Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 31-10-2015 11:49

"No i fajnie! Kościół podniósł czynsze za przedszkola z 400 zł. do 5000 zł. Choć ja jestem przeciwko PiS powinien podnieść o 5000 procent. A po co? Po to żeby już na początku ich kadencji wyborcy puknęli (z tym, że tu powinno być inne słowo) się w czoło co zrobili. Zobaczymy jakie będą koszty likwidacji gimnazjów w niecały rok. Coś kosztem czegoś więc na pewno będzie haczyk z tym 500 zł. zasiłku na dziecko.

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/obietnice ... 89415.html

http://pochwalaglupoty.pl/index.php/pol ... prawdzenia



Edytowany przez ptasiorrr o 31-10-2015 - 11:10. "
Ostatnio zmieniony 31-10-2015 11:49 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

okruszek
Posty: 145
Rejestracja: 13-10-2015 13:23

Rządy PiS

Post autor: okruszek » 31-10-2015 15:45

"
ptasiorrr pisze:No i fajnie! Kościół podniósł czynsze za przedszkola z 400 zł. do 5000 zł.
No chyba coś Ci się pomyliło."
Ostatnio zmieniony 31-10-2015 15:45 przez okruszek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 31-10-2015 17:50

"
No chyba coś Ci się pomyliło.
http://wiadomosci.onet.pl/krakow/przeds ... roc/ctj945

http://natemat.pl/160179,oslupialam-jak ... mnym-szoku

Jeśli nie mówili o tym w Twoim ulubionym radiu lub telewizji z Torunia, to nie znaczy, że to nie jest prawda. Dziwny zbieg przypadków po wygranej jedynej tfu słusznej partii. Nic mi się nie pomyliło
koszt miesięcznego najmu trzech lokali wynosił w sumie 1,2 tys. zł. Od maja tego roku Kościół podwyższył opłaty o ponad 1000 procent. Teraz wynoszą one 12,5 tys. zł miesięcznie, a w przyszłym roku mają jeszcze wzrosnąć.
"
Ostatnio zmieniony 31-10-2015 17:50 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Rządy PiS

Post autor: nikanor » 01-11-2015 20:43

"Z kłamstw pis zaczyna wychodzić:
1. 500 zł na każde dziecko - następnie się zmieniło, że tylko dla najbiedniejszych oraz zmiana że tylko od drugiego dziecka - jednym słowem żenada !!!
2. 500zł w tym roku - Nagle zaczęto ściemniać, że nie wiadomo jaki budżet i może to będzie dopiero w 2016, a może później
3. Mówiono szeroko, że będą pieniądze na zachcianki pisu oraz że mają gotowe ustawy na to by pieniądze te pozyskać - okazało się, że nie ma nic i nie ma pomysłu skąd te pieniądze wytrzasnąć zganiając na poprzednią władzę.
4. na koniec (jak na razie) propozycje ministrów: "filozof" gowin - od tej pory w szkołach filozofia i jeszcze raz filozofia, a drugi (o by to był żart) macierewicz od MON - już załatwił likwidację WSI (swoją droga kilkanaście osób straciło życie przez ujawnienie tajnych agentów). Mam skrytą nadzieję, że tego człowieka nie będzie nigdzie i schowa się pod miotełkę jarosława i wychylać się ze swoimi wyimaginowanymi teoriami i pomysłami.

Założę się - że już na starcie żenady ciąg będzie dalszy



Edytowany przez nikanor o 01-11-2015 - 19:46. "
Ostatnio zmieniony 01-11-2015 20:43 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 01-11-2015 21:08

"Trochę się pospieszyłeś.
Z 1, 2, 3 nie mogę się jeszcze zgodzić, a o 4 nic nie wiadomo, do czasu powołania rządu.

