Prezydent Gdańska padł ofiarą nożownika

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Prezydent Gdańska padł ofiarą nożownika

Post autor: kermit » 17-01-2019 09:32

Andru81 pleciesz takie głupoty, że aż musiałem się przejść po pokoju z zażenowania. W Grańsku mieszkają inni ludzie niż w Tarnobrzegu? Nasz prezydent napewno by się odsunął a tamten po prostu okazał się ignorancją i dał się zabić. No proszę cię.
Oglądnij nagranie raz jeszcze. Facet wbiegł i nikt nie miał czasu zareagować. Uwierz mi, że swojego życia każdy będzie bronił. Po prostu wszystkich to zaskoczyło. Ty na koncertach stoisz przed sceną z cegłą w ręku aby w razie czego czekać aby komuś nóż wytrącić z ręki?
A co potem? Po prostu każdy był w szoku. Nikt nie wiedział co się stało. Zanim to do ludzi dotarło to trochę czasu minęło.
Jedyną winną osobą jest ten psychopata i nikt więcej. Mógłby to zrobić w tramwaju, w lidlu, na ulicy przechodząc obok niego. Za każdym razem z takim samym skutkiem.

Gdańsk był kiedyś teretorium Skandynawi i to tutaj szukajmy przyczyny problemów. Kiedyś też tutaj mieszkali eskimosi a po tej ziemi chodziły dinozaury. W sumie to Westerplatte dało nam przykład jacy tam igroranci mieszkają od pokoleń.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Prezydent Gdańska padł ofiarą nożownika

Post autor: orange » 17-01-2019 10:37

Można powiedzieć szczerze, że Prezydent Gdańska zmarł w wyniku ran zadanych mu przez zamachowca.
Wiadomo, że w latach 90-tych był radnym PO, a nawet w latach 200... działał w PO, ale to był dobry człowiek.
Dwa lata temu prokurator przedstawił mu zarzuty dotyczące nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych, więc odszedł z PO.
W listopadzie pokonał kandydata PIS i ponownie został Prezydentem.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Prezydent Gdańska padł ofiarą nożownika

Post autor: andriu81 » 17-01-2019 12:45

@kermit, jak ciężko mi się z tobą rozmawia ... i dziwić sie że w samorządzie ciągłe awantury,jak tu się nie widzi na własne oczy,tego co jest na filmie...
0:14 bandyta wskakuje na scenę na tle unoszącego się dymu z uniesionym nożej
0:38 bandyta dźgnął prezydenta Adamowicza
No więc upłynęło 24 sekundy. Sądzę że w Tarnobrzegu ktoś by zareagował,co często widać jak zgubisz portfel lub okulary na ulicy i przypadkowa osoba krzyczy że zgubiłeś. Zwykła obserwacja.
Obejrzałem nagranie i drugi facet szedł pomału od lewej strony,chyba chciał sobie popatrzeć a może to on trzymał kamerę nie wiem,ale jak dla mnie to jakiś idiota .Natomiast nikogo nie było z prawej,tam gdzie stał prezydent.
@Kermit uwierz mi ,w mojej rodzinie byli i są aktualnie żołnierze broniący Polski podczas ,a nie tchórze,nie warto porównywać naszych reakcji. Ja przez 24 sekundy miałbym dość czasu aby czymś rzucić w tego typa.
No właśnie ,oni byli w szoku,tak samo są w szoku gdy obcy facet bije obcą kobietę,gdy dziecko chodzi bez ubrania po ulicy w zimę. Szok i niedowierzanie,tak mają typowi tchórze,bez ambicji.
"Gdańsk był kiedyś" nie skomentuje,bo chyba jesteś naćpany i stąd te porównania.
Jeszcze jedna ciekawostka,telewizja podała że Adamowicz zmarł o 14 w poniedziałek. Tym czasem wszystko wskazuje na to że zmarł na stole operacyjnym o 2 w nocy. Operacja nie była możliwa do przeprowadzenia ,gdyż serce,aorta,przepona,tętnice były pokiereszowane i wszędzie tryskała krew, nie było opcji zaszycia ani uzupełnienia krwi. Lekarze przeciągali informację do następnego dnia na prośbę rządu ,aby zyskać czas na przygotowanie się na reakcję mediów i społeczeństwa.
Można powiedzieć że prezydent poniósł śmierć na miejscu,dalsza część była próbą uratowania i z całą pewnością lekarze zrobili wszystko co w ich mocy

