Czy władze mają program na rozwój Tarnobrzega?

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
iwka2016
Posty: 23
Rejestracja: 12-09-2016 15:00

Czy władze mają program na rozwój Tarnobrzega?

Post autor: iwka2016 » 12-09-2016 15:24

"Czytam od pewnego czasu stronę fb prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba i mam wrażenie, po pierwsze, że tak jak jego poprzednicy u władzy, nie ma on żadnego pomysłu na zmniejszenie bezrobocia w mieście. Po drugie, znowu, wzorem swoich poprzedników, każe nam świętować z powodu... wybudowania kolejnego centrum handlowego, z powodu jakiejś rocznicy (ostatnio 45-lecie ROD), to z powodu sukcesów w swojej rodzinie, itp. Na krytykę na swojej stronie "promocyjnej" na portalu społecznościowym (choć jest osobą publiczną) prezydent reaguje natychmiastowym kasowaniem nieprzychylnych komentarzy (tak się stało z moimi, tekst wisiał zaledwie kilka minut...).

Na tej stronie https://www.facebook.com/Grzegorz-Kie%C ... 152815586/ nie można napisać absolutnie żadnych uwag krytycznych co do polityki obecnego prezydenta czy skrytykować wysokiego poziomu bezrobocia i nie przyciągania do miasta większych inwestorów z branży przemysłowej.

Czy obecny prezydent podejmuje działania, aby Tarnobrzeg poszedł wreszcie w ślady takich miast jak Stalowa Wola, Nowa Dęba czy Mielec? Dlaczego tak alergicznie reaguje na krytykę swoich działań czy zaniechań? Czy podatnik, mieszkaniec Tarnobrzega nie ma prawa patrzeć swoim władzom na ręce? Czy w Tarnobrzegu można w ogóle krytykować władze, zwłaszcza, że tutejsza prasa jej kadzi? Cytat z Kiełba w reakcji na artykuł Echa Dnia: ""Jest super" - zgadzam się". Pamiętam, że dobry pijar ta gazeta budowała każdej władzy w Tarnobrzegu. Z władzą trzeba dobrze żyć, ja to rozumiem, ale brak merytorycznej krytyki poczynań włodarzy miasta odbija się ostatecznie na jakości życia zwykłych obywateli.

Bo w jakim punkcie rozwoju jest nasze miasto, zwłaszcza w stosunku do swoich sąsiadów? http://3obieg.pl/sasiedzi-deklasuja-tar ... ospodarczo"
Ostatnio zmieniony 12-09-2016 15:24 przez iwka2016, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Czy władze mają program na rozwój Tarnobrzega?

Post autor: admin » 12-09-2016 22:01

"Czy zmniejszenie bezrobocia to zasługa prezydenta? Jeśli tak chcesz, to mu ją przypisuj.
Przeszukałem dane z ostatniego roku i mam wyniki jak poniżej:

Osoby bez pracy marzec 2015
Powiat 3174, Miasto 2998

Osoby bez pracy marzec 2016
Powiat 2700, Miasto 2565

Osoby bez pracy lipiec 2016
Powiat około 2200, Miasto około 2100

Procent bezrobocia marzec 2015
Powiat: 13,6%, Miasto: 16,5%

Procent bezrobocia lipiec 2016
Powiat 9,8%, Miasto 11,9%

Zatem powtórzę inaczej: czy to że stopa bezrobocia spadła w ciągu 15 miesięcy o ponad 4 punkty procentowe, a liczba bezrobotnych w mieście spadła o prawie 900 to zasługa Grzegorza Kiełba i jego pomysłów na zmniejszenie bezrobocia w Tarnobrzegu?

I dalej: czy niezwykły jak na Tarnobrzeg boom budowlany, z otwarciem w ciągu jednego roku Parku Tarnobrzeskiego, Parku Handlowego Markpol, rozbudową Wszystko dla Domu z MM i Crop Boxem, budową hali Unimetu, hali meblowego za Biedronką na Dzikowie, planowaną budową kilku bloków, w których ma być oddane ponad 260 nowych mieszkań w przyszłym roku, to zasługa Prezydenta i jego pomysłów?
Ja tego tak nie traktuję, ale jeśli wszystko przypisywać prezydentowi, to konsekwentnie.

