Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 29-08-2019 16:28

Różne pani ustępująca poseł gada głupoty, ale tu akurat w pełni ją popieram. Art 48 Konstytucji jasno wskazuje, że rodzice decydują wg jakich przekonań wychowywane są ich dzieci i warto to przypominać. Należy przy tym zwrócić uwagę, że to działa we wszystkie strony, a nie tylko w jedną, tzn. jeśli kiedyś nastaną wyłącznie szkoły katolickie, to pewnie KoalicjoEuropejska będziesz podpisywać bardzo zbliżone pisma, żeby uchronić swoje ewentualne dzieci przed indoktrynacją jakiej dla nich nie chcesz. Po rodzicielsku. Proste.

A tak naprawdę pisowska pozorowana walka z rzekomym zagrożeniem zajęciami dodatkowymi o nieodpowiedniej dla dzieci treści to zwykła wyborcza ściema. Przecież w obecnej sytuacji politycznej nawet nie trzeba Sejmu, Senatu i Prezydenta, ale zwykłe rozporządzenie MEN i "zagrożenie demoralizacją" w publicznych szkołach zniknie. W rzeczywistości PiS wcale z tym nie walczy, czyli zagrożenia nie widzi, albo je ignoruje.

zbyry
Posty: 1036
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Rządy PiS

Post autor: zbyry » 30-08-2019 08:23

No Trump nie przyleci, wymówka - huragan. Bardzo to wymowne. Bo do tego typu działań wystarczy vice, wchodzi Gwardia Narodowa, Wojsko. A Trump tam przyleci, jak już będzie po wszystkiemu. Przed przyjazdem wchodzi United States Navy Sea, Air and Land, Marines, zabezpieczają teren, później Secret Service również sprawdza teren i ochrania prezydenta. Kiedyś czytałem na ten temat artykuł. Na pewno Trump nie będzie stał w gumiakach jak nasza Pani Wojewoda we Wiśle :-) Czyżby trzeba było oddać majątki, gdzie nikt z bliskich już dawno nie żyje i jeszcze eFy kupić?

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 30-08-2019 09:20

kermit pisze:
29-08-2019 14:46
KoalicjaEuropejska pisze:
29-08-2019 11:21
Stara panna i w dodatku brzydka
A to jak już ktoś jest brzydki to już nie może zabierać głosu? Co tutaj w takim razie robisz? :)
KoalicjaEuropejska pisze:
29-08-2019 11:21
Uświadomić należy dzieci, że KK akceptuje związki partnerskie (Maryja i Józef), które wychowują nieślubne dzieci (Jezus)
Maryja i Józef byli w związku małżeńskim a nie partnerskim. Fajnie tak uczyć katolików nie znając podstawowych faktów?
W czym byli Maryja i Józef? W związku małżeńskim? Daj na to dowód. A czyje dziecko wychowywali? Odnośnie urody, to skąd wiesz jak wyglądam i kim jestem?

Jak ktoś nie ma pojęcia o wychowywaniu dzieci jak Twój WC czy Kryśka, to nie powinien się wypowiadać.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 31-08-2019 22:02

Czemu premier Morawiecki nie odwołuje stopni alarmowych ALFA, ALFA CLR skoro Trump zamiast w Warszawie wylądował na swoim polu golfowym w USA?
:-) ;-) ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Rządy PiS

Post autor: kermit » 01-09-2019 13:48

KoalicjaEuropejska pisze:
30-08-2019 09:20
W czym byli Maryja i Józef? W związku małżeńskim? Daj na to dowód. A czyje dziecko wychowywali? Odnośnie urody, to skąd wiesz jak wyglądam i kim jestem?

