Wybory 2019-2020

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Wybory 2019

Post autor: andriu81 » 28-05-2019 22:39

Ciekawe kto sieje większą propagandę media PiS czy media liberalno-lewicowe? Ci drudzy od 4 lat powtarzają jak mantrę te powyższe cytaty, że PiS wszystko rozwalił, nie ma co zbierać .A jednak każdy kto ma wgląd w wymienione zagadnienia widzi to inaczej ,że są zmiany,są reformy,wiele organów działa lepiej niż wcześniej.
Pustą propagandą nic się nie zdziała,trzeba mieć twarde dowody na podparcie swoich twierdzeń. Każda zmiana prawna była dokładnie omawiana,dyskutowana.
Jesli chodzi o wizerunek Polski, to nasi kochani posłowie PO i Nowoczesnej nie szczędzili słów krytyki ,donosów na Polskę w parlamencie europejskim i komisjach, było tego dużo i głośno i doskonale wiadomo kto jest zdrajcą a kto nie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 28-05-2019 22:45

Z mediami rządowymi (bo przecież nie publicznymi, ani narodowymi) też były trochę niespójne komentarze.
Z jednej strony od lat czytam co tydzień, że nikt ich nie ogląda bo kłamią, z drugiej strony teraz oskarżane są o decydujący wpływ na wynik wyborów.
Jak mogły zdecydować jeśli nikt ich nie ogląda? :)

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Wybory 2019

Post autor: leonardo » 28-05-2019 23:24

andriu możesz jak każdy wypisywać tu swoje mądrości o donosach, ale po raz drugi i ostatni poinformuję cię, że z tobą nie dyskutuję.

Bo taka polemika niczym nie różniłaby się od tego, gdybym zagrał w tenisa z niewidomym i miał radochę widząc, jak nie trafia w piłkę, a na koniec meczu cieszył się ze "zwycięstwa".

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Wybory 2019

Post autor: andriu81 » 29-05-2019 09:50

Nie obrażam się z tego powodu. A tym czasem w Parlamencie Europejskim mamy nową piątkę od Schetyny
Obrazek

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Wybory 2019

Post autor: cenzor » 29-05-2019 10:11

Proponuję jak już taki biegły w temacie jesteś to zrób zestawienie byłych członków PZPR zasiadających w ławach poselskich w klubie PiS ? dla równowagi a co?

L74
Posty: 90
Rejestracja: 04-10-2018 13:28

Re: Wybory 2019

Post autor: L74 » 29-05-2019 10:14

Nie wiem ale mam wrażenie że wszyscy politycy kłamią albo mówią tylko to co jest im w tym momencie wygodniej. Więc wychodzi na to że, schematu działania rządzącej partii nie zmienisz, zawsze możesż zmienić partię (w sensie wyborów), ale to i tak nic nie zmieni. Przykre to wszystko, ale tak niestety jest.
"Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi zanim nic nie powie". Winston Churchill

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 29-05-2019 12:43

Platforma Obywatelska zawsze tylko grała jak najwięcej dla siebie w polityce, a nie dla społeczeństwa.
Jeśli ta partia miała jakiś program prorodzinny, to dlaczego zwlekała z nim 8 lat?

p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Re: Wybory 2019

Post autor: p_atryk » 29-05-2019 17:22

orange pisze:
29-05-2019 12:43
Platforma Obywatelska zawsze tylko grała jak najwięcej dla siebie w polityce, a nie dla społeczeństwa.
Jeśli ta partia miała jakiś program prorodzinny, to dlaczego zwlekała z nim 8 lat?
No to jest właśnie najdziwniejsze, że mimo tego oni są nadal drugą siłą na naszej scenie politycznej.

Myślałem, że po 15 roku oni będą powoli iść w dół jak SLD po wyborach w 2004 roku i zatrzymają się gdzieś w okolicach progu wyborczego.

Może i tak się nie stało właśnie z winy PiSu - za ostro pojechali z reformą wymiaru sprawiedliwości (oprócz kilku zmian w KK ,,reforma'' była faktycznie wymianą sędziów) i pozostałymi reformami. I to, być może, zmobilizowało elektorat niechętny PiSowi to dania drugiej szansy Platformie.

Bo w tych wyborach wyszło jedno: Polacy tak naprawdę akceptują rozdawnictwo i nie przejmują się tym do czego to doprowadzi. (i nie ważne, że były to wybory do Europarlamentu; kampania, obietnice były przecież tak jakby to były wybory do naszego parlamentu). PiS daje, KE obiecuje dawać dalej, dawać to wszystko co PiS dał do tej pory (no i może coś dorzucić od siebie, tak żeby było więcej dawania), a jedynie co zmieni to przywróci ład konstytucyjny i pozycje Polski na świecie - tak to przynajmniej wynikało z obietnic.

