Konferencja Konfederacji

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16590
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Konferencja Konfederacji

Post autor: admin » 09-10-2020 20:11

Obrazek

Można odnieść wrażenie, że gdzieś zniknęła tarnobrzeska opozycja, którą, wydałoby się, tworzy głównie Prawo i Sprawiedliwość. W tej sytuacji widać aktywizację Konfederacji, której przedstawiciele zabrali głos na temat bieżącej sytuacji lokalnej i krajowej. Poniżej komunikat z konferencji prasowej.

7 października odbyły się manifestacje rolników w ponad 100 miejscowościach w całej Polsce w związku z tzw. ustawą futerkową przegłosowaną przez Sejm RP w ubiegłym tygodniu. Na Podkarpaciu rolnicy zablokowali trasy w okolicach Jarosławia, Jasła oraz Dębicy. Nasi lokalni liderzy wszędzie wspierali protesty rolników. W ubiegłym tygodniu odbyły się również protesty górników przeciwko zamykaniu polskich kopalń.

Według lokalnych polityków Konfederacji podkarpackie rolnictwo straci na ustawie która zakazuje chowu zwierząt futerkowych oraz uboju rytualnego, bo rolnictwo to naczynia połączone. Na Podkarpaciu zlokalizowanych jest 70 podmiotów związanych z branżą drobiarską produkujemy obecnie rocznie około 6 mln sztuk drobiu około 180 tyś. sztuk trzody chlewnej oraz około 90 tyś. sztuk bydła. Szczególnie niebezpieczne dla polskiej suwerenności gospodarczej jest akceptacja polityki klimatycznej UE oraz decyzja jaką podjął polski rząd o likwidacji wszystkich polskich kopalni węgla do 2049. Zdaniem Małgorzaty Zych Lidera Klubu Konfederacji Tarnobrzeg chodzi o podmianę struktury własności polskich kopalni oraz elektrowni opartych o węgiel. Amerykanie zaniepokojeni odejściem Polski od węgla. W marcu bieżącego roku wysłano do Polski Angelosa Kokinosa z Departamentu Energii USA, który tłumaczył że Polska nie powinna odchodzić od węgla jako źródła energii. USA już w tej chwili dysponuje czystymi technologiami pozyskiwania energii z węgla oraz dalej zamierza przeznaczyć w niedługim czasie na ich dalszy rozwój około 100 mln dolarów. Z węgla można również pozyskiwać czystą energię wodorową która jest przyszłością powiedziała Małgorzata Zych.

„Nie można mieć nowoczesnej gospodarki bez paliw kopalnych w tym węgla. Ci którzy mówią że można pozbyć się paliw kopalnych nie są realistami” zacytowano Angelosa Kokinosa.

Politycy Konfederacji odnieśli się do bieżących problemów lokalnych.
Poinformowano opinię publiczną o niekorzystnych dla miasta wyrokach WSA w Rzeszowie dotyczących wyrzucenia z budżetu miasta przez Prezydenta Dariusza Bożka realizacji odwiertu wód siarczkowych. Projekt powinien być realizowany z uwagi na jego ogromne znaczenie dla rozwoju gospodarczego i społecznego miasta. Prezydent marnuje publiczne pieniądze na bezskuteczne odwołania podczas gdy jawnie złamał prawo odchodząc od postanowienia RIO, które było konsekwencją złamania prawa przy dopuszczeniu do głosowania w budżecie obywatelskim na rok 2020 projektu „Widno i bezpiecznie”.

Konsekwencją dalszych odwołań Prezydenta Miasta od postanowień sądowych jest brak realizacji budżetu obywatelskiego na rok bieżący co nakazała RIO w tym realizacji odwiertu wód siarczkowych oraz innych projektów poinformował dr Witold Zych. Tarnobrzeżanie nadal pozostają bez oświetlonych ulic oraz odwiertu. Nie ufamy Prezydentowi mówiła Małgorzata Zych ponieważ z jednej strony zwalcza wody siarczkowe w sądzie a z drugiej w aktualnie prowadzonej ofensywie medialnej zapewnia mieszkańców o swoim poparciu dla realizacji tego projektu.

