Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
iv
Posty: 696
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Re: Rządy PiS

Post autor: iv » 04-07-2019 23:47

admin pisze:
04-07-2019 22:12
średnio po 900 zł brutto podwyżki
Mało osób zdaje sobie sprawę, że w sądach i prokuraturach jest podobnie jak w szpitalach: niektóre grupy pracowników zarabiają dobrze, a niektóre - bardzo mało w porównaniu do wymagań i obowiązków. Różnice w zarobkach wynoszą kilkaset procent. Tymczasem sprawne funkcjonowanie tych placówek zależy od pracy wszystkich tych grup.

Średnio - czyli ważne, jakie będą kryteria podziału tych środków i czy zostaną one ustalone odgórnie. Bo skoro nie po równo - to jak?

Oni_cię_kochają
Posty: 16
Rejestracja: 10-05-2019 09:28

Re: Rządy PiS

Post autor: Oni_cię_kochają » 09-07-2019 09:26

To plus , tamto plus... można się pogubić z wyliczeniem.
Jest jednak niezbyt eksponowany CEL NAJWYŻSZY , do którego są to tylko szczeble.
To ponowne rzucenie zrechrystianizowanej Polski (wyzwolonej nieco przez liberałów) do stóp Watykanu , niczym niegdysiejszych chorągwi wroga przed zwycięzcą.
Sam Kaczyński nie jest fanatykiem , ale pamiętając lekcję sprzed lat , chodzi poslusznie na krótkim pasku Ziobry i Gowina , bojąc się że jest to nadal konieczne.
Słabą stroną CELU NAJWYŻSZEGO jest jego nierealizowalność , bo jest to myślenie czysto życzeniowe , typowe fanatykom.
I tu mamy realny roźdźwięk między ideologią a rzeczywistością.
Mamy więc wojnę o religijne panowanie , co przeciwnicy PIS najwyraźniej dobrze rozumieją.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 13983
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 09-07-2019 10:10

Na razie nic takiego nie widać.
W najprostszym wskaźniku, czyli podejściu do tematu aborcji, PiS przy samodzielnych rządach i prezydencie nie zrobił kompletnie nic, może oprócz uwalania kolejnych prób z jednej i drugiej strony, czyli broniąc istniejących rozwiązań. Co ciekawe od strony inicjatywy Ratujmy Kobiety rozszerzającej możliwość aborcji, część PiS głosowała za przesłaniem propozycji ustawy do dalszych prac w komisji, co zablokowały m.in. głosy części POKO, które wyszło na bardziej konserwatywne od prezesa.
A potem zagłosowali za odrzuceniem ustawy Ratujmy Kobiety.
Niewiele brakowało jednak, by projekt trafił do komisji. Za jego odrzuceniem głosowało 202 posłów, 194 było przeciw, 7 się wstrzymało. Przeciw odrzuceniu głosowało aż 58 posłów PiS (m.in. Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak, Krystyna Pawłowicz czy Joachim Brudziński).
Ale w ławach PO i Nowoczesnej, które deklarowały poparcie dla projektu, zabrakło w sumie 39 posłów. Trójka z PO (Joanna Fabisiak, Marek Biernacki i Jacek Tomaczak) - głosowała za jego odrzuceniem.
http://wyborcza.pl/7,75398,22880426,o-a ... -sali.html

Co do samego Watykanu, wydaje się, że może być mniej konserwatywny niż Kościół w Polsce, stąd nie szukałbym źródeł na zewnątrz. Jednak Kościół w Polsce też systematycznie traci wpływy. A zatem?

Rozgrywanie tematu wartości chrześcijańskich przez polityków odbieram jako zwykły instrument do zdobycia bądź utrzymania władzy, a nie żadną motywację, czy inspirację, wynikającą z wyższych celów. Po prostu na ten moment to się politycznie opłaca, bo dla dużej części wyborców jest to temat istotny. I to w targecie polityków (wyborcach), a nie hierarchii polskiej, czy centrali w Watykanie, szukałbym inspiracji. Często zresztą taka np. niechęć do promocji środowisk LGBT na ulicach, w zakładach pracy, czy w szkołach, do realizowania specjalnych miejskich, czy rządowych programów skierowanych do tej grupy, zupełnie nie wynika z chrześcijaństwa. Trochę jak w preambule Konstytucji ;)
my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,
zarówno wierzący w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,
jak i nie podzielający tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł...
Wiadomo że wielu polityków PiS, czy najbliżsi prezesa nie są wzorem cnót i daleko im do przykładnych katolików.
Podobnie zabawnie wygląda teraz obrońca katolicyzmu i wartości chrześcijańskich Kosiniak-Kamysz.

dino
Posty: 733
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 16-07-2019 16:59

W GUSie alternatywna rzeczywistość:

Z najnowszych danych opublikowanych przez GUS wynika, że najmocniej w ciągu ostatnich 12 miesięcy podrożał wywóz śmieci – aż o 20 proc.

Chyba się zero temu wykresu wypadło ;-)

https://businessinsider.com.pl/twoje-pi ... ts/mndmljz

Obrazek

ODPOWIEDZ