Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 17-11-2016 14:56

"
* jak zagospodarować obecne budynki gimnazjów;
na szkoły branżowe

* czy sale w szkołach podstawowych zostaną na czas przygotowane;
dużo mniejszy problem jak z przenoszeniem 5-ciolatków do szkoły

* co z obecną kadrą nauczycielską;
chciałbym, aby zostali najlepsi, ale to niestety niemożliwe :-)
część się przeniesie do podstawówek, a część do szkół branżowych.

* jak w liczbach wygląda liczebność poszczególnych roczników w poszczególnych klasach/szkołach;
tego nie znam"
Ostatnio zmieniony 17-11-2016 14:56 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 17-11-2016 15:17

"
rav pisze:
* jak zagospodarować obecne budynki gimnazjów;
na szkoły branżowe
@rav Ty na poważnie? Skąd weźmiesz dzieci do tych szkół branżowych ? chyba nie z Ukrainy?"
Ostatnio zmieniony 17-11-2016 15:17 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 17-11-2016 15:29

"to już nie dzieci, to już młodzież :-)
nie każdy chce iść do liceum czy technikum, zamiast chodzić na dodatkowe kursy będą szkoły branżowe gdzie będą uczyć konkretnego zawodu"
Ostatnio zmieniony 17-11-2016 15:29 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Rządy PiS

Post autor: Dzanek » 17-11-2016 15:55

"
rav pisze:
* czy sale w szkołach podstawowych zostaną na czas przygotowane;
dużo mniejszy problem jak z przenoszeniem 5-ciolatków do szkoły
5 latków to nie planował nikt przenosić z tego co mi wiadomo. Obowiązek szkolny był wprowadzony dla 6 latków. Teraz możesz posłac 6 latka i tak.
rav pisze:
* jak zagospodarować obecne budynki gimnazjów;
na szkoły branżowe
Szkoły branżowe ? Coś na wzór zawodówek ? Chyba szkoły średnie są do tego przystosowane (np. Górnik, Budowlanka, Rolnik ??)"
Ostatnio zmieniony 17-11-2016 15:55 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

iwoniczka
Posty: 55
Rejestracja: 08-11-2016 18:40

Rządy PiS

Post autor: iwoniczka » 17-11-2016 18:20

"jakas fanatyczka z pisu o nazwisku pielucha chce ateistów deportować z Polski, fajnie ,zostaną sami fanatycy pisowcy, będzie się działo ,pielucha nawet konstytucji nie zna a bredzi, takich to o to przedstawicieli wybrała ciemnota, gratuluje ciemnogrodu"
Ostatnio zmieniony 17-11-2016 18:20 przez iwoniczka, łącznie zmieniany 1 raz.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Rządy PiS

Post autor: nikanor » 17-11-2016 21:06

"i właśnie o tym piszę...ciemnogród zadowolony bo dostał 500, a na dodatek obniżenie wieku emerytalnego (totalna głupota), tylko ten ciemnogród nie myśli co będzie za rok, dwa, pięć i na emeryturze....liczy się populistyczny program i że fajnie jest teraz bo "coś się dzieje". państwo bankrutuje, a za głupoty i populizm pisu zapłacimy wszyscy już w niedalekiej przyszłości.....Ludzie otwórzcie oczy stajemy się pomału drugą Grecją. Tylko w tym sęk, że nikt nam kasy nie da, a już niedługo musimy się dokładać do UE."
Ostatnio zmieniony 17-11-2016 21:06 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 17-11-2016 21:15

"
rav pisze:to już nie dzieci, to już młodzież :-)
nie każdy chce iść do liceum czy technikum, zamiast chodzić na dodatkowe kursy będą szkoły branżowe gdzie będą uczyć konkretnego zawodu
Pełna zgoda @rav, to jest młodzież. Skąd w takim razie weźmiemy więcej młodzieży , żeby zapełnić szkoły branżowe? Czego uczą się teraz uczniowie w klasach zawodowych ? przecież takie istnieją w szkołach ponadgimnazjalnych. Czy aby uczyć zawodu szkoła musi się nazywać zawodowa czy branżowa?"
Ostatnio zmieniony 17-11-2016 21:15 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 17-11-2016 21:23

"
Dzanek pisze:Bardziej mnie zastanawia temat ewentualnej "reformy oświatowej" i jej skutków dla Tarnobrzega. Czy Nasz samorząd już ma jakiś wstępny pomysł na to:

