[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: ptasiorrr » 11-08-2017 21:44

"Jeżeli dostęp do antykoncepcji jest ograniczany, a aborcja ma być całkowicie zabroniona, wnoszę o całkowity zakaz reklamowania oraz sprzedaży leków i suplementów na potencję. Jeśli jakiś mężczyzna nie może, to znaczy, że Bóg tak chciał i musi się z tym pogodzić. Można ewentualnie dopuścić udostępnianie tych medykamentów na receptę, po otrzymaniu zaświadczenia z USC, że jest się w związku małżeńskim oraz opinii proboszcza, że jest się praktykującym katolikiem.

Może ktoś zna jakaś posłankę PiS i sprzeda jej ten pomysł?
Ktoś pomoże?
Skoro kobietom zagląda pod sukienkę, to może już czas panom zajrzeć w rozporki? Może zaczną się zastanawiać...?"
Ostatnio zmieniony 11-08-2017 21:44 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

A1313
Posty: 2283
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: A1313 » 11-08-2017 23:25

"
Skoro kobietom zagląda pod sukienkę, to może już czas panom zajrzeć w rozporki? Może zaczną się zastanawiać...?
A jednak.

Skoro zakończyłeś się lansować w Mielnie, czas zacząć relacjonować postępy w sprawie Kermita. Tylko nie pisz o prywatnej sprawie, to już mamy wyjaśnione.

To napisz, że się wystraszyłeś, nie jesteś słowny, jesteś xxxx nie facet, a nie grzmocisz o prywatnych sprawach, jak gimbaza.


Co do wrzutki, dlaczego antykoncepcja ma być darmowa? Rozumiem w skrajnych przypadkach refundowana nawet do 100 procent, ale dla wszystkich?"
Ostatnio zmieniony 11-08-2017 23:25 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: ptasiorrr » 11-08-2017 23:38

"
Skoro zakończyłeś się lansować w Mielnie, czas zacząć relacjonować postępy w sprawie Kermita. Tylko nie pisz o prywatnej sprawie, to już mamy wyjaśnione. To napisz, że się wystraszyłeś, nie jesteś słowny, jesteś dupa nie facet, a nie grzmocisz o prywatnych sprawach, jak gimbaza.
xxxx Cię to obchodzi czy i gdzie jestem. Powtórzę: JEST TO MOJA PRYWATNA SPRAWA!!! Jakoś nikogo to nie obchodzi, tylko Ciebie jednego Czerwony Pająku obecnie w Lepszym Sorcie.

Proponuję Adminowi, aby przeniósł mój post i utworzył całkowicie nowy wątek."
Ostatnio zmieniony 11-08-2017 23:38 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

A1313
Posty: 2283
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: A1313 » 11-08-2017 23:48

"
xxxx Cię to obchodzi czy i gdzie jestem. Powtórzę: JEST TO MOJA PRYWATNA SPRAWA!!! Jakoś nikogo to nie obchodzi, tylko Ciebie jednego Czerwony Pająku obecnie w Lepszym Sorcie.

Proponuję Adminowi, aby przeniósł mój post i utworzył całkowicie nowy wątek.

Czyli xxxx.

To może Admin, ciebie, rava ,stacha,i nawiedzone dziewoje wywali na śmietnik historii tam gdzie wasze miejsce? Może sporo wartościowych forumowiczów wróci. Jak na razie to Admin zbiera to co sam zasiał."
Ostatnio zmieniony 11-08-2017 23:48 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: ptasiorrr » 11-08-2017 23:58

"
Czyli xxxx.
Miło mi, Ptasiorrr jestem.
To może Admin, ciebie, rava ,stacha,i nawiedzone dziewoje wywali na śmietnik historii tam gdzie wasze miejsce?
Zapomniałeś jeszcze o kilku pisowsko-katolickich mendach. Szkoda dyskusji, bo zniżam się do Twojego poziomu, a jak domniemywam Twoje IQ to niewiele więcej ponad 80."
Ostatnio zmieniony 11-08-2017 23:58 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: admin » 12-08-2017 00:31

