Wybory 2019-2020

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 22-08-2019 16:45

Kampania wyborcza rozpoczęta:



Od razu może dopowiem, że o potrzebie posiadania posła z Tarnobrzega pisałem na dużo wcześniej zanim KK zaprezentował hasło. Podobnie jak mój niedawny tekst o możliwościach i warunkach posiadania posła :) Nie ma też nic wspólnego z anonimowymi komentarzami w innych miejscach, chociaż czasem może się wydawać że brzmią podobnie.

Dobrze przynajmniej że hasło nie brzmi "poseł z Tarnobrzega", bo pamiętam jak Jan Maria Rokita reklamował się hasłem "premier z Krakowa" i mu nie wyszło. Zresztą podobnie jak z Inicjatywą 3/4.

Uzupełnienie;
Obejrzałem w końcu materiał i już wiem, że KK powtarza błąd z poprzedniej kampanii. Mamy długie konferencje, na które prawie nikt nie ma czasu, nawet jeśli pojawiają się w nich konkretne informacje. Tymczasem DB w kampanii miał głównie krótkie tematyczne i dość ogólne filmiki, wykonane profesjonalnie. Nie mówię, że to miało decydujący wpływ na wyniki, ale na wizerunek pewnie tak. Za długo, za dużo słów, przegadane.

Oni_cię_kochają
Posty: 27
Rejestracja: 10-05-2019 09:28

Re: Wybory 2019

Post autor: Oni_cię_kochają » 23-08-2019 09:12

Niestety , jesteśmy we wspólnym worku wyborczym z takimi rekinami jak Rzeszów , czy nieco większymi od nas (miasto+powiat) - Mielec i ST.Wola.
W jedynie słusznym kapitaliźmie - zwycięzca bierze wszystko ->takie święte prawo systemu.
Zwycięzcy , nie dość że zgarniają co lepsze inwestycje , to jeszcze w walce o teren , środkami politycznymi niszczą nielubiane sąsiedztwo.
Gorzej już być nie może - pozostajemy w najgorszym z możliwych położeń -> w strefie wpływów żarłocznej , a uwielbianej przez PIS - ST.Woli.
Królowa płn. Podkarpacia może być tylko jedna , ale od pd. - wice-królowa - z marszałkiem województwa.
Im więcej głosów oddamy PISowi , tym silniejsza pętla wokól nas.
Nie widzę wyjścia z tej sytuacji , bo rządzący to cyniczni gracze ze świętościami na sztandarach , a więc i na litość liczyć nie możemy.
A może ktoś jakoś rozjaśni to moje czarnowidztwo ?

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 23-08-2019 10:51

Konstytucyjny rozdział Poaństwa od kościoła :-)
Zaloty partyjno-kościelne

Immunitet dla księży, katolickie paszporty i hojne dotacje dla kościelnych instytucji – politycy PiS wiedzą, jak wielką siłą jest w Polsce Kościół i obłaskawiają duchowieństwo. Zwłaszcza gdy zbliża się kampania wyborcza.

Żadne reklamy ani spoty wyborcze nie trafią tak do serc suwerena, jak słowa padające w niedzielę z ambony. Karnawał kręci się pełną parą od kampanii wyborczej sprzed czterech lat. Teraz tańce godowe znowu przybrały na sile. Politycy PiS klęczą, modlą się, biorą udział w mszach i pielgrzymkach, obściskują się z biskupami i ojcem inkasentem. Gdy ktoś ośmieli się choćby pisnąć złe słowo na któregoś z katolickich hierarchów, rozpoczyna się nagonka na niego.

Złota struga pieniędzy płynie z kas państwa do Kościoła. Niemal 160 mln zł kosztował podatników w 2017 r. Fundusz Kościelny, z którego finansowane są składki emerytalne i zdrowotne duchownych. Szacuje się, że w 2018 r. pieniędzy było znacznie więcej. Z kolei sama tylko fundacja ojca Rydzyka dostanie w tym roku decyzją Glińskiego od polskich podatników 117 mln zł…

Autor Marianna Rolla

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 23-08-2019 11:54

KoalicjoEuropejska jeśli tak bardzo nienawidzisz Kościoła Katolickiego to może sobie pomyśl czy warto innych, wierzących obrażać.

