Wybory 2019-2020

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Wybory 2019

Post autor: kermit » 21-05-2019 12:52

Encore to jest twoja ocena obecnej sytuacji. Inni ludzie (w tym ja) mają zgoła odmienna. A kto ma rację? Pewnie nikt nie ma racji, bo to są poglądy i nie można udowodnić słuszności jednej racji a innej nie. Każdy przedstawi zgoła odmienne dowody na poparcie swojej tezy.
Jedni tracą godność kiedy "niszczona jest konstytucja" a inni tracili godność kiedy dziecku musieli odmówić wycieczki szkolnej za 80 zł bo nie było ich stać. Kto bardziej traci godność? Nie wiem.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 21-05-2019 13:18

kermit pisze:
21-05-2019 12:35
Nie mam ochoty nikogo szukać i lokalizować :) Po drugie nie mam nawet takich możliwości. Po prostu po twoich wpisach widać, że KoalicjaEuropejska = Ptasior. Czy tylko ja tak sądzę? Chyba nie.

A to jakieś ataki były na licea? Chyba, że piszesz o groźbach ataków wysyłanych na e-mail. To tak - nadal cisza. I jeśli się spodziewasz jakiś zmian w tym temacie to niestety małe szanse. Już ci to tłumaczyłem.
A tam nie masz. To po co piszesz pierdoły o TOR czy VPN? Jesteś chory, bo wszyscy co nie zgadzają się z Twoimi poglądami czy są przeciwni polityce PiS to Ptasiorrr (przez 3 r). To gdzie są Ci grożący atakami bombowymi? Nie ma i nie będzie. Koniec i kropka. Wg. mnie to trolle nasłane przez PiS aby jeszcze bardziej upokorzyć nauczycieli (pisałem już). Jakie sa poglądy innych - nie wiem i nie moja sprawa.
Dobra, kończąc powiem tak: każdy zagłosuje zgodnie ze swoim sumieniem i tego nie zmienimy. Co będzie po wyborach naród przekona się sam. Może będzie żałował a może będzie szczęśliwy...



Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Wybory 2019

Post autor: encore » 21-05-2019 13:37

kermit pisze:
21-05-2019 12:52
Jedni tracą godność kiedy "niszczona jest konstytucja" a inni tracili godność kiedy dziecku musieli odmówić wycieczki szkolnej za 80 zł bo nie było ich stać. Kto bardziej traci godność? Nie wiem.
Tak, bo teraz mogą sobie pozwolić na więcej niż mogli 2 lata temu.

Bzdura. Chyba nie chodzisz na zakupy i nie znasz obecnych cen, głównie żywności. Mi normalna wypłata rośnie "o inflację", dobrze, że mam możliwość coś na boku dorobić. Prowadzę sobie prostą księgowość i widzę drastyczny wzrost cen. 3-4 lata temu na weekendowe zakupy wydawaliśmy jakieś 200zł max. Teraz trudno się zmieścić w 400zł. Za dokładnie ten sam koszyk, bez kawiorów, alkoholu i innych tego typu używek. W moim przypadku becnie 500+ zostało w 100% skonsumowane przez wzrost cen towarów, paliwa itd. Nie zostaje z tego teraz ani złotówka aby dziecku opłacić jakieś dodatkowe zajęcia. 500+ służy nam do wyrównania poziomu życia, nie do zapewnienia dziecku godnej przyszłości. Bo tę zapewniamy sami swoją pracą, której to koszty rok do roku rosną i pracodawca zamiast dać więcej mi to musi więcej oddawać aparatowi państwowemu. Powiesz, że dostaniemy drugie 500... no dostaniemy i weźmiemy. Będziemy też obserwować na jak długo to wystarczy i jak będą rosły ceny np. prądu, paliw i inne.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Wybory 2019

