Działania PiS ws. Trybunału

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Działania PiS ws. Trybunału

Post autor: andriu81 » 22-12-2015 18:33

"Polecam wczorajszą rozmowe "Jak finansować program 500+? cz.I"
prof. dr hab. Grażyna Ancyparowicz
https://www.youtube.com/watch?v=GgfkkqBXaYU

Polecam też obejrzenie procesu sądowego oskarżonego o rzucenie tortem w sędziego i podtekstu politycznego w tle.
Od 12 minuty mowa prokuratora,obrońcy(ubaw po pachy) a potem zupełnie poważna wypowiedź oskarżonego.
https://www.youtube.com/watch?v=o8KAYeWFs_Y



Edytowany przez andriu81 o 22-12-2015 - 19:03. "
Ostatnio zmieniony 22-12-2015 18:33 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Działania PiS ws. Trybunału

Post autor: admin » 22-12-2015 20:41

"Oceniając punkt wyjścia i efekty działań poszczególnych grup:

Walka toczyła się o 3 do 5 sędziów na 15 zasiadających w TK. Punktem wyjścia dla PO był zatem Trybunał Konstytucyjny, w którym jeszcze parę lat miałaby, w uproszczeniu, 10 sędziów "swoich" i 5 "pisowskich". Wówczas PO podjęła gwałtowne i po części niekonstytucyjne działania, żeby mieć wszystkich 15 lub co najmniej 13 "swoich" sędziów.

Jaki może być efekt tych działań po dzisiejszym głosowaniu, w którym PiS urządzi TK po swojemu? Jeśli posłowie przegłosują możliwość odwoływania sędziów TK przez parlament i brak vacatio legis, to TK w obecnym składzie nie zdąży ocenić zgodności z Konstytucją nowej ustawy o TK. Jaki będzie długofalowy efekt? 100% sędziów "pisowskich" i 0% sędziów z nadania poprzedniego parlamentu? Możliwe.

Czy nie lepiej by było, nawet dla samej Platformy, o TK i Rzeczypospolitej nie wspominając, gdyby PO zadowoliła się proporcjami sędziów 2:1 na "swoją korzyść"? Nic nie wskazywało wcześniej, żeby PiS planowało skok na TK, cała sprawa jest dla nich mocno kłopotliwa, można przyjąć że zadowoliliby się na ten moment 5 sędziami i czekali cierpliwie na kolejne nominacje. Na niektóre rozwiązania mieliby wygodne alibi - chcieliśmy Wam dać, ale platformerski trybunał nie pozwolił!

Oceniając efekty, PO przelicytowała i zamiast wygrać wszystko może nie mieć nic.
Chyba że w tym momencie polaryzacja społeczeństwa i alarm na szczeblu międzynarodowym jest celem ważniejszym niż obsada samego TK?

Czy przyjąłem gdzieś złe założenia do powyższej oceny?"
Ostatnio zmieniony 22-12-2015 20:41 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1520
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Działania PiS ws. Trybunału

Post autor: alek » 22-12-2015 22:35

"Mam wrażenie ,że nawet gdyby PO nic nie zrobiła z TK to i tak PIS zrobił by to co robi. Pamiętam lata 2005-2007 i wówczas dość dużo ustaw PIS-u zostało uznanych za niezgodne z konstytucją i już wówczas myślano jak się z nim rozprawić ale brakło czasu. W 2010 roku PIS były już gotowe plany co zrobić z TK , ale w 2011 przegrali wybory. Dokładnie te założenia teraz wprowadza w życie. Wiedzą , że w TK jest blisko 200 spraw zaległych do rozpatrzenia i zapisując w ustawie kolejność rozpatrywania spraw według kolejności zgłoszenia mają co najmniej kadencje spokoju i będą mogli robić co zechcą."
Ostatnio zmieniony 22-12-2015 22:35 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Działania PiS ws. Trybunału

Post autor: rav » 23-12-2015 09:06

"Andriu81, bardzo ciekawa ta audycja prof. dr hab. Grażyna Ancyparowicz.
Naprawdę warto posłuchać różnych stron i wtedy pożna wyrobić sobie właściwe zdanie.

