Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 15-12-2018 21:54

To drobnostka przy kwestii prawa i sprawiedliwości. Według tej interpretacji sędziowie nie mogą używać symboli, które mogą być jednoznacznie identyfikowane z partiami politycznymi, czyli również z prawem i ze sprawiedliwością. Bez sensu. O czymże mają mówić i do czego być przywiązani sędziowie, jeśli właśnie nie do prawa i nie do sprawiedliwości? Dlaczego niby nie mogą publicznie używać symboli i infografik związanych z prawem i ze sprawiedliwością?

Konstytucji bym się nie obawiał, bo chyba symbol z Twojego awatara nie kojarzy się jednoznacznie z żadną partią czy związkiem zawodowym, ani z konkretnym "ruchem społecznym tworzonym przez związki zawodowe, partie polityczne lub inne organizacje prowadzące działalność polityczną".

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 16-12-2018 11:42

Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 16-12-2018 13:29

Ptasiorrr, można już wrzucać normalnie tweety, w znaczniku "media" na liście z prawej.
Nie musi być pierducka grafika na 1000px. Inna sprawa, że napisałbyś coś od siebie.

A to PiS nie przegra wyborów jesienią?
Demokracja się nie sprawdzi?

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 18-12-2018 11:29

https://dzisiaj.net.pl/1morawiecki-dras ... wukrotnie/ Jeśli to prawda - wspaniałej zmiany ciąg dalszy.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Rządy PiS

Post autor: kermit » 18-12-2018 12:09

Uwielbiam takie rzetelne artykuły. Wytłumaczy mi ktoś jak podwyżka VATu z 5% na 23% sprawi, że produkt będzie finalnie kosztował dwukrotnie więcej tak jak to jest zaznaczone w artykule?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 18-12-2018 12:59

A ja nie uwielbiam. Nawet nie czytam. Szkoda czasu na lekturę takich źródeł. Na wszelkie portaliki typu wpolityce, wiesci24, wsieci, naszdziennik. Depesze PAP są jak mi się wydaje najbardziej wiarygodne. Newsy na interii jak i wiadomości na polsacie do pewnego czasu były neutralne światopoglądowo i politycznie a teraz dryfują nieuchronnie w stronę pislamu. Trzeba teraz patrzeć na to co w TVN i w TVP. Dodać do siebie i podzielić przez dwa. Wtedy blisko prawdy będziemy. :)
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Rządy PiS

Post autor: kermit » 18-12-2018 15:53

Po prostu nie ma co się oszukiwać, że są jakiekolwiek neutralne światopoglądowo stacje telewizyjne i gazety.
Ale to nie jest typowe dla Polski tylko dla całego świata. Jak ktoś jest republikaninem to ogląda FoxNews, jak ktoś jest demokratą to CNN. Proste.

Depesze PAP czy Reuters przekazują informację a nie opinie. To już od odbiorcy zależy jakie opinie z tej depeszy wyciągnie. Dziennikarstwo w Polsce to jednak dziennikarstwo opinii a nie faktów i masz przekaz zależy od tego kogo czytasz czy co oglądasz.

Mimo wszystko wszelkie fake newsy albo brednie należy piętnować a nie rozprzestrzeniać tego wszędzie tak jak to robi ptasior.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 18-12-2018 18:51

Ludzie przestaną kupować napoje, czy po zmianie zamiast kupować słodzone rozcieńczone soki kupią np. prawdziwy 100% sok jabłkowy, na czym skorzystają, a nie stracą sadownicy? Nic w przyrodzie nie ginie.

Tymczasem PiS znów ściemnia jak z niepełnosprawnymi, tylko bardziej.
Kiedy protestowali w Sejmie to ich zaproszono na spotkanie w centrum dialogu, gdzie podpisano w błysku fleszy porozumienie z całkiem innymi rodzinami niepełnosprawnych.

Dziś wiceminister sprawiedliwości ogłosił i podpisał "porozumienie", chyba sam nie bardzo wie z kim, bo rzekomo ze związkami zawodowymi pracowników sądownictwa, ale żadnego z nich nie wymieniono z nazwy. Różnica taka, że wtedy chyba rzeczywiście były tam jakieś rodziny niepełnosprawnych, a teraz nie wiem czy rzeczywiście byli tam jacyś związkowcy, na pewno nie reprezentujące jednak tych, którzy protestują.
Tłumaczenie jak w Uchu Prezesa - przez ostatnie 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej Polaki i Polcy...