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Prezydent Gdańska padł ofiarą nożownika

Post autor: kermit » 17-01-2019 13:00

andriu, te czasy ktore podajesz to UTM? Czy odnosisz się do czasu w filmie do którego nie wkleileś linka?
Jeśli z twoja sprawnościa fizyczna jest tak dobrze jak ze spostrzegawczością to nie wróże uratowania świata.

Facet wchodzi na scene i biegnie dźgając nozem. Mija raptem 3-4 sekundy a nie 24 jak sam piszesz.
Andrju ja wierzę, że gdybyś to ty leciał w tych samolotach co wbiły sie w WTC to do zamachów by nie doszło. Wierzę ci. Ty i twoja rodzina to nie są tchórze, nie to co Gdańszczanie.
Jeszcze jedna ciekawostka,telewizja podała że Adamowicz zmarł o 14 w poniedziałek. Tym czasem wszystko wskazuje na to że zmarł na stole operacyjnym o 2 w nocy. Operacja nie była możliwa do przeprowadzenia ,gdyż serce,aorta,przepona,tętnice były pokiereszowane i wszędzie tryskała krew, nie było opcji zaszycia ani uzupełnienia krwi. Lekarze przeciągali informację do następnego dnia na prośbę rządu ,aby zyskać czas na przygotowanie się na reakcję mediów i społeczeństwa.
Jakieś źródło? czy przyśniło ci się to?

bzyczek
Posty: 758
Rejestracja: 23-08-2004 22:57

Re: Prezydent Gdańska padł ofiarą nożownika

Post autor: bzyczek » 17-01-2019 14:55

Zawsze znajdą się tacy, którzy będą doszukiwać się teorii spiskowych. Dość często przekracza to granice absurdu.
bzyczek

jamWilhelm
Posty: 1136
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Prezydent Gdańska padł ofiarą nożownika

Post autor: jamWilhelm » 17-01-2019 16:07

wystarczyło żeby pierwszy rząd rzucił butem, czapką albo telefonem
widzisz a nie grzmisz

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Prezydent Gdańska padł ofiarą nożownika

Post autor: andriu81 » 17-01-2019 16:39

chodzi o ten film

Wbiega na scenę na 0:14 ,podbiega do prezydenta ,kogoś uderzył,odsuwa się ,prezydent jest w czarnych okularach,stoi i trzyma mikrofon,stoi po prawej na scenie aż do 0:38 ,gdy podbiega do niego po raz drugi. Zdziwienie budzi fakt ,że gdy zaatakował po raz pierwszy ,uciekł,nikt prezydenta nie zabrał ze sceny, już wtedy wiedzieli ,że jest zamachowiec.

Polecam poczytać także ten materiał
https://www.wykop.pl/wpis/38301807/hmmm ... -pana-pra/

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Prezydent Gdańska padł ofiarą nożownika

Post autor: kermit » 17-01-2019 16:47

To ci troche pomage, bo widze ze masz problemy z postrzegawczością. 0:14 wbiega na scenę. Podbiega do Prezydenta i zadaje mu ciosy nożem. Nadal chodzi po scenie. W 0:38 zabiera komuś mikrofon. I po przemówieniu leży na ziemi.
Wierzę w twój refleks andrjiu bo wojskowe tradycje wyssałeś z mlekiem matki ale jeśli nie czekaleś pod sceną z karabinem wycelowanym na scenę to gówno byś zrobił. Stałbys sie i patrzył tak jak inni. Zorientowałbyś się co się stało dawno po fakcie.

