Program Elżbiety Miernik-Krukurki

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Program Elżbiety Miernik-Krukurki

Post autor: Padre » 25-09-2018 15:30

"Czas na kobietę. Kandydatka serwuje nam swoje propozycje oszczędnie. Jednym się to podoba, inni woleli by dostać wszystko od razu na talerzu. Należę do tych drugich, bo na raty to można kupić lodówkę w Neonecie. ;) Do wyborów zostały jeszcze nieco ponad 3 tygodnie, kandydatka daje kolejną propozycję średnio raz na 3 dni tak, że można spodziewać się jeszcze około 7-8 punktów. Byłby to chyba najkrótszy z przedstawianych programów, zobaczymy czy najbardziej treściwy...

Ale przechodząc do programu, na razie mamy 7 punktów:

1. Tarnobrzeżanie będą płacić mniej w swoim mieście!

Jaka będzie moja pierwsza decyzja po objęciu urzędu prezydenta ? to pytanie słyszę ostatnio bardzo często. Odpowiadam: wprowadzę Kartę Mieszkańca Tarnobrzega. Efekt? Tarnobrzeżanie zapłacą w swoim mieście mniej za wstęp na obiekty MOSiR-u (basen, siłownia), do muzeum, wjazd nad jezioro, komunikację miejską.
I wiele innych, bo jestem pewna, że do programu przystąpią także prywatne podmioty: sklepy, księgarnie, restauracje, szkoły językowe, punkty usługowe itd.
Kartę otrzymają mieszkańcy Tarnobrzega, płacący w nim podatki oraz członkowie ich rodzin. Takie rozwiązanie sprawdza się już m.in. w Krakowie, Oświęcimiu i Gdańsku.
U nas też się sprawdzi i będzie to dobry początek wdrażania dużego programu Smart Miasto, polegającego ? mówiąc najogólniej ? na powszechnym zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych, które uczynią łatwiejszym nasze codzienne życie.
Na koniec, konkret ? jeśli zostanę prezydentem, Kartę Mieszkańca Tarnobrzega wprowadzę już w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Czy jest ktoś kto ma wobec tego jakiekolwiek zastrzeżenia czy wątpliwości? Plus.


2. Wprowadzę strefy płatnego parkowania w Tarnobrzegu
W mieście tej wielkości, co nasze ? nie ma od tego ucieczki, to znak czasu. Wymóg cywilizacyjny. Dlatego, strefy od dawna funkcjonują nawet w dużo mniejszych ośrodkach.
W naszym przypadku, płatne parkingi to:
? zdrowsze, czystsze powietrze (skończą się bezsensowne, acz szkodliwe dla środowiska, czyli naszego zdrowia ? puste przebiegi w poszukiwaniu miejsca do zaparkowania),
? sprawne, szybkie parkowanie w centrum miasta,
? ożywienie handlu i usług w obrębie rynku (a wręcz ich reaktywowanie, bo wiele lokali stoi pustych),
? nawet milion zł dochodu rocznie, który przeznaczymy na ekologiczne autobusy, drogi, ścieżki rowerowe itd.

Oczywiście, wprowadzimy płatne parkowanie z głową:
? starannie wybierając położenie stref,
? damy możliwość bezpłatnego parkowania przez pierwsze 20-30 minut,
? w weekendy parkowanie będzie darmowe,
? mieszkańcy Tarnobrzega ? posiadacze Kart Mieszkańca będą parkowali taniej,
? wprowadzimy korzystne cenowo abonamenty

Nie będę zwlekać z tym pomysłem, wprowadzę go najszybciej, jak to możliwe. Na pewno w 2019 roku.
Pomysł kontrowersyjny. Ma swoje plusy i minusy. Plusów jest więcej dla WIĘKSZOŚCI mieszkańców oraz osób przyjezdnych. Minusy są, ale głównie dla tych, którym się wiecznie nic nie chce. Zmotoryzowani nie mający dziś możliwości wygodnego zaparkowania i załatwienia spraw czy zakupów docenią pomysł. Ci, którzy publiczne miejsca traktują jako swoje będą protestować najgłośniej. Ode mnie plus.

3. Skończę z prowizorką nad Jeziorem Tarnobrzeskim
Czas na to najwyższy, bo kolejne sezony mijają, a zmian nie widać. Chyba, że na gorsze. Zacznę od powołania podmiotu, który kompleksowo zajmie się sprawami jeziora.
Nie może być tak, jak dotychczas, że kompetencje są porozrzucane pomiędzy Urząd Miasta, MOSiR i Kopalnię Machów. Bo oznacza to rozmytą odpowiedzialność i słabe zarządzanie. Konieczne jest także opracowanie wizji zagospodarowania jeziora i terenów wokół niego. Wizji konkretnej i dalekosiężnej.
Innej drogi nie ma. Jeśli nią nie podążymy, Jezioro Tarnobrzeskie przestanie być wkrótce naszym atutem, szansą rozwoju, a stanie się wielkim kłopotem.
To pojawia się chyba w każdym programie wyborczym i to nawet już od 2 kadencji. Nikt nic konkretnego z tym nie zrobił. Ode mnie minus bo to trochę pustosłowie.

