Wybory 2019-2020

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Wybory 2019

Post autor: andriu81 » 20-05-2019 08:14

Jakiej połowy lat 90-tych? Wszyscy działali już w PRL-u, ale po przeciwnych stronach polityki.
dino pisze:
19-05-2019 09:04
Z tym szukaniem pracowników przez firmy jest jak z zakupem telewizora 4k:
obszedłem wszystkie markety audio-video w naszym mieście i nigdzie nie znalazłem telewizora 4k za 1500 zł ;-)
Chyba też muszę się zgłosić do rządu o podjęcie interwencji w tej sprawie ;-)
I dlatego stoją puste, bo każdy kupuje przez internet kilka razy taniej i z szerszym wyborem,tym samym sprowadzając sprzęt albo z Polski Zachodniej albo zza granicy

Oni_cię_kochają
Posty: 27
Rejestracja: 10-05-2019 09:28

Re: Wybory 2019

Post autor: Oni_cię_kochają » 20-05-2019 09:19

Słów kilka o kolei w naszej okolicy.
Jeszcze 2 lata temu linia ze ST.W do Lublina była daleko na liście marzeń.
Remont torów planowano "do 2030" r. bez elektryfikacji.
Ale....
Przyjechał p.Prezydent , przyjechał p.Premier i hokus-pokus , nagle znalazło się 500mln i prace ruszyły natychmiast po wyłonieniu wykonawcy.
Do końca roku mają się zakończyć (teraz doszli od Lublina do Zaklikowa) wraz z elektryfikacją.
Tymczasem mająca dla nas znaczenie linia Ocice-Rzeszów latami czeka na elektryfikację.
Wykonawcę wyłoniono już w grudniu ub. r. , ale jakieś siły wciąż blokują wejście na plac budowy.
W kwestii dróg :
Tbg wnioskował o kilka mln dofinansowania do naszej (znacznie skromniejszej niż u sąsiadów) obwodnicy - odmowa.
O 2 mln na drogę miejską (do Ocic) - odmowa.
Jak widać , na Alikowo-bangsterską miłość liczyć nie możemy.
Gardząc naszymi głosami - dokonali wyboru , teraz czas na nasz wybór.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 20-05-2019 11:14

A która to jest moja partia?
No kurde we wszystkich wpisach widać, że to Prawo i Śprawiedliwość.
Ciekawe stanowisko masz na temat Matek które wychowały 4 dzieci i więcej. Nieroby. To oficjalne stanowisko partii czy tylko twoje? Nie wypada używać takich słów jak nieroby w stosunku do kogoś o kim nie masz pojęcia.
Stanowisko moje. A co powisz na samotne matki, które wychowują samotnie mniej niż troje dzieci. Muszą zapierdzielać do 60 roku życia na emeryturę a taka matka co ma powyżej trójki może mieć w dupie robotę, bo i tak dostanie emeryutyrę. Żyje sobie z 500+ i płacze, że jest samotna i jak jej to jest jej źle.
Twoja partia też nie chce obecnie przyjmować waluty euro.
Twoja. Kaczyński wrzeszczy non-stop o tym, że wejdziemy do strefy euro jak się zrównamy z Niemcami. Czyli nigdy.
Twoja partia też nie chce aby homoseksualiści adoptowali dzieci.
To Kaja Godek powiedział, że homopseksualiści chcą adoptować dzieci, aby ich molestować i gwałcić. Szacun dla Ciebie kermit, że ich popierasz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Wybory 2019

Post autor: kermit » 20-05-2019 12:02

Ciężka jest z tobą polemika. Szczególnie, że powoli dostrzegam w tobie kolejną reinkarnację ptasiora.

Piszesz coś o samotnej matce, która może żyć z 500+ i mieć potem emeryturę i wszystko w dupie. Szczerze spróbuj przeżyć z 4 dzieci za 2000 zł miesięcznie. Powodzenia. Nie uważam nikogo za nieroba tylko dlatego, że ma więcej dzieci, czy z jakiegokolwiek innego powodu. Możemy mówić o jakiś konkretnych przypadkach ale pisanie, że ktoś "żyje sobie z 500+ i płacze, że jej źle" to słaby argument.

