Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
jazet
Posty: 1267
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

Rządy PiS

Post autor: jazet » 26-07-2017 20:42

"
szpilka pisze:Pan prezydent powinien postawić do pionu wiceministrów sprawiedliwości. Ci panowie przesadzili pouczając Prezydenta PR.
A rozdział funkcji Prokuratora Generalnego - od Ministra Sprawiedliwości?
Czy nikt z opozycji o tym nie wie, czy wystarczy "robić zadymę"?
To byłby argument - ale chyba nie o to biega.

A kto to jest Beata Mazurek?"
Ostatnio zmieniony 26-07-2017 20:42 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1357
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 27-07-2017 01:44

"
jazet pisze:
A rozdział funkcji Prokuratora Generalnego - od Ministra Sprawiedliwości?
Ziobro jest prokuratorem generalnym , ministrem sprawiedliwości i szefem prezesów sądów . Chciał jeszcze zostać szefem wszystkich sędziów , ale na razie mu się to nie udało. Przykłady z ostatnich dni jak sprawnie działa prokuratura pod jego rządami:

https://www.wprost.pl/kraj/10066960/Nie ... operta.htm
...prokuratura stwierdziła, że nie ma podstaw do uznania, że wręczenie przez ministra środowiska Jana Szyszkę tajemniczej koperty szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi może nosić znamiona jakiegokolwiek przestępstwa. (...) Żadnego z ministrów nie przesłuchano, gdyż uznano, że nie ma takiej potrzeby.
http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/s ... ury/5nmmc4
...ze wstępnych ustaleń postępowania wynika, że ?po przeprowadzeniu w okresie od 4 grudnia 2010 r. do 31 października 2012 r. procesu likwidacji Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych z siedzibą w Sopocie, majątek zlikwidowanej Fundacji, szacowany na ponad 77 mln zł, w wyniku różnego rodzaju transferów i przekształceń podmiotowych, zamiast zasilić fundusz stabilizacyjny Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, finalnie znalazł się we władaniu prywatnego podmiotu gospodarczego S() I() N() G.B. z siedzibą w Sopocie".
...śledztwo zostało umorzone 26 czerwca wobec "braku ustawowych znamion czynu zabronionego". "W toku postępowania nikomu nie przedstawiono zarzutów popełnienia przestępstwa"
Jeszcze sądy przejąć i PIS będzie kryształowo czysty. :-)Edytowany przez alek o 26-07-2017 - 23:45. "
Ostatnio zmieniony 27-07-2017 01:44 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

TROTSKY
Posty: 106
Rejestracja: 02-08-2006 17:27

Rządy PiS

Post autor: TROTSKY » 27-07-2017 11:58

Ostatnio zmieniony 27-07-2017 11:58 przez TROTSKY, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16611
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 27-07-2017 22:38

"
alek pisze:prokuratura stwierdziła, że nie ma podstaw do uznania, że wręczenie przez ministra środowiska Jana Szyszkę tajemniczej koperty szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi może nosić znamiona jakiegokolwiek przestępstwa
Najlepiej by było od razu z paragrafem, bo przyznam że się nie znam na prawie, szczególnie tego szczebla. Jakie przestępstwo zostało popełnione?"
Ostatnio zmieniony 27-07-2017 22:38 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1357
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 29-07-2017 01:20

"
Admin pisze: Najlepiej by było od razu z paragrafem, bo przyznam że się nie znam na prawie, szczególnie tego szczebla. Jakie przestępstwo zostało popełnione?
To zależy od tego co było w kopercie. Tyle, że tego nie wie nawet prokuratura. Faktem jest ,że list został wręczony z pominięciem systemu kancelaryjnego. Do tego pokrętne tłumaczenia ministra Szyszki w różnych wywiadach kto to jest córka leśniczego. Niby Inka , później nie Inka, córka leśniczego ale jednak nie córka leśniczego a na końcu "słodka tajemnica ".
To jest wypadek przy pracy, który w ogóle nie powinien się zdarzyć. Nie wiem, jaka była treść tej koperty i jakie to były dokumenty. Na pewno to będzie wyjaśnione
Jak tu wierzyć premier Szydło? Są jakieś wyjaśnienia o których ktoś słyszał? Czy prokuratura nie powinna przesłuchać przynajmniej ministra Szyszki?"
Ostatnio zmieniony 29-07-2017 01:20 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16611
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 30-07-2017 00:38

"Jakoś mnie to nie przekonuje. Prokuratura uznała że wręczenie koperty nie nosi znamion przestępstwa i na chłopski rozum wydaje mi się podobnie.

