Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Rządy PiS

Post autor: wou » 17-08-2017 00:13

"
Admin pisze:To nie jest bagatelizowanie sprawy, ale zwrócenie uwagi na prawdziwy problem.
Według mnie państwowa hodowla koni przynosząca straty jest dla Polski wstydem, a nie dumą narodową. Jakby na to nie patrzeć wszyscy DOTUJEMY m.in. arabskich szejków, żeby taniej mogli sobie kupić państwowego konia. Im więcej koni sprzedamy poniżej poniesionych kosztów tym bardziej ich dotujemy. Ale powód do dumy!
Nie no jasne, a prawdziwym problemem nie jest to, że PiS łamie konstytucję tylko, że nie przygotowano jej na taką okoliczność. Prawdziwym problemem nie jest to, że PiS skłóca nas z Unią i zaczyna z niej de facto wyprowadzać tylko że w niej jesteśmy. Prawdziwym problemem nie jest zamach na ustrój i sądy, tylko że obywatele protestują przeciwko temu.

Tak naprawdę prawdziwym problemem nie są fatalne rządy PiS tylko to, że przez osiem ostatnich lat rząd Platformy Obywatelskiej..

Po raz kolejny gratuluję mechanizmów obronnych, Adminie. Chciałbym i ja takie mieć! Niestety codziennie dostaję po prostu w pysk tym co oni wyprawiają i czuję się po prostu ignorowany i upokarzany przez ten rząd jako obywatel, 100x bardziej niż za PO."
Ostatnio zmieniony 17-08-2017 00:13 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16289
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 17-08-2017 00:52

"Czytałeś link powyżej? Tak to właśnie powinno działać, to jest zdrowa sytuacja, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Patrzę od strony rynkowej, bo oczywiście ktoś może np. uznać, że hodowla i handel końmi powinny być całkowicie zakazane z innych względów.
wou pisze:Nie no jasne, a prawdziwym problemem nie jest to, że PiS łamie konstytucję tylko, że nie przygotowano jej na taką okoliczność. Prawdziwym problemem nie jest to, że PiS skłóca nas z Unią i zaczyna z niej de facto wyprowadzać tylko że w niej jesteśmy. Prawdziwym problemem nie jest zamach na ustrój i sądy, tylko że obywatele protestują przeciwko temu.
Konstytucja była kiepska od początku, na długo przed rządami PiSu. Spróbuj znaleźć czy gdzieś przez te 15 lat pisania raz ją pochwaliłem. Ale w przeciwieństwie do Unii Konstytucja ma taką zaletę, że od 20 lat się nie zmieniała. Pamiętam jak głosowałem w jednym i drugim referendum :-)

Nie sądzę żeby PiS planował Polexit. JarKacz raczej się zwykle opowiadał za zacieśnieniem integracji, czasem do wręcz niebezpiecznych granic. Kolejne pola sporu z Fransem Timmermansem traktuję jako rozgrywkę skierowaną przede wszystkim na rynek wewnętrzny. Do tej pory wydaje się, że PiS osiąga swoje cele w tym zakresie, zresztą przy daleko posuniętym współudziale organów unijnych.

Nie przypominam sobie żebym wskazywał protesty obywateli przeciw pisowskiemu przejęciu sądownictwa jako problem. W którym miejscu?
wou pisze:Po raz kolejny gratuluję mechanizmów obronnych, Adminie. Chciałbym i ja takie mieć!
To przychodzi z czasem. To tylko kolejny rząd za którym nie głosowałem i którego nie popieram. W zasadniczych sprawach między nimi wszystkimi naprawdę nie ma dużej różnicy."
Ostatnio zmieniony 17-08-2017 00:52 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

dink00
Posty: 240
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Rządy PiS

Post autor: dink00 » 17-08-2017 01:42

"
wou pisze:Ty mnie za to ani trochę nie zaskoczyłeś koncentrowaniem się nie na tym co trzeba i bagatelizowaniem sprawy, to całkowicie w Twoim stylu. Napisałem, że to symboliczne.(...)
Jeśli ktoś pokazuje Ci jakie głupoty udostępniasz, a Ty potem nadal te głupoty traktujesz jako symbol beznadziei, która towarzyszy nam w trakcie rządów PiS, to coś tu jest zdecydowanie nie tak.
Poniżej w tym samym poście wstawiłeś twitta Pana Orłosia, który oczekuje, że telewizja będzie dawała szanse wypowiedzi więcej niż jego stronie. Jak sobie przypominam programy Lisa i inne kółka wzajemnej adoracji, które były pokazywane w TVP za czasów, gdy Pan Orłoś jeszcze w niej pracował, to wiadome się staje, że byłemu prowadzącemu Teleexpressu nie chodzi wcale o jakość materiałów, a o coś zupełnie innego.