* jak zagospodarować obecne budynki gimnazjów;
* czy sale w szkołach podstawowych zostaną na czas przygotowane;
* co z obecną kadrą nauczycielską;
* jak w liczbach wygląda liczebność poszczególnych roczników w poszczególnych klasach/szkołach;

To jest tylko kilka wątpliwości lokalnych bo o globalnych takich jak podstawa programowa czy podręczniki to nawet szkoda wspominać.
Założyłem nawet specjalny wątek, na razie bez dyskusji, bo szczegóły mają być w grudniu:
http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... opic=10848

Tyle słyszałem co tam wspomniałem, czyli niewiele."
Ostatnio zmieniony 17-11-2016 21:23 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 17-11-2016 22:34

"
Dzanek pisze:Bardziej mnie zastanawia temat ewentualnej "reformy oświatowej" i jej skutków dla Tarnobrzega. Czy Nasz samorząd już ma jakiś wstępny pomysł na to:

* jak zagospodarować obecne budynki gimnazjów;
* czy sale w szkołach podstawowych zostaną na czas przygotowane;
* co z obecną kadrą nauczycielską;
* jak w liczbach wygląda liczebność poszczególnych roczników w poszczególnych klasach/szkołach;

To jest tylko kilka wątpliwości lokalnych bo o globalnych takich jak podstawa programowa czy podręczniki to nawet szkoda wspominać.
Założyłem nawet specjalny wątek, na razie bez dyskusji, bo szczegóły mają być w grudniu:
http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... opic=10848

Tyle słyszałem co tam wspomniałem, czyli niewiele.
iwoniczka pisze:jakas fanatyczka z pisu o nazwisku pielucha chce ateistów deportować z Polski, fajnie ,zostaną sami fanatycy pisowcy, będzie się działo ,pielucha nawet konstytucji nie zna a bredzi, takich to o to przedstawicieli wybrała ciemnota, gratuluje ciemnogrodu
Widać że nie doczytałaś najważniejszego, bo artykuł dotyczył przybywających do Polski imigrantów. Czy wymaganie od imigrantów żeby znali polskie prawo i zobowiązali się je przestrzegać to coś niezwykłego? To dość popularna praktyka. Oczywiście nie powinno to dotyczyć wybranych religii, ale wszystkich."
Ostatnio zmieniony 17-11-2016 22:34 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 18-11-2016 10:12

"iwoniczka nie daj się zmanipulować mediom skrajnie przeciwnym obecnemu rządowi, bo robią chyba wszystko co mogą, aby ludzie znienawidzili PiS za wszystko, nawet to co robią dobrego."
Ostatnio zmieniony 18-11-2016 10:12 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Rządy PiS

Post autor: wou » 18-11-2016 11:11

"Nie wiem co mnie bardziej śmieszy: pisowiec, czyli z założenia odbiorca i gorliwe medium populizmu i propagandy mówiący "nie daj się zmanipulować", czy wolnościowiec broniący antyobywatelskich, oderwanych od rzeczywistości konstytucyjnej pomysłów katolickiej fanatyczki. Bardzo proszę o więcej:)
pozdro dla kumatych"
Ostatnio zmieniony 18-11-2016 11:11 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 18-11-2016 11:34

"ani nie jestem pisowcem, ani nie bronię posłanki Beaty Mateusiak - Pieluchy,
bo nie jestem za tym, żeby imigranci podpisywali, że będą przestrzegać polskiego prawa, natomiast jestem za tym, żeby je znali i przestrzegali,
a jeżeliby imigranci mieliby coś podpisywać, to wszyscy, również katolicy!

myślę, że chodzi tu przede wszystkim o ochronę przez przybywającymi muzułmanami,
jeżeli ktoś uważa, że nie są oni dla nas żadnym zagrożeniem, to wybacz, ale jest zmanipulowany i nie zna faktów!



Edytowany przez rav o 18-11-2016 - 10:41. "
Ostatnio zmieniony 18-11-2016 11:34 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 18-11-2016 18:22

"@wou, czy z tego o czym PiSała pani poseł też zrozumiałeś że domaga się deportacji z Polski "rodzimych ateistów" jak to piszą w Oku w tym linku i jak przewinęło się przez dużą część Internetu? Nie sądzę. Manipulacja fragmentem wpisu jest ewidentna, tak jak skrajne są poglądy tej pani, bo kryterium religijne nigdy nie powinno być brane pod uwagę przy ustalaniu zasad.

