Wybory 2019-2020

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Wybory 2019

Post autor: jamWilhelm » 19-09-2019 14:25

ptasior level light :) globo też trochę złagodniał :) jeszcze tylko andriu ;)

sory za off :)

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 19-09-2019 14:36

miniMe „Ja nie jestem "opozycja" ani "media…”
Jeśli nie jesteś opozycją to głosujesz zapewne na PIS!

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Wybory 2019

Post autor: miniMe » 19-09-2019 15:29

orange pisze:
19-09-2019 14:36
miniMe „Ja nie jestem "opozycja" ani "media…”
Jeśli nie jesteś opozycją to głosujesz zapewne na PIS!
Nie jestem opozycją w takim sensie, że nie należę do żadnej partii politycznej. A popieram partie obecnie znajdujące się w opozycji. To, że nie głosuję (i nigdy nie zagłosuję) na PiS, pisałem już chyba wyżej.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 19-09-2019 20:34

miniMe pisze:
19-09-2019 11:52
Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej (13 latka wielokrotnie gwałcona przez księdza). Towarzystwo wniosło kasację do SN od wyroku nakazującego im wypłatę odszkodowania. To jest to uznanie własnej winy i walka z pedofilią?
A nie jest to unikanie odpowiedzialności zbiorowej? Milion odszkodowania i dożywotnia renta zostały wypłacone zgodnie z wyrokiem sądu, trudno więc mówić o jakimś łagodnym traktowaniu księży przez wymiar sprawiedliwości. Sprawca też odsiedział wyrok w więzieniu. Co nie znaczy, że zakon może się nie czuć do tego stopnia odpowiedzialny, stąd odwołanie do SN.
miniMe pisze:Ja do tej pory nie słyszałem ze strony KK ani PiS żadnego stanowczego i kategorycznego potępienia tego zwyrodnienia. Co najwyżej coś w stylu "pedofilia jest be, aaalllleee >>i tu pojawia się litania wytłumaczeń: te dzieci tak się tulą, nikt nie jest bez grzechu, murarze też gwałcą itd<<. A w ogóle, to my się sprawie przyjrzymy i sami zdecydujemy czy ofiara mówi prawdę.
Był czytany list we wszystkich parafiach:
https://episkopat.pl/biskupi-do-wiernyc ... -krzywdom/
Chyba wymowa jest trochę inna niż piszesz.

Co do źródeł finansowania KK jak najbardziej się zgadzam. Swoją drogą ten popularny ostatnio temat zboczeń, to przecież nie jedyna wstydliwa karta, z której polski Kościół się nie rozliczył. Te kilkadziesiąt lat temu miał okazję stanąć w prawdzie w temacie współpracy agenturalnej duchownych z systemem komunistycznym. Ilu duchownych samych się przyznało do współpracy? Ilu odgórnie zlustrowano? Powstawały jakieś komisje i po jakimś czasie cichło. Aż tak wstyd było ogłaszać efekty?
miniMe pisze:
19-09-2019 11:52
Wybierając PiS, wybieracie również dalsze wtrącanie się biskupów w rządzenie Polską (wszelkie ustawy światopoglądowe: aborcja, związki partnerskie) oraz dalsze dojenie państwa przez Kościół (zarówno w ramach umów jak i poza nimi - vide Rydzyk).
Jest dalej niż się z pozoru wydaje. Przecież przez ostatnie 4 lata PiS nic nie zrobił nawet z tematem aborcji. Nie posunął się nawet o najmniejszy krok, jak spodziewane ograniczenie aborcji eugenicznej. Decyzją najwyższych władz zamrożono wszystkie inicjatywy w komisjach. PiS oczywiście gra na nutach wiary, ale mam wrażenie, że często traktuje to instrumentalnie. Wszystko co kojarzy się z bliską współpracą na pewno bardziej szkodzi KK niż PiSowi.

Ależ się rozbujał ten wątek wyborczy :)