Media krytyczne względem władzy?
Ostatnio RTA24 straszyło prezydentów: http://rta24.eu/uwaga-uwaga-nadchodzi-p ... -kadencji/
Dla mnie ten tekst brzmi zabawnie, ale kto wie? Może naprawdę nie będzie litości? Zobaczymy.

Nie tak dawno temu wrzuciłem na prezydenckiego facebooka wypominkę odnośnie obiecanych niskich podatków. Nikt nie kasował, chociaż z drugiej strony rzeczywiście nikt się do tego nie odniósł.

I na koniec, jako mieszkaniec Tarnobrzega wcale nie chciałbym tutaj dużych zakładów przemysłowych. Dojechać do Mielca, Stalówki czy Nowej Dęby do pracy to nie problem, a zdrowe powietrze jest naszym wielkim atutem. Mamy najzdrowsze powietrze ze średnich miast Podkarpacia. Nie musimy truć się dymem i pyłem z hut, czy przetwórstwa drewna. Rola sypialni dla sąsiednich miast też nie jest zła."
Ostatnio zmieniony 12-09-2016 22:01 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Światowit
Posty: 356
Rejestracja: 26-03-2015 21:51

Czy władze mają program na rozwój Tarnobrzega?

Post autor: Światowit » 12-09-2016 22:58

"
jako mieszkaniec Tarnobrzega wcale nie chciałbym tutaj dużych zakładów przemysłowych. Dojechać do Mielca, Stalówki czy Nowej Dęby do pracy to nie problem, a zdrowe powietrze jest naszym wielkim atutem
Jezu Chryste, kolejny miłośnik siedlisk traszki grzebieniastej czy innego robactwa, domów ze słomy, błota i odchodów.
Tarnobrzeg od zalążków COP, czyli końca XX-lecia międzywojennego był miastem przemysłowym i całą II poł. XX stulecia takim miastem był! Współczesny przemysł nie jest tak szkodliwy dla środowiska jak jeszcze w latach osiemdziesiątych, a tylko przemysł a nie żabki, pajączki czy nietoperki zapewnią nam rozwój.
Natomiast ty adminie jesteś wolnych człowiekiem i nikt nie będzie cię zatrzymywał w Tarnobrzegu siłą, zawsze możesz zamienić nasze miasto na Wisiwory Dolne i tam prowadzić portal wisiwory.info."
Ostatnio zmieniony 12-09-2016 22:58 przez Światowit, łącznie zmieniany 1 raz.

iwka2016
Posty: 23
Rejestracja: 12-09-2016 15:00

Czy władze mają program na rozwój Tarnobrzega?

Post autor: iwka2016 » 12-09-2016 23:00

"Bezrobocie spadało w tym czasie (2015-2016) w całej Polsce.

W marcu 2015 według GUS średnia stopa bezrobocia dla całej Polski wyniosła 11,7 %. Dla porównania, w Tarnobrzegu, jak Pan wykazuje, wyniosła w tym czasie 16,5 %.

W lipcu 2016 roku stopa bezrobocia w Polsce wyniosła średnio 8,6 %. Dla porównania, stopa bezrobocia w Tarnobrzegu, jak Pan napisał, wyniosła 11,9 %.

Czy widzi Pan różnicę pomiędzy stopami bezrobocia dla naszego miasta a stopami bezrobocia notowanymi średnio w Polsce, w okresach, które Pan podał?

Idźmy dalej.

Czy budowa małych kompleksów handlowych jest wyznacznikiem... bumu gospodarczego? Czy powstawanie nowych centrów handlowych przynosi danemu miastu znaczący przyrost miejsc pracy?

Ile miejsc pracy powstało w szumnie nazywanym "Parku Tarnobrzeskim", kojarzącym się osobom postronnym z "parkiem przemysłowym", "parkiem przedsięwzięć innowacyjnych"? Ile jest tam sklepów? Cztery, pięć, nie licząc apteki?

Jako mieszkaniec Tarnobrzega nie chce Pan tutaj dużych zakładów przemysłowych? Ma Pan na myśli chyba brudny ciężki przemysł, to jeszcze jestem w stanie zrozumieć.

