Władze miasta 2018-2023

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Post autor: stachu » 30-11-2018 12:47

"[quote=dino]Takich radnych mieszkańcy Tarnobrzega wybrali.
Ludzi małostkowych, mściwych i rozgrywających swoje partykularne interesy.
Już niedługo będą żale, że "PiS kasy nie daje" ;-)
A kto ma o tę "kasę dla miasta" zabiegać?
Admin dobrze zauważył - mamy koalicję RAZEM PRZECIW PiS ;-)

Oj, będzie się Stalowa budowała ;-)
Podmiejskie osiedle Stalowej pozostanie w takim stanie w jakim jest ;-)[/quote]

Niestety, ale to prawda: Razem ale przeciwko ... i zostaniemy w tyle."

cdn24
Posty: 65
Rejestracja: 07-06-2018 21:53

Post autor: cdn24 » 30-11-2018 13:38

"To co piszecie przypomina mi "porządkowanie" bałaganu po rządach NM. Taką przynajmniej mieli narrację ludzie z PiS. Co z tego wyszło to wszyscy widzieliśmy w poprzedniej kadencji.
Mi to raczej przypomina zdobywanie i zasadzanie się na dogodnej pozycji do dalszego "dzielenia łupów". Szkoda, że tak jest, bo niewiele się zmieni. Tyle tylko, że miejsca poprzedników zajmą nowi i wszyscy będą chronić swoje miejsca i zdobycze a dobro miasta niewiele tu znaczy. Dziwi mnie to trochę, bo DB zapaowiadal współpracę ze wszystkimi którzy taki cel mają na względzie."

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Post autor: mariano » 01-12-2018 00:56

"Pozwolę sobie zadać pytanie. Ile osób z zabierających tu głos współpracowało z PiS na szczeblu wojewódzkim i centralnym? Jakkolwiek, ale przede wszystkim przy inwestycjach i ich realizacji? Czy macie wiedzę jak np PiS tarnobrzeski przywoził kasę do TBG? Ja tą wiedzę posiadam lecz czekam wpierw na Wasze głosy."

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Post autor: 1967 » 01-12-2018 08:47

"Rzeczywiście wyniki głosowania nad akceptacją Radnego Łukasza Nowaka są zaskakujące. Tylko 3 głosy za, 10 przeciw i 4 wstrzymujące, które dla mnie są w konsekwencji również przeciw. Nie umiem sobie wytłumaczyć czym to jest spowodowane. Jednak nie ma co rozdzierać szat. Brak danej osoby w komisji jeszcze nie zamyka radnemu pola do działania. Materiały, na sesje otrzymują wszyscy radni. Głosowanie każdej uchwały poprzedza dyskusja gdzie każdy radny może omówić daną sprawę i złożyć poprawki do uchwały. Życzę zatem obecnie pominiętym radnym, aby się nie zrażali i zgłaszali jak najwięcej słusznych wniosków, a pozostałym radnym aby nie byli jedynie bezmyślnymi trybikami do głosowania bo jak wszystkie trybiki często się je wymienia i ze złością wrzuca na śmietnik."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Post autor: admin » 01-12-2018 12:04

"Mariano, pewnie niewielu, a nawet jeśli ktoś, to pewnie nie napisze o tym na forum. Ale co wynika z wrzuconego przez Ciebie nagrania?
W miarę wprost mówiono o tym kto może więcej dostać, a kto więcej nie dostanie. Trudno liczyć na to, że nagle system się zmieni, zresztą system uniwersalny, a nie tylko pisowski, czy lokalny. Przynajmniej na najbliższy rok mamy jasną sytuację w centrali, a przez kolejne 5 w województwie.

Oczywiście wszyscy radni mogą działać, tylko czy to będzie działanie 16:5?
Zobaczymy przy kolejnych konkretnych głosowaniach, czy takie zwykle będą wyniki, czy jedni i drudzy zgodnie, razem i otwarcie strzelą wzajemnego focha."

p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Post autor: p_atryk » 01-12-2018 14:50

"A co z tymi radnymi co ich dotychczasowe stanowiska kolidowały z funkcją radnego? Określili się już?"

