Co to za twór Nowoczesna?

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Co to za twór Nowoczesna?

Post autor: rav » 25-09-2016 22:05

"
odnowiciel pisze:
wybitny specjalista od finansów Ryszard Petru
Czy by nie obraziłeś specjalistów od finansów zaliczając go do tuzów tej branży.Lepiej niech siada na swojego rubikonia i galopuje na święto 6 króli.
Żeby tylko nie zaczął świętować 3 stycznia :-)"
Ostatnio zmieniony 25-09-2016 22:05 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Co to za twór Nowoczesna?

Post autor: admin » 08-12-2016 20:46

"W jednej z obsługiwanych przeze mnie skrzynek pojawił się dziś spam rozsyłany w imieniu Ryszarda Petru i Nowoczesnej.
Filtr z Gmaila zadziałał i rzeczywiście trafiło to do spamu, do którego jednak czasem zaglądam.

Po problemach partii wybitnego bankowca z prawidłowym wysłaniem przelewu, Ryszard Petru prosił mnie o datek na swoją partię, aby mógł "zmienić kraj" i zażegnać "permanetny (pisownia oryginalna) konflikt". Na końcu link wspieraj.nowoczesna.org, podpis Petru i informacje o zleceniodawcy spamu."
Ostatnio zmieniony 08-12-2016 20:46 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Co to za twór Nowoczesna?

Post autor: rav » 08-12-2016 22:12

"do mnie też taki mail trafił - śmiechu warte :-)"
Ostatnio zmieniony 08-12-2016 22:12 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Co to za twór Nowoczesna?

Post autor: admin » 10-03-2017 00:00

"Trafiłem (zaproszony) na oficjalny profil tarnobrzeskich struktur Nowoczesna.pl:
https://www.facebook.com/Nowoczesna-Tar ... 831194681/

Ale do liberalizmu i wolności to im daleko:



"Cofnięcie skutków ustawy" - jak to można zrobić? Skutkiem ustawy są wycięte drzewa, jak to niby cofnąć?
"Drzewa są nasze" - czyli moje drzewa są ich?
Nadal twierdzę, że dzięki takiej ustawie będzie więcej drzew, a nie mniej."
Ostatnio zmieniony 10-03-2017 00:00 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Światowit
Posty: 356
Rejestracja: 26-03-2015 21:51

Co to za twór Nowoczesna?

Post autor: Światowit » 10-03-2017 00:13

"Mam wrażenie, że elektorat tej partii stanowią jedynie absolwenci szkół specjalnych. A politycy tej partii stanowią ich awangardę."
Ostatnio zmieniony 10-03-2017 00:13 przez Światowit, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Co to za twór Nowoczesna?

Post autor: wou » 10-03-2017 11:06

"
Admin pisze: Nadal twierdzę, że dzięki takiej ustawie będzie więcej drzew, a nie mniej.
Wytłumacz w jakiż to sposób wycinanie ich je rozmnoży. No i zgódź się chociaż co do tego, że tam gdzie są teraz wycinane już ich nie będzie, przynajmniej nie przez kilkadziesiąt lat. No ale grunt to być optymistą...

Czepiliście się Petru, a co do Zandberga macie? Jako postaci bo jakie zastrzeżenia do programu Razem macie to się domyślam:

http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/zandberg- ... 22238.html

Trafna, wyważona i elokwentna wypowiedź. Rośnie na lewicy świetny polityk, a kto wie, może nawet przywódca - jakby się nie zaklinał, że w Razem panuje kolektyw decyzyjny. To jest nowa partia, nowa jakość. Wciąż stawiam na Inicjatywę Polska ale przyznam że kibicuję prawdziwym lewicowcom z Razem. Nowoczesna to w rzeczywistości Staromodna, centrowy program i zachowania, takie odkurzone PO z silniejszym przedstawicielstwem kobiet. Jeszcze trochę i pouciekają do PO pewnie chociaż wolałbym zobaczyć migrację w odwrotnym kierunku."
Ostatnio zmieniony 10-03-2017 11:06 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Co to za twór Nowoczesna?

