Wybory samorządowe 2018

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 08-08-2018 23:45

"Pisałem że warto robić konferencje i nadawać tematy?

Mamy dzisiejszą konferencję KK:


Czy zastawienie wodociągów wpłynie na ceny wody? Ależ skąd :-)
Już uprzednio zdecydowano o podwyżce 30%, ale to przecież nie miasto ustala stawki tylko Wody Polskie :-) Tyle że na wniosek spółki należącej do miasta.

Poza tym parę słów o BO, wyjaśnienia kwestii "rowera" miejskiego, informacje o śmieciach (cena osiągnęłaby 300% niedawnej stawki!), czy wyjaśnienia odnośnie umorzenia należności dla szkoły katolickiej."
Ostatnio zmieniony 08-08-2018 23:45 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

olekko
Posty: 1780
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Wybory samorządowe 2018

Post autor: olekko » 09-08-2018 00:05

"W temacie tarnobrzeskich dziennikarzy. Zabrakło zdaje się Piotra Morawskiego z NW24 i żaden z dziennikarzy nie zadał żadnego pytania :D

Bardzo ciekawy końcowy wątek o koszykarskim klubie. Chciałbym jednak, żeby to się nie rozniosło po zbytnio po Polsce, bo i w PLK klub raczej swoim profesjonalizmem chluby miastu nie przynosił. Wystarczy.

W temacie wyborów i wyzwań czekających na przyszłą kadencję. Odniosłem ostatnio wrażenie, że stan Wisłostrady znacznie się pogorszył, spękania na asfalcie stają się już uciążliwe. Remont Wisłostrady z pewnością tani nie będzie. Nie mówiąc już o tym, że to droga bardzo niebezpieczna (ktoś z radnych poruszał ten temat) i wymaga zamontowania barier, także, a może przede wszystkim, ochraniających pieszych i rowerzystów. Zanim dojdzie do tragedii, której na razie, na szczęście, nie było."
Ostatnio zmieniony 09-08-2018 00:05 przez olekko, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Wybory samorządowe 2018

Post autor: iv » 09-08-2018 00:20

"
Admin pisze:Pisałem że warto robić konferencje i nadawać tematy?
Godzina? No błagam. Nie da się jakoś w pigułce? Skrótowo, temat po temacie, na jakiejś stronce lub na fb.
Chyba, że się liczy, że potem z takiej konfy dziennikarze kilka odrębnych artykułów tematycznych zrobią.

Natomiast co do nieodpowiadania na profilu prezydenckim (to pojawiło się chyba w innych wątkach, ale tu mi pasuje) - nie do końca się zgadzam.
Na pewno KK nie powinien wchodzić w polemiki, ale wystarczyłoby "to nie jest prawda - zapraszam do mnie na profil, gdzie to wyjaśniłem". Te profile czytają nie tylko zdecydowani zwolennicy GK i polemika/sprostowanie w innym miejscu i czasie może do wielu z nich nie dotrzeć. A można łatwo skierować cudzy ruch fejsowy do siebie.
Na razie przedstawianie drugiej strony medalu na profilu PM bierze na siebie radny Nowak. Całkiem nieźle to robi, ale to nie wystarczy."
Ostatnio zmieniony 09-08-2018 00:20 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 09-08-2018 00:29

"Właściwie to wszystko to ważne informacje, dobrze że wyjaśniane ze szczegółami, do tego stopnia, że prawie nie było pytań.
Mi taka forma pasuje, chociaż wolę czytać niż oglądać. Jakiś raport by się przydał.

Zakładam że rzeczywiście wystąpienie zostanie podzielone tematycznie, po obróbce.
Z koszykówką skandal, jak skandal."
Ostatnio zmieniony 09-08-2018 00:29 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Wybory samorządowe 2018

Post autor: iv » 09-08-2018 00:57

"
Admin pisze:Mi taka forma pasuje, chociaż wolę czytać niż oglądać. Jakiś raport by się przydał.
Też wolę czytać. Jeszcze nie jestem pokoleniem YT, ale już nie tv.

