Konstytucja RP.

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Konstytucja RP.

Post autor: ptasiorrr » 09-07-2018 11:53

"
Art. 25 ust. 2
Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.
No właśnie.
Jasna Góro, Czarna Madonno, miej w opiece naród cały, który żyje dla Twej chwały" - mówił na pielgrzymce Radia Maryja Morawiecki. W religijnym uniesieniu zapomniał o rozdziale Kościoła od państwa, a swoich oponentów potraktował Sienkiewiczowską metaforą "podkopu pod Polską". Bogojczyźniany list od Kaczyńskiego odczytał Błaszczak, a od Dudy - jego minister
Dlaczego cały? https://oko.press/morawiecki-zawierza-k ... asna-gora/"
Ostatnio zmieniony 09-07-2018 11:53 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Konstytucja RP.

Post autor: mariano » 09-07-2018 14:24

"Ptasiorrr, włączyłem sobie wczoraj TV Trwam. Jak była ta pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Nie neguję tego, że ludzi łączy wspólna modlitwa. Ale jak słyszałem Maowieckiego, Błaszczaka, a jeszcze jak ich zobaczyłem jak trzymają się za ręce i śpiewają to nie przypominało cyrku, tylko cyrk zażenowania. Ziobro stoi, Abba Ojcze, a lekarza, który ratował mu ojca ściga poprzez służby. I do tego staje przed oczyma 304 mln zł dla ojca dyrektora do 2020 roku...Wielu moich znajomych przeszło na protestantyzm, inni przestali chodzić do kościoła. Czy to dziwne? Nie."
Ostatnio zmieniony 09-07-2018 14:24 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Konstytucja RP.

Post autor: ptasiorrr » 09-07-2018 15:36

"Tylko dlaczego powiedział "cały naród". Ja nie jestem "cały naród" akurat w tym przypadku. "Cały naród" to był wtedy jak nie rządził PiS i nikt nas nie dzielił. Nie było barierek, policji itp. Co do Rydzyka to niech mu dają a on będzie się śmiał. Nie mają dla pielęgniarek, nie mają dla niepełnosprawnych a jemu dają jak tylko pierdnie. Żenada. PiS łamie Konstytucję i cały świat to widzi i chce wyprowadzić Polskę z EU tylko żeby Unia nas wyrzuciła, bo wtedy będzie BE, bo jak do tej pory jakoś nikt nie gardzi pieniędzmi na dotacje. Szkoda gadać..."
Ostatnio zmieniony 09-07-2018 15:36 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Konstytucja RP.

Post autor: mariano » 09-07-2018 21:14

"Jesteś jednostką i masz prawo czuć się pokrzywdzony. Im prędzej zerwia konkordat tym lepiej. Miłość do Boga powinna wynikać z własnej nie przymuszonej woli a nie z woli władzy."
Ostatnio zmieniony 09-07-2018 21:14 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Konstytucja RP.

Post autor: admin » 09-07-2018 21:29

"
Art. 53.
1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.
2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują.
Jak dotyczy to każdego, to premiera i rządu również.
ptasiorrr pisze:i chce wyprowadzić Polskę z EU tylko żeby Unia nas wyrzuciła, bo wtedy będzie BE
Tak jak pisałeś parę dni temu że PiS zamierza przeprowadzić szybko ustawę ograniczającą możliwość aborcji, żeby zmobilizować twardy elektorat :-)
Z wyjściem z UE podobna bzdura. JarKacz jest daleko posuniętym federastą. Do tego stopnia, że promował wspólną europejską armię, wychodząc przed szereg zdumionej Francji czy Niemiec.

A skoro w tym samym czasie odbywała się w Częstochowie huczna parada równości, to trudno mówić o ograniczeniach w wyrażaniu swoich poglądów, jakie by nie były."
Ostatnio zmieniony 09-07-2018 21:29 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

djamila
Posty: 8
Rejestracja: 01-08-2012 19:15

Konstytucja RP.