Post autor: admin » 11-03-2017 11:44

"
wou pisze:Wytłumacz w jakiż to sposób wycinanie ich je rozmnoży. No i zgódź się chociaż co do tego, że tam gdzie są teraz wycinane już ich nie będzie, przynajmniej nie przez kilkadziesiąt lat. No ale grunt to być optymistą...
Od strony oceny moralnej: moja działka, moje drzewa, powinno budzić dużo mniej wątpliwości niż: moja macica, moja sprawa.

Od strony praktycznej to bardzo proste. Wielu właścicieli działek miało poważne obawy przed sadzeniem drzew nieogrodowych, wiedząc że w przyszłości mogą z tego wyniknąć kłopoty, formalności, koszty itd. Co więcej, jeśli pojawiały się nowe drzewa (np. samosiejki, których sam mam dużo, bo las ma tendencję do szybkiego rozrastania), to właściciel wycinał je wszystkie póki były młode, z tego samego względu. To zwykły zdrowy rozsądek, dostosowujący się do niezdrowych ograniczeń, połączony z gospodarskim myśleniem w dłuższej perspektywie czasowej.
Niechby rosło to piękne drzewo, ale jak będę tam chciał za 10 lat postawić garaż, albo za 25 lat dziecko się będzie chciało wybudować po sąsiedzku?

Bardzo nagłaśniane (chociaż w wielu przypadkach niezwiązane z ustawą) obecne cięcie, to kwestia krótkiego okresu przejściowego, nadrabiania wieloletnich zaległości, czy obaw o rychły powrót do zniewolenia.
Teraz czytałem o kolejnej nieudolnej propozycji pisowskiej zmiany (mam nadzieję, że nie przejdzie w ostatecznej wersji), że jak wytnę na działce drzewo, to przez 5 lat nie będę mógł prowadzić na niej działalności gospodarczej :-)"
Ostatnio zmieniony 11-03-2017 11:44 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Co to za twór Nowoczesna?

Post autor: wou » 12-03-2017 17:52

"
Admin pisze: Od strony oceny moralnej: moja działka, moje drzewa, powinno budzić dużo mniej wątpliwości niż: moja macica, moja sprawa.
Według jakiej logiki? Na skali od "moje" (10) do "wspólne" (1) ciało przegrywa chyba tylko z umysłem, przestrzeń i przyroda to są już bardzo zewnętrzne - i w tym sensie wspólne, "tykalne" - rzeczy. Ja wiem, że dla prolife-owców "zabicie dziecka" > "zabicie drzewa" i przy takich definicjach riposta "moje drzewo - moja sprawa" wydaje się błyskotliwie trafna (a jest wybitnie kretyńska, w jednym worku z czującymi sałatami - zwykłe trollowanie), no ale może zrozumiecie to właśnie dzięki skali "mojszości" - ciąża jest mojsza niż drzewo.
Wielu właścicieli działek miało poważne obawy przed sadzeniem drzew nieogrodowych, wiedząc że w przyszłości mogą z tego wyniknąć kłopoty, formalności, koszty itd.
A teraz wielu, kierując się mądrością włościanina wycina tylko dlatego, że może. Że a nuż kiedyś będzie potrzeba wyciąć to se teraz wytnę, na zaś. Też zdrowy rozsądek, i efekt ten sam co z niesadzeniem, ba - gorszy. Gorsze drzewo wycięte, wyrwane z ekosystemu i mikroklimatu czy krajobrazu, niż nieistniejące. Tak więc obawy będą dalej te same, tylko dojdzie jeszcze przyspieszenie związane z niestabilnością pisowskiego ustawodastwa, czy raczej generowaniem gniotów prawnych. Naprawdę tak ciężko zrozumieć, że WSZYSTKO za co zabiera się PiS zrobi w możliwie najgorszy sposób (czytaj: spieprzy koncertowo) ze względu na swoją niekompetencję i pod żadnym pozorem nie wolno ich w żadnej inicjatywie popierać?


Ale wracając do mojego pytania: mam rozumieć, że do Zandberga (jeszcze) nie macie jak się przypieprzyć? A przecież też może zostać premierem, jak Petru! No więc na opozycji lepsze wrażenie robi liberał Petru czy socjalista Zandberg? Królowa jest oczywiście jedna - Barbara Nowacka :)"
Ostatnio zmieniony 12-03-2017 17:52 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Co to za twór Nowoczesna?

