Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Rządy PiS

Post autor: stachu » 03-03-2016 13:15

"a nawet jeżeli konsultował pewne sprawy, to znaczy, że brał rządzenie na poważnie,
wolę kogoś kto się konsultuje, a nie uważa, że sam wie najlepiej i brnie w złym kierunku."
Ostatnio zmieniony 03-03-2016 13:15 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Rządy PiS

Post autor: grassownik » 03-03-2016 13:24

"gdyby konsultował cokolwiek to nie klepałby wszystkiego swojemu bratu i blokował jak mógł jego następców.
był partyjnym prezydentem,takim samym jak gajowy i obecny strażnik żyrandola.
pod w tym względem nawet towarzyszowi Kwaśniewskiemu do pięt nie dorastają.

brnął w złą stronę mimo konsultacji zresztą,wszak skończył dość marnie w leju po wybuchu bomby z sowiecką kulą w głowie.no chyba,że uważasz,że to dobry koniec.w takim razie gratuluję."
Ostatnio zmieniony 03-03-2016 13:24 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

swój
Posty: 87
Rejestracja: 28-10-2014 17:42

Rządy PiS

Post autor: swój » 03-03-2016 13:36

"
To nie znasz faktów i oceniasz człowieka po sondażach?
Nie odpowiedziałeś mi na pytanie !!
No to jeszcze raz fakty potwierdzające jego wielkość ?? Sondaże są namacalnym faktem jego prezydentury i oceny wystawianej mu przez ludzi ,a Ty Stachu jakie przytoczysz fakty ?? Chcesz mi wmówić że ja w czasie jego prezydentury mieszkałem w lesie i nie wiem co się działo??
Nie da się zawrócić rzeki kijem choć wielu próbuje.............."
Ostatnio zmieniony 03-03-2016 13:36 przez swój, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Rządy PiS

Post autor: grassownik » 03-03-2016 13:47

Ostatnio zmieniony 03-03-2016 13:47 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Paweł88
Posty: 503
Rejestracja: 05-10-2005 21:22

Rządy PiS

Post autor: Paweł88 » 03-03-2016 13:57

"Dlatego dobrze że tej chodzącej wielkości już nie ma. Stasia i tak nie przekonasz, tak samo jak dużej części społeczeństwa. Kołtuństwo i tyle"
Ostatnio zmieniony 03-03-2016 13:57 przez Paweł88, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Rządy PiS

Post autor: stachu » 03-03-2016 14:18

"grassowniku
to niby w czym Kwaśniewski był ataki dobry...?

to jak Kaczyński zmarł to wcale nie mówi jakim był człowiekiem,
smutne jest to, że do tej pory nie wyjaśniono rzetelnie tej katastrofy...

swój
to ja czekam na fakty, którymi się podpierasz mówiąc o jego niby złej prezydenturze?

moje fakty masz tutaj:
http://wolnapolska.pl/index.php/Polska/ ... d-247.html

Paweł88
a Tyś to dopiero oświecony ...
napisz jakimi wartościami w życiu się kierujesz?"
Ostatnio zmieniony 03-03-2016 14:18 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Paweł88
Posty: 503
Rejestracja: 05-10-2005 21:22

Rządy PiS

Post autor: Paweł88 » 03-03-2016 14:22

"Innymi niż Ty obrońco krzyża"
Ostatnio zmieniony 03-03-2016 14:22 przez Paweł88, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Rządy PiS

Post autor: stachu » 03-03-2016 14:35

"tzn. ?

konkrety ?"
Ostatnio zmieniony 03-03-2016 14:35 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Rządy PiS

Post autor: grassownik » 03-03-2016 14:55

"uważam,że Kwaśniewski był słabym prezydentem ale lepszym niż wszyscy kolejni po nim.wiem stachu,że nie zrozumiesz.

innymi czyli nie tym co mu powie z ambony sukienkowy mędrzec natchniony żydowską księgą."
Ostatnio zmieniony 03-03-2016 14:55 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Rządy PiS

Post autor: stachu » 03-03-2016 15:08

"a tu Cię boli grassowniku, nie tylko Polska, ale i Europa ma chrześcijańskie korzenie i co byś nie pisał nic tego nie zmieni.

A to, że PiS trzyma się wiary, to dla mnie jest na duży plus.
Nie wiem czy następnym razem będę głosował na PiS, ale wiem, że będę głosował na kogoś kto ma poglądy i wartości oparte na wierze katolickiej.
"Bez Boga, ani do proga."
Sam kiedyś pisałeś, że prawo państwowe oparte jest na Dekalogu, a dekalog jest właśnie ze Starego Testamentu.
Ale nas chrześcijan obowiązuje już Nowy Testament.

