Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
andriu81
Posty: 1453
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: andriu81 » 10-01-2019 23:26

Media i organizacje pozarządowe alarmują ,nawet 210 tys dzików może zostać wybite. Należy dodać że wcale nie chodzi zaspokojenie głodu,wszak sklepy mięsne stoją pełne i nikt w tym kraju nie głoduje. Tu chodzi o rzeź dla rzezi.
Myśliwi właśnie dostali smsy że dzik to wróg numer 1 i trzeba wszystkie co do sztuki wybić.
Oczywiście od dawna krążą mity i bajeczki o ASF i to samo było rok temu z puszczą białowieską ,wtedy był problem z kornikiem drukarzem,teraz z ASF. To samo lekarze weterynarii robią ze świniami w gospodarstwach,masowo mordują i to nie ma nic wspólnego z łowiectwem ,z polską tradycją.
Najciekawsze jest to że między innymi w Telewizji Trwam goszczą osoby z ministerstwa,też różni naukowcy którzy za wszelką cenę starają się uzasadnić taką akcję i jakoś w tym wypadku 5 przykazanie idzie w niepamięć,nikt się nie sprzeciwia. Samo mordowanie zwierząt jest bestialstwem. Wszak tyle się mówi o przepełnionych schroniskach dla psów ,gdzie żyje raptem 100-200 sztuk i nie ma co zrobić,ktoś musi sie opiekować,doglądać ,wyprowadzać. Tyle się mówi o szacunku wobec zwierząt.A tymczasem tutaj bez żadnych skrupułów lekarze weterynarii wraz z ministrem środowiska wydają wyrok,że uśmiercą 200000 sztuk i to natychmiast.
To może dzisiaj dziki,jutro jutro psy,pojutrze koty,gołębie. Może zróbmy drugą Ukrainę,Rumunię,będziemy promować bestialstwo,przemoc ,będziemy wszystko mordować ,bo znajdziemy sobie jakieś zagrożenie,uroimy jakąś pandemię.
Uważam że społeczeństwo powinno rozpocząć protesty i jak najszerzej nagłaśniać tę sprawę i dementować paranoiczne argumenty ministerstwa środowiska. Dla przypomnienia masowa egzekucja ma sie rozpocząć 12 stycznia.

Więcej informacji
https://oko.press/totalna-oblawa-na-dzi ... wszystkie/

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 13876
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: admin » 11-01-2019 00:16

Poczytaj świeży tekst, wszystko powinno się rozjaśnić.
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/ministe ... -w/stz5cqt

Dobrze, że na okopressie chociaż już nie piszą, że każdy dostanie za dzika 650 zł, jak twierdzili na początku.

Generalnie:
210 tysięcy (a może 185 tysięcy jak mówi minister) to mniej niż zwykle, z czego 168 tysięcy już w tym roku zabito. Zaskakujące, nie? Czemu zatem do tej pory temat nie był nagłośniony?
Odstrzał sanitarny obejmuje podobno teren trzech województw granicznych, zagrożonych ASF, a nie całego kraju.
Wspominasz o Ukrainie i Rumuni, ale czy zdając sobie sprawę, że w zeszłym roku w Niemczech zastrzelono ponad 800 tysięcy dzików, chociaż ASF jeszcze tam nie dotarła? Taka profilaktyka, zresztą zalecana przez organizacje europejskie.

Nie ma co nagłaśniać, bo sprawa jest aż nadto nagłośniona, chociaż w podejmowanych działaniach nie ma nic niezwykłego.
Czy to nie zaskakujące, że rok, czy dwa lata temu nie było widać obrońców dzików?