1. Mam przed sobą ulotkę wyborczą kandydata Kalinki, a w niej dokładnie tak jak sugerujesz że jest po zmianach. 500 zł od drugiego dziecka w górę.
To samo pisała przed wyborami Wyborcza, na pewno PiSowi nie sprzyjająca:
http://wyborcza.pl/1,75478,19072030,pro ... odowa.html
2. Gdzie tak mówiono? Nie spotkałem takiego zastrzeżenia. Jeszcze nie ma nowego Sejmu. Przegłosują może w tym roku, później trzeba to wdrożyć.
3. W rozmowie z RMF szykowany na wicepremiera Gliński twierdzi, że podatek bankowy i od sklepów wielkopowierzchniowych powinny być przegłosowane w tym roku i wdrożone od 1 stycznia 2016. To właśnie pomysł skąd te pieniądze wziąć, który zresztą nie był żadną tajemnicą.
4. Gdyby przejrzeć wszystkie pojawiające się w mediach propozycje rządów PiSu, to zebrało by się kilkaset osób. Jeszcze nie czas oceniać.

Nie twierdzę, że PiS te obietnice spełni. Nie uważam też żeby było to samo dobro i należałoby je spełniać. Ale dopóki nie rządzą, to za wcześnie na rozliczenia kłamstw :-)

To jak z prezydentem Kiełbem. Dopóki realizował budżet poprzednika, dopóty można było wierzyć, że naprawdę chce niskich podatków, które obiecywał w kampanii wyborczej. Dopiero od przedwczoraj można go rozliczać z realizacji obietnic w tym temacie."
Ostatnio zmieniony 01-11-2015 21:08 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Rządy PiS

Post autor: nikanor » 02-11-2015 17:06

"Adminie
1. Ja czytałem akurat ulotkę kandydatki pis z okręgu Radomskiego i tam jest "jak wół" 500 zł na każde dziecko niezależnie od stanu finansowego rodziny
2. W debatach przedwyborczych oraz audycjach radiowych i TV mówiono o priorytecie tej ustawy, że ma być w tym roku. Zgodze się, że od zatwierdzenia do wdrożenia jest trochę czasu. Ziobro w tvn mówił, że będzie to od początku 2016r.
3. Moim zdaniem ma to i złe i dobre strony. ZŁE: jak wprowadzą takie podatki dla sklepów wielkopowierzchniowych to zapewne duża część z nich zrezygnuje z działalności w Polsce co zwiększy ceny innych sklepów bo konkurencja mniejsza, sklepy te to zachodnie koncerny, odbije się to na drobnych sklepikach w tych marketach, zaczną zapewne być zamykane. To z kolei idzie dalej, większe podatki, większe ceny, mniejsza sprzedaż, a nie sprzedają tam produktów tylko zachodnich lecz w zdecydowanej większości polskie.
Sznureczek pociągnie za sobą spadek sprzedaży polskich firm itd. kółko zamknie się na tym, że z polskich firm mniejsze będą wpływy do budżetu, a jak zwykle ucierpimy na tym my, jako ostatni w tej piramidzie.
DOBRE: jedyną rzeczą racjonalną jest to, że "zagraniczni" powinni płacić tyle co Polacy za sklepy i z tym się zgodzę w 100%
4. Dziś z rana w tv usłyszałem o przymiarkach nowego rządu, również wczoraj w kawie na ławę była o tym dyskusja.
Również jestem daleki od ocen nowych ministrów, ale patrząc na te "stare gęby" pisu....nikogo racjonalnego na ministra nie widzę.

Tak dla małej formalności
http://fakty.interia.pl/polska/news-pow ... Id,1914869



Edytowany przez nikanor o 02-11-2015 - 16:10. "
Ostatnio zmieniony 02-11-2015 17:06 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

pawelekp123
Posty: 3
Rejestracja: 02-11-2015 15:34

Rządy PiS

Post autor: pawelekp123 » 04-11-2015 16:09

"500zł na każde dziecko.. a dla kogoś bez dziecka ile? Czy może ten którego nie stać na dziecko będzie dopłacał do tego żeby ktoś kogo stać na dziecko to dziecko sobie zrobił?"
Ostatnio zmieniony 04-11-2015 16:09 przez pawelekp123, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 04-11-2015 22:45