Ciężko czytać Twe wypociny jeśli znajdują się w nich takie kwiatki, bo twierdzę, że szkoda mojego czasu.
Zerknąłem też na pozostałe Twe wypowiedzi i śmiem twierdzić, że stajesz się osobą coraz bardziej zaciekłą w swej walce (pewnie stwierdzisz, że to dlatego, że są do tego olbrzymie powody), wbrew własnej zapowiedzi tego, że będziesz bardziej wstrzemięźliwy w ocenach, która to (zapowiedź) jest do znalezienia gdzieś w tym wątku pośród Twych wypowiedzi. Szkoda, bo dyskusja na tym bardzo traci. I oczywiście nie jest to tylko Twoja przypadłość, ale wielu innych osób, dla których od chłodnego przedstawiania własnych argumentów i próby dojścia do prawdy (albo chociaż zbliżenia się do niej) ważniejsze jest to by koniecznie udowodnić słuszność swojego myślenia.

---

Dziś podany został wzrost PKB za 2 kwartał. Jakoś nikt nie wspomniał o tych naprawdę dobrych liczbach. Ale kiedy PKB rosło powoli, to sytuacja wyglądała inaczej, każdy wiedział, że wzrost jest poniżej oczekiwań. Podobnie z zapowiedzianym przez rząd deficytem budżetowym na ten rok. Och jaki był lament pod koniec zeszłego roku. Jak dziś jest, każdy zainteresowany wie, ale okazuje się, że ten deficyt to nagle nie jest jednak sprawa zbytnio warta uwagi.
Inne oblicze sprawy - z czego te dobre dane wynikają. Warto zwrócić uwagę na inwestycję i jako przykład wziąć inwestycje drogowe. Nagle tak różowo nie jest.
Warto też zwrócić uwagę na informację dotyczące wyposażenia marynarki wojennej jakie płyną ( :D ) do nas ostatnio. Jeśli mamy otwierać się na morze, to coś tu ewidentnie nie gra.
Pojawiły się też wypowiedzi ważnych polityków Czeskich i Słowackich, które powinny wielu skłonić do przemyślenia tego czy Grupa Wyszechradzka jest tak jednomyślna jak im się wydawało.
Czy powrót do tematu reparacji jest bezsensowny? Nie powiedziałbym. Można uzyskać wiele w relacji z Niemcami mając tylko w zanadrzu tę sprawę i przypominając o niej. Zawsze jest to też jasne przypomnienie kto był oprawcą, a kto ofiarą, co jest ważne w czasach, gdy niemieckie media używają terminu "polskie obozy koncentracyjne" i z całych sił unikają przeprosin za to; tworzone jest nowe znaczenie "nazistów", których pierwszą ofiarą wg niektórych mieli być Niemcy (dobre sobie); natomiast w niemieckim podręczniku szkolnym było jasno napisane, że obozy koncentracyjne w Polsce (POLONISZE LAGER!) istniały już przed wojną.
Pożyczka dla TVP to idiotyzm w czystej postaci. Kwota zawrotna, nie sądzę, żeby była niezbędna do funkcjonowania telewizji publicznej, niech zaczną sami na siebie zarabiać, sory.
Jest też kwestia dekoncentracji/repolonizacji mediów w Polsce, warta dyskusji.
Jest o czym dyskutować i jest co przytaczać bez potrzeby zniżania się do poziomu wrzucania obrazków (często nieprawdziwych) z różnych nieodpowiednich źródeł."
Ostatnio zmieniony 17-08-2017 01:42 przez dink00, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16289
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 17-08-2017 02:27

"
dink00 pisze:Jest o czym dyskutować i jest co przytaczać
O jest! Niedawne:
http://gospodarka.dziennik.pl/podatki/a ... udzet.html

Dobra zmiana, czy niedobra?
Ktoś powie że dobra bo PiS, a zła bo hazard.
Inny powie że zła bo PiS, a dobra bo... Nie, nie przejdzie przez gardło. Przecież PiS z definicji nie może zrobić nic dobrego ;-)

A ja znów jestem niedogodzoną mniejszością. Rząd nie powinien się tym zajmować, a tym bardziej zarabiać na hazardzie, choćby dlatego że to niemoralne. I żadna różnica czy robi to rząd PiS czy PO.

