Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 09-02-2019 11:06

Przy całej tej wstydliwej i kompromitującej sytuacji z cofaniem ustawy, Poręba dostał wyjątkowo niewdzięczne zadanie, chociaż w tworzenie pierwotnej ustawy nie był w żaden sposób wmieszany. Jak by nie patrzeć, negocjacje nie tylko ściągnęły z ustawy możliwe sankcje karne (w wielu przypadkach wirtualne, bo jak skazać kogoś z Izraela, czy USA?), ale również doprowadziły do podpisania porozumienia premierów, które w Izraelu niekoniecznie było odbierane jako sukces Izraela.
Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem skrytykował w czwartek wspólną deklarację premierów Polski i Izraela. Jak podkreślono, zawarte w dokumencie stwierdzenia są niezgodne z obecną wiedzą historyczną
(http://www.tvn24.pl)
To nie jest ustępstwo Polski tylko ustępstwo Izraela – powiedział lewicowy polityk Yair Lapid w rozmowie z izraelskim radiem. - Ostrzegałem premiera przed negocjacjami z Polakami. Anulowali pozbawiony znaczenia zapis o odpowiedzialności karnej. Powinniśmy żądać anulowania całej ustawy. Niepokoi sam fakt, że staliśmy się przyjaciółki takich reżimów. Moja prababcię wysłali do Auschwitz. Auschwitz jest w Polsce. Całe te negocjacje to wstyd – uważa Lapid.
.....
W tym samym duchu swój artykuł utrzymał Ofer Aderet, dziennikarz lewicowej gazety "Ha'aretz", który uważa, że "Netanjahu dał Warszawie prawdziwy skarb: niemal pełne uznanie polskiej narracji na temat Holokaustu". Jego zdaniem wspólne porozumienie uwypukla rolę Polaków w ratowaniu Żydów, a równocześnie umniejsza rolę kolaborantów i odpowiedzialność za współudział w Zagładzie
(http://www.wp.pl)

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 13-02-2019 17:08

Warszawski szczyt za... 300 miliardów dolarów:

Sekretarz Pompeo powiedział że Polska ma wypłacić odszkodowanie za bezspadkowe mienie po Holocaust:

"We also appreciate the importance of resolving outstanding issues of the past, and I urge my Polish colleagues to move forward with comprehensive private property restitution legislation for those who lost property during Holocaust era."

A jak pytano Dudę o kwestię ustawy 447, to odpowiedział, że strona amerykańska jej nie poruszała ;-) ;-) ;-)
No to poruszyli...

Czputowicz w szoku!
Niech Amerykanie się dobrze zastanowią, bo jak zaczniemy płacić for those who lost property during Holocaust era, to zabraknie na amerkańskie zabawki do wojny ;-)

https://www.magnapolonia.org/pompeo-wez ... lokauscie/
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 13-02-2019 22:08

Nie wolno milczeć w tym temacie. Polskie władze powinny zabierać głos i wyrażać go jasno. W cywilizowanych krajach nie ma mowy o dziedziczeniu po linii rasistowskiej, religijnej, światopoglądowej, czy związanej z różnymi preferencjami, a tego wydaje się od nas domagać podjudzone USA.

Mamy ciągle nierozwiązany problem reprywatyzacji. Przy tej okazji mogliby w pewnym niewielkim stopniu skorzystać również prawowici spadkobiercy dawnych obywateli polskich wyznania mojżeszowego i to maksimum co można uczciwie zrobić. Oczekiwanie, że Rzeczpospolita Polska będzie coś płacić po linii rasowej i podobnej współczesnym amerykańskim organizacjom żydowskim, Świadkom Jehowy, czy choćby organizacjom gejowskim (bo przecież Niemcy w Polsce zabijali również gejów i świadków Jehowy, pozbawiając ich majątku) jest chore i trzeba o tym mówić wprost.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 13-02-2019 22:20

