurat ... lo/7fcr7hg

Tarnobrzeska prokuratura zbada, czy policjanci i prokuratorzy badający przyczyny wypadku Beaty Szydło w Oświęcimiu, nie przekroczyli swoich uprawnień. Jest to reakcja na zawiadomienie, które w Prokuraturze Krajowej złożyli posłowie PO"
Ostatnio zmieniony 26-07-2017 12:43 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

szpilka
Posty: 75
Rejestracja: 03-07-2017 22:57

Rządy PiS

Post autor: szpilka » 26-07-2017 19:19

"Jest 26 lipca godz. 17.00. Właśnie wysłuchałam wypowiedzi p. Ziobry w sprawie podjętych decyzji prezydenta. Zdaniem ministra "Nikt nam nie przeszkodzi w reformach wymiaru sprawiedliwości", "Liczę na odważną decyzję prezydenta". Przecież prezydent już podjął bardzo odważną decyzję . Uważam, że już ktoś przeszkodził w tej chorej reformie, dzięki protestom tysięcy obywateli. A wszyscy wiedzą, że obywatele= suweren. Członkowie Rządu powinni pamiętać, że nie zostali wybrani przez cały naród. Mają oni bardzo wielu przeciwników, którzy też potrafią się zjednoczyć we wspólnej sprawie. Uważam, że "Dobra zmiana" jest dobra tylko z nazwy. Będzie dobra ale tylko dla osób działających w PiS-ie , a szczególnie dla p.Ziobry, który jako Prokurator Generalny chce mieć pełnię władzy w Polsce. Przyklaskuje temu p. Kaczyński, sterujący całym rządem. Kaczyński jest cwaniakiem, bo nie poniesie żadnej odpowiedzialności za decyzje podejmowane przez rządzących, którzy i tak wykonują jego polecenia. Putinada.!!!!! Obywatele nie pozwolą na to, byście rządzili po swojemu.

Mam nadzieję, że prokuratura w Tarnobrzegu przeprowadzi śledztwo rzetelnie w sprawie wypadku premier.

Pan prezydent powinien postawić do pionu wiceministrów sprawiedliwości. Ci panowie przesadzili pouczając Prezydenta PR."
Ostatnio zmieniony 26-07-2017 19:19 przez szpilka, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