[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
jamWilhelm
Posty: 1145
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: jamWilhelm » 18-08-2017 15:40

"tak wiele mówisz o "faktach naukowych" a w jednym z wielu przypadków jak ten http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/ ... kazac.html
zapewne "naukę" zamieniasz na klauzulę sumienia"
Ostatnio zmieniony 18-08-2017 15:40 przez jamWilhelm, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: rav » 18-08-2017 15:55

"nie
Porozrywanego dziecka na strzępy przy aborcji również nie pokazuje się rodzicom..
A dla mnie widok krwawiącego i porozrywanego dziecka na strzępy jest o wiele bardziej straszny niż widok dziecka nie wiem jak chorego, ale urodzonego w całości na którego czeka godna śmierć.
My też jesteśmy katolikami i też jesteśmy przeciwni zabijaniu zdrowych płodów.
[size=tiny]http://serwisy.gazetaprawna.pl/zdrowie/ ... kazac.html[/size]

Po pierwsze:
Od kiedy katolicy są za zabijaniem chorych płodów?
Po drugie:
Zdrowe płody to jest zabijanie, a chore płody to nie zabijanie?
Po trzecie:
Czyli jednak nazwa zabijanie płodów jest w powszechnym użyciu, nie tylko przeze mnie..



Edytowany przez rav o 18-08-2017 - 14:07. "
Ostatnio zmieniony 18-08-2017 15:55 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

jamWilhelm
Posty: 1145
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: jamWilhelm » 18-08-2017 16:28

"z Tobą naprawdę jest nie najlepiej skoro nie widzisz, że w tej sytuacji nie chodzi o pokazanie martwego dziecka a o to, że aborcja w tym przypadku powinna być dokonana i nie pytaj dlaczego.
Od kiedy katolicy są za zabijaniem chorych płodów?
również nie zrozumiałeś albo udajesz (nie wiem co gorsze), CHODZI O TO, ŻE NAPRZEMIENNIE RAZ PODPIERASZ SIĘ NAUKĄ A RAZ KOŚCIOŁEM byle było na Twoim. Skoro lekarze (NAUKA) nie dają szans na życie to dlaczego nie można przyspieszyć cierpienia dziecku jak i rodzinie tego dziecka, nie mówiąc już, że na prośbę samej rodziny. Raczej to jest nie humanitarne ale za to po bożemu."
Ostatnio zmieniony 18-08-2017 16:28 przez jamWilhelm, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: rav » 18-08-2017 16:53

"Aborcja dziecka zdrowego czy chorego jest tym samym - odebraniem mu życia.
Mimo, że się nie zgadzam z Tobą, to Twoją argumentację w tym przypadku po części rozumiem.
Natomiast w tym wątku chodzi o to, że inicjatywa chce odbierać życie nawet zdrowym dzieciom.
I czy Ty tego nie widzisz i nie rozumiesz o co chodzi w tej inicjatywie, że podajesz przykład dziecka chorego?
Chodzi o zdrowe dzieci! I co Ty na to? Jesteś za, czy przeciw?

Nie podpieram się naprzemiennie, tylko pokazuję fałsz w tej wypowiedzi. Podejrzewam, że być nie zamierzony, ale jednak jest to wielkie niezrozumienie czym jest wiara katolicka.
Cytuję: "My też jesteśmy katolikami i też jesteśmy przeciwni zabijaniu zdrowych płodów."
Z tej wypowiedzi można wysnuć przekonanie, że katolicy są przeciwni tylko zabijaniu zdrowych płodów.
A co z chorymi płodami?