Dziwne.
Jedyny dziennik, który przytoczył te słowa to TV TRWAM.
Dziwne.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 14-02-2019 14:21

admin pisze:
13-02-2019 22:08
bo przecież Niemcy w Polsce zabijali
To dlaczego po te pieniądze spadkobiercy poszkodowanych nie zwracają się do sprawców całego zamieszania? Czy aby na pewno Polska jest tu jakąkolwiek stroną w sprawie?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Rządy PiS

Post autor: dink00 » 14-02-2019 18:57

Gorzką pigułkę w postaci przyjęcia ustawy o IPN i późniejszych związanych z nią wydarzeń wielu przełknęło. Ale może okazać się przesadą to co wydarzyło się na tym śmiesznym dwudniowym szczycie. To jest uderzenie we własny żelazny elektorat, w roku wyborczym (nie z jednymi ale z dwoma głosowaniami!) i co ważniejsze - na własne życzenie (znów). Kiedyś przeczytałem opinię, że "paradoksem jest, iż samodzielną władzę w Polsce osiągnęła partia prożydowska, głosami swego antyżydowskiego elektoratu". Opinia nieco przerysowana, oparta na stereotypach, ale sądzę, że w pewnym stopniu zgodna z rzeczywistością. Jeśli w tym roku nastąpi porażka PiS, to mijająca konferencja będzie jej główną przyczyną. Bo jest nie do przyjęcia przez dużą część żelaznego elektoratu, a do tego nadaje się idealnie do emocjonalnego ukazywania. Była już masa tematów rozgrywanych emocjonalnie, było też sporo działań PiSu niepodobających się żelaznemu elektoratowi. Ale do tej pory chyba nie zdarzyło się nic łączącego w sobie te cechy, posiadającego przy tym istotną siłę przebicia.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 14-02-2019 20:15

Jeśli w tym roku nastąpi porażka PiS, to mijająca konferencja będzie jej główną przyczyną. Bo jest nie do przyjęcia przez dużą część żelaznego elektoratu

Jak amen w pacieżu.

I mamy ciąg dalszy:

https://www.jpost.com/Breaking-News/Net ... um=twitter

Netanyahu spoke with journalists as he said in the Museum of Jewish History in Poland, stating very clearly that the Poles had helped the Germans kill Jews during the Holocaust.

Podpisuję się pod powyższą uwagą: DZISIAJ PiS PRZEGRAŁ TEGOROCZNE WYBORY.
Zostali poinformowani o konieczności organizacji antypolskiej narady wojennej w Warszawie i w czasie jej trwania zostali przeczołgani.
Nawet 2 miliardy złotych na zakup amerykańskich zabawek nie pomogło ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 14-02-2019 21:50

Wspominałem o nieomijaniu tematu i jasnym stanowisku i dziś takie się pojawiło:
https://polskieradio24.pl/5/1222/Artyku ... -zamknieta

Nie przeceniałbym znaczenia konferencji w temacie wyborów, bo jakie są inne opcje? Opcja bardziej proniemiecka?

Co do kompromitujących tekstów ze strony kolejnych Amerykanów, nie tyle widzę w tym złą wolę co kompletną ignorancję. Im naprawdę w kwestiach historii i geografii brakuje podstawowej wiedzy, szczególnie jeśli dotyczy tak odległych dla nich terenów.

W zeszłym roku rozmawiałem z menedżerem w amerykańskiej firmie o międzynarodowym zasięgu, liderem w branży, który stwierdził ku mojemu zdumieniu, że Polska leży "gdzieś koło Wietnamu", co wydaje się być całkiem korzystną lokalizacją. Kiedy zwróciłem mu uwagę że Polska jest po sąsiedzku, kilkaset kilometrów stąd (byliśmy w Niemczech), to zupełnie się tym nie przejął, tak jak my np. nie wstydzimy się drobnej literówki. Od tego czasu inaczej patrzę na Amerykanów i ich wypowiedzi.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 14-02-2019 22:03

1. Wspominałem o nieomijaniu tematu i jasnym stanowisku i dziś takie się pojawiło:

Jakie stanowisko w rządzie RP ma Bielan? Były ostatnio jakieś roszady?