Klub Konfederacji w Tarnobrzegu wspiera w tym roku ponownie projekt wykonania odwiertu wód siarczkowych nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Małgorzata Zych oraz autor wniosku do budżetu obywatelskiego dr Witold Zych zachęcali mieszkańców miasta do oddania ponownie głosu na ten projekt w czasie przyszłotygodniowego głosowania w dniach 12-18 października 2020 roku.

Odniesiono się również do podpisanego przez prezydenta Miasta Tarnobrzega porozumienia z rodziną Tarnowskich dotyczącego zakupu Kolekcji Dzikowskiej. Wyrażono obawę że Prezydent Miasta nie wystarczająco przewiduje sytuację w tej materii ponieważ jeszcze do tej pory nie podpisano porozumienia z rodziną Tarnowskich w sprawie Zamku. Istnieje obawa że w niedługim czasie samorząd Miasta Tarnobrzega będzie musiał zapłacić wielomilionowe odszkodowanie za zamek.

W dobie zawirowań gospodarczych związanych z ograniczeniami z powodu koronawirusa budżet miasta może się znaleźć w trudnej sytuacji i wydawanie pieniędzy na kolekcję która prawie w całości znajduje się w Zamku jest bezcelowe, nie istnieje żadne zagrożenie wywozu kolekcji za granicę z powodu ograniczeń prawnych w tym zakresie. Ponadto wskazano na fakt iż antenaci rodu Tarnowskich, Zdzisław i Artur Tarnowscy wielokrotnie podkreślali że mają dług w stosunku do tarnobrzeżan za uratowanie w 1927 roku z pożaru kolekcji, podkreślono również że zginęło wówczas 9 osób, mieszkańców Tarnobrzega w tym wybitny sportowiec Alfred Freyer. Tarnobrzeżanie również w ostatnim czasie muszą zmagać się dużymi około 40 % podwyżkami cen śmieci oraz nie wiele mniejszymi podwyżkami wody nie należy w związku z tym obciążać jeszcze bardziej mieszkańców oraz budżetu miasta zakupem kolekcji.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16590
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: admin » 20-10-2020 19:23

I znów to nie lokalne struktury PiSu, a Konfederacji komentują nasze tarnobrzeskie i szersze wydarzenia.
Poniżej notka z dzisiejszej konferencji:

1. Politycy Klubu Konfederacji w Tarnobrzegu poinformowali, że Konfederacja wspiera nadal protesty rolników w całej Polsce. Jutro w Rzeszowie od godz. 8 będzie miała miejsce kulminacja strajkowa. Zwrócono uwagę, że dwójka naszych parlamentarzystów senator Janina Sagatowska oraz poseł Rafał Weber popierali ustawę likwidującą branżę futerkową oraz likwidującą ubój rytualny, co w konsekwencji doprowadzi do spadku hodowli drobiu i bydła oraz wielomiliardowych strat finansowych dla budżetu państwa. Politycy apelowali do mieszkańców o wyciągnięcie wniosków z tego, że parlamentarzyści bardziej niż wobec interesu narodowego są lojalni wobec partii. W sobotę politycy Konfederacji powitali parlamentarzystów PiS-u obecnych na uroczystościach religijnych w Strachocinie transparentem „Módlmy się za rolników mordowanych przez bezprawie i niesprawiedliwość”