Nie mówię bynajmniej że strzelanie do zwierząt jest ok. Na szczęście nigdy nie musiałem, ale pewnie miałbym duży problem z zabiciem jakiegokolwiek ssaka. Ale tym razem jest to zawodowo zorganizowane polowanie z nagonką. I nie jest to polowanie na dziki.

andriu81
Posty: 1453
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: andriu81 » 11-01-2019 00:40

Najśmieszniejsze że większość ludzi nawet nie zna smaku dziczyzny, mało kogo stać na ten luksus,siąść przy ognisku,upiec mięso z dzika, zaprosić gości, zrobić grila.Jeśli ten dzik ma zginąć to na pożywienie.Bo przecież nie jest chory,żeby go mordować bez powodu. Ale gdzie tam,oni wymordują 210 tys,a ludzie którzy nigdy dziczyzny nie jedli,nadal nie zjedzą i zakopią w dole,zjedzą robaki. Tak działa nasza zas..ana unia eurpejska,taką wolność daje,tyle mamy pożytku.
A poza tym rozwiązanie najgorsze z możliwych. Gdzie dochodzi do kontaktu dzików z trzoda chlewna? Czy dziki przenoszą asf na świnie poprzez bezpośredni kontakt? Przecież to oczywiste bzdury! Większe zagrożenie stanowią myśliwi i brak higieny wśród tychże oraz odstrzał dzików głównie w środku kompleksów leśnych, a nie tam gdzie jest to najbardziej wskazane czyli na obrzeżach lasów i dzików wychodzących na pola czy wchodzących do miast. No ale najlepiej wytepic niemal całą populację i zachwiac równowagę w lasach. Namnozy się szkodliwego robactwa i myszy, a wtedy okaże się jakie to dziki są pożyteczne. Oby tylko nie poniewczasie...

kuna
Posty: 66
Rejestracja: 08-03-2017 13:37

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: kuna » 11-01-2019 00:49

Z dzisiejszego popołudnia: Minister wydaje nowe zalecenia, Myśliwi wydają oświadczenia i odcinają się od sugestii wybijania ciężarnych loch...trzeba nagłaśniać, bo gołym okiem widać, że sprawa jest wyciszana i że z niektórych wcześniejszych "zaleceń" aparat władzy się wycofuje...

Jakaś część myśliwych być może nie przyłoży do tej rzezi ręki, ale na pewno będą i tacy co się skuszą...

Na naszym obszarze i w okolicy jak czytamy na stronie Koła Łowieckiego "Ryś" przy Jednostce Wojskowej w Nowej Dębie:
" Zarząd Koła Łowieckiego Nr 197 „RYŚ” przy JW. 2090 w Nowej Dębie zgodnie z zaleceniami Ministra Środowiska w związku z występowaniem wirusa ASF przystąpił do realizacji wspólnie z innymi Kołami Łowieckimi polowań zbiorowych tzw wielkoobszarowych celem redukcji populacji dzików i zaplanował cztery dodatkowe polowania zbiorowe w miesiącu styczniu 2019 r.".
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... GWkQzQByWw

Czyli nasza okolica ( Cygany, Chmielów, Stale itd.) będzie w sobotę ostrzeliwana. I to przez koło działające przy JW. Mocne nieprawdaż?

Każdy strzał to potencjalna śmierć - i czy w ramach tej akcji, czy każdego innego "zwykłego" polowania - to nieludzkie. Do istot bezbronnych. Naszych braci mniejszych.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 13876
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: admin » 11-01-2019 07:16

A gdzie pojawiły się sugestie wybijania ciężarnych loch? Minister tak mówił, albo PZŁ? Czy tylko Internet?

O! Dzięki za linka. Czy pod listem podpisany jest dawny kandydat na prezydenta Tarnobrzega, czy tylko tak samo się nazywa? :o
Rok-dwa-pięć lat temu w styczniu nie było takich polowań na dziki?

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1194
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: kermit » 11-01-2019 09:57

Polecam posłuchać. Dzisiejsza rozmowa z Jedynki.
https://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/2244233

Kolejna debilna i wymyślona afera. Kto takie coś tworzy? A kto potem coś takiego powiela? Naprawdę myślenie jest takie problematyczne?

