Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 13-03-2021 16:06

admin pisze:
13-03-2021 14:45
Czy to pozostaje jako fakty medialne, czy na podstawie informacji z kolejnych podsłuchów i kolejnych analiz ktoś złożył doniesienie? Bo to przecież poważne zarzuty, a każdy kto wie o popełnieniu przestępstwa powinien to zgłosić.
Wniosek leży w prokuraturze od dwóch tygodni łącznie z prośbą o objęcie nadzorem przez prokuratora generalnego Z.Z. Nie mam złudzeń jak sprawa zostanie zakończona. Jeden z dowodów w sprawie już zaginął .
https://tvn24.pl/polska/sprawa-daniela- ... ow-5041194
Po nowym ładzie też się niczego dobrego nie spodziewam. Już teraz sprzątaczka w urzędzie zarabia tyle samo co starszy referent z 20 letnim stażem.

p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Re: Rządy PiS

Post autor: p_atryk » 13-03-2021 16:49

caro3139 pisze:
08-03-2021 18:20
Kwota wolna 30 tyś. i emerytura bez podatku do 2,5 tyś. to prawdopodobnie jedna i ta sama propozycja a jedno jest konsekwencją drugiego. Chodzi przypuszczalnie nie o kwotę wolną 30 tyś. dla wszystkich ale dla tych o rocznym dochodzie do 30 tyś.I robi się emerytura bez podatku "12 X 2500=30 000.Teraz tez mieliśmy kwotę wolną 8 tyś. ale dla tych którzy mają roczny dochód 8 tyś. Dla pozostałych 3091, dla lepiej zarabiających kwota wolna wynosi 0.

Chyba szykuje się takie ogłupianie suwerena /Lewa ręką mu się da a prawą zabierze więcej niż się dało
Jak wynika z kolejnych doniesień medialnych na stole są propozycje podniesienia kwoty wolnej od podatku (i to do 30 tys. zł).

Nie ma jednak nic za darmo, dlatego rząd myśli nad podniesieniem składki zdrowotnej.
https://www.money.pl/gospodarka/skladka ... 1056a.html
Jeżeli to byłoby w klasycznej formie (do 30 tys nie płacimy podatku; płacimy tylko od tek kwoty powyżej 30 tys) to byłoby w porządku. Ale wiedząc jak wyglądały założenia w innych programach PiS a jak wyglądała ich realizacja to pewnie skończy się na tym, że KWOP na poziomie 30 tys. będzie tylko dla tych co mają dzieci (pamiętacie jeszcze jak było z bonem wakacyjnym? Na początku dla wszystkich pracujących, potem tylko dla pracujących na umowę o pracę a na końcu tylko dla tych co mają dzieci)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 13-03-2021 17:22

alek pisze:
13-03-2021 16:06
Wniosek leży w prokuraturze od dwóch tygodni łącznie z prośbą o objęcie nadzorem przez prokuratora generalnego Z.Z. Nie mam złudzeń jak sprawa zostanie zakończona.
Całkiem niedawno była teoria, że to właśnie Ziobro stał za wyciekiem taśm Obajtka:
https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,268 ... -tego.html
W sumie jeśli te taśmy były w prokuraturze, to jak trafiły do Gazety Wyborczej?

Dokładnie tego spodziewam się po "Nowym Ładzie". Jeszcze więcej socjalizmu, jeszcze więcej zabierania i dzielenia, ale wyłącznie według kryteriów opłacalności wyborczej. Na kwocie wolnej skorzystają emeryci, którzy dostali przecież też trzynastkę i czternastkę i to się pewnie opłaci. Za to tam gdzie i tak nie zdobędą za wielu głosów będą kroić ile się da.

Podniesienie składki zdrowotnej - czy nie tego oczekują lekarze i protestujący rezydenci? Zwiększenie nakładów na służbę zdrowia do 6-7-8%, ale skąd mają być pieniądze na służbę zdrowia, jak nie ze składki zdrowotnej? A ja ciągle nie rozumiem, dlaczego kolejne rządy nakazują mi płacić dwie składki zdrowotne :|

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Rządy PiS

Post autor: karas » 13-03-2021 23:58

admin pisze:
13-03-2021 17:22
Podniesienie składki zdrowotnej - czy nie tego oczekują lekarze i protestujący rezydenci? Zwiększenie nakładów na służbę zdrowia do 6-7-8%, ale skąd mają być pieniądze na służbę zdrowia, jak nie ze składki zdrowotnej? A ja ciągle nie rozumiem, dlaczego kolejne rządy nakazują mi płacić dwie składki zdrowotne :|
Próbuj przeskakiwać o dwa miejsca w kolejce do lekarza ... :)
Karaś

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1559
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 14-03-2021 08:43

To niestety tak nie działa. A powinno. Wtedy było by sprawiedliwie i prawie, nie złodziejsko i łajdacko.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Rządy PiS

Post autor: caro3139 » 14-03-2021 12:38

Aktualny przekaz pisowskiej propagandy


***** ***
Posty: 30
Rejestracja: 09-03-2021 09:42

Re: Rządy PiS

Post autor: ***** *** » 15-03-2021 09:48

Świetnie! Niech mnie zaliczą! A kto mnie zaliczy? Ta banda złodziei i hipokrytów (PiS)???