Post autor: kermit » 21-05-2019 13:41

KoalicjaEuropejska pisze:
21-05-2019 13:18
A tam nie masz. To po co piszesz pierdoły o TOR czy VPN? Jesteś chory, bo wszyscy co nie zgadzają się z Twoimi poglądami czy są przeciwni polityce PiS to Ptasiorrr (przez 3 r). To gdzie są Ci grożący atakami bombowymi? Nie ma i nie będzie. Koniec i kropka. Wg. mnie to trolle nasłane przez PiS aby jeszcze bardziej upokorzyć nauczycieli (pisałem już). Jakie sa poglądy innych - nie wiem i nie moja sprawa.
Dobra, kończąc powiem tak: każdy zagłosuje zgodnie ze swoim sumieniem i tego nie zmienimy. Co będzie po wyborach naród przekona się sam. Może będzie żałował a może będzie szczęśliwy...
Ja jestem chory? Wydaje mi się, że osoby o innych poglądach niż ty wzbudzają w tobie agresje. Nie tędy droga.
Nie pisałem pierdól o TOR czy VPN tylko przedstawiłem ci w prostym języku fakty, aby uświadomić ci coś o czym nie masz pojęcia. I nie piszę to dlatego, że uważam, że jesteś głupi tylko dlatego, że po prostu nie masz wiedzy w tym temacie. I tak samo ja nie mam wiedzy na wiele innych tematów.

Nie wiem czemu wrzucasz tutaj ciągle jakieś posty z fb, twittera. To jest dokładny modus operandi ptasiora. Większość z nas ma fb czy twittera i to chyba nie jest miejsce aby robić kopię tych 2 serwisów w jednym miejscu.
Swoją drogą używasz nazwy Koalicji Obywatelskiej w nicku. Czy masz na to ich zgodę?

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Wybory 2019

Post autor: kermit » 21-05-2019 13:53

encore pisze:
21-05-2019 13:37
Bzdura. Chyba nie chodzisz na zakupy i nie znasz obecnych cen, głównie żywności. Mi normalna wypłata rośnie "o inflację", dobrze, że mam możliwość coś na boku dorobić. Prowadzę sobie prostą księgowość i widzę drastyczny wzrost cen. 3-4 lata temu na weekendowe zakupy wydawaliśmy jakieś 200zł max. Teraz trudno się zmieścić w 400zł. Za dokładnie ten sam koszyk, bez kawiorów, alkoholu i innych tego typu używek. W moim przypadku becnie 500+ zostało w 100% skonsumowane przez wzrost cen towarów, paliwa itd. Nie zostaje z tego teraz ani złotówka aby dziecku opłacić jakieś dodatkowe zajęcia. 500+ służy nam do wyrównania poziomu życia, nie do zapewnienia dziecku godnej przyszłości. Bo tę zapewniamy sami swoją pracą, której to koszty rok do roku rosną i pracodawca zamiast dać więcej mi to musi więcej oddawać aparatowi państwowemu. Powiesz, że dostaniemy drugie 500... no dostaniemy i weźmiemy. Będziemy też obserwować na jak długo to wystarczy i jak będą rosły ceny np. prądu, paliw i inne.
Encore robie zakupy i nie widzę tak dramatycznych wzrostów cen. I nie ma to też potwierdzenia w faktach. Inflacja w Polsce z tego co pamiętam jest na poziomie 1 -2%. Dynamika wzrost cen żytności też nie jest taka ekstremalna jak piszesz.
Obrazek
Żyjemy też w przestrzeni globalnej. Ceny większości produktów nie kształtują lokalne rynki ale globalne. Czy rząd ma jakiś wpływ na cenę hiszpańskich mandarynek albo iphona?
Wskaźniki pokazują znaczny wzrost wynagrodzenia w Polsce.
Twoje obserwacje wynikają z twoich odczuć i tego co ty masz. A wskaźniki makroekonomiczne są inne.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Wybory 2019

Post autor: encore » 21-05-2019 14:22

Przechodzimy na wykresy? OK. Niech będzie. Poniżej średnie ceny paliw w detalu wraz z cenami ropy na rynkach światowych. Gołym okiem widzimy co się dzieje od roku 2015, kiedy rozpiętość pomiędzy cenami paliwa a surowca jest skorelowana i niby wygląda to OK, przyjrzyjmy się jednak rozpiętości pomiędzy cenami ropy a cenami paliw w detalu. To już wygląda dramatycznie.