"Apeluję o nieużywanie wulgaryzmów, nawet jeśli się znacie bliżej. A może szczególnie wtedy.
Nie lubię sprzątać i zakazywać. Widzę że nawet inicjatywapolska się pomieszała i wrzuca posty w wątku wydzielonym jako śmieciowy, zamiast w głównym.
A1313 pisze:To może Admin, ciebie, rava ,stacha,i nawiedzone dziewoje wywali na śmietnik historii tam gdzie wasze miejsce? Może sporo wartościowych forumowiczów wróci. Jak na razie to Admin zbiera to co sam zasiał.
Zdaję sobie z tego sprawę, ale mimo to trudno mi ograniczać wolność, kasować, banować itd. No i wiem że wielu nie wróci, chociaż wiem też że dalej czytają.

Cenzuruję minimum według własnej uznaniowej granicy, ale wiem że ludzie jednak też się ograniczają, wiedząc że pewnych rzeczy bym nigdy nie przepuścił.

O poziomie ingerencji była jakiś czas temu dyskusja na NW24:
http://nadwisla24.pl/2017/07/30/jezioro ... -video-hd/

Rzeczywiście są pod tamtym newsem komentarze, które na tinfo byłyby skasowane, a użytkownik wyleciałby w trybie natychmiastowym. Ale wcale nie uważam że to uzasadnia twierdzenie że "tbg.info to tuba propagandowa kierowana przez sprawnego oportunistę,który zawsze jest z władzą." :-)"
Ostatnio zmieniony 12-08-2017 00:31 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: iv » 13-08-2017 01:51

"
mysliciel pisze:ivka nie podoba Ci się seks tylko w małżeństwie? gdzie byś jeszcze chciała? a co na to Twój mąż?
Męża nie pytałam ;-) Myślisz, że powinnam? :-)
Zresztą ja jestem matka karmiąca i takie bezeceństwa mi po głowie nie chodzą, o! :-)

A tak poważnie, to temat edukacji seksualnej już bardziej moich dzieci dotyczy niż mnie. I zwyczajnie chciałabym, żeby ktoś rzeczowo im pomógł ogarnąć podstawy przydatne w tej dziedzinie życia. Bo niewiedza może tu sporo kosztować młodego człowieka, a nie każdy może lub chce pogadać na te tematy z rodzicami."
Ostatnio zmieniony 13-08-2017 01:51 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: rav » 15-08-2017 00:24

"iv Twoich dzieci powiadasz?
Odpowiedz czy zgadzasz się na to wszystko dla swoich dzieci?

Tematyka zajęć z edukacji seksualnej typu B
dla poszczególnych grup wiekowych - wg standardów WHO

?0?4 - Co daje przyjemność? Moje ciało należy do mnie.
4?6 - Masturbacja we wczesnym dzieciństwie. Relacje jednopłciowe. Różne koncepcje rodziny. Rozmowa na tematy seksualne.
6?9 - Menstruacja, autostymulacja, ejakulacja, stosunek, antykoncepcja. Seks w mediach. Choroby weneryczne. Nadużycia. Prawa seksualne.
9?12 - Antykoncepcja. Skuteczne użycie prezerwatyw. Różnica między orientacją genderową a płcią biologiczną. Masturbacja, orgazm. Wykorzystanie nowoczesnych mediów. Akceptacja różnych form seksualności. Choroby weneryczne, HIV. Pozytywny wpływ seksu na zdrowie. Prawa seksualne.
12?15 - Pierwsze doświadczenia seksualne, przyjemność, masturbacja, orgazm, konsekwencje macierzyństwa i ojcostwa, ciąża (także w relacjach jednopłciowych), usługi antykoncepcyjne, prawo do aborcji."
"
Ostatnio zmieniony 15-08-2017 00:24 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: iv » 15-08-2017 01:07

"Ale kto postuluje wprowadzenie edukacji seksualnej do żłobków i przedszkoli? Inicjatywa Polska?"
Ostatnio zmieniony 15-08-2017 01:07 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: rav » 15-08-2017 07:59

