Wybory samorządowe 2018

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 21-10-2017 22:16

"Po dzisiejszych konwencjach chyba czas na nowy wątek. Do wyborów raptem rok, a w lokalnej polityce cisza.
Swoją drogą, czy zwróciliście uwagę, że zapanował spokój w wątkach religijnych i związanych z polityką krajową? O lokalnej możemy rozmawiać.

OK, po dzisiejszej konwencji wyborczej PO przeważają obietnice wydatkowe - damy Wam że hoho!

Ale mam kilka ewidentnych plusów dodatnich. Wśród nich chciałbym wymienić szczególnie:
Swoboda obrotu ziemią
Większa dostępność urzędów - (właściwie wystarczyłaby mi możliwość załatwienia wszystkiego przez Internet lub telefon)
Możliwość podnoszenia przez samorządy kwoty wolnej PIT - perspektywicznie na plus, chociaż w Tarnobrzegu raczej na minus
Przekazanie nieruchomości skarbu państwa samorządom lokalnym
Przeniesienie kompetencji od wojewodów do marszałków, walka z dublowaniem kompetencji, generalnie decentralizacja

Mam też kilka minusów ujemnych:
Dopłaty do pieców i paliwa - termomodernizacja lepsza niż dopłaty do paliwa!
Dopłata do korepetycji pozaszkolnych - bzdura i przyznanie się do całkowitej porażki państwowej edukacji

Mam też kilka generalnie pozytywnych, ale raczej nie dla Tarnobrzega:

Obrazek

Obrazek

Wydaje się, że po wprowadzeniu takich rozwiązań gminy rozwinięte i bogatsze będą się dalej bogacić i rozwijać. Będą też miały z czego obniżyć mieszkańcom PIT przez lokalne podwyższenie kwoty wolnej, po decentralizacji będą też miały środki na działania lokalne.

Ale co z takim np. Tarnobrzegiem? Gminy biedniejsze i zadłużone pozostaną z coraz niższymi dochodami, bez miejsca na obniżanie podatków i zależne od nich działania lokalne. Schetyna wspominał o walce z podziałem na Polskę A i B, ale wydaje się że takie rozwiązanie by je utrwalało."
Ostatnio zmieniony 21-10-2017 22:16 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

bbts
Posty: 1404
Rejestracja: 01-02-2009 13:13

Wybory samorządowe 2018

Post autor: bbts » 22-10-2017 13:07

"brzytwa tnie, a tonący nie wie za co łapie - dlatego teraz muszą dużo obiecywać, bo poparcie mają mizerne"
Ostatnio zmieniony 22-10-2017 13:07 przez bbts, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Wybory samorządowe 2018

Post autor: dino » 22-10-2017 14:26

"W poprzednich wyborach w I turze głosowałem na Stasiaka nie ze względu na osiągnięcia lecz ze względu na jego kontakty na szczeblu Rzeszowa i Warszawy. Jako aktywny działacz od połowy lat 90. na pewno był najbardziej optymalnym wyborem niezależnie od tego, kto rządzi w Warszawie. Mimo, iż w II turze zachęcano mnie do głosowania na Grześka, to oddałem głos nieważny, gdyż żaden z kandydatów nie dawał gwarancji na szybkie dogonienie Mielca czy Stalowej Woli (smutny chichot historii - musimy doganiać Mielec...).
Jak się okazało miałem rację. Stalowa w okresie ostatnich 3 lat odjechałą jeszcze dalej. Mielec zresztą również.

Dla mnie osobiście głównym powodem faktu, że zagłosuję na kogokolwiek innego niż Grzegorz Kiełb jest wprowadzony trzyletni program sprowadzania młodzieży z Ukrainy dla ratowania nauczycielskich etatów. Etaty CZASOWO zostały uratowane a my teraz będziemy konkurować o pracę z tą młodzieżą, tymczasem nie było pracy dla tysięcy młodzieży która w ostatnich latach kończyła szkoły. Po demograficznym wyżu w Tarnobrzegu zostało tylko wspomnienie i puste budynki szkolne.