"Póki co nie będzie obniżki vatu do 22 %
"Obniżka podstawowej stawki VAT z 23 do 22 proc. nic nie da ? cały efekt ekonomiczny przejmą sprzedawcy, a nie nabywcy. Musi więc pozostać, ze względu na sytuację finansów publicznych, na poziomie 23 proc. Obniżanie jej do 22 proc. nie ma sensu, gdyż straci się dochody budżetowe bez efektu dla konsumentów" ? powiedział prof. Modzelewski, który zasiada także w Narodowej Radzie Rozwoju powołanej przez prezydenta, pytany, czy podstawowa stawka VAT powinna pozostać na obecnym poziomie"."
Ostatnio zmieniony 04-11-2015 22:45 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Rządy PiS

Post autor: stachu » 05-11-2015 13:34

"
pawelekp123 pisze:500zł na każde dziecko.. a dla kogoś bez dziecka ile? Czy może ten którego nie stać na dziecko będzie dopłacał do tego żeby ktoś kogo stać na dziecko to dziecko sobie zrobił?
A dla kogoś bez dziecka to oczywiście, że nic, powinna być jeszcze dopłata :)
Ok, z tą dopłatą to żartuje, ale mnie rozbawiło to powyższe podejście.

Rodzice, którzy wychowują dziecko, wychowują późniejszego płatnika podatku, który będzie zarabiał na emerytury dla rodziców.
A kto będzie pracował na te emerytury dla kogoś, który nie spłodził dziecka?

Trudno mi sobie wyobrazić, żeby zdrowego małżeństwa nie było stać choćby na dziecko."
Ostatnio zmieniony 05-11-2015 13:34 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Rządy PiS

Post autor: iv » 06-11-2015 03:19

"
stachu pisze:Trudno mi sobie wyobrazić, żeby zdrowego małżeństwa nie było stać choćby na dziecko.
Oczywiście te 500 zł na dziecko to element polityki prorodzinnej i zgadzam się ze ~stachu.
Z jednym wyjątkiem: niestety ja sobie potrafię wyobrazić, że przy dzisiejszym rynku pracy zdrowego małżeństwa nie stać na dziecko. Chyba, że zrobimy masę założeń typu "mogą wyjechać", "mogą się przekwalifikować" i "w dzisiejszych czasach trzeba być zaradnym i elastycznym".
Jak ktoś racjonalnie liczy i nie chce prosić o pomoc finansową, to może podjąć decyzję, że nie stać go na dziecko. Bo odpowiedzialnie stwierdza, że nie można liczyć na "jakoś to będzie". Choć po prawdzie, jakoś to by było."
Ostatnio zmieniony 06-11-2015 03:19 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Rządy PiS

Post autor: stachu » 06-11-2015 13:00

"Sluchaj iv jezeli chodzi o wyjazd za granicę jednego z małżonków to szczerze odradzam, no chyba ze razem. :)
Bardziej polecalbym przekwalifikowanie sie. Niestety dziś trzeba być elastycznym.
Malzenstwo z założenia jest powołane do urodzenia i wychowania dzieci."
Ostatnio zmieniony 06-11-2015 13:00 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

dzieńziemi
Posty: 310
Rejestracja: 17-04-2014 19:18

Rządy PiS

Post autor: dzieńziemi » 06-11-2015 13:13

"PIS będzie także pomagał rolnikom

"Potrzebna jest ustawa o ubezpieczeniach dla rolników, która da poczucie bezpieczeństwa rolnikom. Trzeba też wprowadzić rozwiązania ustawowe, które dadzą możliwość obrony polskiej ziemi, by nie wyprzedawać jej na inną działalność - mówiła Szydło pokazując gotową ustawę. Zaznaczyła, że te dwie ustawy zostaną wprowadzone jako pierwsze. Mówiła też o konieczności zmiany systemu dopłat dla rolników. "To zadanie długofalowe" - powiedziała."
Ostatnio zmieniony 06-11-2015 13:13 przez dzieńziemi, łącznie zmieniany 1 raz.