Zrozum, że to nie jest już argument w mojej dyskusji kiedy zaczyna się życie ludzkie, ale zwrócenie uwagi, że w tej wypowiedzi te osoby chyba nie do końca rozumieją czym jest wiara katolicka.
I nie manipuluj moimi wypowiedziami."
Ostatnio zmieniony 18-08-2017 16:53 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

jamWilhelm
Posty: 1145
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: jamWilhelm » 18-08-2017 17:29

"Jestem za tym aby rodzice mieli wybór w przypadkach uszkodzenia płodu czy takich przypadkach jak powyżej, ciąży w wyniku gwałtu, w przypadkach zagrażających życiu matki. Nie jestem również przeciwnikiem tabletki "dzień po", Ty zaś zapewne byś zabronił stosowania wszelakiej antykoncepcji :)
Narka"
Ostatnio zmieniony 18-08-2017 17:29 przez jamWilhelm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: ptasiorrr » 18-08-2017 20:20

"Obrazek"
Ostatnio zmieniony 18-08-2017 20:20 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19386
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: admin » 19-08-2017 00:11

"rav, mam wrażenie że Twoje starania są niewłaściwie ukierunkowane.
Inicjatywa Polska nie ma żadnego wpływu na polskie ustawodawstwo, zatem nie warto się za bardzo przejmować tym co proponują. W przeciwieństwie do nich nie uważam że szczere wypowiadanie własnych ocen powinno być karane dwoma latami więzienia.

Zaznaczasz równą wartość życia dziecka poczętego w wyniku czynów zabronionych, chorych, zdrowych itd. i domagasz się jego pełnej ochrony prawnej. OK. Sam to widzę trochę inaczej, bo jako cel wskazywałbym minimalizację liczby aborcji, a nie ograniczenia prawne jako takie, bo wcale jedno nie musi wynikać z drugiego.

Żyjemy w określonej sytuacji prawnej, wiemy również kto to prawo może zmienić.
Ciężko mieć pretensje do Inicjatywy Polskiej, że nie wprowadza ustawy w takiej wersji jakiej oczekujesz, prawda? Możesz mieć za to w tym momencie takie pretensje do większości parlamentarnej (posłów PiS), do Premier Beaty Szydło, do Prezydenta Andrzeja Dudy i, last but not least, prezesa Jarosława Kaczyńskiego. To od nich zależy ochrona prawna życia poczętego. To oni, a nie Inicjatywa Polska odpowiadają w tym momencie za prawne dopuszczenie zabijania dzieci w określonych sytuacjach, zatem to głównie ich powinieneś krytykować i na nich się skupić. To ich należy przekonywać, im wskazywać absurdy, paradoksy, fałszywe obietnice itd. Dobrze myślę?

Czy lepiej należy oceniać lewicę, która zapowiadała rozszerzenie możliwości stosowania aborcji, ale tego za swoich rządów nie wprowadziła, czy rzekomą prawice, która zapowiadała zwiększenie ochrony życia, ale tego od lat nie robi? Prawie jak w przypowieści o dwóch synach."
Ostatnio zmieniony 19-08-2017 00:11 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: rav » 19-08-2017 22:06

"Adminie, mi również nie tylko wydaje mi się, ale jestem przekonany, że ta inicjatywa nawet jeśli zbierze wymaganą ilość podpisów to nie przejdzie w sejmie.
Masz rację, że tylko ograniczenia prawne nie wpłyną całościowo na wyeliminowanie aborcji i właśnie dlatego uważam, że powinna być taka dyskusja, którą podjąłem jako odpowiedź na rozszerzenie aborcji, rozwiązłości seksualnej, i wielu innych spraw. Dyskusja która będzie opierała się pokazaniu, że temat zabijania to nie jest tylko sprawa światopoglądu czy wiary, ale przede wszystkim są to naukowe i medyczne dowody na temat kiedy rozpoczyna się życie ludzie.
Jeżeli widzę, że ktoś wprowadza ludzi w błąd to czy mam milczeć?

Nie mam pretensji do tej inicjatywy, że nie wprowadza takiej wersji jakiej oczekuję, ale jestem oburzony, że robi coś wręcz przeciwnego opierając się nie wiem na czym, ale na pewno nie na faktach medycznych i naukowych jakie przedstawiłem.
Pretensje, że ubiegłoroczny projekt zakazujący całkowitej aborcji nie przeszedł nie mogę mieć tylko i wyłącznie do PiSu.
Pretensje mam do jeszcze a może przede wszystkim do Ordo Iuris, bo zaproponowali karanie kobiet.
Jeżeli w tym projekcie nie byłoby karania kobiet a PiS i tak tego by nie przyjął, to wtedy pretensje miałbym rzeczywiście tylko i wyłącznie do PiSu.