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Post autor: admin » 01-12-2018 15:07

"Partyka niedługo, a Pekar i Kalinka dopiero w styczniu.
[url=http://nadwisla24.pl/2018/12/01/tarnobrzeg-rada-miasta-wciaz-w-niepelnym-skladzie/]http://nadwisla24.pl/2018/12/01/tarnobrzeg-rada-miasta-wciaz-w-niepelnym-skladzie/[/url]"

cdn24
Posty: 65
Rejestracja: 07-06-2018 21:53

Post autor: cdn24 » 01-12-2018 18:09

"Ciekawi mnie pewna rzecz, a mianowicie jaki będzie układ sił w nowej RM" Rozumień, że PDB jest i może nadal być liderem swoich radnych, podobnie z BK i GK, bo oboje dostali się do tej rady. A jak jest w przypadku EMK? Czy jest nadal liderem swoich radnych, których wprowadziła czy też stery kierownictwa przejął już ktoś inny. Niektórzy bowiem lansowali na tym forum tezę, że EMK jest tylko "brożką' by nie powiedzieć "Paprotką"która ma wciągnąć do nowej rady paru radnych z poprzedniej kadencji. W zależości od odpowiedzi na postawione pytanie może wiele zależeć i może też być ciekawa rywalizacja, podchody i wewnętrzne rozgrywki."

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Post autor: inn » 01-12-2018 21:04

"Przyłączam się do grona zniesmaczonych i rozczarowanych postawą wykluczania ludzi wartościowych że względu na barwy polityczne - myślę o radnym Nowaku
Oby się takie gierki nie skończyły źle dla DB - z rozgrywającego tylko kroczek do rozgrywanego"

bull
Posty: 48
Rejestracja: 12-06-2015 23:12

Post autor: bull » 01-12-2018 23:00

"Wykluczenie radnego Nowaka to wielki błąd koalicji Razem dla Tarnobrzega, to radny który jako jeden z niewielu poprzedniej kadencji był zawsze przygotowany merytorycznie do sesji i działał dla dobra miasta. To typowa zagrywka personalna, mająca na celu osłabienie radnego opozycji , który ma największe poparcie społeczne. A Prezydent Bożek miał działać dla dobra miasta ponad podziałami partyjnymi i personalnymi, szkoda. A Pan Kiełb przewodniczącym komisji rewizyjnej ... hmm bez komentarza."

mikki
Posty: 6
Rejestracja: 06-10-2018 09:58

Post autor: mikki » 03-12-2018 09:26

"Nie mogę zrozumieć, skąd takie zauroczenie radnym Ł. Nowakiem? Mam mieszane odczucia jak czytam o radnym Ł. Nowaku że był jednym z niewielu radnych poprzedniej kadencji zawsze merytorycznie przygotowanym do sesji i działał dla dobra miasta. Pozostali radni to zapewne nic nie robili tylko zasiadali w Radzie Miasta dla stołków i kasy. Prawdą jest że inwestycja modernizacji ul. Kopernika weszła do realizacji nie tyle dzięki osobie samego radnego. Tak się składa, że na Siarkowcu mieszkają naczelniczki dwóch wydziałów urzędu miasta, które mocno zabiegały u PGK o realizację tego zadania. Zadanie wykonane w 100% ze środków własnych za kwotę 3,5 mln zł. i do tego doszła inwestycja wspólna z TSM-em przebudowy dróg wewnętrznych pomiędzy blokami 6, 8 i 10 przy parytecie finansowania po 50% miasto i spółdzielnia za kwotę 1,7 mln zł. Do tego program modernizacji placówek oświatowych i załapało się przedszkole nr 15 na Siarkowcu. Patrząc na etekty inwestycyjne to wiadomo cały splendor spada na radnego i przewodniczącego Zarządu Os. Siarkowiec. Kwestia ul. Błonie - pytam się kto myślący na obrzeżach miasta projektuje rondo ze ślepą ulicą do 17 domów? Czy to nie jakiś wytwór radosnej twórczości? Później się dziwią, że na realizację zadania potrzeba bez mała 1,3 mln zł. bo samo rondo to tylko 800 tys zł. Ogładałem sesje Rady Miasta Tarnobrzega z maja 2018 r. i wystąpienie przewodniczącego Zarządu Os. Ocicee pana J. Nowaka, który wręcz krzyczał na radnych wskazując na dużą ilość wypadków na odcinku ul. Ocickiej w rejonie zjazdu w ul. Błonie. Tymczasem pewien mieszkaniec Tarnobrzega w Echu Dnia pokazał stan rzeczywisty wykorzystując dane KM Policji w Tarnobrzegu, z których wynika że w okesie od 1 stycznia 2010 r. do września 2018 (8,5 roku) w tym miejscu było tylko 5 kolizji z tym że w dwóch przypadkach wtargneły na jezdnię zwierzęta. Z tego tytułu tam potrzebne jest rondo. Co do wyboru składu komisji Rady Miasta sprzed 4 lat to tylko przypomnę Radni KWW Platformy Obyw. wprowadzili aż 8 radnych zaś PiS jednego więcej - 9 radnych i jak dobrze pamiętam to nie dostali przewodnictwa ani w jednej Komisji ani w Prezydium Rady Miasta. Co do wyboru skłądu Komisji Techniczno - Inwestycyjnej to tylko przez zagalopowanie przewodniczący K. Kalinka prowadząc procedurę wyboru radnych doprowadził do sytuacji gdzie wybrano aż 6 osób w tym 2 radnych z PO i zaraz na kolejnej sesji przeprowadzili kolejny wybór i wprowadzili dodatkowo swojego radnego. Według powiedzenia "jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie" i nie ma powodów do jakiś nieuzasadnionych stwierdzeń i ocen gdzie tylko był jeden najlepszy radny a reszta to ot takie sobie coś.