Czy był kiedykolwiek np. w Tarnowie Podgórnym? W gminie tej jest kilkadziesiąt dużych zakładów przemysłowych. Zapewniam, że nie ma tam dużej emisji gazów ani hałasu. Za to jest dużo pracy a gmina należy do najbogatszych w Polsce.

Czy podróżuje Pan w ogóle po kraju? Był Pan w Poznaniu, wielkopolsce?"
Ostatnio zmieniony 12-09-2016 23:00 przez iwka2016, łącznie zmieniany 1 raz.

sąsiad
Posty: 179
Rejestracja: 10-09-2014 20:14

Czy władze mają program na rozwój Tarnobrzega?

Post autor: sąsiad » 12-09-2016 23:05

"Przykro mi to stwierdzić, ale uważam, że nasze władze pomysłu na rozwój miasta nie mają. Widać to w bardzo wielu aspektach. Jedyne na co Prezydent ma pomysł, to jedynie realizacja swojego programu wyborczego. W tej sprawie to idzie jako tako. Myślę, że jest wiele zagrywek Pijarowskich, ale też unikanie rozwiązywania wielu probemów, dobry przyklad to bezrobocie. Jest też brak koncepcji rozwoju naszego miasta."
Ostatnio zmieniony 12-09-2016 23:05 przez sąsiad, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Czy władze mają program na rozwój Tarnobrzega?

Post autor: alek » 12-09-2016 23:22

"
Admin pisze: I na koniec, jako mieszkaniec Tarnobrzega wcale nie chciałbym tutaj dużych zakładów przemysłowych. Dojechać do Mielca, Stalówki czy Nowej Dęby do pracy to nie problem
Szczególnie jak się ma małe dzieci. Jeśli nie będzie inwestycji i zakładów pracy to skąd miasto będzie miało dochody? Skąd weźmie na remonty ulic (kilka głównych w samym centrum jest w opłakanym stanie ), utrzymanie wszystkiego i obniżkę podatków? Skąd się bierze bogactwo STW czy Mielca?"
Ostatnio zmieniony 12-09-2016 23:22 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

Światowit
Posty: 356
Rejestracja: 26-03-2015 21:51

Czy władze mają program na rozwój Tarnobrzega?

Post autor: Światowit » 12-09-2016 23:24

"Naturalne bezrobocie to ok. 5 proc., i mówiąc oględnie oznacza to, że są to osoby które nie chcą pracować, dlatego liczmy realnie, że bezrobotnych poszukujących pracy w Tarnobrzegu, jest zaledwie 6 proc. Dobitnym przykładem jest Pilkington, który rozpaczliwie poszukuje pracowników w TBG nawet na wiatach przystankowych! I ten przykład pokazuje, że zastanawiałbym się nawet nad tymi 6 proc.!"
Ostatnio zmieniony 12-09-2016 23:24 przez Światowit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Czy władze mają program na rozwój Tarnobrzega?

Post autor: admin » 12-09-2016 23:29

"Zupełnie nie nie o to mi chodziło. Przecież wiem jaka jest sytuacja dookoła.

Chciałem po prostu wskazać na niewielkie powiązanie między osobą prezydenta rządzącego od niecałych dwóch lat, a bezrobociem w Tarnobrzegu.
Jeśli uznajemy (jak powyżej wykazano), że bezrobocie spadło nie w wyniku działań prezydenta, ale niezależnie od jego działań, to ciężko też od niego wymagać planu na zmianę stopy bezrobocia, realizowania tego planu i rozliczać go z niego. Nie dotyczy to oczywiście tylko Grzegorza Kiełba.

Nie pisałem o boomie gospodarczym, ale o budowlanym, który chyba nie podlega dyskusji. Zresztą dokładnie w tym samym kontekście. Wbrew temu co niektórzy uważają, nie przypisywałbym tu zasług prezydentowi, ale też konsekwentnie nie krytykowałbym go za zbyt małą intensywność budownictwa.