Samo potwierdzenie znajomości zasad obowiązujących gości czy emigrantów w danym kraju to dobra sprawa, dzięki której można uniknąć wielu niespodzianek.
Na plażę w Saint Tropez nie założę zatem burkini, a we Włoszech nie będę paradował bez koszulki po promenadzie. W Arabii Saudyjskiej nie zgłosiłbym policji gdyby mnie ktoś zgwałcił (bo by mnie skazali za homoseksualizm), w Izraelu czy Iranie nie będę jadł kiełbasy na ulicy, w Singapurze będę uważał na gumy do żucia i narkotyki itd.

Informacji i potwierdzenia przyjęcia krajowych zasad do wiadomości, nie odbieram jako ograniczeń wolności osobistych, ale jako sposób uniknięcia nieporozumień. Porównałbym to do regulaminu sklepu internetowego. Wchodzisz, akceptujesz regulamin i możesz kupować. Nie akceptujesz, to jesteś ze strony "deportowany". Czy konieczność akceptacji regulaminu to ograniczenie wolności? Nie chcesz, nie wchodzisz. A jak wchodzisz, to na zasadach gospodarza. I nie ma nieporozumień, że komuś przeszkadza wieprzowina w stołówce, a inny nie wie jak się zachować na basenie, przez co lokalsi przestają z niego korzystać.

Ale! Oczywiście regulamin powinien być dla wszystkich taki sam i tak samo wymagany, a nie jako obowiązujący dla wszystkich z wyjątkiem katolików.

A tymczasem dziś ogłoszono "Konstytucję dla biznesu". Nie sądzę żebym odczuł po niej jakąś dobrą zmianę.
Paręnaście lat temu dorabiałem sobie na drobną skalę w Internecie i możliwość prowadzenia drobnej działalności bez rejestracji uspokoiła by wówczas wielu niezorientowanych. Do tej pory obowiązuje kryterium regularności, a nie wysokości dochodów.

Odliczenie podatków z niezapłaconych faktur też jest dobre, zakładam że będzie skutkować kontrolą u tych którzy nie zapłacili, a wliczyli sobie fakturę w koszty. Ale czy nie mieliśmy do tej pory podobnego rozwiązania?"
Ostatnio zmieniony 18-11-2016 18:22 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Rządy PiS

Post autor: wou » 22-11-2016 01:38

"
rav pisze: ani nie jestem pisowcem, ani nie bronię posłanki Beaty Mateusiak - Pieluchy,
Jak to, nie popierasz PiSu? Pasujesz mi doskonale do profilu. Co do bronienia to pisałem o Adminie.
bo nie jestem za tym, żeby imigranci podpisywali, że będą przestrzegać polskiego prawa, natomiast jestem za tym, żeby je znali i przestrzegali,
a jeżeliby imigranci mieliby coś podpisywać, to wszyscy, również katolicy!
Pełna zgoda.
myślę, że chodzi tu przede wszystkim o ochronę przez przybywającymi muzułmanami,
jeżeli ktoś uważa, że nie są oni dla nas żadnym zagrożeniem, to wybacz, ale jest zmanipulowany i nie zna faktów!
Tej babce? Nie, jej chodzi o gnębienie nie-katolików. Dla Polski większym zagrożeniem są katolicy na miejscu niż przejeżdżający czy osiedlający się muzułmanie. Mamy rząd który robi większe spustoszenie niż uda się to kiedykolwiek zrobić jakiejkolwiek mniejszości religijnej, więc rzuć pierwszy kamieniem ale w siebie. A totalitarnym zapędom islamistów da radę przeciwstawić się tylko państwo świeckie, bo wyznaniowe to gwarantowana wojna religijna.