Edytowany przez mikki o 03-12-2018 - 08:27. "

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Post autor: Padre » 03-12-2018 10:54

"[quote]Nie mogę zrozumieć, skąd takie zauroczenie radnym Ł. Nowakiem? [/quote]

Nie wypowiadam się za innych. Dla mnie po prostu Łukasz Nowak to najbardziej ludzka twarz tarnobrzeskiego PiSu i jeśli na kogokolwiek z tego ugrupowania musiał bym oddać głos to na pewno na niego. :) On bardziej niż każdy z pozostałej piątki zasługiwał moim skromnym zdaniem na możliwość pracy w tej komisji."

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Post autor: Dzanek » 03-12-2018 11:48

"Dla przypomnienia dodam tylko, że Łukaszowi zaufało 710 osób w okręgu numer 3 pomimo, że startował z pozycji 3 na liście i pomimo, że była to lista PiS, który wiadomo nie od dziś jakie ma notowania u wielu tarnobrzeżan.

O żadnym zauroczeniu nie ma mowy. Przynajmniej w moim przypadku :) Tu chodzi o zwykłą przyzwoitość i spełnienie hasła wyborczego, które brzmi [b]RAZEM[/b] dla Tarnobrzega. Liczę na to, że Drużyna Pana Darka przemyśli sprawę i zaproponuje poszerzenie komisji."

franko
Posty: 292
Rejestracja: 26-08-2014 16:27

Post autor: franko » 03-12-2018 16:10

"Prezydent dzisiaj powołał Mirosława Plutę na swojego zstępcę - "zmiłuj się Panie""

mikki
Posty: 6
Rejestracja: 06-10-2018 09:58

Post autor: mikki » 03-12-2018 16:15

"Nie wiem dlaczego drużyna Pana Darka ma przemyśleć decyzje w sprawie radnego Pana Łukasza Nowaka bo to że chce tzn ktoś ma się ugiąć i za chwilę pół Rady Miasta będzie zasiadać w komisji techniczno - inwestycji. To może jak pozostali radni zechcą to też dla nich poszerzymy skład komisji. Pytanie zasadnicze - cóż takiego znaczącego wniósł radny Nowak na rzecz rozwoju miasta że na jego widok ma zginąć się każde kolano. Może zejdźmy na ziemię i zacznijmy patrzeć realnie na rzeczywistość i faktyczne możliwości radnych. Dwa tygodnie temu wpadła mi do rąk gazetka - Tarnobrzeg. Tu żyjemy i jak przeczytałem w prezentacji radnych obecnej kadencji o ich priorytetach jakie zamierzają realizować w obecnej kadencji to przyznam się szczerze że zacząłem powatpiewać czy mieszkańców naszego miasta traktują poważnie.? Jeżeli radny deklaruje walkę o drogę obwodową która de facto jest w fazie realizacji projektowej i następnie strategiczne układy S74 i S19 to pytam się po co nam posłowie i senatorowie, skoro radny zawalczy no i załatwi! Poseł PiS z Sandomierza p. Kwitek z wielką bieda ledwo wywalczył 300 tys na projekt modernizacji mostu w Sandomierzu a tu w Tarnobrzegu jeden radny powalczy o drogi ekspresowe S74 i S19. Czy to nie jest czysty populizm nie mówiąc o poważnym traktowaniu nawet by i kolegów i koleżanek radnych. Niektórzy tak mają że lubią bujać w obłoczach.



