Władze miasta 2018-2023

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
zbyry
Posty: 1063
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: zbyry » 19-08-2019 23:16

Zbyry - tam jest kratka? :)
Tak, okrągła nawet :-) to też jest kratka https://zapodaj.net/40ef51c6b8989.jpg.html. To jest trawa https://zapodaj.net/7788fd7282af3.jpg.html a to jest geniusz https://zapodaj.net/84051240d729d.jpg.html ale chyba tu już było na Dzikowie ścieżka w sensie słupki bo są na początku i na końcu ścieżki. Jak przejedzie wóz bojowy nie wiem w razie pożaru i podmokłego terenu, karetka nie wiem, policja może dała by rade. To tak na dobre spanie :-)

Antea
Posty: 140
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: Antea » 20-08-2019 09:38

Zbyry, czepiasz się :), na drugim zdjęciu piękne Kępy, może to taka innowacja w zieleni miejskiej?
A tak na poważnie to jak nie ma pomysłów, pienedzy to chociaż porządek powinien być. Inaczej nasi lokalni urzędnicy znani beda jedynie z tego że są urzędnikami. Trochę jak celebryci.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: cenzor » 20-08-2019 15:44

A dzisiaj w TBG na zaproszenie naszego włodarza przebywał z wizytą ambasador Gruzji. Nawiązano współpracę w dziedzinie kultury i edukacji?????? Tylko co z tego wynika dla przeciętnego Kowalskiego w naszym mieście bo mamy juz czwórmiasto i chyba kicha a teraz Gruzja i wspólna konferencja w blasku fleszy a szyf /brud/w mieście jaki był taki jest i nikogo z obecnych włodarzy to nie razi

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 20-08-2019 18:14

Czyli jednak mamy spotkania, w dodatku na szczeblu międzynarodowym.
Jest szansa, że po wyborach sytuacja się zmieni, poczekajmy.
Ale jak się nie zmieni, to mam nadzieję, że nie pozostaniemy przy "państwie podziemnym", spotykając się tylko z "gabinetem cieni".


A tymczasem trafiłem dziś na niezwykle odważną i bezkompromisową niedzielną aktywność jednego z Radnych Miasta Tarnobrzega. Powielę, bo nie przypominam sobie do tej pory tak mocnej w formie i treści publikacji tarnobrzeskich radnych.



Radny udostępnia wpis rozpoczynający się od intrygującego, bardzo popularnego w niektórych środowiskach, ale zwracającego uwagę każdego czytelnika wezwania "KURWA!!!", by później wspomnieć o "tępym polskim narodzie" (to również popularne w niektórych środowiskach określenie), w kontekście pełnego nadziei, aczkolwiek naiwnego, oczekiwania że ów kiedyś "otrzeźwieje".

Później pojawiają się odważne, chociaż trudne do udowodnienia twierdzenia, żeby nie powiedzieć teorie spiskowe, jakoby pewna ofiara wypadku samochodowego została zamordowana, podobnie jak wiele lat później trzy osoby "powiązane z aferą podkarpacką".

Zerknąłem na szybko i o dziwo jest ktoś kto blisko łączy te dwie sprawy, chociaż akurat takiego związku się nie spodziewałem.
Roman Giertych po śmierci wspomnianego Hutyry został przewodniczącym rady nadzorczej Stoczni Gdańskiej i "zapomniał" poddać pod głosowanie najważniejszego dla Hutyry wniosku o uwłaszczenie pracowników stoczni, porzucił również wyjaśnienie losów pieniędzy ze zbiórki.
Info: https://wiadomosci.wp.pl/zginal-z-milos ... 807281793a
Ten sam Roman Giertych, już jako adwokat, sugeruje, że w przypadku Cygana Kosteckiego i innych skazanych mogło dojść do morderstwa.

zbyry
Posty: 1063
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: zbyry » 20-08-2019 18:53

@ Antea oj tam :-) jakbym się chciał czepić, to....