Wydaje mi się Adminie, że całkiem sensowne założenia przyjąłeś. I bardzo ciekawa ocena."
Ostatnio zmieniony 23-12-2015 09:06 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Działania PiS ws. Trybunału

Post autor: janusza » 23-12-2015 19:49

"
Czy przyjąłem gdzieś złe założenia do powyższej oceny?
Przeceniasz Kaczyńskiego. Nie sądzę żeby spoglądał w tym momencie dalej niż na czubek swojej dzidy. Czerwona mgła żądzy zemsty zasnuła mu oczy i rozpier...a Trybunał żeby udowodnić coś sobie i nam wszystkim: że mogę, że brawo ja! Gdyby miał trzeźwe spojrzenie na całą sytuację to by odpuścił, zrobił z siebie męczennika czerwcowej ustawy PO i z jeszcze większym poparciem społecznym inteligentnie i powoluśku pozałatwiał to samo. Może w nieco dłuższym czasie.
A teraz mamy taki efekt, że tego Rządu za pół roku nie będzie."
Ostatnio zmieniony 23-12-2015 19:49 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Działania PiS ws. Trybunału

Post autor: rav » 23-12-2015 20:42

"Janusza, myślę, że oni to przemyśleli.
My nie wiemy o pewnych rzeczach, o których oni z pewnością wiedzą.
Jeżeli nie mogliby wprowadzić swoich ustaw, np tych co obiecali, to też opozycja zarzucałby im, że działają nieudolnie.
Miejmy nadzieję, że wytrzymają do końca kadencji.
Nie jestem z PiS-u, ale chcą zrobić wiele reform, które mają sens i są konieczne."
Ostatnio zmieniony 23-12-2015 20:42 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Działania PiS ws. Trybunału

Post autor: admin » 24-12-2015 00:02

"
janusza pisze:Przeceniasz Kaczyńskiego. Nie sądzę żeby spoglądał w tym momencie dalej niż na czubek swojej dzidy.
Coś w tym jest, ale przecenianie czy niedocenianie zależy od kategorii w której go oceniać.
Wydaje się, że żywiołem JarKacza jest sama rozgrywka, mniejsza właśnie o plan i dłuższą perspektywę czasową. Stąd jest czasem szansa, że inne sprawy niż bieżące mieszanie będą go mniej interesować i zleci je ludziom którzy mają większe pojęcie.

Wracając do samej rozgrywki, w ostatnich latach często miałem wrażenie, że to głównie JarKacz coś inicjuje, a przeciwnicy polityczni tylko reagują. Naprawdę dobry polityk, ale na administratora się nie nadaje."
Ostatnio zmieniony 24-12-2015 00:02 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Działania PiS ws. Trybunału

Post autor: andriu81 » 24-12-2015 00:03

"Bardzo dobrze działają,biję brawo PiS-owi. Obecnie są popierani przez wszystkie ugrupowania prawicowe,nawet Korwin w dzisiejszej audycji pochlebiał rządowi.To już nie ten wcześniejszy PiS umiarkowany,tylko ten radykalny,konkretny.
Bez ruszenia trybunału nie usuną ludzi powiązanych z komuną przede wszystkim z sądów.Link do procesu który podałem jest doskonałym przykładem zepsucia polskiego wymiaru sprawiedliwości(a trybunał stoi na samej górze tego systemu),gdzie to uprzednia adwokat zbrodniarza PRL-u Czesława Kiszczaka dostaje stanowisko sędziego i zakazuje filmowania procesu.To wywołuje protest uczesników i obrywa tortem.Za ten czy druga inna sędzia świeżo upieczona bez doświadczenia i kwalifikacji oskarża byłego działacza Solidarności na więzienie.
To jest taki przykład jak bardzo ten system jest uwikłany w dawne służby,w dawne układy i jak bardzo wymaga dekomunizacji,co pięknie zamanifestował pan Adam Słomka podczas rozpoczęcia obrad trybunału konstytucyjnego.Po obejrzeniu tego nie mam już najmniejszej wątpliwości kto ma tutaj rację i o co tutaj chodzi.