"Inicjatywa Polska chce czegoś przeciwnego co jest teraz a ja Ci napisałem jakie są standardy tej przeciwnej edukacji wg WHO i pytam czy chcesz takiej jak zaleca to WHO?"
Ostatnio zmieniony 15-08-2017 07:59 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

mysliciel
Posty: 34
Rejestracja: 24-12-2015 17:15

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: mysliciel » 16-08-2017 21:29

"
iv pisze:
mysliciel pisze:ivka nie podoba Ci się seks tylko w małżeństwie? gdzie byś jeszcze chciała? a co na to Twój mąż?
Męża nie pytałam ;-) Myślisz, że powinnam? :-)
Zresztą ja jestem matka karmiąca i takie bezeceństwa mi po głowie nie chodzą, o! :-)
Tak, bo ****** może być zaskoczony jak skończysz karmienie."
Ostatnio zmieniony 16-08-2017 21:29 przez mysliciel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: admin » 16-08-2017 23:26

"Myśliciel, nie lubię "demaskowania" użytkowników na forum gdy nie wiadomo czy sobie tego życzą. Kto chce to sam się przedstawia, o wielu osobach wiadomo kto kim jest, ale sugestii i wskazywania proszę się wystrzegać."
Ostatnio zmieniony 16-08-2017 23:26 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: wou » 16-08-2017 23:51

"
rav pisze:
wou pisze:
rav pisze:Życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia!
To Fakt medyczny, naukowy i niepodważalny!

Dlaczego chcecie mieć przyzwolenie na legalne zabijanie nienarodzonych dzieci?
Życie pomidora zaczyna się od nasionka, więc weź se garść takich nasion, pokrój w plasterki, zrób z tego kanapkę albo pomidorówkę, zapchaj tym gębę i zamknij już na ten temat, ok? Bo fakty to jest jedna rzecz, a ich intepretowanie to druga. Jeśli nie widzisz i nie rozumiesz mnogości i głębi różnic między człowiekiem jedno-sekundowym, kilkumiesięcznym, rocznym i x-letnim to zwykły nawiedzony ciemniak jesteś.

Przejdź może od razu do rzeczy: zapuść brodę, ubierz w wór pokutny, kup se megafon, zmajstruj tabliczkę z biblijnym cytatem, stań na stołeczku na czerwonym placu i nauczaj o apokalipsie. Przynajmniej ciekawie będzie.

Po pierwsze:
Jeżeli dla Ciebie rozmnażanie pomidora to jedno i to samo co rozmnażanie ludzi to gratuluję wiedzy!
Nie dość, że pomyliłeś rozmnażanie przez apomiksje z rozdzielnopłciowością, to jeszcze nie rozróżniasz rozmnażania bezpłciowego z płciowym. No trudno.

Po drugie:
Bardzo dobrze rozróżniam różnice "między człowiekiem jedno-sekundowym, kilkumiesięcznym, rocznym i x-letnim"

Po trzecie:
Cieszę się, że za człowieka uważasz już jednosekundową istotę. Łatwiej nam będzie rozmawiać o chęci czy prawie do pozbawiania życia 12-to tygodniowego człowieka

a tak przy okazji
Dlaczego zabraniasz mówić prawdy w wolnym kraju?
Dlaczego używasz mowy nienawiści w stosunku do innych?
Dlaczego brak u Ciebie akceptacji na naukowe i medyczne fakty?
- choć to ostatnie już chyba zrozumiałeś nazywając zarodek człowiekiem jedno-sekundowym
Cieszę się, że udało mi się Ciebie do tego przekonać. Warto rozmawiać nawet jak obrażają. Może uda się uratować ileś dzieciaków.
Użyłem tego określenia specjalnie po to, żebyś coś załapał, choć jest nadużyciem i już tego żałuję. Jak widać trafiłem ale że nie rozumiesz (albo udajesz że nie rozumiesz) pierwszej części wypowiedzi więc poszło to w złą stronę. No ok, to jeszcze raz, jak ostatniemu debilowi, skoro tak wolisz:

Nie porównuję rozmnażania ludzkiego do roślinnego, jeśli tak to odczytałeś to naprawdę jesteś skończonym kretynem. Nakreślam na przykładzie pomidorów Twój błędny schemat myślenia domagający się jednakowego traktowania czegoś na każdym etapie rozwoju. Nasiono to nie pomidor, drewno to nie krzesło, zarodek to nie dziecko/człowiek.