Przemogłam się trochę i we fragmentach:

Zmiana na plus - we fragmentach, które widziałam łącznie tylko kilka razy pojawili się "szanowni państwo". W porównaniu z poprzednią konfą to bardzo duża zmiana. Zapewne ktoś Panu Kalince dobrze poradził i stara się wyplenić nawyk.

Pojawiło się za to nowe ulubione słówko "mieszkańcy". Ale nie wkurza tak, jak "szanowni państwo".

Dyskusje w necie to "informacje pojawiające się w przestrzeni publicznej".

Formuła "temat - ewentualne dopytanie" jest ok, ale gdyby Admin nie zachęcił mnie opisaniem kilku poruszanych wątków - nie słuchałabym.

Co do merytoryki - najbardziej zwróciłam uwagę na kwestie poza tematami głównymi. Chowanie dokumentów do szuflady, podpisywanie umów bez zachowania trybu zamówień publicznych - takie podejście jest proste i wygodne, ale na krótką chwilę, bo prędzej czy później się wysypie. Zarządzenie w ten sposób instytucją publiczną i finansami publicznymi to raczej sprint niż maraton ;-)



Edytowany przez iv o 08-08-2018 - 22:58. "
Ostatnio zmieniony 09-08-2018 00:57 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Wybory samorządowe 2018

Post autor: mariano » 09-08-2018 12:53

"Kamil, jako kolega samorządowiec, piszący z konta Mańka, to Ci powiem tak, że z Ciebie to się chyba nie śmieje tylko Mazur z Baranowa. Pieprzysz coś o przetargu o umowach bez zachowania PZP. Kto Ci w to uwierzy? Gdzie Ty żyjesz? A co do Biedronia idź się zapytaj co o nim myśli lokalny kler. Tylko on Cię popiera. Ale chyba też niedługo. I przestań już utrudniać pracę kolegom urzędnikom, bo mają swoje, a nie szukasz w dokumentach szlak wie czego. Uważaj bo już sami wyciągną Ci na jesień."
Ostatnio zmieniony 09-08-2018 12:53 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Wybory samorządowe 2018

Post autor: kermit » 09-08-2018 13:08

"
mariano pisze:Kamil, jako kolega samorządowiec, piszący z konta Mańka, to Ci powiem tak, że z Ciebie to się chyba nie śmieje tylko Mazur z Baranowa. Pieprzysz coś o przetargu o umowach bez zachowania PZP. Kto Ci w to uwierzy? Gdzie Ty żyjesz? A co do Biedronia idź się zapytaj co o nim myśli lokalny kler. Tylko on Cię popiera. Ale chyba też niedługo. I przestań już utrudniać pracę kolegom urzędnikom, bo mają swoje, a nie szukasz w dokumentach szlak wie czego. Uważaj bo już sami wyciągną Ci na jesień.
Tym razem Mariano prowadzi polemikę z osobą, której tutaj nie ma :) Lepsze miejsce do tego jest np. konto fb p.o. prezydenta miasta?
Czy ty widzisz też nieistniejące osoby i z nimi rozmawiasz? Jak nic to potwierdza moją teorię :)"
Ostatnio zmieniony 09-08-2018 13:08 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Wybory samorządowe 2018

Post autor: inn » 09-08-2018 15:48

"
Admin pisze:Pisałem że warto robić konferencje i nadawać tematy?

Mamy dzisiejszą konferencję KK:


Czy zastawienie wodociągów wpłynie na ceny wody? Ależ skąd :-)
Już uprzednio zdecydowano o podwyżce 30%, ale to przecież nie miasto ustala stawki tylko Wody Polskie :-) Tyle że na wniosek spółki należącej do miasta.

