Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Re: Rządy PiS

Post autor: iv » 04-07-2019 23:47

admin pisze:
04-07-2019 22:12
średnio po 900 zł brutto podwyżki
Mało osób zdaje sobie sprawę, że w sądach i prokuraturach jest podobnie jak w szpitalach: niektóre grupy pracowników zarabiają dobrze, a niektóre - bardzo mało w porównaniu do wymagań i obowiązków. Różnice w zarobkach wynoszą kilkaset procent. Tymczasem sprawne funkcjonowanie tych placówek zależy od pracy wszystkich tych grup.

Średnio - czyli ważne, jakie będą kryteria podziału tych środków i czy zostaną one ustalone odgórnie. Bo skoro nie po równo - to jak?

Oni_cię_kochają
Posty: 27
Rejestracja: 10-05-2019 09:28

Re: Rządy PiS

Post autor: Oni_cię_kochają » 09-07-2019 09:26

To plus , tamto plus... można się pogubić z wyliczeniem.
Jest jednak niezbyt eksponowany CEL NAJWYŻSZY , do którego są to tylko szczeble.
To ponowne rzucenie zrechrystianizowanej Polski (wyzwolonej nieco przez liberałów) do stóp Watykanu , niczym niegdysiejszych chorągwi wroga przed zwycięzcą.
Sam Kaczyński nie jest fanatykiem , ale pamiętając lekcję sprzed lat , chodzi poslusznie na krótkim pasku Ziobry i Gowina , bojąc się że jest to nadal konieczne.
Słabą stroną CELU NAJWYŻSZEGO jest jego nierealizowalność , bo jest to myślenie czysto życzeniowe , typowe fanatykom.
I tu mamy realny roźdźwięk między ideologią a rzeczywistością.
Mamy więc wojnę o religijne panowanie , co przeciwnicy PIS najwyraźniej dobrze rozumieją.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 09-07-2019 10:10

Na razie nic takiego nie widać.
W najprostszym wskaźniku, czyli podejściu do tematu aborcji, PiS przy samodzielnych rządach i prezydencie nie zrobił kompletnie nic, może oprócz uwalania kolejnych prób z jednej i drugiej strony, czyli broniąc istniejących rozwiązań. Co ciekawe od strony inicjatywy Ratujmy Kobiety rozszerzającej możliwość aborcji, część PiS głosowała za przesłaniem propozycji ustawy do dalszych prac w komisji, co zablokowały m.in. głosy części POKO, które wyszło na bardziej konserwatywne od prezesa.
A potem zagłosowali za odrzuceniem ustawy Ratujmy Kobiety.
Niewiele brakowało jednak, by projekt trafił do komisji. Za jego odrzuceniem głosowało 202 posłów, 194 było przeciw, 7 się wstrzymało. Przeciw odrzuceniu głosowało aż 58 posłów PiS (m.in. Jarosław Kaczyński, Mariusz Błaszczak, Krystyna Pawłowicz czy Joachim Brudziński).
Ale w ławach PO i Nowoczesnej, które deklarowały poparcie dla projektu, zabrakło w sumie 39 posłów. Trójka z PO (Joanna Fabisiak, Marek Biernacki i Jacek Tomaczak) - głosowała za jego odrzuceniem.
http://wyborcza.pl/7,75398,22880426,o-a ... -sali.html

Co do samego Watykanu, wydaje się, że może być mniej konserwatywny niż Kościół w Polsce, stąd nie szukałbym źródeł na zewnątrz. Jednak Kościół w Polsce też systematycznie traci wpływy. A zatem?