Post autor: djamila » 09-07-2018 23:49

"
Admin pisze:
Art. 53.
1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.
2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują.
Jak dotyczy to każdego, to premiera i rządu również.
Właśnie, że premiera i rządu nie dotyczy.
Ich dotyczy art. 25 Konstytucji, który stanowi że władze publiczne RP zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych."
Ostatnio zmieniony 09-07-2018 23:49 przez djamila, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Konstytucja RP.

Post autor: admin » 10-07-2018 00:43

"Każdego dotyczy wszystko.
Bezstronność przekonań przecież nie jest równoznaczna z zakazem wolności wyznawania, czy uczestniczenia w obrzędach.

Zresztą taka tradycja. Jagiełło trzech mszy wysłuchał pod Grunwaldem, po czym ruszył z poganami i muzułmanami po społu na arcykatolickich Krzyżaków.
Mamy jednocześnie i publiczne uczestniczenie w obrzędach i bezstronność przekonań władz publicznych. Da się?"
Ostatnio zmieniony 10-07-2018 00:43 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Konstytucja RP.

Post autor: ptasiorrr » 10-07-2018 11:44

"
Z wyjściem z UE podobna bzdura. JarKacz jest daleko posuniętym federastą. Do tego stopnia, że promował wspólną europejską armię, wychodząc przed szereg zdumionej Francji czy Niemiec.
Toż mówię. Nie zrobią Polexitu, bo wtedy to rząd byłby zły a jak nas wyrzucą to wtedy powiedzą (tak jak mówią), że Unia Europejska jest zła. W "Rządach PiS" jest link, jak Kryśka nazywa EU szmatą. Dlaczego?

https://www.facebook.com/ZERODLAKK/vide ... 76455/?t=2



Edytowany przez ptasiorrr o 10-07-2018 - 10:08. "
Ostatnio zmieniony 10-07-2018 11:44 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Konstytucja RP.

Post autor: kermit » 10-07-2018 12:36

"Uważam, że w konstytucji jest wolność wyznania i tak samo jak Kowalskiemu tak samo i Premierowi czy Prezydentowi przysługuje prawo do uczestniczenia w obrzędach religijnych.
Jest wolność światopoglądowa i jedni mogą iść w paradach równości i tu jest CACY a inni nie mogą iść na msze.
Gdzie tu sens i logika?"
Ostatnio zmieniony 10-07-2018 12:36 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Konstytucja RP.

Post autor: ptasiorrr » 10-07-2018 15:42

"W konstytucji też jest trójpodział władzy
Art. 10.

1. Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej opiera się na podziale i równowadze władzy ustawodawczej, władzy wykonawczej i władzy sądowniczej.

2. Władzę ustawodawczą sprawują Sejm i Senat, władzę wykonawczą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Rada Ministrów, a władzę sądowniczą sądy i trybunały.
, którego nie ma, bo wszystkie trzy nazwijmy to instytucje przejął PiS. Jest w chwili obecnej jedno podział władzy.

W Konstytucji jest wolność wyznania a ja dalej się przyczepię tego co powiedział Morawiecki: "cały naród". Zapomniał chłopina o innych wyznaniach, ateistach i niewierzących. Oczywiście, że premierowi czy prezydentowi przysługuje prawo do uczestniczenia w obrzędach religijnych ale jako Morawiecki Mateusz i Duda Andrzej, a jako władze Rzeczpospolitej Polskiej nie powinni robić z siebie pajaców.

Wszyscy mogą wszystko z tym, że w mszach w kościołach nikt nikomu nie przeszkadza a w marszach równości głębie kładą się krzyżem na ulicach aby ten marsz nie szedł. Gdzie tu sens i logika?



Edytowany przez ptasiorrr o 10-07-2018 - 14:17. "
Ostatnio zmieniony 10-07-2018 15:42 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Konstytucja RP.

Post autor: kermit » 10-07-2018 16:27

"Trójpodział władzy. Hm... A jak chcesz rozdzielić władzę wykonawczą od ustawodawczej? Skoro ustawodawcza jest z PiSu, to może premierem powinien być ktoś z PO?

Morawiecki powiedział "cały naród". A ile razy słysze z ust polityków wszelkich partii - "wszyscy Polacy chcą... ", "Polacy pragną...", "Polacy nie chcą rządów PiS"...

