Atak Rosji na Ukrainę

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 738
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: Jacek » 14-03-2022 21:33

Jakże przykro mi to pisać Adminie. Straciłeś okazję (cytując niechlubnego klasyka), by powstrzymać się od takiego komentarza. "Jestem za, a nawet przeciw" - to wyłazi z każdego zdania. Kto jeszcze - oprócz Poroszenki - i ile razy musi klęknąć, byśmy wybaczyli Wołyń? Wiem - trudne. Ale któryś kanclerz klęknął raz, drugi zrobił "niedźwiedzia" i szlus - wybaczone. A Irina (40 lat) i jej synki przygarnięte od kilku dni w moim domu (8 i 16 lat) długo muszą czekać na twoje wybaczenie...?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19394
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 14-03-2022 22:34

To już sobie dopowiedziałeś, chociaż zastanawiam się w którym miejscu piszę niewystarczająco jasno.
Piszę wyraźnie, że to nie czas wypominania Wołynia, czyli przykładowo popieram wrzuconą tutaj informację o wycofaniu konkursu, bo jest to nie na miejscu. Nie mam czego wybaczać w tej kwestii i nie oczekuję od nikogo przeprosin. Skąd taki pomysł?
Tak samo zresztą jak nie czuję się odpowiednią osobą do przepraszania za rozmaite wydarzenia sprzed 80 lat.

Co do niepełnej zgodności interesów, uważam, że nie powinniśmy strącać samolotów agresora na terenie Ukrainy, chociaż od dwóch tygodni domaga się tego strona ukraińska. Czy Twoim zdaniem powinniśmy jednak oficjalnie przystąpić do tej wojny?

Co jeszcze mogło zabrzmieć kontrowersyjnie? (odezwę się zaraz na fb)

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 738
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: Jacek » 15-03-2022 01:22

admin pisze:
14-03-2022 22:34
Co do niepełnej zgodności interesów, uważam, że nie powinniśmy strącać samolotów agresora na terenie Ukrainy, chociaż od dwóch tygodni domaga się tego strona ukraińska. Czy Twoim zdaniem powinniśmy jednak oficjalnie przystąpić do tej wojny?
Oczywiście, że nie. Przecież wiesz, że to pieprzony szef dyplomacji UE Borrell zdradził plan i się jebło. Mieliśmy przemalować MIGI na niebiesko-żółto, po cichu przeszkolić pilotów ukraińskich, wymontować NATOWSKIE systemy (m.in. swój-obcy) i dostać za to (trochę później i po cichu) F-16.
To miało być trochę tak jak w 1941 z samolotami US Army (która nie była wtedy jeszcze w stanie wojny z Niemcami i nie mogła pomagać Anglii). Przewieźli na lawetach samoloty pod granicę Kanady i DOSŁOWNIE przepchnęli je (tak, ręcami) na drugą stronę granicy. Kanada była częścią Zjednoczonego Królestwa i wysłała sprzęt legalnie do obrony swoich (???) granic. TAK BYŁO! Historia mogła się powtórzyć w bardziej zawoalowanej formie (bez latania z uzbrojeniem przez granicę, bo to już byłby atak NATO), ale durny polityk UE zepsuł wszystko. Zobaczysz, czy nazwisko Borrell nie znikanie za chwilę z europejskiej polityki....

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19394
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 15-03-2022 07:22

Naprawdę pięknie się zgadzamy.
Ale takie czasy, że jak napiszę żeby nie wyciągać Wołynia, to jedni powiedzą że zdrajca pamięci ofiar, a drudzy że ruski troll i onuca bo użył zakazanego słowa na W...

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 15-03-2022 11:48

NA Ukrainie jest wojna.
Ech, szkoda dalej pisać...
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 738
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: Jacek » 15-03-2022 19:29

"- Nie możemy mówić tu o poprawności. To jest sprawa zmienna. W przypadku Ukrainy starsi ludzie pewnie będą mówili „na Ukrainie”, tak jak ja mówię, ale jestem za tym, żeby młodzież mówiła już „w Ukrainie” - wyjaśnia z kolei prof. Bralczyk w rozmowie z portalem radiozet.pl."

