Wybory 2019-2020

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Wybory 2019

Post autor: Dzanek » 16-09-2019 09:39

admin pisze:
15-09-2019 16:58
Są prognozy dla naszego okręgu od Palade:



Bardzo jestem ciekaw czy z KO wejdzie Poncyliusz z jedynki, czy jednak ludzie bardziej zagłosują na lokalnych i bliżej związanych z PO.
W PiS wejście Sobolewskiego wydaje się niestety pewne.
Czyli wynik podziału mandatów taki sam jak 4 lata temu pomimo, że prognoza przewiduje spory wzrost procentowy dla PiSu.

Wyniki z 2015:

Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 284642 głosów (56.11%) - 12 mandatów
Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP 66516 głosów (13.11%) - 2 mandaty
Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15" 47071 głosów (9.28%) - 1 mandat

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Wybory 2019

Post autor: kermit » 16-09-2019 11:41

KoalicjaEuropejska pisze:
14-09-2019 09:41
Wszystkie produkty oprócz pieczywa i papierosów są praktycznie identyczne a niektóre nawet niższe. Z tym, że za godzinę pracy tj. 15 euro kupię dużo więcej niż w Polsce za 20 zł. Na obiad w restauracji (zależy jakiej) wydam od 5 do 10 euro (no chyba, że miałbym delikatne podniebienie), za metro to zależy jaki bilet kupujesz, za piwo w barze 2,30. Chłopie ja w krajach EU przebywam,z przerwami od 1991 roku, więc nie wprowadzaj w błąd innych userów, że ceny w krajach EU bardzo różnią się od tych w Polsce. Wrócę do pracy, to powrzucam ceny produktów. No chyba, że Ty masz jakieś wierygodne źródło odnośnie tych cen, to proszę podziel się.
Co chciałem przekazać? To, że Polska aby doszła do standardów niemieckich, musi minąć ze sto lat. Jak uważasz kiedy polski specjalista np. murarz zarobi na rękę 15000 zł.?
Uśmiałem się :) Powiedz mi gdzie i w jakim kraju jadasz obiad za 5 euro? :) Chyba u turka w kebabie. Wiem doskonale, że ceny w restauracji w centrum dużego miasta to koszt 10 - 15 euro, a jeśli chcesz zjeść coś lepszego to więcej. Jeszcze raz napisze i potwierdzę to, że ceny w zachodniej Europie są zdecydowanie wyższe jeśli chodzi o transport, restauracje, hotele. I nie mów mi, że jest inaczej bo każdy z nas był i doskonale wie. Najlepszy to argument, odnośnie kosztów metra - "zależy jaki bilet kupujesz". Wiesz? Jadąc sam zdecydowanie kupuje grupowy na 20 osób i dlatego tak dużo płacę :)

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Wybory 2019

Post autor: Dzanek » 16-09-2019 11:45

Ciekawe jaka będzie tym razem frekwencja. Nie widziałem sondażu w tej sprawie. Dla przypomnienia w 2015 roku frekwencja w kraju wyniosła 50,92% a w Naszym okręgu było 52,56%.


orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 17-09-2019 15:35

"To, że Polska aby doszła do standardów niemieckich, musi minąć ze sto lat. Jak uważasz kiedy polski specjalista np. murarz zarobi na rękę 15000 zł.?"

-Wiesz kiedy?
-Jak nam oddadzą co ukradli i zniszczyli.

Nigdy nie zrzekliśmy się odszkodowań za II wojnę światową.
Polacy mają prawo od Niemiec żądać 845 000 000 0000$ (845 miliardów dolarów).

Czy to jest aż 33 800 000 000 000 złotych???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Wybory 2019

Post autor: DonBeck » 17-09-2019 15:38

Już sam spot wyborczy partii rządzącej był wg mnie parodią, więc oto przed państwem, parodia parodii:

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 17-09-2019 16:00

Materiał zmanipulował tygodnik NIE :(
Jak można ten tygodnik czytać, który obraża większość Polaków.

Kiedyś pamiętam jak na okładce tygodnika NIE był Jezus Chrystus wpisany w znak zakazu.
Przecież to jest obraza naszej tradycji, religii, katolików.
Na szczęście Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa uznał, że okładka tygodnika NIE była obrazą uczuć religijnych.
Jednak nie rozumiem dlaczego tak małą karę otrzymali: mieli zapłacić 1 tysiąc złotych grzywny.
Można nie uznawać wartości chrześcijańskich, ale znak przekreślający Świętą Osobę dla chrześcijan ewidentnie godzi w wolność religijną w Polsce.