A jedyna partia, która mówiła, że może mniej zabierać Polakom z ich własnych pieniędzy nawet nie zdołała zarejestrować list w całym kraju.

infoludek
Posty: 84
Rejestracja: 07-01-2019 20:24

Re: Wybory 2019

Post autor: infoludek » 29-05-2019 21:14

Klęska!Klęska!Klęska!
Jestem zdruzgotany klęską KE. A najbardziej bezmyślnością osób odpowiedzialnych za kampanię i lideró również. Zapewne wydawało im się, ż\e jak krzykną żeby odsunąć PiS od władzy, to ludzie sami się skrzykną i polecą w trzy migi, żeby tak zagłosować. A tu okazuje się figa, duża figa z makiem na dodatek. Zaskakujące jest też to, że protest lekarzy rezydent ow, niepełnosprawnych i nauczycieli i ich potraktowanie przez rząd i sam PiS, nie zrobiło na ludziach żadnego wrażenia. Tak więc : Klęska! Klęska! Klęska!!!

Ale nie o tym chciałem teraz tutaj napisać, a o czymś może drobnym, ale ciekawym. Nie ma na to oddzielnego wątku więc napiszę to w tym.
Nie wiem, czy pamiętacie alarmy bombowe w czasie matur. Mija kolejny tydzień, a tu o sprawcach i ich złapaniu ani słowa. Może ktoś coś wie na ten temat?
Na dodatek przypomina mi się jeszcze inna historia. Trochę podobna w tej w wielu punktach. Nie wiem czy ktoś pamięta, że jakiś czas temu, przy okazji wyborów w Warszawie znaleziona kilka atrap pakunków bombowych rozmieszczonych na stacjach metra. Sprawcy czy sprawców do dzisiaj nie odnaleziono, a wtedy wybory wygrał L. Kaczyński. Zbieżność i podobieństw zaskakujące, nieprawdaż?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 01-06-2019 23:18

PSL zdecydował startować poza Koalicją Europejską, ale w ramach nowej Koalicji Polskiej.
Ciekawe kto miałby do niej dołączyć. Umiarkowanym konserwatyzmem jeszcze by pasował Kukiz, ale tyle chyba nagadał na PSL, że nie bardzo jest opcja współpracy. Samorządowcy od Fair Play Gwiazdowskiego? Bo nie bardzo widać inne opcje.

Szanse na wejście do rządu i na realizację programu wyborczego określił sam Kosiniak-Kamysz:
"Wierzymy, że jest miejsce w opozycji dla konserwatystów, chadeków, ludowców dla tych wszystkich, którzy może nie znaleźli swojego najlepszego miejsca w ostatnich wyborach i nie poszli do tych wyborów. O te głosy będziemy chcieli zawalczyć" - podkreślił Kosiniak-Kamysz.

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Wybory 2019

Post autor: dink00 » 02-06-2019 13:14

PSLowi łatwo nie będzie, ale to ostatni moment żeby ratować samodzielny byt na polskiej scenie politycznej. Jesienią zagrają o wszystko. Co do jakichś koalicjantów dla nich do startu w jesiennych wyborach to ja również nie widzę zbyt wielu opcji...

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Wybory 2019

Post autor: dink00 » 04-06-2019 10:56

Robert Gwiazdowski pisze:(...)
„Nie ma nic potężniejszego od idei, której czas nadszedł” - pisał Viktor Hugo. Naszej idei czas jeszcze nie nadszedł.
Dlatego postanowiłem zaniechać tej nierównej walki z systemem. Projekt Polska Fair Play uważam za zamknięty.
(...)
Powoli się nam klaruje sytuacja w czasie międzywyborczym. PSL samodzielny, Gwiazdowski wycofany. Teraz czekam na ruchy Bezpartyjnych Samorządowców, Wiosny, a także ciekaw jestem jak potoczą się losy Konfederacji i Kukiz'15.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Wybory 2019

Post autor: encore » 04-06-2019 11:37

Jeśli miałbym zabawić się we wróżbitę to obstawiłbym dzisiaj taki scenariusz: Kukiz się rozwiązuje, część przechodzi do PiS, pozostali głównie do Konfederacji. PiS startuje samodzielnie i to jest dla mnie oczywiste. PSL spróbuje zgodnie z zapowiedziami samodzielnego startu co im się nie opłaci bo nie przekroczą progu. Do Koalicji Polskiej w miejsce PSLu wejdzie większość chętnych do działania ludzi którzy cokolwiek przy Gwiazdowskim próbowali działać, część zasili też szeregi Konfederacji. Bezpartyjni Samorządowcy? Z nimi to nie wiem co. Najbardziej pasują mi do Konfederacji. :)

PiS 43%
KP 40%
Konfederacja 10%
PSL 4,5%
Lewica 2,5%

Tak, że ludzie zagłosują w większości na socjalistyczny PiS, centrowa koalicja nie przekroczy 41% poparcia a ławy sejmowe kilkunastoma posłami uzupełni prawicowa Konfederacja i Mniejszość Niemiecka.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

infoludek
Posty: 84
Rejestracja: 07-01-2019 20:24

Re: Wybory 2019

Post autor: infoludek » 04-06-2019 11:44

To co najbardziej mnie przeraża, to skuteczność propagandy PiS.
Osiągnęli wybitne rezultaty i są perfekcyjni!!! A za tym ciągnie się zwykła żądza władzy i nic więcej. Jak się poślizgną, to na własnym ogonie.
Druga rzecz - boję się, że za cały bałagan w oświacie będzą cała winę zrzucać na samorządy. To dopiero będzie jatka.