2. Nie przeceniałbym znaczenia konferencji w temacie wyborów, bo jakie są inne opcje?

Już mnie pis kolejny raz nie nabierze. Głosuję na RN!

3. Co do kompromitujących tekstów ze strony kolejnych Amerykanów, nie tyle widzę w tym złą wolę co kompletną ignorancję.

A ja widzę trwający 30 lat proces przerabiania Polaków z ofiar WW2 na współsprawców w wiadomym celu finansowym.
Im nie potrzeba bloków.
Z blokami zrobią to, co w Palestynie.
Liczy się ZIEMIA.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 14-02-2019 22:06

Bielan jest bodajże wicemarszałkiem Senatu, a w samym PiS wydaje się osobą dość wpływową.

Ciekaw jestem w jakiej konfiguracji RN wystartuje w wyborach parlamentarnych. Z Kukizem pewnie rozeszło się na dobre, z Jakubiakiem ciągle się rozchodzi, a z Korwinem zawsze jest dynamicznie.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 14-02-2019 22:24

Bielan jest bodajże wicemarszałkiem Senatu
Wicemarszałek senatu nie prowadzi polityki zagranicznej pańśtwa ;-)
Czekam na reakcję osób odpowiedzialnych za tę część funkcjonowania Państwa gdyż to, co do tej pory powiedział Czaputowicz w sprawie tej pseudokonferencji rozczarowywuje.
Delikatnie mówiąc.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 15-02-2019 06:30

Mieliśmy dobrą USTAWĘ o ochronie czci Polski, to nam w Wiedniu powiedzieli, że "nie pasi".
Teraz po dwustronnym spoliczkowaniu zarówno przez mocarstwo małe jak i mocarstwo duże (tylko które jest którym?) ratują się UCHWAŁĄ ;-)

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu PiS zaproponuje uchwałę ws. odpowiedzialności za Holokaust wz. z niedopuszczalnymi wypowiedziami, które miały miejsce podczas konferencji bliskowschodniej

https://wpolityce.pl/polityka/434001-ma ... inicjatywe
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Rządy PiS

Post autor: dominik267 » 15-02-2019 09:26

To co się na tym szczycie działo to są jakieś jaja...

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Rządy PiS

Post autor: cenzor » 15-02-2019 11:13

ale to miała być konferencja na temat IRANU na nie na temat holokaustu czyli co? znowu zostaliśmy spoliczkowani i poobijani przez sojuszników na oczach świata i to na własne życzenie drugi aspekt tej pseudo konferencji jest strata polskich firm w Iranie liczona już w miliardach między innymi wycofanie się Iranu z budowy fabryki odpadów / własnie zastąpiły nas Chiny/ I wiele innych wspólnych inwestycji które miały być realizowane na podstawie pożyczek udzielonych przez banki Iranu, jak donoszą to zastąpią nas Chiny i inne państwa UE a my dalej płyniemy ku jankesom

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 15-02-2019 12:27

Ku chwale ojczyzny!
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 15-02-2019 17:45

Pewnie prawica podsumowuje tą całą konferencję surowiej niż lewica.
RAZ trafnie zestawił:
https://fakty.interia.pl/opinie/ziemkie ... Id,2837626

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 17-02-2019 19:25

dino pisze:
14-02-2019 22:24
Czekam na reakcję osób odpowiedzialnych za tę część funkcjonowania Państwa gdyż to, co do tej pory powiedział Czaputowicz w sprawie tej pseudokonferencji rozczarowywuje.
Delikatnie mówiąc.
Coś jest ze strony premiera:
https://fakty.interia.pl/polska/news-po ... Id,2840886
Ale mam wrażenie, że my swoje, a oni swoje. Można co najwyżej liczyć na to, że oni mówią na potrzeby swojej polityki lokalnej, a my odpowiadamy nie tylko na potrzeby naszej polityki lokalnej. Ale aż takim optymistą nie jestem.