Obrazek

Dla portfela, który jest drenowany podatkami, akcyzami itd. Co widzimy poniżej.

Obrazek

Wszelkie obciążenia państwowe w koszcie paliwa płaconego na stacji od jednego baku 50litrów Pb95 to jakieś 120 złotych! Przyjąłem ostrożnie że tylko 46% ceny paliwa to podatki.

Dobra, zostawiam już paliwa bo tu sprawa dla szarych obywateli jak i gospodarki (koszty transportu przekładające się na ceny innych towarów!) są dla każdego w miarę wykształconego człowieka jasne.

Znalazłem ciekawy artykuł, co prawda z przed roku - ładnie opisane na konkretnych przykładach to co ja ogólnie mam na myśli. Ostatni rok wcale nie był bardziej łaskawy.

https://goldenmark.com/pl/mysaver/koszt ... -w-polsce/
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Wybory 2019

Post autor: kermit » 21-05-2019 14:42

Encore zgodze się z Toba. Marże rosną. Ale jest to "normalna" praktyka, że przy niskich cenach surowca. Mimo wszystko i tak płacimy dużo mniej za paliwo niż w 2013 roku. Więc paliwo nie zjada nam żadnego 500+.

Podałeś przykład artykułu, który nie mówi o prawdziwych danych ale o odczuciach konsumentów.
Cytując:
Według deklaracji respondentów, wszystkie opłaty, jakich dokonują co miesiąc, wzrosły w przeciągu trzech ostatnich lat. Począwszy od 20% wzrostu w przypadku opłat za telewizję kablową, do nawet 188% dla opłat za energię cieplną. O wiele więcej płacimy też za media. Rachunki za gaz, w odczuciu Polaków, wzrosły o 73%. Podobnie zresztą z rachunkami za prąd (wzrost o 65%), wodę (wzrost o 56%) czy telefon (wzrost o 24%).
W odczuciu repondentów rachunki za gaz wzrosły o 73%. A fakty mówią, że rachunki za gaz nieznacznie spadły lub są na tym samym poziomie.
Ceny usług telefonicznych wzrosły o 24%? Tak? Komu. Kablówki? Chyba, że ktoś zwiększył sobie pakiet. Ceny energii elektrycznej rzeczywiście rosną ale ma na to wpływ wiele czynników.
Jak dla mnie troche słaby ten artykuł.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Wybory 2019

Post autor: encore » 21-05-2019 14:50

Dobra, jak wrócę z delegacji do domu to zerknę w rachunki i podam Ci konkretne dane z własnego przykładu. To nie będą moje prywatne odczucia tylko twarde cyfry. :)
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Wybory 2019

Post autor: kermit » 21-05-2019 15:04

Trzymam cie za slowo encore :) Tylko wiesz - porównujmy jabłka z jabłkami. Czyli jak mówimy, że cena internetu wzrosła to sprawdzmy ile płacilismy za 10 Mbit/s w 2015 i ile w 2018. I gaz za m3 a nie całkowity rachunek.
W moim odczuciu wzrosły rachunki za prąd, za wodę i za śmieci. Ale te dwa ostatnie to nasze głównie lokalne a nie ogólnopolskie problemy.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Re: Wybory 2019

Post autor: nikanor » 21-05-2019 16:34

KoalicjaEuropejska pisze:
20-05-2019 17:52
Nie mieszkam w tym "chorym" kraju i głosowanie przez naszych rodaków poza granicami naszego kraju powinno być zniesione.
Brawo, jestem najbardziej za. Dlaczego ktoś grzejący tyłek za granicą, ma glosiwac nad tym co dzieje się tutaj. Niebecni glosu nie mają. Dlatego jestem rowniez za tym by znieść mozliwosc glosowania kogoś, kto jest poza granicami kraju.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 21-05-2019 19:43

Ostatni tydzień kampanii i chyba już nikt nie udaje, że warto przedstawiać jakiś program unijny. Wchodzimy typowo na emocje, zwykle zupełnie niezwiązane z parlamentem europejskim. Przykład to Wiosna, ale wszyscy mają podobnie:



Tym się niby zajmuje Parlament Europejski? Czy te wybory mają jakikolwiek wpływ na relacje na linii państwo - jeden z kościołów? Jakiż to wybór 26 maja?