4. Wróci życie do ?Sokoła?!
Budynek dawnego Towarzystwa Gimnastycznego ?Sokół? to jeden z najważniejszych symboli naszego miasta. Wzniesiony ze składek Tarnobrzeżan przez lata był ich kulturalnym centrum. Także po wojnie, jako siedziba Kina ?Wisła?, dobrze służył mieszkańcom.
Dziś, opuszczony i zaniedbany, na naszych oczach ? z roku na rok coraz bardziej niszczeje.
Jeśli zostanę prezydentem, deklaruję, że odzyskam ?Sokoła? dla miasta i mieszkańców.
Gmach znów zatętni życiem, bo powstanie w nim Centrum Aktywności Młodzieży, czyli miejsce, gdzie młodzi Tarnobrzeżanie będą mogli się realizować twórczo w wielu dziedzinach.
Takiego miejsca obecnie w Tarnobrzegu brakuje?
Trudno się nie zgodzić z argumentacją. Mam wątpliwość czy należy z miejskiej kasy wyszarpywać półtorej miliona na to by odkupić coś co zostało sprzedane kilkanaście lat temu za 420 tysięcy złotych. Jak kandydatka nie pokaże źródła finansowania innego niż budżet miasta to zero punktów.


5. Wprowadzę nową zasadę finansowania sportu
Uważam, że miasto może rozsądnie wspierać sport zawodowy, ale w żadnym wypadku nie powinno go utrzymywać z pieniędzy podatników (Tarnobrzeżan).
Wprowadzę następującą zasadę: 1+1, czyli: do każdej złotówki pozyskanej przez kluby, miasto dołoży drugą złotówkę.
Zapewniam również, że szczególną wagę przyłożę do wsparcia szkolenia młodzieży, bo to nie tylko podstawa sukcesów w sporcie zawodowym, ale też świetna szkoła życia, i mnóstwo korzyści, nie tylko zdrowotnych, dla młodych ludzi.
Doceniam także wagę sportu amatorskiego i aktywnej rekreacji, którym miasto powinno pomagać się rozwijać. I tak się stanie!
Bardzo dobrze. Wyłączył bym z tego jednak wszelkie dotacje ministerialne czy inne nagrody (np PJS). Złotówka za złotówkę - pozyskaną faktycznie od sponsorów - wtedy plus. Inaczej zweryfikuję na minus.

6. Utworzę Centrum Integracji Społecznej
Będzie to miejsce, gdzie niepełnosprawni i bezrobotni będą mogli pracować na rzecz miasta. Na początek w takich obszarach, jak:

? usługi kurierskie dla jednostek miejskich
? prowadzenie archiwum, niszczenie dokumentów, także dla firm zewnętrznych
? prowadzenie pralni i prasowalni

Docelowo także:
? utrzymanie czystości i zieleni miejskiej
? prowadzenie targowiska
? usługi hotelarskie i gastronomiczne

Centrum zlokalizuję w byłym Hotelu Nadwiślańskim, a na jego remont i adaptację, postaram się o dotację z Urzędu Marszałkowskiego.
Korzyści społeczne i ekonomiczne przyjdą w niedługim czasie. Jestem tego pewna!

Kto był i widział jak wygląda ten obiekt ten wie ile pieniędzy będzie kosztować jego remont. Wydaje mi się, że tańszym rozwiązaniem będzie zaoranie i zbudowanie tam czegoś od nowa. Tak czy inaczej pomysł popieram obiema rękami. Plus.


7. Uporządkuję krajobraz miasta
Przygotuję projekt uchwały krajobrazowej, która wprowadzi i określi zasady sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych, urządzeń reklamowych itp. Czas, skończyć z chaosem i szpeceniem naszego, naprawdę ładnego miasta. Jestem pewna, że do tej idei przekonam Radnych nowej kadencji!
Słusznie. Dotychczas panujące władze niezbyt zwracały na to uwagę. Wszechobecne lawety reklamowe, pouszkadzane ogrodzenia zapuszczonych działek w centrum. Dołożył bym większą gorliwość strażników miejskich w usuwaniu wraków pojazdów i jest plus.


Podsumowanie po 7 punktach: dla mnie 4 plusiki."
Ostatnio zmieniony 25-09-2018 15:30 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Program Elżbiety Miernik-Krukurki

Post autor: admin » 25-09-2018 22:22

"Cały ten ranking jest obarczony sporą wadą - wszystkie punkty liczone są jednakowo, bez uwzględnienia ich mocy, czy też ważności. Nie sposób tego porównać szczególnie między kandydatami.