Tymczasem PiS, a niestety z nim cała Polska znów na problem z Timmermansem. Spotkałem się ze wskazaniami, że chodzi głównie o różny "wiek emerytalny" dla kobiet i mężczyzn sędziów, który o jest rzekomo dyskryminacją płciową.
Ale - czy dyskryminowane są kobiety, że wcześniej mogą przejść w stan spoczynku, czy mężczyźni że później, bo nie jestem pewien? Druga sprawa - czemu Timmermans nie dostrzegł tego samego problemu przy obniżeniu i jednocześnie zróżnicowaniu wieku emerytalnego, tylko dopiero kiedy dotyczy to sędziów?"
Ostatnio zmieniony 30-07-2017 00:38 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1267
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

Rządy PiS

Post autor: jazet » 31-07-2017 19:59

"A kto to jest Beata Mazurek?"
Ostatnio zmieniony 31-07-2017 19:59 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1654
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 04-08-2017 13:37

"
O tym, że Bruksela uwiera naszych miłościwie rządzących z Prawa i Sprawiedliwości, wiemy wszyscy. Bezlitosna i bezduszna Komisja Europejska raz po raz czepia się biednego, bogu ducha winnego polskiego rządu, domagając się przestrzegania jakiejś tam procedury praworządności.

Źli europejscy technokraci patrzą na nas spod byka, nie zgadzając się na przejmowanie przez PiS Trybunału Konstytucyjnego, na zamach na niezawisłość sądów czy na planowany skok na media.

Na całe szczęście spin doktorzy dobrej zmiany mają już pomysł na budowę narracji, że Europa, a właściwie Niemcy nas ciemiężą i, że lepiej nam będzie samemu, a nie pod jarzmem zagranicznych elit.
Wyjście Polski z Unii Europejskiej zdarzy się tak:

Polski rząd na potrzeby zaostrzania walki wewnętrznej będzie nadal po wakacjach nakręcać histerię antyniemiecką. Okaże się, że wojna z III Rzeszą skończyła się dopiero teraz, bo przecież dopiero teraz Polska stała się naprawdę niepodległa, a Polacy dzielą się na tych, którzy Niemców AD 2017 nienawidzą, czyli żołnierzy niezłomnych oraz kolaborantów, czyli tych, którzy uważają dzisiejszych Niemców po prostu za sąsiadów we wspólnym domu.

Będziemy więc domagać się od Berlina odszkodowania za straty wojenne. Oczywiście go nie dostaniemy, bo nikt w Europie - od Berlina po Lizbonę - nie zrozumie, jak można się domagać odszkodowań wojennych w 2017 roku od członków wspólnoty, do której się weszło na własne życzenie i od której dostało się tyle miliardów wsparcia (nie mówiąc o wsparciu, jakim jest przynależność do największego rynku gospodarczego na świecie).

Jednocześnie powstała z kolan Polska będzie nadal odrzucać żądania okupantów z Brukseli, domagających się przestrzegania reguł klubu, do którego nikt nam nie kazał wchodzić. Europejczycy nie zrozumieją, jak ktoś, kto tak bardzo chciał wejść do ekskluzywnego klubu golfowego, teraz upiera się, żeby grać w niego przy użyciu kija baseballowego.

Nasze wpływy w Brukseli będą maleć, im bardziej będziemy do siebie zrażać sojuszników w UE i im bardziej będziemy wyrażać brak zainteresowania wspólnymi wartościami i wspólną przyszłością.