Nazwanie kogoś ciemniakiem za to że konsekwentnie popełnia ten sam błąd myślowy to nie jest mowa nienawiści. Gdybyś miał medycznie stwierdzony debilizm to by było co innego. Masz?

Mylisz wolność słowa czyli wyrażania opinii z obrzydliwymi i karalnymi oszczerstwami. To Ty uprawiasz mowę nienawiści wyzywając od morderczyń.

A tak przy okazji: jeśli kobieta poroni to oznacza, że jest morderczynią? Czy to Bóg zabił? No bo ktoś zabił w świetle tego co gadasz, samo se "dziecko" nie umarło.

Jeśli wierzysz w to co bredzisz to czemu nie idą za tym żadne zdecydowane działania?
A jeszcze wracając do tych etapów życia, czy sekundę po śmierci człowiek to wciąż człowiek?
A jeszcze z innej beczki: nie rusza Cię w ogóle fakt, że setki jeśli już nie tysiące (zależnie od Twojego wieku i apetytu) zwierząt musiało zginąć w cierpieniach żebyś mógł tu moralizować na forum o obronie życia od poczęcia? Podobnie jak Ty mógłbym - manipulując faktami - powiedzieć, że kotlet na Twoim talerzu to krowa i jesteś bezdusznym mordercą. Jak to się ma do Twojej krucjaty w walce o donoszenie wszystkich płodów?"
Ostatnio zmieniony 16-08-2017 23:51 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: admin » 17-08-2017 00:16

"
wou pisze:A tak przy okazji: jeśli kobieta poroni to oznacza, że jest morderczynią? Czy to Bóg zabił? No bo ktoś zabił w świetle tego co gadasz, samo se "dziecko" nie umarło.
Kurde, chyba miałeś rację z tym upadkiem. Idę stąd."
Ostatnio zmieniony 17-08-2017 00:16 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: rav » 17-08-2017 11:00

"Nie tłumacz się wou, bo się pogrążasz.
Ach ten sezon na pomidory zamieszał Ci w głowie.

Samoistne poronienie nie jest niczyją winą.
Myślałem, że chociaż to rozumiesz.
wou pisze:Jeśli wierzysz w to co bredzisz to czemu nie idą za tym żadne zdecydowane działania?
Idą konkretne działania, chociażby rozmawiam z Wami.
Nie muszę tylko wierzyć, ale opieram się na badaniach naukowych i medycznych, żeby wiedzieć kiedy zaczyna się życie ludzkie.
Powiedz mi w jakie zabobony Ty wierzysz, że nie wierzysz faktom naukowym i medycznym?
to nie tylko wiara ale przede wszystkim dowody pisze:?W świetle obecnej wiedzy nie ulega wątpliwości, że życie człowieka zostaje zapoczątkowane w następstwie połączenia się dwu komórek rozrodczych ? gamet ? żeńskiej i męskiej w postać komórki macierzystej zwanej zygotą, która o tej chwili zaczyna żyć własnym rytmem.? prof. dr hab. med. Maria Rybakowa, Komitet Rozwoju Człowieka Wydziału Nauk Medycznych PAN Warszawa-Kraków ?Służba Życiu. Zeszyty Problemowe? nr 2/3/1999.