Jak ktoś nie ma pojęcia o wychowywaniu dzieci jak Twój WC czy Kryśka, to nie powinien się wypowiadać.
Dowód. Odsyłam go googla. Podstawowa wiedza w funkcjonowaniu tego narzędzia powinna wystarczyć. Szukaj pod hasłem - zaślubimy Maryi. Czyje dziecko? Zgodnie z wiarą katolicką - dziecko Boga. Ale nie będę wchodził w dyskusje religijne z tobą. Wygląda to trochę jak rozmowa z 4 latkiem. Słabe.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 02-09-2019 09:52

Z tobą za to rozmawia się jak z typowym wyborcą PiS. W tyłku był stolec widział.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 02-09-2019 10:25

Obrazek

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 724
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Rządy PiS

Post autor: dominik267 » 02-09-2019 11:39

Tak prawdziwe jak wywiady w wyborczej.

Awatar użytkownika
eston
Posty: 168
Rejestracja: 21-04-2005 16:14

Re: Rządy PiS

Post autor: eston » 02-09-2019 13:14

dino pisze:
31-08-2019 22:02
Czemu premier Morawiecki nie odwołuje stopni alarmowych ALFA, ALFA CLR skoro Trump zamiast w Warszawie wylądował na swoim polu golfowym w USA?
:-) ;-) ;-)
Bo Alfa nie wynikała wprost z Trumpa, przecież dla kogoś z minimum wiedzy w tym temacie to oczywiste :-)
KoalicjaEuropejska pisze:
02-09-2019 09:52
Z tobą za to rozmawia się jak z typowym wyborcą PiS. W tyłku był stolec widział.
Wooow... aleś mu Pan do...ał.
https://www.empik.com/erystyka-czyli-sz ... ,ksiazka-p
Zachęcam do uważnej lektury, może się wreszcie nauczysz kulturalnie dyskutować.
Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 02-09-2019 18:45

No jest w tym trochę dosłownego potraktowania moich zaleceń, czyli kulturalnego języka.
Dla mnie już krok w dobrą stronę.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 04-09-2019 23:23

Interesy z Amerykanami. Ciekawe jak długo PGNIG będzie w stanie bilansować drogi amerykański gaz tańszym od Rosji. Przecież w pewnym momencie ten system zwyczajnie musi przestać działać i ceny gazu w Polsce pójdą w górę w stopniu podobnym do podwyżek cen śmieci.

Przygotowania do zamiany rosyjskiego gazu na “nie-rosyjski” trwały od lat, krok po kroku wpychano kolejne rządy w zakupy z odległych miejsc. Jako pierwszy premier Tusk zawarł niekorzystny dla Polski kontrakt z Katarem na dostawy gazu skroplonego LNG, a na lotnisku powiedział jedynie, że “nie jest to tani gaz”.

Kontrakt zobowiązywał nas do zakupu na zasadzie „bierz, a jak nie to płać” (jak z Gazpromem), a na dodatek uniemożliwiał sprzedaż zakupionego gazu do innych odbiorców (czego już od lat nie ma w kontrakcie gazpromowskim). Ale co najgorsze – zobowiązał nas do zakupu przez 20 lat dużo droższego gazu. Przez kilkanaście lat PGNiG będzie musiało odbierać ponad 10 mld m3 rocznie najdroższego gazu na świecie.

Wtedy jeszcze media coś tam pisały, że drogo, i pytały czy będziemy renegocjować cenę. Jednak z renegocjacji wyszły nici, a zamiast tego nowy zarząd PGNiG, już z “dobrej zmiany”, zgodził się na podwojenie wielkości kontraktu, nie zmieniając formuły cenowej.
Bez żadnej potrzeby z naszej strony, żadnego racjonalnego uzasadnienia.

To były jednak dopiero początki. Rozkręciło się dopiero po wizycie prezydenta Trumpa, który najpierw połaskotał polskie ego na placu Krasińskich, a później dopominał się, by natychmiast podpisywać kontrakty na gaz.

Wtedy nasze władze przyklękły na kolano, a prezydentowi Dudzie zgotowano upokarzającą ceremonię hołdu lennego, gdy musiał podpisać na stojąco dokumenty przy siedzącym Donaldzie Trumpie. Po tym podpisano korzystne dla amerykańskich firm umowy, a to przecież amerykański prezydent lubi najbardziej.