Edytowany przez dino o 22-10-2017 - 12:27. "
Ostatnio zmieniony 22-10-2017 14:26 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 02-11-2017 09:44

"KOD + N. + PO + SLD + PSL już w wyborach samorządowych? Ciężko będzie.
My, sygnatariusze niniejszego porozumienia, reprezentujący partie i ruchy opozycyjne, w trosce o silne, niezależne samorządy deklarujemy możliwość:
1. Stworzenia koalicji, która ponad podziałami i różnicami programowymi w najbliższych wyborach powstrzyma PiS przed przejęciem politycznej kontroli nad samorządami.
2. Wystawienia wspólnych kandydatów na prezydentów miast.
3. Wzajemnego wsparcia dla kandydatów na burmistrzów, wójtów i radnych wystawianych przez sygnatariuszy niniejszego porozumienia
http://www.rp.pl/Polityka/311019957-Tru ... zycji.html"
Ostatnio zmieniony 02-11-2017 09:44 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

dink00
Posty: 253
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Wybory samorządowe 2018

Post autor: dink00 » 04-11-2017 00:46

"Ogłosili współpracę, po czym PO ogłosiła Trzaskowskiego jako kandydata w Warszawie bez uzgadniania tego z jakąkolwiek inną partią.
PSLowi taka współpraca jest nie na rękę. Kiedy mają pokazać swoją siłę (a raczej to co z dawnej siły jeszcze pozostało) jeśli nie w wyborach samorządowych?
SLD także nie sądzę żeby się przyłączyło, chociaż to już prędzej niż Ludowcy.
KOD +N. + PO prawdopodobne, można powiedzieć, że wręcz wydaje się naturalne, ale rozum podpowiada mi, że to raczej nie wyjdzie."
Ostatnio zmieniony 04-11-2017 00:46 przez dink00, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 04-11-2017 01:04

"W Tarnobrzegu mamy już kandydata Nowoczesnej, a PO jeszcze się wstrzymuje. Ale pewnie już niedługo.

Jakby co, to pamiętajcie że o potencjalnej kandydatce PO wspominałem jako pierwszy parę miesięcy temu. :-)
http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... #pid176787

W sumie kolejne parę miesięcy wcześniej też, w nieco zbliżonym kontekście przy okazji czarnego protestu."
Ostatnio zmieniony 04-11-2017 01:04 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

bbts
Posty: 1404
Rejestracja: 01-02-2009 13:13

Wybory samorządowe 2018

Post autor: bbts » 04-11-2017 14:40

"Na razie GK nie ma konkurencji, widzę że nawet na portalu ED24 jest lans wyborczy na całego - wygrywa nawet z LN (nieporównywalnie więcej zrobił do tej pory dla SW) .

Zastanawia mnie jeden fakt, dlaczego takie miasto jak Tarnobrzeg nie ma swojego posła (komu zależy na marginalizacji i upadku naszego kochanego miasta - naszym sąsiadom? - bo oni korzystają najwięcej na naszej nieudolności) i trzeba to zmienić w wyborach 2019 r. - kandydatem mógłby być KK (bo jest stąd), zawsze mielibyśmy więcej niż do tej pory, bo bliższa ciału koszula. Zyskałby Tarnobrzeg i cały powiat tarnobrzeski - ale do tego potrzebna jest zgoda i jedność.



Edytowany przez bbts o 04-11-2017 - 13:41. "
Ostatnio zmieniony 04-11-2017 14:40 przez bbts, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 04-11-2017 17:51

"A kto przydziela miejsca na listach?
KK miał dopiero 17 miejsce, chociaż na dobrej liście.
Najbardziej jednak zaskoczyło podejście PO, które z Tarnobrzega wystawiło 4 kandydatów, pewnie właśnie po to, żeby miastu zmniejszyć szansę, bo się głosy rozbijały. Ale - jakby KK został prezydentem, to kto z PiS mógłby reprezentować Tarnobrzeg w sejmie?"
Ostatnio zmieniony 04-11-2017 17:51 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

bbts
Posty: 1404
Rejestracja: 01-02-2009 13:13

Wybory samorządowe 2018

Post autor: bbts » 05-11-2017 10:28

"Wystawia partia, ale nie liczy się miejsce tylko głosy, dlatego jeden kandydat Tarnobrzega i powiatu na jednej liście wystarcza nam, bo głosujemy na niego, a nie dzielimy głosów i nie mieszamy w głowie, dlatego prawdziwym Tarnobrzeżanom radzę to przemyśleć bo nie ma sensu wystawiać słupów i na nich marnować głosy.