Tygodnik NIE pana urbana także podobnie znieważył godło Polskie...no ale tak to jest jak wszystko jest dla niego niczym...

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Wybory 2019

Post autor: DonBeck » 17-09-2019 16:14

Wolności słowa, wypowiedzi itp.
A mnie obraża kłamanie o tym że PiS dał dzieciom a zabrał złodziejom, i wiele innych wypowiedzi, które są przekłamane.
Zastanawia fakt, że wiesz tyle o konkurencji, a tak mało o przekrętach partii rządzącej.
Zapomniałeś dodać, że przez 8 ostatnich lat... ;-)

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory 2019

Post autor: dino » 17-09-2019 17:01

I jak tu WIERZYĆ TVP INFO lub GAZECIE POLSKIEJ ? ;-) ;-) ;-)

Szef TVP info twierdzi, że ma wyższe wykształcenie. Uniwersytet Wyszyńskiego: Praca dyplomowa Pereiry nie istnieje ;-) ;-) ;-)

Obrazek


Szef „Gazety Polskiej” twierdzi, że jest psychologiem klinicznym. Uniwersytet Warszawski: Sakiewicz nie figuruje jako absolwent Wydziału Psychologii ;-) ;-) ;-)

Obrazek

;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-) ;-)

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 17-09-2019 17:43

Pamiętam podobną aferę z Kwaśniewskim, który nie obronił pracy, ale deklarował wykształcenie wyższe. W sumie nie miało to większego wpływu na jego prezydenturę, która wcale nie była najgorsza.

Ciekawostka z programu wyborczego PiS - planują intensywnie wspierać obywatelskie media lokalne.
Czekam :)

Tymczasem informuję jako redaktor naczelny, że znam tematy swoich prac magisterskiej i podyplomowej.
Jednak ani trochę nie jestem dziennikarzem, stąd jeśli wprowadzą jakieś ograniczenia, to może być jakiś problem. Najwyżej zatrudnię figuranta z papierami za pensję minimalną :P

p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Re: Wybory 2019

Post autor: p_atryk » 17-09-2019 21:56

Dziś w TVN piękny materiał o tym jak obietnice polityków zniszczą przedsiębiorców, przy czym w materiale jest mowa o zagrożeniach dla przedsiębiorców jakie niosą ze sobą postulaty PiS z konwencji w Lublinie. Wypowiadają się politycy PiS, przedsiębiorcy i politycy KO, którzy wskazują na niebotyczny wzrost składki zusowskiej. Przy czym ci sami politycy KO proponują m.in. zerową składkę zusowską dla przedsiębiorców do 25 roku życia (już się chyba nie śmieją z 0 PIT dla młodych - albo zapomnieli). Nie rozumieją, że jak sami przejęliby władzę i pokierowali Polskę w stronę dobrobytu to składka również byłaby wysoka bo nie wynika ona z tego, że ją teraz PiS podniósł tylko jest wyliczana na podstawie wzrostu PKB. A przecież za rządów KO czeka nas wzrost PKB. Nic o rozwiązaniach głębszych, systemowych.

[Na marginesie wydaje mi się, że PiS po wygranych wyborach też nic z tym nie zrobi - co najwyżej zamrozi składkę ZUS na obecnym poziomie na rok (jak to zrobiono z cenami prądu) - a później cichcem składka wzrośnie. Nikt nie będzie płakał bo przecież Polacy nas wybrali - ,,Głosujcie na nas, nie przeszkadzajcie''

Oczywiście w materiale zero na temat Konfederacji i ich pomysłów na wybrnięcie z tej sytuacji. Tylko PiS i KO. No może SLD i PSL. Bo Konfederacji po prostu nie ma. Nie jest komitetem ogólnopolskim.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 17-09-2019 22:09

Konfederacja?
Według Polsatu też nie istnieje taka lista:



Problem z liczeniem do pięciu.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory 2019

Post autor: dino » 17-09-2019 22:52

Jej!
Ale się porobiło!
Jest ich więcej!