Trzeba było tak od razu.
Nie to, że PiS Ci się nie podoba, tylko wartości moralne oparte na wierze katolickiej.
No cóż, nic Ci na to nie poradzę."
Ostatnio zmieniony 03-03-2016 15:08 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Rządy PiS

Post autor: grassownik » 03-03-2016 15:13

"nie neguję korzeni ni Polski ni europy.

platforma czy sld były nie mniej klerykalne niż pis.też dawały kasę na kler,też potwierdzały przywileje kleru,też nie zgadzały się na liberalizację prawa do aborcji etc.

resztę Twoich nadinterpretacji nie komentuję,bo szkoda czasu na badanie skąd posiadłeś taką umiejętność,że czytasz między wierszami.
ale zręczny z Ciebie manipulator,dlatego tak mi pasujesz do rysopisu pożytecznego idioty z pisu.
a trollujesz tak jakbyś kurs skończył na trollowanie w sieci.
nic Cię nie zrazi,ani argumenty,ani brak dyskusji z Tobą,w dodatku jeszcze lubisz włożyć komuś w usta coś czego nie mówił/pisał.

ładnie Was szkolą :lol:



Edytowany przez grassownik o 03-03-2016 - 14:17. "
Ostatnio zmieniony 03-03-2016 15:13 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

swój
Posty: 87
Rejestracja: 28-10-2014 17:42

Rządy PiS

Post autor: swój » 03-03-2016 15:16

"
swój
to ja czekam na fakty, którymi się podpierasz mówiąc o jego niby złej prezydenturze?

moje fakty masz tutaj:
http://wolnapolska.pl/ind?aczyski/menu-id-247.htm
Stachu to nie fakty tylko propaganda :-) idąc Twoim tokiem myślenia kliknij sobie w wyszukiwarkę "opinie o prezydenturze Lech Kaczyńskiego " ...............na podstawie niby Twoich faktów można wyciągnąć zgoła inne wnioski :-)"
Ostatnio zmieniony 03-03-2016 15:16 przez swój, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Rządy PiS

Post autor: stachu » 03-03-2016 15:39

"grassowniku PO i SLD jednak uważam, że były mniej związane z wiarą katolicką czy samym kościołem.
nie dostrzegasz tego, czy udajesz, że nie widzisz?
czasami pozory mogą mylić ...

Jakie słowa włożyłem komuś na język?

niby kto ma kogo szkolić ... ???



swój, a od kiedy to historyk opiera się na opiniach mediów będących w rękach opozycyjnych lub zagranicznych ???
niepotrzebnie się pochwaliłeś, że jesteś historykiem ... 8-)"
Ostatnio zmieniony 03-03-2016 15:39 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Rządy PiS

Post autor: grassownik » 03-03-2016 15:48

"historyk zajmuje się faktami.
fakty z doniosłej prezydentury kaczyńskiego wyglądają tak : nie dokonał niczego istotnego.
no chyba,że podpis pod traktatem lizbońskim co część prawicy ma za ZDRADĘ :-)

proszę mnie oświecić czego to dokonał zimny lech,że nazywacie go wielkim prezydentem ?

pamiętam jaki deal towarzysz miller zrobił z klerem przy okazji referendum unijnego.

ja w platformie widzę stronnictwo wręcz chadeckie.zresztą jeszcze nie ta dawno taki katol jak żalek,dziś pis,był w peo,tak samo go-win z opus dei i cała reszta.
kopaczowa jak była w Rzymie to klęczała i w pierścień całowała biskupa Rzymu.

insynuujesz non stopem ale nie mam zamiaru prowadzić z Tobą dyskusji.szkoda czasu."
Ostatnio zmieniony 03-03-2016 15:48 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

swój
Posty: 87
Rejestracja: 28-10-2014 17:42

Rządy PiS

Post autor: swój » 03-03-2016 15:58

"
swój, a od kiedy to historyk opiera się na opiniach mediów będących w rękach opozycyjnych lub zagranicznych ???
niepotrzebnie się pochwaliłeś, że jesteś historykiem ... icon_cool
Widzisz To Ty wklejasz mi opinie wcale nie opiniotwórczego tylko propagandowego medium jako fakty i pytasz mnie co ja na to ;-)
Jako historyk powiem Ci że nie ma żadnych faktów ,które by przemawiały za wielością Lacha Kaczyńskiego (w podręcznikach historii zapiszę się tylko jako prezydent który zginął w katastrofie,niczym więcej ). A na propagandę odpowiadam propagandą :-D"
Ostatnio zmieniony 03-03-2016 15:58 przez swój, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 293
Rejestracja: 10-07-2004 02:20