A PiS od dawna o tym wie i przez 8 lat wypracował program rozprawienia się z tym raz i skutecznie.Na nic protesty,na nic żale,awantury sejmowe.Nie pomogło morderstwo Andrzeja Leppera.Ich czas na urzędach państwowych dobiega końca,powinni czym prędzej pakować walizki.
Ostatnio nawet ojciec Rydzyk poparł reformę,zawarł zgodę z Kaczyńskim i włączył się do kampanii politycznej osobiście.
A poza tym jutro wigilia ,a dziś rząd pracuje na pełnych obrotach.Tego jeszcze nie było,na naszych oczach dzieje się historia"
Ostatnio zmieniony 24-12-2015 00:03 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Działania PiS ws. Trybunału

Post autor: janusza » 24-12-2015 09:52

"
biję brawo PiS-owi.
co pięknie zamanifestował pan Adam Słomka
Nie pomogło morderstwo Andrzeja Leppera
ojciec Rydzyk poparł reformę
Zapomniałeś dopisać o 3 wybuchach i sztucznej mgle.
A poza tym jutro wigilia ,a dziś rząd pracuje na pełnych obrotach
Według Ciebie to jest dowód na pracowitość tych ludzi?!
na naszych oczach dzieje się historia
Jakich było wiele na przestrzeni wieków w Naszej Ojczyźnie. Nie wiem czy u nas jest jakaś żyła wodna, albo mikroklimat ale tyle kretynów ile ta umęczona Ziemia wydała na świat to chyba nigdzie na świecie nie ma."
Ostatnio zmieniony 24-12-2015 09:52 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

latacz
Posty: 418
Rejestracja: 01-07-2011 01:05

Działania PiS ws. Trybunału

Post autor: latacz » 24-12-2015 11:48

"
Miejmy nadzieję, że wytrzymają do końca kadencji.
oczywiście, że niestety wytrzymają, bo kto teraz im zagraża jak zmienają reguły gry? wytrzymają i kilka kolejnych kadencji bo jak wybory im pójdą nie po myśli to zrobią reasumpcję. Aż do rewolucji niestety."
Ostatnio zmieniony 24-12-2015 11:48 przez latacz, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Działania PiS ws. Trybunału

Post autor: grassownik » 28-12-2015 10:07

"a ja pomny skandalicznego orzecznictwa TK sprzed trzech lat o sejmowym krzyżu wcale za kolejnych sędziów sankcjonujących katolicki prymat nad resztą społeczeństwa wcale bym nie umierał.

co do pisu,cóż widać doskonale po byłym prokuratorze,że to też są zwykli oportuniści,którzy dorwali się do żłoba.służalczość mają wypisaną na twarzy i służyliby każdemu innemu także.
jeśli nie mieliśmy wątpliwości,że poprzedni prezydent był popychadłem swojej partii (mitologizowany kłamliwie poprzednik gajowego,ten od skrzydlatego ptaka też był dokładnie takim samym popychadłem swojego brata) i generalnie ludzie tego formatu w pałacu powodują,że może czas ze zbędnego luksusu posiadania prezydenta po prostu zrezygnować.
niech żyrandola pilnuje BOR.wystarczy :-P

natomiast mistrzostwem logicznego myślenia jest twierdzenie,że skoro popsl mógł uchwalić niekonstytucyjną ustawę to jest to legitymacja do tego by pis ten wyczyn powtórzył.
dobra zmiana.dla rydzyka :-D



Edytowany przez grassownik o 28-12-2015 - 09:22. "
Ostatnio zmieniony 28-12-2015 10:07 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Działania PiS ws. Trybunału