Dziennikarz TVP Stanisław Janecki twierdzi, że jest doktorem fizyki. Uniwersytet Mickiewicza: Jest tylko magistrem historii sztuki. IPN: Był w komunistycznej młodzieżówce.

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 18-09-2019 06:48

Nie wiem czy to kolejne do wątku wyborczego. Może bardziej do rządów PiS.
Chyba że któryś kandyduje.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Wybory 2019

Post autor: encore » 18-09-2019 08:37

Wyborca PiS powinien mieć pełną świadomość jakich światłych i wykształconych umysłów słucha w radio, ogląda w TV i kogo artykuły czyta.

Nie można przed wyborcą PiS ukrywać faktów.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Wybory 2019

Post autor: kermit » 18-09-2019 08:54

p_atryk pisze:
17-09-2019 21:56
Dziś w TVN piękny materiał o tym jak obietnice polityków zniszczą przedsiębiorców, przy czym w materiale jest mowa o zagrożeniach dla przedsiębiorców jakie niosą ze sobą postulaty PiS z konwencji w Lublinie. Wypowiadają się politycy PiS, przedsiębiorcy i politycy KO, którzy wskazują na niebotyczny wzrost składki zusowskiej. Przy czym ci sami politycy KO proponują m.in. zerową składkę zusowską dla przedsiębiorców do 25 roku życia (już się chyba nie śmieją z 0 PIT dla młodych - albo zapomnieli). Nie rozumieją, że jak sami przejęliby władzę i pokierowali Polskę w stronę dobrobytu to składka również byłaby wysoka bo nie wynika ona z tego, że ją teraz PiS podniósł tylko jest wyliczana na podstawie wzrostu PKB. A przecież za rządów KO czeka nas wzrost PKB. Nic o rozwiązaniach głębszych, systemowych.

[Na marginesie wydaje mi się, że PiS po wygranych wyborach też nic z tym nie zrobi - co najwyżej zamrozi składkę ZUS na obecnym poziomie na rok (jak to zrobiono z cenami prądu) - a później cichcem składka wzrośnie. Nikt nie będzie płakał bo przecież Polacy nas wybrali - ,,Głosujcie na nas, nie przeszkadzajcie''

Oczywiście w materiale zero na temat Konfederacji i ich pomysłów na wybrnięcie z tej sytuacji. Tylko PiS i KO. No może SLD i PSL. Bo Konfederacji po prostu nie ma. Nie jest komitetem ogólnopolskim.
Składka ZUS nie jest zależna od PKB tylko zależna od średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorców. Zapewne jest korelacja między PKB a średnim wynagrodzeniem, ale nie koniecznie. Dlatego jeśli wynagrodzenia będą rosły to i składki ZUS będą rosły. Tutaj za bardzo nie ma co zamrażać.
Nie jestem w stanie zrozumieć tych fake newsów odnośnie co to się bedzie działo jak składka ZUS będzie zależna od dochodu. Nikt nie potrafi zrozumieć, że jest wyraźnie powiedziane, że będzie do dotyczyć tylko małych firm a ci którzy osiągają duży dochód będą płacić składki po staremu - czyli na podstawie średniego wynagrodzenia.
Naprawdę nie rozumie takiego narzekania (głównie jednoosobowych) firm. Mówie tutaj o osobach którzy osiągają dochód dużo wyższy niż średnia. Płacą na ZUS (w tym ubezpiecznie zdrowotne) 1315 zł miesięcznie. To jest naprawdę mało. Nie ważne czy zarabiasz 5000 zł czy 50 000 zł masz składkę na poziomie 1315 zł. Emerytury z takiej składki też będą głodowe, ale liczę ze wlasnie Ci wszyscy co są na dzialalnosci inwestuja w swoja emeryture bo co jak co - oni nie mają co liczyć na wysokie emerytury.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Wybory 2019

Post autor: encore » 18-09-2019 09:36

p_atryk pisze:
17-09-2019 21:56
Oczywiście w materiale zero na temat Konfederacji i ich pomysłów na wybrnięcie z tej sytuacji. Tylko PiS i KO. No może SLD i PSL. Bo Konfederacji po prostu nie ma. Nie jest komitetem ogólnopolskim.
Dokładnie tak samo każde media (TVP, Polsat, TVN etc) od zawsze traktowały wszelkie twory okołokorwinowe. Jeśli już zapraszano kogokolwiek do studia to tylko JKM, z którego prowadzący się naigrywali, prowokowali i ogólnie traktowali go bardzo niepoważnie na każdym kroku i każdym słowem próbując wyprowadzać go z równowagi. Sondażownie tak samo solidarnie pomijały pytanie o chęć głosowania na wymienioną z nazwy partię UPR/KNP/KORWiN jak i wyniki nawet powyżej progu wyborczego potrafiły chować w odpowiedzi "inne" wskazując z nazwy tylko wszystkie inne partie typu PiS, PSL, SLD, Nowoczesna, Teraz czy PO.