2. Lider Klubu Małgorzata Zych stwierdziła, że Tarnobrzeg jest obecnie miastem wykluczonym komunikacyjnie. Brakuje bezpośrednich połączeń kolejowych z najważniejszymi Polskimi miastami takimi, jak Kraków czy Warszawa nie mówiąc już o pozostałych częściach Polski. Tarnobrzeg nie ma zintegrowanego centrum komunikacyjnego a dworzec kolejowy PKP jest dosłownie „zabity deskami”. Natomiast prezydent Dariusz Bożek jest bezczynny w tej sprawie. Wezwano prezydenta miasta do przejęcia dworca, czyli powrotu do planów z 2018 roku, kiedy ówczesny prezydent Grzegorz Kiełb na jego bazie planował budowę Centrum Komunikacyjnego miasta. Plany te zostały wtedy zablokowane przez szefa lokalnych struktur PiS Kamila Kalinkę pełniącego funkcję p.o. prezydenta, który obiecał wprowadzenie remontu dworca w Tarnobrzegu do programu modernizacji dworców PKP. Od tego czasu ani prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek ani Kamil Kalinka ani żaden parlamentarzysta z naszego regionu, wśród których należy wymienić senator Janinę Sagatowską, posła Rafała Webera i europosła Tomasza Porębę nie zrobili nic w sprawie naszego dworca.

Dalsza bezczynność władz miasta i posłów w tej sprawie spotka się z reakcją Klubu Konfederacji w Tarnobrzegu– zapowiadamy protesty w sprawie dworca pod biurami poselskimi oraz UM Tarnobrzega. Wszystkie miasta ościenne mają lub będą mieć w niedługim czasie wyremontowane dworce m.in. za sprawą wymienionych tutaj parlamentarzystów, którzy dbają o interesy tylko ościennych miast, chwaląc się tym publicznie, zupełnie zapominając o byłym mieście wojewódzkim, jakim jest Tarnobrzeg. Wyrażono nadzieję, że mieszkańcy miasta wyciągną wnioski z takiego lekceważenia podstawowych potrzeb mieszkańców przez prezydenta Dariusza Bożka oraz parlamentarzystów.

Odniesiono się do podwyżek płac urzędników w UM Tarnobrzega, określono je, jako nieodpowiedzialne działania prezydenta nie liczące się z realiami finansowymi w dobie koronawirusa i 5 mln dziury budżetowej powstałej z powodu pandemii, na którą UM planuje wyemitować obligacje komunalne. Inne miasta takie jak np. Warszawa już dawno zrezygnowały z podwyżek na ten rok. W związku z pandemią proponujemy także wzorem innych samorządów wprowadzenie programu oszczędnościowego w naszym mieście.

olekko
Posty: 1272
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: olekko » 21-10-2020 00:17

admin pisze:
20-10-2020 19:23
2. Lider Klubu Małgorzata Zych stwierdziła, że Tarnobrzeg jest obecnie miastem wykluczonym komunikacyjnie. Brakuje bezpośrednich połączeń kolejowych z najważniejszymi Polskimi miastami takimi, jak Kraków czy Warszawa nie mówiąc już o pozostałych częściach Polski.
Ja generalnie chwalę zaangażowanie pp. Zychów w sprawie tarnobrzeskiego dworca, ale można byłoby się chociaż elementarnie przygotować do konferencji. Do Krakowa połączenia rzeczywiście nie ma, ale do Warszawy jest. Jedno dziennie, ale jest. A nawet nie do Warszawy, a do Piły! Przez Lublin, Warszawy, Włocławek, Toruń i Bydgoszcze.

Kilka lat temu rzeczywiście były nawet 4 dziennie, ale jeszcze do niedawna nie było żadnego. Lobbowanie za połączeniami przez Tarnobrzeg rzeczywiście powinno być w interesie władz miasta, ale może nawet nie będzie potrzebne po zelektryfikowaniu szlaku Rzeszów-Ocice.

George_WW
Posty: 33
Rejestracja: 26-12-2019 09:06

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: George_WW » 21-10-2020 10:08

Czy naprawdę Konfederacja teraz nie ma poważniejszych spraw na głowie niż prostet o dworzec ?. 5 piociągów na krzyż od lat i nadziej na co że jak wyremontujemy to będzie 50 połączeń ? co za absurd..