Cenzor, nic nie wynika. Zwyczajnie nic, chyba, że przywieźli gruzińskie sery to jutro przyjdę do UM :-)
Czyli jednak mamy spotkania, w dodatku na szczeblu międzynarodowym
Gruzja podporządkowana jest Rosji, a prezydent Obama 17 IX 2009 roku wprowadził "reset" wschodniej polityki USA od Ukrainy i dalej na wschód, zostawiając państwa wschodnie na pożarcie wielkiego niedźwiedzia. A rzeczywiście "Gruzja jest tak potężna gospodarczo i strategicznym inwestorem i prowadzi wielką politykę ekspansji względem np. UE, że zainwestują u Nas" - to tak tytułem żartu :-) :-) Przeczytałem u Piotrka artykuł i cóż, ze współpracy na kanwie kultury i edukacji oj wiele się ubogacimy, przede wszystkim o wzrost gospodarczy... Zas co do wzajemnego się odwiedzania to są chyba biura podróży :-)

Co do wpisu p. Radnego. Też no cóż. Ci którzy stali za PDB i byli związani z jego komitetem czy go tworzyli, na Facebooku mają awatary typu popieram WOŚP, popieram Owsiaka, czarne wstążki po zabójstwie prezydenta Gdańska, LPG :-) Stop Mowie Nienawiści, Stop Fali Hejtu i diabli wie co jeszcze. No to pan radny wystawił im piękną laurkę :-)

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: orange » 21-08-2019 11:55

Czy ktoś przez ostatnie kadencje walczył w Warszawie walczył o sprawy Tarnobrzega?
Nie mogę sobie przypomnieć...
Nasi sąsiedzi ze Stalowej Woli zawsze pod tym względem potrafili się jakoś zabezpieczyć i teraz to się przekłada na inwestycje.
Trzymam kciuki, choć nie jestem fanem Pana Kalinki.
Przydałoby się, że nasze miasto miało „swojego człowieka” w Parlamencie:)

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: leonardo » 21-08-2019 16:26

Jak donosi Nad Wisłą 24 prezydent Dariusz Bożek nie wykonał prawomocnego wyroku sądowego nakazującego wypłatę przedsiębiorcy 291 tysięcy zł.
W efekcie czego pieniądze wyegzekwował komornik - przez co miasto zapłaciło aż o 28 tys zł więcej!

Wypisz wymaluj sytuacja podpada pod z art. 231 Kodeksu Karnego:

Funkcjonariusz publiczny, który przekraczając swoje uprawnienia LUB NIE DOPEŁNIAJĄC OBOWIĄZKÓW DZIAŁA NA SZKODĘ INTERESU PUBLICZNEGO, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Miejscowy PiS zapewne skorzysta z okazji i zawiadomi prokuraturę.

Czyżby szykowała nam się bardzo krótka kadencja prezydenta?

Link do tekstu http://nadwisla24.pl/2019/08/21/tarnobr ... go-wyroku/

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: encore » 21-08-2019 17:48

Może zapomniał, a może to był przymus radcowski? Trzeba poczekać na oficjalny komunikat w tej sprawie. W końcu nie ma się czego bać ani wstydzić.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

hard'n'heavy
Posty: 23
Rejestracja: 11-08-2019 15:22

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: hard'n'heavy » 21-08-2019 19:33

leonardo pisze:
21-08-2019 16:26
Wypisz wymaluj sytuacja podpada pod z art. 231 Kodeksu Karnego:

Funkcjonariusz publiczny, który przekraczając swoje uprawnienia LUB NIE DOPEŁNIAJĄC OBOWIĄZKÓW DZIAŁA NA SZKODĘ INTERESU PUBLICZNEGO, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
Zgadza się. Do tego dochodzi art. 304 § 2 Kodeksu Postępowania Karnego, który mówi:

Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.

Zgodnie z powyższym Bożek jako kierownik instytucji samorządowej miał obowiązek donieść sam na siebie.

„Niewykonanie nakazu przewidzianego w art. 304 § 2 kodeksu postępowania karnego może stanowić przestępstwo stypizowane w art. 231 § 1 lub 2 kodeksu karnego wówczas, gdy funkcjonariusz publiczny, zobowiązany na podstawie tego przepisu do denuncjacji, nie zawiadamia o przestępstwie ściganym z urzędu, pomimo świadomości tego, że je popełniono, oraz gdy sam ma świadomość tego, iż przekracza uprawnienia lub nie dopełnia obowiązków, i przez to działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego” (fragment wyroku Sądu Najwyższego z dnia 12 lutego 2008 r. WA 1/08, OSNKW 4/2008, poz. 31).