Rządy PiS

Post autor: Sebek » 03-03-2016 17:51

"
stachu pisze:grassowniku PO i SLD jednak uważam, że były mniej związane z wiarą katolicką czy samym kościołem.
nie dostrzegasz tego, czy udajesz, że nie widzisz?
czasami pozory mogą mylić ...
A tutaj to dopiero będziemy musieli poczekać na wiarygodne zestawienia wydatków z budżetu państwa AD 2016, '17 (o ile oczywiście PiS jeszcze będzie rządził;), etc., na FK, nauczanie religii, itd., porównać do wydatków odpowiednio z lat 2001-2005 i 2008-2015 i wtedy będziemy mieli odpowiedź. Jak się komuś chce, to może też porównać do wydatków z lat 2005-2007 i mieć jakiś pogląd na sprawę.
To że PiS jest czołobitny względem KK to jasne, pytanie tylko czy przekłada się to na kasę..."
Ostatnio zmieniony 03-03-2016 17:51 przez Sebek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Rządy PiS

Post autor: admin » 03-03-2016 21:49

"
Sebek pisze:To że PiS jest czołobitny względem KK to jasne, pytanie tylko czy przekłada się to na kasę...
Zrobiłem szybki przegląd przez te kilka miesięcy i na razie właśnie w tym zakresie trudno mi coś znaleźć. Nagłaśniane przez media elementy to ugoda w sprawie odebrania przyznanej dotacji na geotermię i wsparcie na wystrój wnętrza kaplicy upamiętniającej Polaków, którzy ratowali Żydów w czasie shoah. Obydwa przypadki dotyczą jednak zakresu tylko jednej parafii, a nie całego polskiego Kościoła i tematów, w których nawet mniej przychylni mogą odnaleźć jakiś pozytywny element. Co episkopat, diecezje, kapłani, czy zakony zawdzięczają nowym rządom?

Swoją drogą, mam wrażenie, że episkopat zniknął, jak Macierewicz przed wyborami. Z ostatnich miesięcy kojarzę list bp. Meringa do europejskich polityków i wywiad z bp. Pieronkiem, że on już nie daje rady żyć "w tym kraju". No jeszcze był młody ksiądz narodowiec. Mam również wrażenie, że duchowni zniknęli z programów publicystycznych. Pamiętam czasy sprzed kilku lat, gdy kilka razy w tygodniu w Polsacie, TVN i TVP można było oglądać różnych dominikanów. Próbuję sobie przypomnieć kiedy ostatnio widziałem dyskusję z udziałem księdza czy zakonnika i mam pustkę w głowie. Ostatnio co prawda widziałem tego młodego księdza od hospicjum (nie pamiętam nazwiska), ale główny jego przekaz to była pochwała WOŚPu, za zajęcie się tematem geriatrii. Czyżbym rzadziej trafiał na takie programy, czy jednak dobór gości się zmienił? W każdym razie, kończąc ten akapit, mam wrażenie że głos polskiego Kościoła albo całkiem ucichł, albo się z różnych względów nie może przebić.

Wracając do rządu PiSu. Niektóre środowiska katolickie (wcale nie duchowni) miały i mają względem rządu masę oczekiwań, do tej pory jednak całkowicie zawiedzionych, stąd pojawiające się coraz częściej głosy krytyki z tej strony. Premier Szydło powiedziała niedawno:
Beata Szydło pisze:Rząd nie planuje rozpoczynania dyskusji na tematy światopoglądowe. Mamy w Polsce kompromis on nie jest doskonały. Budzi wątpliwości. Ale proponowałabym pewną ostrożność. Bo obserwując napięcia społeczne wywoływane przez środowiska przeciwne rządowi ? to nie jest dobry moment na rozpoczynanie takiej dyskusji. Nie dlatego, ze nie jest to tematem, którego nie warto omawiać, ale przy tych protestach ten kruchy kompromis ? moglibyśmy zniszczyć
Kaczyński chyba nikomu nie kojarzy się ze szczególną religijnością. Miał już okazję na zmiany i wolał stracić środowisko Marka Jurka niż "wystąpić przeciw cywilizacji śmierci", jakby powiedział JP2. I tu znów nie widzę nacisków czy krytyki rządu ze strony polskiego Kościoła. Czołobitności PiSu względem KK nie widzę tym bardziej. Ewentualne zaloty skierowane są raczej w stronę tradycyjnego elektoratu niż samego duchowieństwa, bo tego drugiego Jarkacz w tym momencie po prostu nie potrzebuje. Bo kogóż innego miałby polski Kościół wesprzeć, jeśli jego głos w jakiś sposób by się jednak przebijał? Z o.Rydzykiem trzeba jakoś współpracować, bo jest w stanie zmobilizować opcję, która odbierze PiSowi trochę głosów. Ale Toruń to nie cała Polska.