Ale nie przeszkadza to dostrzegać pewnych pozytywów w rządach kolejnych ekip. Przykład - chwalę PO za likwidację poboru do wojska, a PiS za utworzenie WOT."
Ostatnio zmieniony 17-08-2017 02:27 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

dink00
Posty: 240
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Rządy PiS

Post autor: dink00 » 17-08-2017 11:30

"Na pewno PiS osiągnął tą ustawą cele jakie sobie założył. Jeśli chodzi o zakłady sportowe/bukmacherkę, to biorąc pod uwagę ich popularność i wiedząc na czym polegają nie szokuje mnie nic w państwowych regulacjach dotyczących tych zakładów. Państwo chce po prostu zarabiać na istniejącym już wcześniej podatku, a ustawa uczyniła nielegalnymi strony, które tego podatku w Polsce nie płacą i pozwoliła na istotne utrudnianie ich działalności.
Co innego jeśli chodzi o automaty do gier. Cała masa regulacji i wprowadzenie monopolu państwa w tym segmencie to rzeczy, które wielu słusznie mogą się nie podobać. Ale ja na szczęście na automatach nie grywam, więc jakichś nieprzyjemności związanych z ustawą nie odczuwam.
Najbardziej mnie boli jednak co innego w tej ustawie, a mianowicie fakt, że nie zrobiła praktycznie nic realnego w kwestii pokera w Polsce. I to mimo poruszania tematu przez Pana Gowina. Czytając jego wypowiedzi sprzed około 2 lat - 1.5 roku można było być optymistą i po cichu liczyć na to, że w końcu dojdziemy do normalności i poker w Polsce zasłużenie przestanie być traktowany jako "hazard", a co ważniejsze jako "gra losowa". Niewiele się jednak zmieniło, a mnie, jako pokerowego gracza to właśnie najbardziej boli.
Trochę to pokazuje jak działa państwo. Automaty, polegające tylko na szczęściu gracza i działaniu systemu w nich zaimplementowanego, są legalne (choć teraz bardzo mocno nadzorowane przez państwo), bo łatwo uzyskać pieniądze (dla państwa) od ludzi grających na nich. Natomiast poker, gra umiejętności, który nie jest już tak łatwo opodatkować, jest praktycznie nielegalny."
Ostatnio zmieniony 17-08-2017 11:30 przez dink00, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1654
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 20-08-2017 00:01

"
31 żołnierzy jedzie na północ. Do tego 55 strażaków też tam jedzie. Kiedy pojedzie tam jakieś 2000 policjantów, którzy 10go zajmują się ochroną przedstawicieli rządu III Rzeszy Polskiej i samego Herr Natshelnüka przed mordeczkami? Kuba Wątły.
Rząd oferuje pomoc modląc się za poszkodowanych przez nawałnicę. Dwie sam widziałem, nieciekawe...
Prawo i Sprawiedliwość popiera 36 proc. Polaków - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla SE.pl i NOWA TV. Taki sam wynik dał partii rządzącej sierpniowy sondaż przeprowadzony przez Kantar Public. Badania różnią się jednak jeśli chodzi o poparcie dla partii opozycyjnych. Według sondażu Pollster Platformę Obywatelską popiera 22 proc. wyborców. To lepszy rezultat niż wynikało z badania Kantar Public - wg niego na partię Grzegorza Schetyny zagłosowałoby 18 proc. Podobnie wygląda sytuacja pozostałych partii: Kukiz'15 wg Pollster może liczyć na 12 proc. głosów, podczas gdy Kantar Public dawał ruchowi Pawła Kukiza zaledwie 8 proc. Nowoczesna w sondażu Pollster ma poparcie rzędu 11 proc., SLD zaś może liczyć na 7 proc. głosów. Wg Kantar Public, partie mogły liczyć kolejno na 8 i 6 proc. Polskie Stronnictwo Ludowe wg sondażu Pollster popiera 5 proc. wyborców, a według Kantar Public - 4 proc. Podobnie jak w sondażu Kantar Public, badanie Instytutu Pollster poza parlamentem zostawia Razem (4 proc.) i Wolność (3 proc.). http://wiadomosci.onet.pl