Bardzo dobrze myślisz, że należy przekonywać obecny rząd, aby podjął działania do większej ochrony poczętego życia, ale nie można również zaniedbać pokazywania ludziom prawdy naukowej i medycznej, którą niektórzy chcą nie wiem, czy przemilczeć, czy zakłamać.
Warto by się zastanowić czy ktoś to robi z własnego przekonania czy z nieświadomości.
Jeżeli nie będzie się pokazywać ludziom tego wg mnie zakłamania jakie niektórzy chcą na siłę wprowadzić do ustawodawstwa, to nieświadomi tego ludzie obrócą się przeciwko obecnemu rządowi.
I to co jest najgorsze: zakaz mówienia i przedstawiania swojego punktu widzenia.
Za co Mary Wagner siedziała w więzieniu?
Za zwykła rozmowę z kobietami aby je odwieść od aborcji.
To jest chore. Czy chcesz dopuścić do takiej demokracji w Polsce?
Wystarczy, że wielu będzie milczało.

Jeżeli obecny rząd do końca swojej kadencji nie wprowadzi żadnych zmian w celu ochrony poczętego życia, to będę miał do nich ogromne pretensje.



Edytowany przez rav o 19-08-2017 - 20:44. "
Ostatnio zmieniony 19-08-2017 22:06 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: ptasiorrr » 19-08-2017 22:54

"To już zacznij mieć pretensje, nawet o to że wstrzymano dotacje dla szpitala w Bytomiu w którym przeprowadza się operacje przepukliny rdzeniowej u nienarodzonych dzieci, jeszcze w łonie matki.
Jeśli NFZ nie zacznie finansować operacji, jedyne miejsce w Polsce, w którym przeprowadza się operacje dzieci z przepukliną oponowo-rdzeniową, przestanie funkcjonować. Tym samym dzieci z rozszczepem kręgosłupa stracą szansę na normalne życie.
Ale co tam dadzą 4000 zł, bez żadnych perspektyw na życie tego dziecka. A sumienie mają czyste. A gdzie pomoc psychologiczna w szpitalach dla tych rodziców, tego w ustawie tez chce Inicjatywa.

Ale to przecież wina Tuska, że wstrzymali dotacje z NFZ

Tego właśnie chce rav i jego kolesie: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 65732.html



Edytowany przez ptasiorrr o 19-08-2017 - 22:31. "
Ostatnio zmieniony 19-08-2017 22:54 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19386
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: admin » 20-08-2017 17:46

"
rav pisze:właśnie dlatego uważam, że powinna być taka dyskusja, którą podjąłem jako odpowiedź na rozszerzenie aborcji, rozwiązłości seksualnej, i wielu innych spraw
Temat rozpoczął się zapowiedzią spotkania z polityczką i niczym więcej.
Dalej sam przekierowałeś go na temat aborcji, zresztą jak pewnie pamiętasz, wyjątkowo niefortunnie."
Ostatnio zmieniony 20-08-2017 17:46 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: rav » 20-08-2017 20:11

"Bo feministki tak się własnie kojarzą, m.in. a może przede wszystkim z dopuszczeniem do aborcji.
Może niefortunnie, ale jednak coś w tym było, bo jak widzisz jedno z pierwszych ich działań to m.in. zalegalizowanie aborcji dzieci zdrowych."
Ostatnio zmieniony 20-08-2017 20:11 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19386
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: admin » 20-08-2017 20:32

"A jeśli pojawiłaby się informacja o spotkaniu z Beatą Szydło albo Jarosławem Kaczyńskim to też zaraz w drugim komentarzu zacząłbyś pisać o aborcji, że to oni odpowiadają za funkcjonującą obecnie legalną aborcję dzieci zdrowych? A rzeczywiście odpowiadają w przeciwieństwie do zapowiadanej spotkaniowo Nowackiej.