Miasto takie jak Tarnobrzeg musi mieć posła, aby mogło się prawidłowo rozwijać, a wizje i przepowiednie, że za 20 lat Tarnobrzeg będzie miał 30 tys. mogą się sprawdzić, gdy nie będzie jedności i zgody politycznej.

TYLKO MOCNY TARNOBRZEG ZAPEWNI, ŻE BĘDZIE SIĘ ŻYŁO W NIM LEPIEJ.



Edytowany przez bbts o 05-11-2017 - 09:35. "
Ostatnio zmieniony 05-11-2017 10:28 przez bbts, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Dzanek » 06-11-2017 11:19

"
Admin pisze:A kto przydziela miejsca na listach? KK miał dopiero 17 miejsce, chociaż na dobrej liście.
Z tego co pamiętam to Kamil Kalinka sam zgodził się na takie a nie inne miejsce na liście oddając ostatnią pozycję na liście koledze Weberowi (urodzony w Tarnobrzegu), który notabene został posłem. Jaki z tego wniosek ? Mógł powalczyć o pozycję ostatnią, która bardzo często daje mandat i być może miałby Tarnobrzeg posła rzeczywiście pochodzącego i mieszkającego w Tarnobrzegu. Nauczka na przyszłość.
Admin pisze:Najbardziej jednak zaskoczyło podejście PO, które z Tarnobrzega wystawiło 4 kandydatów, pewnie właśnie po to, żeby miastu zmniejszyć szansę, bo się głosy rozbijały.
A to w ogóle to była patologia. Chyba nikt nie potrafi tego racjonalnie wytłumaczyć. Jeśli nie chodziło o ambicję poszczególnych kandydatów to w ogóle nie czaje o co chodziło.


A wracając do tematu głównego czyli do "Wyborów Samorządowych 2018" to jakie będą wg Was komitety brały udział w wyborach. Czy będzie to wyglądało tak:

1) Komitet Wyborczy Grzegorz Kiełb - zakładam, że Prezydent będzie startował z własnej listy, która zapewne powstanie;
2) Komitet Wyborczy PiS - kandydata pewnie dopiero władze wojewódzkie wybiorą (Kamil Kalinka, Józef Motyka, Wiktor Stasiak, Wojciech Brzezowski ?? ); www: http://www.pistarnobrzeg.pl/
3) Komitet Wyborczy PO - kandydata pewnie dopiero władze wojewódzkie wybiorą (Dariusz Kołek, Sławomir Partyka, Grażyna Potańska ?? ) www: https://www.facebook.com/Platforma-Obyw ... 007335564/ ;
4) Komitet Wyborczy .Nowoczesna - kandydatem już jakiś czas temu przedstawionym został Łukasz Dybus. Pytanie czy coś się zmieni po "rozmowach koalicyjnych opozycji"; www: https://www.facebook.com/Nowoczesna-Tar ... 831194681/
5) Komitet Wyborczy Tarnobrzeżanie - początkiem 2017 roku wykazywali jakąś aktywność ale coś Pan Mirosław Pluta ostatnio się nie pokazuje a i zpaowiedzi debat chyba też upadły. www: http://tarnobrzezanie.pl/
6) Komitet Wyborczy PSL - czy jeszcze raz spróbuje Tadeusz Gospodarczyk ? Czy może ktoś inny ? www: https://www.facebook.com/PSL-Tarnobrzeg ... 171461967/
7) Komitet Wyborczy Moje Miasto Tarnobrzeg ?? Z tego Komitetu startował Grzegorz Kiełb ale ich drogi się rozeszły. Czy Stowarzyszenie wystawi swojego kandydata w 2018 ? Być może będzie to Dariusz Bożek obecnie sprawujący funkcję Przewodniczącego Rady Miasta ?? Strona od dawna nie aktualizowana. W władzach nadal widnieje świętej pamięci Andrzej Wójtowicz a ostatni wpis to życzenia świąteczne z 2016 roku. www: http://www.mmtarnobrzeg.pl/
8) Komitety "niespodzianki": Witold Zych ? Norbert Mastalerz ? kandydat X ?