?Życie człowieka nie zaczyna się z chwilą narodzin, ale od momentu poczęcia.? prof. dr hab. n. med. J. Roszkowski, członek-współzalożyciel Międzynarodowego Towarzystwa Ginekologicznego, członek Rady Naukowej Instytutu Matki i Dziecka, cyt. za: Pielęgniarka i położna, nr 12/1988, s. 15.
"
Ostatnio zmieniony 17-08-2017 11:00 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: wou » 17-08-2017 11:59

"
Admin pisze:
wou pisze:A tak przy okazji: jeśli kobieta poroni to oznacza, że jest morderczynią? Czy to Bóg zabił? No bo ktoś zabił w świetle tego co gadasz, samo se "dziecko" nie umarło.
Kurde, chyba miałeś rację z tym upadkiem. Idę stąd.
Hah, Ty nie możesz. Ale ja mogę! :) Miłego obserwowania jak kato-oszołom przejmuje Ci forum i wznosi je na nowy, niebiański poziom. Zwróć uwagę, jak mało was dzieli, głównie styl z mojego punktu widzenia, bo przekonania (religijne) macie przecież takie same. Ja uciekam bo mi się zaczyna udzielać ten upadek jak widać, no i tak po ludzku szkoda czasu/kasy. Przepada mi przez to grafomaństwo mniej więcej pinset+/mc hehe, no ale są rzeczy ważne i ważniejsze.

Rav, rozumiem "skąd pochodzisz" i ten stan umysłu, znam ja te argumenty bo przerabiałem je naście lat temu, dlatego wiem też doskonale jak beznadziejne są próby przemawiania do rozumu takim jak Ty, bo jest po prostu w zaniku - góruje wiara manipulująca dowolnie faktami. Widać że już doszedłeś do ściany bo zaczynasz (nie)odpowiadać w stylu "a nie bo ty!!". Tak, ja tu jestem z nas dwojga na bakier z nauką i faktami. Ja tu wierzę w niepokalane poczęcia, święty kościół powszechny, grzechów odpuszczenie, żywot wieczny i... świadectwa nowenny pompejańskiej ;) Czuję się taki malutki i głupiutki przy Tobie :D Wygoniłeś szatana z forum mocą swojej wiary, pogratuluj sobie, może powinieneś egzorcystą zostać? Oplułbym Cię gwoździami na dowidzenia ale sam rozumisz - wege = niedobory żelaza ;)

Pozostaje mi tylko życzyć Ci jak najszybszego udania się do waszego wymarzonego Nieba razem ze wszystkimi księżmi, zwłaszcza tymi jeszcze gorzej zafiksowanymi na dzieciach niż Ty...


A tak serio to jesteś irytującym tępakiem i oszołomem :P Przez takich jak Ty ten kraj schodzi na p(i)sy. Czytanie Twoich postów to prawdziwe piekło. Módl się żeby te miernoty rządziły jak najdłużej (i najlepiej rób tylko i "aż" tyle), bo ciężkie będziesz miał życie jeśli się to społeczeństwo w końcu pozbiera, pokaże w końcu KK i takim szaleńcom jak Ty gdzie jest ich miejsce i zafunduje terapię waszej nerwicy eklezjogennej solidnymi dawkami edukacji.

Czego wszystkim życzę i do czego dołożę jeszcze nie jedną cegiełkę :)"
Ostatnio zmieniony 17-08-2017 11:59 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: admin » 17-08-2017 19:39

"
wou pisze:Zwróć uwagę, jak mało was dzieli, głównie styl z mojego punktu widzenia, bo przekonania (religijne) macie przecież takie same.
Raczej unikam tematów religijnych na forum. Za to widzę między Wam podobną gorliwość, a może i jakąś naiwność, że ktoś kogoś na forum może przekonać. Jak mało Was dzieli :-)

Ze zbliżonych przekonań można wyciągać zupełnie odmienne, albo i przeciwne wnioski.
Często, chociaż z różnych motywacji, jesteście po jednej, a ja jestem po przeciwnej stronie. Dziwne?

Zakładam że rav jest za jak najpowszechniejszą edukacją w duchu katolickim, Ty wręcz przeciwnie, a ja uważam że szkoły powinny być możliwe różnorodne, a nie z narzucanym wspólnym programem dla wszystkich. Jeśli moje założenia są trafne, to mało dzieli Was, a wiele Was dzieli ode mnie.