Post autor: stachu » 28-12-2015 11:48

"Grassowniku, w Polsce jest ok. 90% katolików, więc dlaczego nie miałoby być krzyża w sejmie?
Wracasz do tematu, bo widzę, ze bardzo Cię to gryzie. Boisz się krzyża?
Krzyż jest również w:
- flagach państw,
- herbach miast,
- używany w opiece medycznej,
- w PCK,
- jako znak apteki,
- używany w różnych orderach,
- krzyż harcerski,
- itd., itd.
Chciałbyś to wszystko pozmieniać? Pousuwać krzyże ze wszystkiego? Chcesz zmieniać świat?
Chłopie daj sobie spokój. Z krzyżem nie wygrasz!

Ale wracając do tematu.
Nie jestem PiSowcem, ale nie oceniałbym ich tak surowo.
Właśnie to, że nie chcą służyć innym państwom tylko Polakom, to tak na nich głośno krzyczą!"
Ostatnio zmieniony 28-12-2015 11:48 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Działania PiS ws. Trybunału

Post autor: grassownik » 28-12-2015 12:17

"
Grassowniku, w Polsce jest ok. 90% katolików, więc dlaczego nie miałoby być krzyża w sejmie?
to niech zmienią konstytucję i usankcjonują w końcu polską podległość względem watykanistów.w czym problem jeśli mają 90% większość ?

póki co jesteśmy krajem obojętnym światopoglądowo.wymagałbym by ten zapis był egzekwowany,nawet jeśli widzę,że jest po prostu fikcją.

nie walczę z krzyżem.uważam po prostu,że jest w typu miejscach i tak promieniuje na nasze całą europejską a nie tylko polską kulturę i tradycję,że wcale w urzędach czy szkołach potrzebny już nie jest.

ja pisowców nie oceniam surowo.
oceniam tak jak na to zasługują.
jeśli ktoś ośmiela się wmawiam mi,że prezes obecny naczelnik państwa jest mężem stanu to po prostu przypominam,że to on kreował także 3 RP.póki go Wałęsa się nie pozbył.w Magdalence był jego a nie mój brat i dobijał targu z Kiszczakiem i spółką.to jego brat w końcu podpisał traktat lizboński i pozbawił podobno Polski suwerenności i robił to w konsultacji ze swoim bratem bo obraz stojącego w kącie prezydenta RP telefonującego na unijnym szczycie do brata był swoistą żenadą i pokazem tego jak właśnie niesamodzielnym był brat obecnego naczelnika.a można wspomnieć jak ci wojujący od dziecka antykomuniści zagrali w prlowskim filmie,jak rodzina byłego akowca otrzymała willę na Żoliborzu czy jak to możliwe,że ojciec akowiec wykładał na Politechnice Warszawskiej a nie gnił w ubeckiej katowni.jest wiele pytań,które mocno obnażają wersję polskich losów przedstawianych przez zdolnego manipulatora jakim jest jarkacz ale też nie przesadzajmy,drugi raz dorwał się do koryta i wiele wskazuje,że jak i pierwszym razem sam się władzy pozbędzie :-)



Edytowany przez grassownik o 28-12-2015 - 11:19. "
Ostatnio zmieniony 28-12-2015 12:17 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Działania PiS ws. Trybunału

Post autor: stachu » 28-12-2015 13:58

"Ale tu nie chodzi o podległość państwa "watykanistom" jak to nazwałeś. Chodzi o tożsamość.
To jeżeli krzyża w sejmie, urzędach i szkołach nie będzie, to będziesz zadowolony?
A co jeżeli ludzie w sejmie, w urzędach, w szkołach dalej będą żyć i postępować wg zasad religii katolickiej?
Będą ustanawiać prawa zgodne z nauką Chrystusa, to będziesz żądał, aby wyrzekli się swojej wiary, by być obojętnym światopoglądowo, czyli kim? nijakim?
Mają być dwulicowi? W kościele katolicy, a poza kościołem ateiści?
Katolik nie może być hipokrytą i być obłudnym, choć może teraz tacy się zdarzają ...
Katolik ma stawać po stronie dobra i miłości w każdym miejscu gdzie się znajduje. Nie może się zgadzać na zło i krzywdę.
Zgadza się, że nie wszyscy tacy są, ale każdy powinien do tego dążyć!
Nie odpowiedziałeś czy chcesz pousuwać krzyże z innych miejsc, które Ci wypunktowałem?

