Wybory samorządowe 2018

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Wybory samorządowe 2018

Post autor: iv » 03-10-2018 00:52

"Nie oglądam materiałów wyborczych, ale zachęcona komentarzami posłuchałam o "osobie".
https://www.facebook.com/92329836787528 ... 51697/?t=0
Fresca pisze:Ten cytat z filmu " Miś" to uwielbiał sobie pod nosem nucić NM wraz ze świtą.
Panowie i Panie odrobinę szacunku i pokory dla siebie i dla ludzi.
To jest najprawdopodobniej nasz prezydent na następne 5 lat, ale już od kilku miesięcy mam coraz większe wrażenie, że to jest powtórka z rozrywki.
Tyle, że podobno charakter lepszy, lecz pomysły gorsze. Tarnobrzeżanie go pokochają :-(



Edytowany przez iv o 02-10-2018 - 22:52. "
Ostatnio zmieniony 03-10-2018 00:52 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 03-10-2018 01:04

"Na stronie KWW Dariusza Bożka Razem dla Tarnobrzega jest całkiem interesujący dział z dokumentami wewnętrznymi, które gdzie indziej się nie pojawiają.
Powiem szczerze, że dzięki tym dokumentom w końcu doczytałem na czym polega nieszczęsna metoda d'Hondta, czyli jak dzielone są mandaty, dowiedziałem się też np. jakie są limity wydatków na kampanię w poszczególnych okręgach.

https://dariuszbozek-kww.pl/komitet.html"
Ostatnio zmieniony 03-10-2018 01:04 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Padre » 03-10-2018 01:12

"Lepiej późno niż wcale."
Ostatnio zmieniony 03-10-2018 01:12 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 03-10-2018 01:19

"Mniej więcej wiedziałem jakie są efekty, ale nigdy nie wnikałem w szczegóły jak to się liczy."
Ostatnio zmieniony 03-10-2018 01:19 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Padre » 03-10-2018 01:31

"Większość osób nie wie tego do dzisiaj. Władzy zależy aby władzy nie stracić i wprowadzają takie hece nazywając to tzw. demokracją. Widzimy że nie do końca jest to prawda. Dobrze że czasem ktoś to podnosi i pisze o tym publicznie."
Ostatnio zmieniony 03-10-2018 01:31 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

mójdom
Posty: 15
Rejestracja: 19-09-2018 12:06

Wybory samorządowe 2018

Post autor: mójdom » 03-10-2018 10:55

"Mam nadzieje ze nikt sie nie da nabrac na ten kalinkowy spektakl , jest to człowiek nieszczery , zawistny i zakompleksiony , nijak mu do nadbereznego , na pewno nic dobrego dla Tarnobrzega z tego nie wyniknie , przeciez poza konfliktem z Kielbem oni juz tu rzadzili a poza 4 latami mastalerza rządzili od 24 lat : Dziubinski, stary Kalinka, Compala , Zwiefka i ekipa , zadłuzenie miasta , słabe inwestycje , brak jakiej kolwiek wizji , nawet nad jeziorem to ruszył temat Mastalerz bo za Dziubka nic sie nie działo , co najwyzej Michalik i Jugo zabalowali u Kusia przy finlandii , taka to ekipa , a przykłady innych prezydentow dowodza ze nie trzeba byc partylnym klientem zeby doskonale miasto rozwijac i odwrotnie ,"
Ostatnio zmieniony 03-10-2018 10:55 przez mójdom, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Wybory samorządowe 2018

Post autor: karas » 03-10-2018 10:58

"
Uważam, że jest problem parkowania w mieście. Dlatego jestem za niewielkim zmniejszeniem placu wyłączonego z ruchu i zorganizowaniem parkingu od kościoła do starego fryzjera.
Dziwne. Może jednak masz większy samochód od mojego i się na miejsca parkingowe nie mieści :) Potraktuj to proszę jako żart.
Na poważnie to wydzielenie kawałka placu nic nie zmieni. Ludzie są leniwi. Chcą zaparkować pod drzwiami sklepu czy urzędu. Przejść z samochodu 2 minuty to już problem. W Tarnobrzegu problem parkowania nie istnieje, a takie pomysły jak płatne parkowanie, czy zabieranie placu są dla mnie pomysłami głupimi.
Jedno nie wyklucza drugiego, przecież zmiany na placu nie muszą być bardzo kosztowne.
Słyszę o scenie, wymianie kostki itd. Myślę, że to jednak kosztowne będzie."
Ostatnio zmieniony 03-10-2018 10:58 przez karas, łącznie zmieniany 1 raz.
Karaś