Rav może uważać, że państwo polskie powinno chronić nas przed islamskimi imigrantami dla ochrony polskich katolików, Ty pewnie wręcz przeciwnie - powinno ich przyjmować (obojętne z jakich motywacji), a ja uważam że państwo nie powinno się tym zajmować. Niech do nas przyjedzie (dobrowolnie!) ilu tylko emigrantów chce, jeśli jesteśmy krajem który świadomie wybrali, dostosują się do naszego prawa i zapracują na swoje utrzymanie.

Rav jest przeciw karze śmierci z motywacji chrześcijańskich, Ty jesteś przeciw z motywacji humanistycznych, a ja jestem za. Znów mało Was dzieli, a wiele dzieli ode mnie... itd."
Ostatnio zmieniony 17-08-2017 19:39 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: rav » 18-08-2017 00:19

"wou posuwa się do obrażania, bo skończyły mu się argumenty merytoryczne, ale jeżeli chociażby jedna osoba przekona się do tego co serwuje im ta nowa inicjatywa i poprzez uświadomienie uda się uratować chociażby jedno nienarodzone dziecko to już będzie sukces.


Adminie, zauważ, że w tej dyskusji starałem się unikać tematu wiary i religii, dlatego pisanie, że unikasz tematów religijnych na forum w tej sprawie nie ma uzasadnienia. Starałem się pokazywać fakty naukowe i medyczne na to kiedy powstaje życie ludzkie.
Jeżeli człowiek sam może zdecydować kiedy może przerwać to życie ludzkie, to idąc tym tokiem myślenia można dojść do absurdalnej granicy wieku dziecka już urodzonego. A ustawy, które mówią, że jest legalna aborcja są tylko nieudolną próbą usprawiedliwienia czynu zabronionego.

To nie tylko religia czy światopogląd, ale powtarzam jeszcze raz, to są fakty naukowe i medyczne mówiące o tym kiedy powstaje życie ludzkie.
A jeżeli każde państwo będzie ustalało sobie wiek dziecka, kiedy legalnie można go zabić, to dojdziemy do absurdu, że matka będąc np w 10-tym tygodniu ciąży chcąc dokonać aborcji w kraju gdzie legalna aborcja jest dozwolona do 12-go tygodnia życia dziecka będzie mogła to legalnie zrobić, ale wystarczy, że przekroczy granicę gdzie aborcja jest dozwolona do 8-go tygodnia życia dziecka i nie pozwolą na usunięcie dziecka, bo to już człowiek."
Ostatnio zmieniony 18-08-2017 00:19 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: admin » 18-08-2017 00:43

"Po drugiej stronie też znajdziesz profesorów i naukowców, którzy będą mówić coś przeciwnego niż Twoi. Czy jeśli będzie ich więcej, to zaufasz większości? Od strony genetycznej sprawa jest jasna, ale dalej to już tylko oceny, a te przechodzą przez filtr światopoglądu.

Piszesz o absurdzie do którego dojdziemy przy uznaniowej granicy dopuszczalności aborcji. Nie dojdziemy, tylko od dziesięcioleci to już działa, praktycznie na całym świecie.

Wszystko jedno z jakich motywacji, czy czysto, czy częściowo religijnych, masz na koncie kolejne wrogie przejęcie wątku."
Ostatnio zmieniony 18-08-2017 00:43 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: rav » 18-08-2017 15:06