Edytowany przez Dzanek o 06-11-2017 - 10:20. "
Ostatnio zmieniony 06-11-2017 11:19 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

lapikot
Posty: 50
Rejestracja: 24-04-2017 15:57

Wybory samorządowe 2018

Post autor: lapikot » 06-11-2017 16:34

"Ja zagłosuję na tego , kto postawi na obwodnicę . Jeśli roboty ruszą przed wyborami , to na reelekcję aktualnego gospodarza miasta."
Ostatnio zmieniony 06-11-2017 16:34 przez lapikot, łącznie zmieniany 1 raz.

Malamut
Posty: 339
Rejestracja: 01-04-2005 11:21

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Malamut » 06-11-2017 16:43

"Mnie też dużo nie trzeba. Biorę 500+ w niedziele słucham Leliwy. Zagłosuje na tego kto obniży podatki. Dużo nie potrzebuje, ładne haslo na bloku mieszkalnym z pięknym portretem wystarczy !."
Ostatnio zmieniony 06-11-2017 16:43 przez Malamut, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Wybory samorządowe 2018

Post autor: dino » 06-11-2017 18:03

"@lapikot

tę koncepcję można okreslić tylko jako pseudoobwodnicę,

natomiast zagłosuję na tego konadydata, który oficjalnie potwierdzi, że skończy ze sprowadzaniem Ukraińców do Tarnobrzega,



Edytowany przez dino o 06-11-2017 - 17:04. "
Ostatnio zmieniony 06-11-2017 18:03 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 06-11-2017 20:54

"Dzięki Dzanek, sam się szykowałem na podobne zestawienie, zatem tylko się odniosę, czy uzupełnię.

Brakuje mi Kukiza, można się łatwo podpiąć i wcale bym się nie zdziwił gdyby ktoś się podpiął. A może sam urzędujący prezydent? :-) Możliwości opisywałem tutaj: http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... opic=11294

Brakuje też lewicy. Zwykle w jakieś formie się pojawiała, chociaż od dawna bez sukcesów. Tu wiele pewnie zależy od NM. Czy będzie startował w ramach PO? Może pojawi się jakiś nowy komitet, zespolenie Razemów, ruchów ekologicznych, zielonych, czerwonych, LGBTQF, palikotów itd?
Tarnobrzeżanie.pl zapowiadali kolejne spotkanie bodajże na kwiecień, czyli mają albo pół roku opóźnienia, albo porzucili niepotrzebne już narzędzie.

Względem poprzednich wyborów:
Najbardziej straciło MMT. Nie tylko prezydenta, udział w koalicji, ale stowarzyszenie olała również większość wybranych radnych. Nie wiem czy będą próbować ponownie, bo z kim? Całkiem od początku? Nadal z tylnego fotela?
Bardzo stracił PiS. Nie tylko dwóch wiceprezydentów, przewodniczącego RM i udział w koalicji, ale również dwoje najbardziej rozpoznawalnych radnych! Mogą mieć problem, tym bardziej że od dłuższego czasu nic nie robią, a przynajmniej żaden przekaz do mieszkańców nie dociera.
PO - stary szereg działaczy nieco się schował, nowi (co niekoniecznie znaczy młodzi) dochodzą do głosu.

Zwróciłbym uwagę na jeszcze jedną sprawę - media i przekaz.
Nie wiem czy PiS ma jakieś przychylne. Może radio?
Reszta raczej lub zdecydowanie na anty. Telewizja w stronę prezydencką, TN jako własność samorządu... Zastanawiam się czy to już te wybory, w których decydującą rolę odegra Internet i media społecznościowe, czy jednak nakręca się tym tylko mała część społeczeństwa, a wygra ten który w ostatnie dni postawi piwo, ten który na co dzień działa na osiedlu i dobrze się kojarzy, ten który będzie chodzić po domach i rozmawiać.
Do wyborów rok, a nie ma żadnej gazety, żadnych aktywnych blogów i twitterów. W porównaniu do ostatniej kampanii w tym momencie było już parę numerów Niecodziennika, był dobry blog NM i parę aktywnych kont na twitterze i fb. Aktywny pozostaje właściwie tylko radny Zych.
Dino - po niektórych wpisach zakładam, że właśnie ten kandydat mógłby złożyć Ci odpowiednią obietnicę.