Co do czystości powietrza - iwka2016 i Światowit.
Jako przykłady podano m.in. Stalową Wolę i Mielec, a nie Tarnowo Podgórne.
Nie chcę w Tarnobrzegu problemów Mielca i Stalowej Woli, które wszyscy znają. Znają? Chcą?

https://www.youtube.com/watch?v=99N-gBnUd-M
https://www.youtube.com/watch?v=qbwzjY7WkaU
http://supernowosci24.pl/mielecka-strefa-truje-ludzi/
http://www.hej.mielec.pl/miasto2/aktual ... dziny.html

http://supernowosci24.pl/dymy-i-wyziewy ... u-zdrowiu/
Prezydent Lucjusz Nadbereżny ogłosił na ostatniej sesji samorządu miejskiego, że mieszkańcy są stale podtruwani wyziewami z kominów przemysłowych i nie tylko kominów. Z powietrza, którym oddychają stalowowolanie, laborantom udało się wyłapać prawie całą tablicę Mendelejewa, z metalami ciężkimi na przedzie. ? Za kilka lat zapłacimy za to dużymi kosztami społecznymi ? mówi włodarz Stalowej Woli.
..........
- Hałas się nasilił, a wyniki badań zawartości powietrza są bardzo niepokojące ? stwierdza Lucjusz Nadbereżny. ? Nie mówię tego, żeby straszyć ludzi. Jesteśmy ośrodkiem przemysłowym i musimy godzić się na sąsiedztwo przemysłu, ale za kilka lat koszty takiego sąsiedztwa mogą okazać się bardzo duże.
W Poznaniu nie byłem jakieś 10 lat. Z uprzemysłowionych okolic regularnie bywam na Śląsku i w Warszawie i wiem że nie chciałbym tam mieszkać."
Ostatnio zmieniony 12-09-2016 23:29 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Czy władze mają program na rozwój Tarnobrzega?

Post autor: alek » 12-09-2016 23:30

"
Światowit pisze:Naturalne bezrobocie to ok. 5 proc., i mówiąc oględnie oznacza to, że są to osoby które nie chcą pracować, dlatego liczmy realnie, że bezrobotnych poszukujących pracy w Tarnobrzegu, jest zaledwie 6 proc. Dobitnym przykładem jest Pilkington, który rozpaczliwie poszukuje pracowników w TBG nawet na wiatach przystankowych! I ten przykład pokazuje, że zastanawiałbym się nawet nad tymi 6 proc.!
Niestety , ale za najniższą krajową na 4 zmiany nikt nie będzie pracował nawet bezrobotny , tym bardziej , że może stracić dodatki i zasiłki z MOPR-u . Gdyby nie staże z PUP i wyzysk ludzi za 800 złotych to pracodawcy mieli by jeszcze większy problem ze znalezieniem pracownika i może nareszcie utworzył by się jaki taki rynek pracy."
Ostatnio zmieniony 12-09-2016 23:30 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

Światowit
Posty: 356
Rejestracja: 26-03-2015 21:51

Czy władze mają program na rozwój Tarnobrzega?

Post autor: Światowit » 12-09-2016 23:42

"
Z uprzemysłowionych okolic regularnie bywam na Śląsku i w Warszawie i wiem że nie chciałbym tam mieszkać.
To co jak nie przemysł jest dla ciebie bodźcem rozwojowym? Chyba, że nie zależy ci na rozwoju?"
Ostatnio zmieniony 12-09-2016 23:42 przez Światowit, łącznie zmieniany 1 raz.

iwka2016
Posty: 23
Rejestracja: 12-09-2016 15:00

Czy władze mają program na rozwój Tarnobrzega?

Post autor: iwka2016 » 12-09-2016 23:44

"Cytat: "Jeśli uznajemy (jak powyżej wykazano), że bezrobocie spadło nie w wyniku działań prezydenta, ale niezależnie od jego działań, to ciężko też od niego wymagać planu na zmianę stopy bezrobocia, realizowania tego planu i rozliczania go z niego. Nie dotyczy to oczywiście tylko Grzegorza Kiełba."

Czy Pan tak na poważnie? Uważa Pan, że od prezydenta miasta czy innej władzy wybieranej w wyborach, nie powinno się wymagać planu na zmianę stopy bezrobocia, realizowania tego planu i rozliczania go z niego? Naprawdę tak Pan sądzi? Zwłaszcza, że tenże włodarz miasta nic nie robił w celu zmiany wysokiego poziomu bezrobocia w mieście - bo jak sam Pan pisze: "bezrobocie spadło nie w wyniku działań prezydenta, ale niezależnie od jego działań"."
Ostatnio zmieniony 12-09-2016 23:44 przez iwka2016, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Czy władze mają program na rozwój Tarnobrzega?