Oni_cię_kochają
Posty: 27
Rejestracja: 10-05-2019 09:28

Re: Wybory 2019

Post autor: Oni_cię_kochają » 04-06-2019 12:13

Gdyby PO się rozwiązała , ułatwiłaby pojawienie się nowej , prospołecznej , niefanatycznej siły , bo odór jaki się za nimi ciągnie skutecznie pcha tłumy w objęcia PIS.
Rządzący zaś brną w coraz głębszy fanatyzm , co w końcu musi się w końcu skończyć odruchem wymiotnym "umiarkowanie" wierzącej większości.
Jednak realnie "na teraz" ,PIS mogłoby zatrzymać nagłe głębokie tąpnięcie w światowym systemie gospodarczym i koniec grania tym, czego sami nie wypracowali.
Nie widzę w nich naturalnej szlachetności - to tylko gracze "środkami" dostarczonymi przez antyspołecznych poprzedników.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 04-06-2019 21:45

Ze strony Kukiza była informacja, że zaczynają się rozmowy koalicyjne. Raczej nie z Konfederacją, może zatem z PSLem?
To by było interesujące :)
Lewica to też ciekawy temat. Stare SLD z PO, Nowoczesną i Zielonymi (mówią, że zielony to niedojrzały czerwony), czy już samodzielnie, albo w jakiejś nowej konfiguracji? A może Wiosna Razem?

Tak czy inaczej - zadanie na jesień - musimy mieć posła w koalicji rządowej!

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Re: Wybory 2019

Post autor: iv » 05-06-2019 00:34

admin pisze:
04-06-2019 21:45
Tak czy inaczej - zadanie na jesień - musimy mieć posła w koalicji rządowej!
Kiedyś postulat posiadania posła w koalicji rządzącej można było stosunkowo łatwo zrealizować, skupiając się wokół kogoś z PSL. Podobno zawsze wygrywał ich koalicjant. Teraz nie wiadomo, jak to będzie. Może stworzy się układ, w którym jakaś kilkunastosobowa grupa będzie języczkiem u wagi? Szeregowy poseł z dużego klubu nic nie może, a taki niszowy z koalicji miałby większą siłę przebicia.
No nic, poczekamy, co nam partie zaproponują. Można by próbować budować kampanię na interesie lokalnym. W końcu głosując można zasłonić nazwę listy - choć pewnie są takie listy, że jednak ręka by zadrżała.

mantanago
Posty: 71
Rejestracja: 08-09-2014 20:49

Re: Wybory 2019

Post autor: mantanago » 05-06-2019 07:10

Ostatnio widziałem rozmowę z Gwiazdowskim. Facet jak zwykle lapidarnie wyłożył kilka kwestii, ale wydaje mi się, że w wyborach trafiłby na duży mur obojętności. Ostateczni nie wiem, czy ma zamiar kandydować czy też nie, ale sądzę, że tego typu politycy są skazani na porażkę.
Ciekawi mnie też, czy i jak nasi włodarzę poprą kogoś w tych wyborach. To tak a propo wczorajszych zapowiedzi włączenia się samorządów do polityki w kraju. Myślę też, że to bylby dobry test na ich wiarygodność, bo przecież na forum wielu podejrzewa ich o bliskie ale ukrywane związki z PiS.

Oni_cię_kochają
Posty: 27
Rejestracja: 10-05-2019 09:28

Re: Wybory 2019

Post autor: Oni_cię_kochają » 05-06-2019 07:15

Obawiam się , że nawet kilku naszych posłów nic nie zrobi.
Alik zamruczy tak , jak ST.W zechce , z określonymi skutkami tego dla nas.
Takim posłom może jeszcze podwyższono by wały i zbudowano drugą wypalarnię guzów , ale o rozwoju - zapomnij.
Parę dni temu zainicjowano demonstracyjnie rozpoczęcie budowy obwodnicy Niska i ST.W , a wczoraj czytam , że w trybie expresowym idą do remontu dworce tychże miast.
Wystarczy się przespacerować na naszą stację , by zrozumieć co znaczymy dla PIS.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 05-06-2019 09:14

Gwiazdowski oficjalnie wycofał się z polityki. Wydaje się, że gdyby PO chciała wrócić do korzeni, poszukać na nowo swojej tożsamości i czegoś twórczego, to powinna sporo od niego zaczerpnąć. Ale nie mam na to wielkich nadziei.

Jeśli Nisko i Stalowa w jakiś sposób przyspieszą budowę S74 to my też na tym korzystamy. Chociażby na sprawnym transporcie do Stalowej i Niska, ale i dalej z całym światem.

ODPOWIEDZ