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16590
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: admin » 30-12-2020 17:28

Konfederacja rozważa wniosek o referendum w sprawie odwołania prezydenta

W czasie dzisiejszej konferencji Małgorzata Zych – lider Klubu Konfederacji Tarnobrzeg ustosunkowała się do planowanych na dzisiejszej sesji RM Tarnobrzega zmian w budżecie na 2020 rok dotyczących wprowadzenia niezrealizowanych projektów z Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Zabieg ten w przeddzień kończącego się roku kalendarzowego ma na celu, jak sam prezydent przyznaje w uzasadnieniu do uchwały ” doprowadzenie do zgodności budżetu z uchwałą nr VII/783/2020 Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Rzeszowie”.

Uchwała RIO została wydana w związku z naruszeniami prawa regulaminu budżetu obywatelskiego, jakich dopuścił się prezydent przy poddaniu pod głosowanie w roku 2019 projektu „Widno i bezpiecznie”. Naruszenia te dotyczyły przekroczenia o 56 tys. zł kwoty dopuszczalnej, dla BO oraz realizacji części projektu na działkach nie należących do miasta. W związku z tym RIO nakazała wprowadzenie do budżetu miasta Tarnobrzega realizację projektu wykonania odwiertu wód siarczkowych oraz 4 pozostałych projektów zgłoszonych do puli ogólnomiejskiej. Początkowo prezydent zastosował się do zmian wymuszonych postanowieniami RIO, jednak po upływie kilku miesięcy przesunął pod pretekstem walki z koronawirusem zaplanowane środki z inwestycji wykonania odwiertu wód siarczkowych na wydatki w związku ze zwalczaniem COVID19. Natomiast pozostałe środki RM przeznaczyła na dofinansowanie zakupu samochodów dla Komendy Policji w Tarnobrzegu oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Oba akty prawne w tej sprawie: zarządzenie prezydenta oraz uchwałę Rady Miasta z lipca br. zakwestionowała RIO a także WSA w Rzeszowie w oparciu o ustawę o sam. gmin. oraz o finansach publicznych. Jak powiedziała Małgorzata Zych działania te w przeddzień końca roku 2020 są bez precedensu i mają tylko wyłącznie na celu uniknięcie odpowiedzialności prawnej prezydenta Dariusza Bożka w postaci negatywnej opinii RIO z powodu niewykonania budżetu za rok 2020, co może mieć konsekwencje prawne przy udzielaniu mu absolutorium za rok 2020. Prezydent po raz kolejny wprowadza mieszkańców w błąd, co do realizacji tych projektów i stwarza formalne pozory ich realizacji a w rzeczywistości nie chce ich wykonywać. Najlepszym dowodem na to jest nie wprowadzenie do budżetu na przyszły rok 2021 wykonania odwiertu wód siarczkowych. Takie działania podważają zaufanie mieszkańców do urzędu prezydenta miasta Tarnobrzega oraz są lekceważeniem postanowień sądów oraz urzędów państwowych. Ponadto brak realizacji tych projektów, nad którymi głosowali mieszkańcy może wpłynąć na podważenie zaufania tarnobrzeżan do idei budżetu obywatelskiego co może przełożyć się na frekwencję wyborczą.

Podkreślono również, że prawdopodobnie jesteśmy jedynym miastem, które ma niezrealizowany w całości budżet obywatelski za 2020 rok. Przypomniano również inne zaniedbania prezydenta miasta podważające zaufanie do urzędu: kontrowersje związane z zakupem Kolekcji Dzikowskiej, brak działań wobec budowy Centrum Komunikacyjnego, remontu dworca PKP i wprowadzanie opinii publicznej w błąd, co podjętych działań, brak uczciwej polityki informacyjnej, nieskuteczność w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych, brak priorytetów prorozwojowych w polityce inwestycyjnej miasta, która przyczyniłaby się do powstania nowych miejsc pracy.