Admin pisze: @wou, czy z tego o czym PiSała pani poseł też zrozumiałeś że domaga się deportacji z Polski "rodzimych ateistów" jak to piszą w Oku w tym linku i jak przewinęło się przez dużą część Internetu? Nie sądzę. Manipulacja fragmentem wpisu jest ewidentna, tak jak skrajne są poglądy tej pani, bo kryterium religijne nigdy nie powinno być brane pod uwagę przy ustalaniu zasad.
(...)powinniśmy żądać od mieszkających i pracujących w Polsce cudzoziemców legalizowania pobytu i stworzyć skuteczniejszy mechanizm bezwzględnego egzekwowania tego obowiązku przez państwowe służby. Ale także, powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji. Beata Mateusiak-Pielucha

Słuchaj, można sobie dywagować co autorka miała na myśli pisząc "także" oraz o jakie dokładnie wartości mogło chodzić (domyślam się że kato-cebulaskie kulty), ale z tego co "oddała do druku", autoryzowała, jasno wynika, że jest uprzedzona do nie-katolików. Skąd niby nas ateiści zalewają? OKO obiektywnie rozbija to na czynniki pierwsze w drugiej części materiału:

Z jednej strony cały artykuł rzeczywiście dotyczy imigrantów, którzy mieliby w Polsce zamieszkać.

Z drugiej strony, autorka wymienia ?ateistów? jako dodatkową kategorię wobec imigrantów ? muzułmanów i prawosławnych podkreślając to zwrotem ?ale także?. Jak wiadomo, wśród uchodźców ateistów jest raczej niewielu, stąd przypuszczenie, że posłankę niepokoi ateizm jako taki.

Nawet jednak jeżeli posłanka miała na myśli wyłącznie ateistów nie-Polaków, nie zmienia to wymowy artykułu.
link:

Samo potwierdzenie znajomości zasad obowiązujących gości czy emigrantów w danym kraju to dobra sprawa, dzięki której można uniknąć wielu niespodzianek.
Na plażę w Saint Tropez nie założę zatem burkini, a we Włoszech nie będę paradował bez koszulki po promenadzie. W Arabii Saudyjskiej nie zgłosiłbym policji gdyby mnie ktoś zgwałcił (bo by mnie skazali za homoseksualizm), w Izraelu czy Iranie nie będę jadł kiełbasy na ulicy, w Singapurze będę uważał na gumy do żucia i narkotyki itd.

Informacji i potwierdzenia przyjęcia krajowych zasad do wiadomości, nie odbieram jako ograniczeń wolności osobistych, ale jako sposób uniknięcia nieporozumień. Porównałbym to do regulaminu sklepu internetowego. Wchodzisz, akceptujesz regulamin i możesz kupować. Nie akceptujesz, to jesteś ze strony "deportowany". Czy konieczność akceptacji regulaminu to ograniczenie wolności? Nie chcesz, nie wchodzisz. A jak wchodzisz, to na zasadach gospodarza. I nie ma nieporozumień, że komuś przeszkadza wieprzowina w stołówce, a inny nie wie jak się zachować na basenie, przez co lokalsi przestają z niego korzystać.

Ale! Oczywiście regulamin powinien być dla wszystkich taki sam i tak samo wymagany, a nie jako obowiązujący dla wszystkich z wyjątkiem katolików.
Wytykasz przeinaczanie a sam z jej wypowiedzi robisz coś zupełnie innego. Przecież sęk w tym, że ona właśnie dyskryminująco (i naiwnie) wywyższyła jedną grupę społeczną wyciągając ją poza zasięg podejrzeń. To jest meritum, a nie to czy ludzie mają przestrzegać prawa, przecież to oczywiste. Czemu tak się wysilasz żeby rozmyć sens nagannej wypowiedzi, za którą ta patridiotka powinna wylecieć z polityki na zbity pysk? Dziwi mnie to dementowanie bardzo. Jesteś dosłownie pierwszą osobą na forum do odpierania krytki tak skandalicznej wypowiedzi.

A debile z PiSu nawet spotkania z Komisją Etyki chcą jej oszczędzić (Suski), to jest chyba nawet gorsze od samej wypowiedzi - bierne solidaryzowanie się z nią przez całą partię.

"Ta władza wydaje się zapominać, że Polakiem jest każdy, kto ma polskie obywatelstwo. Czy jest białym, żółtym, czy czarnym, katolikiem czy niewierzącym, jako obywatel jest częścią narodu polskiego i nie musi tego deklarować ? po prostu nim jest." prof. Andrzej Rzepliński

Obowiązuje konstytucja i prawo, którym każdy obywatel z założenia jest podporządkowany. Pomysł przesłuchiwania nie-katolików ws. 'respektowania wartości' pod groźbą deportacji to rażąca dyskryminacja i ksenofobia."
Ostatnio zmieniony 22-11-2016 01:38 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 22-11-2016 08:13

"Przecież w każdym wpisie odrzucam jej dyskryminację ze względu na wyznanie, określając jej poglądy skrajnymi. To jest obrona jej poglądów? Wręcz przeciwnie - zaprzeczenie. Równość, albo nierówność wobec prawa ze względu na wyznanie. Jestem za równością jak i Ty. Wszystkich ma obowiązywać to samo prawo.
Cały tekst był o emigrantach, nie sposób po przeczytaniu całości wyciągnąć wnioski takie jakie trafiły do większości mediów i to co dostało się do głowy np. "iwoniczki", że będziemy z Polski deportować ateistów - i dalej, haha, w ramach programu rządowego Deportacje Plus.