***** ***
Posty: 30
Rejestracja: 09-03-2021 09:42

Re: Rządy PiS

Post autor: ***** *** » 15-03-2021 10:28

Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. Zamiast pomagać tym dzieciom, które naprawdę potrzebują pomocy, wieszają jakieś chore plakaty.

Obrazek

Dawid_tbg
Posty: 614
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Rządy PiS

Post autor: Dawid_tbg » 15-03-2021 10:54

Rzeczywiście dziecko w łonie matki to "chore", hipokryzja Twoja sięga zenitu. Zboczenia spod tęczowej flagi można promować na wszystkie możliwe sposoby, a normalność musi być tłamszona.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 15-03-2021 17:18

***** *** pisze:
15-03-2021 10:28
Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. Zamiast pomagać tym dzieciom, które naprawdę potrzebują pomocy, wieszają jakieś chore plakaty.
1. Co to ma wspólnego z tematem wątku? Na banerze jest nazwa fundacji która je publikuje. Zastanawiam się gdzie przenieść.
2. Zajrzałem na stronę, która zachęca do wspierania hospicjów perinatalnych, z konkretnymi danymi. Żeby wspierać, trzeba wiedzieć że coś takiego istnieje, że jest ich sporo i zakładam, że temu służy kampania.
3. Fundacje decydują się na różne działania, z różnym rozłożeniem akcentów. Zarzuty porównywalne do "wyrzucania pieniędzy w błoto zamiast pomocy" podnoszone były chociażby względem WOŚPu. Komu pomaga "światełko do nieba"? Każdy ma swoje metody, ci którzy wspierają fundacje godzą się z ich metodami, a pomagać można na różny sposób.
4. Chore plakaty? Widać dużą dozę niechęci do... no właśnie, do czego?

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 15-03-2021 17:35

Drogi kolego czy koleżanko z ruchu ośmiu gwiazd. Zadam Ci proste pytanie, jeżeli dostałbyś/dostałabyś odpowiednie narzędzia do przeprowadzenia takiego "zabiegu" a wcześniej odbyło by się na np 6 miesięczne przeszkolenie jak go wykonać, to zrobiłbyś to zakładając, że życie matki nie jest niczym zagrożone? Albo, gdyby dziecko się już urodziło z mega ciężką chorobą i byłbyś władny nad urządzeniami podtrzymującymi życie, przycisk Power byś wyłączył? Pytam, bo ja nie byłbym w stanie.

***** ***
Posty: 30
Rejestracja: 09-03-2021 09:42

Re: Rządy PiS

Post autor: ***** *** » 16-03-2021 08:15

Ja powiem tak. Ja jestem przeciwny usuwania dzieci zdrowych. Jest wiele możliwości oddania niechcianego dziecka. Tylko po co naklejać takie pierdoły na banerach? Jestem za tym aby kobieta miała wybór jeśli jej dziecko jest zdeformowane czy nieuleczalnie chore i po porodzie i tak umrze. I co pójdzie do specjalnego pokoju wypłakać się? Jeśli aborcja dzieci chorych jest niezgodna z konstytucją a dzieci z gwałtu już jest to coś nie gra. Jeśli konstytucja chroni każdego życia to coś tu jest nie tak. Nigdy nie pozwolił bym mojej drugiej połowie usunąć dziecko zdrowe. Jeśli jedna okazało by się, że nie ma szans na przeżycie sam bym ją zawiózł do Czech, na Słowację czy do Niemiec. Choć w Polsce pewnie też bym znalazł wyjście, ale to strach.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 16-03-2021 17:25

***** *** pisze:
16-03-2021 08:15
Jeśli aborcja dzieci chorych jest niezgodna z konstytucją a dzieci z gwałtu już jest to coś nie gra. Jeśli konstytucja chroni każdego życia to coś tu jest nie tak.
Rzeczywiście prawnie dziwnie to wygląda, niekonsekwentnie, tym bardziej że w ustawie nie jest "z gwałtu", ale w przypadku podejrzenia przestępstwa.
Ale są różnice. Po gwałcie standardową procedurą jest antykoncepcja awaryjna, czy też tzw. "pigułka dzień po". Pewnie właśnie dlatego, mimo prawa do legalnej aborcji z tej przesłanki, mamy ich ostatnio 1-2 rocznie na całą Polskę.