Poza tym parę słów o BO, wyjaśnienia kwestii "rowera" miejskiego, informacje o śmieciach (cena osiągnęłaby 300% niedawnej stawki!), czy wyjaśnienia odnośnie umorzenia należności dla szkoły katolickiej.
Dla mnie ciekawa konferencja - sporo smaczków nawet smaczniejszych niż jajecznica
tarnobrzeski PIS coraz lepiej radzi sobie w mediach - to zauważalne"
Ostatnio zmieniony 09-08-2018 15:48 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Wybory samorządowe 2018

Post autor: mariano » 09-08-2018 16:44

"Ciekawa, tym bardziej że aż zachodzimy w śmiech po bredniach Kamila. No ale cóż poradzić jak ciemny lud wszystko kupi."
Ostatnio zmieniony 09-08-2018 16:44 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Padre » 09-08-2018 17:16

"
Dla mnie ciekawa konferencja - sporo smaczków nawet smaczniejszych niż jajecznica
tarnobrzeski PIS coraz lepiej radzi sobie w mediach - to zauważalne
Są różne gusta. Widziałem, mam odmienne zdanie na ten temat. Można mieć różne sympatie polityczne, ale nie wiem gdzie w tej konferencji dopatrzyć się można lepszego radzenia sobie w mediach. Ta sama mina, ten sam tembr głosu które nie wzbudzają jakiegokolwiek respektu. Już Witold Zych jak przemawia robi to lepiej albo Dariusz Bożek.

Dla mnie PiS jak był partią szkodzącą, obrzydliwą i uwłaczającą godności drugiego sortu i tak samo jest z popieraniem tej partii jak i poszczególnych jej członków, których kupuje tylko ciemny lud oraz bez większego przekonania oportuniści, którzy w popieraniu mają wymierne konfitury."
Ostatnio zmieniony 09-08-2018 17:16 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 09-08-2018 18:11

"Ostatni akapit wszystko tłumaczy. Trudno obiektywnie oceniać z takim nastawieniem :-)

Jak słyszę przewodniczącego Bożka, to od razu mam skojarzenie że słyszę nauczyciela :-) . Jakoś mi nie tęskno do tego tonu. Kojarzy mi się też "srebrny paseczek" i "jenerałfusze", ale to historia na kiedy indziej, a raczej na nigdy.

Witold Zych z przemawia nieco niepewnym głosem, trochę drżącym, który często nie pasuje do tego co chce przekazać. Wolę go czytać niż słuchać.
Kamil Kalinka wypadł lepiej niż kiedykolwiek, może za wyjątkiem nieszczęsnego, powtórzonego kilka razy "rowera".
Zawsze dobrze mi się słuchało prezydenta Kiełba. Jednym to przychodzi łatwo, inni muszą dużo nad sobą pracować."
Ostatnio zmieniony 09-08-2018 18:11 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Wybory samorządowe 2018

Post autor: inn » 09-08-2018 18:12

"
Padre pisze:
Dla mnie ciekawa konferencja - sporo smaczków nawet smaczniejszych niż jajecznica
tarnobrzeski PIS coraz lepiej radzi sobie w mediach - to zauważalne
Są różne gusta. Widziałem, mam odmienne zdanie na ten temat. Można mieć różne sympatie polityczne, ale nie wiem gdzie w tej konferencji dopatrzyć się można lepszego radzenia sobie w mediach. Ta sama mina, ten sam tembr głosu które nie wzbudzają jakiegokolwiek respektu. Już Witold Zych jak przemawia robi to lepiej albo Dariusz Bożek.

Dla mnie PiS jak był partią szkodzącą, obrzydliwą i uwłaczającą godności drugiego sortu i tak samo jest z popieraniem tej partii jak i poszczególnych jej członków, których kupuje tylko ciemny lud oraz bez większego przekonania oportuniści, którzy w popieraniu mają wymierne konfitury.
Ja staram się rozmawiać tu o faktach i nie prezentować własnych sympatii - choć zapewne jak każdy widzę te fakty subiektywnie
Np nie biorę udziału w przepychankach typu GK wziął czy nie wziął
Wydaje mi się też że co innego wierchuszka PISU i jej dokonania , a co innego lokalne sprawy i ludzie
W każdym razie agitki nie uskuteczniam"
Ostatnio zmieniony 09-08-2018 18:12 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