Rozgrywanie tematu wartości chrześcijańskich przez polityków odbieram jako zwykły instrument do zdobycia bądź utrzymania władzy, a nie żadną motywację, czy inspirację, wynikającą z wyższych celów. Po prostu na ten moment to się politycznie opłaca, bo dla dużej części wyborców jest to temat istotny. I to w targecie polityków (wyborcach), a nie hierarchii polskiej, czy centrali w Watykanie, szukałbym inspiracji. Często zresztą taka np. niechęć do promocji środowisk LGBT na ulicach, w zakładach pracy, czy w szkołach, do realizowania specjalnych miejskich, czy rządowych programów skierowanych do tej grupy, zupełnie nie wynika z chrześcijaństwa. Trochę jak w preambule Konstytucji ;)
my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,
zarówno wierzący w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,
jak i nie podzielający tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł...
Wiadomo że wielu polityków PiS, czy najbliżsi prezesa nie są wzorem cnót i daleko im do przykładnych katolików.
Podobnie zabawnie wygląda teraz obrońca katolicyzmu i wartości chrześcijańskich Kosiniak-Kamysz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 16-07-2019 16:59

W GUSie alternatywna rzeczywistość:

Z najnowszych danych opublikowanych przez GUS wynika, że najmocniej w ciągu ostatnich 12 miesięcy podrożał wywóz śmieci – aż o 20 proc.

Chyba się zero temu wykresu wypadło ;-)

https://businessinsider.com.pl/twoje-pi ... ts/mndmljz

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 07-08-2019 22:10

Jest taka fajna aplikacja FlightRadar24. Lubię sobie ją czasem uruchomić i spojrzeć cóż to się dzieje nad nami. Co jakiś czas wskakiwał na radarze Gulfstream lecący do Rzeszowa lub do Warszawy. W przeciwieństwie do samolotów rejsowych nie było wiele danych o locie i zastanawiałem się co to jest. I teraz już wiem, że chodziło o.....

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 07-08-2019 23:13

I mamy kolejny problem z USA, tym razem okupu żąda już 88 senatorów.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 08-08-2019 06:08

I mamy kolejny problem z USA, tym razem okupu żąda już 88 senatorów.

Dwunastu senatorów USA, którzy nie podpisali listu do Mike'a Pompeo.
1. Lamar Alexander - Republikanin z Tennessee
2. Roy Blunt - Republikanin z Missouri
3. Bill Cassidy - Republikanin z Luizjany
4. Mike Crapo - Republikanin z Idaho
5. Mike Enzi - Republikanin z Wyoming
6. Deb Fischer - Republikanka z Nebraski
7. Cindy Hyde-Smith - Republikanka z Missisipi
8. Mitch McConnell - Republikanin z Kentucky, Lider Większości Senatu USA, czyli najbardzizej wpływowy z wszystkich
9. Richard Shelby - Republikanin z Alabamy
10. Dan Sullivan - Republikanin z Alaski
11. Pat Toomey - Republikanin z Pensylwanii
12. Roger Wicker - Republikanin z Missisipi

Demokratów brak.

Jeśli chcecie do nich napisać, to proszę:
@SenAlexander @RoyBlunt @SenBillCassidy @MikeCrapo @SenatorEnzi @SenatorFischer @SenHydeSmith @senatemajldr @SenShelby @SenDanSullivan @SenToomey @SenatorWicker


Zobaczymy, co zrobią z tym tematem w czasie wizyty Trumpa, bo to, że Polacy budują za swoje pieniądze instalacje w Polsce dla amerykańskich wojsk to już wiemy. Trump jest do bólu szczery więc może i na ten temat czegoś ciekawego się dowiemy.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 08-08-2019 15:02

I z jednej strony bardzo znacząca porażka PiS, bo wycofanie marszałka Sejmu w atmosferze skandalu na pewno przed wyborami nie pomaga. I z drugiej strony jednak wciąż można to odbierać jako nową jakość - przesadził i, nawet jeśli nie złamał prawa, szybko - nomen omen - wyleciał.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 08-08-2019 16:28

Kuchciński wyleciał ale nie dlatego że przesadził ale dlatego że niezależne media sprawę nagłośniły.Nie potrafię sobie wyobrazić aby takie tvp info zajęło się tą sprawą.Pytanie ile takich przegięć jest starannie ukrywanych przed pinią publiczną?