mójdom
Posty: 15
Rejestracja: 19-09-2018 12:06

Wybory samorządowe 2018

Post autor: mójdom » 03-10-2018 11:05

"jeden kandydat mowi - jako kluczowy punkt swojego programu - o płatnych parkingach ; a drugi koncentruje sie na temacie scianki wspinaczkowej - przeciez to sa egzotyczne tematy tak aby zaistniec a nic dla miasta ani dla ludzi nie znacza : kto widział i kto sie wspinał na te scianke ?? po co płatne parkingi wystarczy aby ludzie nauczyli sie chodzic z 200 metrów ..."
Ostatnio zmieniony 03-10-2018 11:05 przez mójdom, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Wybory samorządowe 2018

Post autor: karas » 03-10-2018 11:09

"
mójdom pisze:jeden kandydat mowi - jako kluczowy punkt swojego programu - o płatnych parkingach ; a drugi koncentruje sie na temacie scianki wspinaczkowej - przeciez to sa egzotyczne tematy tak aby zaistniec a nic dla miasta ani dla ludzi nie znacza : kto widział i kto sie wspinał na te scianke ?? po co płatne parkingi wystarczy aby ludzie nauczyli sie chodzic z 200 metrów ...
Przesadzasz. Programy wyborcze są bardziej obszerne niż Ty to widzisz. Proponuje poczytać i później komentować."
Ostatnio zmieniony 03-10-2018 11:09 przez karas, łącznie zmieniany 1 raz.
Karaś

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Padre » 03-10-2018 11:13

"Zadałem sobie trud by obejrzeć ten zapis konferencji KK, patrzyłem do momentu wystąpienia Pana Dziubińskiego resztę dojrzę jak naprawdę nie będę miał co z czasem zrobić. Ogląda się to trudno, bo rozjazd wizji i fonii jest olbrzymi.

Wnioski są zatrważające dla miasta i mieszkańców.

1. Z wypowiedzi Marszałka Ortyla wynika wprost, że Kamil został przez PiS "wyhodowany" na kandydata na prezydenta. Nie kryje, że otrzymywał on dyrektorstwo w WORD po linii partyjnej po to by KK mógł poczuć smak zarządzania. Doceniam szczerość.

2. Było dokładnie to czego się spodziewałem, czyli festiwal obietnic - ile my(PiS - marszałek, rząd) to miastu damy jak Kamil wygra wybory. Nic dziwnego, bo każdy spodziewał się tego. Nawet już nie dziwi to, że z tą gaskonadą się nie kryją. Taki styl ma PiS.

3. Sam program KK. To skomentuję w osobnym dedykowanym temacie forum.

4. Szefowa KK prezentuje się wybitnie dobrze. Dobrze dla kontrkandydatów. KK wraz ze sztabem poległ dopuszczając do części tego rodzaju wypowiedzi i zachowania na scenie. Fragmenty tego wystąpienia mogły by być doskonałym materiałem na rozmaite memy. Więcej nie napiszę. Bo nie warto.

Nie czas na rzucanie oświadczeń typu "pora stąd wyjeżdżać", jednak jeśli nie powstrzymamy tej epifitozy to w ciągu pięciu lat będziemy tu mieli betonową pustynię przedzieloną świeżo wyremontowanymi szosami i halami przemysłowymi po których hula wiatr."
Ostatnio zmieniony 03-10-2018 11:13 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Wybory samorządowe 2018