A co do waluty Euro to mi nie przeszkadza, że mam w portfelu złotówki a nie euro. W dzisiejszych czasach gdzie są karty płatnicze wielowalutowe, usługi takie jak Revoult to nie przeszkadza mi inna waluta w każdym innym kraju. Co mi da to euro? Sam nie wiem. Zupełnie nic. A ekonomiści są w większości zgodni, że powinniśmy się zbliżyć do poziomu 80% PKB krajów takich jak Niemcy czy Francja aby to było dla nas korzystne.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 20-05-2019 13:24

Człowieniu, mi chodzi oto, że PiS dał matkom, które wychowują ponad czwórkę dzieci możliwość niepracowania aby dostać emeryturę. Matki, które mają poniżej czwórki dzieci muszą sobie tą emyryturę wypracować. Sprawiedliwe? Matka, która wychowuje 4+ będzie płakać, że nie może iść do roboty, bo ni e ma kto się zjąć jej dziećmi itp. Za to ta druga matka musi iść do pracy aby wypracować sobie emeryturę.
Całe szczęście, że nie mieszkam w tym chorym kraju (ani nawet w EU), choć w Europie, choć pochodzę z TBG.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Wybory 2019

Post autor: kermit » 20-05-2019 13:36

KoalicjaEuropejska pisze:
20-05-2019 13:24
Człowieniu, mi chodzi oto, że PiS dał matkom, które wychowują ponad czwórkę dzieci możliwość niepracowania aby dostać emeryturę. Matki, które mają poniżej czwórki dzieci muszą sobie tą emyryturę wypracować. Sprawiedliwe? Matka, która wychowuje 4+ będzie płakać, że nie może iść do roboty, bo ni e ma kto się zjąć jej dziećmi itp. Za to ta druga matka musi iść do pracy aby wypracować sobie emeryturę.
Całe szczęście, że nie mieszkam w tym chorym kraju (ani nawet w EU), choć w Europie, choć pochodzę z TBG.
Mówisz mi tutaj o sprawiedliwości. Rząd PO + PSL wprowadził kartę dużej rodziny dla rodzin mających 3 dzieci. A co z tymi, które mają dwójkę? Widzisz sam. Gdzieś musi być postawiona granica. Wierz mi lub nie, ale każda matka która może, woli iść do pracy niż czekać na te magiczne 1100 zl brutto na emeryturze dzięki którym będzie mogła jeździć w końcu na wakacje, podróżować po świecie i godnie żyć (sarkazm).
Mówiąc dalej o sprawiedliwości to dlaczego rodzice którzy nie mają dzieci musza płacić na edukacje? Dlaczego osoby bez samochodu muszą płacić na infrastrukturę drogową? A osoby, które nigdy nie były w kinie muszą się dokładać do różnej maści filmów kręconych przy udziale środków publicznych. Mogę wymieniać w nieskończoność.
Nie mieszkasz w tym "chorym" kraju, więc domyślam się, że nie płacisz tutaj podatków, nie płacisz składek na ZUS a krzyczysz najgłośniej o tym jak powinny być rozdysponowane publiczne pieniądze. Trochę pokory.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Wybory 2019

Post autor: encore » 20-05-2019 14:07

Ludzie, opamiętajcie się. Nie dajcie się kupić na 500+, 1000+ i inne tego typu tanie chwyty rodem z gospodarki centralnie planowanej.

Pamiętajcie, że głos na PiS to głos za nierozsądną gospodarką energetyczną (sztucznie mrożone do wyborów ceny prądu) oraz za realnym zagrożeniem związanymi z prowadzonymi negocjacjami dotyczącymi tzw rekompensat dla koszernych.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 20-05-2019 17:42

Żadne ugrupowanie nie istnieje w próżni, a wybór mamy ograniczony.
Jak na ceny prądu wpłynęłaby realizacja przez biedroniową Wiosnę odejścia od węgla?
A jakie propozycje odnośnie cen prądu ma Koalicja Europejska?