Jak by nie patrzeć to temat istotny jeśli chodzi o zasady, ale w rzeczywistości marginalny. Nie widzę potrzeby wyskakiwania z nim gdzie tylko się da, gdzie można się dopatrzeć jakieś potencjalnego związku."
Ostatnio zmieniony 20-08-2017 20:32 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: rav » 20-08-2017 21:11

"Nie, bo oni nie kojarzą mi się z zachęcaniem do rozszerzenia aborcji.
Oni nie odpowiadają za legalną aborcją dzieci zdrowych, bo takowej nie ma, chyba, że przypada to z kolejnych dwóch dopuszczeń już istniejących.
Dla mnie to temat jeden z ważniejszych, ale rozumiem, postaram się sam na przyszłość nie zaczynać tego tematu."
Ostatnio zmieniony 20-08-2017 21:11 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: ptasiorrr » 20-08-2017 21:55

"Z tym, że PiS chce całkowitego zakazu, nawet jakby dziecko było klonem E.T. Nadal widzimy, że swoje wywody opierasz tylko na tym co Ci kler i PiS do łba nawbijali. Odniesiesz się do mojego poprzedniego postu ravaelu? Wątpię..."
Ostatnio zmieniony 20-08-2017 21:55 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19386
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: admin » 20-08-2017 22:34

"
ptasiorrr pisze:Z tym, że PiS chce całkowitego zakazu, nawet jakby dziecko było klonem E.T.
Gdzieś Kaczyński tak powiedział? Rzuć koniecznie cytat, będę wdzięczny.
Chociaż proponuję w innym wątku, bo ten jest o Inicjatywie Polskiej, a nie PiS i aborcji."
Ostatnio zmieniony 20-08-2017 22:34 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: ptasiorrr » 20-08-2017 22:51

"Sam piszesz o Kaczyńskim i o Szydło a mnie ganisz. Projekt ustawy INICJATYWY przeciwstawia się zaostrzeniu aborcji przez PiS, więc myślę, że mój wpis jak najbardziej w odpowiednim wątku. Na co dają 4000 PLN? Na wychowanie (pochowanie) dziecka urodzonego podobnego do E.T.? Wklejałem link do DZIECI CHAZANA więc o co chodzi? Wkleić cały projekt ustawy?

RAV HALLO!!!



Edytowany przez ptasiorrr o 20-08-2017 - 20:55. "
Ostatnio zmieniony 20-08-2017 22:51 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: rav » 20-08-2017 23:18

"
Admin pisze:Chociaż proponuję w innym wątku, bo ten jest o Inicjatywie Polskiej, a nie PiS i aborcji.
O PiS-ie to rzeczywiście nie jest wątek, ale o aborcji już tak.
Mój pierwszy wpis, a drugi w kolejności w tym wątku był może rzeczywiście niepotrzebny, ale od kiedy przez samą autorkę została wstawiona informacja o zbieraniu podpisów pod aborcją i wychowaniu seksualnym, to wątek już jest powiązany z aborcją, antykoncepcją i pobudzaniem seksualnym u dzieci już we wczesnym wieku co zaleca WHO jeżeli chcą się tego trzymać, co bym chciał aby mi wyjaśniono.
To są tematy, które już nie ja, ale wywołała sama autorka tego wątku."
Ostatnio zmieniony 20-08-2017 23:18 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

[Porządki] Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: ptasiorrr » 21-08-2017 12:23

"Nie, o pobudzeniu seksualnym, tylko o obronie przed pedofilami już we wczesnym wieku. Żeby dziecko wiedziało "że jak pan (wujek) go dotyka" to jest sygnał do tego, aby poinformować o tym fakcie. Tak, tak sprawa dotyczy także księży, których Ty tak bronisz. Także o tym żeby dzieci wiedziały jak zapobiegać przed niechcianą ciążą (Terlikowski popiera to, że 10-cio latka urodziła dziecko, które i tak pójdzie do adopcji, bo została zgwałcona przez podanego powyżej "wujka" i rodzice jej nie pomogą). Rav-ciu dalej nie odniosłeś się do moich pytań.

Adminie proponuję zamknąć ten temat, aby o IP pisano w utworzonym przez Ciebie głównym wątku.



Edytowany przez ptasiorrr o 21-08-2017 - 10:25. "
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

ODPOWIEDZ