Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 12-10-2016 22:08

"Tak! PiSałem, że PiS może być na tyle bezczelne, że po odwołaniu prezesa i jego "czasowym" przywróceniu, może go mianować ponownie.

Od dłuższego czasu działa to tak, że JarKacz inicjuje, a reszta reaguje.
Coraz częściej (może dla samej zabawy władzą?) zmienia wcześniejsze decyzje, wówczas system nie wyrabia, a komentatorzy nie nadążają."
Ostatnio zmieniony 12-10-2016 22:08 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Rządy PiS

Post autor: dino » 12-10-2016 22:19

"Warto zauważyć, że ten samorzutnie utrwalający się mechanizm rządów PiS skutkuje nie tylko nagłymi zwrotami ale naraża sprawujących władzę na śmieszność.
Sądzę, że należałoby ujawnić prawdziwego premiera gdyż obecnie mamy do czynienia z pewnym deja vu - Krzaklewski podobnie rządził "rządem" AWS, w którym nota bene PC miała swój zasadniczy udział."
Ostatnio zmieniony 12-10-2016 22:19 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Jasiek
Posty: 617
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Rządy PiS

Post autor: Jasiek » 14-10-2016 14:53

"Admin
Do min. Streżyńskiej większość komentujących z różnych opcji nie ma zastrzeżeń, zakładam zatem że ona jest kompetentna.
Ale ona też chyba najmniej się odzywa.
Co do tej Pani miałem spore oczekiwania i był moment gdy myślałem, że właśnie Ona będzie osobą najbardziej kompetentną w tym rządzie. Ja osobiście jednak się bardzo rozczarowałem. Jak na chwilę obecną tak naprawdę nie zrobiła nic ciekawego. Chwalenie się np. jak to super udało się z wnioskami na 500+ gdy całość akcji wyniesiona została poza usługi świadczone przez nasze ukochane Państwo to coś nie tak. Dlaczego Pani nie zrobiła nic żeby takie wnioski można było złożyć choćby przez ePuap ??? Chwalić się tym, że ktoś odwalił za nią robotę to chyba nic specjalnego. Pomysł pomysłem ale działania mało.
Jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo kraju to samo - tylko gadanie ... gadanie ... i tyle. Teraz jest opowiadanie jak to Polska nie jest przygotowana na ataki cyberprzestępców i jak to nie mają pieniędzy i kadr do tego by sprawnie przeciwdziałać atakom.Wcale nie twierdzę, że tak nie jest ale po pierwsze po co o tym głośno trąbić (by zachęcić cyberprzestępców ???) i gdzie są rozwiązania tego problemu ??? Tak słyszałem - lepiej opłacać pracowników IT w administracji. Czy poza tym gadaniem coś zostało zrobione ???? Za poprzednich rządów przynajmniej były próby organizowania szkoleń, konferencji dla pewnej grupy osób odpowiedzialnych za cyberbezpieczeństwo. Teraz nie ma nic oprócz stękania.
Ostatnio spotkałem się z tezą, że Pani jako jedyna lub jedna z niewielu nie zrzuca wszystkiego na poprzedników. A czymże w takim razie jest opowiadanie, że to rozwiązanie jest złe, tamten system jest zły ... tamto niedobre. Ja się zgadzam, że za czasów poprzedników dawano ciała z różnymi systemami - choćby ze wspomnianym już ePuapem ale jeśli ma się tylko krytykować - to gdzie tu sens gdzie logika ???. Nie było też (nie wiem czy teraz jest - jak na razie nic nie zrobili to ciężko się wypowiadać) jakiejś przewodniej koncepcji i nadzoru nad tworzonymi systemami - część systemów dublowała dane, które były w nich przetwarzane.
Ale pogadać sobie zawsze można ... To może i dobrze, że Pani się mało odzywa ...



Edytowany przez Jasiek o 14-10-2016 - 13:01. "
Ostatnio zmieniony 14-10-2016 14:53 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 15-10-2016 00:09

"Następny durny pomysł i szukanie pieniędzy w naszych kieszeniach http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/ ... olady.html"
Ostatnio zmieniony 15-10-2016 00:09 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 15-10-2016 00:51

"Socjalistyczna porażka. Później podatek od boczku.
Z tego typu kar "zdrowotnych" tylko jedna by mi pasowała - duża grzywna za palenie byle czym w piecach. Mogą nawet dronami testować nad kominami o każdej porze dnia i nocy."
Ostatnio zmieniony 15-10-2016 00:51 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 16-10-2016 23:19

"Tak surowo oceniacie ten podatek od zbyt dużej zawartości cukru w produktach żywieniowych, a czy wiecie ile znajduje się cukru choćby w napojach typu kubuś czy pysio? już nie muwiąc o coli, którą dzieci tak chętnie piją, a jest tam przecież jeszcze kofeina

Obrazek

Obrazek

Takie napoje dzieci również chętnie piją:

Obrazek

Zobaczmy na jogurty:

Obrazek

Specjalnie dla dzieci: ponad kostka cukru w tak małym pojemniczku.