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 20-05-2019 17:52

Nie mieszkam w tym "chorym" kraju i głosowanie przez naszych rodaków poza granicami naszego kraju powinno być zniesione.

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Wybory 2019

Post autor: dink00 » 20-05-2019 20:57

Oj strasznie PiS ostatnio się rozpędził ze zrywaniem umów i unieważnianiem przetargów na budowy dróg ekspresowych i autostrad. Pytanie czy brakuje już, czy brakować będzie po nowych obietnicach?
Dla A18 Żary zach.-Iłowa unieważniono przetarg, gdyż najkorzystniejsza oferta przekroczyła budżet o 1,5%... Każdy kto choć trochę interesuje się kosztami budowy dróg dobrze zna ten scenariusz - ostatnimi czasy zawsze kończy się to późniejszym przetargiem, w którym wygrywa oferta jeszcze droższa niż wcześniej wyłoniona. Po prostu koszty rosną tak szybko, że dla kilku procent założonej ceny nie za bardzo się opłaca to wszystko odwlekać w czasie.
Ale tak jak pisałem, to tylko jeden z bardzo wielu przypadków w ostatnim, niedługim czasie.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 21-05-2019 08:57

nie płacisz tutaj podatków, nie płacisz składek na ZUS a krzyczysz najgłośniej o tym jak powinny być rozdysponowane publiczne pieniądze. Trochę pokory.
Może jednak w Polsce mam kogoś bliskiego, kogoś kto płaci podatki, złodziejski ZUS i klepie przysłowiową bidę, i bez mojej pomocy ciężko by piali. Tego nie bierzesz pod uwagę?


Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Wybory 2019

Post autor: kermit » 21-05-2019 09:33

KoalicjaEuropejska pisze:
21-05-2019 08:57
Może jednak w Polsce mam kogoś bliskiego, kogoś kto płaci podatki, złodziejski ZUS i klepie przysłowiową bidę, i bez mojej pomocy ciężko by piali. Tego nie bierzesz pod uwagę?
Ptasior już się gubię. W jednym poście piszesz, że powinno się odbierać prawo głosu osobom nie mieszkającym w Polsce. W kolejnym piszesz, że jednak masz prawo decydować. To zdecyduj się na jedną wersję. A może chodziło ci o to, że powinno się odbierać prawo glosu Polakom na emigracji, którzy głosują inaczej niż Ty?

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 21-05-2019 11:25

Kto? Taki z Ciebie informatyk, że nie wiesz skąd pisane są posty?
Prawo do glosu Polakom na emigracji, jeśli chodzi o Polskę, powinno się odbierać w ogóle. Gdzie napisałem, że mam prawo decydować o sytuacji politycznej w Polsce? Kumasz o jaką pomoc mi chodzi? Raczej nie. Jak jestem w Polsce to głosuję, za granicą nie. Naród sam zdecyduje w maju i październiku o swoim losie. Już pisałem, że może będzie żałował swoiego wyboru, a może nie...
Dopóki moja rodzina mieszka w Polsce musze im pomagać, bo stać mnie na to. Jeśli już wyemigrują z Polski i zamieszkają razem ze mną, żona pójdzie do pracy a dzieciaki do szkoły wtedy Rząd może Polske ogrodzić murem jak Chiny, wyprowadzić z Europy i zrobić sobie wyspę wolności. Wyspę wolności, gdzie za godzinę pracy nie kupisz kilograma pietruszki. Dobra zmiana, nie ma co...