I jeszcze kilka linków
Komisja europejska popiera plan odstrzału dzików i popiera polskie władze
https://rmf24.pl/fakty/swiat/news-komis ... Id,2777656

800 tys dzików odstrzelonych za naszą wschodnią granicą w walce z ASF
https://www.o2.pl/artykul/niemcy-rekord ... 558811265a

Proponuje nie robić nic i poczekać aż choroba zarazi całą populację dzików i to wtedy będzie spoko. Obrońcy praw zwierząt.

jamWilhelm
Posty: 661
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: jamWilhelm » 11-01-2019 11:31

a trutke na szczury w piwnicy można posypać? Odkomarzanie w tym roku będzie?
Ale szyneczka pychotka prawda?!

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1194
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: kermit » 11-01-2019 11:41

Schabowego zjeść ze smakiem a potem iść protestować przeciwko nieludzkiemu bestialskiemu mordowi niewinnych zwierząt.
Do tego jeszcze dodajmy ochronę życia niepoczętego dzika, którego locha być może ma w sobie. To nie jest zlepek komórek. To istota żywa!

kuna
Posty: 66
Rejestracja: 08-03-2017 13:37

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: kuna » 11-01-2019 12:40

Wybijanie ciężarnych loch jest zalecane, bo na zdrowy nawet rozum jak się taka oprosi, a jest zarażona to wiadomo, że choroba się zwielokrotni.
A teraz niby to się z tego aparat władzy wycofuje, bo jest krzyk. Bo jak to nie krzyczeć? Skoro do dzików można strzelać przez cały rok, no to można. Etyka myśliwych? Jaka etyka???Przecież to pojęcia a`priori się wykluczające.
Komentarze w stylu obrony życia niepoczętego dzika są poniżej pewnego poziomu, więc zigonoruję.

Ale wracając do tematu - to jest dyskusja prowadząca donikąd - czy wybijać ciężarne, czy nie ciężarne - jak to myśliwy niby oceni?
To jest ogólnie rzecz biorąc dramat, że w XXI wieku walka z chorobą jest prowadzona przy pomocy rzezi i tu jest problem.
Bo nie chce się egzekwować przepisów o bioasekuracji, bo prościej iść i postrzelać. Przecież to nie dzik wchodzi co chlewni tylko człowiek.
Wczoraj minister rolnictwa w Trójce stwierdził, że jeszcze na dodatek to dziadostwo przenoszą i gryzonie i muchy...no to czekam kiedy zaczną strzelać do mysz i much.A czemu nie?
To pokazuje paranoję, a że lobby myśliwskie jest przepotężne wszędzie - i w naszym mieście ( pewnie jakbyśmy to zobaczyli listę myśliwych, to byłoby pokaźne grono osób powszechnie znanych, piastujących stanowiska) i w Polsce i w UE, no to mamy to co mamy.
Każdy strzał to potencjalna śmierć, Jak ktoś strzela to zabija.Tyle. I z tym się dobrze czuje.
Ja się z tym nie zgadzam i to potępiam. To jest chora tradycja,a wynika tak na prawdę z kompleksów.

kuna
Posty: 66
Rejestracja: 08-03-2017 13:37

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: kuna » 11-01-2019 13:45

I jeszcze link do poczytania.
Większość loch jest prośna. Ale tylko do końca stycznia w myśl prawa łowieckiego można prowadzić zbiorowe polowania. Potem już nie. No i masz Adminie odpowiedź, gdzie są sugestie strzelania do ciężarnych loch. Jest to paskudna, przewrotna akcja.

https://tvnmeteo.tvn24.pl/r/news/wieksz ... 82503.html

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1194
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: kermit » 11-01-2019 13:48

Locha jest ciężarna w określonych okresach, gdzie wtedy nie są zalecane polowania na dziki (a może zabronione? Nie wiem).

Dlaczego kuna mówisz jakieś rzeczy niepoparte faktami. Aparat władzy wycofuje się? Z czego? Jak już to dementuje brednie wyssane z palca. Polowania były, są i będą. Jedyne zalecenie było aby teraz przeprowadzić w tym samym czasie, aby wypłoszone zwierzęta nie przemieszały się.