bisiorny
Posty: 82
Rejestracja: 14-06-2012 19:55

Wybory samorządowe 2018

Post autor: bisiorny » 09-08-2018 18:55

"
iv pisze:
Admin pisze:Pisałem że warto robić konferencje i nadawać tematy?
Godzina? No błagam. Nie da się jakoś w pigułce? Skrótowo, temat po temacie, na jakiejś stronce lub na fb.
Chyba, że się liczy, że potem z takiej konfy dziennikarze kilka odrębnych artykułów tematycznych zrobią.
Kozieł ładnie to posegregował:
https://itvwisla.tv/co-sie-dzieje-w-tar ... rezydenta/

Co do meritum, jeśli gruby ma 1,5 bańki do zwrotu i wciąż dostaje kasę, łącznie 600 tys., to jest to czyste sqrvysyństwo GK."
Ostatnio zmieniony 09-08-2018 18:55 przez bisiorny, łącznie zmieniany 1 raz.

olsen
Posty: 356
Rejestracja: 04-01-2015 11:38

Wybory samorządowe 2018

Post autor: olsen » 09-08-2018 19:10

"
bisiorny pisze:
iv pisze:
Admin pisze:Pisałem że warto robić konferencje i nadawać tematy?
Godzina? No błagam. Nie da się jakoś w pigułce? Skrótowo, temat po temacie, na jakiejś stronce lub na fb.
Chyba, że się liczy, że potem z takiej konfy dziennikarze kilka odrębnych artykułów tematycznych zrobią.
Kozieł ładnie to posegregował:
https://itvwisla.tv/co-sie-dzieje-w-tar ... rezydenta/

Co do meritum, jeśli gruby ma 1,5 bańki do zwrotu i wciąż dostaje kasę, łącznie 600 tys., to jest to czyste sqrvysyństwo GK.
Mogę zapytać skąd masz takie informacje i to potwierdzone"
Ostatnio zmieniony 09-08-2018 19:10 przez olsen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19397
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 09-08-2018 20:49

"Końcówka konferencji. Chodzi o ten materiał:



Rzeczywiście dziś ogłoszono nowy przetarg na rowery miejskie."
Ostatnio zmieniony 09-08-2018 20:49 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Padre » 09-08-2018 22:26

"
Mogę zapytać skąd masz takie informacje i to potwierdzone
Pewnie z tego samego źródła co mariano."
Ostatnio zmieniony 09-08-2018 22:26 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Wybory samorządowe 2018

Post autor: leonardo » 09-08-2018 22:42

"Tak, jak wielu z nas wydawało mi się, że Kiełb padł ofiarą służb, prowokacji itd. I choć szczerze nie lubię PiS-u za to, co robi z naszą demokracją, to po raz kolejny nabieram wrażenia, że Kiełb ma naprawdę dużo za uszami. A do tego jest pospolitym krętaczem i notorycznym kłamcą."
Ostatnio zmieniony 09-08-2018 22:42 przez leonardo, łącznie zmieniany 1 raz.

olsen
Posty: 356
Rejestracja: 04-01-2015 11:38

Wybory samorządowe 2018

Post autor: olsen » 09-08-2018 22:42

"
Padre pisze:
Mogę zapytać skąd masz takie informacje i to potwierdzone
Pewnie z tego samego źródła co mariano.
Wy to widzę chyba się lubicie-Hehehehe pozdrawiam!"
Ostatnio zmieniony 09-08-2018 22:42 przez olsen, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Wybory samorządowe 2018