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 08-08-2019 17:35

caro3139 pisze:
08-08-2019 16:28
Kuchciński wyleciał ale nie dlatego że przesadził ale dlatego że niezależne media sprawę nagłośniły.Nie potrafię sobie wyobrazić aby takie tvp info zajęło się tą sprawą.Pytanie ile takich przegięć jest starannie ukrywanych przed pinią publiczną?
Nie trzeba długo szukać. https://www.google.com/amp/s/www.money. ... ml%3famp=1
Ale to też wina Tuska ...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 08-08-2019 20:51

Można założyć, że to nie koniec. Że po ewentualnie i prawdopodobnie wygranych wyborach przyjdzie jeszcze większe rozpasanie i rozbudowa przeróżnych kancelarii, gabinetów, żeby dla wszystkich wystarczyło. Druga kadencja deprawuje bardziej niż pierwsza.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 17-08-2019 22:22

Według raport NIK ceny wody w Polsce są jednymi z najwyższych w Europie. Jednak nie przeszkadza to PiS w podnoszeniu jej cen. Wkrótce zapłacimy za nią jeszcze więcej a wszystko z powodu niewinnie brzmiącej zmiany we wnioskach, które przedsiębiorstwa składają do utworzonego przez PiS konglomeratu nazywanego „Wody Polskie”.

Według nowych przepisów, wyliczanie opłat za korzystanie z wody, będzie odbywać się w oparciu o… maksymalne deklarowane zużycie tej wody. Warto jednak wziąć pod uwagę, że maksymalne zużycie nie występuje prawie nigdy – w rzeczywistości jest to wartość teoretyczna. Ale opłata już teoretyczna nie będzie.

A skąd pomysł na taką konstrukcję ceny wody w „Wodach Polskich”? Jak sami przyznają, myśleli o… maksymalizacji zysku budżetu państwa. Szkoda, że nie myślą o dobru Polaków.

źródło: NIK
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 17-08-2019 22:58

U nas tymczasem jest niezwykła na ogólnopolską skalę zupełnie lokalna maksymalizacja ceny, 30% w 3 lata.
Ale o tak wysoką stawkę do Wód Polskich wnioskowała miejska spółka.
Radnym łatwiej, bo to już nie oni bezpośrednio ustanawiają stawki i mogą się wykręcić od odpowiedzialności.

zbyry
Posty: 1040
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 18-08-2019 09:36

Adminie, na rozdawnictwo skądś trzeba wziąć. No to wzięli, a taki Tarnobrzeg został wydymany przez Stalową ze śmieciami i nie tylko.

W ostatnich dniach mimo pierońskiej alergii przejrzałem giełdę, GUS, dane i inne. KNF zaczyna ostrzegać przed podwyższeniem stóp procentowych. Realna inflacja wynosi już ponad 3 %, a na koniec roku ma być 3,5%, a realizm realizmu sięga nawet 7-8 procent. Dane te potwierdziłem od chłopaków analityków bankowych z Warszawy, którzy rzekli mi tak cytuje, naturalnie możesz to wykropkować, ale wszyscy jak jeden mąż stwierdzili: cytat: "kurwa zbyry, tak jak wykresy idą do góry, to nie szły nigdy". Inflacja zapieprza w zastraszającym tempie". Stąd mój wniosek, że idzie spowolnienie gospodarcze. A czemu? A no temu, że ludzie dostali hajs z własnych podatków i tego totalnie nie inwestują, a drugi wyprowadzili kasę z lokat i zainwestowali w ziemię, czy domy, tylko to przynosi zysk okresowy, nie długotrwały. Gdyż są dwa rodzaje inwestycji: 1) konsumpcja np pełne wózki w biedrze, a dwa budowa rentownych budynków (nie chodzi o domy, choć mi się w domu żyje taniej jak w bloku, poważnie)). I w sklepach mimo konstytucyjnej sprawiedliwości społecznej każdy musi płacić coraz wyższe ceny, ale nie każdy dostaje "dotację od państwa". Sygnałem walnięcia giełd kontrolowanych przez banki centralne jest wyprowadzanie aktywów przez Rothschildów, Rockefellerów, Murdoch i innych. Co się stanie nie wiem. Trza mieć w domu coś do obrony :-)

Na całe szczęście Glapiński blokuje jak może podwyżkę stóp. Choć Frankowicze dostali znowu po dupie i to solidnie. Ale to nie jego wina. Znowuż jak nie przyblokuje, to ja nie wiem, jaka cześć społeczeństwa będzie wypłacalna kredytowo.

bobtga
Posty: 168
Rejestracja: 16-11-2013 18:05

Re: Rządy PiS

Post autor: bobtga » 18-08-2019 11:00

No to dodam jeszcze czekającą nas podwyżkę cen energii elektrycznej 30-40%. Automatycznie inflacja wzrasta o następne 1-2 %.
Byle do wyborów!