latacz
Posty: 418
Rejestracja: 01-07-2011 01:05

Rządy PiS

Post autor: latacz » 06-11-2015 15:07

"Nieładna ta wymiana Rządu na nowy. Kiepsko się zaczyna. Brak Polski na szczycie UE dotyczącym uchodźców to nie jest ok. Nie tego bym oczekiwał od Mojego Rządu."
Ostatnio zmieniony 06-11-2015 15:07 przez latacz, łącznie zmieniany 1 raz.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Rządy PiS

Post autor: nikanor » 06-11-2015 21:11

"Rolnikom: a "KRUS" przecież z tą instytucją rolnicy mają jak u Boga za piecem 100% lepiej niż w zus ....i jeszcze czegoś trzeba?
Polska wieś sprzed 15 lat a teraz to ziemia a niebo....nadal jest źle ? Z tego co powszechnie wiadomo rolnicy mają zdecydowanie lepiej niż ludzie w miastach. Fakt zdarzają się wyjątki ale to zapewne jest mały procent od tych co zdecydowanie się polepszyło.

latacz:
Tu się zgodzę w 100%. Lepiej byc w senacie ? czy może na jakimś kościelnym zlocie? Lepiej uważać na sprawy państwa, 11 listopad szczyt dot. Afryki i imigrantów. 12 listopad problem imigrantów w UE.
Przypomnę, że polscy przedsiębiorcy w Afryce inwestują kupę forsy i to jest cel, niż spodobanie się kilkudziesięciu osobom w Polsce.
Kolejna porażka p. prezydenta.
Nieładnie się rządy zaczęły"
Ostatnio zmieniony 06-11-2015 21:11 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 06-11-2015 22:38

"
nikanor pisze:Rolnikom: a "KRUS" przecież z tą instytucją rolnicy mają jak u Boga za piecem 100% lepiej niż w zus ....i jeszcze czegoś trzeba?
A wiesz jakie są później emerytury po Krus-ie?
Bo z tego co ja wiem, to nie za wielkie."
Ostatnio zmieniony 06-11-2015 22:38 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Rządy PiS

Post autor: iv » 07-11-2015 02:49

"
stachu pisze: Malzenstwo z założenia jest powołane do urodzenia i wychowania dzieci.
Jako instytucja - może między innymi tak. Natomiast moim zdaniem każde konkretne małżeństwo jest powołane do tego, do czego powołali je małżonkowie. I znam kilka udanych małżeństw od początku planowanych bez rodzicielstwa. Cóż, patrząc na temat wątku mam szczerą nadzieję, że moja wypowiedź jest off topic - choć są już zapowiedzi moralnej odnowy ustawodawstwa okołorodzinnego i reprodukcyjnego.

To bardziej na temat:
rav pisze: A wiesz jakie są później emerytury po Krus-ie? Bo z tego co ja wiem, to nie za wielkie.
Mnie ZUS zabiera jakąś kosmicznie dużą kwotę, a emeryturę i tak będę miała nie za wielką, jak każdy w moim wieku. I to przy pracy do 67, a może 70. Ostatnio była zresztą taka zabawa, żeby znajomym w realu czy na fejsie chwalić się pismami z ZUS z wyliczeniem emerytur.
Reformy KRUSu nie można było zrobić ze względu na koalicjanta, więc było jakieś uszczelnianie systemu, który i tak szczelny nie jest. Teraz PiS uśmiecha się w stronę elektoratu wiejskiego, więc też pewnie nie będzie wielkiej woli zasadniczych zmian.
Wielu rolnikom byłoby ciężko zapłacić składkę w realnej wysokości, choć przecież małym przedsiębiorcom też bywa bardzo ciężko zapłacić ZUS. Oczywiście nie wolno wyrzucić części osób poza system ubezpieczeń społecznych, ale trzeba się w końcu systemowo za te reformy zabrać. Bo inaczej naszym dzieciom zostawimy same długi, zobowiązania i coraz bardziej nierozwiązywalne problemy."
Ostatnio zmieniony 07-11-2015 02:49 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 07-11-2015 09:03

"
iv pisze:Oczywiście nie wolno wyrzucić części osób poza system ubezpieczeń społecznych
Myślę że wielu ludzi nie trzeba by wyrzucać z systemu. Gdyby tylko uchylić furtkę, to same by pobiegły na wolność.