Post autor: admin » 12-09-2016 23:50

"Światowit, ok, niech będzie przemysł. Nie wiem nic o Tarnowie Podgórnym, może tam udało się zrobić to bez uciążliwości?

Wiem tyle że Mielec i Stalowa Wola to nie są miejsca w których chciałbym mieszkać, właśnie ze względu na uciążliwy przemysł, stąd nie chcę żeby stawiać je nam za wzór rozwoju. Coś za coś. Jest na tyle blisko, że można codziennie dojeżdżać. W Warszawie jeździłem do pracy około 45 minut, da się tak żyć.
Światowit pisze:kolejny miłośnik siedlisk traszki grzebieniastej czy innego robactwa, domów ze słomy, błota i odchodów
Nie wiem czy trafiłeś przypadkiem, czy specjalnie, ale co do budownictwa celnie! :-)
Byłem inicjatorem tłumaczenia i polskim dystrybutorem filmu o budowaniu z gliny i słomy. O tego z trailera: https://www.youtube.com/watch?v=oaH7DpLByAw
Prowadziłem też przez parę lat dwie popularne witryny o budownictwie ekologicznym, współpracując z wieloma osobami z branży. Sprzedałem, ale sentyment został."
Ostatnio zmieniony 12-09-2016 23:50 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

iwka2016
Posty: 23
Rejestracja: 12-09-2016 15:00

Czy władze mają program na rozwój Tarnobrzega?

Post autor: iwka2016 » 12-09-2016 23:54

"Czy wie Pan, ile działań podejmowały i podejmują władze sąsiednich miast - Stalowej Woli, Mielca, Nowej Dęby, aby ograniczyć bezrobocie, zwiększać w swoich miastach poziom zatrudnienia? W takim razie władze Tarnobrzega, które zwolniły się z tych obowiązków należą do nielicznych w kraju (niemal wszędzie walczy się z bezrobociem i próbuje przyciągać do miast i regionów nowych inwestorów).

Cytat: "Dojechać do Mielca, Stalówki czy Nowej Dęby do pracy to nie problem". No tak, tam trzeba dojeżdżać do pracy. Tamtejsze władzy mogły jednak olać starania o nowe miejsca pracy - nie byłoby już gdzie dojeżdżać do pracy, aby utrzymać rodzinę..."
Ostatnio zmieniony 12-09-2016 23:54 przez iwka2016, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Czy władze mają program na rozwój Tarnobrzega?

Post autor: admin » 13-09-2016 00:14

"
iwka2016 pisze:bo jak sam Pan pisze: "bezrobocie spadło nie w wyniku działań prezydenta, ale niezależnie od jego działań".
Ale przed tym napisałem "jeśli uznajemy że...". Uznajemy?

Co może zrobić prezydent?
Prezydent Dziubiński zaplanował budowę TPPT aby zmniejszyć bezrobocie.
Prezydent Mastalerz zrealizował i zakończył budowę TPPT, podając że robi to w tym samym celu.
Później proponowano budowę kolejnych hal TPPT. Prezydent Kiełb nie mówi za wiele o TPPT. Może lepiej.

Jeśli dobrze pamiętam podsumowania, to wychodziło 45 mln zł za utworzenie 63 miejsc pracy.
Czy to dobre rozwiązanie, czy raczej przykład "kultu cargo"?
Może lepiej żeby władze lokalne jednak nie wydawały naszych pieniędzy na swoje plany zmniejszania bezrobocia?"
Ostatnio zmieniony 13-09-2016 00:14 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

iwka2016
Posty: 23
Rejestracja: 12-09-2016 15:00

Czy władze mają program na rozwój Tarnobrzega?

Post autor: iwka2016 » 13-09-2016 00:28

"
Może lepiej żeby władze lokalne jednak nie wydawały naszych pieniędzy na swoje plany zmniejszania bezrobocia?
Zależy, jakie "plany zmniejszania bezrobocia". Skąd taka niewiara w interwencjonizm władz w gospodarkę. Podałam wcześniej przykład Tarnowa Podgórnego, którym rządzi... sołtys. To od tego sołtysa tarnobrzeskie władze powinny brać przykład. Sukcesami mogą poszczycić się także władze okolicznych miast. To nie są działania chybione, o cym świadczy sukces tych regionów.