A więc nie napinaj się Dino. To piętnastorzędny szczegół w obliczu tego co się dzieje w/na Ukrainie.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19394
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 15-03-2022 20:44

Masz złe źródła, złą wolę, albo jedno i drugie. Proponuję się ogarnąć.
Słyszałeś o Cudzie nad Wisłą? W Kijowie jest teraz podobna sytuacja. Tak samo Rosjanie u bram jak u nas 100 lat temu, pociągi jeździły i jeżdżą.
Kim byli uciekający wówczas z Warszawy? Emigrantami zarobkowymi?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: encore » 15-03-2022 21:23

admin pisze:
15-03-2022 20:44
Kim byli uciekający wówczas z Warszawy? Emigrantami zarobkowymi?
To się tak ładnie nazywa - wycofującymi się na z góry upatrzone pozycje.

Przy rządzie PiS wszystko wskazuje na to, że sam też się wycofam w przypadku bezpośredniego zagrożenia. O ile walczył bym do utraty tchu za Polskę to nie zamierzam walczyć za PiS.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

pewnyswego
Posty: 149
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: pewnyswego » 15-03-2022 21:30

dino pisze:
15-03-2022 11:48
NA Ukrainie jest wojna.
Ech, szkoda dalej pisać...
Witam pokaż skan paszportu bo mam wątpliwości czy jesteś Polakiem.
xoot pisze:
15-03-2022 20:05
Się tak zastanawiam, Ukraina, Kijów przekaz medialny straszny, miasto otoczone, spadają bomby, czołgów dookoła, a nasza dwójka mężnych patriotów Mister Morawiecki i Mister Kaczyński, którzy naciągali maski po same oczy żeby ochronić życie przed śmiercionośnym wirusem pakują się w środek wojny?. I tak naprawdę o co tu chodzi? I teraz pytanie skoro do Kijowa można se od tak pojechać i to pociągiem i potem wrócić to czy ludzie z niego wyjeżdżający są nadal uchodźcami, czy już przesiedleńcami?

Co zdjęcia myślita że to prawda to co ten osobnik powiedział?
Po co siejesz propagandę? Kto ci kazal i z jakiego ramienia jestes? Napisz od razu po co się ukrywać?. Wojna jest to fakt ale co uważasz że wszystko wszędzie bombardują?? Weź doucz się albo zasięgnij informacji jak to wygląda a nie teraz deprawujesz wyjazd polityków do Kijowa.
Admin czy nie uważasz że co niektóre wpisy są co najmniej dziwne i czy przypadkiem nie należy im sie przyglądnąć uważniej wraz z upomnieniem jednego czy drugiego jegomościa a jak to nie da skutku to i usunięciem delikwenta?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19394
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 15-03-2022 22:44

Tak, tak właśnie trzeba, jestem blisko, bo można mieć inną opinię, ale niekoniecznie pisać absurdy. Tymczasem zachowuję szczególną ostrożność.

Czytałem sobie dzisiaj na igorsushko.com szósty "przeciek z FSB". Traktowałem to czytając jako teorie spiskowe i niszowe podejrzane źródło, chociaż interesujące. A tymczasem, niewiele później, teksty pojawiają się oficjalnie w polskich mediach: https://wydarzenia.interia.pl/raporty/r ... Id,5895095

Brzmi to bardzo niepokojąco dla nas, ale czy nieprawdopodobnie?
Czy jedność Zachodu w takiej sytuacji zostanie zachowana i co może odbyć się naszym kosztem?
W sumie to USA grają znaczącą rolę w tym konflikcie, a "plan" bardziej skupia się na Europie i graniu na jej rozbicie. Może to kolejne ujawnienie planu, które pozwoli go zneutralizować - obojętne czy tak był, czy dopiero mógł być wymyślony? A może to przeciek z FSB, ale całkiem kontrolowany?