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 18-12-2018 19:44

encore pisze:
18-12-2018 12:59
Trzeba teraz patrzeć na to co w TVN i w TVP. Dodać do siebie i podzielić przez dwa. Wtedy blisko prawdy będziemy. :)
Tak? To powiedz dlaczego była transmisja na żywo w TVP INFO z głosowania odnośnie wotum zaufania dla pinokiowego rządu a odnośnie wotum nieufności już nie?
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

jamWilhelm
Posty: 1140
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Rządy PiS

Post autor: jamWilhelm » 18-12-2018 20:25

a w tvn24 była transmisja z wotum zaufania? wiesz? czy musisz poszukać na jakimś szmatławcu znów?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 18-12-2018 22:11

Po pierwsze, telewizja publiczna jest niepotrzebna.
Po drugie, jeśli już jest, powinna być możliwie obiektywna.
Po trzecie, przy bardzo antyrządowym nastawieniu większości mediów, nie dziwię się, że ci którzy mają wpływ na media publiczne, robią coś odwalonego w drugą stronę, dla równowagi.

Ale z zaufaniem nie oglądam nic, a na oglądanie różnych przekazów i wyciąganie średniej trochę szkoda czasu.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Rządy PiS

Post autor: kermit » 19-12-2018 09:45

Nie do końca mogę się zgodzić z tym stwierdzeniem, że telewizja publiczna jest niepotrzebna. Jej jakość powinna być jednak inna. Mimo, iż to telewizja z misją to jakością nie odbiega od stacji komercyjnych. Brakuje mi publicystyki i dokumentu na najwyższym poziomie.
Media publiczne to nie tylko telewizja ale też radio. Nie wyobrażam sobie aby zabrakło Jedynki i byłbym zmuszony do słuchania RMFu, ZETki itp.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 19-12-2018 10:24

jamWilhelm pisze:
18-12-2018 20:25
czy musisz poszukać na jakimś szmatławcu znów?
Muszę poszukać na frondzie.
kermit pisze:
19-12-2018 09:45
Mimo, iż to telewizja z misją to jakością nie odbiega od stacji komercyjnych.
Z jaką misją? Czym nie odbiega?
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Rządy PiS

Post autor: kermit » 19-12-2018 11:08

ptasiorrr pisze:
19-12-2018 10:24
Z jaką misją? Czym nie odbiega?
Misja telewizji publicznej - https://www.arslege.pl/misja-publiczna- ... 67/a51168/
Czym nie odbiega? Napisałem. Jakością.

jamWilhelm
Posty: 1140
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Rządy PiS

Post autor: jamWilhelm » 19-12-2018 12:37

standardowo ptasior nie odpowiadasz na pytania. Czyli nie wiesz czy w tvn24 leciało wotum zaufania ale za to wiesz w v tvp nie leciało wotum nieufności a przecież chyba tej telewizji nie oglądasz więc musiałeś to gdzieś przeczytać/zobaczyć na memie.
Swoją drogą (jak kermit zauważył) trzeba mieć mocno humanistyczny rozum aby pleść głupoty o "dwukrotnej" podwyżce przy wzroście podatku o 18% i to jeszcze powielać.
Na mój rozum przykładowo:
Sok teraz 5zł netto - brutto 5,25zł
Sok po rzekomej podwyżce 5zł netto - brutto 6,45
Jeśli dobrze rozumiem :)

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 19-12-2018 14:32

jamWilhelm pisze:
19-12-2018 12:37
Czyli nie wiesz czy w tvn24 leciało wotum zaufania ale za to wiesz w v tvp nie leciało wotum nieufności a przecież chyba tej telewizji nie oglądasz więc musiałeś to gdzieś przeczytać/zobaczyć na memie.
Nie, nie oglądam, ale z ciekawości przełączyłem żeby zobaczyć. Standardowo: jak napierdziela się na PiS to Kurwizja nie transmituje. Jeśli jednak Pinokio czy **** jest chwalony to jak najbardziej telewizja tfu publiczna przekazuje. Nie może przekazywać złych informacji na temat pisuarów, bo przekaz jest na naziemnej telewizji cyfrowej i wszyscy zwolennicy Kaczafiego zachodzili by głowę, dlaczego jedyna słuszna telewizja przekazuje zło o jedynej słusznej partii. Przecież to TVN jest złem i wytworem Szatana i to TVN kłamie. Katobetony pisali petycję aby zabrać koncesję TVN, co oczywiście jest a wykonalne. TVN24 przekazuje wszystkie ważne posiedzenia sejmu na żywo - odpowiadając na Twoje pytanie.
kermit pisze:
19-12-2018 11:08
Misja telewizji publicznej - https://www.arslege.pl/misja-publiczna- ... 67/a51168/
Czym nie odbiega? Napisałem. Jakością.
A jakbyś tą misję opisał swoimi słowami?
Jakością odbiega. W 4K nie nadaje.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

jamWilhelm
Posty: 1140
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Rządy PiS