Post autor: admin » 12-03-2017 19:53

"Jasne że wartościuję życie i wyżej stawiam życie organizmu ludzkiego niż życie rośliny. Całkowicie też usprawiedliwiam instrumentalne traktowanie roślin, z ograniczeniem w postaci ochrony środowiska. Nie dogadamy się w tym zakresie, jeśli stawiasz to na jednym poziomie, bądź życie rośliny wyżej. Nie chce mi się wymyślać argumentów biologicznych, bo to też teoria dla teorii. Wczoraj posadziłem jedno drzewo, ale wyciąłem ze dwadzieścia, ale średnicy do centymetra. Czy zrobiłem coś złego, czy dobrego? Nie zapytałem o zgodę żadnego urzędnika, ani ochroniarza mojej przyrody. Czy to że zlikwidowane organizmy nie miały unikalnego kodu genetycznego, ale powstały jako wegetatywne odrosty miało znaczenie, czy nie miało? Nic na zapas nic większego nie wycinam, bo to bez sensu. Zajmiesz się swoimi drzewami, to pogadamy.

Co do Zadberga (i nie tylko) to zawsze większe nadzieje wiążę z kimś nawet o odmiennych poglądach, ale ideowcem niż z człowiekiem bezideowym czy oszustem. Postrzegam szczere zamiłowanie do socjalizmu jako jakąś formę niedojrzałości, z której jednak można wyrosnąć. Wolę zatem premiera Zandberga niż premiera Petru, oczywiście czysto teoretycznie, bo liczę że żaden z nich premierem nie będzie."
Ostatnio zmieniony 12-03-2017 19:53 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Co to za twór Nowoczesna?

Post autor: dink00 » 10-04-2017 15:51

"http://wiadomosci.wp.pl/nowoczesna-rysz ... 874200705a
Chciałbym powiedzieć, że zbliża się szybki koniec tego sztucznego tworu, ale rozsądek każe poczekać z taką tezą."
Ostatnio zmieniony 10-04-2017 15:51 przez dink00, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Co to za twór Nowoczesna?

Post autor: Dzanek » 12-04-2017 17:55

"
"Posłowie Marta Golbik, Joanna Augustynowska, Michał Stasiński i Grzegorz Furgo zrezygnowali w środę z członkostwa w Nowoczesnej i przechodzą do Platformy Obywatelskiej - poinformowała Golbik.

W poniedziałek posłowie Augustynowska, Golbik i Furgo zostali zawieszeni w prawach członków Nowoczesnej. Była to reakcja zarządu partii na doniesienia medialne mówiące o ich możliwym przejściu do Platformy Obywatelskiej."
"
Ostatnio zmieniony 12-04-2017 17:55 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Co to za twór Nowoczesna?

Post autor: wou » 26-04-2017 18:46

"http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ryszard- ... ej/4qy47bn

Hah, wiedziałem że tak będzie i bardzo dobrze, lubię Lubnauer - spokojna i merytoryczna, z tego co pamiętam ostatnio nawet w sondażach zaufania pojawiła się na wysokim miejscu. Czyżby ostatni odcinek Ucha Prezesa zaorał do końca Ryśka? :D Czyli Nowoczesna staje się centrową partią kobiet. Na mój gust mają jeszcze szanse na odzyskanie poparcia w sondażach w takim układzie. Petru z wozu, babom lżej ;)"
Ostatnio zmieniony 26-04-2017 18:46 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Co to za twór Nowoczesna?

Post autor: admin » 26-04-2017 21:11

"
wou pisze:lubię Lubnauer - spokojna i merytoryczna
Rzeczywiście chyba wypada medialnie najlepiej z całej Nowoczesnej."
Ostatnio zmieniony 26-04-2017 21:11 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Co to za twór Nowoczesna?

Post autor: rav » 27-04-2017 10:23

"Obrazek


Z drugiej strony patrząc to trochę szkoda, że Nowoczesna tak podupadła, bo PO rośnie w siłę. Czyżby ludzie już zapomnieli co PO wyczyniało jak rządziło?
To tak jak partia Razem rozbija SLD, co słusznie kiedyś zauważył Admin."
Ostatnio zmieniony 27-04-2017 10:23 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

amra100
Posty: 163
Rejestracja: 13-02-2013 23:19

Co to za twór Nowoczesna?