"
Po drugiej stronie też znajdziesz profesorów i naukowców, którzy będą mówić coś przeciwnego niż Twoi.
Po pierwsze to nie są moi, a po drugie to ciężko Ci będzie znaleźć lekarzy, naukowców czy profesorów, którzy zaprzeczą iż w momencie poczęcia tj. połączenia się gamet, komórka jajowa zawiera specyficzną dla rodzaju ludzkiego liczbę 46 chromosomów, w których umiejscowiony jest kod genetyczny człowieka. Co jest jeszcze ważne, geny te nie ulegną już zmianie do końca życia człowieka.
Czy któryś ze specjalistów zaprzeczy, że w momencie poczęcia powstaje całkowicie nowy, odbiegający od genotypów rodziców, odrębny kod genetyczny, który definiuje nową osobę ludzką?
Czy również zaprzeczą temu, ze w momencie poczęcia zostają określone takie cechy człowieka, jak:
- płeć,
- kolor oczu,
- kolor włosów
- kolor skóry,
- tendencja do wysokiego lub niskiego wzrostu,
- krzepkie zdrowie lub skłonność do pewnych chorób.

I następuje już tylko rozwój i wzrost.

Mogą mówić, że to jeszcze nie człowiek, ale nie powiedzą, że nie zaczęło się NOWE ŻYCIE z którego nie urodzi się nic innego jak tylko i wyłącznie człowiek, no chyba, że będą związani z jakimś lobby aborcyjnym lub farmacji antykoncepcyjnej..

A tym bardziej, że my tu rozmawiamy nie tylko o poczęciu i pierwszym dniu życia nowej istoty ludzkiej, ale o 12-sto tygodniowym dziecku, które to "dziecko potrafi podkurczać nogi, obracać stopy i prostować palce u nóg, zaciskać piąstkę, marszczyć brwi. Wykazuje w swoim zachowaniu i budowie indywidualne cechy; odczuwa i reaguje na stany emocjonalne matki. Funkcjonują już wszystkie narządy: i tak np. wątroba wytwarza żółć, trzustka ? insulinę, a przysadka mózgowa ? hormon wzrostu. Dziecko osiąga około 9 cm wzrostu i 30 g wagi."

Nie zagwarantujesz mi, że nie dojdziemy nigdy do absurdu w którym mogą być zabijane już narodzone dzieci.
Zajrzyj do historii, to już się zdarzyło..

Wiesz kto jako pierwszy zalegalizował aborcję?

Był to Włodzimierz Lenin a było to 18 listopada 1920 roku.
"Ludobójca i komunista, po zwycięstwie rewolucji bolszewickiej zrealizował swoją wcześniejszą dyrektywę: ?domagać się bezwarunkowego zniesienia wszystkich ustaw ścigających sztuczne poronienia? (W. Lenin, Klasa robotnicza a neomaltuzjanizm, w: W. Lenin, Dzieła, Warszawa ?Książka i Wiedza? 1950, t.19, s. 321)".

"Drugim przywódcą europejskim, który doprowadził do legalizacji aborcji w swoim kraju był Adolf Hitler, który dążył do utworzenia czystej, biologicznie mocnej ?rasy panów?, doprowadził w 1933 roku, do legalizacji zabijania niemieckich nienarodzonych dzieci, które posiadały lub mogły posiadać wady wrodzone. Należy dodać, że hitlerowscy ?ustawodawcy? chronili surowymi sankcjami karnymi życie zdrowych, niemieckich dzieci, dążąc do demograficznego wzrostu ?rasy panów?."

A pamiętasz co później działo się w obozach koncentracyjnych?
Zabijano nienarodzonych, narodzonych i dorosłych, więc to już było i nie wiesz co może się jeszcze zdarzyć.
30 lat temu nigdy byś nie powiedział, że homoseksualistów będą wychwalać i jeszcze promować.

A to, że aborcja działa już od dziesięcioleci to nie jest żaden argument na to, że należy to akceptować a tym bardziej popierać.

wrogie przejęcie wątku.
:-) wrogość to niestety ale ja odczuwam.

Jeżeli dla Ciebie ważniejsza jest poprawność wątku i brak krytyki na przedstawiane straszne i niedorzeczne propozycje inicjatywy od życia dzieci nienarodzonych to pozwól, że na szacunek jaki mam dla Ciebie nie będę tego rozwijał.



Edytowany przez rav o 18-08-2017 - 13:17. "
Ostatnio zmieniony 18-08-2017 15:06 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