To źródło które podałeś to naprawdę mocne. Wykop to prawie jak Reuters. Na wykopie są same sprawdzone i wiarygodne komentarze. Szczególnie te z 5 plusami (z czego pewnie jeden z nich to twój)

Andriu nie idz drogą mariano bo to zła droga...

A1313
Posty: 2284
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Prezydent Gdańska padł ofiarą nożownika

Post autor: A1313 » 17-01-2019 19:01

Zauważyliście ile teorii spiskowych potrafiło wypłynąć w przeciągu kilku dni od śmierci Adamowicza,zaczynając od pokroju bredni które wrzucił mariano po pomysły ze cala akcja miał na celu wykończenie WOSP.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Prezydent Gdańska padł ofiarą nożownika

Post autor: encore » 17-01-2019 20:08

Jak po Smoleńsku. Choć tu mamy sprawcę ale nie wiadomo czy motyw się będzie dało ustalić ze względu na stan jego zdrowia. Stała się tragedia a politykom zależy na tym by naród dalej się pożywiał i podsycają sensację, dziennikarze też robią obrót na wierszówce. Stała się rzecz tragiczna, ale mogła ona stać się w każdym miejscu i w każdym czasie. To nie był atak chemiczny, nuklearny ale zwykłym powszechnie dostępnym narzędziem. Czekałem i na szczęście się nie doczekałem dyskusji na temat dostępu do noży.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Prezydent Gdańska padł ofiarą nożownika

Post autor: andriu81 » 17-01-2019 20:44

@kermit, teraz zauważyłem że to nie prezydent stoi z mikrofonem. Faktycznie 2 sekundy wszystko zajęło.Ano podziękowac TVN-owi że takie jakościowe nagranie jest w sieci,na którym prawie nic nie widać,wersja HD jest na drugiej stronie,ale tak samo słabo ze szczegółami.
No to żeśmy sobie pogadali, widze że zadowala was telewizyjna papka o chorobie psychicznej sprawcy ,przypadkowości zdarzenia. Szkoda że nie chce wam się nawet doczytać, zgłębić tematu. Idę na inne forum na ten temat ,szkoda czasu.
Tutaj kolejna interpretacja filmu

A tutaj komentarze na stronie blue cafe,zespołu który był na scenie w chwili zamachu
https://www.facebook.com/pg/official.bluecafe/posts/
Idąc waszym tokiem myślenia, w nic nie wierzyć,nic nie poszukiwać,nic nie interpretować,wszystko brednie,żyjmy spokojnie,nie męczmy umysłu, od myślenia sa media,nie my. Czyli tak jak chce PO

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Prezydent Gdańska padł ofiarą nożownika

Post autor: olsen* » 17-01-2019 20:49

Wiecie co powinniście trochę w tym czasie zamilknąć nie dywagować nie oskarżać nie powielać innych słów trochę szacunku jeśli nie do prezydenta miasta to do człowieka,chyba nie pozwolili byście sobie na różnego typu komentarze po śmierci waszej bliskiej osoby moim zdaniem bo już wiele tragedii przeżyłem dajcie sobie chociaż dwa dni spokoju ,nie będę przytaczał co niektórych wpisów bo się nie godzi z pozdrowieniami dla was zdrowia życzę!

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Prezydent Gdańska padł ofiarą nożownika

Post autor: kermit » 17-01-2019 20:53

Andriu81 listości!
Wrzucasz jakiś film faceta, który 99% filmów ma na temat teorii płaskiej ziemi! Naprawdę mamy poświęcać 19 minut życia na coś takiego? Jesteśmy myślącymi ludźmi i nie łykamy papek jak ty. Po prostu potrafimy w 1 minute zweryfikować źródło tych "newsów"
Naprawdę fakty oczywiste są najtrudniejsze do zrozumienia? Bandyta zabija człowieka. Tyle i aż tyle.
Błagam oszczędź nam takich bredni tutaj. Zginął człowiek a ty o polityce, o po, o pis, o teoriach spiskowych.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Prezydent Gdańska padł ofiarą nożownika