Czyli jeśli nie zawiadomił mamy podwójne złamanie art. 231 Kodeksu Karnego, dotyczącego zaniechania obowiązków.
Jaka jest różnica między koniem a koniakiem?
Taka sama jak między rumem a rumakiem.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 21-08-2019 20:06

Zupełnie nie rozumiem postępowania władz miasta w tej sprawie.
Przydałoby się słowo wyjaśnienia, dużo pilniejsze niż wszelkie inne sprawy, bo dotychczasowe komentarze nic mi nie wyjaśniają z motywacji jaką się kierowano.

zbyry
Posty: 1063
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: zbyry » 21-08-2019 20:38

Nie rozumiesz Admin? To akurat powiem Ci, ale w 4 oczy.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: orange » 23-08-2019 15:44

Tylko nie mówcie, że mamy takiego pecha i kolejny Prezydent będzie w areszcie/więzieniu.

Jak podaje nadwisla24.pl przedsiębiorca chciał w tej sprawie spotkać się osobiście z prezydentem Dariuszem Bożkiem.

- Próbowałem w tej sprawie umówić się z prezydentem Dariuszem Bożkiem, ale to nie jest takie proste.
Sekretarka poinformowała mnie bowiem, że umówić się można jedynie telefonicznie dzwoniąc w poniedziałki, ja zaś telefonowałem we wtorek – kontynuuje S. Kosakowski.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: orange » 23-08-2019 15:47

A skończyło się to zabraniem pieniędzy z kasy naszego Tarnobrzega:

Ostatecznie po nadaniu przez sąd klauzuli wykonalności, przedsiębiorca złożył wniosek o wszczęcie egzekucji a komornik z konta miasta ściągną nie tylko 291 488,00 tys. zł zasądzonej kwoty, ale również dodatkowe 28 900 zł, na pokrycie kosztów swojej pracy.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: orange » 23-08-2019 15:53

Nie dawno Prezydent Bożek mówił, że najważniejsze jest dla niego, aby podwykonawcy mieli zapłacone (sprawa z blokiem TTBS).
Dziś podwykonawca, który 6 lat walczy z gminą o zapłatę za wykonane prace dostaje kopa od obecnych władz.
Przykre to ale takiego żeśmy sobie prezydenta wybrali.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: orange » 23-08-2019 16:04

Nasz Prezydent Bożek ma 3 mecenasów i żaden nie pojechał reprezentować Gminy w Sądzie w Białymstoku?
Moim zdaniem ktoś z nich powinien tam być.
To była bardzo ważna sprawa dla miasta.
Rozpraw też było kilka, ale żaden nie uznał, że trzeba bronić finansów miasta?
Czy Miasto za wszystko zapłaciło aż 320 388 złotych ?

Co tam zaś słychać w TTBS?
Podobno jest sprawa z wnioskiem o upadłość.
Prokurent nadal uważa, że nie ma czego się obawiać? (tu też miasto przelało mnóstwo kasy)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 29-08-2019 21:49

Była dyskusja kto gdzie jeździ i kto się z kim spotyka. Stanęło na Gruzinach i dziennikarzach z Kaliningradu.
A jak to wygląda u sąsiadów z południa?
Przedstawiciele samorządów miasta, starostwa i województwa odwiedzili dzisiaj wiceministra infrastruktury Rafała Webera. Celem była rozmowa o możliwościach dotowania lokalnych inwestycji przez rząd.

Do Warszawy pojechała delegacja złożona ponad politycznymi podziałami: wiceprzewodniczący rady miejskiej Fryderyk Kapinos, wiceprezydent Paweł Pazdan, starosta Stanisław Lonczak, rzecznik marszałka województwa Tomasz Leyko oraz radny powiatowy Zbigniew Tymuła.
https://hej.mielec.pl/pl/11_wiadomosci/ ... -komentarz

To co? Kiedy delegacja z Tarnobrzega pojedzie do wiceministra pochodzącego z sąsiedztwa?