Ciężko zgadnąć jak te relacje "przełożą się na kasę". Może w związku z niżem demograficznym spadną koszty religii w szkołach? Nie spodziewam się radykalnych zmian. Terlikowski nie będzie zadowolony."
Ostatnio zmieniony 03-03-2016 21:49 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Rządy PiS

Post autor: stachu » 04-03-2016 10:11

"
grassownik pisze:proszę mnie oświecić czego to dokonał zimny lech,że nazywacie go wielkim prezydentem ?
Już o tym pisałem, ważny jest kierunek w jakim zdążał i czym się kierował.
Widział zagrożenia i chciał temu przeciwdziałać.
Dla mnie jak do tej pory był najlepszy.
Możesz się ze mną nie zgadzać, masz do tego prawo.
grassownik pisze:ja w platformie widzę stronnictwo wręcz chadeckie.zresztą jeszcze nie ta dawno taki katol jak żalek,dziś pis,był w peo,tak samo go-win z opus dei i cała reszta.
kopaczowa jak była w Rzymie to klęczała i w pierścień całowała biskupa Rzymu.
Bycie w Rzymie, klęczenie i całowanie pierścienia nie jest wykładnią prawdziwej wiary, ale życie zgodne z Bożymi przykazaniami.


swój pisze:w podręcznikach historii zapiszę się tylko jako prezydent który zginął w katastrofie,niczym więcej
Nie wiedziałem, że przewidujesz przyszłość 8-)


Admin pisze:Ostatnio co prawda widziałem tego młodego księdza od hospicjum (nie pamiętam nazwiska), ale główny jego przekaz to była pochwała WOŚPu, za zajęcie się tematem geriatrii.
ks. Jan Kaczkowski, który sam jest chory, organizator i dyrektor Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Uczył lekarzy, jak rozmawiać z pacjentami o umieraniu. Teraz sam walczy ze śmiertelną chorobą ? glejakiem mózgu.
Miał już okazję na zmiany i wolał stracić środowisko Marka Jurka niż "wystąpić przeciw cywilizacji śmierci", jakby powiedział JP2
Chyba bliżej mi do Marka Jurka niż do Jarka Kaczyńskiego ..."
Ostatnio zmieniony 04-03-2016 10:11 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Rządy PiS

Post autor: grassownik » 04-03-2016 10:47

"twierdzić,że był najlepszy i nie potrafić wymienić jakiejkolwiek zasługi.mocne :lol:"
Ostatnio zmieniony 04-03-2016 10:47 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

latacz
Posty: 418
Rejestracja: 01-07-2011 01:05

Rządy PiS

Post autor: latacz » 04-03-2016 11:18

"jak donosi "Polityka" w armii mają miejsce rezygnacje z najważniejszych stanowisk. - Nie dzieje się nic dobrego, jeśli w ciągu bardzo krótkiego czasu odchodzi aż pięciu najważniejszych dowódców, np. dowódca wojsk lądowych - powiedział Ćwieluch. - W ciągu jednego dnia odeszło trzech generałów - dowódca wojsk lądowych i dwóch jego zastępców - dodał. Zdaniem Ćwielucha mówi się też o odejściu dowódcy operacyjnego oraz dowódcy generalnego, którzy mogą zostać do tego zmuszeni. "Audyt w MON wskazuje na korupcję". Macierewicz krytykuje stan wojska - Przeprowadzony... czytaj dalej ? "To gest symboliczny" - To nie jest tak, że tym ludziom kończyła się kadencja albo byli starzy i zmęczeni. Nie poszli na emeryturę - wyjaśnił Ćwieluch. Jak dodał, "możemy się tylko domyślać, czemu odchodzą". - Moim zdaniem to jest gest symboliczny - stwierdził autor tekstu. Jak wyjaśnił Ćwieluch, generałowie nie mogą podawać przyczyny swoich odejść, ponieważ "wojsko jest niemową". - Tak to sobie ustalono i politycy tego wymagają. To jest instytucja zhierarchizowana i jak coś ci się nie podoba, to meldujesz swojemu przełożonemu, czyli ministrowi - powiedział. - W efekcie taki gest jest gestem symbolicznym. Pokazują, że nie zgadzają się z tym, co dzieje się w MON, a co się dzieje, możemy się tylko domyślać - dodał. Macierewicz zapowiada modernizację armii. "Odziedziczyliśmy olbrzymie zaniedbania" Zniesienie... czytaj dalej ? "Jeśli ktoś się cieszy z tej decyzji, to tylko na Kremlu" - Nie wiem, jaki pomysł na obronę ma minister Macierewicz, bo komunikaty są sprzeczne, np. w przypadku zakupu sprzętu - powiedział Ćwieluch. Przypomniał, że początkowo, jeszcze w czasie kampanii wyborczej, jako ministra obrony narodowej przedstawiano Jarosława Gowina. (http://www.tvn24.pl)



Edytowany przez latacz o 04-03-2016 - 10:18. "
Ostatnio zmieniony 04-03-2016 11:18 przez latacz, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