Wybory samorządowe 2018

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Padre » 24-09-2018 12:11

"Jestem wprost przeciwnego zdania. Udźwignie większość propozycji programowych, bo są one jasne i konkretne. To właśnie boli oponentów, którzy stworzyli tasiemce z wyborczymi obietnicami. Zrealizuje, bo są to propozycje bardzo łatwe do rozliczenia. W przeciwieństwie do innych, którzy nie będą w stanie zrealizować nawet 1/3 ze swojej listy pobożnych życzeń."
Ostatnio zmieniony 24-09-2018 12:11 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 24-09-2018 13:17

"EMK ma, jak do tej pory, najbardziej przemyślany program, co nie znaczy, że się z nim zgadzam i mi się podoba, albo że dotyczy najbardziej interesujących mnie kwestii. Nie dotyczy. Realizacja powinna być stosunkowo łatwa i w większości przypadków szybka.

Specyfiką tego programu jest podejście urzędnicze, czy urzędowe. Do rozwiązywania konkretnych problemów trzeba powołać instytucję, wyznaczyć nakazy, zakazy, opłaty itd. Wszystko przemyśleć, zaplanować i uregulować. Po europejsku. Ale rzeczywistość nie jest taka prosta. Szczególnie polska rzeczywistość.

GK działał czasami zupełnie na odwrót. W przypadku EMK nie wyobrażam sobie np. wprowadzenia zerowej stawki podatku od psów, jak to zrobił obecny prezydent. Zamiast tego powstałaby komórka poprawiająca ściągalność tego podatku, uzupełniono by centralną ewidencję wszystkich psów, wprowadzono dodatkowe sankcje dla niepłacących, a spodziewane przychody zostałyby rozplanowane na budowę systemu koszy na śmieci z woreczkami do sprzątania po psach. Jednocześnie by ostrzej ścigano niesprzątających, a mandaty przeznaczone by były na dodatkowe etaty dla strażników ścigających niesprzątających i utrzymanie systemu koszy itd.

Z jednej strony jakoś by to mogło działać, bo ludzie obawiając się kary częściej by sprzątali i mieliby taką możliwość, a przynajmniej byłoby łatwiej. Z drugiej strony byłaby to kolejna rozbudowa systemu i obciążenie finansowe dla mieszkańców.


Dziś spodziewamy się konwencji i konferencji.
Może coś się zacznie dziać?"
Ostatnio zmieniony 24-09-2018 13:17 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

lutek
Posty: 161
Rejestracja: 24-03-2016 14:08

Wybory samorządowe 2018

Post autor: lutek » 24-09-2018 14:00

"Program EMKm oże jest najbardziej przemyślany ale dziurawy. nie wiem czy ma w swoim programie zwiększenie ściągalności podatku od psów i mandatóe za psy srające na trawniki, ale tu jest dziura. najpierw za zwiększone ściąganie podatków zwiększy liczbę strażników a jeśli ludzie nauczą się wreszcie to zwiększone środki przestaną napływać i tych strażników trzeba będzie zwolnić. piszesz że trzeba robić nowe rzeczy po europejsku ale wystarczy tylko pójść do MOPR by się o tym przekonać. budynek został wyremontowany za pieniądze z unii ale nie trzyma europejskich standardów za co aakurat odpowiada EMK bo go odbierała i uzgadniała szczegóły. podobnie z tym centrum integracji społecznej które tak bardzo chce utworzyć dla niepełnosprawnych i bezrobotnych w hotelu nadwiślańskim. tylko jest jeden problem jak tam ci niepełnosprawni mają się dostać . na lotni, balonem czy elektrycznym autobusem? a likwidacja barier w mieście to co? krasnoludki to mają zrobić czy co? a jeśli tego nie wzieła pod uwagę w swoim tak bardzo przemyślanym programie to znaczy że wprowadza segregację na tych niepełnosprawnych którzy tam mogą dojść i tych którzy tam z powodu barier się nie dostaną. zastanówcie się nad tym trochę. ja coraz bardziej przekonuję się że cała ta jej kampania to nadymanie sztucznie balonu"
Ostatnio zmieniony 24-09-2018 14:00 przez lutek, łącznie zmieniany 1 raz.

tosieko
Posty: 22
Rejestracja: 27-08-2017 00:29

Wybory samorządowe 2018

Post autor: tosieko » 24-09-2018 14:32

"Tak się kłócicie, który kandydat jest lepszy i bardziej wiarygodny. Podam wam więc bardzo ciekawy przykład. Była kiedyś taka dyskusja o malowaniu parkingów dla niepełnosprawnych. Ktoś tam podał przykład nieoznaczenia miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych przy MOPR w pobliżu windy. Od razu jakoś ta informacja była w telewizji miejskiej jako jeden z postulatów środowiska niepełnosprawnych. Od tego czasu minął już rok, a miejsca wyznaczonego tam nadal nie ma. Czyja to w takim razie wina: GK. który był wtedy prezydentem, KK który go później zastępował, AP która zastępowała KK, czy te ż EMK która była i jest nadal dyrektorem MOPR a teraz kandyduje na prezydenta?
Jaka jest zatem wiarygodność każdej z tych osób?"
Ostatnio zmieniony 24-09-2018 14:32 przez tosieko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 24-09-2018 14:44