Obrazek

Czy to jest Fitnes?

Obrazek

Zobaczmy na keczup

Obrazek

W czekoladzie ok cukier powinien być, ale w sokach i jogurtach aż tyle?
Czy dalej jesteście tacy przeciwko zbyt dużej zawartości cukru choćby w produktach dla dzieci?"
Ostatnio zmieniony 16-10-2016 23:19 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

zbigniew76
Posty: 77
Rejestracja: 16-11-2010 22:08

Rządy PiS

Post autor: zbigniew76 » 17-10-2016 01:32

"Poczekajmy na "kanadĘ" ?
I wtedy zobaczymy jaki podadek będzie od GMO $$$$$ ///?"
Ostatnio zmieniony 17-10-2016 01:32 przez zbigniew76, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 17-10-2016 02:23

"
rav pisze: W czekoladzie ok cukier powinien być, ale w sokach i jogurtach aż tyle?
Czy dalej jesteście tacy przeciwko zbyt dużej zawartości cukru choćby w produktach dla dzieci?
To znaczy , że trzeba na ludzi nakładać następny haracz? Za chwile okaże się , że masło też nie zdrowe, mięso też nie zdrowe i co od wszystkiego będzie kolejny podatek ? Na cukier , czekoladę itd jest najwyższa 23% stawka VAT-u i to jest jeszcze mało? Gabinety polityczne niech sobie zlikwidują i będą mieć więcej pieniędzy na służbę zdrowia."
Ostatnio zmieniony 17-10-2016 02:23 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 17-10-2016 09:48

"Nie rozumiesz alek! Przeczytaj tekst dokładnie.

Tu nie chodzi o nakładanie podatku na ludzi, tylko na zakłady produkujące te produkty.

Podatek VAT nie ulegnie zmianie.



Powiesz, że i tak firmy przerzucą ten podatek w koszty. Może i niektóre tak, ale na pewno znajdą się też firmy, które będą produkowały z mniejszą ilością cukru i tam tego dodatkowego podatku firmy nie wrzucą w cenę, więc teoretycznie konkurencja będzie zmuszała do produkowania wyrobów z mniejszą ilością cukru, a praktycznie się okaże."
Ostatnio zmieniony 17-10-2016 09:48 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 17-10-2016 11:37

"Zrozumiałem tekst dokładnie i nie pisałem nic o zmianie VAT-u a jedynie , że produkty już są obłożone 23% stawką , która według zapowiedzi przedwyborczych od 2017 roku miała zostać obniżona do 22% , ale już PIS się z tego wycofało. Nie podobają mi się kolejne daniny nakładane na ludzi. Naiwnością jest zakładanie , że producent tego nie wliczy w cenę towaru. Wliczy lub będzie kombinował jak to obejść stosując różne słodziki itd. Czy przez to społeczeństwo będzie zdrowsze? Miała być "dobra zmiana" a tu co rusz to nowy podatek . Za chwilę będziemy płacić podatek od wody . Minister pięknie to powiedział , że rodzina 4 osobowa zapłaci tylko 2,5 zł więcej miesięcznie tylko zapomniał dodać , że wpłynie to m.in na koszt energii a pośrednio na wszystko . Ale tu "sprzeda" się bajeczkę , że to winna Unia a "ciemny lud to kupi"."
Ostatnio zmieniony 17-10-2016 11:37 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 17-10-2016 13:34

"dlatego nie ma co mieszać podatku od dużej ilości cukru z podatkiem VAT :)"
Ostatnio zmieniony 17-10-2016 13:34 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 17-10-2016 21:40

"Może Cię rav przekonam w inny sposób?
Tu nie chodzi o cukier, ani o podatek. Chodzi o walkę "bestii" z jednym z największych Bożych Darów i zadań zarazem.

Otrzymałeś wolną wolę? Teraz pewna terytorialna organizacja z przymusowym członkostwem, pod chwilowym zarządem jednej z opcji (ale działania tego typu postępują od dłuższego czasu, niezależnie od opcji) chce Ci ów Dar Boży (i odpowiedzialność!) odebrać. Uważa że wie lepiej od Ciebie co i jak masz robić, a czego Ci nie wolno. Traktuje Cię jak właściciel niewolnika.