Edytowany przez ptasiorrr o 19-08-2017 - 22:28. "
Ostatnio zmieniony 20-08-2017 00:01 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16289
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 21-08-2017 23:26

"Wracając do rzeczy istotnych:
http://biznes.interia.pl/makroekonomia/ ... 33863,2156

To by była odważna decyzja, nie wiem czy nie zbyt odważna."
Ostatnio zmieniony 21-08-2017 23:26 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1073
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 22-08-2017 15:33

"no trochę bałbym się chińskiego atomu w Polsce"
Ostatnio zmieniony 22-08-2017 15:33 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Światowit
Posty: 356
Rejestracja: 26-03-2015 21:51

Rządy PiS

Post autor: Światowit » 22-08-2017 17:59

"Rav jeszcze w Chinach nie mieliśmy poważnej awarii w atomówce, natomiast do kilku awarii na "zachodzie" mieliśmy. Pewnie powiesz, że o nich nie wiemy, ale prawdę mówiąc każde państwo ukrywa takie fakty Dlatego fakt , że to są właśnie Chiny o niczym nie przesądza. Poza tym sama technologia jest dość prosta i taką elektrownię możemy zbudować sami. Problem stanowią systemy bezpieczeństwa, których nie mamy, ani doświadczenia w ich stosowaniu. Reaktor "Maria" to jednak za mało. Ale dlaczego wykluczamy Rosję, w końcu mają nawet atom na łodziach podwodnych? Polityka?"
Ostatnio zmieniony 22-08-2017 17:59 przez Światowit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16289
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 22-08-2017 20:18

"Rosja odpada pewnie właśnie ze względu na politykę. Skoro przeprowadzali szantaże gazowe, to też mogą w pewnym momencie przestać świadczyć serwis, dostarczać odpowiednie albo odbierać zużyte paliwo, itd.
Chiny są całkiem ciekawym kierunkiem, wydaje się, że w tym momencie są najlepsi budowaniu i różnych konstrukcjach na świecie, jeśli nie rządzi wyłącznie kryterium jak najniższej ceny. Poza tym proponowany offset też robi wrażenie.

Jeśli rząd by się zmienił, to pewnie poszłoby w stronę Francji, żeby poprawić stosunki z UE."
Ostatnio zmieniony 22-08-2017 20:18 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1654
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 23-08-2017 17:48

"500 plus dla emerytów? Rozpoczyna się kupowanie wyborców: http://crowdmedia.pl/500-plus-dla-emery ... -wyborcow/ Na drugiego emeryta i kolejnego?"
Ostatnio zmieniony 23-08-2017 17:48 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1654
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 25-08-2017 12:09

"Ministrant Waszczykowski: "Francuska gospodarka nie jest w stanie konkurować z Polską" Nie do wiary co on pierdoli!!! KLIKNIJ
ObrazekEdytowany przez ptasiorrr o 25-08-2017 - 10:12. "
Ostatnio zmieniony 25-08-2017 12:09 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16289
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 25-08-2017 23:48

"Ostatni sondaż CBOS:
PiS - 42%
PO - 20%
Kukiz - 8%
Nowoczesna - 6%

ptasiorrr, jak widać wyborcom niezbyt to przeszkadza.

Przy okazji - PiS zapowiada na przyszły rok realizację kolejnej obietnicy wyborczej, tj. podniesienia kwoty wolnej do 8000 zł. Na ile tym razem z tym zamieszają ciężko zgadnąć. Okaże się za parę miesięcy."
Ostatnio zmieniony 25-08-2017 23:48 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1654
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 26-08-2017 12:50

"
ptasiorrr, jak widać wyborcom niezbyt to przeszkadza.
Właśnie mnie to zastanawia, że im więcej baboli robi PiS tym większe ma poparcie. Tylko ciekawi mnie jak są sądy uliczne przeprowadzane np: przez Wirtualną Polskę nikt na PiS nie głosował a jak już przypucuje się ktoś, że głosował, to okropnie tego żałuje i kategorycznie twierdzi, że już na nich nie zagłosuje. Skąd zatem takie poparcie? Niedługo będzie jak w Korei Płn. gdzie obecny przywódca Kim Dzong Un miał 100 procent poparcia.