Post autor: kermit » 03-10-2018 11:19

"
jeden kandydat mowi - jako kluczowy punkt swojego programu - o płatnych parkingach ; a drugi koncentruje sie na temacie scianki wspinaczkowej - przeciez to sa egzotyczne tematy tak aby zaistniec a nic dla miasta ani dla ludzi nie znacza : kto widział i kto sie wspinał na te scianke ?? po co płatne parkingi wystarczy aby ludzie nauczyli sie chodzic z 200 metrów ...
Wiesz, zarejestrowałeś się tutaj w czasie kampanii wyborczej (jak wiele zresztą innych nowych nickow). Domyślam się, że jesteś jednym z setki kandydatów na radnego albo zaangażowany w jakiś konkretny komitet wyborczy.
Pamiętaj tylko, że takie działania zrażają a nie zachęcają. Ludzie potrafią myśleć i nikt takich rzeczy już nie łyka. Po prosto podpisz się jaki komitet reprezentujesz i możemy dyskutować o waszym programie."
Ostatnio zmieniony 03-10-2018 11:19 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

olekko
Posty: 1776
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Wybory samorządowe 2018

Post autor: olekko » 03-10-2018 19:36

"Chyba jeszcze nie było: jutro o 19:00 na antenie TVP3 Rzeszów debata kandydatów na prezydenta Tarnobrzega."
Ostatnio zmieniony 03-10-2018 19:36 przez olekko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 03-10-2018 20:27

"Dzięki olekko, w inny sposób nie dotarło.
Z obrazem jednak ciekawiej niż w radiu. Ciekawe czy wszyscy kandydaci dotrą."
Ostatnio zmieniony 03-10-2018 20:27 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Fresca
Posty: 155
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Fresca » 03-10-2018 20:34

"Olekko dzięki za info, z przyjemnością oglądane."
Ostatnio zmieniony 03-10-2018 20:34 przez Fresca, łącznie zmieniany 1 raz.

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Wybory samorządowe 2018

Post autor: 1967 » 03-10-2018 21:00

""Jedno nie wyklucza drugiego, przecież zmiany na placu nie muszą być bardzo kosztowne".
Dokładnie zgadzam się z tym stwierdzeniem.
Od samego początku byłem przeciwnikiem wybetonowania całego Placu Bartosza Głowackiego, ale stało się. Jednak uważam pomysł na wymianę dobrej kostki, w czasie gdy w wielu miejscach miasta można sobie połamać nogi na starych chodnikach lub dziurach w drogach za pomysł czysto populistyczny. Przy dzisiejszych dostępnych materiałach ( hydrożelach zatrzymujących wodę w ziemi, specjalnie uprawianych w szkółkach sadzonkach do nasadzeni tarasowych) można stworzyć mobilną zieloną aranżację całego placu aby zniwelować uciążliwość upałów i uprzyjemnić to miejsce. Jednocześnie należy sobie zdawać sprawę, że jest to zamknięta z czterech stron przestrzeń gdzie ruch powietrza jest bardzo ograniczony. Niestety w takiej zamkniętej przestrzeni upał się potęguje powodując przebywanie na placu w lecie dość uciążliwym. Jednocześnie ta zmięta przestrzeń powoduje przy imprezach muzycznych kumulację hałasu, który jest zapewne uciążliwy dla mieszkańców. Co prawda jest ich bezpośredniej okolicy niewielu ale są i należy uszanować ich prawo do prywatności. Zatem to tchnienie życia w rynek powinno być wyważone. Kandydaci potrafią wypatrzeć niewielkie defekty dwudziestoletniej kostki, a nie zauważają rozpoczętego 20 lat temu remontu budynku na rogu ul. Szkolnej i Pl. B. Głowackiego i budynku na rogu Szkolnej i Kościuszki. Rozpadającego się budynku dawnej ?Tarnobrzeskiej? i bud. Szeroka Krótka 3 oraz garażu przy ul. Szerokiej. Szpecących elewacjach budynków po dawnych sklepach żelaznych przy kościele, obskurnego blaszaka na zapleczu Tarnobrzeskiej czy budynku gdzie mieści się ?Bażant?. Prawdopodobnie zauważają, ale wiedzą że są to tematy trudne. Wymagają zaangażowania i wspólnej współpracy wielu służb takich jak Konserwatora Zabytków, Nadzoru Budowlanego, Straży Pożarnej, Sanepidu, Straży Miejskiej by ostatecznie przymusić właścicieli tych obiektów do przeprowadzenia remontów. Jeszcze trudniejszy, bardzo trudny!!! temat dotyczący wizerunku Pl. B. Głowackiego to cały ciąg budynku Społem i sklepu ?Biedronka?, który wymagałby co najmniej przebudowy II piętra na dach wielospadowy oraz zmiany elewacji frontowej."
Ostatnio zmieniony 03-10-2018 21:00 przez 1967, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 03-10-2018 21:14