A co ty kuna zrobiłeś/aś dla populacji dzików? Co zrobiłeś w lesie dla tych zwierząt? Wierz czy nie, ale te same osoby, które stzrelają do tych zwierząt dbajo też o ich dobro i o zasobność populacji, aby nie była za niska i za wysoka. Gdy myśliwi przestaną strzelać do dzików zaczną zabijać ich rolnicy - ale łopatą i widłami. Odstrzał zwierząt jest konieczny. Nie widzę różnicy między zabiciem dzika w lesie a zabiciem świni w rzeźni.

I to nie jest chora tradycja wynikająca z kompleksów.
Mięsa też nie jesz?

andriu81
Posty: 1453
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: andriu81 » 11-01-2019 16:26

Widziałem dziś ministra Kowalczyka w TVP Info ,swoją rogą kawał sk...yna ,jak pięknie opowiadał o mordowaniu dzików ,w taki subtelny sposób i jak uspokajał, że wcale nie wszystkie że kilka ale wszystkie w jednym czasie,w wybranych powiatach,co mu się przyśniło że tam jest ASF,czyli wcale nie chodzi o sezon 2018/2019 tylko o pogrom. Tak mi się przypomniało, jak miała nadejść II Wojna światowa to Niemcy ,Hitler i jego partia równie pięknym języku mówili do społeczeństwa o konieczności zachowania czystości rasy, o przeludnieniu o potrzebach społecznych,ekonomicznych i tak zdobyli poparcie doszli do władzy.
Pan Kowalczyk, jeszcze gorszy od Szyszko ,wielki miłośnik przyrody,natury,przyjaciel zwierząt,roślin właśnie udziela cichego przyzwolenia na ten barbarzyński akt który ma się odbyć w polskich lasach. Jak nigdy nie popierałem gazety wyborczej i podobnych mediów, tak tym razem mają plusa że mówią prosto w twarz jak jest i nazywaja rzeczy po imieniu.
A jeśli chodzi o rolników,a jak najbardziej niech zabijają i niech sobie zabiorą na mięso. Dlaczego nie? Dajmy ludziom wolność,niech SAMI GOSPODARUJĄ ZASOBAMI NATURALNYMI. Dzik wchodzi na działkę? proszę bardzo masz broń,możesz sobie odstrzelić i zabrać. To tak jak z łowieniem ryb, ile złowisz ,tyle twoje ,więcej nie wykorzystasz. Ale urządzenie zasadzki w lasach,by zrobić pogrom na całą populację dzika i nie wnikajmy w szczegóły czy wraz z lochami ciężarnymi czy bez,bo to nie jest najistotniejsze. Mięso jem ,chociaż nie stać mnie na zbyt wiele,gdyż mieszkam na tutejszym za..piu.
Ale zasada w przyrodzie jest taka że zabijamy DLA POŻYWIENIA. A pan minister środowiska Kowalczyk wielki miłośnik przyrody,wcale NIE POWIEDZIAŁ co będzie z mięsem z dzika,jeśli wybijemy za dużo. Ani słowa. Czyżby zapomniał? Ależ skąd! Reguła jest jak za czasów zaborów ,że oddajesz płody rolne państwu ,a żeby zjeść musisz zapłacić. Takie popier..one prawo ktoś tu wymyślił. Czyli z jednej strony zakazują polowania na dziki tym którzy potrzebują mięso,a z drugiej strony nakazują masową egzekucje. Na pewno Hitler i Stalin bardzo się cieszą że mamy takich ministrów,takich inspektorów weterynarii, to ich potomkowie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 13876
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: admin » 11-01-2019 17:13

U myśliwych, wiadomo, jest specyficzne podejście. Etyka, ale i estetyka (wiem niestety jak to jest, bo trafiła nam się kiedyś na zajęciach ciężarna szczurzyca do sekcji) swoją drogą, ale wiadomo, że w interesie myśliwych na pewno nie jest wybicie całej populacji jakiejkolwiek zwierzyny.
Jeśli strzelaliby do loch w tym okresie, to za jednym strzałem pozbywaliby się ze swojego obwodu pewnie z 10 dzików w przyszłym sezonie, nie mając z tego pożytku. Obojętne czy jako ich "pożytek" przyjmiemy zdobycie mięsa, czy samą przyjemność strzelania.