"lutek, zrozumiałeś wszystko na opak.
Z psami snułem tylko moje fantazje, czy domysły jako przykład myślenia. Nie było nic takiego w programie EMK.
Nigdzie też nie napisałem że powinno być po europejsku. Nic takiego nie napisałem. To specyfika podejścia urzędniczego. Zwykle byłem przeciwny podejściu urzędniczemu, np. spodobała mi się decyzja GK żeby podatek od psów zlikwidować i odpuścić masę związanych z tym tematów."
Ostatnio zmieniony 24-09-2018 14:44 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

sąsiad
Posty: 179
Rejestracja: 10-09-2014 20:14

Wybory samorządowe 2018

Post autor: sąsiad » 24-09-2018 18:39

"Coś na pocieszenie dla tych, co nie lubią PiS.
Tak się fajnie jakoś ułożyło, że w \jaśle na Podkarpaciu PiS nie zarejestrował żadnego kandydata do rady miasta czy gminy. A to już wyłom na pisowskim Podkarpaciu.
Tak też w sumie wszyscy kłócimy się czy spieramy o różnych kandydatów. Warto rzucić okiem na sytuację \kk. Gość stara się, jak może i chwali się złożonymi wnioskami do urzędu marszałkowskiego. To akurat na plus. Jeśli pieniądze dostanie, to będzie drugi plus. A co będzie , jeśli tych pieniędzy nie dostanie do wyborów. To wtedy dostanie dwa minusy. Może stracić i on i kandydacie PiS do sejmiku."
Ostatnio zmieniony 24-09-2018 18:39 przez sąsiad, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 24-09-2018 22:12

"Konferencja Bożeny Kapuściak:

W programie m.in. stypendia dla studentów którzy wrócą mieszkać i pracować w Tarnobrzegu, żeby tu płacić podatki. Przy okazji prezentacja jedynek.



Konwencja KWW Dariusza Bożka Razem dla Tarnobrzega:

"
Ostatnio zmieniony 24-09-2018 22:12 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

cdn24
Posty: 65
Rejestracja: 07-06-2018 21:53

Wybory samorządowe 2018

Post autor: cdn24 » 24-09-2018 22:30

"
tosieko pisze:Tak się kłócicie, który kandydat jest lepszy i bardziej wiarygodny. Podam wam więc bardzo ciekawy przykład. Była kiedyś taka dyskusja o malowaniu parkingów dla niepełnosprawnych. Ktoś tam podał przykład nieoznaczenia miejsca parkingowego dla niepełnosprawnych przy MOPR w pobliżu windy. Od razu jakoś ta informacja była w telewizji miejskiej jako jeden z postulatów środowiska niepełnosprawnych. Od tego czasu minął już rok, a miejsca wyznaczonego tam nadal nie ma. Czyja to w takim razie wina: GK. który był wtedy prezydentem, KK który go później zastępował, AP która zastępowała KK, czy te ż EMK która była i jest nadal dyrektorem MOPR a teraz kandyduje na prezydenta?
Jaka jest zatem wiarygodność każdej z tych osób?
To co napiszę ma trochę związek z konferencją BK i konwencją DB.
Otóż nasza kandydatka wspomniała o seniorach. To prawda że są zasłużeni dla naszego miasta, prawdą jest treż i to że ich w mieście jest ponad 12 tysięcy więc stanowią dużą grupę wyborców, która może w znaczącym stopniu zdecydować o wyniku wyborów. Ten kto tego nie dostrzega może przegrać.
Ale jaki to ma związek z tosieko i jego przykładami?
Nie wiem czy ktoś pamięta, że najpierw ktoś ch ciał bardzo skłócić seniorów z młodzieżą. I był dość skuteczny, bo na taką próbę skarżyli się sami seniorzy z miejskiej rady seniorów, a młodzież była z młodzieżowej rady miasta. Kiedy to już się stało, ktoś kolejny skłócił dość skutecznie seniorów z niepełnosprawnymi. Było przy tym kilka prób pojednania ale chyba niewiele z tego wyszło, bo niepełnosprawni skarżyli się że dla nich robi się niewiele , za to dużo dla seniorów. No i teraz kluczowe pytanie kto tego dokonał? A może ktoś z kandydatów się do tego przyczynił?"
Ostatnio zmieniony 24-09-2018 22:30 przez cdn24, łącznie zmieniany 1 raz.

olekko
Posty: 1763
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Wybory samorządowe 2018

Post autor: olekko » 24-09-2018 23:07

"Obejrzałem obie.