W związku z tymi faktami Małgorzata Zych zapowiedziała, że w nadchodzącym roku po ustaniu pandemii zostaną rozważone działania mające na celu zebranie wśród mieszkańców podpisów potrzebnych do rozpisania referendum nad odwołaniem Prezydenta Miasta Tarnobrzega Dariusza Bożka.

Info: Konfederacja Tarnobrzeg

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16590
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: admin » 30-12-2020 17:31

Od siebie: taki wniosek nie ma według mnie najmniejszych szans na powodzenie, co okazało się już w paru gminach.
Generalnie z zasady nie lubię działań ograniczających się do występowania przeciw komuś czy czemuś, bez złożenia sensownej kontrpropozycji, dobrze by było ograniczyć takie referendum to czegoś w stylu konstruktywnego wotum nieufności, czyli ze wskazaniem lepszego kandydata na prezydenta, o co obecnie byłoby trudno.

Na fejsie widziałem już dzisiaj falę hejtu, wobec p. Zych, włącznie z prymitywnym nawoływaniem żeby pisać nazwisko "Zych" małą literą. A przecież to dość popularne w mieście i zasłużone nazwisko. Nawet w RM mieliśmy bodajże czwórkę różnych Zychów.

George_WW
Posty: 33
Rejestracja: 26-12-2019 09:06

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: George_WW » 30-12-2020 18:09

Jak się fala hejtu lała na obecnego Prezydenta to jakoś Panie adminie nie przeszkadzało, nawet Pan bronił niejaki portal NW, teraz Pana to razi hm...

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 164
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: olsen* » 30-12-2020 18:14

Adminie, samo nazwisko nic nie znaczy nie wystarczy posiadać ,,Nazwisko"" aby sobą coś reprezentować,co nie znaczy, że dopowiem, niech ta pani próbuje ale chyba z marnym skutkiem!, tutaj jest raczej tzw zadeklarowany beton i tylko wybory mogą to zmienić, tutaj bym upatrywał jej ew.szansę a nie teraz w tym podłym czasie! pozdrawiam!

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16590
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: admin » 30-12-2020 19:40

George_WW pisze:
30-12-2020 18:09
Jak się fala hejtu lała na obecnego Prezydenta to jakoś Panie adminie nie przeszkadzało, nawet Pan bronił niejaki portal NW, teraz Pana to razi hm...
Przeszkadza mi, jak najbardziej. Nawet przed chwilą czytałem komentarze względem prezydenta na NW24 i odebrałem niektóre jako ewidentne prymitywne przegięcie i czysty hejt. U mnie by takie długo nie zostały.

Rzeczywiście broniłem redakcji NW24 w temacie inspirowania czy generowania hejtu i nadal ich w tym temacie bronię. Czym innym jednak są teksty redakcyjne, a czym innym komentarze, wrzucane bez rejestracji i logowania.

olekko
Posty: 1272
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: olekko » 16-02-2021 17:28

https://leliwa.pl/tarnobrzeg-o-remoncie ... federacji/

"Apeluje ona w nim, aby parlamentarzyści zabiegali o remont tarnobrzeskiego dworca PKP, wskazując przy tym zasługi miasta dla rozwoju przemysłu siarkowego i płynących z tego tytułu profitów dla budżetu państwa."

Czy tylko mnie się nie podoba takie podejście "bo nam się należy ze względu na przeszłość"? Nam się to należy ze względu na przyszłość!