Zakazuje Ci posiadania broni, wędzenia kiełbasy, gotowania wina, sprzedaży marchewki sąsiadowi bez paragonu, uprawiania pietruszki i dojenia mleka powyżej narzuconych limitów, pracy w wybrane dni, łowienia ryb w Wiśle, palenia liści niektórych roślin, uprawy składników na makowiec, palenia ogniska, wąchania określonych chemikaliów, nakazuje ci szczepienia, przypinanie się pasem w samochodzie, kolczykowanie krów, definiuje Ci co jest małżeństwem, co dewiacją, narzuca czego ma się uczyć w szkole Twoje dziecko itd.

Broń Bożego Daru przed bestią!
Wiesz ile w czym jest cukru, podejmij decyzję w swojej wolnej woli i weź za nią odpowiedzialność, zamiast oczekiwać, że zajmie się tym ww. organizacja."
Ostatnio zmieniony 17-10-2016 21:40 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 18-10-2016 00:27

"Wszystko ładnie, pięknie Adminie.
Zgadza się, że jest "bestia" z którą należy walczyć, ale nie wszystko należy uważać, że pochodzi od "bestii".
Czy ten zakaz narzuca nam owa "bestia"? czy sami w kraju o tym decydujemy? bo nie doczytałem.
Wiele zakazów czy nakazów rzeczywiście jest przesadna, a może nawet chora, ale są zakazy czy nakazy, które powinny służyć człowiekowi.
Jeżeli jest mądry i sprawiedliwy rządca to będzie mądre prawo, a jeżeli będą rządzili źli ludzie to i prawo dla obywateli będzie złe.

Ja wiem ile jest cukru w napoju, ale wytłumacz to dzieciom, którym reklama i moda tłucze do głowy co innego...

Zgadza się, że wolność jest Bożym Darem, ale wybierając zło tracimy piękno i radość, a otrzymujemy smutek i rozpacz.
Wybierając pożywienie z dużą ilością cukru tracimy zdrowie, tyjemy i dodatkowo będziemy tracić więcej pieniędzy - to jest to wzięcie odpowiedzialności.
A jeżeli ktoś w dobrej wierze chce nam pomóc i zadbać o nasze zdrowie i budżet to chce zniechęcić do produkcji a może i kupna niezdrowej żywności.
Czy to źle, że ktoś chce o nas zadbać?
Jeżeli statystycznie większe szanse na przeżycie dają pasy, to je zapinajmy.

Jeżeli chodzi np o limity na mleko , to przecież obaj wiemy, że są one po to, aby inni mogli zarobić :-)
Jeżeli zastanowimy się nad tym to zobaczymy, które prawa służą człowiekowi, a które go zniewalają.

Może ten podatek od cukru nie jest dobry.
Ale czy mamy nic nie robić aby poprawić zdrowie ludzi, a szczególnie dzieci?"
Ostatnio zmieniony 18-10-2016 00:27 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Światowit
Posty: 356
Rejestracja: 26-03-2015 21:51

Rządy PiS

Post autor: Światowit » 18-10-2016 00:48

"
Wiele zakazów czy nakazów rzeczywiście jest przesadna, a może nawet chora, ale są zakazy czy nakazy, które powinny służyć człowiekowi.
Jakiem człowiekowi? Jakiemuś konkretnemu? Bo chyba nie jesteśmy odrysowani od jakiegoś jednego szablonu?

Jeżeli jest mądry i sprawiedliwy rządca to będzie mądre prawo, a jeżeli będą rządzili źli ludzie to i prawo dla obywateli będzie złe.
Bożyszcze PiS-u (z którym się zgadzam). Cejrowski twierdzi, że jeżeli ktoś musi wydać ci pozwolenie na coś, bo bez tego pozwolenia nie możesz tego robić, to nie jest to wolność!!!!!
Może ten podatek od cukru nie jest dobry.
Ale czy mamy nic nie robić aby poprawić zdrowie ludzi, a szczególnie dzieci?
Czyli wolność nie jest dal ciebie wbrew KK, i wielu filozofom przyrodzona człowiekowi od urodzenia, czy nawet wg. fanatyków religijnych od zygoty? I rodzice nie mają prawa decydować o swych dzieciach? Rav złóż podanie o pracę do Jugendamtu (instytucji założonej prze Hitlera)!!!"
Ostatnio zmieniony 18-10-2016 00:48 przez Światowit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 18-10-2016 00:57

"Róbmy co tylko możemy w sprawach, które uznajemy za słuszne, ale sami.
W USA eksperymentowali z prohibicją przez kilkadziesiąt lat i chyba można uznać, że eksperyment się nie powiódł.