Post autor: jamWilhelm » 19-12-2018 15:05

nie chce mi się tej misji czytać tak jak i oglądać tvp, chodzi mi jedynie o to, że spamujesz a rozmawia się z Tobą na zasadzie "a ci to, a wy tamto", przeważnie też nie odpowiadając na pytania bo najzwyczajniej w świecie nie znajdujesz na nie odpowiedzi w memach czy w swoich świetnych czasopismach. Nie odpowiedziałeś też czy było wotum zaufania w tvn

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 19-12-2018 17:15

jamWilhelm pisze:
19-12-2018 15:05
nie chce mi się tej misji czytać tak jak i oglądać tvp, chodzi mi jedynie o to, że spamujesz a rozmawia się z Tobą na zasadzie "a ci to, a wy tamto", przeważnie też nie odpowiadając na pytania bo najzwyczajniej w świecie nie znajdujesz na nie odpowiedzi w memach czy w swoich świetnych czasopismach. Nie odpowiedziałeś też czy było wotum zaufania w tvn
Nic nie spamuję. Cytuję tylko artykuły z niektórych portali internetowych. Wotum zaufania było w TVN 24. Nikt z wyznawców PiS też nie odpowie na pytanie co zrobił PiS oprócz tego, że dał 500 zł. na każde drugie i następne dziecko. Tylko, że PiS nie dał. Teoretycznie może uchwalić ustawę 2000 na każde dziecko i ciemnota to pochwali. Tylko skąd się bierze kasa na takie świadczenia? Przez ostatnie 3 lata Unia Europejska była bardzo złą szmatą. Nie było flag z gwiazdkami podczas wystąpień prymitywów z PiS. Teraz nagle diametralna zmiana, bo za pół roku wybory do Europarlamentu i trzeba dopchać się do innego koryta, bo od tego obecnego w październiku 2019 mogą zostać odsunięci. A do pierwszego starczyć musi.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 19-12-2018 20:18

ptasiorrr, akurat przy przenosinach ban się ściągnął, ale pracujesz na nieodwołalny i wiekuisty.
Założyłem optymistycznie, że tego wulgarnego słowa nie użyłeś wobec demokratycznie wybranego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i tylko dlatego jeszcze tu jesteś. Nie wyprowadzaj mnie z błędu. Daj sobie spokój z prymitywnym obrażaniem dużej części Polaków. Piszę to po raz ostatni.
ptasiorrr pisze:
19-12-2018 17:15
Nikt z wyznawców PiS też nie odpowie na pytanie co zrobił PiS oprócz tego, że dał 500 zł. na każde drugie i następne dziecko.
Każdy wyznawca PiS bez problemu wymieni:
Przywrócenie podniesionego przez PO minimalnego wieku emerytalnego
Podniesienie wynagrodzenia minimalnego
Reforma oświatowa - likwidacja gimnazjów
Zablokowanie kwotowego przymusowego podziału nielegalnych imigrantów
Podwyżki dla policjantów, pielęgniarek, nauczycieli i ogólnie budżetówki
Utworzenie WOT

I mimo że do PiS, jako do socjalistów, jest mi daleko, to jednak w pełni popieram przywrócenie wieku emerytalnego, likwidację gimnazjów, odejście od kwot czy utworzenie WOT, bo to są dobre rzeczy, które po PiSie pozostaną. Nawet jeśli POKO wygra najbliższe wybory do Sejmu, to tych kwestii już nie odwróci.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 19-12-2018 20:28

ptasiorrr pisze:
18-12-2018 19:44
Tak? To powiedz dlaczego była transmisja na żywo w TVP INFO z głosowania odnośnie wotum zaufania dla pinokiowego rządu a odnośnie wotum nieufności już nie?
Nie umiem odpowiedzieć Ci na to pytanie, jeśli rzeczywiście tak było. Nie umiem inaczej niż:
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

ODPOWIEDZ