Nie przypominam sobie w ostatnich latach takiego wycinania fragmentów, w tym przypadku głupiej, wypowiedzi i robienia z nich całkiem nowej historii z projekcją na plany rządowe."
Ostatnio zmieniony 22-11-2016 08:13 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 22-11-2016 14:59

"Według najnowszych danych, we wrześniu dług skarbu państwa wzrósł o 3,5 mld zł, czyli 0,4 proc., do poziomu 902,7 mld zł. Od początku roku zadłużenie wzrosło o blisko 68.2 mld zł (8,2 proc.). Brawo WY



Edytowany przez alek o 22-11-2016 - 14:00. "
Ostatnio zmieniony 22-11-2016 14:59 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

martintbg
Posty: 32
Rejestracja: 11-02-2015 15:53

Rządy PiS

Post autor: martintbg » 22-11-2016 15:17

"skąd masz te dane...z tvn 24?"
Ostatnio zmieniony 22-11-2016 15:17 przez martintbg, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 22-11-2016 17:08

"Dane z MF http://www.finanse.mf.gov.pl/zadluzenie-skarbu-panstwa
i jeszcze http://businessinsider.com.pl/wiadomosc ... 16/c720327
Ale może obejrzyj wiadomości TVPis to Ci będzie lżej bo tam znajdzie się zawsze wymówka o ile w ogóle coś na ten temat wspomną .



Edytowany przez alek o 22-11-2016 - 16:10. "
Ostatnio zmieniony 22-11-2016 17:08 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 22-11-2016 18:31

"Zadłużenie rośnie przerażająco.
I to przede wszystkim mówi mi że ten rząd źle rządzi, a nie co tam jedna anonimowa posłanka w artykule sobie naPiSała i co się udało z tego wykręcić."
Ostatnio zmieniony 22-11-2016 18:31 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 22-11-2016 19:04

"
martintbg pisze:skąd masz te dane...z tvn 24?
Coś tak się przyp[.....] do TVN?

Obrazek
Według informacji resortu finansów bank PKO BP, który odpowiada za emisję Rodzinnych Obligacji Skarbowych, wydał na ich reklamę 5,3 mln zł. Od października sprzedano tych papierów wartościowych za 783 tys. zł.

Obligacje rodzinne kierowane są wyłącznie do osób otrzymujących świadczenie w ramach programu "Rodzina 500+", które chcą oszczędzać na przyszłe potrzeby swoich dzieci. Można je kupić za kwotę, jaką otrzymało się w ramach tego programu. Do wyboru są obligacje 6- i 12-letnie. Ich sprzedaż ruszyła na początku października, a wraz z nią kampania reklamowa.

Atrakcyjne oprocentowanie

Rodzinne Obligacji Skarbowe mają atrakcyjniejsze oprocentowanie niż "zwykłe" obligacje, czyli dają większy zysk inwestującemu. W porównaniu do 10-letnich i 4-letnich obligacji skarbowych oprocentowanie jest wyższe o 0,5 punktu procentowego. Są oprocentowane 1,75 proc. (6-letnie) i 2,00 proc. (12-letnie); w pierwszym roku - odpowiednio 2,60 i 3,00 proc.

Cena jednej Rodzinnej Obligacji Skarbowej wynosi 100 zł. W październiku obowiązywała promocyjna cena 99,70 zł. Zdaniem ekspertów to dość atrakcyjna oferta zakupu bezpiecznych państwowych papierów wartościowych, choć - co podkreślają - jest ona jednocześnie próbą zawrócenia do budżetu części pieniędzy z programu "Rodzina 500+".

polsatnews.pl


Edytowany przez ptasiorrr o 22-11-2016 - 19:26. "
Ostatnio zmieniony 22-11-2016 19:04 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

ODPOWIEDZ