Znamy pełną listę kandydatów do Sejmu

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 14588
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Znamy pełną listę kandydatów do Sejmu

Post autor: admin » 05-09-2019 17:49

Obrazek

Na opublikowanej przez PKW pełnej liście kandydatów z naszego okręgu znalazło się kilka niespodzianek z Tarnobrzega.

Po zamieszaniu lojalnościowym na listach Koalicji Obywatelskiej nadal mamy tam dwie tarnobrzeżanki. Z listy KO-PO startują: Barbara Zych i Katarzyna Paluch. Rozpoznawalny w Tarnobrzegu jest jeszcze Krzysztof Pitra z Siedleszczan.

Do tej pory nie mówiono głośno o tej kandydaturze, zatem możemy nazwać ją niespodzianką. Z Konfederacji startuje dawny radny i niedawny kandydat na prezydenta miasta Witold Zych.

Z list PSL startuje dyrektor przedszkola nr 5 Paweł Cieśla, w zeszłym roku kandydat do RM z listy Razem dla Tarnobrzega.
Na listach PiS bez niespodzianek, kandyduje Kamil Kalinka, radny miasta Tarnobrzega, wcześniej przewodniczący RM i p.o. Prezydenta Tarnobrzega.

Z listy Skutecznych kandyduje Marta Bujak, trzeba jednak zaznaczyć, że na ten moment Skuteczni zarejestrowali listy tylko w 4 okręgach (po przeliczeniu głosów może być mniej), co praktycznie uniemożliwia przekroczenie progu 5%. Rozpoznawalny w Tarnobrzegu jest również Krzysztof Stelmach z Dąbrowy Rzeczyckiej, niedawny kandydat do PE z list Konfederacji.
Listę kandydatów z Tarnobrzega zamyka Marzena Zając startująca z komitetu SLD, zresztą jako członkini SLD.

Do Senatu nie mamy tarnobrzeskich kandydatów, mamy wyłącznie kandydatki z okolic Stalowej Woli: Lidię Błądek z bogatą przeszłością polityczną, obecnie z KO, Marzenę Kardasińską z KWW Przywrócić Prawo (okolice Skutecznych) i Janinę Sagatowską z PiS.

Wybór jest duży, zatem – głosujmy na Tarnobrzeg.

Poniżej pełna lista kandydatów do Sejmu z naszego okręgu:

KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI
1, PONCYLJUSZ Paweł Janusz, technik ekonomista, Warszawa, nie należy do partii politycznej
2, GAWLIK Zdzisław, prawnik, Rzeszów, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
3, SKOWROŃSKA Krystyna, administratywista, Mielec, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
4, BUTRYN Renata Celina, nauczyciel, Stalowa Wola, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
5, KUBAS-HUL Teresa Krystyna, ekonomista, Lipie, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
6, GDAŃSKI Józef, technik elektronik, Budy Łańcuckie, nie należy do partii politycznej
7, PITRA Krzysztof Piotr, menedżer kultury, Siedleszczany, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
8, USTROBIŃSKI Marek Jerzy, inżynier budownictwa, Rzeszów, nie należy do partii politycznej
9, KARYŚ Jakub Bartłomiej, reżyser, Rzeszów, nie należy do partii politycznej
10, ZYCH Barbara, pielęgniarka, Tarnobrzeg, nie należy do partii politycznej
11, JURZYSTA Marcin, nauczyciel, Czudec, nie należy do partii politycznej
12, STĘPIEŃ Danuta Waleria, nauczyciel, Rzeszów, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
13, DERĘGOWSKI Marcin, informatyk, Rzeszów, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
14, BĄK Dominik, doradca finansowy, Bratkowice, członek partii politycznej: Nowoczesna
15, OŻÓG Krzysztof, ekonomista, Wólka Niedźwiedzka, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
16, KOPYTO Jakub Albert, politolog, Stalowa Wola, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
17, LIPCZYŃSKI Krzysztof Romuald, nauczyciel, Straszęcin, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
18, KRAJEWSKA Aneta Anna, nauczyciel, Gnojnica, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
19, OMIETOŃSKA Jolanta Teresa, administratywista, Rzeszów, członek partii politycznej: Partia Zieloni
20, KOLANO Jolanta Stanisława, technolog żywienia, Kończyce, nie należy do partii politycznej
21, OLCHAWA Artur Stanisław, pedagog, Radomyśl Wielki, nie należy do partii politycznej
22, PRZYBYŁ Przemysław Wojciech, adwokat, Ropczyce, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
23, SAWIC Ewa Maria, nauczyciel, Dębica, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
24, KANISZEWSKA Augustyna Maria, administratywista, Furmany, nie należy do partii politycznej
25, OWSIANY Urszula Małgorzata, technik budownictwa, Łańcut, nie należy do partii politycznej
26, PŁODZIEŃ Janusz, technik produkcji drzewnej, Kielnarowa, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
27, PALUCH Katarzyna, nauczyciel, Tarnobrzeg, członek partii politycznej: Inicjatywa Polska
28, ROGOWSKA Anna Jolanta, lekarz weterynarii, Rzeszów, członek partii politycznej: Nowoczesna
29, ŻMUDA Dariusz, nauczyciel, Dąbrówka Pniowska, członek partii politycznej: Platforma Obywatelska RP
30, PAZDAN Paweł Leopold, socjolog, Przecław, nie należy do partii politycznej

KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
1, BRAUN Grzegorz Michał, reżyser, Stara Wieś, członek partii politycznej: Konfederacja Wolność i Niepodległość
2, BUCZEK Tomasz Wojciech, inżynier budownictwa, Kolbuszowa Górna, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
3, ŻYGADŁO Piotr, przedsiębiorca, Gwizdaj, nie należy do partii politycznej
4, ZYCH Witold Andrzej, historyk sztuki, Tarnobrzeg, nie należy do partii politycznej
5, KROLL Gabriel Czesław, przedsiębiorca, Strzyżów, nie należy do partii politycznej
6, SUROWANIEC Anna Krystyna, handlowiec, Stalowa Wola, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
7, KUSZ Kamil Michał, technik elektronik, Łańcut, nie należy do partii politycznej
8, KUMOREK Dariusz Jan, lekarz, Lutcza, członek partii politycznej: Korwin
9, LIPIŃSKI Zbigniew, publicysta, Warszawa, członek partii politycznej: Liga Narodowa
10, KORWIN-MIKKE Dominika Maria, teatrolog, Otwock, członek partii politycznej: Korwin
11, WOŁOSZYN Tomasz, lekarz, Rzeszów, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
12, ZARĘBSKI Waldemar, lekarz, Kolbuszowa, nie należy do partii politycznej
13, OCHAŁ Katarzyna Kinga, dziennikarz, Zagorzyce, nie należy do partii politycznej
14, ZIĘBA Tomasz Sylwester, przedsiębiorca, Kopki, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
15, PRACOWNIK Teresa Jadwiga, nauczyciel, Ulanów, nie należy do partii politycznej
16, SALWA Małgorzata Kazimiera, nauczyciel, Strzyżów, nie należy do partii politycznej
17, KOTOWICZ Mariola Ksenia, technik farmaceutyczny, Krasne, nie należy do partii politycznej
18, DĄBEK Damian Łukasz, inżynier budownictwa, Rakszawa, członek partii politycznej: Ruch Narodowy
19, STRZAŁKA Albert Jan, kierowca, Niedźwiada, członek partii politycznej: Korwin
20, LIS Aleksandra Mirosława, kierownik do spraw marketingu, Cierpisz, nie należy do partii politycznej
21, JEDYNAK Dariusz Grzegorz, elektronik, Dębica, nie należy do partii politycznej
22, WACYRA Paulina Elżbieta, przedsiębiorca, Derylaki, nie należy do partii politycznej
23, FILA Piotr Robert, logistyk, Mielec, nie należy do partii politycznej
24, ŚRODOŃ Monika Paulina, nauczyciel, Gwoźnica Górna, nie należy do partii politycznej
25, ZAPAŁOWSKA Monika Ewa, pracownik administracyjny, Przemyśl, nie należy do partii politycznej
26, BATORA Marcin Mateusz, logistyk, Dębica, nie należy do partii politycznej
27, BROŻ Robert Krzysztof, przedsiębiorca, Ulanica, nie należy do partii politycznej
28, BIELECKA Karolina Maria, kucharz, Stalowa Wola, nie należy do partii politycznej
29, FLIS Michał, monter konstrukcji aluminowych, Wola Zarczycka, nie należy do partii politycznej
30, MAZUR Krzysztof, ekonomista, Rudna Wielka, nie należy do partii politycznej

KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
1, TYSZKA Stanisław, wykładowca akademicki, Warszawa, nie należy do partii politycznej
2, TARAPATA Jan Władysław, ekonomista, Tuszów Narodowy, nie należy do partii politycznej
3, LADA Wiesław Andrzej, dyrektor, Żyraków, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
4, MICAŁ Zbigniew, rolnik, Rzeszów, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
5, BARTOSZEK Paweł, inżynier transportu drogowego, Wrzawy, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
6, GOLENIA Maria Teresa, położna, Ropczyce, nie należy do partii politycznej
7, BOROWIEC Błażej Stefan, inspektor ochrony danych osobowych, Nisko, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
8, GUZEK Sławomir Tomasz, przedsiębiorca, Jasionka, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
9, CIEŚLA Paweł, dyrektor przedszkola, Tarnobrzeg, nie należy do partii politycznej
10, LONCZAK Stanisław Józef, przedstawiciel władzy samorządowej, Radomyśl Wielki, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
11, REGUŁA Andrzej Zygmunt, inżynier mechanizacji rolnictwa, Nagawczyna, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
12, LEJA Małgorzata, dyrektor szkoły, Dąbrowica, nie należy do partii politycznej
13, SKOWROŃSKA-ZIOMEK Monika Małgorzata, wyższy urzędnik samorządowy, Rzemień, nie należy do partii politycznej
14, MAGOŃ Jan, nauczyciel, Wysoka, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
15, KASZYCA Tadeusz, nauczyciel, Sonina, nie należy do partii politycznej
16, GUMIŃSKA Celina Anna, lekarz dentysta, Zbydniów, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
17, KUDYBA Małgorzata, technik ekonomista, Stalowa Wola, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
18, KOCZUR Dorota Krystyna, inżynier ekonomiki produkcji i obrotu rolnego, Kolbuszowa, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
19, WŁODYKA Janusz, dyrektor szkoły, Wysoka Strzyżowska, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
20, KOSIŃSKI Krzysztof Jan, nauczyciel, Niedźwiada, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
21, STOJAŃSKA Joanna Katarzyna, ekonomista, Zamość, nie należy do partii politycznej
22, WICHER Maria, emeryt, Brzeźnica, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
23, TUTKA Henryk, rolnik, Cygany, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
24, BŁOŃSKI Kazimierz Józef, nauczyciel, Kuryłówka, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
25, BARTMAN Jan, rolnik, Kraczkowa, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
26, OPIOŁA Barbara, krawiec, Brzezówka, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
27, KOTLIŃSKA Marzena Anna, sekretarka, Rzeszów, nie należy do partii politycznej
28, ZARĘBA Marek Jan, kierownik ds. kontroli jakości, Stalowa Wola, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
29, PARYŚ Krystyna Grażyna, nauczyciel, Wielopole Skrzyńskie, nie należy do partii politycznej
30, NICPOŃ Henryk, dziennikarz, Rzeszów, nie należy do partii politycznej

KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1, SOBOLEWSKI Krzysztof, administratywista, Rzeszów, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
2, LENIART Ewa Maria, prawnik, Dylągówka, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
3, HRYNKIEWICZ Józefa, nauczyciel akademicki, Warszawa, nie należy do partii politycznej
4, SZLACHTA Andrzej, parlamentarzysta, Rzeszów, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
5, WRÓBLEWSKA Krystyna Małgorzata, nauczyciel, Rzeszów, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
6, MOSKAL Kazimierz Marian, nauczyciel, Ropczyce, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
7, BUCZAK Wojciech, inżynier mechanik, Rzeszów, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
8, GOŁOJUCH Kazimierz Edward, inżynier mechanizacji rolnictwa, Zalesie, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
9, CHMIELOWIEC Zbigniew Michał, inżynier środowiska, Kolbuszowa, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
10, WEBER Rafał, prawnik, Stalowa Wola, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
11, WARZECHA Jan Marek, ekonomista, Dębica, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
12, PAUL Jerzy Stanisław, inżynier ogrodnictwa, Sarzyna, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
13, MIAZGA Mieczysław, inżynier rolnictwa, Górno, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
14, SZYDEŁKO Halina Maria, radca prawny, Rzeszów, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
15, KRUCZEK Stanisław, inżynier elektryk, Futoma, członek partii politycznej: Porozumienie Jarosława Gowina
16, KAPINOS Fryderyk Sylwester, dyrektor marketingu, Mielec, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
17, KALINKA Kamil, politolog, Tarnobrzeg, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
18, BEDNARZ Robert Jan, przedstawiciel władzy samorządowej, Jeżowe, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
19, GODEK Robert Czesław, pracownik samorządowy, Stępina, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
20, FRYSZTAK Bernadeta Dorota, nauczyciel, Sędziszów Małopolski, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
21, ŁĄCZAK Czesław, ekonomista, Zawierzbie, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
22, FIJOŁEK Marcin Piotr, politolog, Rzeszów, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
23, TŁUSTA Helena Grażyna, nauczyciel religii w szkole podstawowej, Alfredówka, nie należy do partii politycznej
24, BARTKOWICZ Magdalena Barbara, specjalista zdrowia publicznego, Mielec, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
25, KRZEK Agata, nauczyciel, Stalowa Wola, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
26, TRAWIŃSKA Anna Franciszka, przedsiębiorca, Krzątka, nie należy do partii politycznej
27, KUŚ Ewelina Elżbieta, ekonomista, Dębica, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
28, FOŁTA Ewa, nauczyciel, Sarzyna, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
29, TYMUŁA Zbigniew, pracownik administracyjny, Gawłuszowice, członek partii politycznej: Prawo i Sprawiedliwość
30, WARCHOŁ Marcin Józef, adwokat, Warszawa, nie należy do partii politycznej

KOMITET WYBORCZY SKUTECZNI PIOTRA LIROYA-MARCA
1, SZLĘZAK Andrzej Kazimierz, historyk, Stalowa Wola, członek partii politycznej: Polskie Stronnictwo Ludowe
2, STELMACH Krzysztof Jerzy, przedsiębiorca, Dąbrowa Rzeczycka, członek partii politycznej: Korwin
3, BATOR Bernadeta Aneta, kierownik działu kadr, Rzeszów, nie należy do partii politycznej
4, MRYCZKO Artur Paweł, ekonomista, Mielec, nie należy do partii politycznej
5, DREWNIAK Tomasz Wiesław, rolnik, Futoma, nie należy do partii politycznej
6, GRABEK Joanna Agnieszka, nauczyciel, Rzeszów, nie należy do partii politycznej
7, MAZUREK Mariusz, przedsiębiorca, Rzeszów, nie należy do partii politycznej
8, WIKTOR Jolanta, dietetyk, Głogów Małopolski, nie należy do partii politycznej
9, KOSIOROWSKI Artur, programista aplikacji, Kupno, nie należy do partii politycznej
10, OPAŁKA Marcin Paweł, muzyk, Rzeszów, nie należy do partii politycznej
11, JAROSZ Renata, pracownik administracyjno-biurowy, Rzeszów, nie należy do partii politycznej
12, WIELGOSZ Marek Konrad, inżynier materiałowy, Stobierna, nie należy do partii politycznej
13, GRZESIAK-KOSIOROWSKA Monika Izabela, koordynator obsługi naziemnej statków powietrznych, Kupno, nie należy do partii politycznej
14, GODEK-KOWALSKA Joanna Dominika, księgowa, Podleszany, nie należy do partii politycznej
15, BUJAK Marta Ewa, sprzedawca, Tarnobrzeg, nie należy do partii politycznej
16, GORCZYCA Artur Piotr, kierownik produkcji, Poręby Furmańskie, nie należy do partii politycznej
17, SZOSTEK Karol Franciszek, nauczyciel akademicki, Rzeszów, nie należy do partii politycznej
18, MATŁOSZ Mariusz Kazimierz, kontroler jakości, Strzyżów, nie należy do partii politycznej

KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Numer na liście, Nazwisko i imiona, Zawód, Miejscowość zamieszkania, Przynależność do partii politycznej lub poparcie
1, BUŻ Wiesław, socjolog, Rzeszów, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
2, SZTUK Michał Andrzej, specjalista ds. Public Relations, Kielnarowa, członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
3, ITNER Agnieszka, doradca klienta, Rzeszów, członek partii politycznej: Lewica Razem
4, OZIMEK Julian, ekonomista, Nisko, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
5, FILIPEK Jerzy, prawnik, Rzeszów, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
6, KRASNOPOLSKA Bożena Marta, doradca klienta, Dynów, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
7, TOFIL Bronisław Tadeusz, inżynier mechanik, Stalowa Wola, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
8, JASIŃSKI Krzysztof, rencista, Łańcut, członek partii politycznej: Lewica Razem
9, KACAŁA Natalia Ludmiła, specjalista do spraw finansowych, Mielec, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
10, ŁUCZAJ Kamil, nauczyciel akademicki, Kielnarowa, nie należy do partii politycznej
11, SKAWIŃSKI Stanisław Andrzej, administratywista, Dębica, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
12, JELEŃ Wiesław Stanisław, rolnik, Blizna, nie należy do partii politycznej
13, KRZEMIŃSKI Kamil Paweł, przedstawiciel handlowy, Grabiny, nie należy do partii politycznej
14, IRZYK Martin Marian, programista aplikacji, Dobrzechów, członek partii politycznej: Lewica Razem
15, ZAJĄC Marzena Zofia, handlowiec, Tarnobrzeg, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
16, STĄCEL Janusz, syndyk, Nowa Sarzyna, nie należy do partii politycznej
17, FIETKO Ireneusz Grzegorz, politolog, Gorzyce, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
18, ZYCH Ala, nauczyciel, Krzaki, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
19, WINIARSKI Damian Kazimierz, specjalista ds. promocji, Głogów Małopolski, członek partii politycznej: Wiosna Roberta Biedronia
20, LUBERA Teresa Anna, pielęgniarka, Cmolas, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
21, RŻANY Monika, socjolog, Mielec, członek partii politycznej: Lewica Razem
22, PRZYBOŚ Józef, prawnik, Hyżne, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
23, OŻÓG Barbara Katarzyna, operator sklejarek płyt stolarskich, Nienadówka, nie należy do partii politycznej
24, KUŹMICZ Marek Andrzej, przedsiębiorca, Rzeszów, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
25, BRZYKOWSKA Patrycja Dorota, ekonomista, Rzeszów, nie należy do partii politycznej
26, NOGA Andrzej Jan, dyrektor ds. sprzedaży, Rzeszów, nie należy do partii politycznej
27, DZIĄGWA Krystyna, technik budowlany, Rzeszów, członek partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej
28, CICHY Mateusz Michał, student, Rzeszów, nie należy do partii politycznej
29, OSTROWSKA Anna, nauczyciel, Stalowa Wola, nie należy do partii politycznej
30, GACEK Kazimierz Leszek, kierownik projektu, Rydzów, nie należy do partii politycznej

Dyskusja w wątku wyborczym, gdzie jest kopia listy, ten temat blokuję.

Zablokowany