Już jest! Specjalne oświadczenie Unii ws. Polski. Nie jest dobrze! CZYTAJEdytowany przez ptasiorrr o 26-08-2017 - 12:07. "
Ostatnio zmieniony 26-08-2017 12:50 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16289
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 26-08-2017 15:12

"To może problem jest po stronie WP?
Po raz kolejny to napiszę. Obecny rozkład poparcia to nie tyle zasługa PiS, co wina kiepskiej opozycji, która nie daje rozsądnej alternatywy. Tak przegrywać w Macierewiczem, Waszczykowskim, Szyszką to dopiero wstyd. No ale czy linkowane przez Ciebie specjalne oświadczenie UE pomoże PiSowi, czy zaszkodzi? Jestem przekonany, że pomoże, a opozycji dodatkowo zaszkodzi. A jak poślą nas do trybunału, to PiS zyska jeszcze bardziej. A jak będą nas na różne sposoby zmuszali Polskę do przyjęcia nielegalnych imigrantów, albo nas za to karali to jeszcze bardziej."
Ostatnio zmieniony 26-08-2017 15:12 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1654
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 27-08-2017 17:39

"
To może problem jest po stronie WP?
Chyba nie, bo tylko podałem jeden przykład a oglądałem kilka (jak znajdę to wrzucę).
A jak poślą nas do trybunału, to PiS zyska jeszcze bardziej.
Czyli, można łamać prawo, olewać konstytucję i na ty zyskiwać poparcie? Tak to rozumiem."
Ostatnio zmieniony 27-08-2017 17:39 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

rav
Posty: 1073
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 27-08-2017 23:16

"
Admin pisze:Ostatni sondaż CBOS:
PiS - 42%
PO - 20%
Kukiz - 8%
Nowoczesna - 6%
Mimo takiej nagonki na PiS w przeciwnych rządowi mediach i kontrowersyjnych rządów samego PiSu widać, że Polacy i tak wolą ich niż totalną opozycję.
Jak tak dalej pójdzie to Nowoczesna wyleci poza próg wyborczy."
Ostatnio zmieniony 27-08-2017 23:16 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Rządy PiS

Post autor: marcin85tbg » 27-08-2017 23:32

"Jak tak dalej pójdzie to którejś nocy próg wyborczy poszybuje na 10? 20% i reszta wyleci..."
Ostatnio zmieniony 27-08-2017 23:32 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Rządy PiS

Post autor: wou » 28-08-2017 02:14

"Wśród funkcji propagandy najczęściej wymienia się:

? funkcję integracyjną ? jej celem jest stabilizacja istniejącego systemu politycznego i społecznego; ma służyć unifikacji oraz wzmocnieniu struktur; adresowana do odbiorcy wykształconego i dobrze poinformowanego;

? funkcję adaptacyjną (agitacyjną lub agitatywną) ? działanie w kierunku poderwania ludzi do czynu lub akcji, ale jej rzeczywistym celem jest zdobycie akceptacji dla ideologii lub systemu politycznego i wykształcenie nowych wzorów zachowań; najczęściej uprawiana w sytuacjach rewolucyjnych;

? funkcję informacyjno-interpretacyjną ? informacja odgrywa jednak drugorzędną rolę i jest jedynie elementem przekazu, na podstawie którego buduje się interpretację;

? funkcję dezinformacyjną i demaskatorską ? dezinformacja odgrywa dużą rolę w propagandzie zewnętrznej, w której obiektem oddziaływania jest przeciwnik bądź wróg państwa, demaskacja zaś jest reakcją na nią ? służy odkrywaniu niezgodnych z prawdą informacji447


http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IK ... wo-06.html

https://www.youtube.com/watch?v=KyF6XJJH23s"
Ostatnio zmieniony 28-08-2017 02:14 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1073
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 29-08-2017 10:35

"Optymistyczne podejście, ale patrząc z drugiej strony widać jak wielki jest to przemyt: paliwa, papierosów, alkoholu..
Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki pisze:W tym roku będzie możliwe uszczelnienie VAT na ok. 20 mld zł, czyli tyle, ile kosztuje Program 500+
"
Ostatnio zmieniony 29-08-2017 10:35 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