Uczestnictwo we mszy to nie jest robienie z siebie pajaców. Mogą uczestniczyć we mszy jako włądze Państwowe bo nikt im tego nie zabrania. Nawet konstytucja.

A co do kładzenia się na ulicach to w tym prym wiodą Obywatele RP w ostatnim czasie. Nie słyszałem o podobnych incydentach na marszach równości."
Ostatnio zmieniony 10-07-2018 16:27 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Konstytucja RP.

Post autor: admin » 10-07-2018 22:00

"
ptasiorrr pisze:Wszyscy mogą wszystko z tym, że w mszach w kościołach nikt nikomu nie przeszkadza
Taaaa
https://wiadomosci.wp.pl/protestujacy-w ... 669318785a"
Ostatnio zmieniony 10-07-2018 22:00 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

cdn24
Posty: 65
Rejestracja: 07-06-2018 21:53

Konstytucja RP.

Post autor: cdn24 » 10-07-2018 22:36

"Sądzę, że to temat zastępczy. Podobnie jak jakiś tam plan Morawieckiego, który został na slajdach. Zresztą tak samo jest z tym centralnym lotniskiem. Wielkie plany, wielkie inwestycje, tak samo jak za Gierka. Czysta propaganda i nic więcej. Prezydent chce uchodzić za wielkiego reformatora i w wyborach chciałby się przedstawiać jako wielki reformator, ale to cienki bolek, któremu gacie spod spodni wychodzą."
Ostatnio zmieniony 10-07-2018 22:36 przez cdn24, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Konstytucja RP.

Post autor: iv » 10-07-2018 23:34

"
kermit pisze:Uważam, że w konstytucji jest wolność wyznania i tak samo jak Kowalskiemu tak samo i Premierowi czy Prezydentowi przysługuje prawo do uczestniczenia w obrzędach religijnych.
Chyba chodzi im o to, że woleliby, żeby do kościoła chodził zwykły katolik (akurat pełniący funkcję premiera czy ministra), niż żeby chodził Pan Premier i przemawiał.
Nie mój kram nie mój cyrk, ale dziwię się, że nikt tu nie wrzucił tego, co ostatnio napisał Hołownia na FB - bo do przedstawianych tu tez super pasuje. Choć to oczywiście tylko jego punkt widzenia.
Nie wiem, czy ktoś kto to już dziś z katostrony powiedział głośno, jeśli tak - to sorry, ale ja też powiem.

Ależ oczywiście, że do kościoła może przyjść każdy. Prostytutka, dziennikarz, prezydent, rzeźnik i przedszkolanka - każdy ma prawo czuć się tu, jak u siebie w domu.

Nie zapominając, rzecz jasna, że jest to również dom innych. A przede wszystkim Boga, który (patrz historia z wywracaniem straganów) chyba nie bardzo lubi być traktowany jak scenografia dla różnych sprzedawców cudów na kijaszku.

Bo to po prostu nie jest ta branża. To wspaniałe, że premier rządu, chrześcijanin jak ty i ja, chodzi do kościoła. To jednak ciężka patologia, gdy premier - jako premier - w tym kościele przemawia. Premier, prezydent, minister, poseł, sprzedawca wycieczek, akwizytor śmiejżelków. Morawiecki, Komorowski, ludowiec czy kukizowiec, nie ma znaczenia. Bo w polityce partyjnej - a taką mamy i kochamy - polityk to zawsze sprzedawca. I w kościele nie głosi kerygmatu, a przemawia do elektoratu. Głosi nie Zmartwychwstałego, a swoją partię, jej ideologię i siebie. A ja idąc na Eucharystię, idę do Jezusa, nie do salonu sprzedaży, na partyjny event, na państwowe akademie. Świat nim nie jest (a szkoda), ale tu jest rezerwat Ewangelii.

To zaskakujące, że w XXI wieku trzeba to jeszcze komuś tłumaczyć. Kościół jako taki próbuje się przed tym jakoś bronić (patrz cytowana przeze mnie do znudzenia instrukcja ?Redemptionis Sacramentum? wyraźnie zabraniająca łączenia celebracji Eucharystii ze ?sprawami świeckimi?), ale widać niektórzy jego przedstawiciele nie mogą się oprzeć przed myślą, że ołtarz to ich prywatne ranczo, na które mogą zaprosić bohaterów swoich ulubionych seriali, zrobić sobie z Eucharystii domówkę dla fanów.