Edytowany przez mikki o 03-12-2018 - 17:20. "

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Post autor: admin » 03-12-2018 22:18

"Mikki, czy bardziej powinniśmy cenić doświadczenie techniczno-inwestycyjne na szczeblu miejskim państwa radnych Łagowskiej-Cebuli, Martyniaka, albo Trybuły? Nie oglądałem za często sesji w poprzedniej kadencji, bo przez dużą ilość pustego paplania szkoda było czasu, ale akurat ten jeden radny zawsze wyróżniał się na plus, szczególnie w kwestiach którymi zajmuje się komisja. Tyle."

tosieko
Posty: 22
Rejestracja: 27-08-2017 00:29

Post autor: tosieko » 04-12-2018 10:42

"Du żo piszecie o doświadczeniu inwestycyjnym radnych, a czy wiecie jak najlepiej to sprawdzić?
Pewnie można to zrobić na kilka różnych sposobów i podając odpowiednie przykłady. Jednym z nich jest remont takiej czy innej ulicy. I tu jest dobry przykład takiego doświadczenia i wrażliwości na problemy mieszkańców. Chodzi i dostosowanie dla niepełnosprawnych a to krawężników a to podjazdów czy samych parkingów. Który z tak "doświadczonych inwestycyjnie radnych" zwraca na to uwagę? Podejrzewam, że żaden, a dobry przykład to nasza kiedyś dyskusja właśnie o parkingach i urzędniczej bezmyślności. Gdyby nie to to większość z tych parkingów byłaby dla niepełnosprawnych bezużyteczna. Dopiero po tej dyskusji ktoś w UM poszedł po rozum do głosy i dorobił parę innych i już dostosowanych. A czy któryś z radnych o tym mówił? Niby to drobiazg, ale ważny w końcu dla wszystkich. Mamy jeszcze remont ulicy Kopernika za parę milionów, a czy któryś z radnych wspomniał, że niektóre krawężniki są niedorobione? Po co zatem robić coś i wydawać kasę, jeśli nikt z tego nie skorzysta? Przecież kiedyś trzeba to będzie jakoś poprawić i wydać dodatkową kasę. Ci niepełnosprawni i likwiadacja barier to bardzo dobry miernik kompetencji inwestycyjnych naszych obecnych radnych."

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Post autor: karas » 04-12-2018 10:56

"Poczekaj, poczekaj.

Radny ma na celu doprowadzenie do inwestycji, a projektuje projektant. Dalej nadzorem i odbiorem budowy zajmuje się dział w UM, nie radni.
Jeżeli uważasz, że są miejsca nie dostosowane dla niepełnosprawnych to zrób zdjęcie i zgłoś bezpośrednio do UM, lub do radnego Nowaka, który jako zabiegający o tą inwestycję na pewno przekaże to dalej.

Nie mamy radnych budowlańców. Sprawdzanie ich pod względem znajomości przepisów i czytania projektów chyba jest za daleko posunięte. Za to uważam, że w taki sposób można sprawdzać wydział za to odpowiedzialny w UM."
Karaś

tosieko
Posty: 22
Rejestracja: 27-08-2017 00:29

Post autor: tosieko » 04-12-2018 13:03

"W zasadzie to masz rację.
Nie powinniśmy wymagać od radnych szczegółowej znajomości prawa budowlanego, ale jeśli nie stosuje się ich w praktyce, to od kogo tego wymagać? Najlepszym przykładem są malowane na niebieski parkingi dla niepełnosprawnych z których większość nie spełnia oczekiwań niepełnosprawnych. Pamiętam to dobrze, bo zainicjowałem dyskusję na forum w tej sprawie. A zaczeło się od tego, że mam paru takich znajomych, któzy śmiali się właśnie z urzędników i ich niekompetencji.
Jeśli zatem radny Nowak zainicjował remont Kopernika to powinien zadbać również o uwzględnienie uwag niepełnosprawnych, a o ile mi wiadomo nikt z urzędników ani radnych w tej sprawie konsultacji nie prowadził. Moi znajomi mówili, że takie rzeczy zgłaszali wielokrotnie ale jakoś się nikt tym nie przejmował."

lakers
Posty: 104
Rejestracja: 10-12-2014 23:05

Post autor: lakers » 04-12-2018 13:12

"Mnie dziwi inny wybór niż brak Nowaka w składzie komisji technicznej. Mianowicie wybór Kiełba na szefa komisji rewizyjnej - to jest porostu skandal i wstyd dla tych radnych, którzy na niego głosowali. Jak można wybrać człowieka z zarzutami łapówkarskimi na szefa komisji, która ma kontrolować poczynania Prezydenta!! WSTYD!!!"

ODPOWIEDZ