Zakontraktowano dostawy gazu na kolejne 20 lat, a końcówka roku przypominała wręcz “sprint przez kontrakty”. Co miesiąc PGNiG podpisywało wieloletnie zobowiązanie:
- w październiku – kupiło 2,7 mld m3 gazu rocznie w 20-letnim kontrakcie od start-upu nie mającego nawet pozwoleń na budowę,
- miesiąc później zawarto kontrakt na prawie 2 miliardów m3 rocznie aż do 2042 roku (24 lata!),
- a w grudniu – kolejny na 2,7 miliarda m3.
W efekcie, przez dobrych kilkanaście lat PGNiG będzie musiało odbierać ponad 10 mld m3 rocznie najdroższego gazu na świecie. Nie chcą płacić takiego frycowego największe gazowe koncerny europejskie, angażując się w Nord Stream 2 i publicznie ogłaszając, że gaz amerykańskie jest o połowę droższy od notowań na europejskich giełdach.

Mamiąc więc nas wolnym rynkiem, wciśnięto nam kontrakty długoterminowe, na dużo gorszych warunkach niż z Gazpromem. Oczywiście cenę za to zapłacą polscy odbiorcy, będzie to frycowe za tchórzostwo polskich polityków, którzy doskonale wiedzą, ile ta zabawa kosztuje.

http://szczesniak.pl/drogi-gaz-zza-morz
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Rządy PiS

Post autor: DonBeck » 05-09-2019 14:28

A co sądzicie o takiej kampanii:
https://m.jbzdy.eu/obr/1108673/o-ku-wa-xd

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 05-09-2019 15:02

KoalicjoEuropejska pisząc do mnie, cytuję: "słowa sprały ci tę pustą głowinę" są obraźliwe.
Admin proszę o upomnienie dla Koalicji.
Jak nikogo w ten sposób nie obrażam na forach.
Staram się wysłuchać obu stron i się wypowiadać.

Jeśli KoalicjaEuropejska chce tu ludzi obrażać to na jakiej podstawie to robi? Bo wszystko już o tym świecie wie? Bo wszyscy dla niego są niczym?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 05-09-2019 17:57

Minął ponad tydzień, przedawniło się. Czas na forum szybko leci.
Gdzie indziej pouczyłem KE prosząc o kulturalne słownictwo i już widziałem efekty.

Spróbuj dostrzec w tym jakieś pozytywy, ja zwykle się staram i często coś znajduję.
Czy bliskie Ci są ideały Koalicji Europejskiej? Czy użytkownik Koalicja Europejska robi im w taki sposób dobrą, czy złą robotę? ;)

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 06-09-2019 10:02

Cytat od KoalicjiEuropejskiej: "Uświadomić należy dzieci, że KK akceptuje związki partnerskie (Maryja i Józef), które wychowują nieślubne dzieci (Jezus)"...

Pary prowadzące homoseksualny styl życia zainicjowały postępowanie przed polskim Trybunałem Konstytucyjnym, w którym chcą uznania, że przepisy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, gwarantujące prawo do zawarcia małżeństwa jedynie kobiecie i mężczyźnie, są niezgodne z Konstytucją RP.
Takie działanie ma wymusić wprowadzenie w Polsce tzw. „związków partnerskich”.