Idąc do kościoła - któregokolwiek, gdziekolwiek - nie chcę się zastanawiać, czy akurat dziś spotkam tam politycznego domokrążcę, wpadnę w pole rażenia nawiedzonego kibola (nawet jeśli ubrał sutannę). Czy dajmy na to gościa z truchłem jakiegoś stworzenia, przekonanego, że Dobra Nowina (którą Jezus nakazał głosić ?całemu stworzeniu?), nakazuje zabijać lisy i przynosić je Panu i On się wtedy cieszy, bo nic go tak nie cieszy jak dobrze strzelony, martwy lisek (On jest takim miłośnikiem życia, że tylko przez przypadek tych lisów od razu nie stworzył martwych). Bo ja na przykład wolę lisy żywe i widok takich umajonych truchełek w kościele obraża moje uczucia religijne bardziej niż siedem Nergali, bo nie szydzi z Ewangelii, co ją wypacza.

Nikt nie stawia granic tym profanacjom, biskup Dydycz dalej swawolnie wygaduje bzdury. Nikt nie rozumie, że tu nie chodzi o to, by komuś zabraniać wstępu do kościoła, ale o to by nie zanieczyszczać Ewangelii naszymi politycznymi czy hobbystycznymi partykularyzmami (jakiekolwiek są), bo jak się ją raz zanieczyści, jak się raz zdogmatyzuje swoje własne fantazje (czy obsesje), to to - a nie Ewangelia - może kogoś odstraszyć od Jezusa. A to się nazywa zgorszenie, a za to Ewangelia proponuje kamień u szyi i etc.

Nie dziwię się ludziom, którzy widząc takie herezje rezygnują z uczęszczania do kościoła, ja nie rezygnuję, bo na szczęście znam w nim miejsca, w których serwowana jest czysta Ewangelia, dam sobie radę. Tylko ludzi mi szkoda i Kościoła mi szkoda. Bo Kościół - tysięczny raz to piszę - który bierze ślub z jakąś partią zostaje wdową po następnych wyborach (albo po jeszcze następnych, to nie ma znaczenia. Kościół, który dogmatyzuje czyjeś dziwne hobby to parodia Kościoła. Tego ślubu nie braliście w moim imieniu, nie wierzę w te wasze dogmaty. Idźcie z tym sobie gdzie indziej i nie róbcie z wiecie czego wiecie czego.

Dziękuję za uwagę. :)
"
Ostatnio zmieniony 10-07-2018 23:34 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Konstytucja RP.

Post autor: admin » 10-07-2018 23:40

"Trafiłem na Hołownię i w większości mi to pasuje.
Ambona to nie miejsce na przemówienia polityków, choćby to byli ważni zaproszeni goście.
Byle konsekwentnie."
Ostatnio zmieniony 10-07-2018 23:40 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

hermes32
Posty: 69
Rejestracja: 30-06-2018 22:43

Konstytucja RP.

Post autor: hermes32 » 10-07-2018 23:44

"Podziwiam, że chce się wam tyle na ten temat pisać. Podzielam zdanie jednego z poprzedników, że to temat zastępczy i tyle. Szkoda czasu na wypisywanie takich litanii, bo tylko podejujecie temat i dzięki temu tak palancie pomysly mogą istnieć w obiegu publicznym angażując uwagę na malo istotnych problemach chlopaków w zakrótkich gaciach."
Ostatnio zmieniony 10-07-2018 23:44 przez hermes32, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Konstytucja RP.

Post autor: iv » 11-07-2018 00:24

"
hermes32 pisze:Podziwiam, że chce się wam tyle na ten temat pisać. Podzielam zdanie jednego z poprzedników, że to temat zastępczy i tyle.
Akurat Hołownia w ogóle dużo pisze o kościele, styku sacrum i profanum oraz innych kwestiach okołoreligijnych, więc dla niego nie jest to temat zastępczy."
Ostatnio zmieniony 11-07-2018 00:24 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Konstytucja RP.