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 16590
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: admin » 16-02-2021 18:32

Dla mnie też to dziwny argument.
Główną cechą szczególną kolejnych wystąpień jest to że są, podczas gdy reszta lokalnych struktur partyjnych ma polityczne wakacje, bo się żadne wybory nie zbliżają. Pani Małgorzata wypowiada się sprawnie i widać, że ma orientację w wielu tematach.
Propozycja utworzenia "centrum kryzysowego" do wyjaśniania mieszkańcom to ma być rozwiązanie problemu? Oczekiwałbym propozycji typu: "ogłośmy przetarg jak dawniej i wymagajmy bezwzględnej realizacji zobowiązań", albo "zaciągnijmy kolejne kredyty (ewentualnie obetnijmy pieniądze tu i tu) i kupmy dodatkowy sprzęt dla spółki miejskiej". To są realne dwie drogi przed którymi stoimy.

Pojawia się nowe hasło, czyli zaniedbany Serbinów i to jest konkretny problem, co wiele razy przewijało się na forum.

Ok, tutaj całość:


1. W Leliwie ani słowem o NSA i BO2020, chociaż to duża część konferencji. Zaskoczenie?
2. Sporo o Zwierzyńcu - mamy nowe informacje o porozumieniu, o którym akurat dzisiaj poinformowano.

Serio
Posty: 18
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: Serio » 16-02-2021 20:44

Przyszłość, to sprawa przecież oczywista. Ten argument dotyczący przeszłości jest bardzo dobry, bo pokazuje na przykładzie dworca, który stał się symbolem upadku Tarnobrzega, jakie szkody zostały wyrządzone naszemu miastu w okresie transformacji.

olekko
Posty: 1272
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: olekko » 17-02-2021 01:55

Pani Małgorzata brnie niestety bardzo szybko w demagogię, mówiąc na przykład, że jesteśmy jedynym byłym miastem wojewódzkim z zamkniętym dworcem (polecam zwrócić uwagę przede wszystkim na Łomżę, a i zobaczyć jak wyglądają dworce w Koszalinie czy Słupsku, a to dużo większe miasta, Ostrołęce, Suwałkach) i... nie ma zintegrowanego centrum komunikacyjnego :D
Szybkie wyszukiwanie i widzę że w Krośnie mamy Etnocentrum, w Ostrołęce - rusza przebudowa na Multicentrum, w Zamościu jest Centrum Integracji Społecznej. To samorządowe dzieła. Tak że... można w dwójnasób. Teraz dworce we władaniu PKP:
W tym, 2021, roku zwiedzałem dworce w Tarnowie i Przemyślu. Są absolutnie fantastyczne, blisko Tarnobrzega, polecam wielce, bo uczta dla oka jest niesamowita. Ale... jeden szkopuł. Tam naprawdę jest sporo powierzchni do wynajęcia. A to większe miasta, i to leżące na kolejowej magistrali. W Tarnowie działa przez kilka godzin dziennie wystawa z Biura Wystaw Artystycznych.

Tak teraz myślę, słyszę narzekania, że spichlerz jest za mały na muzeum siarki. Może dworzec byłby jego idealnym lokum? Obok jakaś wystawa o Lasowiakach, restauracja z lasowiacką kuchnią, a na poddaszu hotel? Jasne, druga część to już nie działka miasta, tylko potencjalnego inwestora.
Czy potencjalnie obawiamy się o roszczenia rodziny Tarnowskich w stosunku do dworca?
__________________

Rzeczywiście, są interpelacja posła Brauna:
https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/inter ... &view=null
https://www.sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/inter ... &view=null

I o ile poglądy z panem Braunem mam bardzo rozbieżne, tak lektura jego pism to jest dla mnie językowa uczta :)
A argumenty znane i już nieraz przeorane.
__________________

Jak już się rozpisałem, to jeszcze jeden temat poruszę. PKS Tarnobrzeg nie wykonuje już żadnego połączenia pospiesznego. Wiadomo, że pandemia. Ale dokładając brak pośpiesznych pociągów przez Tarnobrzeg przejeżdżających, to nawet coraz trudniej z tego miasta wyjechać. I nic pocieszającego to nie jest.
Natomiast słyszałem o coraz większej liczbie osób pracujących dotychczas w dużych miastach, a w obliczu pracy zdalnej - w Tarnobrzegu. I nie dziwię się im zupełnie. W takiej sytuacji mieszka się tu znakomicie - brakuje tylko ciekawej, stałej oferty kulturalnej (chociaż wiadomo, że ona jest, tylko godzinowo jakoś tak... no mało sprzyjająco np. dla mnie), centrum handlowego i... uczciwego transportu do tych większych miast. No i to jest szorstko-optymistyczny akcent na koniec. Dobranoc :)