Konferencję Pani Kapuściak wymownie przemilczę.

Konwencja Bożka to, mimo dosyć mizernej oprawy wizualnej, która początkowo uderzyła mnie w oczy, luz, ale i zdecydowanie; a także zdrowe spojrzenie na miasto (ogromny plus za nakreślenie horyzontu działań i dalekowzroczność, co nie dziwi w obliczu współpracy Bożka przy dotykającym tematu geografii artykule "Skąd się biorą tarnobrzeskie dzieci?" w Tygodniku Powszechnym). Miastem zainteresowała się wtedy prasa, także przy okazji nieco tendencyjnego Miasta Archipelag Filipa Springera (do którego dołożyłem zresztą niewielką cegiełkę).
Widać pewność siebie, nie ma już "kandydata na kandydata", jest więcej konkretów, jak tak dalej pójdzie to kupię bilet i przyjadę do Tarnobrzega na 21 października ;)
Bałem się trochę piosenki pod koniec, ale potworka w stylu "Mojej piosenki o Tarnobrzegu" nie było :)



Edytowany przez olekko o 24-09-2018 - 21:07. "
Ostatnio zmieniony 24-09-2018 23:07 przez olekko, łącznie zmieniany 1 raz.

olsen
Posty: 356
Rejestracja: 04-01-2015 11:38

Wybory samorządowe 2018

Post autor: olsen » 24-09-2018 23:13

"To chyba dobrze że nie znam się na pijarze i polityce bo nie wiem na kogo zagłosuję każdy z nich ma podobne programy a różnica jest niewielka jedni powielają drugich to już nie te wybory co pociągały tłumy do kandydata i można było sobie powiedzieć po analizie tak to mój kandydat teraz jestem w czarnej du....."
Ostatnio zmieniony 24-09-2018 23:13 przez olsen, łącznie zmieniany 1 raz.

infonauta
Posty: 123
Rejestracja: 12-05-2016 00:21

Wybory samorządowe 2018

Post autor: infonauta » 25-09-2018 11:22

"
olekko pisze:Obejrzałem obie.

Konferencję Pani Kapuściak wymownie przemilczę.

Konwencja Bożka to, mimo dosyć mizernej oprawy wizualnej, która początkowo uderzyła mnie w oczy, luz, ale i zdecydowanie; a także zdrowe spojrzenie na miasto (ogromny plus za nakreślenie horyzontu działań i dalekowzroczność, co nie dziwi w obliczu współpracy Bożka przy dotykającym tematu geografii artykule "Skąd się biorą tarnobrzeskie dzieci?" w Tygodniku Powszechnym). Miastem zainteresowała się wtedy prasa, także przy okazji nieco tendencyjnego Miasta Archipelag Filipa Springera (do którego dołożyłem zresztą niewielką cegiełkę).
Widać pewność siebie, nie ma już "kandydata na kandydata", jest więcej konkretów, jak tak dalej pójdzie to kupię bilet i przyjadę do Tarnobrzega na 21 października ;)
Bałem się trochę piosenki pod koniec, ale potworka w stylu "Mojej piosenki o Tarnobrzegu" nie było :)Edytowany przez olekko o 24-09-2018 - 21:07.
Całkowicie się z Tobą zgadzam, choć obu konferencji i konwencji nie obejrzałem w całości. Wystarczyły mi ich części, aby dojść do podobnych wniosków. BK darzę sympatią i tylko tyle.
Co do DB mam jednaj pewne zastrzeżenie. Widać u niego swobodę i zdecydowanie, tak samo jak pewność siebie. Bardzo się jednak obawiam, aby to nie przerodziło się w pychę, bo wtedy przegra. Największym błędem wtedy staje się niedocenianie konkurentów.
No i jeszcze jedno. Nie trzeba się na piarze, żeby wybrać swojego kandydata. Tu decyduje osoba kandydata i jego program. Program DB jest w miarę pełny i kompleksowy, ładnie rysuje sie całość działan, choć niektóre z nich są tylko wspomniane w paru punktach. Mam tu na myśli politykę społeczną w miarę pełną i dotyczącą wszystkich mieszkańców miasta, czego zdecydowanie brakuje mi u innych się kandydatów."
Ostatnio zmieniony 25-09-2018 11:22 przez infonauta, łącznie zmieniany 1 raz.