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 18-08-2019 19:15

Tak się wydaje, że podwyżkę ceny prądu tymczasem odwleczono, ale nie uda się tego utrzymać na stałe.
Jakie by tu dostrzec pozytywy... szybciej się zwróci fotowoltaika :) Okaże się że w końcu będzie miała sens ekonomiczny.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 19-08-2019 11:29

Wyciekł tajny protokół z nocnej narady przy Nowogrodzkiej. O to jego skrócona wersja.

Kaczyński:
-Marek. Nie ma rady . Musisz złożyć dymisję .

Kuchciński:
- A dlaczego ja? Jak Szyszko wziął kopertę od córki leśniczego, nie podał w oświadczeniu majątkowym ,,stodoły " za pół bańki to nic mu nie zrobiliście.

Szyszko:
- A dlaczego mieli mi coś zrobić. Jak Maciarewicz przeputinował , przepraszam , jak przeputał miliony na komisję smoleńską miliony , jak wydał 2 mld złotych na jakieś WOT to coś mu się stało ?

Macierewicz:
- a dlaczego miało mi się coś stać jak Szydło przepieprzyła wszystkie wybory w Europarlamencie, poprzyznawała dziesiątki tysięcy zł. dla kolesiów i sobie, które mieli zwrócić na Caritas, a i tak nie zwrócili to jej coś zrobiliście?

Szydło:
- A co ja takiego zrobiłam. A Morawiecki jak zakombinował z ziemią pod Wrocławiem i inne takie rzeczy,ze strach się bać to co, notorycznie kłamał i kłamie i włos z głowy mu nie spadł.

Morawiecki:
- A dalej Wy mi tu ode mnie. A Prezes i jego dwie wieże ? A miliony na ochronę osobistą ?

Zapadła śmiertelna cisza. Po 3 minutach

Kaczyński:

- Dobra . jedziemy starym tekstem, który zawsze zadziałał. Szydło dajesz.

Szydło:
-Polska przez ostatnie 8 lat....

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 19-08-2019 16:06

Myślę, że PO to jedna wielka propaganda PO.
Jak to się mówi - nie mogą oderwać się od koryta i dlatego kopią dołki pod PISem, oczerniają go, wynajdują co się tylko da żeby ich oczernić.
PO opłaca ludzi, sieje propagandę.
Wyszukuje coraz to nowych afer. Takich jak niby PIS chciał wprowadzenia ustawy antyaborcyjnej, a był to przecież projekt obywatelski.
Wszystko przekręca tak żeby pogrążyć PIS, żeby ludzie ich znienawidzili i już nie głosowali na nich.
PO znów chce dorwać się do władzy i manipulować.
PIS może nie robi wszystkiego jak należy, ale bez przesady.

Mam pytanie czy dostaliście coś od poprzedniego rządu?
Na pewno nie.
To był rząd sprzedawczyków.
Sprzedali by Polskę za grosze gdyby tylko mogli.
Donald co on wyprawia w tej Unii, ale wstyd.
PO to komuniści.
Nic nie dali Polakom tylko sami się dorabiali.
Kiedyś sobie PO utworzyło śmieszny KOD pod przewodnictwem śmiesznego prezydenta.
Chcą zniszczyć wszystko co PIS robi.
Nawet te rzeczy z których mamy korzyści.
Nie bądźcie ciemni, nic za PO nie dostaniecie od rządu.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 19-08-2019 17:01

Łubudubu, łubudubu, niech nam żyje prezes...
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Rządy PiS

Post autor: cenzor » 19-08-2019 20:35

orange zwolnij proszę. bo bujasz się sam z sobą

ODPOWIEDZ