Post autor: admin » 17-01-2019 21:24

Miałem nieszczęście zobaczyć dużo bardziej odleciany film na ten temat.
Nie będę linkował, ale niestety na temacie żeruje kto może.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Prezydent Gdańska padł ofiarą nożownika

Post autor: andriu81 » 17-01-2019 22:43

śmiejecie się z płaskoziemca, ale gość więcej wniosków wyciągnął z filmu w ciągu 19 minut,niż wy od niedzieli do dziś dnia . Innych filmów nie sprawdzam,bo znam tę twórczość,ale tutaj absurd goni absurd. Oczywiście was mega inteligentów z mega wielkiego i waznego miasta nic nie dziwi, no przeciez wszystko jest normalnie. Jak wjedzie ciężarówka w tłum na jarmarku jak w Niemczech,to w sumie tez was nie zdziwi ,no bo przecież to się zdarza. . Żadnej refleksji, żadnej polemiki,nie mam z kim dyskutować.
Tutaj kolejny materiał do obejrzenia, niezależna telewizja

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Prezydent Gdańska padł ofiarą nożownika

Post autor: orange » 18-01-2019 10:06

DAJMY SZANSĘ MIŁOŚCI I POKOJOWI.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Prezydent Gdańska padł ofiarą nożownika

Post autor: orange » 21-01-2019 12:28

Ja pamiętam z historii w "Górniku" jak nauczyciel opowiadał o zabójstwie innego prezydenta...
Pierwszego Prezydenta RP Gabriela Narutowicza.
Też było to dokonane w zimowym miesiącu grudniu, ale chyba już ze 100 lat temu w Warszawie.

Mam nadzieję, że media się uspokoją i nie będą już nienawiści przekazywać Polakom.

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 724
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Prezydent Gdańska padł ofiarą nożownika

Post autor: dominik267 » 21-01-2019 13:51

@Andriu To jakaś nowa sekta na NTV?

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Prezydent Gdańska padł ofiarą nożownika

Post autor: andriu81 » 21-01-2019 15:24

Dobrze że Polacy chcą wyjaśnień i nie dadzą się zaszczekać mniejszościom narodowym,którym wygodnie jest wyciszać(wątek o policjancie zamknięty),rozmywać,wyśmiewać(od sekt od idiotów) przyczyny i źródła.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Prezydent Gdańska padł ofiarą nożownika

Post autor: admin » 21-01-2019 19:46

Nowa partia pp Petru i Scheuring-Wielgus bez oporów wyskoczyła przed szereg i stara się zaistnieć, m.in. kopiując... miesięcznice.
Scheuring-Wielgus pisze:To PiS jest odpowiedzialne za nienawiść i hejt, które zabiły i zamordowały prezydenta Pawła Adamowicza. Dlatego my nie będziemy cicho. Cisza dla PiS byłaby na rękę, a nad trumną Pawła Adamowicza ciszy być nie może, nie może być milczenia.
......
Prawda jest taka, że prezydent Paweł Adamowicz został zamordowany przez nienawiść, propagandę i manipulację, które szły ze strony PiS.
......
Są winni i trzeba tych winnych pokazywać palcem. Ja dzisiaj pokazuję palcem tych winnych - pana Jarosława Kaczyńskiego, pana prezydenta Andrzeja Dudę, pana premiera Mateusza Morawieckiego, panią (rzecznik PiS) Beatę Mazurek i panią byłą premier Beatę Szydło. Nie reagowali, nie potępiali i doprowadzili do tragedii,
.......
Posłanka zaapelowała też, aby przez najbliższy rok, każdego 13. dnia miesiąca o godz. 19.55 w całej Polsce, a w szczególności w Gdańsku, upamiętniać śmierć prezydenta Gdańska
https://fakty.interia.pl/polska/news-pe ... ign=chrome

ODPOWIEDZ