Mieszczanin1
Posty: 16
Rejestracja: 09-03-2022 15:47

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: Mieszczanin1 » 16-03-2022 13:31

xoot pisze:
15-03-2022 20:05
Co zdjęcia myślita że to prawda to co ten osobnik powiedział?
Jeszcze niech doda że w razie dostania się do niewoli najemnika nie chroni Konwencja Genewska tak jak żołnierza regularnej armii (nie ma statusu jeńca wojennego) druga sprawa nawet jak komuś się uda przeżyć to na granicy może być aresztowany za służbę w obcym wojsku a takie przypadki już były.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: kermit » 16-03-2022 17:34

Mieszczanin1 pisze:
16-03-2022 13:31
Jeszcze niech doda że w razie dostania się do niewoli najemnika nie chroni Konwencja Genewska tak jak żołnierza regularnej armii (nie ma statusu jeńca wojennego) druga sprawa nawet jak komuś się uda przeżyć to na granicy może być aresztowany za służbę w obcym wojsku a takie przypadki już były.
Zarejestrowales sie z maila z koncowka .ru? Bo pieprzysz dyrdymaly powtarzajac przekaz rosyjski, że członkowie legionu cudzoziemskiego (a nie najemnika jak piszesz) nie są chronieni przez Konwencje Genewską.
Po drugie co ci po ochronie konwencji skoro rosja nie przestrzega jej? Strzela do cywilów stojących w kolejce po bułki, reporterów, oznakowanych karetek, szpitali, przedszkoli. Wymieniać można bez końca.
Tak więc przestań pieprzyć putinowskie brednie jeśli nie sprawdzisz informacji. A jeśli szukasz źródeł informacji to pomijaj sputnika i innych ruskich trolli, których jest pełno. Nawet tutaj.

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 16-03-2022 18:08

kermit pisze:
16-03-2022 17:34
Zarejestrowales sie z maila z koncowka .ru? Bo pieprzysz dyrdymaly powtarzajac przekaz rosyjski, że członkowie legionu cudzoziemskiego (a nie najemnika jak piszesz) nie są chronieni przez Konwencje Genewską.
Po drugie co ci po ochronie konwencji skoro rosja nie przestrzega jej? Strzela do cywilów stojących w kolejce po bułki, reporterów, oznakowanych karetek, szpitali, przedszkoli. Wymieniać można bez końca.
Tak więc przestań pieprzyć putinowskie brednie jeśli nie sprawdzisz informacji. A jeśli szukasz źródeł informacji to pomijaj sputnika i innych ruskich trolli, których jest pełno. Nawet tutaj.
Legion cudzoziemski? Najemnicy?
Przecież zostali zdematerializowani.
A resztki ciągną na granicę.
Poniżej wyznania dwóch z ocalałych: Ukraińcy jak ich schwytają to ich biją, niszczą paszporty i wysyłają z powrotem na front. Rosjanie natomiast ich masakrują i to zanim najemnik zauważy Rosjan.
Everything is fucked up.

https://twitter.com/EstulinDaniel/statu ... 6481241095
https://vk.com/wall-210043838_3429?z=vi ... 43838_3429
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: kermit » 16-03-2022 19:53

Widzę dino, ze ruska propaganda latwo do ciebie trafia. Da sie funkcjonowac bedac tak glupi jak ty?
Powiedz mi, jak z tym chemtrails? Bo wasz kolega pisal, ze przez zniszczenie amerykanskich labolatoriow jest teraz ladna pogoda bo nie jest rozpylane chemtrails. Masz swoja teorie?
Byliscie glupi i smieszni czytajac te wasze covidowe brednie, ale wspieranie ruskiej propagandy to juz jest naprawde przegiecie. Zdematerializowani? Wiesz, ze piszesz o ludziach, ktorzy poszili walczyc z ruskim okupantem, ktory morduje? To jest zabawe wg ciebie? Powiem ci wprost - jestes smieciem ludzkim.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: encore » 16-03-2022 20:02

Onuce w Tarnobrzegu... Do czego to doszło.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19394
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: admin » 16-03-2022 20:21

Dino, masz tak daleko zakorzenioną nieufność, że główną informacją wartą poruszenia z obecnej sytuacji Ukrainie są jakieś filmiki twitterowe z anonowych kont, albo z kont oznaczonych współczesną wersją swastyki? Przekaz z głównych mediów dzielę na 3, czasem na 4, ale przecież takie powielane linki z TT mają wiarygodność nie zerową, ale dokładnie ujemną.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: kermit » 16-03-2022 20:26

Anonimowe konta na twitterze, ruskie portale z logo Z sa dla tego czlowieka wairygodnym zrodlem informacji. Nie wiem co kieruje takimi ludzmi ale chyab tylko totalna glupota, zidiocenie. Stanie po stronie zbrodniarza - tego jeszcze tutaj nie było.