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Rządy PiS

Post autor: dink00 » 18-02-2019 03:17

admin pisze:
14-02-2019 21:50
Nie przeceniałbym znaczenia konferencji w temacie wyborów, bo jakie są inne opcje? Opcja bardziej proniemiecka?
Dlatego napisałem, że konferencja może okazać się przesadą i że porażka niekoniecznie nastąpi. :) Przy czym, powinienem doprecyzować - dla mnie porażką PiS nie będzie brak zwycięstwa w wyborach, a już strata większości w Sejmie. Odważnie, wiem, ale sytuacja PiSu pod względem czysto politycznym była bardzo dobra. Mam nadzieję, że nie uwierzą w to, w co uwierzyła Platforma, a mianowicie, że "nie mają z kim przegrać". Chyba, że "totalna opozycja" przyjęła strategię wpojenia PiSowi tej mądrości. To by wiele wyjaśniało... :D
Opcje inne są. Opcja proniemiecka na panujących obecnie warunkach (np. kierunek rozwoju Unii), opcja proniemiecka przy ustaleniu nowych warunków, opcja prochińska, opcja prorosyjska, opcja "samodzielna". Niejedna z nich to oczywiście głupoty. Faktem jednak jest, że nasza polityka zagraniczna jest zero-jedynkowa, stawiamy niemal wszystko na jedną kartę, chociaż jesteśmy bardzo ważnym elementem światowej układanki (gwarantuje nam to samo położenie). Szkoda, że rządzący nie chcą grać na wiele frontów, nie zamykać sobie nigdzie drzwi, bo jak na razie osiągane przez państwo korzyści zdają się być nieporównywalnie mniejsze niż te możliwe do osiągnięcia.
cenzor pisze:
15-02-2019 11:13
drugi aspekt tej pseudo konferencji jest strata polskich firm w Iranie liczona już w miliardach między innymi wycofanie się Iranu z budowy fabryki odpadów / własnie zastąpiły nas Chiny/ I wiele innych wspólnych inwestycji
Z tego co się dowiedziałem to nasze kontakty gospodarcze z Iranem były i są minimalne.

Reakcje ze strony rządu się pojawiły. Po pierwszych, nazwijmy to "bardzo nieśmiałych", przyszły kolejne. Np najpierw oświadczono, że szczyt Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu może się nie odbyć. Po różnych tłumaczeniach i wyjaśnieniach skończyło się na tym, że zamiast premiera do Izraela poleci szef MSZ Jacek Czaputowicz. Bardzo jasny sygnał dyplomatyczny, choć nie sądzę żeby cokolwiek zmienił w odbiorze szczytu przez większość Polaków.

W Izraelu wybory bodajże za 2 miesiące. Faktem jest, że Netanjahu robi wszystko, aby władzę utrzymać. A że podobno ma sporo za uszami, to robić szumu musi dużo. Wszyscy trzeźwo komentujący to zaznaczają, ale głupich zachowań Izraela nie można ignorować, tym bardziej, że są coraz głupsze i chyba coraz bardziej wymierzone przeciwko Polsce.

edit: Jednak doczekaliśmy się jeszcze mocniejszej reakcji polskiego rządu i do Izraela nie wybrał się żaden przedstawiciel Polski. Można zaklinać rzeczywistość i twierdzić, że szczyt odwołany, ale reszta krajów V4 po prostu zamieniła swoje wizyty na spotkania bilateralne.

p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Re: Rządy PiS

Post autor: p_atryk » 21-02-2019 18:51

a czy nasza tarnobrzeska obwodnica ma już zgodę na budowę ze strony UE?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 23-02-2019 23:27

I stało się. Kto by nie wygrał jesiennych wyborów, to i tak będzie realizował socjalne pomysły PiSu. Nie bardzo widzę szansę na wycofanie się z nich przez najbliższe lata.

Najśmieszniejsze jak Schetyna mówi, że to realizacja programu PO, a Neumann o tym samym że to "tani populizm, to totalna korupcja polityczna" :lol: POPiS naprawdę niewiele się wewnętrznie różni w znaczących kwestiach.

ODPOWIEDZ