Post autor: amra100 » 27-04-2017 11:34

"Nie rav nie zapomnieli Tylko zaczynaja rozumiec jakim dramatem jest to co teraz sie dzieje dla tego kraju .Zaczynaja rozumiec i zaczynają myśleć. Cała Europa to dostrzegła . Tylko jak posprzątać ten kanał w jaki wpakował nas Jarek ."
Ostatnio zmieniony 27-04-2017 11:34 przez amra100, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Co to za twór Nowoczesna?

Post autor: rav » 27-04-2017 12:09

"
amra100 pisze:Cała Europa to dostrzegła
nie no, tym argumentem to mnie rozwaliłeś :-)
pomyśl logicznie, czy inne kraje Europy bardziej troszczą się o swoje interesy, czy o czyje?

dobra polityka nie polega na tym, że mamy się przypodobać Europie, ale mamy dbać o dobro naszego kraju!



Edytowany przez rav o 27-04-2017 - 10:12. "
Ostatnio zmieniony 27-04-2017 12:09 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

amra100
Posty: 163
Rejestracja: 13-02-2013 23:19

Co to za twór Nowoczesna?

Post autor: amra100 » 27-04-2017 12:40

"Jasne ,jasne dla Ciebie to nie argument. Według Ciebie wszyscy sie mylą tylko Pis ma racje a nie bierzesz do tej głowy możliwości że to własnie my nie mamy racji a reszta ma? UE reprezentuje cała grupę Państw i troszczy sie o interesy całej Europy a My możemy sie stawiać co najwyżej aborygenom . To że UE leje kase to wam odpowiada ale jak coś grozi Palcem to sie wam nie podoba :. Hipokryzja , Hipokryzja pogania. Juz niedługo to sie skonczy Tylko smród po Pisie długo trzeba będzie wietrzyć .
\"
Ostatnio zmieniony 27-04-2017 12:40 przez amra100, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Co to za twór Nowoczesna?

Post autor: rav » 27-04-2017 13:08

"
amra100 pisze:UE reprezentuje cała grupę Państw i troszczy sie o interesy całej Europy
:-D:-D:-D:-D:-D - rozbawiłeś mnie
amra100 pisze:To że UE leje kase to wam odpowiada
a jak my płacimy składkę do UE, to tego nie widzisz?
amra100 pisze: Hipokryzja , Hipokryzja pogania
masz rację :-)"
Ostatnio zmieniony 27-04-2017 13:08 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Co to za twór Nowoczesna?

Post autor: admin » 21-05-2017 15:37

"Trwa właśnie kongres Nowoczesnej, chyba ostatnia szansa na odbicie.

I rzeczywiście Petru w końcu ma okazję zaznaczenia wyraźnych punktów:
- przyjmiemy uchodźców
- koniec 500+
- świeckie państwo i szkoła
- związki partnerskie
- wprowadzenie euro
- podniesienie wieku emerytalnego
- odejście od węgla
- parytety na stanowiskach publicznych

Każdy z punktów to nie tyle atak na PiS, co na PO, zaznaczenie różnic. Licytację w spełnianiu oczekiwań UE Petru wygrywa bezdyskusyjnie.

Przy tym Petru mówi:
Polska potrzebuje partii, która "mówi wprost i nie jest chwiejna"
Wybrali sprawy ważne i głośne, w których PO ewidentnie jest "chwiejna" niby by chciała być europejska, ale realnie walczy o głosy centrum i musi się ograniczać.
Nowoczesna nie próbuje już walczyć o centrum, ale o ptrzetrwanie, kosztem liberalnej części PO.

Zamiast programu 500+ ma być Aktywna Rodzina. Ulga w podatku na kwotę 3000 zł na dziecko.

Przeciętni rodzice dwójki dzieci wyjdą na zero.
Rodzice jedynaków zyskają.
Rodziny wielodzietne zwykle stracą.
Ale! To ulga od podatku dochodowego, zatem żeby ją dostać trzeba pracować i zarobić odpowiednio dużo.

Wielkomiejski elektorat Nowoczesnej skorzysta, a ci co stracą i tak by na nich nie zagłosowali.
Dobre posunięcie, ktoś to w końcu przemyślał."
Ostatnio zmieniony 21-05-2017 15:37 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