Co do tego co się teraz dzieje wokół TK i KOD to oglądnij podziemnaTV:

https://www.youtube.com/watch?v=pH5BBKHKlQ8"
Ostatnio zmieniony 28-12-2015 13:58 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Działania PiS ws. Trybunału

Post autor: grassownik » 28-12-2015 14:10

"
To jeżeli krzyża w sejmie, urzędach i szkołach nie będzie, to będziesz zadowolony?
tak.
A co jeżeli ludzie w sejmie, w urzędach, w szkołach dalej będą żyć i postępować wg zasad religii katolickiej?
przecież w większości tak żyją.w czym problem ? widziałeś bym komuś w domu krucyfiks ściągał ?
jak dla mnie mogą żyć też wcale bez religii a nawet wyznawać islam.jest mi obojętne w którą z tych żydowskich historyjek ktokolwiek wierzy.
Będą ustanawiać prawa zgodne z nauką Chrystusa, to będziesz żądał, aby wyrzekli się swojej wiary, by być obojętnym światopoglądowo, czyli kim? nijakim?
być europejczykiem z całą tą spuścizną i tradycją na którą składa się właśnie filozofia grecka,rzymskie prawo,uniwersalizm etyczny Dekalogu i oświecenie francuskie.

prawo stanowione i tak jest odbiciem Dekalogu,mniej więcej.w czym problem ?


Katolik ma stawać po stronie dobra i miłości w każdym miejscu gdzie się znajduje. Nie może się zgadzać na zło i krzywdę.
wybacz to Twoja teoria.
dla mnie katolik staje po stronie manipulowanych dających się strzyc na kasę klerowi.
a już odwołanie do dobra jest po prostu hipokryzją.
talibowie i fundamentaliści też odwołują się do dobra,jak Krzyżowcy odwoływali się do miłosierdzia boskiego i pewnie dlatego mordowali nawet chrześcijan innych obrządków o innowiercach nie wspominając.przykładów można mnożyć.

katolickie do dla mnie przeciwieństwo czegokolwiek co dobre,prawdziwe i sprawiedliwe.
a obserwowałem to długo i widzę jak zachowują się gorliwi katolicy nienawidzący swoich bliźnich prawdziwie i szczerze i to nierzadko opierając to na dziwnych przesłankach.

oglądał będę co ja będę chciał a nie co poleca mi nawiedzony katol i prawak,okey ? wybaczysz,że nie mam zamiaru sprawdzać Twoich źródeł widząc bełkot i manipulację jaką mi wklejasz ?

namiestnik pałacu,strażnik żyrandola podpisał nowelizację ustawy o TK.niektórzy udają zaskoczonych ale przecież widać wyraźnie,że ten facet ma taką samą charyzmę jak poprzednik.nie ma jej wcale.i tak jak poprzednik wykonuje polecenia szefa partii.