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Wybory 2019

Post autor: miniMe » 20-09-2019 09:14

A nie jest to unikanie odpowiedzialności zbiorowej? Milion odszkodowania i dożywotnia renta zostały wypłacone zgodnie z wyrokiem sądu, trudno więc mówić o jakimś łagodnym traktowaniu księży przez wymiar sprawiedliwości. Sprawca też odsiedział wyrok w więzieniu. Co nie znaczy, że zakon może się nie czuć do tego stopnia odpowiedzialny, stąd odwołanie do SN.
Pozew dotyczył konkretnego zgromadzenia w ramach którego (i niejako w imieniu którego) działał ksiądz, który okazał się zboczeńcem. Nie całego Kościoła w Polsce. Analogia do odpowiedzialności firmy za pracownika/przedstawiciela przywołana podczas procesu wydaje się trafiona. Przecież ta dziewczynka nie przyszła do księdza, bo go poznała na FB, tylko na lekcji religii. Sąd to uzasadnia następująco:
"W uzasadnieniu wyroku, do którego dotarła gazeta, sąd stwierdził m.in., że Roman B. "wykorzystał swoją pozycję zawodową jako ksiądz" - poznał dziewczynkę na lekcji religii, zapraszał na plebanię, czyli do "miejsca służbowego".
"Gdyby nie uczył religii, gdyby nie był księdzem, to do jego spotkania z pokrzywdzoną w ogóle by nie doszło. Gdyby nie wykorzystał swojej funkcji księdza do zdobycia zaufania pokrzywdzonej, szkoda nie zostałaby wyrządzona" – podkreślił sąd."
Był czytany list we wszystkich parafiach:
https://episkopat.pl/biskupi-do-wiernyc ... -krzywdom/
Chyba wymowa jest trochę inna niż piszesz.
Wymowa jest może i właściwa (napisano to, co ich zdaniem wierni chcieli i musieli w danej chwili usłyszeć), ale biskupi, co do zasady, mają się dobrze, prawda?
Wszystko co kojarzy się z bliską współpracą na pewno bardziej szkodzi KK niż PiSowi.
Tu się zgadzam. Dla PiS kojarzenie z Kościołem i jego poparciem może być tylko korzystne, biorąc pod uwagę ilość zdeklarowanych katolików w Polsce. Kościół musi dokonać rachunku zysków i strat (korzyści z bliskiej współpracy z władzą vs. wplątywanie w politykę, która zawsze jest brudna).

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 20-09-2019 10:12

Niemcy tak Polsce zapłacą za wojnę jak Ruscy oddali wrak Tupolewa :-) Pamiętm jak holenderski samolot rozbił się w Rosji. Po tygodniu ciała ofiar i wrak samolotu jechały do Holandii. Sam widziałem jak jechali przez Niemcy. I co? Można? Można!
Chyba to oczywiste dlaczego nie od Rosji. Żądania musza być realne a w dzisiejszych warunkach jakie mamy nie ma szans.
A widzisz... Polska boi się Putina! Kilka dni temu była rocznica napaści ZSRR (wyzwolicieli) na Polskę. Pewnie, że nie ma szans, bo Putin Polskę i jej żądania pop...li...

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 20-09-2019 10:44

A tymczasem mamy aferę szpiegowską u boku Putina...w tajnej misji USA wycofały z Rosji ważnego agenta.
W nieujawnionej dotychczas misji USA w 2017 r. ewakuowały z Rosji jednego ze swoich agentów.
Według CNN powodem była obawa o bezpieczeństwo jednego z najważniejszych źródeł CIA, mającego kontakty na najwyższych szczeblach Kremla. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :P :P :P :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 20-09-2019 20:18

Nie tyle holenderski samolot rozbił się w Rosji, co raczej Rosjanie zestrzelili go nad Ukrainą. O ile jednak można tu bez wątpienia mówić o zabiciu kilkuset osób, o tyle nikt nie został za nie ukarany, chyba nawet nikt nie stanął przed sądem. Osobę ewentualnie odpowiedzialną, a przynajmniej mogącą znać szczegóły Ukraińcy przekazali niedawno Rosjanom. Cóż przy tym znaczy zwrot wraku i ciał.

Wydaje się, że PiS nastawia się nie tyle na reparacje, co na stale posiadany i przypominany element nacisku psychologicznego na Niemców i jednocześnie element rozgrywki wewnętrznej. Będzie wykorzystywany instrumentalnie tak długo, jak długo będzie potrzebny, podobnie jak ze śledztwem smoleńskim czy komisją smoleńską, które kiedyś wałkowano non stop, a już dawno zniknęły z mediów. Po prostu PiS przekalkulował, że to się już nie opłaca, nawet miesięcznice spełniły swoje zadanie i zostały wygaszone.

A wracając do lokalnych wyborów mamy dwa materiały z tarnobrzeskim kandydatem Konfederacji:





W wywiadzie błąd - Liroy tym razem działa przeciw Konfederacji, a nie w jej ramach.
Za to dobre pytanie redaktora WP odnośnie inwestorów prywatnych, którzy powinni się pojawić, jeśli jest potencjał na zyskowne wykorzystanie wód siarkowych. Projekt nawet był na liście ministerialnej przewidzianej do partnerstwa publiczno-prywatnego i co? I nic. Skoro nikt nie chce zainwestować w to swoich pieniędzy, to zainwestujmy nasze? Podobne pytanie stawiałem kiedyś WZ na facebooku i podobnie jak pytający nie dostałem konkretnej odpowiedzi.

Pewien lokalny polityk, który przewijał się kolejno w lewo przez PO, Nowoczesną, Wiosnę, a obecnie popiera listę SLD, skomentował film kandydata WZ na facebooku słowami "Trudno głosować na faszystowskie ugrupowanie". Oczywiście że trudno, ale na szczęście istnieje jedno ugrupowanie wolnościowe, liberalne, kapitalistyczne, które jako takie stanowi całkowite zaprzeczenie idei faszystowskich.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 21-09-2019 09:16

Już 2 lata radny Witold Zych kieruje opiniodawczo-doradczą komisją do spraw wykorzystania wód siarczkowych.
Co się przez ten okres wydarzyło w tym temacie?
Nikt nie chce zainwestować w taki interes, który może być dla naszego Tarnobrzega bardzo cenny/promocyjny/marketingowy/turystyczny?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 21-09-2019 09:55

"Nie tyle holenderski samolot rozbił się w Rosji, co raczej Rosjanie zestrzelili go nad Ukrainą..."