A tak naprawdę i tak dużo zależy od Jarkacza, który w odpowiednim momencie zdecyduje jaka ordynacja najbardziej mu się opłaci."
Ostatnio zmieniony 06-11-2017 20:54 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

td
Posty: 496
Rejestracja: 20-12-2010 17:37

Wybory samorządowe 2018

Post autor: td » 06-11-2017 21:21

"
Zastanawiam się czy to już te wybory, w których decydującą rolę odegra Internet i media społecznościowe
Na pewno nie.

Portale niema w ogóle nie podejmują tematów związanych z problemami mieszkańców. W większości żyją informacjami - łatwymi, miłymi i przyjemnymi.

A jeśli już pojawia się "temat z ulicy" to ogólnikowo, bez poszukiwania rozwiązania, bez interwencji.



Edytowany przez td o 06-11-2017 - 20:22. "
Ostatnio zmieniony 06-11-2017 21:21 przez td, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 06-11-2017 21:40

"Chodzi mi przede wszystkim o facebooka. Już cztery lata temu odegrał sporą rolę informacyjną, chociaż nie wiem czy wprost promocyjną. Teraz dyskusje polityczne weszły na wyjątkowy poziom, dużo większy będzie zasięg dzielenia, polubień, komentowania itd. Żeby pisać bloga trzeba się postarać, a wrzucić zdanie, notkę, zdjęcie potrafi każdy kandydat. Poza tym mechanizm pokazywania na tablicy skłania do wpisów sponsorowanych. Tym razem Zuckerberg może przejąć wyraźny kawałek tortu.

Jeszcze a propos Platformy. Czego POzytywnego nie próbowaliby robić lokalni działacze, a widać że próbują, to i tak przyjdzie taki Boni i ich zaora, przysypie ziemią i wbije osikowy kołek.
http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/ ... ialan.html

Stare przysłowie mówi - jak się zorientujesz że jesteś w głębokim dole, to może najpierw przestań kopać. Jak można się dalej tak idiotycznie pogrążać?"
Ostatnio zmieniony 06-11-2017 21:40 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Dzanek » 06-11-2017 21:57

"@Admin masz rację z brakiem Kukiza i Lewicy. Pominąłem ich celowo bo nie bardzo miałem pomysł kogo i jak mieli by promować i wystawić "do boju".

Teraz mi przychodzi do głowy kandydat i to być może od Kukiza właśnie. Od pewnego czasu pokazujący się w mediach lokalnych i innych (wystąpienie na proteście pod sądem, oświadczyny na Placu Czerwonym, występy w TVP Info i programie Warto rozmawiać, wywiad w itvwisla ..) To pewnie fantasmagorie jednak jakoś mi tak tutaj Damian pasuje do układanki Kukizowej. Co prawda nie znam żadnych inicjatyw w jego wykonaniu na rynku lokalnym jednak przed poprzednimi wyborami nie znałem też Grzegorza Kiełba a obecnie jest Prezydentem Miasta i ma silną pozycję.

Z Lewicy nie bardzo mam pomysł nadal kto mógłby startować.

Mi osobiście brakuje ruchu społecznego w stylu MMT, który dynamicznie punktowałby rządzących i zarazem pokazywał alternatywy, nowe pomysły.

P.S.
Swego czasu Jan Dziubiński przegrał wybory w drugiej turze z Norbertem Mastalerzem bo akurat śnieg zasypał chodniki i ludzie się wkurzyli na brak ich odśnieżenia :)"
Ostatnio zmieniony 06-11-2017 21:57 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 06-11-2017 22:20