W takim przypadku pomogłaby stosowana często przed wyborami tabelka, w której kandydaci odpowiadaliby na to samo pytanie.
Ale - czy rzeczywiście ktoś te odpowiedzi brałby pod uwagę przy oddawaniu głosu? Pamiętam wiele zdziwionych osób, którym po takich testach wychodziło, że najbardziej im do JKM. Trzeba by przyjąć jeszcze jakiś współczynnik korygujący wiarygodność, ale jak ocenić wiarygodność? Każdy ocenia po swojemu.

Ostatecznie głosując kierujemy się jeszcze czymś innym.
Ku swojemu zdziwieniu, wciąż nie wiem na kogo zagłosuję do RM i na prezydenta!"
Ostatnio zmieniony 25-09-2018 22:22 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Program Elżbiety Miernik-Krukurki

Post autor: Padre » 25-09-2018 22:31

"Kandydatów mam dwóch. Też nie zdecydowałem. Szczerze to chciałbym aby oboje spotkali się w drugiej turze. :)

Ranking jaki sobie samodzielnie, suwerennie obrałem to komentowanie każdego punktu i podpunktu z programu wyborczego, czyli tak naprawdę każdej wyborczej propozycji. Ci którzy nawalili w programie jak owca na łące mogą dostać tak więcej plusów jak i więcej minusów. To od kandydata zależy czy mnie każdą swoją propozycją przekona czy bardziej rozbawi lub zdenerwuje. Programy trzeba bowiem rozpatrywać jako całość a nie skupiać się na wybranych wygodnych dla siebie fragmentach. Bo to nie jest tak, że kiwamy głową na coś co jest według nas fajne a to co nam nie pasuje pomijamy i o tym zapominamy. Bo wybrany przez nas kandydat będzie jeszcze gotowy zrealizować to co nam nie pasuje zamiast tego co byśmy sobie życzyli. Uważam, że moja metodologia jest prawidłowa - dla mnie. Każdy inny człowiek może i nawet powinien przyjąć swoją. Najważniejsze by przeczytał program i odpowiedział sobie przy każdym punkcie czy zgadza się z kandydatem i wie co kandydat chce konkretnie zrobić."
Ostatnio zmieniony 25-09-2018 22:31 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 726
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Program Elżbiety Miernik-Krukurki

Post autor: dominik267 » 26-09-2018 00:07

"1. Tarnobrzeżanie będą płacić mniej w swoim mieście!
Już to widzę, jak sklepy, punkty usługowe i restauracje masowo do tego przystępują...
Za mało turystów jest aby na coś takiego się porwać."
Ostatnio zmieniony 26-09-2018 00:07 przez dominik267, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Program Elżbiety Miernik-Krukurki

Post autor: admin » 26-09-2018 00:20

"Niech będzie, przyjmijmy że Tarnobrzeżanie mniej zapłacą za komunikację miejską. Mniej niż obecnie, kiedy ulgowy kosztuje tylko 1,20 zł!
A kto zapłaci więcej, żeby się zgadzało? Będzie większa dopłata ze strony miasta, czyli również Tarnobrzeżan, bo operator przecież nie weźmie tego kosztu na siebie, a z droższych biletów (droższych niż obecnie?) opłacanych przez sandomierzan czy mieszkańców powiatu nie zarobimy za wiele."
Ostatnio zmieniony 26-09-2018 00:20 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Program Elżbiety Miernik-Krukurki

Post autor: Padre » 26-09-2018 00:25

"Dominik. Nie do końca zrozumiałeś o co chodzi. To nie ma być program 'weekend za pół ceny'. To mają być według tego co rozumiem tańsze opłaty dla tarnobrzeżan za usługi od miasta. Jak do programu przystąpią przedsiębiorcy to tylko chwała im za to. Choć nie przypuszczam aby tak było. Nie wiem jak to wygląda w innych miastach."
Ostatnio zmieniony 26-09-2018 00:25 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 726
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Program Elżbiety Miernik-Krukurki

Post autor: dominik267 » 26-09-2018 07:14

"Chodzi mi dokładnie o ten fragment:
wiele innych, bo jestem pewna, że do programu przystąpią także prywatne podmioty: sklepy, księgarnie, restauracje, szkoły językowe, punkty usługowe itd.
Podejrzewam, że nie było to z nikim konsultowane tylko wrzucone do programu.

Resztę doskonale opisał @Admin."
Ostatnio zmieniony 26-09-2018 07:14 przez dominik267, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Program Elżbiety Miernik-Krukurki

Post autor: karas » 28-09-2018 18:14

"
Padre pisze:Dominik. Nie do końca zrozumiałeś o co chodzi. To nie ma być program 'weekend za pół ceny'. To mają być według tego co rozumiem tańsze opłaty dla tarnobrzeżan za usługi od miasta. Jak do programu przystąpią przedsiębiorcy to tylko chwała im za to. Choć nie przypuszczam aby tak było. Nie wiem jak to wygląda w innych miastach.
Padre płatne usługi od miasta to?"
Karaś

ODPOWIEDZ