W katastrofie samolotu malezyjskich linii lotniczych na wschodzie Ukrainy zginęło 298 pasażerów.
Maszyna rozbiła się na terenie kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów.
Boeing został zestrzelony przez Rosjan.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 21-09-2019 11:15



Kandydatki PO na bazarze.
Zastanawia mnie decyzja PO-KO o wystawieniu kandydatki Błądek.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory 2019

Post autor: dino » 21-09-2019 11:54

Niemożliwe!
Tuż za miedzą!
Po drugiej stronie Wisły!
;-)
Wicemiss świata startuje z Konfederacji
;-)
;-)
Świat jest piękny!
Polska jest piękna!
I Polka jest piękna!
I do tego po PRAWEJ STRONIE ŚWIATA ;-)

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 21-09-2019 12:28

O! To już nie tylko fotoszop jak w przypadku jednej z naszych dawnych kandydatek.

Zostawiając ze smutkiem kandydatkę Konfederacji wracam chwilowo do p. kandydatki Lidii Błądek.
Poniżej jej banery wyborcze:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Popatrz jak wszystko szybko się zmienia :)

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Wybory 2019

Post autor: cenzor » 21-09-2019 20:01

śmiechu warte tylko aby załapać się do koryta nie ważne z jakim ugrupowaniem a poglądy dostosowuje do sytuacji i partii którą panią wystawia

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Wybory 2019

Post autor: encore » 21-09-2019 21:07

Są kandydaci dla których nie jest tak ważna lista, partia, program cz ideały. Dla nich liczy się jak najbardziej biorące miejsce na liście. Do Senatu ma odrobinkę większe szansę większe niż z jakiejś 4ki do Sejmu.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Wybory 2019

Post autor: zbyry » 21-09-2019 21:54

Nie cierpię ludzi bez idei, szczególnie pchających się do polityki. Nie mają zdania, wyrazistości, jaj albo twardego łona.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 21-09-2019 23:54

encore pisze:
21-09-2019 21:07
Do Senatu ma odrobinkę większe szansę większe niż z jakiejś 4ki do Sejmu.
Szanse chyba takie same. Zerowe :) Nie sądzę, żebyśmy mieli inną senator niż Sagatowską.
Nie mamy do senatu wymogu startu z poparcia dużych komitetów, dziwię się, że nie ma więcej kandydatów. Żadnego faceta i nikogo z Tarnobrzega.

A najśmieszniejsze, że są to dokładnie te same trzy panie, które kandydowały 4 lata temu!
Jaki mieliśmy wynik?

1 Lidia BŁĄDEK Komitet Wyborczy Wyborców Razem z Lidią Błądek 28638 - 22.39%
2 Marzena KARDASIŃSKA Komitet Wyborczy Wyborców "Kukiz'15" 30261 - 23.65%
3 Janina Zofia SAGATOWSKA Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 69029 - 53.96%

A co do powiązań KK i PiS :)
Prymas Wojciech Polak o słowach Jarosława Kaczyńskiego: Nie mają nic wspólnego z nauczaniem Kościoła
https://wiadomosci.wp.pl/prymas-wojciec ... 499458689a


I na koniec - mamy spot jedynki Konfederacji, na początku m.in. widok z lotu drona na Tarnobrzeg.


dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory 2019

Post autor: dino » 22-09-2019 08:37

Pani w szkole w pierwszej klasie prosi ucznia, synka działacza PiS, aby policzył do 10. Jasio wylicza 1,2,3,5,6,7,8,9,10.
-Jasiu, coś pomyliłeś. Tam powinno być 4.
- W telewizji powiedzieli, że nie można mówić o tej liczbie.
- A dlaczego?
- Bo pod liczbą 4 są ci co mówią o liczbie 447.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 22-09-2019 11:38

Pojawił się programowy spot Konfederacji:



A lokalnie mamy relację z wizyty jedynki POKO w Tarnobrzegu



Można też zapoznać się z programem wyborczym KWW SLD:

https://lewica2019.pl/images/media/Program_Lewicy.pdf

Skąd KWW SLD planuje wziąć pieniądze na obietnice wyborcze? Najwięcej z rezygnacji z zakupu myśliwców F-35 i rezygnacji z budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. A dopiero czytałem, że nie mamy zabezpieczonych żadnych środków na zakup F-35, a teraz okazuje się, że te "żadne środki" mają być głównym finansowaniem obietnic Lewicy :)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 22-09-2019 21:19

Jest dzisiejsza prognoza od Palade. Wyniki bardzo stabilne, co zmniejsza szanse na jakieś szokujące przetasowania.
Poparcie, przełożenie na wyniki i chyba ostatnia nadzieja opozycji - Senat.






ODPOWIEDZ