Co innego tzw. przesłanka eugeniczna. W momencie stwierdzenia wad lub choroby już nie ma możliwości reakcji na tak wczesnym etapie, czyli to już nie jest antykoncepcja. Były zapowiedzi doprecyzowania tej przesłanki, bo przypadków o których mówi się najczęściej wcale nie jest najwięcej. Najwięcej jest trisomików i w pierwszej kolejności to ich dotyczą decyzje. Zupełnie inna jest też skala zdarzeń, bo jeśli dobrze kojarzę to już było ponad 1000 przypadków rocznie.

A w banerach nie widzę nic kontrowersyjnego. Na pewno jest zapotrzebowanie na hospicja perinatalne.


To teraz "rządy PiS" z innej beczki, czyli to co odczuwamy wszyscy:
W rześki piątkowy poranek 27 marca 2015 r. ówczesny kandydat PiS na prezydenta RP, Andrzej Duda w Biedronce za 9 produktów zapłacił 37,02 zł. W 6 lat później ten sam "koszyk Dudy", w tej samej sieci dyskontów kosztuje już 48,81 zł, czyli o 32 proc. więcej.
https://www.money.pl/gospodarka/koszyk- ... 5216a.html

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 16-03-2021 21:39

No to pojechał ładnym tekstem ;-)

"Żądam wyłączenia z głosowania poseł Emilewicz - mąż w Orlenie; posła Cymańskiego - córka w Enerdze; posła Smolińskiego - syn w Enerdze; poseł Golińska - brat prezesem zarządu Energa S. A., poseł Krasulski - córka w Energa S.A. To korupcja polityczna!"
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

***** ***
Posty: 30
Rejestracja: 09-03-2021 09:42

Re: Rządy PiS

Post autor: ***** *** » 17-03-2021 09:27

A w banerach nie widzę nic kontrowersyjnego. Na pewno jest zapotrzebowanie na hospicja perinatalne.
Może takie banery ktoś zrobi?
https://scontent.fktw4-1.fna.fbcdn.net/ ... e=607A3FB1


nikto
Posty: 116
Rejestracja: 04-01-2018 10:01

Re: Rządy PiS

Post autor: nikto » 18-03-2021 12:32

Kupując alkohol, papierosy i napoje słodzone, wspierasz reżim :roll: :lol: :lol:

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 19-03-2021 05:35

@ ***** *** nie wiem, czy takie banery nie przysporzyły by tylko problemów w zakresie estetyki i zrozumienia tematu, natomiast jeżeli Twoją intencją było po prostu zrozumienie tematu, że rodzą się takie dzieci jak na plakacie, który przytoczyłeś to rzecz jasna masz rację. W tym calym zamieszaniu chodzilo mi o to, że no z całym szacunkiem, ale pozbywać się życia na podstawie podejrzeń pod płaszczem jakiegoś paragrafu, pod który można by podciągnąć każdy przypadek? Moim zdaniem o to właśnie toczy się bój.

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 20-03-2021 15:14

Ładnie się w tym PiSie bawią.
Ciekawe, czy w przypadku Tarnobrzega można również mówić o "aparatczykach"?
Jak "aparatczyk" to i "nomenklatura partyjna".
Jak "nomenklatura partyjna" to i "uwłaszczenie na majątku państwowym".

W 2016 r. Rajewski, pełniąc stanowisko burmistrza Błaszek, został wykluczony z Prawa i Sprawiedliwości. Polityk podpadł partii za publiczne krytykowanie reformy edukacji przeprowadzonej przez ówczesną minister edukacji Annę Zalewską.
Gdy zostałem burmistrzem, posłowie z PiS wymuszali na mnie obsadzanie stanowisk "pisowskimi aparatczykami", potem przyjeżdżali do mojego domu z biznesmenami, którym miałem umożliwić realizację "śmierdzących" interesów. (...) Bardzo szybko dowiedziałem się jednak, że "Dobra Zmiana" to jedna wielka "Dobra Ściema", a ja byłem tylko jej elementem w całej tej układance, który chciano wykorzystać do prowadzenia "brudnej" polityki - zwierza się były burmistrz.
https://www.o2.pl/informacje/spowiedz-b ... 173480640a
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 20-03-2021 15:41

Pewnie mógłby zostać świadkiem koronnym, jeśli nieuczciwie obsadzał stanowiska i robił nielegalne interesy z biznesmenami pod naciskami zorganizowanej grupy.

Tak, wszędzie można mówić o aparatczykach, ale nie wszędzie tylko o pisowskich ;)

ODPOWIEDZ