Obrazek

Zresztą dla wielu właśnie KRUS jest jedną z furtek.
Co do tematu - zakładam że rządy PiS w temacie emerytur nie zrobią nic rozsądnego. Skroją nam pewnie drugą połowę pieniędzy z OFE i na tym się skończy. W sprawie wieku zrobią wybór (bo przecież 60 i 65 lat to nie przymus), a każdy wybór jest lepszy dla obywatela niż brak wyboru. Pójdziesz wcześniej - dostaniesz mniej. Jasna sprawa."
Ostatnio zmieniony 07-11-2015 09:03 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Rządy PiS

Post autor: stachu » 07-11-2015 19:07

"
iv pisze:Jako instytucja - może między innymi tak. Natomiast moim zdaniem każde konkretne małżeństwo jest powołane do tego, do czego powołali je małżonkowie. I znam kilka udanych małżeństw od początku planowanych bez rodzicielstwa. Cóż, patrząc na temat wątku mam szczerą nadzieję, że moja wypowiedź jest off topic - choć są już zapowiedzi moralnej odnowy ustawodawstwa okołorodzinnego i reprodukcyjnego.
Ja dalej będę podtrzymywał, że małżeństwo jest powołane do wychowania dzieci, podaję Ci fragment z wikipedii.
Oczywiście zdarza się, niektóre małżeństwa nie chcą mieć dzieci, ale to jest ich wybór, prywatna sprawa, co nie znaczy, że tak ma być.
Poza pewnymi wyjątkami, każde małżeństwo jest powołane do utworzenia rodziny.
Wikipedia pisze:Małżeństwu powszechnie przypisuje się rolę założycielską wobec rodziny, co zazwyczaj wiąże się z opieką nad dziećmi, ich wychowaniem i socjalizacją
Zastanawia mnie co masz na myśli mówiąc o "zapowiedzi moralnej odnowy ustawodawstwa okołorodzinnego i reprodukcyjnego" ?"
Ostatnio zmieniony 07-11-2015 19:07 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Rządy PiS

Post autor: nikanor » 07-11-2015 20:53

"Kolejna obietnica "w koszu" niespełniona przez piso-prezydenta.
Obiecywał, że rozwiąże problem, stosowną ustawą, pomoże ludzim posiadającym kredyt we frankach i.....i protest przed kancelarią, a rzecznik wypowiada się " nie możemy tego zrobić"
Ale ludzi zrobili w "bambuko" ..... to dopiero początek...."
Ostatnio zmieniony 07-11-2015 20:53 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

dzieńziemi
Posty: 310
Rejestracja: 17-04-2014 19:18

Rządy PiS

Post autor: dzieńziemi » 09-11-2015 12:46

"Propozycje socjalne PiS. "Rodzina 500 plus" i darmowe leki

W trakcie kampanii wyborczej kandydatka PiS na fotel premiera Beata Szydło zapowiedziała wprowadzenie w życie programu "Rodzina 500 plus". Rząd ma znaleźć po 500 zł miesięcznie na drugie i każde kolejne dziecko w rodzinie. A w rodzinach, w których dochód jest niższy niż 800 zł na jedną osobę, 500 zł przysługiwałoby już na pierwsze dziecko. Program ma kosztować budżet państwa ok. 22 mld zł rocznie. Propozycja ta - według autorów - ma wspomóc najbiedniejszych, a jednocześnie przeciwdziałać pogłębiającemu się kryzysowi demograficznemu Polski.

PiS zapowiada także zreformowanie systemu opieki nad ludźmi niesamodzielnymi i ciężko chorymi, w tym większe finansowe i instytucjonalne wsparcie dla opieki domowej oraz zorganizowanie systemu opieki nad osobami niesamodzielnymi. Chce także zagwarantować seniorom po 75. roku życia darmowe leki.

Wsparciem dla polskich rodzin ma być także zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł, obniżenie wieku emerytalnego oraz wprowadzenie Narodowego Programu Zatrudnienia."
Ostatnio zmieniony 09-11-2015 12:46 przez dzieńziemi, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