Im bardziej napięte będą nasze stosunki z Berlinem, tym bardziej ucierpi nasza gospodarka, ściśle powiązana z gospodarką niemiecką (i ani gospodarka chińska, ani chilijska, ani żadna inna z powodów geograficznych gospodarki niemieckiej nam nie zastąpi).

Im mniej będziemy znaczyć w Brukseli, tym mniej z niej dostaniemy i mniej w niej osiągniemy, bo krewny chuligan niespecjalnie może liczyć na ogromną pomoc swej rodziny. Im gorzej będzie się miała nasza gospodarka (z powodu awantur z Niemcami, z powodu spadającej pomocy Brukseli, z powodu spadającego zaufania europejskich inwestorów do nas), tym bardziej rząd w swej bezradności będzie zwalać winę za całe zło właśnie na UE.

Już dziś mnóstwo ludzi uważa, że świetnie damy sobie radę bez UE. Jest przecież - mówią - jeszcze NATO. I w NATO pozostaniemy, tyle, że członkostwo w NATO nie oznacza automatycznie, że gospodarka ma się świetnie (patrz: Grecja), ani że kraj ma dobre i mocne relacje z Europą (patrz: Turcja).

Z roku na rok spadać więc będzie u nas poparcie dla UE, bo ludzie bombardowani antyunijną i antyniemiecką propagandą w mediach rządowych i prorządowych będą coraz bardziej przekonani, że Bruksela żyje dzień i noc wymyślaniem kolejnych zamachów na polską niepodległość. Będą wierzyć zapewnieniom propagandystów, że nasze kolejne przegrane zabiegi w UE o pomoc ekonomiczną, wsparcie polityczne i dyplomatyczne, czy np. zgodę na przeniesienie do nas siedzib agend UE nie wynika z naszej arogancji, utraty wpływów i zmęczenia polskim naburmuszaniem się przez kolejne kraje Unii, lecz są bezpośrednim skutkiem osobistej nienawiści Angeli Merkel oraz "dzieci i wnuków zwyrodnialców" do rosnącego w siłę i dumę polskiego imperium.

A kiedy już sondaże pokażą, że większość Polaków chce wyjścia z UE, wówczas rząd - powołując się oczywiście na wolę Suwerena - ogłosi referendum, które zbiegnie się przypadkowo z wyborem nowej Konstytucji, albo kolejnymi wyborami. I na fali wzmożenia patriotycznego i obrony Ojczyzny przez Krzyżakami referendum przejdzie. Polexit stanie się faktem.

I gdy już okaże się, że na granicy niemieckiej znowu trzeba stać godzinę do kontroli, gdy cła do UE zabiją naszych eksporterów na rzecz tańszego eksportu z Chin i Indii, gdy nikt nie stanie już w obronie Puszczy Białowieskiej, gdy NATO powie, że sankcje ekonomiczne Rosji to nie jego sprawa, gdy Polacy zorientują się, że spadek produkcji i rosnące bezrobocie (bo Polacy nie będą gdzie mieli jechać do pracy, a od Ukraińców roboty za 500 zł nie wezmą) mogą mieć coś wspólnego z wyjściem z Europy, wówczas będzie już za późno.

Polexitu nie da się bowiem cofnąć. Europa umęczona polskimi fobiami i pychą Warszawy przekonanej, że patriotą jest ten, kto wali butem w stół, a nie ten, kto spokojnie przekonuje innych do swoich racji, zaś wartości to coś, co przywołuje się wyłącznie w celach propagandowych, ta Europa nie będzie nawet chciała słyszeć o naszym powrocie.

Pierwszy raz po 1989 r. boję się. Boję się, że na własne życzenie stracimy dar niebios, jakim było dla Polski spokojne 20 lat, w trakcie których weszliśmy do NATO i UE zapewniając Polsce po raz pierwszy od rozbiorów bezpieczne miejsce na mapie świata.

Jeśli mielibyśmy na własne życzenie z tego miejsca zrezygnować, to znaczy, że na nie nie zasługujemy. A ci, którzy do tego doprowadzą skandując hasła o niepodległości i wolności, mam nadzieję, trafią za to do piekła.