Tego typu postępowania to pełzający zamach na podstawy naszej cywilizacji, która już w Zachodniej Europie sypie się wcale nie powoli.
Więc jak najbardziej popieram działania IOI.
Tu trzeba dmuchać na zimne, bo inni sporo przegapili i niedługo będą legalizować m.in. związki ludzko-zwierzęce, co jest naturalną konsekwencją tego typu wypaczeń.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 06-09-2019 18:05

orange pisze:
06-09-2019 10:02
Pary prowadzące homoseksualny styl życia zainicjowały postępowanie przed polskim Trybunałem Konstytucyjnym, w którym chcą uznania, że przepisy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, gwarantujące prawo do zawarcia małżeństwa jedynie kobiecie i mężczyźnie, są niezgodne z Konstytucją RP.
Takie działanie ma wymusić wprowadzenie w Polsce tzw. „związków partnerskich”.
Skąd taka informacja? Nie wydaje mi się, bo akurat małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny jest wprost zapisany w Konstytucji.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 07-09-2019 09:46

No, bo jest, tylko obrażony o tym nie wie. Lekarz nie pomógł (ironia). Mnie orange może obrażać?
Afera Brejzy przykrywa aferę Ziobry, LGBT przykrywa pedofilów w sutannach,, kasa dla Pierwszego z...... RP Tadusza Rydzyka jest w porządku? Nigdy Państwo Polskie nie utrzymywało kościoła. Zrobił se Rydzyk radio i telewizję, to niech szuka kasy jak inne komercyjne stacje radiowe i telewizyjne. Wywlekają niby brudy Po_PSL. Dlaczego nikt z poprzedniego rządu nie odpowiedział za to złodziejstwo, przekręty itp.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 07-09-2019 10:19

Cenzura. Jeśli posiadasz wiedzę, że ktoś popełnia przestępstwo, że coś ukradł, że złamano prawo, to należy udać się z tym niezwłocznie do sądu i złożyć doniesienie. A może była jakaś sprawa w których przez te lata jakieś złodziejstwo udowodniono? Oczywiście również w sytuacji prawomocnego wyroku możesz nazywać kogoś złodziejem, ale nie wiem czy już pierwszym złodziejem. Ale jeśli z powyższymi jest problem, to powstrzymaj się z nazywaniem kogoś złodziejem. To czysty hejt internetowy, mowa nienawiści itd. Prawdziwa Koalicja Europejska walczy z takim zachowaniem w Internecie.

Już miałem polecić udział w komentowaniu na NW24, bo w tym co się tam wczoraj działo, pewnie łatwiej byłoby się odnaleźć (mi puchły oczy), ale widzę, że dziś już wszystko pokasowane. Całe szczęście. Mogę zatem polecić rozsądne opanowanie.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 07-09-2019 15:40

PiS dziś zaszalał. Dzisiejszymi propozycjami zlikwiduje tysiące stanowisk pracy. Kaczor chce zrobić eldorado dla Wietnamczyków. Tyle że nie zdaje sobie sprawy z tego co będzie w efekcie tego. Jeszcze do wczoraj byłem gotowy głosować na KKalinkę, ale po dzisiejszym wykwakaniu propozycji programowych stwierdzam, że nie podam ręki nikomu kto przyzna się do głosowania na to pisiorstwo. Moja żona która prowadzi działalność albo podniesie ceny o 100% by móc pokryć koszty wynagrodzeń dla pracowników i rosnących innych obciążeń albo zwolni 6 osób i będzie być może w stanie zarobić tylko na swoje ZUSy a w efekcie zamknąć działalność dzięki której kokosów nie mamy i doświadczonym pracownikom oferujemy zawsze co najmniej 150% najniższej plus premie od swojej wypracowane kwoty. Dziś przy obrocie około miliona i rentowności 15% jeszcze opłaca się działać w 2023 albo wzrosną ceny albo trzeba będzie się zawijać. Ja zza swojego biurka mogę się tylko cieszyć. Choć nie wiem z czego. Przecież z tego kwakania jasno wynika hiperinflacja i setku tysiący dramatów ludzkich.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Jurek1978
Posty: 22
Rejestracja: 12-06-2019 20:36

Re: Rządy PiS

Post autor: Jurek1978 » 07-09-2019 16:07

Wynagrodzenia muszą rosnąć , nikt łaski nie robi. Nikt nie będzie pracował za 500 Euro.

ODPOWIEDZ