"Racja Gil-galad. To razi dużo bardziej niż kostka. Dodałbym jeszcze surowy budynek bez elewacji na ul. Szerokiej, który uderza szarością betonu komórkowego, nawet nie przyciętego do krzywizn na rogach i kawałeczek dalej Dom Rzemiosła, który nigdy nie został dokończony."
Ostatnio zmieniony 03-10-2018 21:14 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

ajax21
Posty: 93
Rejestracja: 10-10-2010 00:33

Wybory samorządowe 2018

Post autor: ajax21 » 03-10-2018 22:20

"Ciekawy jestem, kto wysłuchał debaty radiowej?
Ja już to zrobiłem, ale wstrzymam się z komentarzem do czasu obejrzenia debaty telewizyjnej.Wtedy będzue pełniejszy obraz wszystkich kandydatów.
Niestety dowiedziałem się o niej dopiero teraz, więc muszę poczekać do publikacji internetowej. Jeśli ktoś ma link, to proszę podeślijcie."
Ostatnio zmieniony 03-10-2018 22:20 przez ajax21, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 737
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Jacek » 03-10-2018 23:47

"ajax - to jutro będzie"
Ostatnio zmieniony 03-10-2018 23:47 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Wybory samorządowe 2018

Post autor: 1967 » 03-10-2018 23:51

"?Bardzo dobre wystąpienie Kalinki. Polecam obejrzeć.
Nawet nasza Ania rozkwitła.
Natomiast Dziubiński jakiś przytłumiony?.

Po w tym wpisie zerknąłem na wystąpienie Pana Dziubińskiego. Już miałem przejść nad tym wystąpieniem do porządku dziennego gdy zobaczyłem nagranie ostatniej sesji i sprawozdanie z działalności Spółki FCC ( ASA), które przedstawiał Pan Golik.
I tu proszę, Pan Dziubiński w zapytaniach mówi (może nie dokładnie cytuje) ? Właściciel ( prezydent) winien wykonać ?WIELKĄ PRACĘ? aby nie zapadła decyzja jaką wydał marszałek województwa podkarpackiego? ? chodziło tu o cofniecie zintegrowanej decyzji środowiskowej na prowadzenie Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Machowie dla FCC (ASA). Spowodowało to brak możliwości przetwarzania odpadów z Tarnobrzega na miejscu.

W tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim za WIELKĄ PRACĘ jaką wykonali pozbywając się kontroli nad Spółkami miejskimi. Teraz wszyscy za tą wielką pracę płacimy i na domiar tego do firm z spoza Gminy Tarnobrzeg. Wszystko to w skutek decyzji o sprzedaży spółek miejskich. Najpierw w 2004 roku na progu wejściqa polski do unii i prespektywie pojawienia się środków pomocowych podjęto decyzję o wydzieleniu odrębnych 3-ch spółek, a następnie w 2007 o sprzedaży pakietu kontrolnego udziałów dwóch spółek W kontekście sprawozdania Spółki FCC za 2017 rok oraz ograniczonego czasu na sprawdzenie informacji dostępnych w Internecie , ciężko coś znależć, ograniczę się tylko do jednej Spółki tj. Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o.o.. odpowiedzialnej przed 2008 rokiem za śmieci, sprzątanie i odśnieżanie miasta, zieleń, zakład pogrzebowy. Sprzedano 60% udziałów Firmie ASA obecnie FCC tracąc kontrolę nad Spółką.
Już sama wycena Spółki to dla mnie duży znak zapytania ? oczywiście proceduralnie wszystko musiało być w porządku oficjalne wyceny ? operaty itd. , ale niecałe 3 mln. złotych za Spółkę z bardzo atrakcyjnymi terenami w centrum miasta. Dodatkowy aport miasta do Spółki w postaci dwóch działek z drogą dojazdową naprzeciw Gimnazjum nr 1 przy ul. Jasińskiego o łącznej pow. 18 ar za cenę ok. 478 tys. zł. Biorąc pod uwagę teren bazy przy ul. Jasińskiego ok. 70 arów i działkę przy ul. Szpitalnej ( zakład pogrzebowy) ok. 18 ar. oraz prawdopodobnie jakiś teren przy ul. Zwierzynieckiej gdzie były pierwsze przymiarki przeniesienie bazy z ulicy Jasińskiego to przypuszczam, że 3 ml złotych można by uzyskać za sam teren, a gdzie budynki, tabor drobny sprzęt?. Gdzie wartość ( marka) firmy. Zakład pogrzebowy to kura znosząca złote jajka. Przez długi czas pełny monopolista. Zarządca Cmentarza Komunalnego w Sobowie, Cmentarza Parafialnego w tbg i Kamery Szpitalnej.
Policzmy ile miasto w gotówce zarobiło w 2008 r. Sprzedało udziały za 1,768 mln dołożyło aport 0,478 mln wynik na czysto to raptem 1, 290 ml. Podejrzewam, a po sprawozdaniu Pana Golika jestem pewien że w ciągu 10 lat taką kwotę zarobił sam Zakład Pogrzebowy. ( Przychód zakładu pogrzebowego w 2017 wyniósł 837 012 zł. Przy tej działalności zysk nie jest mniejszy niż 20%. Rocznie zatem zysk brutto to ok. 165 tys. zł - netto ok. 130 tys. Przez 10 lat daje nam 1 milion 300 tys. złotych. ( rachunek się zamknął ? kontroli na spółką nie mamy, a problemów cała gama ) Jednocześnie już w chwili podziału spółek i procedowania sprzedaży udziałów pojawiały się bardzo atrakcyjne dofinasowania na zakup śmieciarek w związku z wprowadzaniem selektywnej zbiórki odpadów. Można było za półdarmo wymienić tabor. Ale nie. W owczym pędzie dla pozbycia się kłopotu z niedoinwestowanymi Spółkami postanowiono się ich pozbyć.
Jakie są tego skutki.
Ile obecnie rocznie kosztują nas usługi realizowane uprzednio ( do 2008 roku) przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych.
- wywóz nieczystości ok. 6,5 mln
- sprzątanie miasta ok. 1,6 mln -
- zieleń ok. 1,3 mln
Razem rocznie ok. 9, 4 mln wędruje do firm i często pracowników spoza Gminy Tarnobrzeg, a część tarnobrzeskiej załogi utraciła pracę. Jakość świadczonych usług też nie uległa poprawie, a wręcz śledząc archiwalne wpisy to było i jest wiele zastrzeżeń. Mieszkańcy Tarnobrzega zaś płacą dziś 9 zł za wywóz nieczystości, a jak nie zgłosi się tańsza Firma lub zakaz prowadzenia instalacji w Machowie dla FCC zostanie utrzymany do będziemy płacić dwa razy tyle. W Sandomierzu i Nowej Dębie płacą za śmieci 7 zł, a w Stalowej Woli 6 zł. Jednocześnie Pan Kalinka informuje nas że większościowy właściciel chce przenieść posiedzenia rady nadzorczej FCC po za Tarnobrzeg, a walne zgromadzenie wspólników przenieść po za terytorium naszego kraju oraz zwiększyć skład rady nadzorczej z trzech do pięciu osób. Nie dość, że ogranicza się w ten sposób kontrole nad spółką to jeszcze generuje dodatkowe koszty. Jednocześnie ?nasza w 40%? firma zamiast realizować usługę dla naszego miasta ?goni? za odpadami w Padwi Narodowej, Nisku i Nowej Słupi ? czysta ekologia w polskim wydaniu!!!!!!!
Brawo WIELKA PRACA w kazdym analizowanym aspekcie przyniosła efekty!!!!!!!"
Ostatnio zmieniony 03-10-2018 23:51 przez 1967, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 04-10-2018 01:09

"Mamy zgłoszenie o zniesławianiu i niszczeniu materiałów wyborczych EMK:


Dobrze że nikt tymczasem nikt z kandydatów nie ściga za wpisy w Internecie, chociaż sprawców pewnie łatwiej ustalić."
Ostatnio zmieniony 04-10-2018 01:09 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