Zamiast pozytywnej promocji mamy na finiszu kolejne wyciąganie haków. Michnikowa szuka premierowych nieruchomości, PO wyciągana jest ściema odnośnie planów wobec LGBT, Wiośnie wyciągają wyłudzenie na 17 milionów i porzucenie psów, PSLowi porzucenie tradycyjnych wartości, a Konfederacji wszystkie możliwe anty/fobie. Demokracja...

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Wybory 2019

Post autor: A1313 » 21-05-2019 21:12

kermit pisze:
21-05-2019 13:53
encore pisze:
21-05-2019 13:37
Bzdura. Chyba nie chodzisz na zakupy i nie znasz obecnych cen, głównie żywności. Mi normalna wypłata rośnie "o inflację", dobrze, że mam możliwość coś na boku dorobić. Prowadzę sobie prostą księgowość i widzę drastyczny wzrost cen. 3-4 lata temu na weekendowe zakupy wydawaliśmy jakieś 200zł max. Teraz trudno się zmieścić w 400zł. Za dokładnie ten sam koszyk, bez kawiorów, alkoholu i innych tego typu używek. W moim przypadku becnie 500+ zostało w 100% skonsumowane przez wzrost cen towarów, paliwa itd. Nie zostaje z tego teraz ani złotówka aby dziecku opłacić jakieś dodatkowe zajęcia. 500+ służy nam do wyrównania poziomu życia, nie do zapewnienia dziecku godnej przyszłości. Bo tę zapewniamy sami swoją pracą, której to koszty rok do roku rosną i pracodawca zamiast dać więcej mi to musi więcej oddawać aparatowi państwowemu. Powiesz, że dostaniemy drugie 500... no dostaniemy i weźmiemy. Będziemy też obserwować na jak długo to wystarczy i jak będą rosły ceny np. prądu, paliw i inne.
Encore robie zakupy i nie widzę tak dramatycznych wzrostów cen. I nie ma to też potwierdzenia w faktach. Inflacja w Polsce z tego co pamiętam jest na poziomie 1 -2%. Dynamika wzrost cen żytności też nie jest taka ekstremalna jak piszesz.
Obrazek
Żyjemy też w przestrzeni globalnej. Ceny większości produktów nie kształtują lokalne rynki ale globalne. Czy rząd ma jakiś wpływ na cenę hiszpańskich mandarynek albo iphona?
Wskaźniki pokazują znaczny wzrost wynagrodzenia w Polsce.
Twoje obserwacje wynikają z twoich odczuć i tego co ty masz. A wskaźniki makroekonomiczne są inne.

Największym obciążeniem dla budżetu domowego są wydatki związane z zakupem żywności. Chociaż mechanizm dotyczy ustalania cen każdego produktu ze sztandarowym przykładem, jakim jest telefon z logo ugryzionego jabłka.

Od kosztów paliwa ,zakupu surowców ,wynagrodzenia pracowników, podatków itd. uwzględnia się kilka czy kilkanaście pozycji. Jest jeden składnik, który wysuwa sie na prowadzenie ,to badania marketingowe ustalające jaka kwotę skłonny jest klient wydać na produkt.

Dotyczy to najczęściej nowości ,ale również zmiany szaty graficznej czy pojemności, obecnie większość firm bierze to pod uwagę przy ustalaniu ceny dla klienta.

Dlatego mamy jak na razie spory rozdźwięk miedzy naszymi cenami a starej unii.

Zwiększyła się najniższa krajowa ,dodatki typu 500 plus tez maja wpływ na wzrost ceny detalicznej.