Trafiłem na info, że strzelanie do loch było dofinansowane już 2 lata temu, a skorzystano z tego w... 250 przypadkach w skali kraju.

Różnie możemy oceniać rolę dzików w ekosystemie, rolę myśliwych w regulacji pogłowia zwierzyny, czy wpływ liczebności dzików na rozprzestrzenianie ASF. Właściwie tylko drugie jest uznaniowe, pierwsze i trzecie naukowe, ale przecież każda strona znajdzie "swoich" naukowców.

Pierwszy eksperyment myślowy, który mi przychodzi do głowy, to wprowadzenie zakazu polowania na dziki, czego pewnie wielu obecnie nakręconych by się domagało. Jeśli zatem mamy te ćwierć miliona dzików, dzik żyje zwykle kilkadziesiąt lat, pogłowie rośnie w tempie nawet ponad 200% rocznie, stale odstrzeliwujemy kilkaset tysięcy osobników rocznie, a mimo to mamy ich tyle samo lub coraz więcej, to ile dzików mielibyśmy w Polsce po 5 latach od zaprzestania strzelań? Wyszło mi, że więcej niż ludzi. Nawet 40 milionów osobników. Fajnie. Powszechne zdziczenie :)

Może by wcześniej zabrakło żołędzi, albo śmieci ludzkiego pochodzenia, albo wzrosłaby bardzo liczba drapieżników polujących na dziki (wilki?), a może wszystkie byłyby rozjechane na drogach. A co na to by powiedzieli rolnicy, którzy już przy obecnym poziomie zdziczenia mają spore straty w uprawach kukurydzy i ziemniaków itp?

To co mi przychodzi do głowy jako pierwszy krok, to zakaz dokarmiania dzików. Nie wiem na ile im to zaszkodzi i czy bardziej humanitarne jest "redukowanie" od kulki, czy z głodu, ale jeśli dzików jest za dużo, to na początek wystarczy zaprzestać sztucznego dokarmiania. Manipulant mógłby dodać, że środki na tą karmę, albo te buraki, czy coś tam, dać głodnym dzieciom i jeszcze by przeliczył ile dzieci można by za to wykarmić. Taki punkt chyba nie budzi kontrowersji żadnej ze stron? (oprócz dzików).

W całym obecnym polowaniu z nagonką (medialną), chodzi oczywiście o pogonienie rządu. Wszystko jedno jak to wyglądało wcześniej, jak wygląda obecnie, można puścić w Polskę komunikat, że PiS zmusza myśliwych (nie wiadomo kto większym wrogiem) do wymordowania w ciągu trzech tygodni 200000 ciężarnych loch, za co zapłacimy z budżetu 130.000.000 złotych. Jakaś pała się zawsze znajdzie. Trudno w tym przekazie znaleźć jakąś prawdę, ale naprawdę wielu, nawet rozsądnych ludzi, dało się nakręcić.

Właściwie nic z pierwotnego przekazu nie daje się obronić, oprócz generalnie niechęci do myśliwych i strzelania do zwierząt. Ale czemu ta niechęć eksplodowała akurat w tym tygodniu, a nie 10-5-3 lata temu?