Edytowany przez grassownik o 28-12-2015 - 13:12. "
Ostatnio zmieniony 28-12-2015 14:10 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Działania PiS ws. Trybunału

Post autor: stachu » 28-12-2015 16:00

"filozofia grecka - upadła w V wielu
rzymskie prawo - chcesz wprowadzić niewolnictwo?
Dekalog wywodzi się z religii żydowskiej w którą Ty nie wierzysz ...
Oświecenie francuskie - w rewolucji francuskiej zginęło wielu ludzi ..."
Ostatnio zmieniony 28-12-2015 16:00 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Działania PiS ws. Trybunału

Post autor: grassownik » 28-12-2015 16:37

"
filozofia grecka - upadła w V wielu
później się odrodziła bo dzięki o zgrozo wyznawcom Allaha ich przekłady z greki zostały,w europie katolicy palili je aż miło.
wiadomo-nie znosili od początku konkurencji.
rzymskie prawo - chcesz wprowadzić niewolnictwo?
nie.
wystarczy,że dzisiejsze prawo cywilne mamy w dużej części skopiowane od Rzymian.
zresztą w czasie pierwszej Rzeczpospolitej kobiety i 90% ludności też żadnych praw nie miały i czy to znaczy,że do tradycji tamtego państwa mamy się nie odwoływać ? chyba wiemy,że czerpać to co dobre i odrzucać to co złe.

Dekalog wywodzi się z religii żydowskiej w którą Ty nie wierzysz
nie wierzę.to nie implikuje jednak,że nie uważam dekalogu za fundament etyki w naszej cywilizacji.
Ghandi też go doceniał i też nie wierzył :-)
to ma jakieś znaczenie ?

Oświecenie francuskie - w rewolucji francuskiej zginęło wielu ludzi ...
ludzie giną i ginęli zawsze.dziś umierają najczęściej pod kołami samochodów.nikt póki co nie wpadł na to by zakazać poruszania się tymi pojazdami.
podczas chrystianizacji europy,obu ameryk,azji i innych miejsc umarło z 10 milionów więcej ofiar i czy ktoś delegalizuje chrześcijaństwo ? nie.

chcielibyśmy tylko równości wobec prawa nie tylko z katolikami ale i by personel naziemny pana boga nie był uprzywilejowany jak to ma miejsce teraz.tylko i aż tyle.wówczas uwierzymy,że Polska to kraj sprawiedliwy i demokratyczny.amen."
Ostatnio zmieniony 28-12-2015 16:37 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1269
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

Działania PiS ws. Trybunału

Post autor: jazet » 28-12-2015 18:22

"Czy Polacy popierają działania PiS ws. Trybunału?"
Ostatnio zmieniony 28-12-2015 18:22 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Działania PiS ws. Trybunału

Post autor: admin » 28-12-2015 21:16

"Prezydent podpisał, ustawę opublikowano, nowelizacja ustawy o TK weszła w życie.
Czy celebryta-prezes Rzepliński będzie przestrzegał prawa, czy coś wymyśli żeby mu się nie podporządkowywać?

Były premier z ramienia upadłej lewicy, Włodzimierz Cimoszewicz, proponuje strajk całego wymiaru sprawiedliwości. Nie spodziewałbym się."
Ostatnio zmieniony 28-12-2015 21:16 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Działania PiS ws. Trybunału

Post autor: grassownik » 28-12-2015 21:29

"prawo będzie naginane do granic.przez obie strony.nic nowego.jakieś mniejsze lub większe utarczki będą miały miejsce.nie masz chyba wątpliwości Adminie,prawda ? :-)

strajk ? też wątpię acz wydaje się jednak,że wielu środowiskom może na tym zależeć jeśli zrozumieją,że dotychczasowy blisko 50% milczący elektorat mógłby chcieć wziąć udział w przedterminowych wyborach.póki co to sf ale wydaje się,że następne rozdanie,nawet jeśli przeceniać sterowane zwykle sondaże,może zmieść popis nie tyle ze sceny co z ław rządowych.musieliby w plebiscycie jednak wystąpić w znaczniej,powyżej 15/20% niezdecydowani do tej pory.mogliby wywrócić sondaże dość znacznie.
a przecież narodowcy,korwinowcy,niby lewica,lewica,mainstream we wszelkich odcieniach też mają interes w tym by obecną scenę polityczną wywrócić.po prostu.amen."
Ostatnio zmieniony 28-12-2015 21:29 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