Ktoś mógłby się zapytać, czego właściwie szukam w Kościele?
To proste: szukam Boga. Szukam Go, bo Go potrzebuję. Potrzebuję Boga, potrzebuję Jego miłości.
Widzę Go jako tego który jest dobry, łagodny, ciepliwy, pełen łaski, miłosierdzia.
Dla mnie Kościół jest miejscem gdzie mogę z ufnością przybliżać się do Boga doświadczając tego wszystkiego, pomimo że wiem, że Go nieraz zawodzę.
Fascynuje mnie Bóg, który kocha mnie pomimo tego jaki jestem beznadziejny.
Mogę napełniać się radością pochodzącą od samego Boga.
Mogę doświadczać pokoju w tym pełnym niepokoju śwkecie.
Mogę patrzeć z nadzieją w tym świecie pełnym beznadziei.
Nie ma innego schronienia niż Bóg.
Nie ma innej nadziei niż Bóg...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 23-08-2019 16:33

Na Podkarpaciu Konfederacja bez zmian.
Jedynką, podobnie jak w wyborach do Parlamentu Europejskiego, został Grzegorz Braun.
W sumie nic dziwnego - w maju uzyskał aż 33072 głosy.



A co do wcześniejszych odlotów z tematu, wybieramy spośród tego co mamy. Nie z 8 lat i księży, ale ograniczonej liczby osób kandydujących w naszym okręgu.
I o ile w PiS jest jeden kandydat i jasna sytuacja, o tyle w POKO tarnobrzeski lider PO i szef lokalnych struktur partii, do wyboru: (strzelił focha/uniósł się honorem) i zrezygnował z kandydowania, a według Gawlika również z członkostwa w partii.
Powód? "Niezatwierdzona" inna kandydatka z Tarnobrzega. Nie wygląda to poważnie. Ale automatycznie rosną szanse pp. Zych, Pitry i Paluch.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 23-08-2019 16:49

To akurat był cytat z którym całkowicie się zgadzam. Dobra nie ten temat, ale zapytam: dlaczego Bóg kazał nawracać na siłę pogan i przelewał przy tym krew niewinnych ludzi? Co nie? Wyprawy krzyżowe, Św. Inkwizycja Jeśli Bóg jest schronieniem, to dlaczego nie schronił milionów niewinnych ludzi, którzy ginęły podczas wojen?
Nikogo nie obrażam, ale za rządów Twojej jedynie słusznej partii tak jest. Nigdy tak się nie działo, żeby rząd pakował kasę w kościół a dokładniej w Rydzyka. Tyle ludzi żyje w nędzy i na skraju ubóstwa a ten buduje świątynie za miliony zł. Jeśli będę chciał się pomodlić, to zrobię to gdziekolwiek i nie muszę jechać do Torunia czy do Lichenia.
Temat jest o wyborach a Czarnecki przerobił się na księdza i głosi kazania a księża trąbią z ambon żeby na PiS głosować, bo pisuary im w dupę włażą i odwrotnie.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 23-08-2019 17:02

Robi się ciekawie

Jeden sondaż, gdzie PiS traci władzę wiosny nie czyni, ale wystarczył, aby prokuratura wyznaczyła pilne (na wtorek) przesłuchanie lekarzy, którzy robili sekcje zwłok Kosteckiego. Jeszcze jeden, a może i śledztwo w sprawie wież ruszy z kopyta?

Obrazek

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 23-08-2019 17:15

KoalicjaEuropejska pisze:
23-08-2019 16:49
pisuary im w dupę włażą
Skup się proszę na temacie wyborów, nie wybieramy proboszcza w tym roku. Postaraj się również proszę nie używać obraźliwego słownictwa. Można napisać to samo, ale przyzwoitym polskim językiem, np. "PiS jest na ich usługach".

A co do sondażu TVN w cale nie jestem pewien czy po przeliczeniu na mandaty i możliwe koalicje wyjdzie że PiS traci władzę.
Jaki stabilny układ koalicyjny miałby większość?