Na zdjęciu: ja jako korespondent w Brukseli w 1998 r. Byliśmy wtedy o krok od wejścia NATO, spodziewaliśmy się, że jest szansa na wejście do UE w ciągu kolejnych dwóch dekad :) To był wspaniały moment w historii Polski.

Bartek Węglarczyk
"
Ostatnio zmieniony 04-08-2017 13:37 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16611
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 04-08-2017 17:46

"Ptasiorrr, coś byś napisał od siebie, a nie przeklejony tekst od pracownika Ringier Axel Springer.

"Elitarny klub golfowy", hehe, do którego aspirowaliśmy z wytęsknieniem, już po naszym przystąpieniu wpuszcza nielegalnie miliony przypadkowych osób, które nie muszą spełniać żadnych warunków. W dodatku mają zostać przymusowo przydzielone do naszej drużyny, mamy ich utrzymywać i im nosić piłki.

Nie dziwię się pogarszającemu wizerunkowi europejskich technokratów, jeśli Trump mówi o dzielnych bohaterskich Polakach, a Timmermans o niedobrych Polakach, którzy nie przyjęli kwot emigrantów (nikt nie przyjął), dyskryminują kobiety poprzez krótszy wiek emerytalny, czy w których demokratycznie wybrany Sejm, Senat i Prezydent wprowadzają krajowe ustawy."
Ostatnio zmieniony 04-08-2017 17:46 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1267
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

Rządy PiS

Post autor: jazet » 04-08-2017 23:07

"Niektóre fora ograniczają liczbę znaków do wpisu."
Ostatnio zmieniony 04-08-2017 23:07 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1654
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 06-08-2017 14:47

"
Ojciec Tadeusz Rydzyk za rządów Prawa i Sprawiedliwości żyje sobie jak prawdziwy pączek w maśle. Tajemnicą poliszynela jest to, że do medialnego imperium ojca dyrektora raz po raz spływają niezłe sumki. Okazuje się jednak, że posłanka opozycji Joanna Mucha pogrzebała znacznie głębiej. W złożonej przez siebie interpelacji Mucha doszukiwała się odpowiedzi, ile dokładnie pieniędzy popłynęło w stronę toruńskiego redemptorysty.
Ujawniona kwota poraża. Okazuje się, że imperium Rydzyka otrzymało 40 milionów złotych.
Własnie. Ile za tą kasę można by np. nakarmić niedożywione dzieci w szkołach, ale nie... Trzeba ------ dać żeby żył sobie jak napisano "prawdziwy pączek w maśle". Czy to nie jest kurestwo? Trollu A1313 wypowiedz się."
Ostatnio zmieniony 06-08-2017 14:47 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

A1313
Posty: 2002
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Rządy PiS

Post autor: A1313 » 06-08-2017 16:35

"Jest a co? A chciałeś usłyszeć ------ Mongolska ? Swoją drogą są takie wydataki w budżecie państwa o których by zdrowy człowiek nie pomyślał, a leje się strumień na lewo i prawo.
Znalazłeś zestawienie ? jak postępy na policji -prokuraturze ?"
Ostatnio zmieniony 06-08-2017 16:35 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1654
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 07-08-2017 12:19

"
jak postępy na policji -prokuraturze ?
Nie Twój zasrany interes.
Swoją drogą są takie wydataki w budżecie państwa o których by zdrowy człowiek nie pomyślał, a leje się strumień na lewo i prawo.
Właśnie, ale czemu za innych rządów toruński ------ nie dostawał tyle kasy?

Tak na marginesie proponuję abyś się trochę poduczył, bo u Ciebie z ortografią cieniutko, tumanie."
Ostatnio zmieniony 07-08-2017 12:19 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

A1313
Posty: 2002
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Rządy PiS

Post autor: A1313 » 07-08-2017 13:09

"
Cytat
jak postępy na policji -prokuraturze ?

Nie Twój zasrany interes.

To jest otwarte forum, wiec także mój interes.


Właśnie, ale czemu za innych rządów toruński śmieć nie dostawał tyle kasy?
Bo liczy się poparcie elektoratu, czy trzeba tobie takie proste rzeczy tłumaczyć?