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: cenzor » 30-08-2019 21:18

ale za to na BIP ukazało się ogłoszenie o przetargu na dostawę dwóch samochodów osobowych tej samej marki na potrzeby UM w formie leasingu operacyjnego, a miało być skromnie i oszczędnie czy jest to aż taka pilna potrzeba chwili, może nas boss nie ma czym jeżdzić do Warszawy? do ministerstw proponuję przykład ze stalówki tam lucek ma hulajnogę i nią porusza się po mieście robiąc obchód

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: admin » 30-08-2019 21:56

Właśnie czytam wymagania i trafiłem na zagadkę chronologiczno-logiczną nad którą się chwilę zastanawiałem. Zaznaczone :)
Rok 2019 "jest nie wcześniej niż przed 2019", ale można to prościej zapisać.
- Samochód fabrycznie nowy tj. nigdy wcześniej nie rejestrowany;
- Rok produkcji samochodu: nie wcześniej niż przed 2019 rokiem;
- Nadwozie: typ Hatchback przystosowany do przewozu 5 osób;
- Kolor nadwozia: do wyboru czarny / grafitowy;
- Rodzaj paliwa: benzyna;
- Pojemność silnika: nie mniej niż 1500cm3;
- Moc silnika: nie mniej niż 180 KM;
- Skrzynia biegów: automatyczna nie mniej niż 6 biegów;
- Napęd: minimum przednia oś;
- Pojemność zbiornika paliwa: nie mniej niż 50 l;
- Pojemność bagażnika: nie mniej niż 500 l;
- Długość całkowita samochodu: nie mniej niż 4600 mm;
- Rozstaw osi: nie mniej niż 2600 mm;
- Poduszki powietrzne: czołowe, boczne dla kierowcy i pasażera;
- Światła przednie w technologii Full Led z funkcją doświetlania zakrętów;
- Czujniki parkowania: przód oraz tył z funkcją awaryjnego hamowania;
- Klimatyzacja: automatyczna nie mniej niż dwustrefowa;
- System nawigacji: z aktualną mapą Europy;
- Zestaw naprawczy: koło zapasowe, podnośnik, klucz do kół;
- Koła: 2 komplety kół lato / zima;
- W cenie pojazdu musi zostać uwzględniona opieka serwisowa zawierająca bezpłatne wymiany olei, filtrów płynów eksploatacyjnych na okres minimum 3 lat bądź przebieg nie mniej niż 100000 km
Leasing to może być dobry pomysł, bo może wówczas komornik przy kolejnej egzekucji nie zajmie samochodów.

Interesujące są również kryteria - 60% cena, 40% termin realizacji.
Aż tak nam się spieszy?

tomek1
Posty: 49
Rejestracja: 10-03-2019 10:08

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: tomek1 » 30-08-2019 22:34

mnie bardzo zastanawia dlaczego akurat 180KM czyżby mniejsza ilość była nie wystarczająca? nie da się jeździć samochodem z mniejszą ilością koni? :P

Awatar użytkownika
eston
Posty: 168
Rejestracja: 21-04-2005 16:14

Re: Władze miasta 2018-2023

Post autor: eston » 02-09-2019 13:00

Rozczarowanie goni rozczarowanie.... wstyd mi, że kiedyś sam uważałem DB za najlepszego kandydata na prezydenta tego miasteczka...
- Skrzynia biegów: automatyczna nie mniej niż 6 biegów;
- Światła przednie w technologii Full Led z funkcją doświetlania zakrętów;
- Klimatyzacja: automatyczna nie mniej niż dwustrefowa;
- System nawigacji: z aktualną mapą Europy;
Ponoć Pan Prezydent na jednej z pierwszy konferencji prasowych coś mówił o oszczędzaniu... i o zaczynaniu od siebie...
O ile zasadność wymiany pojazdów jest ("prezydencki" jest chyba Chevrolet Epica, zakupiony jeszcze za mojego pryncypała o ile pamiętam w 2009 r. Drugi "chevy made in korea" kupiony w tym samym czasie więc też już leciwy) o tyle... w dobie rzekomych oszczędności można by darować sobie automat, światła full LED, dwustrefową klimatyzację i nawigację na całą Europę. Lekką ręką wybrano sobie wyposażenie za minimum kilkanaście tysięcy. Reszta wymagań w sumie zasadna.

A "nadpłacone" 29 tys. za "usługi komornicze" powiększone o odsetki liczone od dnia ściągnięcia z konta, powinno być po prostu zwrócone do kasy miasta z prezydenckiej pensji.
Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód

ODPOWIEDZ