Post autor: iv » 10-08-2018 01:19

"
Admin pisze:u kolejnych kandydatów pojawiają się hasła jednoczenia i wynoszenia się ponad podziały, a ścieżką do tego znów jest... samodzielność, odrębność i kolejne dzielenie komitetów.
Bo każdy chce być tym jedynym samodzielnie jednoczącym.
Z wyjątkiem M.Pluty, który zjednoczył się z D. Bożkiem i chcą jednoczyć wspólnie.
Potem idealiści będą się jednoczyć ponad podziałami na podstawie wspólnych wizji i wartości - po pierwszej turze.
Admin pisze:Kamil Kalinka wypadł lepiej niż kiedykolwiek, może za wyjątkiem nieszczęsnego, powtórzonego kilka razy "rowera".
Też mnie raził ten błąd. Poza tym widać pracę, mówił wolniej i bez "szanownych państwa".
Kiedyś na samym początku jego kariery samorządowej uczestniczyłam w sytuacji, kiedy KK musiał przemawiać prawdopodobnie z zaskoczenia i nieprzygotowany (miał być wiceprezydent, nie przyszedł - więc w zastępstwie dla ratowania sytuacji poproszono o głos przewodniczącego RM). Wyszło mu to całkiem zgrabnie, więc przemówienia ma opanowane. Natomiast konferencje wymagają innych umiejętności i widać, że KK nad nimi pracuje.
Admin pisze:Zawsze dobrze mi się słuchało prezydenta Kiełba.
Chyba bardzo dawno go w radiu nie słuchałam, ale przy ostatnim wywiadzie zauważyłam, że ma ładny głos, który wraz z jakimiś innymi czynnikami (może tempo, tembr czy inne) sprawiają wrażenie swojskości i naturalności, jakby się kolegi słuchało.
mariano pisze:Ciekawa, tym bardziej że aż zachodzimy w śmiech po bredniach Kamila.
Wyrażenie na dziś: pluralis maiestatis. Wiki podpowie."
Ostatnio zmieniony 10-08-2018 01:19 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

nemo
Posty: 53
Rejestracja: 28-05-2018 23:17

Wybory samorządowe 2018

Post autor: nemo » 13-08-2018 22:34

"Głupia sprawa, ale oglądałem tvl i nius o umorzeniu dla szkoły katolickiej. Wcześniej też konferencję prasową KK na ten sam temat. Co zaskakującego - inne uzasadnienie decyzji o umorzeniu. Z telewizji wynikało tyle, że pieniądze zamiast na rehabilitację i dodatkowe zajęcia dla niepełnosprawnych uczniów poszly na zainstalowanie klimatyzacji. Trzeba powiedzieć, że to dość oryginalna forma prowadzenia tego typu zajęć. KK mówił z kolei, że te pieniądze poszły na inne niż planowano zajęcia dla dzieci. Kto ma rację i kto tu kręci? Sprawa tym bardziej bulwersująca, że dotyczy akurat szkoły katolickiej i mijania się z prawdą kandydata na prezydenta. Początkowo mi to było trochę obojętne i uznałbym racje KK, ale po tej klimatyzacji, już nie. Jeśli tak bylo, to jest to bardzo niedobry precedens bo wskazuje, jak wyciągać pieniądze z miasta pod hasłem niepełnosprawne dzieci, a otrzymane pieniądze przeznaczać w zasadzie na dowolny cel.

Jak widać KK i GK licytują się w szukaniu takich czy innych haków. Odnoszę wrażenie, że KK cały czas studiuje dokumenty, wyciąga zaległe sprawy i studjuje i liczy sms wyslane przez GK. Czy KK nie ma nic innego do roboty? Pewnie będzie dawkował swoją wiedzę, łącznie z liczbą telefonów do jakiejś osoby sugerując tym samym jakiś skandal obyczajowy, o którym wspominała kiedyś JK.
Tak czy siak - nie jest dobrze. Warto pamiętać tylko, że to GK lubił wyciągać takie smaczki swojemu poprzednikowi i jego ludziom.

A tak przy okazji takich czy innych konkurów na najpopularniejszych ludzi warto posprawdzać bilingi innych osób które tam powygrywaly. Może i one wysyłały sms na swoją osobę ze służbowych telefonów."
Ostatnio zmieniony 13-08-2018 22:34 przez nemo, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