Tak na marginesie proponuję abyś się trochę poduczył, bo u Ciebie z ortografią cieniutko, tumanie.

Ta jest kapitanie."
Ostatnio zmieniony 07-08-2017 13:09 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1654
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 07-08-2017 20:35

"
Bo liczy się poparcie elektoratu, czy trzeba tobie takie proste rzeczy tłumaczyć?
Czyli elektorat PiS-u to banda ------, bo wolą aby utrzymywać darmozjada niż głodujące dzieci, gdzie jak rodzice nawet biorą 500+, to je przechlewają. Ważne jest to, że Rydzyk wybudował wspaniałą świątynie za ogromne pieniądze a banda ------ pójdzie się tam modlić, myśląc że im to pomoże w wejściu do nieba.
To jest otwarte forum, wiec także mój interes.
Niestety nie, bo co ja zrobię to moja sprawa, ale że chwilowo państwo sponsoruje nasze wakacje nad morzem to pięknie sobie odpoczywam. Pogoda fajna, woda cieplutka, piwo super. Tak, że żyć nie umierać. Tak dodam na marginesie, że Szyszko też tu dotarł, bo wycinają drzewa i tutaj. Ikea kupi?"
Ostatnio zmieniony 07-08-2017 20:35 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16611
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 07-08-2017 21:52

"
ptasiorrr pisze:Ile za tą kasę można by np. nakarmić niedożywione dzieci w szkołach, ale nie...
Odpowiem cytatem:
Dzisiaj kiedy ktoś mówi o tym, że w Polsce dzieci głodują, to daje argument naszym niekoniecznie przyjaciołom, którzy w tej rosyjskiej propagandzie wykorzystują to przeciw Polsce. Czy to jest obywatelska i patriotyczna postawa?
Kto to powiedział? Premier Ewa Kopacz."
Ostatnio zmieniony 07-08-2017 21:52 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16611
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 09-08-2017 01:16

"Nowy sondaż dla Oko.press:
https://oko.press/pis-40-proc-najsilnie ... il-wladzy/
40% PiS
21% PO
11% Kukiz
6% .N

Może czas by opozycja wyciągnęła jakieś wnioski?"
Ostatnio zmieniony 09-08-2017 01:16 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

MT
Posty: 983
Rejestracja: 11-02-2013 23:47

Rządy PiS

Post autor: MT » 09-08-2017 22:36

"Jaka opozycja? Jakie wnioski?

To ludzie, obywatele mają wnioski wyciągać i głosować na ludzi a nie na partie. A że nie wyciągają od lat to jest jak jest. Raz dla jednych lepiej a raz dla drugich..."
Ostatnio zmieniony 09-08-2017 22:36 przez MT, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16611
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 09-08-2017 23:25

"Jakie wnioski - jeśli jesteś głęboko w dołku, to przestań kopać.
Dołujących sondaży PO+Nowoczesnej nie odbieram jako sukces PiSu, czy jakiś kryzys, ale jako ciężko wypracowany i zasłużony rezultat ich własnych działań. Kukiz też ma wiele do roboty, bo poparcie ma stabilne, ale wydaje się że bez większych perspektyw wzrostu.
W końcu wnioski powinna wyciągnąć również lewica, o której prawie zapomniano. Nawet nie wiem jak wygląda obecnie sytuacja po lewej stronie, chyba Razem częściej się przebija niż SLD czy Nowacka, która też nie wiem w jakiej jest teraz partii."
Ostatnio zmieniony 09-08-2017 23:25 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1654
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 10-08-2017 00:01

"Dwóch wybitnych ekspertów wyjawia dokładnie co wydarzyło się w Smoleńsku i jakie były powiązania Donalda Tuska z zamachem.
Logiczne wnioski podane w przystępny sposób. To trzeba zobaczyć. https://youtu.be/Ne5CaA11bCM
Źródło: stream live pikio.pl z dn. 03.08.2017"
Ostatnio zmieniony 10-08-2017 00:01 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

ODPOWIEDZ