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Wybory 2019

Post autor: encore » 21-05-2019 11:31

Pomysł z prawem głosu dla tych, którzy posiadają jedno obywatelstwo byłby rozsądny. Rzeczywiście nieco kuriozalne są przypadki osób, które od kilku czy kilkunastu lat nie postawiły stopy w naszym kraju by decydowały one o losach naszego kraju i nas jako jego mieszkańców. Bo potem mamy takie sytuacje, że w okręgu warszawskim do którego trafiają głosy z poza granic kraju okazuje się, że znacząco one odbiegają od pozostałych sąsiednich okręgów.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

jamWilhelm
Posty: 1141
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Wybory 2019

Post autor: jamWilhelm » 21-05-2019 11:45

to już nie u niemca? Powodzenia

A1313
Posty: 2288
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Wybory 2019

Post autor: A1313 » 21-05-2019 11:52

Mozna by ograniczyć glosowanie jedynie dla wyborców, którzy mieszkają na stale poza terenem UE, ci co pracują na terenie unii i płacą podatki powinni mieć możliwość wyboru tych, którzy w wielu przypadkach marnotrawią fundusze płynące do naszego kraju.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Wybory 2019

Post autor: kermit » 21-05-2019 12:01

Wszystko super, tylko taka sytuacja jest niebezpieczna. To jest trochę takie wpływanie na wyniki wyborów. Konstytucja (tak, ta święta Ptasior konstytucja), gwarantuje właśnie prawo do głosowania nie ważne gdzie się mieszka i gdzie się płaci podatki i czy w ogóle się płaci podatki.
Wszelkie ograniczenia są niebezpieczne. Potem ktoś może wpaść na pomysł, że prawo głosu mają tylko osoby zarabiające, potem, że tylko te które mają takie a nie inne wykształcenie.
Pamiętam wizyty Tuska w Londynie i zachęcanie tamtejszych Polaków do głosowania. Akurat ich sympatie były zwrócone w stosunku do tej partii. Pamiętam też pomysły aby odbierać prawa wyborcze Polakom mieszkającym w USA (wszyscy wiemy, że tam jest przewaga poglądów prawicowych). Czyli to takie trochę - zmieńmy trochę zasady aby dla nas było lepiej.
Ja uważam, że każdy kto ma polskie obywatelstwo powinien mieć prawo głosu nie ważne na poglądy, wykształcenie i status materialny - to w końcu fundamenty demokracji. Boli mnie za to nazywanie Polski "chorym krajem" i jednocześnie roszczenie sobie prawa do decydowania o wszystkim. Ale coż - godzę się z regułami gry.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 21-05-2019 12:30

Wszystko super, tylko taka sytuacja jest niebezpieczna.
Przecież to wiemy, że wtedy prawica nie miała by takiego poparcia, bo ta szczerze powiedziawszy, Ci mieszkają na stałe poza granicami "chorego kraju" powinni wybierać swoje władze a nie polskie. Jakaś ptasiorofobia tu panuje czy jak? Nie znam chłopa i od jakiegoś czasu nie widzę Jego wpisów. Może Pan Żaba mi Go zlokalizuje? Wszak od 15 lat zajmuje się zawodowo informatyką.
A o atakach na licea dalej cisza...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Wybory 2019

Post autor: kermit » 21-05-2019 12:35

Nie mam ochoty nikogo szukać i lokalizować :) Po drugie nie mam nawet takich możliwości. Po prostu po twoich wpisach widać, że KoalicjaEuropejska = Ptasior. Czy tylko ja tak sądzę? Chyba nie.

A to jakieś ataki były na licea? Chyba, że piszesz o groźbach ataków wysyłanych na e-mail. To tak - nadal cisza. I jeśli się spodziewasz jakiś zmian w tym temacie to niestety małe szanse. Już ci to tłumaczyłem.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Wybory 2019

Post autor: encore » 21-05-2019 12:41

kermit pisze:
21-05-2019 12:01
Boli mnie za to nazywanie Polski "chorym krajem" i jednocześnie roszczenie sobie prawa do decydowania o wszystkim. Ale coż - godzę się z regułami gry.
Nigdy nie zgodzę się z takimi regułami gry. Mogę się na siłę do nich stosować jeśli jest taka konieczność i nie ma innego wyboru, ale milczenie w momencie kiedy np. deptane są podstawowe godności człowieka czy kiedy system prawny jest dostosowywany do potrzeb obozu rządzącego jest dla mnie niemożliwe. Z tym nigdy się nie zgodzę i tego nie zaakceptuję. Mogę więc śmiało napisać, że obecny system panujący w Polsce jest chory.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

ODPOWIEDZ