"O! I to by było coś nowego, kandydat na miarę czasów.
Chciałbym żeby RM mocno się odmłodziła i to w stronę ludzi młodszych ode mnie, jednocześnie ludzi z jakimś doświadczeniem i osiągnięciami. Ale tyle razy już się zawiodłem, że nie mam wielkich nadziei.
Pamiętam stary tekst z Tinfo sprzed kilkunastu lat "rada starców zamiejscowych męskich". Zmiany są, bo kobiet więcej, lokalnych i młodszych pewnie też, ale to ciągle za mało.
Cztery lata temu głosowałem na dyszlu2w1 i zabrakło mu bodajże jednego głosu. Szkoda!"
Ostatnio zmieniony 06-11-2017 22:20 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Dzanek » 06-11-2017 22:52

"
Admin pisze:Chciałbym żeby RM mocno się odmłodziła i to w stronę ludzi młodszych ode mnie, jednocześnie ludzi z jakimś doświadczeniem i osiągnięciami.
Jestem jak najbardziej ZA. Podpisuje się obiema rękami i nogami pod tym postulatem :)

Jakże mnie raziło jak Norbert Mastalerz na początku kadencji każdą wypowiedź w kierunku Kamila Kalinki zaczynał zwrotem "młody człowieku". Kurde jakby chłopak miał 20 lat a nie około 32 i trochę doświadczeń życiowych na karku.

Nie mam nic przeciwko osobom doświadczonym ale jak patrzę na aktywność, wypowiedzi lub ich brak niektórych radnych to bliżej mi do skierowania ich ku Radzie Seniorów tak by byli "ciałem doradczym".

Serio uważam, że mamy w Tarnobrzegu nadal sporą grupę 30-40 latków działających aktywnie na różnych polach bez względu na poglądy polityczne czy też wręcz legitymacje partyjne. Tylko w tej grupie jest też sporo osób niechętnych ogólnie pojętej "polityce".
Admin pisze:Cztery lata temu głosowałem na dyszlu2w1 i zabrakło mu bodajże jednego głosu. Szkoda!
O ile dobrze pamiętam to o głos więcej miał Mariusz Myszkowski. Coś około 80 głosów mieli obaj Panowie więc widać, że nie trzeba mieć setek głosów by zostać radnym. Swoją drogą to wszystko dzięki Grzegorzowi Kiełbowi bo to on "wydarł" mandat dla listy a po tym jak został wybrany na Prezydenta do Rady wskoczył Mariusz Myszkowski ;)"
Ostatnio zmieniony 06-11-2017 22:52 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

td
Posty: 496
Rejestracja: 20-12-2010 17:37

Wybory samorządowe 2018

Post autor: td » 06-11-2017 23:13

"
Chodzi mi przede wszystkim o facebooka. Już cztery lata temu odegrał sporą rolę informacyjną, chociaż nie wiem czy wprost promocyjną. Teraz dyskusje polityczne weszły na wyjątkowy poziom, dużo większy będzie zasięg dzielenia, polubień, komentowania itd. Żeby pisać bloga trzeba się postarać, a wrzucić zdanie, notkę, zdjęcie potrafi każdy kandydat. Poza tym mechanizm pokazywania na tablicy skłania do wpisów sponsorowanych. Tym razem Zuckerberg może przejąć wyraźny kawałek tortu.
Wątpię, aby taka kampania mogła odegrać dużą rolę.

Mechanizm wyświeltania postów stron na FB jest dziś dużo bardziej skomplikowany i dużo bardziej niekorzystnym niż 4 lata temu. A jeśli chodzi o posty sponsorawne to są choćby ogranicznia w ilości tekstu na takim banerze. Reklamy na fb muszą się klikać, bo za dużo na nich nie napiszesz. A jakoś wątpię, aby się klikały. Spójrz choćby na liczbę interakcji pod samorządowymi tematami w profilach tarnobrzeskich mediów.

Poza tym na portalu czy w gazecie możesz wykupić najlepsze miejsca i zdobyć przewagę (w ilości swojej gęby :) ) nad innymi kandydatami. Na FB to już nie takie proste.

No ale zobaczymy.

Bardziej dziwi mnie to, że poszczególni kandaci / liderzy ugrupowań nie prowadzą ciągłej konkunikacji z wyborcami za pomocą mediów społecznościowych. Tak jak robi się to w skali kraju. W ten sposób można wychować sobie wyborców, poznać ich, przedstawić się w różnych tematach, porozmawiać i przekonać do siebie..."
Ostatnio zmieniony 06-11-2017 23:13 przez td, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