franko
Posty: 292
Rejestracja: 26-08-2014 16:27

Wybory samorządowe 2018

Post autor: franko » 25-09-2018 13:53

"pisząc te brednie nie macie na nic wpływu! Powtarzam, możecie smarować na kandydtów "nie waszych" i tak to nic nie zmieni bo jest was małe grone. tarnobrzeskie babki i dziadki tych głupot nie czytają, ba nawet mało kto zna taką stronę jak tbginfo ;) więc niech was czyta z 500 szt łącznie z piszącycmi to MAX ;) I mówi się w mieście ze druga tura zych i bożek a wygra bożek i lipa przez kolejne 5 lat stagnacja w mieście :("
Ostatnio zmieniony 25-09-2018 13:53 przez franko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 25-09-2018 21:53

"Włączyłem czas rzeczywisty, w tym dokładnie momencie są na stronie jednocześnie 23 osoby.
W dniu wczorajszym 1324 unikalnych użytkowników wygenerowało 2264 wizyty i 6274 odsłon, przy średniej długości wizyty 3,5 minuty. Podaję bez ogłoszeń, bo te mają wyraźnie więcej odsłon i więcej dłuższych wizyt.

W ciągu tygodnia unikalnych użytkowników odwiedzających stronę robi się już 4500.
Wiem że nie wszyscy są na miejscu, nie wszyscy głosują i trudno przekonać kogoś dyskutując w Internecie, szczególnie nachalną propagandą, ale jakiś wpływ pewnie jest.

Swoją drogą mogę się założyć o 100 PLN że do drugiej tury wyborów prezydenckich nie przejdą Zych i Bożek, wbrew temu co "mówi się na mieście"."
Ostatnio zmieniony 25-09-2018 21:53 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Wybory samorządowe 2018

Post autor: inn » 25-09-2018 21:54

"
olekko pisze:Obejrzałem obie.

Konferencję Pani Kapuściak wymownie przemilczę
A ja pójdę dalej - pochwalę
Ta młoda kandydatka na radną - śliczności - oczy, uśmiech, naturalny wdzięk
A kandydatka na prezydenta miała inne ubranko - może nawet nowe"
Ostatnio zmieniony 25-09-2018 21:54 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 25-09-2018 22:14

"
inn pisze:Ta młoda kandydatka na radną - śliczności - oczy, uśmiech, naturalny wdzięk
Przez chwilę rzeczywiście pomyślałem - robi dobre pierwsze wrażenie, bardzo sympatyczna. Czemu to nie ją wybrano na prezydencką kandydatkę? Szkoda że nie z mojego osiedla.
A później przypomniałem sobie sympatyczną panią Ogórek."
Ostatnio zmieniony 25-09-2018 22:14 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Padre » 25-09-2018 22:24

"Tak, ta Pani ma jak na razie u mnie palmę pierwszeństwa pod względem wyborczego wdzięku i urody.

Kreacja kandydatki na prezydenta? Chyba jej jeszcze w tym stroju nie widziałem, więc może poczyniła inwestycje..."
Ostatnio zmieniony 25-09-2018 22:24 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 25-09-2018 22:38

"Tutaj stopniowo pojawia się program kandydatki Bożeny Kapuściak.
Tymczasem mamy sprawy społeczne i rodzinne: http://bozenakapusciak.pl/program-2/

Kolejna konferencja już za 3 dni."
Ostatnio zmieniony 25-09-2018 22:38 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

wójcio
Posty: 52
Rejestracja: 27-02-2017 18:40

Wybory samorządowe 2018

Post autor: wójcio » 25-09-2018 23:22

"
Swoją drogą mogę się założyć o 100 PLN że do drugiej tury wyborów prezydenckich nie przejdą Zych i Bożek, wbrew temu co "mówi się na mieście".
Obawiam się, że spełni się mój makabryczny sen z początku kampanii. Wspominałem już o tym, ale jeszcze go nie zdradzę.

Ciekawy jestem dlaczego tak sądzisz?
Czy wróżysz z faktu, że na stronie są banery trójki tych kandydatów, którzy mają taką szansę? szansę wejsć
Swoją drogą ro odnoszę wrażenie, że żyjemy w dwóch różnych miastach, bo w moim mieście mówi się coś innego.
I"
Ostatnio zmieniony 25-09-2018 23:22 przez wójcio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 25-09-2018 23:51

"Dla wyjaśnienia w razie wątpliwości - obstawiam że nie wejdzie do drugiej tury para Zych i Bożek, a nie że żaden z nich.
Któryś może wejść, jak najbardziej.
Innych reklam nie ma na ten moment. Do wyborów może się jeszcze sporo zmienić w tej kwestii.
Chyba i tak tutaj jest największy pluralizm reklamowy? :-)

Mamy kolejny punkt programu EMK, o którym rzeczywiście mówi się już z 10 lat.

"
Ostatnio zmieniony 25-09-2018 23:51 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 26-09-2018 00:39

"W sumie nie wiem czego się spodziewałem po tym kandydacie, ale chyba czegoś bardziej wyjątkowego:

"
Ostatnio zmieniony 26-09-2018 00:39 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