Media chodzą na sznurku polityków, służb i nie pozwolą na zbyt wielką dawkę prawdy.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 18-09-2019 09:48

Platformę czy Koalicję Obywatelską częściej popierają osoby praktykujące sporadycznie lub w ogóle niepraktykujące uczestniczenia w mszy świętej.
Ich liczebność w elektoracie KO rośnie.
Obecnie ponad połowę wyborców tej partii stanowią osoby, które praktykują tylko kilka razy w roku lub w ogóle nie uczestniczą w praktykach religijnych.

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Wybory 2019

Post autor: miniMe » 18-09-2019 14:02

orange pisze:
18-09-2019 09:48
Platformę czy Koalicję Obywatelską częściej popierają osoby praktykujące sporadycznie lub w ogóle niepraktykujące uczestniczenia w mszy świętej.
Ich liczebność w elektoracie KO rośnie.
Obecnie ponad połowę wyborców tej partii stanowią osoby, które praktykują tylko kilka razy w roku lub w ogóle nie uczestniczą w praktykach religijnych.
A cóż to za mądrość objawiona? Masz jakieś źródła na poparcie swoich "danych"?
Swoją drogą, to co piszesz (jeżeli okazałoby się prawdą) nie dziwiłoby mnie wcale. Skoro polski Kościół (jako instytucja) i PiS stanowią ściśle współpracujący blok, trudno się dziwić, że ludzie, którym nie podoba się działalność jednej części bloku, odwracają się od całości.
Obecnie w PL nie da się nie lubić PiS i w pełni popierać postawy prezentowane przez hierarchów polskiego KK, głównie dlatego, że postawy członków obu organizacji są z reguły takie same. Mówię tu głównie o reakcji na ujawniane stopniowo szambo związane z pedofilią wśród księży. Można ewentualnie zacisnąć zęby i uczestniczyć w obrzędach KK "pomimo" istnienia jego instytucjonalnej czapy. Ale jak długo?
W drugą stronę, jakbyś np. był ateistą, to z automatu nie jesteś godny być zwolennikiem PiS (a nawet prawdziwym Polakiem - według wielu wypowiedzi prezesa (the prezes) i jego podnóżków).

Może przeprowadź badania pt: "Udział procentowy zwolenników PiS wśród ofiar księży pedofilów i rodzin tych ofiar". Wyniki byłyby ciekawe.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 18-09-2019 14:35

"Może przeprowadź badania pt: "Udział procentowy zwolenników PiS wśród ofiar księży pedofilów i rodzin tych ofiar". Wyniki byłyby ciekawe."

Na pewno w końcu ten dramat, którzy byli molestowani w końcu ruszył i nie bądź taki miniMe prześmiewczy....
Nawet można by podziękować za film pana Sekielskiego, którego obraz przyczyni się do jeszcze surowszego potępienia przestępstwa pedofilii, na które nie może być miejsca w Kościele.
Tak sądzę.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 18-09-2019 16:04

Zresztą moje sumienie bardzo współczuje ludziom (dzieciom) poranionym psychicznie.
Na pewno Kościół zawiódł wiernych, którzy mu ufali, ale nie wszyscy tacy księża są.

Na pewno każdy powinien odpowiedzieć za swoje czyny, i to obojętnie czy jest osobą duchowną, nauczycielem, homoseksualistą czy pracownikiem firmy. Nie ma co stygmatyzować jakiejś grupy...
Każdy z nas ma coś na sumieniu i jeżeli zobaczymy na zło jakie każdy z nas wyrządził komuś w życiu (nawet przez głupią plotkę) to przestaniemy krytykować innych.
Za księży trzeba się modlić, to jest podstawa!

ODPOWIEDZ