Dobra - wolność, wolnością, zostańmy przy rządach PiS.
Jednolity podatek coraz bliżej. Według dotychczasowych przecieków, większość tarnobrzeżan powinna wyjść na tym, przynajmniej chwilowo, in plus.
O ile przekonuje mnie uproszczenie formalności, wynikające z połączenia danin i zniesienie bariery minimalnego ZUSu, o tyle zupełnie nie przekonuje mnie progresja i przymus płacenia podwyższonego, dla wielu podatników, ZUSu."
Ostatnio zmieniony 18-10-2016 00:57 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 18-10-2016 11:04

"
rav pisze: Może ten podatek od cukru nie jest dobry.
Ale czy mamy nic nie robić aby poprawić zdrowie ludzi, a szczególnie dzieci?
Ja wiem ile jest cukru w napoju, ale wytłumacz to dzieciom, którym reklama i moda tłucze do głowy co innego...
Sam sobie odpowiedziałeś. Edukacja a nie podatek . Podatek od cukru to jest wyciąganie pieniędzy od ludzi przez rząd a Ty dajesz sobie wcisnąć bajeczkę , że to dla ich dobra. Dlaczego zamiast podatku nie wprowadzić zakazu (narażam się Adminowi) reklamy produktów zawierających cukier? Ale z tego nie byłoby wpływów do budżetu a tu tylko o to chodzi. Tak na marginesie , to popierałeś rząd PO-PSL w kwestii wycofania drożdżówek ze sklepików szkolnych?"
Ostatnio zmieniony 18-10-2016 11:04 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

antykowal
Posty: 124
Rejestracja: 08-10-2014 14:53

Rządy PiS

Post autor: antykowal » 18-10-2016 12:47

"Ludzie dajcie spokój. Który to już podatek, która to już ustawa, która miała zostać wprowadzona a nie została, bo była tylko wymysłem, prasową spekulacją.
Mogę się założyć o wódę na myszach, że takiego podatku nie będzie."
Ostatnio zmieniony 18-10-2016 12:47 przez antykowal, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Rządy PiS

Post autor: rav » 18-10-2016 14:19

"
Jakiem człowiekowi? Jakiemuś konkretnemu? Bo chyba nie jesteśmy odrysowani od jakiegoś jednego szablonu?
Każdemu człowiekowi, bo mimo, ze każdy jest inny, to każdy pewne standardy powinien spełniać.
Bożyszcze PiS-u (z którym się zgadzam). Cejrowski twierdzi, że jeżeli ktoś musi wydać ci pozwolenie na coś, bo bez tego pozwolenia nie możesz tego robić, to nie jest to wolność!!!!!
Jak ja wybuduję na swojej działce budynek tak duży, że na Twoją działkę nie padnie żaden promień słońca to będziesz szczęśliwy? :-)

Prawa i obowiązki muszą być, nawet w najbardziej wolnościowym kraju.
Wolność tak, ale bezprawie nie!
Dlaczego zamiast podatku nie wprowadzić zakazu (narażam się Adminowi) reklamy produktów zawierających cukier?
Bardzo dobry pomysł!
Tak na marginesie , to popierałeś rząd PO-PSL w kwestii wycofania drożdżówek ze sklepików szkolnych?
Za wycofaniem chipsów i bułek z mrożonego ciasta - jestem zdecydowanie tak, ale świeże drożdżówki bym zostawił.
antykowal pisze:Ludzie dajcie spokój. Który to już podatek, która to już ustawa, która miała zostać wprowadzona a nie została, bo była tylko wymysłem, prasową spekulacją.
Mogę się założyć o wódę na myszach, że takiego podatku nie będzie.
Całkiem możliwe :-) Dziwię się dlaczego PiS działa w ten sposób?"
Ostatnio zmieniony 18-10-2016 14:19 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Rządy PiS

Post autor: ja_30 » 18-10-2016 15:50

"
rav pisze:Za wycofaniem chipsów i bułek z mrożonego ciasta - jestem zdecydowanie tak, ale świeże drożdżówki bym zostawił.
Świeża czy nie drożdżówka to bomba cukrowa i nie ma w niej zdrowego. Człowieku odrobinę konsekwencji. Jeśli wierzysz, że te podatki i inne opłaty mają cokolwiek wspólnego z dbaniem polityków o zdrowie i los człowieka to jesteś bardzo ale to bardzo naiwny."
Ostatnio zmieniony 18-10-2016 15:50 przez ja_30, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Rządy PiS

Post autor: alek » 18-10-2016 17:25

"
antykowal pisze: ... bo była tylko wymysłem, prasową spekulacją.
To Nasz Dziennik kłamie ? Przecież to taka katolicka gazeta."
Ostatnio zmieniony 18-10-2016 17:25 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