O tym, jak tarnobrzeskim władzom wychodziło z TPPT oraz o tym, jak działały władze Stalowej Woli (w osobie prezydenta Andrzeja Szlęzaka), można przeczytać tu: http://3obieg.pl/sasiedzi-deklasuja-tar ... ospodarczo

A my, czyli wyborcy, jesteśmy od egzekwowania obowiązków od swoich prezydentów."
Ostatnio zmieniony 13-09-2016 00:28 przez iwka2016, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Czy władze mają program na rozwój Tarnobrzega?

Post autor: admin » 13-09-2016 00:44

"
iwka2016 pisze:Skąd taka niewiara w interwencjonizm władz w gospodarkę.
Całkowita niewiara, fakt. Głównie z czytania i doświadzenia. Władze wydają cudze pieniądze na cudze potrzeby.
Swoje pieniądze na swoje potrzeby wydaje się celowo i oszczędnie.
Cudze na swoje celowo, ale nieoszczędnie.
Swoje na cudze oszczędnie, ale niecelowo.
Cudze na cudze... wiadomo.
iwka2016 pisze:o tym, jak działały władze Stalowej Woli (w osobie prezydenta Andrzeja Szlęzaka), można przeczytać tu: http://3obieg.pl/sasiedzi-deklasuja-tar ... ospodarczo
Nie znalazłem w tym tekście nic o działaniu władz Stalowej Woli. Jeśli był taki dobry, to czemu nie przedłużono mu mandatu zaufania, wybierając młodego kudłatego radnego opozycji, którego doświadczenie zawodowe ograniczało się do prowadzenia biura poselskiego i wygrywania kolejnych dyrektorskich konkursów?

Zerknąłem na Tarnowo Podgórne. Nie jesteśmy w stanie tego powtórzyć, choćbyśmy podkupili sołtysa (pewnie taniej by wyszło niż TPPT).
Najważniejszy czynnik to lokalizacja."
Ostatnio zmieniony 13-09-2016 00:44 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

iwka2016
Posty: 23
Rejestracja: 12-09-2016 15:00

Czy władze mają program na rozwój Tarnobrzega?

Post autor: iwka2016 » 13-09-2016 00:56

"Tarnobrzeskie władze nie robią NIC, zupełnie NIC, aby przyciągać większych pracodawców do miasta, miasta, w którym bezrobocie jest o kilka punktów procentowych wyższe od średniej krajowej. Z przyciąganiem większych pracodawców wiążą się określone działania (niezależnie od lokalizacji) - rozbudowa infrastruktury oraz aktywna polityka otwartości dla inwestycji, o które trzeba zabiegać, niekiedy bić się z innymi regionami, sąsiadami, aby to właśnie u nas zainwestowała jakaś większa firma."
Ostatnio zmieniony 13-09-2016 00:56 przez iwka2016, łącznie zmieniany 1 raz.

iwka2016
Posty: 23
Rejestracja: 12-09-2016 15:00

Czy władze mają program na rozwój Tarnobrzega?

Post autor: iwka2016 » 13-09-2016 01:03

"Władze Tarnowa Podgórnego postawiły na infrastrukturę drogową. Można powiedzieć, że wioska jest mała i prawie jej nie widać w plątaninie autostrad. Każdy inwestor na terenie gminy może też liczyć na daleko idącą pomoc władz oraz miejscowych urzędów w załatwianiu wszystkich spraw formalnych, fiskalnych."
Ostatnio zmieniony 13-09-2016 01:03 przez iwka2016, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1518
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Czy władze mają program na rozwój Tarnobrzega?

Post autor: alek » 13-09-2016 01:12

"
iwka2016 pisze:Tarnobrzeskie władze nie robią NIC, zupełnie NIC, aby przyciągać większych pracodawców do miasta, miasta, w którym bezrobocie jest o kilka punktów procentowych wyższe od średniej krajowej.
Powstało Centrum Obsługi Inwestora , ale efekty jego działania są chyba żadne?
Trochę zmienię temat. Na stronie COI na jednej z zakładek jest do wynajęcia Hotel Nadwiślański. Czy prezydent nie obiecywał swego czasu , że jest chętny na wynajem?"
Ostatnio zmieniony 13-09-2016 01:12 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