Dlaczego najwyższe ceny żywności sa w Skandynawii, bo tam jest najwyższy w europie stawka godzinowa.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Wybory 2019

Post autor: andriu81 » 21-05-2019 21:45

Nie dość że kandydaci koalicji mają powywieszane plakaty na całe budynki w głównych punktach miasta,to jeszcze do skrzynki na listy ktoś śmiał mi wrzucić ulotki pani Łukacijewskiej. Czy to jest jakiś akt desperacji,z tą ich kampanią wyborczą?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 21-05-2019 22:22

To nic niezwykłego, standardowa kampania wyborcza. Skala chyba i tak mniejsza niż w wyborach samorządowych, a pieniądze bez porównania większe. Jeszcze w dodatku hejtu się tyle nie zbiera, bo europosłowie na eksporcie i większość do końca nie wie, co oni tam właściwie robią.

Po kampanii widać, kto jest gotów zaryzykować pieniądze, czyli kto realnie liczy się w walce o mandat.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 732
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Wybory 2019

Post autor: Jacek » 21-05-2019 23:01

andriu81 pisze:
21-05-2019 21:45
Nie dość że kandydaci koalicji mają powywieszane plakaty na całe budynki w głównych punktach miasta,to jeszcze do skrzynki na listy ktoś śmiał mi wrzucić ulotki pani Łukacijewskiej. Czy to jest jakiś akt desperacji,z tą ich kampanią wyborczą?
A mi ktoś wrzucił, że mi drzwi wymieni. Pomóż proszę, do kogo mam się udać? Bo jakiś taki biedny jestem...

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 22-05-2019 08:39

Kermit a Ty masz pozwolenie od Jima Hensona na bujanie się na ksywie stworzonej przez niego żaby? Czy nazwa KE jest nazwą zastrzeżoną? No, ale nie o tym...
Wiem, że większość ma konta na portalach społecznościowych. Jednak nie wszyscy patrzą na lewackie konta.
Pani Szydło zrozumiała z tego co zapytał ją redaktor po agielsku, jedno słowo: Brexit. Po zapytaniu po polsku stwierdziła, że flagi EU były zawsze i wszędzie i nikt ich nie wynosił, co jest wierutnym kłamstwem, co pokazuje drugi film. To jest osoba, która ma reprezentować Polskę w PE, nie znając ni w ząb angielskiego. I w dodatku kłamca.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Wybory 2019

Post autor: kermit » 22-05-2019 09:18

Kiepska jest nieznajomość języka angielskiego wśród kandydatów do europarlamentu. Tak samo jak smutno mi było oglądać naszą poprzednią głowę państwa chodzącą wszędzie z tłumaczem. Wyglada to naprawdę żenująco.

Używasz tutaj nicka KoalicjaEuropejska, który daje wrażenie tak jakbyś reprezentował tę formację. Poziom twoich wypowiedzi napewno nie przysparza im sympatyków, dlatego w ich interesie byłoby abyś zaprzestał. Ale to nie mój interes :)

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 22-05-2019 10:34

I kiepskie jest to, że kłamią a "lepszy sort" nie da sobie tego powiedzieć. To też nie moja sprawa. Amen.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 22-05-2019 16:36

Jeśli mam wybierać to wolę Prawo i Sprawiedliwość, PO nic nie dało, a partia rządząca chociaż wprowadziła 500+, gospodarka lepiej się rozwija, stawka wyższa i więcej miejsc pracy, poza tym nie chcą uchodźców i ich nie wpuszczą, to ostatecznie mnie przekonuje by oddać swój głos na nich.

Każdy kto nie chce uchodźców powinien zagłosować na PiS (bo Kukiz'15 niestety ostatnio coś często zdanie zmienia), basta.

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Wybory 2019

Post autor: leonardo » 22-05-2019 16:54

Głosuj se na kogo chcesz. Wielkie gó... mnie to obchodzi, a rady, kto na kogo powinien głosować zachowaj dla siebie.

ODPOWIEDZ