Post autor: ptasiorrr » 11-07-2018 12:19

"Temat jest o Konstytucji (szkoda, że nie dałem tytułu "Łamanie konstytucji"), którą PiS ma w dupie począwszy od ułaskawienia Kamińskiego i jego bandy a zakończywszy na wyrzuceniu sędziów z SN.
Trójpodział władzy. Hm... A jak chcesz rozdzielić władzę wykonawczą od ustawodawczej? Skoro ustawodawcza jest z PiSu, to może premierem powinien być ktoś z PO?
A jak było przed opanowaniem Polski przez PiS???
Morawiecki powiedział "cały naród". A ile razy słysze z ust polityków wszelkich partii - "wszyscy Polacy chcą... ", "Polacy pragną...", "Polacy nie chcą rządów PiS"...
Polacy a nie cały naród... Polacy czyt: przeciwnicy PiS.
Uczestnictwo we mszy to nie jest robienie z siebie pajaców. Mogą uczestniczyć we mszy jako włądze Państwowe bo nikt im tego nie zabrania. Nawet konstytucja.
Zgadzam się. Chcesz chodzić do kościoła i masz taką potrzebę - idź. Tylko tańcować publicznie trzymając się za ręce w pierwszym rzędzie = pajace. Pajace z rządu. Czy zauważyłeś aby któryś z polityków od 1989 roku tak się zachowywał???

A tak odbiegając od tematu, to dlaczego TV TRWAM nie ma na platformach cyfrowych???



Edytowany przez ptasiorrr o 11-07-2018 - 10:20. "
Ostatnio zmieniony 11-07-2018 12:19 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Konstytucja RP.

Post autor: mariano » 11-07-2018 20:57

"Temat jest o Konstytucji (szkoda, że nie dałem tytułu "Łamanie konstytucji"), którą PiS ma w dupie począwszy od ułaskawienia Kamińskiego i jego bandy a zakończywszy na wyrzuceniu sędziów z SN.


Patsiorrr jak Cię lubię, a naprawdę Cię lubię i to nie w tęczowych barwach :-) powiem Ci tak. Prezydent w konstytucji ma zapisane prawo łaski. Tam nie ma określonego trybu lub wobec kogo ani żadnych aktów wykonawczych. Ma takie prawo stojąc przed Bogiem i Historią z odpowiedzialnością. Prezydent RP ma prawo ułaskawić Mariana gdy ten przyjdzie i mu powie: właśnie zabiłem Ptasiorrra, bo mnie np. zdenerwował :-) proszę o akt łaski. I nikt i nic do tego nie ma. Na tym właśnie polega to prawo. Czy jest złe? Nie. Na tym polega wola i władza jednostki na mocy jednego przepisu. Czy jest właściwie wykorzystywane nie wiem. Np prezydent Ford in blanco podpisał akt łaski wobec bohatera afery watergate "za wszystkie przestępstwa".

Także bardzo wiele środowisk źle interpretuje akt łaski który chcąc nie chcąc stoi ponad wszelkim prawem. Od 1997 roku. Znam jedną osobę, która otrzymała akt łaski ze względu na chorobę rodziny.



Edytowany przez mariano o 11-07-2018 - 18:58. "
Ostatnio zmieniony 11-07-2018 20:57 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Konstytucja RP.

Post autor: admin » 11-07-2018 22:04

"
Art. 139.
Prezydent Rzeczypospolitej stosuje prawo łaski. Prawa łaski nie stosuje się do osób skazanych przez Trybunał Stanu.
Kamiński nie był skazany przez Trybunał Stanu, gdzie zatem rzekome "łamanie Konstytucji"?

A propos pojutrzejszego orędzia Prezydenta z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu:
Art. 140.
Prezydent Rzeczypospolitej może zwracać się z orędziem do Sejmu, do Senatu lub do Zgromadzenia Narodowego. Orędzia nie czyni się przedmiotem debaty.
Czy nie jest zatem tak, że kluby opozycyjne domagając się głosu przy prezydenckim orędziu, planują złamanie Konstytucji? ;-)"
Ostatnio zmieniony 11-07-2018 22:04 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