PS Czy obecny na konferencji pan Andrzej nie jest przypadkiem jednym z (byłych?) forumowiczów? ;)

Roman90
Posty: 22
Rejestracja: 19-10-2020 09:37

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: Roman90 » 17-02-2021 09:33

Zgadzam się coraz więcej ludzi ucieka z dużych miast do pracy zdalnej w TBG, sam znam 4 takie przykłady. To miasto jest fajnym miejscem do życia. Ale brakuje centrum handlowego, lepszego kina,fajnych barów i może drogi ekspresowej na północ/ południe, wschód/zachód.

Serio
Posty: 18
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: Serio » 17-02-2021 16:47

Z tą demagogią to delikatnie mówiąc przesadziłeś. W Łomży nie ma dworca PKP bo wiele lat temu go wyburzyli,ale maja nowe Miejskie Centrum Przesiadkowo-Komunikacyjne o pow 3 tyś. m2. Co do Koszalina, Słupska, Ostrołęki i Suwałk, to wystarczy zobaczyć ich zdjęcia na których widać, że nie są zabite dechami jak nasz dworzec. Jak sam zauważyłeś inne samorządy potrafiły zagospodarować budynki dworców, a nasz prezydent chyba naoglądał się zbyt dużo kabaretów i chce go za złotówkę dać Konfederacji, będzie się też zastanawiał czy go przejąc jak PKP go wyremontuje. Jeszce jeden jego dowcip, cyt.do galerii przecież nie jeździ się pociągami-dziwnym trafem w każdym wielkim mieście galerie są przy dworcach. Istny kabaret nauczyciela historii. Może jakby uczył geografii to może byłby lepiej zorientowany.

olekko
Posty: 1272
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: olekko » 17-02-2021 17:55

Może merytoryczne to nie będzie, ale jakoś mam ubaw jak czytam taki post jak powyższy :D
Pozdrawiam Państwa serdecznie :)
Serio, Serio!

PS Proszę sobie posłuchać, Pani Zych (ależ dziwnie mi się to pisze w kontekście tej rozmowy :D :D :D) mówi tam że Tarnobrzeg jest jedynym z 49 miast które nie mają zintegrowanego centrum komunikacyjnego.

Serio
Posty: 18
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: Serio » 17-02-2021 21:09

Po co się czepiać. Wiadomo, że chodzi o dworzec.

A1313
Posty: 1999
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: A1313 » 17-02-2021 21:22

czy ja dobrze usłyszałem - gmina Serbinów? co nasza lokalna Konfederacja ma z tymi gminami. co rusz określenie gmina Tarnobrzeg, że osiedla wiejskie to nie miasto, ani Tarnobrzeg. Coś z powiatami namieszane (nie chce miś się szukać) może popracujecie nad terminologią.

Serio
Posty: 18
Rejestracja: 16-12-2020 20:47

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: Serio » 17-02-2021 21:48

Co tak recenzujecie każde słowo Konfederacji. Proponuję z tą samą wnikliwością robić to także w przypadku wypowiedzi i działań władzy.

A1313
Posty: 1999
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Konferencja Konfederacji

Post autor: A1313 » 17-02-2021 21:53

Tu możemy, tu admin nie wywala postów za zadawanie pytań, czasami niewygodnych. To nie fb, że coś się co nie jest zgodne z linią partii i pani Małgosi zostaje usunięte. Ponawiam pytanie co macie nie tak z terminologią

ODPOWIEDZ