Afera WATERGATE PiSu

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Afera WATERGATE PiSu

Post autor: dino » 28-07-2018 17:08

"Od szukania haków na opozycję upadł Nixon.
Czy tak samo będzie z PiSem?

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 2231834473
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/giertyc ... go/l13t224"
Ostatnio zmieniony 28-07-2018 17:08 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Afera WATERGATE PiSu

Post autor: admin » 28-07-2018 18:47

"To zabawne, ale pierwszy rząd PiS upadł nie od szukania haków na opozycję, ale na koalicję.

A tu - nie sądzę żeby jakoś to się rozwinęło. Żeby ludzie wyszli na ulicę bronić Gawłowskiego po tekście Giertycha, który zresztą zbyt dużej wiarygodności w społeczeństwie nie ma.
Czemu o sprawie informują po ponad miesiącu od oferty? Jakieś negocjacje były jeszcze w międzyczasie, czy oskarżony poseł nie miał możliwości spotkania się z Giertychem przez tyle czasu?"
Ostatnio zmieniony 28-07-2018 18:47 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 1993
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Afera WATERGATE PiSu

Post autor: dino » 28-07-2018 19:20

"WATERGATE rozpoczęło się w nocy 17 czerwca 1972, gdy przyłapano na gorącym uczynku pięć osób biorących udział w tej operacji. Wśród zatrzymanych znajdował się James McCord, pracownik Komitetu Reelekcji Prezydenta, utrzymujący kontakt z bliskim doradcą prezydenta. Sprawa nie zdobyła szerszego rozgłosu przed wyborami prezydenckimi jesienią 1972 ? Nixon wygrał dużą większością głosów, zdobywając drugą kadencję.
Pod wpływem kolejnych doniesień powołano komisję senacką do zbadania zakulisowych rozgrywek podczas kampanii prezydenckiej. Przesłuchania tej komisji, tzw. Senate Watergate Committee, trwały od 17 maja do 7 sierpnia 1973.

Miesiąc opóźnienia to nic.
Istotne jest clue, czyli próba dealu.
Widzę, że PiS przycisnęło w I półroczu na wielu kierunkach i żądają efektów.
Moim zdaniem w pewnym momencie się przejadą.
Czy to będzie przy tej sprawie? Zobaczymy/ Nieszczęściem jest, że po drugiej stronie boiska jest kiepska drużyna i na pewno nie będzie potrafiła tego wykorzystać.



Edytowany przez dino o 28-07-2018 - 17:20. "
Ostatnio zmieniony 28-07-2018 19:20 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19251
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Afera WATERGATE PiSu

Post autor: admin » 28-07-2018 20:12

"Chyba bardziej mnie interesuje jak i kiedy rozegrana zostanie "afera podkarpacka". Wybuchła parę lat temu i co?
Proces wojewody i marszałka Karapyty oskarżonego o gwałt, korupcję, płatną protekcję i in. ruszył dopiero niedawno. Wraz z nim burmistrz Ustrzyk i zastępca komendanta z Jarosławia. Same wątki poboczne, a główny rozgrywający? Czy dowiemy się coś więcej przed wyborami samorządowymi, czy wręcz przeciwnie - może czasem PSL będzie potrzebny jako koalicjant i lepiej to odłożyć?

Czy możemy zakładać, że na tą sprawę nie wpływają czynniki polityczne, odpowiednio ustalając czas i intensywność działań?"
Ostatnio zmieniony 28-07-2018 20:12 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Afera WATERGATE PiSu

Post autor: mariano » 30-07-2018 09:48

"
Czy możemy zakładać, że na tą sprawę nie wpływają czynniki polityczne, odpowiednio ustalając czas i intensywność działań?
A jak inaczej? Jeszcze Karapyta się przyznał w mediach, że mu kobiety podsuwali i on korzystał. Jasiu Bury u księdza miał sztabki złota i też zamieszany. Ci się komu stało? Nic. Który z nich dostał sanki? A nasi lokalni "patrioci" powiązani z PO będą stali ze świeczkami przed sądem i bronili wolnych sądów, śmiech na sali. Jak to mówi Szydło, przez osiem ostatnich lat nie zrobili dosłownie nic, aby ten system zreformować a dziś bronią sądów."
Ostatnio zmieniony 30-07-2018 09:48 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

om
Posty: 59
Rejestracja: 08-09-2017 17:13

Afera WATERGATE PiSu

Post autor: om » 30-07-2018 23:55

"Dzisiaj mówili o tym w tvn. Spodziewałem się czegoś więcej niż tam było, no ale bylo ile było.

No i jeszcze jedna sprawa. Gdzieś tam na początku wyczytałem, o aferze Niksona a tą aferą. Czy zachwieje naszym systemem?
Wątpię, bo jest zasadnicza różnica między Ameryką nawet z lat siedemdziesiątych a naszym stanem teraźniejszym. Tam byla i jest demokracja i nikt nie robi skoków na prokuraturę czy sądy. A u nas jednak tak, więc kto ma się zająć tym problemem u nas? Prezes? Kamiński czy Ziobro? A może Duda, który od razu ulaskawi tych trzech agentów od wszelkiej winy i jeszcze nałoży karę za zniesławienie CBA."
Ostatnio zmieniony 30-07-2018 23:55 przez om, łącznie zmieniany 1 raz.

nemo
Posty: 53
Rejestracja: 28-05-2018 23:17

Afera WATERGATE PiSu

Post autor: nemo » 31-07-2018 22:30

"No to znowu mamy nową aferę z inwigilacją opozycji, młodzieży i Hołdysa pod kątem ochrony tych osób i grup przed zagrażającym im niebezpieczeństwem. Zaangażowano w to wiele wyspecjalizowanych w terrorze kryminalnym jednostek policji. Byla też rozprawa Owsiaka, bo też jeden z wyspecjalizowanych internetowych sygnalistów dal znać, gdzie trzeba. Kto wie, może i nasze wpisy są też filtrowane pod kątem zagrażających nam tu niebezpieczeństw. Może też być, że jesteśmy prowokowani do takich zachowań. Nie pozostaje nam nic więcej, jak tylko uważać."

ODPOWIEDZ