Wpis andriu nie kwalifikuje się do komentowania i dyskusji, poniecham.

paniIKs
Posty: 54
Rejestracja: 03-07-2018 00:18

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: paniIKs » 11-01-2019 17:20

Mnie temat również bulwersuje...Bo jak oni z 100-200 metrów w 5 sekund ocenią czy locha jest w ciązy ,
czy ją zabić...Czy gdzies w krzakac nie stoją jej młode?
Kto ich tam przypilnuje czy oszczędzają lochy zaciązone?
Telwiezja rezimowa podaje ze to tylko niepotrzbne 200 tys dzików,gdy rok temu wystrzelono 300 tys.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 13876
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: admin » 11-01-2019 17:21

Ocenią dokładnie tak jak co roku. Na oko.
Ocenią kierując się jakąś tam łowiecką etyką, a bardziej estetyką, a jeszcze bardziej własnym interesem, czyli strzelenie ciężarnej lochy to czysta strata (jak pisałem wyżej).

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 509
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: dominik267 » 11-01-2019 17:51

Najszerszy wybór piw w regionie!
Szeroki asortyment alkoholi.

Piwa Regionalne Tarnobrzeg
ul. Orzeszkowej 9
DH "Jędruś"

Bądź na bieżąco: http://fb.me/PiwaRegionalneTBG

andriu81
Posty: 1453
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: andriu81 » 11-01-2019 18:02

Nie szkodzi,poczekam na komentarze pozostałych osób. Sposobem na niekontrolowane namnażanie psów i kotów jest sterylizacja ,gdyby tego nie robiono,to mielibyśmy równie wielką populacje zdziczałych tych zwierząt w lasach. Dlaczego nie robi się tego samego z lochami dzików ,tylko rozwiązuje się w taki sposób? Odpowiedź prosta, bo tak im wygodnie, dziki nie wzięły sie z nikąd, były,bo przez wieki miały dobre warunki do rozrostu a te nadmiarowe były zabijane na mięso dla wyżywienia rodzin. Ktoś zaburzył tę prawo, teraz jest zakaz połowu dzików, bo tylko myśliwy ma takie prawo.
Nikt inny,tylko ludzie,kolejne prawa od czasów zaborów,poprzez komunę i obecną postkomunę spowodowały że te dziki tak się mnożą i jest problem. Jak rozumiem waszym zdaniem ,to państwo ma decydować co ja mam prawo jeść i tylko państwo ma prawo odstrzeliwać dziki,a ja mam sobie patrzeć jak dzik wchodzi na moją działkę.Taki porządek wam widać odpowiada.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 293
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: encore » 11-01-2019 18:19

Czemu władze nie za inwestują w antykoncepcję u dzików? Może jakaś chemiczna kastracja na przykład. Albo sterylizacja? 😉
"Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy. "

andriu81
Posty: 1453
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: andriu81 » 11-01-2019 18:47

Dlatego że hipokryci dbają o pieski kotki, by się nie namnażały i nazywają je zwierzętami. Tymczasem dzik zdaniem kochających zwierzaki zwierzęciem nie jest,więc może się namnażać ile wlezie,a jak za dużo to do ostrzału. Oto jak rozwiązano ANALOGICZNY problem w Holandii
https://kochamyzwierzaki.pl/bezdomne-zw ... VYKR0zQ380

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1194
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: kermit » 11-01-2019 19:45

Dyskusja naprawde robi sie groteskowa :)
Andriu a moze kupisz prezerwatywy dla dzickow i bedziesz prowadzil lekcje swiadomego zwiekszania stada dla dzikow?
No jest jeszcze sterylizacja :) Zatrudnimy tysiace weterynarzy aby lapali te dziki i .... ciach :)
Andriu chyba nie do konca odroznia zwierzeta dzikie od udomowionych.

A co ze swiniami, ktore tach chetnie jemy w niedziele? One nie maja zadnych praw?

Teoche popadamy w absurd. A takie nawiazywanie do Hitlera to troche kiepskie. Troche szacunku dla ofiar tych zbrodni. Prownywanie masowego rozstrzeliwania Polakow do polowania na dziki jest nie na miejscu. Co dalej? Moze to holocaust?

Po drugie sprawa zostala wyjasniona. Opozycja nawet przyznala sie ze zrobila z siebie glupa. Andriu tez. Mozna sie rozejsc.

ODPOWIEDZ