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Wybory 2019

Post autor: cenzor » 23-08-2019 20:49

Rezygnacja Potańskiego przyjęta strukturami PO w TBG do czasu wyborów pokieruje Pitra, razem z Potańskim szeregi partyjne opuściło też kilku innych działaczy, start do sejmu B. Zych zaproponował szef struktur wojewódzkich Gawlik z pominięciem opinii miejskiego zarządu.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Wybory 2019

Post autor: encore » 24-08-2019 00:40

Tak czysto statystycznie to ilu członków ma PO u nas w mieście? Więcej niż 50 łącznie we wszystkich kołach?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 24-08-2019 08:41

Ja się zawsze zastanawiałem czemu to było kilka osobnych, żeby nie powiedzieć konkurujących kół.
Chyba nigdy nie było u nas zgody w strukturach miejskich, a z drugiej strony nie było wyrazistego lidera, który by to wszystko pociągnął. Wychodziło to chociażby w kolejnych wyborach prezydenckich. Raczej mieliśmy szyszki w drugim szeregu, którym nie w głowie było prezydentowanie.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 24-08-2019 10:51

admin pisze:
23-08-2019 17:15
KoalicjaEuropejska pisze:
23-08-2019 16:49
pisuary im w dupę włażą
Skup się proszę na temacie wyborów, nie wybieramy proboszcza w tym roku. Postaraj się również proszę nie używać obraźliwego słownictwa. Można napisać to samo, ale przyzwoitym polskim językiem, np. "PiS jest na ich usługach".

A co do sondażu TVN w cale nie jestem pewien czy po przeliczeniu na mandaty i możliwe koalicje wyjdzie że PiS traci władzę.
Jaki stabilny układ koalicyjny miałby większość?
To nie jest żadne obraźliwe słownictwo a to napisałeś nie odzwierciedla tego co ja napisałem. PiS nie traci władzy w tym wypadku a KO musi znaleźć koalicjanta aby PiS nie mógł rządzić samodzielnie. Badanie Kantara z czwartku 22 sierpnia łapie spadek poparcia dla PiS, co jest zapewne skutkiem afery z "hejterską kastą" Piebiaka-Ziobry. 39 proc. dla Kaczyńskiego (217 mandatów) nie starcza na dalsze rządzenie, chyba że z Konfederacją Korwina i narodowców. Opozycja w układzie 3 sił ma poparcie aż 47 proc., ale do sejmowej większości brakuje jej 2 mandatów

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Wybory 2019

Post autor: encore » 24-08-2019 11:03

prędzej z partią o najwyższej zdolności koalicyjnej, tj. PSL/Kukiz.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 29-08-2019 16:51

Na listach POKO w naszym okręgu dalej wielkie zamieszanie.

Były poseł SLD Tomasz Kamiński dostał 19 miejsce na liście, ale ostatecznie zdecydował, że takie miejsce go nie satysfakcjonuje i zrezygnował.
Podobnie zachował się Krzysztof Feret z Nowoczesnej, który miał na liście 14 miejsce. Doliczając Bogusława Potańskiego i Tadeusza Ferenca, wychodzi że z trzydziestoosobowej listy POKO wycofały się już 4 publicznie ogłoszone nazwiska.

Okazało się też, że kandydatem POKO do senatu będzie dr Lidia Błądek. Jeszcze jedna zmiana?

olekko
Posty: 1776
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Wybory 2019

Post autor: olekko » 29-08-2019 18:39

Obrazek

Panie Kamilu, o interpunkcji to Pan słyszał?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 30-08-2019 19:46

Dostałem poprawione :)

Mamy pierwszy wywiad kandydacki:


olekko
Posty: 1776
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Wybory 2019

Post autor: olekko » 30-08-2019 20:24

I od razu lepiej! :)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 31-08-2019 09:42

I kto się tego spodziewał? Andrzej Szlęzak jedynką u Liroya, z ugrupowania "Skuteczni".
Przeszedł tam również niedawny tarnobrzeski kandydat Konfederacji do PE Krzysztof Stelmach.



To już wszystkie listy, czy jeszcze Kolonko z Revolucją zaskoczy?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Wybory 2019

Post autor: encore » 31-08-2019 15:41

Tego się po Andrzeju Szlęzaku nie spodziewałem, że stanie w jednym szeregu z Kają Godek.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Wybory 2019

Post autor: dink00 » 31-08-2019 17:52

Do kiedy jest termin dostarczania podpisów?
Bardzo ciekawy jestem ile ostatecznie komitetów będzie miało szansę na start ogólnopolski.

ODPOWIEDZ