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 16-03-2022 20:29

Wrzucac linki z VK to trzeba być idiota albo dino,w sumie na jedno wychodzi.
W rublach płaca ?

dino
Posty: 2003
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: dino » 16-03-2022 20:30

Oczekujesz, że będę miał szacunek do ludzi, którzy skusili się na kilkadziesiąt tysięcy dolarów miesięcznego żołdu? Oni myśleli, że pojechali na obóz harcerski z elementami gier wojennych?
Koreańczycy, Anglicy....
NA Ukrainie jest wojna.
Tam giną ludzie z ręki zarówno Rosjan jak i Ukraińców.
Tak jak w wielu innych miejscach...
Jak patrzę na filmy z tragedii w Jemenie to serce mi ściska, że nie mają czym odpowiedzieć Saudyjskim najeźdźcom. Na zagłodzone jemeńskie dzieci nie mające sił się ruszyć. Patrzę na palestyńskie dzieci rzucające kamieniami w izraelskie czołg w kierunku których leci seria pocisków. Dramaty rozgrywające się poza głównym nurtem. Nie warte wspomnienia. Czy ich tragedia jest mniejsza, bo agresorem jest "bad guy but ours guy" ?
Sorry, ale na to co dzieje się za miedzą patrzę innego punktu widzenia. Za wszelką cenę nie dać się wciągnąć. Bo Rosja wciąż nie użyła 90 procent swoich sił. A my jesteśmy na ostatnim miejscu w Europie pod względem uzbrojenia społeczeństwa i to się nie zmieni. I nie łudzę się, że ktokolwiek z Zachodu będzie umierał za Rzeszów czy Lublin jak sami w końcu coś sprowokujemy. Nie chciałbym mieć granicy na Wiśle.
Dlatego staram się nie ulegać stadnym emocjom.
I mam gdzieś wariatów mówiących o Orbanie, że zapewnia krwią ogrzewanie Węgierskich mieszkań:
https://www.youtube.com/watch?v=TrwlrLThGHU
Ostatnio zmieniony 16-03-2022 20:49 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

A1313
Posty: 2293
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Atak Rosji na Ukrainę

Post autor: A1313 » 16-03-2022 20:47

dino pisze:
16-03-2022 20:30
Oczekujesz, że będę miał szacunek do ludzi, którzy skusili się na kilkadziesiąt tysięcy dolarów miesięcznego żołdu? Oni myśleli, że pojechali na obóz harcerski z elementami gier wojennych?
Koreańczycy, Anglicy....
NA Ukrainie jest wojna.
Tam giną ludzie z ręki zarówno Rosjan jak i Ukraińców.
Tak jak w wielu innych miejscach...
Jak patrzę na filmy z tragedii w Jemenie to serce mi ściska, że nie mają czym odpowiedzieć Saudyjskim najeźdźcom. Na zagłodzone jemeńskie dzieci nie mające sił się ruszyć. Patrzę na palestyńskie dzieci rzucające kamieniami w izraelskie czołg w kierunku których leci seria pocisków. Dramaty rozgrywające się poza głównym nurtem. Nie warte wspomnienia. Czy ich tragedia jest mniejsza, bo agresorem jest "bad guy but ours guy" ?
Sorry, ale na to co dzieje się za miedzą patrzę innego punktu widzenia. Za wszelką cenę nie dać się wciągnąć. Bo Rosja wciąż nie użyła 90 procent swoich sił. A my jesteśmy na ostatnim miejscu w Europie pod względem uzbrojenia społeczeństwa i to się nie zmieni. I nie łudzę się, że ktokolwiek z Zachodu będzie umierał za Rzeszów czy Lublin jak sami w końcu coś sprowokujemy. Nie chciałbym mieć granicy na Wiśle.
Słuchaj głąbie, jeden mój kolega i 3 znajomych jest na Ukrainie od 3 dnia wojny, za darmo....... bo kurwa lubią.
Po kilku misja od Afryki po Azję, po wielu latach w armii to ciągnie. Dla sprawy i zabawy.
A dla dzieci bez doświadczenia płaczących po autobusach by obóz pod granicą.
Cała reszta z udokumentowany stazem szła na Kijów.
Zostań przy wirusie, przynajmniej śmieszniej było.

ODPOWIEDZ